Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

10 stycznia 2017 r.
7:24

Strażacy przyjechali do pożaru bez wody? Ludzie gasili ogień śniegiem

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
125 27 A A
OSP w Neplach
OSP w Neplach

Pożar trzeba było gasić śniegiem, bo na 20-stopniowym mrozie jeden wóz strażacki odmówił posłuszeństwa, a w drugim nie było wody. W sąsiedztwie remizy paliło się przez dwie godziny

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z informacji strażaków wynika, że pojazdy znajdujące się w remizie OSP w Neplach (gm. Terespol) nie mogą być przygotowane do zimowych akcji z użyciem wody, ponieważ wójt zabronił ogrzewania garażu – zaalarmował nas Łukasz Dragun, radny gminy Terespol.

7 stycznia w Neplach wybuchł pożar budynku gospodarstwa agroturystycznego, oddalonego zaledwie o kilkadziesiąt metrów od remizy OSP. Strażacy ochotnicy nie mogli jednak uruchomić autopompy w jednym z wozów, w drugim nie mieli wody.

– Ludzie zaczęli gasić pożar śniegiem – opowiada Grzegorz Reducha, który był świadkiem akcji, a w przeszłości dowodził OSP w Neplach. – Do tego zamarznięte były hydranty i wozy z innych jednostek, które później dojechały, brały wodę z rzeki Krzny – dodaje.

W sumie po dwóch godzinach akcji ogień stłumiono m.in. dzięki wsparciu jednostek JRG z Małaszewicz i OSP Krzyczew.

– Właściciel nieruchomości oszacował straty na ponad 20 tys. zł – mówi mł. bryg. Mirosław Byszuk, rzecznik komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Dlaczego miejscowi strażacy ochotnicy nie poradzili sobie z pożarem? Obecny naczelnik OSP w Neplach Wiesław Kowalski tłumaczy, że to nowoczesna elektronika zawiodła.

– Od 40 lat jeżdżę w straży. Nie wiem, co się stało. Nie miałem jeszcze takiego incydentu. O mało zawału nie dostałem – opowiada naczelnik. Zapewnia, że ratowniczo-gaśniczy samochód Renault stoi w ogrzewanym boksie i nie ma mowy, by woda w nim zamarzła.

– Kiedy ja byłem prezesem OSP, dwa garaże były ogrzewane. Teraz ze względu na oszczędności wójt zakazał ogrzewania jednego z nich – zauważa Grzegorz Reducha, były prezes OSP.

– W remizie są dwa boksy i dwa samochody. Jeden to wóz pierwszego uderzenia, który wyjeżdża pierwszy do pożaru, a drugi to taka autocysterna do dowożenia wody – tłumaczy Krzysztof Iwaniuk, wójt gminy Terespol. Twierdzi on, że to sami strażacy ochotnicy zaproponowali, aby ogrzewać tylko jeden garaż. – Powiedzieli, że ogrzewanie obu jest bez sensu, skoro rocznie mają zaledwie kilka wyjazdów, a w ostatnich latach większych pożarów nie było. Utrzymywanie dwóch samochodów w gotowości jest nieracjonalne – podkreśla Iwaniuk.

– Nie winię strażaków, oni przyjechali i chcieli gasić ogień, ale technicznie im się to uniemożliwia – obstaje przy swoim radny Dragun. – Gdyby nie inne jednostki i dostęp do Krzny... Co się stanie, gdy podczas kolejnego pożaru nie będzie większego zbiornika wodnego w pobliżu, a hydranty będą pozamarzane?

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 22:46
0
Panie radny psychopato i tak nie zostaniesz wójtem gminy, bo masz za małego ......
Avatar
gość / 18 stycznia 2017 o 22:33
0
Nieogrzewanie garazy tego typu to norma. Nie ma się co dziwić. Macie najlepszego wójta w powiecie (i nie tylko w powiecie). 
Avatar
CO MI LEŻY NA WĄTROBIE / 18 stycznia 2017 o 21:42
0
ludzie... stało się to co się stało a niektórzy oczerniają kogo?! straŻakÓw! którzy grzecznie mogliby odmówić wyjazdu i nikt niczego nie mógłby im zrobić bo są ochotniczĄ straŻĄ poŻarnĄ! garaż osp neple w którym stoi gba renault jest ogrzewany, drugi garaż w którym jest gcba nie jest. jaką zasadność ma ogrzewanie garażu w którym stoi samochód interweniujący może 1 raz w roku? czy nie lepiej przeznaczyć te środki na sprzęt, umundurowanie itd? za chwile odezwą się obrońcy byłego komendanta "w latach 90 była większa mobilność osp neple itd" tak zgadza sie, dlaczego? a no dlatego że osp neple miała 2 samochody, sprzęt a inne jednostki tylko motopompy więc jak miały dojechać do innej miejscowości?! na motopompie?! wysoka mobilność była spowodowana tym, że komendant w godzinach pracy urzędu jechał do zdarzeń itd. teraz kila osób krytykuje osp neple że nie jest tak mobilna itd. po 1 interwencje w gminie z roku na rok spadają. po 2 inne jednostki mają samochody i podstawowy sprzęt co sprawia że różnica miedzy zaniedbanymi przez byłego komendanta osp z gminy terespol a osp neple jest niwelowana, co wcale nie świadczy o upadku nepli tylko podnoszeniu z kolan innych osp. macie pretensje do naczelnika osp neple dh wiesława, tylko o co?! ze zawiodła elektronika?wam się nigdy nic nie zepsuło?! człowiek dla którego pasją jest działalność w straży, który przebywa w remizie kilka razy w tygodniu spotyka się z takim nastawieniem społeczeństwa?! pokaŻ mi godnego nastĘpce dh wiesŁawa?! który się podejmie?! sŁucham!który z was krytykujących spędza tyle czasu poświęcając się bezgranicznie w jakąś działalność?! niektórzy mówiący negatywnie o dh wiesławie nawet nie pracują zawodowo a co dopiero poświęcać się jako wolontariusz. ***radio.lublin.pl/news/5873c52e83ba88592d3c9869 pierwszy wypowiada się 20-sto kilkuletni wybitny ekspert z zakresu taktyki zwalczania pożarów, ochrony ppoż i bhp, który ostatni raz w remizie był jakieś 16 lat temu jednak przypominając fakt z pewnej nocy świąt wielkanocnych+maluch można stwierdzić że doświadczenie ma :) czy radia nie było stać na zaangażowanie się i poznanie opinii osób funkcyjnych jak np komendant miejski psp? zabrakło czasu, środków na dojazd do białej? komendant nie chciał rozmawiać? portalowi biała24 się udało więc można. kolejny wielki ekspert ochrony ppoz radny "jednostka nie posiadała gotowości bojowej z powodu braku ogrzewania garażu" gdzie po 1 garaż gdzie stoi gba był ogrzewany po 2 " Żadna jednostka ochotniczej straży pożarnej na terenie gminy terespol nie znajduje się w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym (ksrg), a co za tym idzie nie majĄ obowiĄzku posiadania ogrzewanego garażu – wyjaśnia brygadier artur tomczuk" ale radny wie lepiej :) kręci aferę aby skrytykować wójta bo go nie lubi a przecież co jest trudnego w przetłumaczeniu/zrozumieniu 3 wyrazów nie ma obowiĄzku? mam poświęcić swój czas i wytłumaczyć co znaczy "nie ma obowiązku". ogólnie nagonka kilku osób, którzy nie mają co zrobić w życiu, zrobiło sobie nagonkę na wójta, strażaków, naczelnika. powód prywatny? zatargi z przeszłości? zazdrość kogoś kto jest poza osp ze bez niego straż ma się dobrze? tego nie wie nikt... oceniając zachowanie kilku osób dno i kilometr muŁu :) proponuje zająć się swoim życiem a tam gdzie was nie chcą (straż) nie włazić z gumowcami :) pozdrawiam :)
ludzie... stało się to co się stało a niektórzy oczerniają kogo?! straŻakÓw! którzy grzecznie mogliby odmówić wyjazdu i nikt niczego nie mógłby im zrobić bo są ochotniczĄ straŻĄ poŻarnĄ! garaż osp neple w którym stoi gba renault jest ogrzewany, drugi garaż w którym jest gcba nie jest. jaką zasadność ma ogrzewanie garażu w którym stoi samochód interweniujący może 1 raz w roku? czy nie lepiej przeznaczyć te środki na sprzęt, umundurowanie itd? za chwile odezwą się obrońcy byłego komendanta "w latach 90 była większa mobilność osp neple ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 21:32
0
Tym którzy nie rozumieją ochotników się nie dziwię, siedzą przy komputerach i wypisują amatorsko co im się wydaje, to dyletanci. Ale żeby były prezes OSP tak mówił o swoich kolegach ze wsi, to zasługuje na banicję.Powinniście go wypędzić ze wsi. Drugi gentelmen radny, który może dla stowarzyszenia pohawkać to też musi być ziółko, bo to nie dotyczy zupełnie kompetencji radnego.On może tyle co nic,a w ogóle to co najwyżej może grzecznie pytać wójta jak niezależny od Rady organ wykonawczy rozwiązuje problemy będące w jego kompetencji. Jak zechce to mu łaskawie odpowie. Decydentem jest Rada, nie radny, który może gawkać na stowarzyszenie OSP , na wójta ale to ale to raczej będzie gwiazda jednego sezonu. Takiego rozrabiaki nikt drugi raz nie powinien wybrać, bo po co komu on potrzebny? OSP Neple , trzymajcie się i nie słuchajcie idiotów > Ze strażackim pozdrowieniem DRUCH
Tym którzy nie rozumieją ochotników się nie dziwię, siedzą przy komputerach i wypisują amatorsko co im się wydaje, to dyletanci. Ale żeby były prezes OSP tak mówił o swoich kolegach ze wsi, to zasługuje na banicję.Powinniście go wypędzić ze wsi. Drugi gentelmen radny, który może dla stowarzyszenia pohawkać to też musi być ziółko, bo to nie dotyczy zupełnie kompetencji radnego.On może tyle co nic,a w ogóle to co najwyżej może grzecznie pytać wójta jak niezależny od Rady organ wykonawczy rozwiązuje problemy będące w jego kompetencji. Jak zech... rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 19:45
0
To jakiś zbytek , aby w jednej jednostce było dwa samochody. Radzę wójtowi jeden odsprzedać bardziej potrzebującym,niektórzy poza lublinkiem nie doczekali się nic przez ostatnie 25 lat. A w tym Terespolu niektórzy z dobrobytu fiksują. I żyją jakby nie w tym świecie, gdzie spadają samoloty, rozpadają się startujące rakiety a nie rozumieją że w czasie mrozów każda technika może zawieść. Po co te głupie larum ???????
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 19:37
0
Ten radny to chyba jakiś strażak z Księżyca , myśli że za bezpieczeństwo pożarowe odpowiadają jakieś chłopaki z OSP. To stowarzyszenie jak każde inne , a do pożaru może wyjechać jak mu się zechce i Pańtwowa Straż pozwoli. A już niedługo ze względu na demografię i sposób myślenia taki jak radnego czy byłego komendanta będzie to co najwyżej stowarzyszenie przyjaciół straży .Samochody w OSP wyjeżdżają średnio kilka razy w roku.To ogromna rozrzutność naszych podatków.
Avatar
podpis / 10 stycznia 2017 o 13:19
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kiedy OSP sprawdzała hydranty w swoim rejonie?
OSP nie ma żadnych uprawnień do kontrolowania hydrantów.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 13:00
0
Ciekawe czy jednostka była włączona do KSRG bo u nas w straży taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, jeżeli nie to jest naturalną sprawą że w okresie zimowym kiedy są silne mrozy woda nie może znajdować się w samochodzie bo by zamarzła. Według mnie za stan hydrantów odpowiada gmina a nie straż (ktoś za to bierze pieniądze) więc nie można o to obwiniać strażaków z OSP którzy poza tym nie są władni aby zarządzać warunkami atmosferycznymi. Zgadzam się z poprzednikiem że strażacy OSP to zwykli ludzie którzy porzucają swoje obowiązki aby ratować innych, ale bez ochotniczych straży pożarnych w Polsce trudno byłoby zapewnić bezpieczeństwo poprzez jednostki PSP które nadzorują doże obszary terenu (zwłaszcza w okresie suszy kiedy jest dużo pożarów).
Ciekawe czy jednostka była włączona do KSRG bo u nas w straży taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, jeżeli nie to jest naturalną sprawą że w okresie zimowym kiedy są silne mrozy woda nie może znajdować się w samochodzie bo by zamarzła. Według mnie za stan hydrantów odpowiada gmina a nie straż (ktoś za to bierze pieniądze) więc nie można o to obwiniać strażaków z OSP którzy poza tym nie są władni aby zarządzać warunkami atmosferycznymi. Zgadzam się z poprzednikiem że strażacy OSP to zwykli ludzie którzy porzucają swoje obowiązki aby ratować... rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 12:48
0
No jeśli to wina wójta to w następnych wyborach jest pozamiatany.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 11:14
0
Członkowie OSP to zwykli chłopi przebierający się za strażaków i zwyczajnie pomagający sąsiadom w potrzebie. Żadna z nich straż pożarna.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2017 o 22:46
0
Panie radny psychopato i tak nie zostaniesz wójtem gminy, bo masz za małego ......
Avatar
gość / 18 stycznia 2017 o 22:33
0
Nieogrzewanie garazy tego typu to norma. Nie ma się co dziwić. Macie najlepszego wójta w powiecie (i nie tylko w powiecie). 
Avatar
CO MI LEŻY NA WĄTROBIE / 18 stycznia 2017 o 21:42
0
ludzie... stało się to co się stało a niektórzy oczerniają kogo?! straŻakÓw! którzy grzecznie mogliby odmówić wyjazdu i nikt niczego nie mógłby im zrobić bo są ochotniczĄ straŻĄ poŻarnĄ! garaż osp neple w którym stoi gba renault jest ogrzewany, drugi garaż w którym jest gcba nie jest. jaką zasadność ma ogrzewanie garażu w którym stoi samochód interweniujący może 1 raz w roku? czy nie lepiej przeznaczyć te środki na sprzęt, umundurowanie itd? za chwile odezwą się obrońcy byłego komendanta "w latach 90 była większa mobilność osp neple itd" tak zgadza sie, dlaczego? a no dlatego że osp neple miała 2 samochody, sprzęt a inne jednostki tylko motopompy więc jak miały dojechać do innej miejscowości?! na motopompie?! wysoka mobilność była spowodowana tym, że komendant w godzinach pracy urzędu jechał do zdarzeń itd. teraz kila osób krytykuje osp neple że nie jest tak mobilna itd. po 1 interwencje w gminie z roku na rok spadają. po 2 inne jednostki mają samochody i podstawowy sprzęt co sprawia że różnica miedzy zaniedbanymi przez byłego komendanta osp z gminy terespol a osp neple jest niwelowana, co wcale nie świadczy o upadku nepli tylko podnoszeniu z kolan innych osp. macie pretensje do naczelnika osp neple dh wiesława, tylko o co?! ze zawiodła elektronika?wam się nigdy nic nie zepsuło?! człowiek dla którego pasją jest działalność w straży, który przebywa w remizie kilka razy w tygodniu spotyka się z takim nastawieniem społeczeństwa?! pokaŻ mi godnego nastĘpce dh wiesŁawa?! który się podejmie?! sŁucham!który z was krytykujących spędza tyle czasu poświęcając się bezgranicznie w jakąś działalność?! niektórzy mówiący negatywnie o dh wiesławie nawet nie pracują zawodowo a co dopiero poświęcać się jako wolontariusz. ***radio.lublin.pl/news/5873c52e83ba88592d3c9869 pierwszy wypowiada się 20-sto kilkuletni wybitny ekspert z zakresu taktyki zwalczania pożarów, ochrony ppoż i bhp, który ostatni raz w remizie był jakieś 16 lat temu jednak przypominając fakt z pewnej nocy świąt wielkanocnych+maluch można stwierdzić że doświadczenie ma :) czy radia nie było stać na zaangażowanie się i poznanie opinii osób funkcyjnych jak np komendant miejski psp? zabrakło czasu, środków na dojazd do białej? komendant nie chciał rozmawiać? portalowi biała24 się udało więc można. kolejny wielki ekspert ochrony ppoz radny "jednostka nie posiadała gotowości bojowej z powodu braku ogrzewania garażu" gdzie po 1 garaż gdzie stoi gba był ogrzewany po 2 " Żadna jednostka ochotniczej straży pożarnej na terenie gminy terespol nie znajduje się w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym (ksrg), a co za tym idzie nie majĄ obowiĄzku posiadania ogrzewanego garażu – wyjaśnia brygadier artur tomczuk" ale radny wie lepiej :) kręci aferę aby skrytykować wójta bo go nie lubi a przecież co jest trudnego w przetłumaczeniu/zrozumieniu 3 wyrazów nie ma obowiĄzku? mam poświęcić swój czas i wytłumaczyć co znaczy "nie ma obowiązku". ogólnie nagonka kilku osób, którzy nie mają co zrobić w życiu, zrobiło sobie nagonkę na wójta, strażaków, naczelnika. powód prywatny? zatargi z przeszłości? zazdrość kogoś kto jest poza osp ze bez niego straż ma się dobrze? tego nie wie nikt... oceniając zachowanie kilku osób dno i kilometr muŁu :) proponuje zająć się swoim życiem a tam gdzie was nie chcą (straż) nie włazić z gumowcami :) pozdrawiam :)
ludzie... stało się to co się stało a niektórzy oczerniają kogo?! straŻakÓw! którzy grzecznie mogliby odmówić wyjazdu i nikt niczego nie mógłby im zrobić bo są ochotniczĄ straŻĄ poŻarnĄ! garaż osp neple w którym stoi gba renault jest ogrzewany, drugi garaż w którym jest gcba nie jest. jaką zasadność ma ogrzewanie garażu w którym stoi samochód interweniujący może 1 raz w roku? czy nie lepiej przeznaczyć te środki na sprzęt, umundurowanie itd? za chwile odezwą się obrońcy byłego komendanta "w latach 90 była większa mobilność osp neple ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 21:32
0
Tym którzy nie rozumieją ochotników się nie dziwię, siedzą przy komputerach i wypisują amatorsko co im się wydaje, to dyletanci. Ale żeby były prezes OSP tak mówił o swoich kolegach ze wsi, to zasługuje na banicję.Powinniście go wypędzić ze wsi. Drugi gentelmen radny, który może dla stowarzyszenia pohawkać to też musi być ziółko, bo to nie dotyczy zupełnie kompetencji radnego.On może tyle co nic,a w ogóle to co najwyżej może grzecznie pytać wójta jak niezależny od Rady organ wykonawczy rozwiązuje problemy będące w jego kompetencji. Jak zechce to mu łaskawie odpowie. Decydentem jest Rada, nie radny, który może gawkać na stowarzyszenie OSP , na wójta ale to ale to raczej będzie gwiazda jednego sezonu. Takiego rozrabiaki nikt drugi raz nie powinien wybrać, bo po co komu on potrzebny? OSP Neple , trzymajcie się i nie słuchajcie idiotów > Ze strażackim pozdrowieniem DRUCH
Tym którzy nie rozumieją ochotników się nie dziwię, siedzą przy komputerach i wypisują amatorsko co im się wydaje, to dyletanci. Ale żeby były prezes OSP tak mówił o swoich kolegach ze wsi, to zasługuje na banicję.Powinniście go wypędzić ze wsi. Drugi gentelmen radny, który może dla stowarzyszenia pohawkać to też musi być ziółko, bo to nie dotyczy zupełnie kompetencji radnego.On może tyle co nic,a w ogóle to co najwyżej może grzecznie pytać wójta jak niezależny od Rady organ wykonawczy rozwiązuje problemy będące w jego kompetencji. Jak zech... rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 19:45
0
To jakiś zbytek , aby w jednej jednostce było dwa samochody. Radzę wójtowi jeden odsprzedać bardziej potrzebującym,niektórzy poza lublinkiem nie doczekali się nic przez ostatnie 25 lat. A w tym Terespolu niektórzy z dobrobytu fiksują. I żyją jakby nie w tym świecie, gdzie spadają samoloty, rozpadają się startujące rakiety a nie rozumieją że w czasie mrozów każda technika może zawieść. Po co te głupie larum ???????
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 19:37
0
Ten radny to chyba jakiś strażak z Księżyca , myśli że za bezpieczeństwo pożarowe odpowiadają jakieś chłopaki z OSP. To stowarzyszenie jak każde inne , a do pożaru może wyjechać jak mu się zechce i Pańtwowa Straż pozwoli. A już niedługo ze względu na demografię i sposób myślenia taki jak radnego czy byłego komendanta będzie to co najwyżej stowarzyszenie przyjaciół straży .Samochody w OSP wyjeżdżają średnio kilka razy w roku.To ogromna rozrzutność naszych podatków.
Avatar
podpis / 10 stycznia 2017 o 13:19
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kiedy OSP sprawdzała hydranty w swoim rejonie?
OSP nie ma żadnych uprawnień do kontrolowania hydrantów.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 13:00
0
Ciekawe czy jednostka była włączona do KSRG bo u nas w straży taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, jeżeli nie to jest naturalną sprawą że w okresie zimowym kiedy są silne mrozy woda nie może znajdować się w samochodzie bo by zamarzła. Według mnie za stan hydrantów odpowiada gmina a nie straż (ktoś za to bierze pieniądze) więc nie można o to obwiniać strażaków z OSP którzy poza tym nie są władni aby zarządzać warunkami atmosferycznymi. Zgadzam się z poprzednikiem że strażacy OSP to zwykli ludzie którzy porzucają swoje obowiązki aby ratować innych, ale bez ochotniczych straży pożarnych w Polsce trudno byłoby zapewnić bezpieczeństwo poprzez jednostki PSP które nadzorują doże obszary terenu (zwłaszcza w okresie suszy kiedy jest dużo pożarów).
Ciekawe czy jednostka była włączona do KSRG bo u nas w straży taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, jeżeli nie to jest naturalną sprawą że w okresie zimowym kiedy są silne mrozy woda nie może znajdować się w samochodzie bo by zamarzła. Według mnie za stan hydrantów odpowiada gmina a nie straż (ktoś za to bierze pieniądze) więc nie można o to obwiniać strażaków z OSP którzy poza tym nie są władni aby zarządzać warunkami atmosferycznymi. Zgadzam się z poprzednikiem że strażacy OSP to zwykli ludzie którzy porzucają swoje obowiązki aby ratować... rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 12:48
0
No jeśli to wina wójta to w następnych wyborach jest pozamiatany.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 11:14
0
Członkowie OSP to zwykli chłopi przebierający się za strażaków i zwyczajnie pomagający sąsiadom w potrzebie. Żadna z nich straż pożarna.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 24 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 4 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 20 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 120 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 347 14

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 20 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!