Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

22 listopada 2018 r.
7:41

Park Radziwiłłowski w remoncie. Duże zmiany także w Muzeum Południowego Podlasia

Autor: Zdjęcie autora eb
0 12 A A
Tak zmienia się wjazd do parku
Tak zmienia się wjazd do parku (fot. Muzeum Południowego Podlasia)

Trwają prace w parku Radziwiłłowskim i w Muzeum Południowego Podlasia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmienia się wygląd wjazdu wraz z mostem. – Zakończono już roboty związane z wykonaniem mostu z przepustem i balustradami z piaskowca. Teraz trwa wykonywanie fortyfikacji i rawelinu (półksiężyc – przyp. red.) – mówi Radosław Plandowski, rzecznik magistratu.

Rozpoczęła się też modernizacja głównego budynku muzeum. – Rozebrano m.in. posadzki drewniane, boazerie i część stropu. Wyburzono ścianki działowe i rozpoczęto skuwanie tynków. Trwają prace przy układaniu instalacji elektrycznych – zaznacza Plandowski.

W muzeum sukcesywnie pojawia się też nowe wyposażenie, m.in. nowoczesne regały magazynowe do przechowywania obrazów.

Rewitalizacja to poważna inwestycja za blisko 20 mln zł, z czego 16 mln zł to unijne dofinansowanie. Prace będą kontynuowane jeszcze w przyszłym roku. Co się zmieni? Od strony zachodniej powstanie brama koszarska. Będzie to odtworzenie historycznego wjazdu. Zmieni się też układ ulic Żurawiej i Kusocińskiego, gdzie zaaranżowany będzie dodatkowy parking. Zagospodarowany ma być teren dawnego zwierzyńca, a fortyfikacje ziemne będą zrekonstruowane. Modernizowany jest też miejski amfiteatr. Stanie tam pomnik –ławeczka poświęcona pochodzącemu z Białej Podlaskiej Bogusławowi Kaczyńskiemu.

Przypomnijmy, że rezydencja magnacka Radziwiłłów z rozległym parkiem w Białej była jedną z najwybitniejszych realizacji architektonicznych XVII wieku na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego. Sam pałac ostatecznie rozebrano jednak w 1883 roku. Na miejscu zachowały się m.in. brama wjazdowa, wieża, oficyny czy kaplica zamkowa.

Nowoczesne regały magazynowe do przechowywania obrazów (fot. Muzeum Południowego Podlasia)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ccc / 22 listopada 2018 r. o 09:57
+10
"po co komu muzeum, skoro można 2km drogi zrobić" - to świadczy o poziomie intelektualnym. Ale idąc takim tokiem myślenia zapytam - po co mi 2 km drogi, skoro chodzę chodnikiem?
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 08:53
+10
Fakt miasto ma jedne z najgorszych ulic w całym województwie, ale nie tylko drogami miasto stoi. Takie inwestycje kulturalne również muszą być. Park już teraz wygląda pięknie a po tej renowacji może stać się perełka regionu.
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 19:03
+5
Współcześnie Podlasie Południowe jako kraina, podzielone jest między dwa województwa: lubelskie (z Białą Podlaską) i mazowieckie (z Siedlcami). polecam
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 11:26
+3
To kiedy hrabia Bierecki się wprowadza do historycznych obiektów??? Może by jednak zaczął wypełniać obowiązki senatora??? Pracownicy przyjmuja podania o wizytę i jak uznają za stosowne to prawdopodobnie wyznaczają termin w jakim hrabia raczy przyjąć,a robi to rzadko ,bo ja się zapisałem w maju 2014 roku i do tej pory mnie nie przyjął!
Avatar
zuch / 26 listopada 2018 r. o 13:47
+2
p.Radosławie, czy podanie o rozwiązanie umowy o pracę już pan złożył?
Avatar
Grześ / 23 listopada 2018 r. o 10:12
+2
Miał tu stać kompleks hotelowy ale cały plan poszedł w ...
Avatar
Gość / 27 listopada 2018 r. o 09:42
+1
"Prace będą kontynuowane w przyszłym roku" to najbardziej pocieszająca informacja z całego artykułu...Od siebie dodam że będą kontynuowane też w poza przyszłym a jak Bóg da to i w 2021...
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 13:13
+1
czyt weź Ty poczytaj pozniej pisz
Avatar
sloanslimited@gmail.com / 28 listopada 2018 r. o 00:56
-1
Przystępne pożyczki na poziomie 3%. Udzielamy pożyczek od €10 000 do €50 000 000. Nasze usługi są bezpłatne. Wszystko czego potrzebujesz to wypełnić prosty formularz online i Jeśli kwalifikujesz. Obowiązują warunki i postanowienia. Skontaktuj się z nami dzisiaj poprzez nasz e-mail: sloanslimited@gmail.com Poczta elektroniczna: sloanslimited@gmail.com
Avatar
czyt / 22 listopada 2018 r. o 13:49
-4
czyt weź Ty poczytaj pozniej pisz
 "Południowe Podlasie" - termin, wyprodukowany wraz z erygowaniem Muzeum pod tą nazwą (by dyr Nikolska : D?). Zapewne korelacja z obecnym układem województw  i ich nazw) nieprzypadkowa. Podlasie jest jedno  i nie dzieli się na krainy podpodlaskie. MOżna je nazywać, geograficznie, tylko po co oddzielna nazwa, na coś, co i tak nie wiadomo czym jest? Podlasie z tej strony Bugu? Siedlce - Podlasie, Pn Podlasie, czy nie?? Warto douczyć się, warto. Popieram bialskie instytucje rodzinne - państwowe - dobre bo bialskie
 "Południowe Podlasie" - termin, wyprodukowany wraz z erygowaniem Muzeum pod tą nazwą (by dyr Nikolska : D?). Zapewne korelacja z obecnym układem województw  i ich nazw) nieprzypadkowa. Podlasie jest jedno  i nie dzieli się na krainy podpodlaskie. MOżna je nazywać, geograficznie, tylko po co oddzielna nazwa, na coś, co i tak nie wiadomo czym jest? Podlasie z tej strony Bugu? Siedlce - Podlasie, Pn Podlasie, czy nie?? Warto douczyć się, warto. Popieram bialskie instytucje rodzinne - państwowe - dobre bo bialskie rozwiń
Avatar
sloanslimited@gmail.com / 28 listopada 2018 r. o 00:56
-1
Przystępne pożyczki na poziomie 3%. Udzielamy pożyczek od €10 000 do €50 000 000. Nasze usługi są bezpłatne. Wszystko czego potrzebujesz to wypełnić prosty formularz online i Jeśli kwalifikujesz. Obowiązują warunki i postanowienia. Skontaktuj się z nami dzisiaj poprzez nasz e-mail: sloanslimited@gmail.com Poczta elektroniczna: sloanslimited@gmail.com
Avatar
Gość / 27 listopada 2018 r. o 09:42
+1
"Prace będą kontynuowane w przyszłym roku" to najbardziej pocieszająca informacja z całego artykułu...Od siebie dodam że będą kontynuowane też w poza przyszłym a jak Bóg da to i w 2021...
Avatar
zuch / 26 listopada 2018 r. o 13:47
+2
p.Radosławie, czy podanie o rozwiązanie umowy o pracę już pan złożył?
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 r. o 11:26
+3
To kiedy hrabia Bierecki się wprowadza do historycznych obiektów??? Może by jednak zaczął wypełniać obowiązki senatora??? Pracownicy przyjmuja podania o wizytę i jak uznają za stosowne to prawdopodobnie wyznaczają termin w jakim hrabia raczy przyjąć,a robi to rzadko ,bo ja się zapisałem w maju 2014 roku i do tej pory mnie nie przyjął!
Avatar
Grześ / 23 listopada 2018 r. o 10:12
+2
Miał tu stać kompleks hotelowy ale cały plan poszedł w ...
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 19:03
+5
Współcześnie Podlasie Południowe jako kraina, podzielone jest między dwa województwa: lubelskie (z Białą Podlaską) i mazowieckie (z Siedlcami). polecam
Avatar
czyt / 22 listopada 2018 r. o 13:49
-4
czyt weź Ty poczytaj pozniej pisz
 "Południowe Podlasie" - termin, wyprodukowany wraz z erygowaniem Muzeum pod tą nazwą (by dyr Nikolska : D?). Zapewne korelacja z obecnym układem województw  i ich nazw) nieprzypadkowa. Podlasie jest jedno  i nie dzieli się na krainy podpodlaskie. MOżna je nazywać, geograficznie, tylko po co oddzielna nazwa, na coś, co i tak nie wiadomo czym jest? Podlasie z tej strony Bugu? Siedlce - Podlasie, Pn Podlasie, czy nie?? Warto douczyć się, warto. Popieram bialskie instytucje rodzinne - państwowe - dobre bo bialskie
 "Południowe Podlasie" - termin, wyprodukowany wraz z erygowaniem Muzeum pod tą nazwą (by dyr Nikolska : D?). Zapewne korelacja z obecnym układem województw  i ich nazw) nieprzypadkowa. Podlasie jest jedno  i nie dzieli się na krainy podpodlaskie. MOżna je nazywać, geograficznie, tylko po co oddzielna nazwa, na coś, co i tak nie wiadomo czym jest? Podlasie z tej strony Bugu? Siedlce - Podlasie, Pn Podlasie, czy nie?? Warto douczyć się, warto. Popieram bialskie instytucje rodzinne - państwowe - dobre bo bialskie rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2018 r. o 13:13
+1
czyt weź Ty poczytaj pozniej pisz
Avatar
Ccc / 22 listopada 2018 r. o 09:57
+10
"po co komu muzeum, skoro można 2km drogi zrobić" - to świadczy o poziomie intelektualnym. Ale idąc takim tokiem myślenia zapytam - po co mi 2 km drogi, skoro chodzę chodnikiem?
Avatar
czyt / 22 listopada 2018 r. o 09:48
-6
Muzeum Południowego Podlasia?? A gdzie jest Północnego Podlasia? Podlasie jest jedno, no i są Śledziki, czyli dziś województwo podlaskie. Dorwanie się do władzy, to paradygmat zostawienia śladu, chociażby był najgłupszy. A te "dzieła sztuki" - regały cenniejsze od "sztuki".