Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

5 listopada 2015 r.
11:08

Pielgrzymi przyjadą do Białej Podlaskiej podczas Światowych Dni Młodzieży

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 4 A A

750 pielgrzymów z Francji, Białorusi, Słowacji, Portugalii i Rosji przyjedzie do miasta podczas Światowych Dni Młodzieży. Miasto szuka rodzin, które zechcą przyjąć młodych cudzoziemców pod swój dach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W mieście trwają już intensywne przygotowania do lipcowej imprezy. 

– Mamy już sześciu liderów, którzy promują Światowe Dni Młodzieży m.in. w bialskich szkołach – mówi ksiądz Leszek Mućka, bialski koordynator ŚDM.

W kamienicy w centrum miasta otwarto właśnie punkt informacyjny ŚDM. Lokal podarowało miasto.

– To miejsce w centrum, łatwo tu trafić. Na Placu Wolności będzie też wiele imprez podczas Światowych Dni Młodzieży. Mamy nadzieję, że miasto będzie tętniło życiem – mówi Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej. – Poza tym to olbrzymia promocja naszego regionu. To później może przełożyć się na ruch turystyczny – dodaje.

Punkt informacyjny mieści się przy zbiegu ul. Jatkowej i Brzeskiej i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

– Naszym zadaniem jest zebranie wolontariuszy, którzy zorganizują porządne sztaby w kilku sekcjach, m.in. artystycznych czy logistycznych – tłumaczy Damian Trzpil, jeden z liderów.
Już zgłosiło się ok. 200 wolontariuszy. – Apeluję do młodych bialczan. Wykażmy się. Weźmy aktywny udział w organizacji tego przedsięwzięcia – zachęca Trzpil.

Parafie szukają też rodzin, które od 20 do 25 lipca przyszłego roku przyjmą pielgrzymów na nocleg. – Gość w dom. Bóg w dom. Pokażmy naszą podlaską gościnność – zachęca ks. Mućka. – Nie chcemy aby pielgrzymi nocowali w hotelach, czy wielkich halach. Zależy nam na kontakcie z rodzinami. Oprócz noclegu, młodym ludziom trzeba będzie zapewnić śniadania – precyzuje miejski koordynator.

Chęć przyjęcia cudzoziemców można zgłosić w swojej parafii. Podczas pobytu pielgrzymów, w mieście odbywać się będzie szereg wydarzeń, m.in. koncerty na Placu Wolności.

– Z myślą o Światowych Dniach Młodzieży na naszej stronie internetowej i w aplikacji mobilnej miasta stworzyliśmy specjalną zakładkę. Wszystko będzie też dostępne w języku angielskim. Tak aby pielgrzymi mogli ściągnąć aplikację bezpośrednio na swoje smartfony – podkreśla prezydent Stefaniuk.

Miasto chce też współpracować z samorządami okolicznych gmin.

Młodzi pielgrzymi do Białej Podlaskiej dotrą 20 lipca. Zostaną tu do poniedziałku 25 lipca. Później udadzą się już do Krakowa, gdzie odbędą się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bezdomni / 5 listopada 2015 o 17:52
0

Najlepiej ugoszczą ich  BEZDOMNI i BEZROBOTNI...

zobacza jak żyje się "NIE SAMYM CHLEBEM" ino "KAŻDYM SŁOWEM POCHDZĄCYM Z USTBOŻYCH"!!!

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 5 listopada 2015 o 17:48
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli WATYKAŃSKA SZKOŁA AORSKA PRZEDSTAWIA CUDA(ki) I... DZIWY... W NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG).

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w listopadzie 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „NEWSWEEK” z dn. 5.XI.2015 r. w artyKULe: „Marcinkiewicz zdradza: „Zakon PC” chciał odsunąć SzydłooPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 5.XI.2015 r. w artyKULe: „Kwesta na Żołnierzy Wyklętych? Proboszcz „w te gierki nie gra” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 5.XI.2015 r. w artyKULe: „Gdynia. Mieszkańcom przeszkadzają kościelne dzwony. Biją zbyt głośno? oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

CZARNY BETON jest w swoim ŻYWIOLE (z)BAWIENIA i potwierdzajac polskie Proroctwo lat 1980 – tych „DOROSŁE DZIEMAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT” drze gęby jak OPĘTANY!

zarzucając jednoczesnie OPĘTANIE nie tylko DZIECIOM.

Świadczy to tylko o NIEDOJRZAŁOŚCI EMOCJONALNEJ CZARNEGO BETONU – od ponad 2000 lat nie widzą własnego BOSKIEGO OPĘTANIA (z)BAWIENIEM!

Od lat związek używał określenia BRAT JAROSŁAW bez zagłębiania się w szczegóły i było ono uniwersalne.

Brat Jarosław spełniał i spełnia wszelkie znamiona BRATA pełniącego swe POWOŁANIE.

Idealnie skopiował WATYKAŃSKĄ DYKTAKURĘ (z)BAWIENIA, a czy wprowadzi ją jako NAJŚWIETSZA OCZYZNĘ (w)MAWIANĄ od ponad 2000 lat?

Tyle razy, co Brat Jarosłąw obiecywał nizczym (w)MAWIANE (z)BAWIENIE przekazanie władzy PiS- owiskiej MŁODSZYM, USTĄPIENIE ZE STANOWISKA..., a wcześniej, że NIE BĘDZIE PREMIEREM jak brat Jarosława będzie prezydentem R.P. - i co nieBYŁ?

Wszystko to świadczy o prawdziwości polskiego prproctwa: „DOROSŁE DZIEMAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT” .

Tak funkcjonuje cały „ZAKON PC” oparty o Powołanie do ZAROZUMIALSTWA, PYCHY, NIEZASTĄPIONYCH, NAJMĄDRZ

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli WATYKAŃSKA SZKOŁA AORSKA PRZEDSTAWIA CUDA(ki) I... DZIWY... W NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV ro... rozwiń

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 14:59
0
Jedną noc jakoś można się przemęczyć , a czy wzrośnie ruch turystyczny od tego ...? Tylko władza korzeni robotniczo -chłopskich tak może kalkulować , ale bez obrazy . Dynamika ruchu turystycznego w najmniejszym stopniu zależy od "jednej nocy zakwaterowania"...!
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 11:33
0
sukienkowi mają salony to niech ugoszczą
Avatar
Bezdomni / 5 listopada 2015 o 17:52
0

Najlepiej ugoszczą ich  BEZDOMNI i BEZROBOTNI...

zobacza jak żyje się "NIE SAMYM CHLEBEM" ino "KAŻDYM SŁOWEM POCHDZĄCYM Z USTBOŻYCH"!!!

Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 5 listopada 2015 o 17:48
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli WATYKAŃSKA SZKOŁA AORSKA PRZEDSTAWIA CUDA(ki) I... DZIWY... W NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG).

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w listopadzie 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „NEWSWEEK” z dn. 5.XI.2015 r. w artyKULe: „Marcinkiewicz zdradza: „Zakon PC” chciał odsunąć SzydłooPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 5.XI.2015 r. w artyKULe: „Kwesta na Żołnierzy Wyklętych? Proboszcz „w te gierki nie gra” oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 5.XI.2015 r. w artyKULe: „Gdynia. Mieszkańcom przeszkadzają kościelne dzwony. Biją zbyt głośno? oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

CZARNY BETON jest w swoim ŻYWIOLE (z)BAWIENIA i potwierdzajac polskie Proroctwo lat 1980 – tych „DOROSŁE DZIEMAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT” drze gęby jak OPĘTANY!

zarzucając jednoczesnie OPĘTANIE nie tylko DZIECIOM.

Świadczy to tylko o NIEDOJRZAŁOŚCI EMOCJONALNEJ CZARNEGO BETONU – od ponad 2000 lat nie widzą własnego BOSKIEGO OPĘTANIA (z)BAWIENIEM!

Od lat związek używał określenia BRAT JAROSŁAW bez zagłębiania się w szczegóły i było ono uniwersalne.

Brat Jarosław spełniał i spełnia wszelkie znamiona BRATA pełniącego swe POWOŁANIE.

Idealnie skopiował WATYKAŃSKĄ DYKTAKURĘ (z)BAWIENIA, a czy wprowadzi ją jako NAJŚWIETSZA OCZYZNĘ (w)MAWIANĄ od ponad 2000 lat?

Tyle razy, co Brat Jarosłąw obiecywał nizczym (w)MAWIANE (z)BAWIENIE przekazanie władzy PiS- owiskiej MŁODSZYM, USTĄPIENIE ZE STANOWISKA..., a wcześniej, że NIE BĘDZIE PREMIEREM jak brat Jarosława będzie prezydentem R.P. - i co nieBYŁ?

Wszystko to świadczy o prawdziwości polskiego prproctwa: „DOROSŁE DZIEMAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT” .

Tak funkcjonuje cały „ZAKON PC” oparty o Powołanie do ZAROZUMIALSTWA, PYCHY, NIEZASTĄPIONYCH, NAJMĄDRZ

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli WATYKAŃSKA SZKOŁA AORSKA PRZEDSTAWIA CUDA(ki) I... DZIWY... W NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV ro... rozwiń

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 14:59
0
Jedną noc jakoś można się przemęczyć , a czy wzrośnie ruch turystyczny od tego ...? Tylko władza korzeni robotniczo -chłopskich tak może kalkulować , ale bez obrazy . Dynamika ruchu turystycznego w najmniejszym stopniu zależy od "jednej nocy zakwaterowania"...!
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 11:33
0
sukienkowi mają salony to niech ugoszczą
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!