Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

4 grudnia 2016 r.
10:15

"Piją, krzyczą, śpiewają". Mieszkańcy skarżą się na studentów imprezujących koło sklepu

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
386 60 A A
Sąsiedzi tego sklepu na osiedlu Kopernika mają już dość studentów którzy kupują tu w nocy alkohol/ fot. E.Burda
Sąsiedzi tego sklepu na osiedlu Kopernika mają już dość studentów którzy kupują tu w nocy alkohol/ fot. E.Burda

Mieszkańcy z osiedla Kopernika w Białej Podlaskiej skarżą się na studentów zakłócających ciszę nocną. Władze miasta obiecują pomoc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Po godzinie 22:00 przeżywamy horror. Studenci AWF przychodzą do sklepu Omega, który czynny jest do 2:00 w nocy. Mają tam tanie piwo. Jesteśmy budzeni po kilka razy w nocy. Oni krzyczą, śpiewają, konsumują alkohol przed sklepem albo na pobliskim placu zabaw - żali się Stanisław Zygier, który występuje w imieniu mieszkańców osiedla. 

- Przy placu jest skwer, tam załatwiają też swoje potrzeby. Wzywamy policję, ona przyjeżdża, a studenci zazwyczaj uciekają- dodaje pan Stanisław. Problem ciągnie się od kilku lat. - W okolicy kampusu AWF jest aż 6 sklepów z alkoholem. Czy nie należy ograniczyć tych punktów? Nasze osiedle wrze po godz. 22:00 - zwracają uwagę mieszkańcy i chcą konkretnych działań.

- Powinno być zero tolerancji, nie pouczenie, tylko mandat. Bo policja odjeżdża, a młodzi wracają. To się dzieje na okrągło-zaznacza Zygier. Tymczasem właściciel sklepu nie widzi problemu.-  To nie jest tak że grupa mieszkańców protestuje. To tylko jedna osoba, a wynika to z naszego prywatnego konfliktu - przyznaje Waldemar Mikołajuk. - Mam dobre stosunki z mieszkańcami. Żadna delegacja nie przychodziła do mnie z pretensjami. Co więcej, co jakiś czas mam kontrole, również z urzędu miasta i wszystko jest w porządku - dodaje właściciel.

- Ten teren jest wpisany w nasze działania na stałe. Nie tylko pouczamy, ale wystawiamy mandaty. I stosujemy zasadę zero tolerancji - odpowiada z kolei podinspektor Marek Lubański, naczelnik Wydziału Prewencji bialskiej policji.

Tylko zdaniem mieszkańców, działania nie przynoszą rezultatów. - Mamy tego dość - mówią. - To sygnał dla służb aby zintensyfikować tam działania i przeprowadzić działania prewencyjne. Poza tym, zezwolenie na sprzedaż alkoholu nie jest udzielanie raz na zawsze - zauważa z kolei Michał Litwiniuk zastępca prezydenta miasta. - Podmiot prowadzący punkt z alkoholem musi spełniać pewne warunki. Sprzedaż alkoholu nie powinna wpływać na zagrożenie porządku publicznego -dodaje Litwniuk.

Sprawą ma się zająć Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  - Liczba zezwoleń na sprzedaż alkoholu wynika z uchwały rady miasta i od lat nie była zwiększana - zastrzega jednocześnie Litwiniuk. Oprócz tego władze miasta spotkają się ze środowiskiem akademickim bialskiej filii AWF. - Być może dobrym pomysłem jest również kamera przed sklepem- proponuje zastępca prezydenta. - Kamera nie załatwi sprawy. Tu trzeba konkretnych działań  komisji która daje zezwolenia na alkohol. Można też przecież skrócić godziny otwarcia sklepu, aby ludzie mogli spokojnie spać - podkreśla na koniec Stanisław Zygier.

Czytaj więcej o:

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 21:08
0
na ławce kolo śmietnika przesiadują nocami młodzi ludzie, piją piwo, krzyczą przeklinają; spać nie można... mam tego dość; policja jeździ w dzień... w nocy nie widzialłm
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 10:10
0
To wszystko to samo oczernianie i obłuda! Pan Stanisław nigdy nie był ani milicjantem ani policjantem a błędne informacje ile mogą zdziałać. Trzeba było być na DEBACIE i zauważyć,że p.Stanisław nie był sam z osiedla Kopernika lecz było nas kilka osób a on wypowiedział się też w naszym imieniu.Bardzo ciekawe czy właściciel też ma KONFLIKT OSOBISTY z nami? A te butelki porzucane, porozbijane na chodnikach i ulicach nawet w obrębie sklepu czy na placu zabaw to ZBOCZENIE czy WYPACZENIE p. Stanisława?Nie trzeba stać w oknie i obserwować wystarczy wieczór i słychać jak h..... wychodzi na wybieg.
To wszystko to samo oczernianie i obłuda! Pan Stanisław nigdy nie był ani milicjantem ani policjantem a błędne informacje ile mogą zdziałać. Trzeba było być na DEBACIE i zauważyć,że p.Stanisław nie był sam z osiedla Kopernika lecz było nas kilka osób a on wypowiedział się też w naszym imieniu.Bardzo ciekawe czy właściciel też ma KONFLIKT OSOBISTY z nami? A te butelki porzucane, porozbijane na chodnikach i ulicach nawet w obrębie sklepu czy na placu zabaw to ZBOCZENIE czy WYPACZENIE p. Stanisława?Nie trzeba stać w oknie i obserwować wystarc... rozwiń
Avatar
SB / 10 grudnia 2016 o 12:52
0
Były milicjant w akcji ,nie te czasy
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 01:19
0
Panie Stasiu MO się skończyło, czekaj pan na zabranie niesłusznie pobieranej emerytury. Spląnć w twarz to mało. Jako sąsiad liczę, że ie spotkamy twarzą w twarz i splunę ci chu...ju w gębę.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 20:49
0
Stasiek, walnij se browara a wyśpisz się po śmierci. Póki żyjesz, poużywaj życia, nawet jeśli już Ci nie staje.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 19:37
0
***s://biala.24wspolnota.pl/ -mieszkam na kopernika od 20 lat i nikt mnie w nocy nie budzi żadnymi burdami !często spaceruję z psami koło północy w rejonie awf i nie słyszałem żadnych alkoholowych libacji ani burd ! z tego co wiem , ten pan to nie emerytowany policjant ,ale milicjant zboczony przez system komunistyczny uprawiający osiedlowy monitoring nocą i alarmujący ciągle dyżurnego policji o libacjach i burdach , wyznający zasadę "śpij spokojnie ormo czuwa " ! u mnie w bloku tez stary ormwiec czuwa z całą rodziną całą noc z nosami przy szybach !
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:27
0
to piwo jest w normalnych cenach a niekiedy nawet droższe, nie traktujcie tego sklepu jak meliny; te głupoty wypisują ludzie którzy nigdy nie studiowali tylko po ośmiu klasach od razu do roboty poszli
Avatar
mieszkaniec / 6 grudnia 2016 o 15:23
0
ten człowiek ma obsesję i to pod każdym kątem, kiedyś za wyrzucanie plastików do pojemników sortowanych chciał mnie wystraszyć a że na język nie choruję to z niesmakiem poszedł do domu z powrotem; on chyba w oknie cały czas stoi albo kamerę ma umocowaną
Avatar
PSW / 6 grudnia 2016 o 13:54
0
JP NA 100%. POZDRO DLA ZIOMKÓW Z AWF. CHULIGANI ZAWSZE RAZEM
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 12:26
0
PROMOCJA? Czy wysprzedaż przed bankructwem?
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 o 21:08
0
na ławce kolo śmietnika przesiadują nocami młodzi ludzie, piją piwo, krzyczą przeklinają; spać nie można... mam tego dość; policja jeździ w dzień... w nocy nie widzialłm
Avatar
Gość / 12 grudnia 2016 o 10:10
0
To wszystko to samo oczernianie i obłuda! Pan Stanisław nigdy nie był ani milicjantem ani policjantem a błędne informacje ile mogą zdziałać. Trzeba było być na DEBACIE i zauważyć,że p.Stanisław nie był sam z osiedla Kopernika lecz było nas kilka osób a on wypowiedział się też w naszym imieniu.Bardzo ciekawe czy właściciel też ma KONFLIKT OSOBISTY z nami? A te butelki porzucane, porozbijane na chodnikach i ulicach nawet w obrębie sklepu czy na placu zabaw to ZBOCZENIE czy WYPACZENIE p. Stanisława?Nie trzeba stać w oknie i obserwować wystarczy wieczór i słychać jak h..... wychodzi na wybieg.
To wszystko to samo oczernianie i obłuda! Pan Stanisław nigdy nie był ani milicjantem ani policjantem a błędne informacje ile mogą zdziałać. Trzeba było być na DEBACIE i zauważyć,że p.Stanisław nie był sam z osiedla Kopernika lecz było nas kilka osób a on wypowiedział się też w naszym imieniu.Bardzo ciekawe czy właściciel też ma KONFLIKT OSOBISTY z nami? A te butelki porzucane, porozbijane na chodnikach i ulicach nawet w obrębie sklepu czy na placu zabaw to ZBOCZENIE czy WYPACZENIE p. Stanisława?Nie trzeba stać w oknie i obserwować wystarc... rozwiń
Avatar
SB / 10 grudnia 2016 o 12:52
0
Były milicjant w akcji ,nie te czasy
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 01:19
0
Panie Stasiu MO się skończyło, czekaj pan na zabranie niesłusznie pobieranej emerytury. Spląnć w twarz to mało. Jako sąsiad liczę, że ie spotkamy twarzą w twarz i splunę ci chu...ju w gębę.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 20:49
0
Stasiek, walnij se browara a wyśpisz się po śmierci. Póki żyjesz, poużywaj życia, nawet jeśli już Ci nie staje.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 19:37
0
***s://biala.24wspolnota.pl/ -mieszkam na kopernika od 20 lat i nikt mnie w nocy nie budzi żadnymi burdami !często spaceruję z psami koło północy w rejonie awf i nie słyszałem żadnych alkoholowych libacji ani burd ! z tego co wiem , ten pan to nie emerytowany policjant ,ale milicjant zboczony przez system komunistyczny uprawiający osiedlowy monitoring nocą i alarmujący ciągle dyżurnego policji o libacjach i burdach , wyznający zasadę "śpij spokojnie ormo czuwa " ! u mnie w bloku tez stary ormwiec czuwa z całą rodziną całą noc z nosami przy szybach !
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:27
0
to piwo jest w normalnych cenach a niekiedy nawet droższe, nie traktujcie tego sklepu jak meliny; te głupoty wypisują ludzie którzy nigdy nie studiowali tylko po ośmiu klasach od razu do roboty poszli
Avatar
mieszkaniec / 6 grudnia 2016 o 15:23
0
ten człowiek ma obsesję i to pod każdym kątem, kiedyś za wyrzucanie plastików do pojemników sortowanych chciał mnie wystraszyć a że na język nie choruję to z niesmakiem poszedł do domu z powrotem; on chyba w oknie cały czas stoi albo kamerę ma umocowaną
Avatar
PSW / 6 grudnia 2016 o 13:54
0
JP NA 100%. POZDRO DLA ZIOMKÓW Z AWF. CHULIGANI ZAWSZE RAZEM
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 12:26
0
PROMOCJA? Czy wysprzedaż przed bankructwem?
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 0 0

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 7

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 260 34

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 12 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 27 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!