Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

21 czerwca 2017 r.
8:28

Po sporze o stołówkę. Miasto pozwało firmę za wpis na Facebooku

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 9 A A
Władze miasta pozwały firmę Diana za wpis na Facebooku. Przy wpisie z 25 września Diana umieściła taką ilustrację
Władze miasta pozwały firmę Diana za wpis na Facebooku. Przy wpisie z 25 września Diana umieściła taką ilustrację

Nie doszło do ugody pomiędzy miastem a firmą Diana. Władze Białej Podlaskiej pozwały gastronomiczną spółkę za naruszenie dóbr osobistych. Sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o wpis na Facebooku z września ubiegłego roku. Właściciele Diany sugerowali w nim m.in. związki konkurencyjnej firmy z osobą prezydenta i ustawianie przetargu. Miasto domaga się przeprosin „za nieprawdziwe i bezpodstawne zarzuty skierowane przeciwko prezydentowi miasta Biała Podlaska oraz władzom Gminy Miejskiej Biała Podlaska” na łamach lokalnej prasy oraz wpłaty 10 tys. zł na cel społeczny.

Sprawa ma związek ze sporem o stołówkę przy Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. 
Diana od 2003 roku prowadziła stołówkę, wynajmując lokal za 85 zł miesięcznie. Zdaniem władz miasta, warunki były zbyt preferencyjne, dlatego wypowiedziały umowę. Od 1 sierpnia ubiegłego roku Diana zajmowała lokal nielegalnie. We wrześniu przetarg na prowadzenie stołówki wygrała firma Triomix, ale Diana nie chciała opuścić miejsca. Szkoła odcięła stołówce dostęp do wody. Firma chciała skorzystać z alternatywnego źródła, ale sanepid uznał, że taka woda nie nadaje się do spożycia i nakazał zamknąć stołówkę.

Diana przeprowadziła się do innego lokalu, ale klucze do stołówki właścicielka oddała dyrekcji szkoły dopiero w listopadzie. Eksmisję przeprowadzono przy udziale komornika.

W tym czasie miasto i firma przerzucały się oświadczeniami. I w tym z 25 września właściciele Diany pisali m.in.: „z całą stanowczością stwierdzamy, że nie uznajemy wypowiedzenia umowy najmu. Działanie miasta w tym przypadku jest co najmniej sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i dlatego nie zasługuje na ochronę prawa. Jak już wcześniej była o tym mowa, miasto podjęło próbę rozwiązania umowy tuż po przeprowadzeniu przez nas bardzo kosztownego remontu, i ma na celu jedynie wykorzystanie naszej firmy. Nie zamierzamy zgadzać się na to, by na nasze miejsce weszła konkurencja tylko dlatego, że jest związana z prezydentem miasta”.
Był i taki tekst: „Zostają rozpisane dwa przetargi – oba pod firmę Triomix, prowadzoną przez teścia siostry prezydenta.... Czy uważacie, że powinniśmy pozwolić na to, by stołówkę, którą prowadziliśmy przez tyle lat, przejęła rodzinna firma prezydenta?”.

Na pierwszej rozprawie 14 czerwca pomiędzy stronami nie doszło do ugody. – Powód popierał powództwo, a strona pozwana wniosła o jego oddalenie – relacjonuje Agnieszka Semeryt z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie. Kolejna rozprawa w styczniu.

Arkadiusz Ładniak, manager Diany i syn właścicielki, nie chce komentować sprawy. Dodaje jednak, że firma wytoczyła miastu pozew o zwrot poniesionych kosztów przy remontach stołówki. Chodzi o ok. 300 tys. zł. Obecnie stołówkę przy „dziewiątce” prowadzi firma „Triomix”.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:36
0
do wtajemniczona ....żal dupę sciska?wez sie do roboty a nie wypisujesz z zazdrosci!nie ważne czy ktos załatwił czy nie załatwił, ważne że dziewczyna stara sie i dobrze wykonuje swoja prace, a awansowac kazdy moze a dlaczego Radna nie mogłaby awansowac bo co ?bo jest Radna?stuknij sie w ten głupi łeb!
Avatar
Wtajemniczona / 28 czerwca 2017 o 11:17
0
Oczywiscie ze w Bialej panuje kolesiostwo, wiemy to wszyscy. A jak jest z P. Malgorzata Zubkowicz-Demczuk z PO ? Teraz prezydent Darek zalatwil jej ciepla posadke w WOD-Kanie...i zobaczycie ze niedlugo awansuje. Zaklad?
Avatar
Gość / 27 czerwca 2017 o 11:52
0
Ludzie o czym wy mówicie. Przecież to co zrobił Dariusz to jest dopiero kolesiostwo. Poprzedni prezydent nie miał nie miał nic do diany, która przez lata prężnie rozwinęła swoją działalność i wystarczyło tylko zweryfikować umowę najmu. Oczywiście odbyły się dwa przetargi ale były one ustawione pod firmę Triomix rodzinnie powiązaną z Dariuszem. Tak nowy prezydent wspiera lokalną przedsiębiorczość. Chce rozłożyć na łopatki firmę zatrudniającą kilkanaście osób która płaci podatki w tym mieście. Ludzie otwórzcie oczy
Avatar
Gość / 22 czerwca 2017 o 15:41
0
Diana niech lepiej przeprosi klientow za to, ze robila obiady gdy nie miala dostepu do wody i korzystala z nie wiadomo jakiego zrodla i mogla otruć klientów!!!!!!!!!!1
Avatar
Gość / 22 czerwca 2017 o 11:28
0
85 ZŁOTYCH ZA 1000 METRÓW LOKALU!!!! BRAWO PANIE STEFANIUK ZA ODWAGĘ KONIEC KUMPLOSTWA
Avatar
Gość / 22 czerwca 2017 o 07:47
0
niech ta pani wstydu oszczędzi! Płać babo za kłamstwa.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 18:12
0
85 zlotych czynszu???? ale mam nadzieje ze to chociaz kwota brutto! jak tak duzo zgodzila sie placic diana?? smiech na sali.....za taki czynsz to kazdy wielki bizmesmen...
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 11:13
0
85 zl czynszu miesiecznie.... To sie w glowie nie miesci
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 10:07
0
To jest ryzyko biznesowe. Kto kazał Dianie robić remont w nieswoim lokalu?
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 13:36
0
do wtajemniczona ....żal dupę sciska?wez sie do roboty a nie wypisujesz z zazdrosci!nie ważne czy ktos załatwił czy nie załatwił, ważne że dziewczyna stara sie i dobrze wykonuje swoja prace, a awansowac kazdy moze a dlaczego Radna nie mogłaby awansowac bo co ?bo jest Radna?stuknij sie w ten głupi łeb!
Avatar
Wtajemniczona / 28 czerwca 2017 o 11:17
0
Oczywiscie ze w Bialej panuje kolesiostwo, wiemy to wszyscy. A jak jest z P. Malgorzata Zubkowicz-Demczuk z PO ? Teraz prezydent Darek zalatwil jej ciepla posadke w WOD-Kanie...i zobaczycie ze niedlugo awansuje. Zaklad?
Avatar
Gość / 27 czerwca 2017 o 11:52
0
Ludzie o czym wy mówicie. Przecież to co zrobił Dariusz to jest dopiero kolesiostwo. Poprzedni prezydent nie miał nie miał nic do diany, która przez lata prężnie rozwinęła swoją działalność i wystarczyło tylko zweryfikować umowę najmu. Oczywiście odbyły się dwa przetargi ale były one ustawione pod firmę Triomix rodzinnie powiązaną z Dariuszem. Tak nowy prezydent wspiera lokalną przedsiębiorczość. Chce rozłożyć na łopatki firmę zatrudniającą kilkanaście osób która płaci podatki w tym mieście. Ludzie otwórzcie oczy
Avatar
Gość / 22 czerwca 2017 o 15:41
0
Diana niech lepiej przeprosi klientow za to, ze robila obiady gdy nie miala dostepu do wody i korzystala z nie wiadomo jakiego zrodla i mogla otruć klientów!!!!!!!!!!1
Avatar
Gość / 22 czerwca 2017 o 11:28
0
85 ZŁOTYCH ZA 1000 METRÓW LOKALU!!!! BRAWO PANIE STEFANIUK ZA ODWAGĘ KONIEC KUMPLOSTWA
Avatar
Gość / 22 czerwca 2017 o 07:47
0
niech ta pani wstydu oszczędzi! Płać babo za kłamstwa.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 18:12
0
85 zlotych czynszu???? ale mam nadzieje ze to chociaz kwota brutto! jak tak duzo zgodzila sie placic diana?? smiech na sali.....za taki czynsz to kazdy wielki bizmesmen...
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 11:13
0
85 zl czynszu miesiecznie.... To sie w glowie nie miesci
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 10:07
0
To jest ryzyko biznesowe. Kto kazał Dianie robić remont w nieswoim lokalu?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 3 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 2 1

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 8 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 3 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 36 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 98 11

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!