Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

4 grudnia 2017 r.
17:03

Pogotowie strajkowe. Pracownicy DPS chcą podwyżek. "Nikt nie zarabia więcej niż 2 tys. zł na rękę"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 29 A A
Pogotowie strajkowe w Ryżkach / fot. czytelnik
Pogotowie strajkowe w Ryżkach / fot. czytelnik

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach (powiat łukowski) ogłosili pogotowie strajkowe. Domagają się m.in. podwyżek płac.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To największa placówka opiekuńcza powiatu łukowskiego, przebywa tu 110 pensjonariuszy, osób niepełnosprawnych fizycznych i psychicznie. Personel liczy z kolei 73 pracowników. - Czujemy się pokrzywdzeni - mówi Adam Zaniewicz przewodniczący Komisji Zakładowej WZZ „Sierpień 80”.

- Po pierwsze domagamy się 500 zł podwyżki netto dla każdego pracownika, dodatków za pracę nocą, w niedzielę i święta oraz premii w wysokości 10 proc. - podkreśla Zaniewicz. - Nikt tutaj nie zarabia więcej niż 2 tys. zł na rękę, a tu są osoby niepełnosprawne i zapewnienie im profesjonalnej opieki wymaga olbrzymiego wysiłku - zaznacza przewodniczący.

Opiekunki otrzymują ok. 1600-1800 złotych netto, pielęgniarki ok. 1800-1900 złotych na rękę. Związkowcy już od początku roku sygnalizowali swoje potrzeby staroście łukowskiemu, któremu podlega placówka.

- Był spół zbiorowy, rokowania i mediacje, ale nie przyniosły one żadnego efektu, dlatego postanowiliśmy ogłosić pogotowie strajkowe- tłumaczy Zaniewicz. Budynek został oflagowany, pojawiły się banery m.in. z takimi hasłami: "Starosto doceń naszą pracę”, „Nasza praca nie hańbi, płaca tak” czy „Dość głodowej pensji”. Tymczasem, starosta łukowski Janusz Kozioł podkreśla że pracownicy DPS dostali już podwyżki.

- W 2017 roku powiat łukowski wygospodarował 2,5 mln zł na podwyżki dla wszystkich pracowników jednostek organizacyjnych powiatu, w tym dla pracowników domów pomocy społecznej. Średnio na etat była to kwota 300 zł brutto - precyzuje starosta. - Nie jest to możliwe aby co roku wygospodarować takie kwoty - dodaje.

Ale zdaniem związkowców, nie były to podwyżki, tylko rewaloryzacja płac. Poza tym, w ich ocenie, obiekt wymaga remontu i doposażenia. Władze powiatu przekonują z kolei że swoim standardem placówka nie odbiega od innych w województwie lubelskim.

- Jeżeli będzie trzeba to zaostrzymy akcję protestacyjną. Co prawda pielęgniarki nie mogą odejść od łóżek podopiecznych, ale wybierzemy taką formę, aby nie było to z uszczerbkiem na zdrowiu dla nich- podkreśla przewodniczący Komisji Zakładowej WZZ „Sierpień 80”.  Personel zamierza o swoich postulatów powiedzieć też na najbliższej sesji powiatowej w grudniu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 15:51
0
niech strajkują i marzną... mi to lata koło ptaka. Jak coś im nie pasuje to won.
Avatar
kawka / 5 grudnia 2017 o 14:03
0
undefined napisał:
Chętnie poznałbym wzrost płac na przestrzeni 8 lat i wytłumaczenie dlaczego akurat o 500zł ma wzrosnąć pensja? U prywaciaża podwyżki są na poziomie ciut powyżej inflacji, czyli 3%. Szczerze nadal obowiąxuje zasada. Nie podoba się, tam są drzwi. No i pozostanie tułaczka do Niemiec i... zarobek na poziomie 1200€. Problem w tym, że tam robi się nie 8 godz., lecz min. 18 godz. A przerwa na kawkę jest sporadyczna. Mi po trzech latach pracy pracodawca przyciśnięty do muru zaproponował 250zł. No, ale przedtem aktywnie szukał tańszego następcę. Najtaniej gość zarządał 400zł więcej. A jak jest w przypadku opiekunek i pielęgniarek DPS? Zacznijcie od realnych kwot, np. 150zł, to może 100zł wywojujecie.
 Na przestrzeni 8 lat najniższa płaca wzrosła od kwoty 900 zł w 2007r do kwoty 1850 zł w 2015r .Jest to kwota brutto.Prywacirz to tak piszemy pracowniku .
 Na przestrzeni 8 lat najniższa płaca wzrosła od kwoty 900 zł w 2007r do kwoty 1850 zł w 2015r .Jest to kwota brutto.Prywacirz to tak piszemy pracowniku . rozwiń
Avatar
dotarlo / 4 grudnia 2017 o 23:54
0
undefined napisał:
Pomatoly i inne lemingi chcą za namową Brukseli wbić nóż w plecy młodemu, bo na prawdę od 2 lat, państwu. Glupale doktorki rozpoczęli wąchać się z wrogami ojczyzny, a teraz te ciemniaki. Państwo jest w stanie przy pomocy prawdziwych patriotów rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy, ale daje wam szansę pokazania się bycia godnymi obywatelstwa Polskiego! Pokażcie swoją solidarność z całym uczciwym narodem i może wasze wybryki pójdą w zapomnienie!
mój ojciec w czasie wojny był patriotą i  ja już byłem patriotą, i co mamy z tego, gówno, także żadnego patriotyzmu, wystarczy jak tyle moich pokoleń oszukano
mój ojciec w czasie wojny był patriotą i  ja już byłem patriotą, i co mamy z tego, gówno, także żadnego patriotyzmu, wystarczy jak tyle moich pokoleń oszukano rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 22:40
0
Pomatoly i inne lemingi chcą za namową Brukseli wbić nóż w plecy młodemu, bo na prawdę od 2 lat, państwu. Glupale doktorki rozpoczęli wąchać się z wrogami ojczyzny, a teraz te ciemniaki. Państwo jest w stanie przy pomocy prawdziwych patriotów rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy, ale daje wam szansę pokazania się bycia godnymi obywatelstwa Polskiego! Pokażcie swoją solidarność z całym uczciwym narodem i może wasze wybryki pójdą w zapomnienie!
Avatar
g...no dostaniecie / 4 grudnia 2017 o 21:09
0
 A domagajcie się, domagajcie! I tak gó...o wam wybudują! niby dlaczego? "domagaczy się" w dziejach świata,  było wielu.Zygmunt III Waza domagał się Inflantów, Mao Tse Tung domagał się Tajwanu, a ostatnio niejaki ryży domagał się i nadal domaga się wysokiego odszkodowania  od chińskiej firmy Covec, która porzuciła budowę A2. Tak, że wpisujecie się na bardzo długą listę tzw. "domagaczy się", szkoda, że na waszym domaganiu się, sprawa się zakończy! 
Avatar
grza / 4 grudnia 2017 o 20:50
0
undefined napisał:
Redukcja o 1/4 załogi i podwyżka nawet 600zł jest możliwa.
a pracę za 1/4 tej załogi temu patafianowi co  to wypisuje dajcie aby za darmo ją wykonywał
Avatar
bolek / 4 grudnia 2017 o 20:49
0
undefined napisał:
za pieprzenie o 500+ to powinni ci lemingi płacić. to najlepiej wydane pieniadze przez państwo. ponowie pytanie, ile wg. ciebie wydają rodzice miesięcznie na dziecko? to jest ulga jaką państwo ma prawo przyznać podług obietnic wyborczych. tusk też kiedyś obiecał ulgę vat na internet, ale kłamca i złodziej nie dotrzymałmdanego słowa. dlatego nie liczyłbym na wyjście ludzi na ulicę. wiesz dlaczego? bo rząd pis dba o zwykłych ludzi. udajesz tutaj emerytów i pracujace kobiety co już "odhodowały" dzieci. i nie doszło do twojego durnego łba, że ich dzieci korzystają z 500+. a jaki jest efekt? są w stanie im pomóc, a przynajmniej już nie muszą prosić o wsparcie. pomyśl kiedyś. tutaj protest jest na tyle irytujący co kłamliwy. za rządów pis otrzymali znaczną podwyżkę, po drugie sugerują łamanie zapisów kodeksu pracy... bo nie mają placone za nocki i święta. no, niestety w czterobrygadówce tak to jest. chcą to zmienić? to powinni wyjść z czterobrygadówki, a wówczas cała jedna grupa będzie zbędna. czy tego chcą?
ale pieprzysz jak potłuczony, wuj nas obchodzi  ile dzieci kosztują, jak kogoś nie stać to nie musi się tak rozmnażać, nawet papież powiedział abyśmy się nie rozmnażali jak króliki, jak masz ochotę to za***aj na nie, oddaj im swój majątek, a odwal się od innych, ile ich narąbaeś, że tak bronisz, cholerny patafianie, umiesz tylko dolną częścią ciała pracować,  a łapy masz od czego, do roboty teraz jak je naklepałeś, 
ale pieprzysz jak potłuczony, wuj nas obchodzi  ile dzieci kosztują, jak kogoś nie stać to nie musi się tak rozmnażać, nawet papież powiedział abyśmy się nie rozmnażali jak króliki, jak masz ochotę to za***aj na nie, oddaj im swój majątek, a odwal się od innych, ile ich narąbaeś, że tak bronisz, cholerny patafianie, umiesz tylko dolną częścią ciała pracować,  a łapy masz od czego, do roboty teraz jak je naklepałeś,  rozwiń
Avatar
obywatel gorszego sortu / 4 grudnia 2017 o 20:02
0
cóż nie każdy jest bezylubem z Torunia i mu nie przynosi rząd kopert...
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:59
0
To ile zabiera wam ,,państwo'' ?? Policzcie i zrozumiecie... gdzie oprócz rydzyka idą te pieniądze ?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:54
0
"Na rękę", czyli po potrąceniach pożyczek, alimentów i składek. Trudno wymagać, by zakład pracy dokładał do pożyczek i alimentów. Dlatego Mateusz Kijowski woli żebractwo niż pracę, bo jemu też sie nie opłaca pracować za mniej niż 8 tysięcy. Jest lepszy od Bieńkowskiej. Tej od powiedzenia, że za 6 tys. pracuje w Polsce albo złodziej albo idiota. Kijowski wziął sobie to do serca i nie pracuje.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 15:51
0
niech strajkują i marzną... mi to lata koło ptaka. Jak coś im nie pasuje to won.
Avatar
kawka / 5 grudnia 2017 o 14:03
0
undefined napisał:
Chętnie poznałbym wzrost płac na przestrzeni 8 lat i wytłumaczenie dlaczego akurat o 500zł ma wzrosnąć pensja? U prywaciaża podwyżki są na poziomie ciut powyżej inflacji, czyli 3%. Szczerze nadal obowiąxuje zasada. Nie podoba się, tam są drzwi. No i pozostanie tułaczka do Niemiec i... zarobek na poziomie 1200€. Problem w tym, że tam robi się nie 8 godz., lecz min. 18 godz. A przerwa na kawkę jest sporadyczna. Mi po trzech latach pracy pracodawca przyciśnięty do muru zaproponował 250zł. No, ale przedtem aktywnie szukał tańszego następcę. Najtaniej gość zarządał 400zł więcej. A jak jest w przypadku opiekunek i pielęgniarek DPS? Zacznijcie od realnych kwot, np. 150zł, to może 100zł wywojujecie.
 Na przestrzeni 8 lat najniższa płaca wzrosła od kwoty 900 zł w 2007r do kwoty 1850 zł w 2015r .Jest to kwota brutto.Prywacirz to tak piszemy pracowniku .
 Na przestrzeni 8 lat najniższa płaca wzrosła od kwoty 900 zł w 2007r do kwoty 1850 zł w 2015r .Jest to kwota brutto.Prywacirz to tak piszemy pracowniku . rozwiń
Avatar
dotarlo / 4 grudnia 2017 o 23:54
0
undefined napisał:
Pomatoly i inne lemingi chcą za namową Brukseli wbić nóż w plecy młodemu, bo na prawdę od 2 lat, państwu. Glupale doktorki rozpoczęli wąchać się z wrogami ojczyzny, a teraz te ciemniaki. Państwo jest w stanie przy pomocy prawdziwych patriotów rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy, ale daje wam szansę pokazania się bycia godnymi obywatelstwa Polskiego! Pokażcie swoją solidarność z całym uczciwym narodem i może wasze wybryki pójdą w zapomnienie!
mój ojciec w czasie wojny był patriotą i  ja już byłem patriotą, i co mamy z tego, gówno, także żadnego patriotyzmu, wystarczy jak tyle moich pokoleń oszukano
mój ojciec w czasie wojny był patriotą i  ja już byłem patriotą, i co mamy z tego, gówno, także żadnego patriotyzmu, wystarczy jak tyle moich pokoleń oszukano rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 22:40
0
Pomatoly i inne lemingi chcą za namową Brukseli wbić nóż w plecy młodemu, bo na prawdę od 2 lat, państwu. Glupale doktorki rozpoczęli wąchać się z wrogami ojczyzny, a teraz te ciemniaki. Państwo jest w stanie przy pomocy prawdziwych patriotów rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy, ale daje wam szansę pokazania się bycia godnymi obywatelstwa Polskiego! Pokażcie swoją solidarność z całym uczciwym narodem i może wasze wybryki pójdą w zapomnienie!
Avatar
g...no dostaniecie / 4 grudnia 2017 o 21:09
0
 A domagajcie się, domagajcie! I tak gó...o wam wybudują! niby dlaczego? "domagaczy się" w dziejach świata,  było wielu.Zygmunt III Waza domagał się Inflantów, Mao Tse Tung domagał się Tajwanu, a ostatnio niejaki ryży domagał się i nadal domaga się wysokiego odszkodowania  od chińskiej firmy Covec, która porzuciła budowę A2. Tak, że wpisujecie się na bardzo długą listę tzw. "domagaczy się", szkoda, że na waszym domaganiu się, sprawa się zakończy! 
Avatar
grza / 4 grudnia 2017 o 20:50
0
undefined napisał:
Redukcja o 1/4 załogi i podwyżka nawet 600zł jest możliwa.
a pracę za 1/4 tej załogi temu patafianowi co  to wypisuje dajcie aby za darmo ją wykonywał
Avatar
bolek / 4 grudnia 2017 o 20:49
0
undefined napisał:
za pieprzenie o 500+ to powinni ci lemingi płacić. to najlepiej wydane pieniadze przez państwo. ponowie pytanie, ile wg. ciebie wydają rodzice miesięcznie na dziecko? to jest ulga jaką państwo ma prawo przyznać podług obietnic wyborczych. tusk też kiedyś obiecał ulgę vat na internet, ale kłamca i złodziej nie dotrzymałmdanego słowa. dlatego nie liczyłbym na wyjście ludzi na ulicę. wiesz dlaczego? bo rząd pis dba o zwykłych ludzi. udajesz tutaj emerytów i pracujace kobiety co już "odhodowały" dzieci. i nie doszło do twojego durnego łba, że ich dzieci korzystają z 500+. a jaki jest efekt? są w stanie im pomóc, a przynajmniej już nie muszą prosić o wsparcie. pomyśl kiedyś. tutaj protest jest na tyle irytujący co kłamliwy. za rządów pis otrzymali znaczną podwyżkę, po drugie sugerują łamanie zapisów kodeksu pracy... bo nie mają placone za nocki i święta. no, niestety w czterobrygadówce tak to jest. chcą to zmienić? to powinni wyjść z czterobrygadówki, a wówczas cała jedna grupa będzie zbędna. czy tego chcą?
ale pieprzysz jak potłuczony, wuj nas obchodzi  ile dzieci kosztują, jak kogoś nie stać to nie musi się tak rozmnażać, nawet papież powiedział abyśmy się nie rozmnażali jak króliki, jak masz ochotę to za***aj na nie, oddaj im swój majątek, a odwal się od innych, ile ich narąbaeś, że tak bronisz, cholerny patafianie, umiesz tylko dolną częścią ciała pracować,  a łapy masz od czego, do roboty teraz jak je naklepałeś, 
ale pieprzysz jak potłuczony, wuj nas obchodzi  ile dzieci kosztują, jak kogoś nie stać to nie musi się tak rozmnażać, nawet papież powiedział abyśmy się nie rozmnażali jak króliki, jak masz ochotę to za***aj na nie, oddaj im swój majątek, a odwal się od innych, ile ich narąbaeś, że tak bronisz, cholerny patafianie, umiesz tylko dolną częścią ciała pracować,  a łapy masz od czego, do roboty teraz jak je naklepałeś,  rozwiń
Avatar
obywatel gorszego sortu / 4 grudnia 2017 o 20:02
0
cóż nie każdy jest bezylubem z Torunia i mu nie przynosi rząd kopert...
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:59
0
To ile zabiera wam ,,państwo'' ?? Policzcie i zrozumiecie... gdzie oprócz rydzyka idą te pieniądze ?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:54
0
"Na rękę", czyli po potrąceniach pożyczek, alimentów i składek. Trudno wymagać, by zakład pracy dokładał do pożyczek i alimentów. Dlatego Mateusz Kijowski woli żebractwo niż pracę, bo jemu też sie nie opłaca pracować za mniej niż 8 tysięcy. Jest lepszy od Bieńkowskiej. Tej od powiedzenia, że za 6 tys. pracuje w Polsce albo złodziej albo idiota. Kijowski wziął sobie to do serca i nie pracuje.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 0 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 0

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 0

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 8 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 2 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 3 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 2

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 3

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 92 6

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 19

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 3 26

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.