Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

4 grudnia 2017 r.
17:03

Pogotowie strajkowe. Pracownicy DPS chcą podwyżek. "Nikt nie zarabia więcej niż 2 tys. zł na rękę"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 29 A A
Pogotowie strajkowe w Ryżkach / fot. czytelnik
Pogotowie strajkowe w Ryżkach / fot. czytelnik

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach (powiat łukowski) ogłosili pogotowie strajkowe. Domagają się m.in. podwyżek płac.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To największa placówka opiekuńcza powiatu łukowskiego, przebywa tu 110 pensjonariuszy, osób niepełnosprawnych fizycznych i psychicznie. Personel liczy z kolei 73 pracowników. - Czujemy się pokrzywdzeni - mówi Adam Zaniewicz przewodniczący Komisji Zakładowej WZZ „Sierpień 80”.

- Po pierwsze domagamy się 500 zł podwyżki netto dla każdego pracownika, dodatków za pracę nocą, w niedzielę i święta oraz premii w wysokości 10 proc. - podkreśla Zaniewicz. - Nikt tutaj nie zarabia więcej niż 2 tys. zł na rękę, a tu są osoby niepełnosprawne i zapewnienie im profesjonalnej opieki wymaga olbrzymiego wysiłku - zaznacza przewodniczący.

Opiekunki otrzymują ok. 1600-1800 złotych netto, pielęgniarki ok. 1800-1900 złotych na rękę. Związkowcy już od początku roku sygnalizowali swoje potrzeby staroście łukowskiemu, któremu podlega placówka.

- Był spół zbiorowy, rokowania i mediacje, ale nie przyniosły one żadnego efektu, dlatego postanowiliśmy ogłosić pogotowie strajkowe- tłumaczy Zaniewicz. Budynek został oflagowany, pojawiły się banery m.in. z takimi hasłami: "Starosto doceń naszą pracę”, „Nasza praca nie hańbi, płaca tak” czy „Dość głodowej pensji”. Tymczasem, starosta łukowski Janusz Kozioł podkreśla że pracownicy DPS dostali już podwyżki.

- W 2017 roku powiat łukowski wygospodarował 2,5 mln zł na podwyżki dla wszystkich pracowników jednostek organizacyjnych powiatu, w tym dla pracowników domów pomocy społecznej. Średnio na etat była to kwota 300 zł brutto - precyzuje starosta. - Nie jest to możliwe aby co roku wygospodarować takie kwoty - dodaje.

Ale zdaniem związkowców, nie były to podwyżki, tylko rewaloryzacja płac. Poza tym, w ich ocenie, obiekt wymaga remontu i doposażenia. Władze powiatu przekonują z kolei że swoim standardem placówka nie odbiega od innych w województwie lubelskim.

- Jeżeli będzie trzeba to zaostrzymy akcję protestacyjną. Co prawda pielęgniarki nie mogą odejść od łóżek podopiecznych, ale wybierzemy taką formę, aby nie było to z uszczerbkiem na zdrowiu dla nich- podkreśla przewodniczący Komisji Zakładowej WZZ „Sierpień 80”.  Personel zamierza o swoich postulatów powiedzieć też na najbliższej sesji powiatowej w grudniu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 15:51
0
niech strajkują i marzną... mi to lata koło ptaka. Jak coś im nie pasuje to won.
Avatar
kawka / 5 grudnia 2017 o 14:03
0
undefined napisał:
Chętnie poznałbym wzrost płac na przestrzeni 8 lat i wytłumaczenie dlaczego akurat o 500zł ma wzrosnąć pensja? U prywaciaża podwyżki są na poziomie ciut powyżej inflacji, czyli 3%. Szczerze nadal obowiąxuje zasada. Nie podoba się, tam są drzwi. No i pozostanie tułaczka do Niemiec i... zarobek na poziomie 1200€. Problem w tym, że tam robi się nie 8 godz., lecz min. 18 godz. A przerwa na kawkę jest sporadyczna. Mi po trzech latach pracy pracodawca przyciśnięty do muru zaproponował 250zł. No, ale przedtem aktywnie szukał tańszego następcę. Najtaniej gość zarządał 400zł więcej. A jak jest w przypadku opiekunek i pielęgniarek DPS? Zacznijcie od realnych kwot, np. 150zł, to może 100zł wywojujecie.
 Na przestrzeni 8 lat najniższa płaca wzrosła od kwoty 900 zł w 2007r do kwoty 1850 zł w 2015r .Jest to kwota brutto.Prywacirz to tak piszemy pracowniku .
 Na przestrzeni 8 lat najniższa płaca wzrosła od kwoty 900 zł w 2007r do kwoty 1850 zł w 2015r .Jest to kwota brutto.Prywacirz to tak piszemy pracowniku . rozwiń
Avatar
dotarlo / 4 grudnia 2017 o 23:54
0
undefined napisał:
Pomatoly i inne lemingi chcą za namową Brukseli wbić nóż w plecy młodemu, bo na prawdę od 2 lat, państwu. Glupale doktorki rozpoczęli wąchać się z wrogami ojczyzny, a teraz te ciemniaki. Państwo jest w stanie przy pomocy prawdziwych patriotów rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy, ale daje wam szansę pokazania się bycia godnymi obywatelstwa Polskiego! Pokażcie swoją solidarność z całym uczciwym narodem i może wasze wybryki pójdą w zapomnienie!
mój ojciec w czasie wojny był patriotą i  ja już byłem patriotą, i co mamy z tego, gówno, także żadnego patriotyzmu, wystarczy jak tyle moich pokoleń oszukano
mój ojciec w czasie wojny był patriotą i  ja już byłem patriotą, i co mamy z tego, gówno, także żadnego patriotyzmu, wystarczy jak tyle moich pokoleń oszukano rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 22:40
0
Pomatoly i inne lemingi chcą za namową Brukseli wbić nóż w plecy młodemu, bo na prawdę od 2 lat, państwu. Glupale doktorki rozpoczęli wąchać się z wrogami ojczyzny, a teraz te ciemniaki. Państwo jest w stanie przy pomocy prawdziwych patriotów rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy, ale daje wam szansę pokazania się bycia godnymi obywatelstwa Polskiego! Pokażcie swoją solidarność z całym uczciwym narodem i może wasze wybryki pójdą w zapomnienie!
Avatar
g...no dostaniecie / 4 grudnia 2017 o 21:09
0
 A domagajcie się, domagajcie! I tak gó...o wam wybudują! niby dlaczego? "domagaczy się" w dziejach świata,  było wielu.Zygmunt III Waza domagał się Inflantów, Mao Tse Tung domagał się Tajwanu, a ostatnio niejaki ryży domagał się i nadal domaga się wysokiego odszkodowania  od chińskiej firmy Covec, która porzuciła budowę A2. Tak, że wpisujecie się na bardzo długą listę tzw. "domagaczy się", szkoda, że na waszym domaganiu się, sprawa się zakończy! 
Avatar
grza / 4 grudnia 2017 o 20:50
0
undefined napisał:
Redukcja o 1/4 załogi i podwyżka nawet 600zł jest możliwa.
a pracę za 1/4 tej załogi temu patafianowi co  to wypisuje dajcie aby za darmo ją wykonywał
Avatar
bolek / 4 grudnia 2017 o 20:49
0
undefined napisał:
za pieprzenie o 500+ to powinni ci lemingi płacić. to najlepiej wydane pieniadze przez państwo. ponowie pytanie, ile wg. ciebie wydają rodzice miesięcznie na dziecko? to jest ulga jaką państwo ma prawo przyznać podług obietnic wyborczych. tusk też kiedyś obiecał ulgę vat na internet, ale kłamca i złodziej nie dotrzymałmdanego słowa. dlatego nie liczyłbym na wyjście ludzi na ulicę. wiesz dlaczego? bo rząd pis dba o zwykłych ludzi. udajesz tutaj emerytów i pracujace kobiety co już "odhodowały" dzieci. i nie doszło do twojego durnego łba, że ich dzieci korzystają z 500+. a jaki jest efekt? są w stanie im pomóc, a przynajmniej już nie muszą prosić o wsparcie. pomyśl kiedyś. tutaj protest jest na tyle irytujący co kłamliwy. za rządów pis otrzymali znaczną podwyżkę, po drugie sugerują łamanie zapisów kodeksu pracy... bo nie mają placone za nocki i święta. no, niestety w czterobrygadówce tak to jest. chcą to zmienić? to powinni wyjść z czterobrygadówki, a wówczas cała jedna grupa będzie zbędna. czy tego chcą?
ale pieprzysz jak potłuczony, wuj nas obchodzi  ile dzieci kosztują, jak kogoś nie stać to nie musi się tak rozmnażać, nawet papież powiedział abyśmy się nie rozmnażali jak króliki, jak masz ochotę to za***aj na nie, oddaj im swój majątek, a odwal się od innych, ile ich narąbaeś, że tak bronisz, cholerny patafianie, umiesz tylko dolną częścią ciała pracować,  a łapy masz od czego, do roboty teraz jak je naklepałeś, 
ale pieprzysz jak potłuczony, wuj nas obchodzi  ile dzieci kosztują, jak kogoś nie stać to nie musi się tak rozmnażać, nawet papież powiedział abyśmy się nie rozmnażali jak króliki, jak masz ochotę to za***aj na nie, oddaj im swój majątek, a odwal się od innych, ile ich narąbaeś, że tak bronisz, cholerny patafianie, umiesz tylko dolną częścią ciała pracować,  a łapy masz od czego, do roboty teraz jak je naklepałeś,  rozwiń
Avatar
obywatel gorszego sortu / 4 grudnia 2017 o 20:02
0
cóż nie każdy jest bezylubem z Torunia i mu nie przynosi rząd kopert...
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:59
0
To ile zabiera wam ,,państwo'' ?? Policzcie i zrozumiecie... gdzie oprócz rydzyka idą te pieniądze ?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:54
0
"Na rękę", czyli po potrąceniach pożyczek, alimentów i składek. Trudno wymagać, by zakład pracy dokładał do pożyczek i alimentów. Dlatego Mateusz Kijowski woli żebractwo niż pracę, bo jemu też sie nie opłaca pracować za mniej niż 8 tysięcy. Jest lepszy od Bieńkowskiej. Tej od powiedzenia, że za 6 tys. pracuje w Polsce albo złodziej albo idiota. Kijowski wziął sobie to do serca i nie pracuje.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 15:51
0
niech strajkują i marzną... mi to lata koło ptaka. Jak coś im nie pasuje to won.
Avatar
kawka / 5 grudnia 2017 o 14:03
0
undefined napisał:
Chętnie poznałbym wzrost płac na przestrzeni 8 lat i wytłumaczenie dlaczego akurat o 500zł ma wzrosnąć pensja? U prywaciaża podwyżki są na poziomie ciut powyżej inflacji, czyli 3%. Szczerze nadal obowiąxuje zasada. Nie podoba się, tam są drzwi. No i pozostanie tułaczka do Niemiec i... zarobek na poziomie 1200€. Problem w tym, że tam robi się nie 8 godz., lecz min. 18 godz. A przerwa na kawkę jest sporadyczna. Mi po trzech latach pracy pracodawca przyciśnięty do muru zaproponował 250zł. No, ale przedtem aktywnie szukał tańszego następcę. Najtaniej gość zarządał 400zł więcej. A jak jest w przypadku opiekunek i pielęgniarek DPS? Zacznijcie od realnych kwot, np. 150zł, to może 100zł wywojujecie.
 Na przestrzeni 8 lat najniższa płaca wzrosła od kwoty 900 zł w 2007r do kwoty 1850 zł w 2015r .Jest to kwota brutto.Prywacirz to tak piszemy pracowniku .
 Na przestrzeni 8 lat najniższa płaca wzrosła od kwoty 900 zł w 2007r do kwoty 1850 zł w 2015r .Jest to kwota brutto.Prywacirz to tak piszemy pracowniku . rozwiń
Avatar
dotarlo / 4 grudnia 2017 o 23:54
0
undefined napisał:
Pomatoly i inne lemingi chcą za namową Brukseli wbić nóż w plecy młodemu, bo na prawdę od 2 lat, państwu. Glupale doktorki rozpoczęli wąchać się z wrogami ojczyzny, a teraz te ciemniaki. Państwo jest w stanie przy pomocy prawdziwych patriotów rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy, ale daje wam szansę pokazania się bycia godnymi obywatelstwa Polskiego! Pokażcie swoją solidarność z całym uczciwym narodem i może wasze wybryki pójdą w zapomnienie!
mój ojciec w czasie wojny był patriotą i  ja już byłem patriotą, i co mamy z tego, gówno, także żadnego patriotyzmu, wystarczy jak tyle moich pokoleń oszukano
mój ojciec w czasie wojny był patriotą i  ja już byłem patriotą, i co mamy z tego, gówno, także żadnego patriotyzmu, wystarczy jak tyle moich pokoleń oszukano rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 22:40
0
Pomatoly i inne lemingi chcą za namową Brukseli wbić nóż w plecy młodemu, bo na prawdę od 2 lat, państwu. Glupale doktorki rozpoczęli wąchać się z wrogami ojczyzny, a teraz te ciemniaki. Państwo jest w stanie przy pomocy prawdziwych patriotów rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy, ale daje wam szansę pokazania się bycia godnymi obywatelstwa Polskiego! Pokażcie swoją solidarność z całym uczciwym narodem i może wasze wybryki pójdą w zapomnienie!
Avatar
g...no dostaniecie / 4 grudnia 2017 o 21:09
0
 A domagajcie się, domagajcie! I tak gó...o wam wybudują! niby dlaczego? "domagaczy się" w dziejach świata,  było wielu.Zygmunt III Waza domagał się Inflantów, Mao Tse Tung domagał się Tajwanu, a ostatnio niejaki ryży domagał się i nadal domaga się wysokiego odszkodowania  od chińskiej firmy Covec, która porzuciła budowę A2. Tak, że wpisujecie się na bardzo długą listę tzw. "domagaczy się", szkoda, że na waszym domaganiu się, sprawa się zakończy! 
Avatar
grza / 4 grudnia 2017 o 20:50
0
undefined napisał:
Redukcja o 1/4 załogi i podwyżka nawet 600zł jest możliwa.
a pracę za 1/4 tej załogi temu patafianowi co  to wypisuje dajcie aby za darmo ją wykonywał
Avatar
bolek / 4 grudnia 2017 o 20:49
0
undefined napisał:
za pieprzenie o 500+ to powinni ci lemingi płacić. to najlepiej wydane pieniadze przez państwo. ponowie pytanie, ile wg. ciebie wydają rodzice miesięcznie na dziecko? to jest ulga jaką państwo ma prawo przyznać podług obietnic wyborczych. tusk też kiedyś obiecał ulgę vat na internet, ale kłamca i złodziej nie dotrzymałmdanego słowa. dlatego nie liczyłbym na wyjście ludzi na ulicę. wiesz dlaczego? bo rząd pis dba o zwykłych ludzi. udajesz tutaj emerytów i pracujace kobiety co już "odhodowały" dzieci. i nie doszło do twojego durnego łba, że ich dzieci korzystają z 500+. a jaki jest efekt? są w stanie im pomóc, a przynajmniej już nie muszą prosić o wsparcie. pomyśl kiedyś. tutaj protest jest na tyle irytujący co kłamliwy. za rządów pis otrzymali znaczną podwyżkę, po drugie sugerują łamanie zapisów kodeksu pracy... bo nie mają placone za nocki i święta. no, niestety w czterobrygadówce tak to jest. chcą to zmienić? to powinni wyjść z czterobrygadówki, a wówczas cała jedna grupa będzie zbędna. czy tego chcą?
ale pieprzysz jak potłuczony, wuj nas obchodzi  ile dzieci kosztują, jak kogoś nie stać to nie musi się tak rozmnażać, nawet papież powiedział abyśmy się nie rozmnażali jak króliki, jak masz ochotę to za***aj na nie, oddaj im swój majątek, a odwal się od innych, ile ich narąbaeś, że tak bronisz, cholerny patafianie, umiesz tylko dolną częścią ciała pracować,  a łapy masz od czego, do roboty teraz jak je naklepałeś, 
ale pieprzysz jak potłuczony, wuj nas obchodzi  ile dzieci kosztują, jak kogoś nie stać to nie musi się tak rozmnażać, nawet papież powiedział abyśmy się nie rozmnażali jak króliki, jak masz ochotę to za***aj na nie, oddaj im swój majątek, a odwal się od innych, ile ich narąbaeś, że tak bronisz, cholerny patafianie, umiesz tylko dolną częścią ciała pracować,  a łapy masz od czego, do roboty teraz jak je naklepałeś,  rozwiń
Avatar
obywatel gorszego sortu / 4 grudnia 2017 o 20:02
0
cóż nie każdy jest bezylubem z Torunia i mu nie przynosi rząd kopert...
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:59
0
To ile zabiera wam ,,państwo'' ?? Policzcie i zrozumiecie... gdzie oprócz rydzyka idą te pieniądze ?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 19:54
0
"Na rękę", czyli po potrąceniach pożyczek, alimentów i składek. Trudno wymagać, by zakład pracy dokładał do pożyczek i alimentów. Dlatego Mateusz Kijowski woli żebractwo niż pracę, bo jemu też sie nie opłaca pracować za mniej niż 8 tysięcy. Jest lepszy od Bieńkowskiej. Tej od powiedzenia, że za 6 tys. pracuje w Polsce albo złodziej albo idiota. Kijowski wziął sobie to do serca i nie pracuje.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 0 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 0

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 0

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 8 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 2 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 3 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 2

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 3

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 92 6

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 19

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 3 26

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!