Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

28 października 2016 r.
13:09

Pracowniczy horror w żłobku? Dyrektorka zwolniona, prokuratura bada sprawę

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
8 10 A A
Co działo się w miejskim żłobku? Wyjaśnia to prokuratura (fot. Ewelina Burda)
Co działo się w miejskim żłobku? Wyjaśnia to prokuratura (fot. Ewelina Burda)

Prokuratura bada, czy była dyrektor miejskiego żłobka przekroczyła swoje uprawnienia. Pracownicy zarzucają jej m.in. zastraszanie, publiczne poniżanie i kary za drobne przewinienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skargę na Anetę Stanisławek złożyła do władz Białej Podlaskiej część personelu „Skarbca Skrzata”. Na początku października dyrektor została zwolniona z pracy w trybie natychmiastowym.

– Wszczęliśmy śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektor miejskiego żłobka, m.in. poprzez działanie na szkodę pracowników – mówi Edyta Winiarek, prokurator rejonowy w Białej Podlaskiej. – Podstawą do wszczęcia była skarga, którą przekazał nam prezydent miasta – dodaje prokurator. – Śledztwo jest w początkowej fazie, trwają czynności, które mają na celu zweryfikowanie informacji zawartych w doniesieniu – zaznacza Winiarek. Oznacza to, że nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów.

Pismo ze skargą do władz miasta wysłała część personelu żłobka. Pracownicy skarżyli się na „zastraszanie, publiczne poniżanie, niejasny system premiowania, pracę pod presją i kary za drobne przewinienia”, jakie miała stosować Stanisławek.

– Możemy tylko to potwierdzić, ale w godzinach pracy żłobka nie będziemy rozmawiać – powiedziała nam Grażyna Romańczuk, pełniąca obecnie obowiązki dyrektora żłobka, bo 7 października Anetę Stanisławek władze miasta odwołały w trybie natychmiastowym ze stanowiska.

– Potwierdzam, że nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora żłobka. Sprawą zajmują się orany ścigania, dlatego nie będziemy jej na razie komentować – mówi krotko Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

Była dyrektor żłobka z zarzutami personelu się nie zgadza, nazywając je „pomówieniami”. – Na temat zawiadomienia do prokuratury nie będę się wypowiadać, bo oficjalnie nie zostałam powiadomiona. Natomiast w sprawie mojego zwolnienia będę odwoływać się do sądu pracy – podkreśla Aneta Stanisławek.

Tymczasem, 19 października urząd miasta ogłosił konkurs na nowego dyrektora żłobka. Aplikacje można składać do końca tego miesiąca.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 o 09:16
0
Wyjątkowo cierpliwi ci pracownicy, takie sytuacje powinne być zgłaszane natychmiast- po pierwszej próbie mobbingu, zastraszania, skłócania personelu!
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 20:07
0
Ja też Panią Dyrektor dobrze wspominam i dla osób z poza placówki była ok. A ta Panią która wywala brudy z przeszłości dyrektorki sam bym sprawdziłi wziął pod lupę.
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 19:48
0
Jeśli tak źle się dzieje w placówkach to dlaczego dopiero teraz przerwano ta zmowę milczenia wg mnie to jest złośliwość i nie lojalność wobec człowieka. Bo tak się nie robi nawet z najgorszym SK....em. Wg mnie P S nie sprawiała wrażenia dyktatora i despoty wręcz przeciwnie dużo zrobila dla tej placówki. A jeśli o kadrę chodzi to są jeszcze od tego niezawisłe sady. Dziwo mnie to
Avatar
Stefan / 31 października 2016 o 22:05
0
Żłobek nie należy do oświaty.
Avatar
Wuj Tom / 29 października 2016 o 17:57
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bardzo dobra decyzja .  ta Pani powinna być dawno zwolniona i mieć zakaz piastowania stanowisk kierowniczych. Już wcześniej była kierowniczką ZOL-u w szpitalu, tam pokazała co potrafi......., a w żłobku kontynuowała swoje postępowanie. Dotychczas kryła ją pani Anna K., po jej odejściu nareszcie skargi docierają do prezydenta , a nie jak wcześniej przechwytywane przez panią Annę
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bardzo dobra decyzja .  ta Pani powinna być dawno zwolniona i mieć zakaz piastowania stanowisk kierowniczych. Już wcześniej była kierowniczką ZOL-u w szpitalu, tam pokazała co potrafi......., a w żłobku kontynuowała swoje postępowanie. Dotychczas kryła ją pani Anna K., po jej odejściu nareszcie skargi docierają do prezydenta , a nie jak wcześniej przechwytywane przez panią Annę 
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Trudno nie być odpowiedzialnym i wymagającym w tym miejscu pracy. To jest żłobek dla dzieci a nie pań z personelu. Jeżeli skargi rodziców docierały do pani dyrektor konsekwencją były rozmowy i uwagi przekazywane personelowi. Patrząc obiektywnie, to dobrze czy źle, że dyrektorka robiła wszystko aby placówka była bezpieczna i przyjazna dzieciom? Poczekajmy z osądem i pznajmy rację drugiej strony. Dlaczego następczyni nie wypowiedziała się publicznie w temacie? Może dlatego, że nie mogła bez wcześniejszego uzgodnienia z rzecznikiem prezydenta  przekazać treści iformacji. Czy to jest normalne? Bezwzględna lojalność budowana na strachu! 
rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2016 o 17:25
0
Bardzo dobra decyzja . ta Pani powinna być dawno zwolniona i mieć zakaz piastowania stanowisk kierowniczych. Już wcześniej była kierowniczką ZOL-u w szpitalu, tam pokazała co potrafi......., a w żłobku kontynuowała swoje postępowanie. Dotychczas kryła ją pani Anna K., po jej odejściu nareszcie skargi docierają do prezydenta , a nie jak wcześniej przechwytywane przez panią Annę
Avatar
Wuj Tom / 28 października 2016 o 22:08
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W oświacie takich przypadków jest więcej. Zwolnienie dyrektorki to dobra decyzja.
Decyzję powinno się podejmować po całkowitym wyjaśnieniu sprawy i oceniyć czy jest doba albo niepoprawna. Prezydent włości Biała Podlaska nie powinien stosować podwójnych standardów. Zatem zasady w stosunku do osób pomówionych bądź oskarżonych powinne być logiczne i uzasadnione.  W przypadku Pani Dyrektor wystarczyło doniesienie by sprawę skierować do prokuratury bez podania innych okoliczności wcześniej wykrytych przez organ założycielski. Nikt z dnia na dzień nie staje się przestępcą. Taka metoda świadczy o tym, że Piłat umył ręce. Wobec tego mam pytanie dlaczego pan prezydent zatrydnił kolegę partyjnego Mirosława K. z wyrokiem jako z-cę prezesa WOD-KAN, który jako wójt gminy Międzyrzec Pdl. naruszył zasadę współżycia społecznego i obwiniał o cuda niewidy podległą dyrektor szkoły  z Rogoźnicy? Czy w tym przypadku zapytanie o niekaralność ma wyjątkową interpretację? A może zmieniono statut firmy i z-ca w spółce może być ukarany ale nie musi respektować prawa tak jak J. Pitera? Jeżeli takich przypadków w bialskiej oświacie jest więcej, to co zainteresowani rezygnują ze swej godności i ulegają dyktatowi? Dziwne  czasy i pomroczność. To, że Pan Kaczyński swego czasu zmienił zdanie o panu prezydencie włości bialskich nie oznacza jego bezkarności. Nie wiem jakie jest zdanie na powyższy temat jego mecenasa posła Biereckiego. Prawo i sprawiedliwość powinno być spójne, to nie znaczy, że dla ,,sprawiedliwości" robimy coś co jest sprzeczne z prawem we wszystkich jego postaciach. W demokracji powinno się mimo wszysto przestrzegać poprawność polityczną, tym samym szanując godność każdego czlowieka.
Decyzję powinno się podejmować po całkowitym wyjaśnieniu sprawy i oceniyć czy jest doba albo niepoprawna. Prezydent włości Biała Podlaska nie powinien stosować podwójnych standardów. Zatem zasady w stosunku do osób pomówionych bądź oskarżonych powinne być logiczne i uzasadnione.  W przypadku Pani Dyrektor wystarczyło doniesienie by sprawę skierować do prokuratury bez podania innych okoliczności wcześniej wykrytych przez organ założycielski. Nikt z dnia na dzień nie staje się przestępcą. Taka metoda świadczy o tym, że Piłat um... rozwiń
Avatar
Gość / 28 października 2016 o 21:05
0
W oświacie takich przypadków jest więcej. Zwolnienie dyrektorki to dobra decyzja.
Avatar
Wuj Tom / 28 października 2016 o 17:28
0
Pan o którym mowa jest lekko ,,porąbany". Na nigo również było doniesienie do prokuratury i z tego tyułu nie został odwołany. Do czasu osądzenia istnieje domniemanie niewinności. W przypadku stwierdzenia innych uchbień na podstawie doniesienia obywatelskiego ,,skargi" mógł cysarz zawiesić tę Panią w wykonywaniu obowiązków na stanowisku dyrektorskim. Ale wystarczy doniesienie i jest podstawa do ,,czyszczenia" stanowiska w imię prawa i sprawiedliwości. Wystarczy bunt ,,poddanych" którym nie odpowiada dyscyplina i porządek i na podziękowanie jest bezwarunkowy odruch cysarza - won!  Cysarz powinien wiedzieć, że czym wojuje się tym sam  utknie. Jak widać, ten cysarz to mały człowiek i żyje mądrością swoich doradców.  P.s. Przepraszam cię Darku że zamieszczony tekst nie został poddany cenzurze twojego rzecznika. Ja jestem poza twoją jurzdykcją i nie stosuje się zarządzeń wydanych przez ,,prezydenta" w sprawie informacji udzielanych prasie. Wolność słowa to podstawa demokracji. Pamiętaj o tym nawet wtedy, gdy czytasz donos! 
Pan o którym mowa jest lekko ,,porąbany". Na nigo również było doniesienie do prokuratury i z tego tyułu nie został odwołany. Do czasu osądzenia istnieje domniemanie niewinności. W przypadku stwierdzenia innych uchbień na podstawie doniesienia obywatelskiego ,,skargi" mógł cysarz zawiesić tę Panią w wykonywaniu obowiązków na stanowisku dyrektorskim. Ale wystarczy doniesienie i jest podstawa do ,,czyszczenia" stanowiska w imię prawa i sprawiedliwości. Wystarczy bunt ,,poddanych" którym nie odpowiada dyscyplina i porządek i... rozwiń
Avatar
Gość / 28 października 2016 o 14:52
0
gdzie jest prezydent - chyba lekko podrapany
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 o 09:16
0
Wyjątkowo cierpliwi ci pracownicy, takie sytuacje powinne być zgłaszane natychmiast- po pierwszej próbie mobbingu, zastraszania, skłócania personelu!
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 20:07
0
Ja też Panią Dyrektor dobrze wspominam i dla osób z poza placówki była ok. A ta Panią która wywala brudy z przeszłości dyrektorki sam bym sprawdziłi wziął pod lupę.
Avatar
Gość / 12 listopada 2016 o 19:48
0
Jeśli tak źle się dzieje w placówkach to dlaczego dopiero teraz przerwano ta zmowę milczenia wg mnie to jest złośliwość i nie lojalność wobec człowieka. Bo tak się nie robi nawet z najgorszym SK....em. Wg mnie P S nie sprawiała wrażenia dyktatora i despoty wręcz przeciwnie dużo zrobila dla tej placówki. A jeśli o kadrę chodzi to są jeszcze od tego niezawisłe sady. Dziwo mnie to
Avatar
Stefan / 31 października 2016 o 22:05
0
Żłobek nie należy do oświaty.
Avatar
Wuj Tom / 29 października 2016 o 17:57
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bardzo dobra decyzja .  ta Pani powinna być dawno zwolniona i mieć zakaz piastowania stanowisk kierowniczych. Już wcześniej była kierowniczką ZOL-u w szpitalu, tam pokazała co potrafi......., a w żłobku kontynuowała swoje postępowanie. Dotychczas kryła ją pani Anna K., po jej odejściu nareszcie skargi docierają do prezydenta , a nie jak wcześniej przechwytywane przez panią Annę
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bardzo dobra decyzja .  ta Pani powinna być dawno zwolniona i mieć zakaz piastowania stanowisk kierowniczych. Już wcześniej była kierowniczką ZOL-u w szpitalu, tam pokazała co potrafi......., a w żłobku kontynuowała swoje postępowanie. Dotychczas kryła ją pani Anna K., po jej odejściu nareszcie skargi docierają do prezydenta , a nie jak wcześniej przechwytywane przez panią Annę 
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Trudno nie być odpowiedzialnym i wymagającym w tym miejscu pracy. To jest żłobek dla dzieci a nie pań z personelu. Jeżeli skargi rodziców docierały do pani dyrektor konsekwencją były rozmowy i uwagi przekazywane personelowi. Patrząc obiektywnie, to dobrze czy źle, że dyrektorka robiła wszystko aby placówka była bezpieczna i przyjazna dzieciom? Poczekajmy z osądem i pznajmy rację drugiej strony. Dlaczego następczyni nie wypowiedziała się publicznie w temacie? Może dlatego, że nie mogła bez wcześniejszego uzgodnienia z rzecznikiem prezydenta  przekazać treści iformacji. Czy to jest normalne? Bezwzględna lojalność budowana na strachu! 
rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2016 o 17:25
0
Bardzo dobra decyzja . ta Pani powinna być dawno zwolniona i mieć zakaz piastowania stanowisk kierowniczych. Już wcześniej była kierowniczką ZOL-u w szpitalu, tam pokazała co potrafi......., a w żłobku kontynuowała swoje postępowanie. Dotychczas kryła ją pani Anna K., po jej odejściu nareszcie skargi docierają do prezydenta , a nie jak wcześniej przechwytywane przez panią Annę
Avatar
Wuj Tom / 28 października 2016 o 22:08
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W oświacie takich przypadków jest więcej. Zwolnienie dyrektorki to dobra decyzja.
Decyzję powinno się podejmować po całkowitym wyjaśnieniu sprawy i oceniyć czy jest doba albo niepoprawna. Prezydent włości Biała Podlaska nie powinien stosować podwójnych standardów. Zatem zasady w stosunku do osób pomówionych bądź oskarżonych powinne być logiczne i uzasadnione.  W przypadku Pani Dyrektor wystarczyło doniesienie by sprawę skierować do prokuratury bez podania innych okoliczności wcześniej wykrytych przez organ założycielski. Nikt z dnia na dzień nie staje się przestępcą. Taka metoda świadczy o tym, że Piłat umył ręce. Wobec tego mam pytanie dlaczego pan prezydent zatrydnił kolegę partyjnego Mirosława K. z wyrokiem jako z-cę prezesa WOD-KAN, który jako wójt gminy Międzyrzec Pdl. naruszył zasadę współżycia społecznego i obwiniał o cuda niewidy podległą dyrektor szkoły  z Rogoźnicy? Czy w tym przypadku zapytanie o niekaralność ma wyjątkową interpretację? A może zmieniono statut firmy i z-ca w spółce może być ukarany ale nie musi respektować prawa tak jak J. Pitera? Jeżeli takich przypadków w bialskiej oświacie jest więcej, to co zainteresowani rezygnują ze swej godności i ulegają dyktatowi? Dziwne  czasy i pomroczność. To, że Pan Kaczyński swego czasu zmienił zdanie o panu prezydencie włości bialskich nie oznacza jego bezkarności. Nie wiem jakie jest zdanie na powyższy temat jego mecenasa posła Biereckiego. Prawo i sprawiedliwość powinno być spójne, to nie znaczy, że dla ,,sprawiedliwości" robimy coś co jest sprzeczne z prawem we wszystkich jego postaciach. W demokracji powinno się mimo wszysto przestrzegać poprawność polityczną, tym samym szanując godność każdego czlowieka.
Decyzję powinno się podejmować po całkowitym wyjaśnieniu sprawy i oceniyć czy jest doba albo niepoprawna. Prezydent włości Biała Podlaska nie powinien stosować podwójnych standardów. Zatem zasady w stosunku do osób pomówionych bądź oskarżonych powinne być logiczne i uzasadnione.  W przypadku Pani Dyrektor wystarczyło doniesienie by sprawę skierować do prokuratury bez podania innych okoliczności wcześniej wykrytych przez organ założycielski. Nikt z dnia na dzień nie staje się przestępcą. Taka metoda świadczy o tym, że Piłat um... rozwiń
Avatar
Gość / 28 października 2016 o 21:05
0
W oświacie takich przypadków jest więcej. Zwolnienie dyrektorki to dobra decyzja.
Avatar
Wuj Tom / 28 października 2016 o 17:28
0
Pan o którym mowa jest lekko ,,porąbany". Na nigo również było doniesienie do prokuratury i z tego tyułu nie został odwołany. Do czasu osądzenia istnieje domniemanie niewinności. W przypadku stwierdzenia innych uchbień na podstawie doniesienia obywatelskiego ,,skargi" mógł cysarz zawiesić tę Panią w wykonywaniu obowiązków na stanowisku dyrektorskim. Ale wystarczy doniesienie i jest podstawa do ,,czyszczenia" stanowiska w imię prawa i sprawiedliwości. Wystarczy bunt ,,poddanych" którym nie odpowiada dyscyplina i porządek i na podziękowanie jest bezwarunkowy odruch cysarza - won!  Cysarz powinien wiedzieć, że czym wojuje się tym sam  utknie. Jak widać, ten cysarz to mały człowiek i żyje mądrością swoich doradców.  P.s. Przepraszam cię Darku że zamieszczony tekst nie został poddany cenzurze twojego rzecznika. Ja jestem poza twoją jurzdykcją i nie stosuje się zarządzeń wydanych przez ,,prezydenta" w sprawie informacji udzielanych prasie. Wolność słowa to podstawa demokracji. Pamiętaj o tym nawet wtedy, gdy czytasz donos! 
Pan o którym mowa jest lekko ,,porąbany". Na nigo również było doniesienie do prokuratury i z tego tyułu nie został odwołany. Do czasu osądzenia istnieje domniemanie niewinności. W przypadku stwierdzenia innych uchbień na podstawie doniesienia obywatelskiego ,,skargi" mógł cysarz zawiesić tę Panią w wykonywaniu obowiązków na stanowisku dyrektorskim. Ale wystarczy doniesienie i jest podstawa do ,,czyszczenia" stanowiska w imię prawa i sprawiedliwości. Wystarczy bunt ,,poddanych" którym nie odpowiada dyscyplina i porządek i... rozwiń
Avatar
Gość / 28 października 2016 o 14:52
0
gdzie jest prezydent - chyba lekko podrapany
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 6 3

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 3 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 5

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 19 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 2 4

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 24 27

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 10

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.