Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

3 grudnia 2018 r.
17:54

Amfiteatr opóźniony, co z ulicą Warszawską? Po sesji Rady Miasta Biała Podlaska

Autor: Zdjęcie autora eb
0 23 A A
Sesja Rady Miasta Biała Podlaska
Sesja Rady Miasta Biała Podlaska (fot. Ewelina Burda)
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Otwarty dom seniora

Radny Karol Sudewicz (PiS) dopytywał czy nowy prezydent będzie kontynuował pomysł poprzednika o utworzeniu otwartego domu seniora w klubie kultury Scena. Prezydent Michał Litwiniuk pochwala taką ideę.

– Jeszcze niedawno sam zajmowałem się sprawami seniorów jako wiceprezydent. Pozostaję w bieżącym kontakcie z przewodniczącą rady seniorów. Te pomysły których jestem współtwórcą będziemy z radnymi wdrażać – podkreśla prezydent.

Amfiteatr z opóźnieniem

O stan prac przy bialskim amfiteatrze pytał radny Henryk Grodecki (PiS). Okazuje się że jego modernizacja się przedłuża.

– Otrzymaliśmy projekt na wzmocnienie konstrukcji, brakuje jeszcze podstawowej konstrukcji wzmacniającej – zaznacza prezydent Michał Litwiniuk i dodaje że na opóźnienie prac wpłynął przypadek losowy. – Zmarł główny projektant konstrukcji– przypomina prezydent.  Przede wszystkim obiekt zyska zadaszenie. Powiększona zostanie scena, która ma zapewnić lepszą akustykę. Za roboty odpowiada bialska firma Dombud.

Miasto gotowe na zimę

Radnego Roberta Woźniaka (Koalicja Obywatelska) interesowało przygotowanie miasta do zimy. – Właściwie pierwszy przykład tej zimowej aury spotkał się z właściwą reakcją – stwierdził prezydent Michał Litwiniuk. Miasto wciąż ma do dyspozycji 460 tys. zł na utrzymanie dróg w tegorocznym budżecie. – Umowę mamy podpisaną z firmą również na przyszły rok. Firma pozostaje w gotowości bojowej– zapewnia prezydent. A mowa o firmie Komunalnik z Białej Podlaskiej.

Co z ulicą Warszawską

Radny Stanisław Nikołajczuk (PiS) dopytywał o remont ulicy Warszawskiej. Chciał wiedzieć czy zwężone odcinki ulicy będą poszerzone.

– W kampanii wyborczej był to jeden z częściej poruszanych tematów. Szczerze rozmawiałem z mieszkańcami, ale ani razu nie informowałem o poszerzeniu tej ulicy. Zobowiązałem się że przyjrzę się tej sprawie. Z urzędnikami dokonamy analizy tego stanu – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk. W pierwszym etapie nową nawierzchnię zyska 900–metrowy odcinek ulicy Warszawskiej od skrzyżowania z ulicą Spółdzielczą do ulicy Kopernika. Ma być gotowy jeszcze w grudniu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 11:30
+17
Moje pytanie do nowej rady ,kiedy zniesiecie absurdalny zakaz sprzedaż y alkoholu po 22 .
Avatar
Nati / 4 grudnia 2018 r. o 16:21
+15
Do niedawna Bronkowi przeszkadzała wąska ulica Warszawska, urzadzał w jej pobliżu wyborcze jasełka krytykując Stefaniuka. Dziś kiedy u steru jest Litwin, raptem Bronkowi wąska Warszawska zupełnie nie przeszkadza. Taka jest wiarygodność tego jegomościa.
Avatar
Bogdan / 4 grudnia 2018 r. o 16:41
+13
Boguś w czasie kampanii mierzył drogę niewłaściwą miarką, źle wyskalowaną. Obecnie dostał w prezencie prawidłowo mierzącą miarę tzn.przewodniczącego rady miasta i droga samoistnie się poszerzyła. Cud niczym w Kanie Galilejskiej. To w końcu Stefaniuk zaserwował dobrą drogę i właściwych parametrach czy nie ?? I proszę nie traktować wyborców jak kretynów.
Avatar
Pytam władze / 4 grudnia 2018 r. o 14:14
+9
Słuchajcie no Broniewicz, gdzie są darmowe przejazdy komunikacją miejską? Dlaczego w mieście była taka slizgawica i odpowiednie służby sobie nie radziły ? Kto w końcu odpowie za ten powyborczy bajzel ?
Avatar
S.T. / 4 grudnia 2018 r. o 14:08
+9
O co tu chodzi ? Kłapał dziobem razem z Broniewiczem o wąskiej Warszawskiej, a teraz nie wiedzą co odpowiedzieć ? Szanowni Państwo , mamy do czynienia ze zwykłą blagą i totalnym nieprzygotowaniem tych osób do pełnienia tych funkcji. Stadion rozgrzebany i cisza, Warszawska to samo, mieszkania plus , nie ma żadnych pomysłów, urzędnicy rzekomo niekompetentni dalej pracują. Po prostu ręce opadają...
Avatar
Z nad granicy / 3 grudnia 2018 r. o 23:30
+8
Czy skarbniczka już się sama wyprowadziła?czy czeka na "nakaz" wyprowadzki?Terespol już nie czeka.
Avatar
Do Władzy / 3 grudnia 2018 r. o 18:13
+8
Już Miasto pokazało jak jest przygotowane do zimy dzisiaj. Parę dni temu odbyły sie wielkie rozmowy o zagrożeniach kryzysowych. Myślicie, że jak macie pieniądze w UM na zimę to już nic nie może się zdarzyć. A tu pech gołoledź. I co porażka. Ja nie czepiam się pogody, natomiast brak działania służb na przystankach. Przejechałem autobusem linii C z Terebelskiej pod park i nie widziałem nikogo, kto by posypał przed przystankiem. Było dzisiaj się przejechać rano autobusem Władzy to by się prawdy dowiedzieli o sobie. Ale oczywiście powiecie, że nie będziecie podejmować pochopnych decyzji i jest to manipulacja.
Już Miasto pokazało jak jest przygotowane do zimy dzisiaj. Parę dni temu odbyły sie wielkie rozmowy o zagrożeniach kryzysowych. Myślicie, że jak macie pieniądze w UM na zimę to już nic nie może się zdarzyć. A tu pech gołoledź. I co porażka. Ja nie czepiam się pogody, natomiast brak działania służb na przystankach. Przejechałem autobusem linii C z Terebelskiej pod park i nie widziałem nikogo, kto by posypał przed przystankiem. Było dzisiaj się przejechać rano autobusem Władzy to by się prawdy dowiedzieli o sobie. Ale oczywiście powiecie, że n... rozwiń
Avatar
Halina / 4 grudnia 2018 r. o 14:17
+6
Szczerze rozmawiałem z mieszkańcami, ale ani razu nie informowałem o poszerzeniu tej ulicy. 
To jest świństwo Panie Litwiniuk !!!! Szczyt bezczelności ! A Broniewicz co ma do powiedzenia ? 
Avatar
Inżynier / 5 grudnia 2018 r. o 08:20
+3
Wyborcy Michała Litwiniuka po to Jego wybrali na prezydenta, żeby doszło do oczekiwanych zmian w tym i na stanowiskach. Dlaczego w dalszym ciągu nie ma zdecydowanych działań ? Skoro niektórym brakuje honoru żeby samemu odejść, trzeba tym urzednikom trochę pomóc. Powierzyć im inne obowiązki pracy. Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie tak bardzo zaangażowani w kampanię polityczną ,stając przeciwko Litwiniukowi mogli dalej trwać na stanowiskach. I tu nie chodzi o zemstę ,ale zwykłą przyzwoitość.
Avatar
Obserwator / 5 grudnia 2018 r. o 06:30
+3
Co z ludźmi od sennna-tora w magistracie? Chyba nowy szef nie pozwoli na dalszeich funkcjonowanie i jego obgadywanie?przez całą kadencję mieli go za 0....a teraz co?A ta pani co "liczyła Białą na plusie"? A panie z sekretariatu i te w kadrach? Nie udawajcie ze ich nie ma...A w wydziale polityki  gospodarczej w przedsiębiorczości ,w ewidencji ta nowa  w oświacie...i sprawy spolecz.itd...  A co z obsługą transportu prezydenta?  No jest co robić?Wyborcy czekają na normalność .
Avatar
Jarek Kor / 11 grudnia 2018 r. o 02:02
+1
Ja też czekam na jakieś zmiany w Białej ale może jednak za wcześnie. Warszawska to pewnie w najbliższym czasie nie do ruszenia, ile by kosztował nowy plan , czy ktoś mi odpowie? Amfiteatr , nie wiem czy było warto ruszać tak samo jak stadion. Ja jestem ciekawy co z dojazdami do tunelu na Witoroskiej? Czy jakiś plan i przetarg jest? Co ze Stylową bo chodź sam na wódkę tam nie chodzę ale to jakiś absurd . co z rondami na Łomaskiej?
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 11:55
+1
A to dlatego dzisiaj tj w sobotę 8.12, panowie układali w deszcz kostkę
Avatar
ryba / 5 grudnia 2018 r. o 15:52
+1
Nepotyzm,należy ograniczać do min.
Avatar
Inżynier / 5 grudnia 2018 r. o 08:20
+3
Wyborcy Michała Litwiniuka po to Jego wybrali na prezydenta, żeby doszło do oczekiwanych zmian w tym i na stanowiskach. Dlaczego w dalszym ciągu nie ma zdecydowanych działań ? Skoro niektórym brakuje honoru żeby samemu odejść, trzeba tym urzednikom trochę pomóc. Powierzyć im inne obowiązki pracy. Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie tak bardzo zaangażowani w kampanię polityczną ,stając przeciwko Litwiniukowi mogli dalej trwać na stanowiskach. I tu nie chodzi o zemstę ,ale zwykłą przyzwoitość.
Avatar
też wyborca / 5 grudnia 2018 r. o 06:32
+2
Co z ludźmi od sennna-tora w magistracie? Chyba nowy szef nie pozwoli na dalszeich funkcjonowanie i jego obgadywanie?przez całą kadencję mieli go za 0....a teraz co?A ta pani co "liczyła Białą na plusie"? A panie z sekretariatu i te w kadrach? Nie udawajcie ze ich nie ma...A w wydziale polityki  gospodarczej w przedsiębiorczości ,w ewidencji ta nowa  w oświacie...i sprawy spolecz.itd... A co z obsługą transportu prezydenta? No jest co robić?Wyborcy czekają na normalność .
 Chyba na zemstę.
Avatar
Obserwator / 5 grudnia 2018 r. o 06:30
+3
Co z ludźmi od sennna-tora w magistracie? Chyba nowy szef nie pozwoli na dalszeich funkcjonowanie i jego obgadywanie?przez całą kadencję mieli go za 0....a teraz co?A ta pani co "liczyła Białą na plusie"? A panie z sekretariatu i te w kadrach? Nie udawajcie ze ich nie ma...A w wydziale polityki  gospodarczej w przedsiębiorczości ,w ewidencji ta nowa  w oświacie...i sprawy spolecz.itd...  A co z obsługą transportu prezydenta?  No jest co robić?Wyborcy czekają na normalność .
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 r. o 02:12
+1
Do niedawna Bronkowi przeszkadzała wąska ulica Warszawska, urzadzał w jej pobliżu wyborcze jasełka krytykując Stefaniuka. Dziś kiedy u steru jest Litwin, raptem Bronkowi wąska Warszawska zupełnie nie przeszkadza. Taka jest wiarygodność tego jegomościa.[/quote]   [quote]Boguś w czasie kampanii mierzył drogę  niewłaściwą miarką, źle wyskalowaną. Obecnie dostał w prezencie prawidłowo mierzącą miarę tzn.przewodniczącego rady miasta i droga samoistnie się poszerzyła. Cud niczym w Kanie Galilejskiej. To w końcu Stefaniuk zaserwował dobrą drogę i właściwych parametrach czy nie ?? I proszę nie traktować wyborców jak kretynów.
 A w Biedronce ciągle normalnie, jeszcze funkcjonuje.
 A w Biedronce ciągle normalnie, jeszcze funkcjonuje. rozwiń
Avatar
Bogdan / 4 grudnia 2018 r. o 16:41
+13
Boguś w czasie kampanii mierzył drogę niewłaściwą miarką, źle wyskalowaną. Obecnie dostał w prezencie prawidłowo mierzącą miarę tzn.przewodniczącego rady miasta i droga samoistnie się poszerzyła. Cud niczym w Kanie Galilejskiej. To w końcu Stefaniuk zaserwował dobrą drogę i właściwych parametrach czy nie ?? I proszę nie traktować wyborców jak kretynów.
Avatar
Nati / 4 grudnia 2018 r. o 16:21
+15
Do niedawna Bronkowi przeszkadzała wąska ulica Warszawska, urzadzał w jej pobliżu wyborcze jasełka krytykując Stefaniuka. Dziś kiedy u steru jest Litwin, raptem Bronkowi wąska Warszawska zupełnie nie przeszkadza. Taka jest wiarygodność tego jegomościa.
Avatar
Merytorycznie / 4 grudnia 2018 r. o 15:57
+2
I te służby powinni rozliczyć publicznie.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Brutalne zabójstwo na Czechowie. Martwą kobietę znaleziono w samochodzie na parkingu

Brutalne zabójstwo na Czechowie. Martwą kobietę znaleziono w samochodzie na parkingu

Jest akt oskarżenia w sprawie brutalnego zabójstwa na lubelskim Czechowie. 45-letni Janusz N. odpowie za zamordowanie kobiety, która mieszkała w samochodzie dostawczym na jednym z osiedlowych parkingów. Przed sądem stanie również znajoma mężczyzny.

Seria włamań i kradzieży w Parczewie. Trzej młodzi mężczyźni zrobili coś wyjątkowo głupiego

Seria włamań i kradzieży w Parczewie. Trzej młodzi mężczyźni zrobili coś wyjątkowo głupiego

Parczewscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za włamania i kradzieże m.in. do sklepu spożywczego, warsztatu oraz biura. Mężczyźni swoje dokonania nagrywali telefonem komórkowym.

Muzeum Narodowe, dawniej Lubelskie. Kto będzie kierował nową instytucją kultury?

Muzeum Narodowe, dawniej Lubelskie. Kto będzie kierował nową instytucją kultury?

W Lublinie będzie Muzeum Narodowe. Powstanie na bazie Muzeum Lubelskiego. Zarządzenie w tej sprawie minister kultury i dziedzictwa narodowego podpisał dziesięć dni temu, a poinformował o tym dzisiaj.

Warsztaty Kultury online. Harmonogram na tydzień 25-29 maja
25 maja 2020, 16:00

Warsztaty Kultury online. Harmonogram na tydzień 25-29 maja

Edukacja, muzyka i literatura - Warsztaty Kultury opublikowały harmonogram wirtualnych działań na najbliższy tydzień w ramach akcji #zostańwdomu.

W Lublinie uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego [zdjęcia]
galeria

W Lublinie uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego [zdjęcia]

25 maja 1948 roku komuniści zamordowali rotmistrza Witolda Pileckiego. Lublin uczcił pamięć jednego z najdzielniejszych obrońców niepodległej Polski.

Wracają Fonie Lublina. Beethoven w 12 odsłonach (program)
31 maja 2020, 18:00

Wracają Fonie Lublina. Beethoven w 12 odsłonach (program)

Już po raz 4. w Lublinie Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zorganizuje cykl wyjątkowych koncertów "Fonie Lublina". W tym roku zrealizowanych zostanie aż 12 występów, których motywem przewodnim będzie twórczość Ludwiga van Beethovena. Pierwszy z koncertów już 31 maja o godz. 18.

Powiat lubartowski: Spłonął samochód wyposażony w instalację gazową

Powiat lubartowski: Spłonął samochód wyposażony w instalację gazową

Pożar samochodu osobowego w miejscowości Przytoczno (gm. Jeziorzany).

Lubelskie: Znaki mylą kierowców. Wjeżdżają w ślepą uliczkę kończącą się w lesie
Alarm 24

Lubelskie: Znaki mylą kierowców. Wjeżdżają w ślepą uliczkę kończącą się w lesie

Nie ma dnia, żeby nie dochodziło tutaj do pomyłek ze strony kierowców, którzy zamiast w kierunku Żyrzyna, wjeżdżają w ślepą uliczkę - drogę serwisową kończącą się w lesie. O zmiany organizacji ruchu przed wiaduktem nad S17 w okolicach Moszczanki apelują okoliczni mieszkańcy.

Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy): Chcemy wrócić na podium

Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy): Chcemy wrócić na podium

Rozmowa z Piotrem Jarosiewiczem, lewoskrzydłowym Azotów Puławy

Biała Podlaska: Budżet obywatelski bez podziału na obszary. Nowe zasady muszą zaakceptować radni

Biała Podlaska: Budżet obywatelski bez podziału na obszary. Nowe zasady muszą zaakceptować radni

Wszystko na to wskazuje, że zmienią się zasady budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Radni zajmą się tym na najbliższej sesji.

Szumowski: Zgromadzenia to ryzyko rozniesienia epidemii
film

Szumowski: Zgromadzenia to ryzyko rozniesienia epidemii

Zgromadzenia niosą ze sobą ogromne ryzyko rozniesienia epidemii dalej; nie wiadomo, kto w nich uczestniczy i trudno o dystans - podkreślił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski, pytany o organizację tego typu wydarzeń w ostatnich dniach.

Świdnik: Będą utwardzać kilkadziesiąt dróg gruntowych. Które w pierwszej kolejności?
Lista

Świdnik: Będą utwardzać kilkadziesiąt dróg gruntowych. Które w pierwszej kolejności?

Około 90 procent dróg gruntowych w Świdniku, w sumie będzie to 39 ulic, zostanie utwardzonych w ciągu dwóch lat. Radni poparli wniosek burmistrza miasta Waldemara Jaksona i zabezpieczyli na ten cel 5,5 miliona złotych. Prace ruszą niebawem.

Burze z gradem nad woj. lubelskim. Prognoza pogody
film

Burze z gradem nad woj. lubelskim. Prognoza pogody

Dzisiaj nad woj. lubelskim mogą pojawić się burze, spadnie deszcz, a nawet grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenie. Jak informuje nasz Czytelnik, w Janowie Lubelskim pada już grad.