Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

3 grudnia 2018 r.
17:54

Amfiteatr opóźniony, co z ulicą Warszawską? Po sesji Rady Miasta Biała Podlaska

Autor: Zdjęcie autora eb
0 23 A A
Sesja Rady Miasta Biała Podlaska
Sesja Rady Miasta Biała Podlaska (fot. Ewelina Burda)
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Otwarty dom seniora

Radny Karol Sudewicz (PiS) dopytywał czy nowy prezydent będzie kontynuował pomysł poprzednika o utworzeniu otwartego domu seniora w klubie kultury Scena. Prezydent Michał Litwiniuk pochwala taką ideę.

– Jeszcze niedawno sam zajmowałem się sprawami seniorów jako wiceprezydent. Pozostaję w bieżącym kontakcie z przewodniczącą rady seniorów. Te pomysły których jestem współtwórcą będziemy z radnymi wdrażać – podkreśla prezydent.

Amfiteatr z opóźnieniem

O stan prac przy bialskim amfiteatrze pytał radny Henryk Grodecki (PiS). Okazuje się że jego modernizacja się przedłuża.

– Otrzymaliśmy projekt na wzmocnienie konstrukcji, brakuje jeszcze podstawowej konstrukcji wzmacniającej – zaznacza prezydent Michał Litwiniuk i dodaje że na opóźnienie prac wpłynął przypadek losowy. – Zmarł główny projektant konstrukcji– przypomina prezydent.  Przede wszystkim obiekt zyska zadaszenie. Powiększona zostanie scena, która ma zapewnić lepszą akustykę. Za roboty odpowiada bialska firma Dombud.

Miasto gotowe na zimę

Radnego Roberta Woźniaka (Koalicja Obywatelska) interesowało przygotowanie miasta do zimy. – Właściwie pierwszy przykład tej zimowej aury spotkał się z właściwą reakcją – stwierdził prezydent Michał Litwiniuk. Miasto wciąż ma do dyspozycji 460 tys. zł na utrzymanie dróg w tegorocznym budżecie. – Umowę mamy podpisaną z firmą również na przyszły rok. Firma pozostaje w gotowości bojowej– zapewnia prezydent. A mowa o firmie Komunalnik z Białej Podlaskiej.

Co z ulicą Warszawską

Radny Stanisław Nikołajczuk (PiS) dopytywał o remont ulicy Warszawskiej. Chciał wiedzieć czy zwężone odcinki ulicy będą poszerzone.

– W kampanii wyborczej był to jeden z częściej poruszanych tematów. Szczerze rozmawiałem z mieszkańcami, ale ani razu nie informowałem o poszerzeniu tej ulicy. Zobowiązałem się że przyjrzę się tej sprawie. Z urzędnikami dokonamy analizy tego stanu – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk. W pierwszym etapie nową nawierzchnię zyska 900–metrowy odcinek ulicy Warszawskiej od skrzyżowania z ulicą Spółdzielczą do ulicy Kopernika. Ma być gotowy jeszcze w grudniu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 11:30
+17
Moje pytanie do nowej rady ,kiedy zniesiecie absurdalny zakaz sprzedaż y alkoholu po 22 .
Avatar
Nati / 4 grudnia 2018 r. o 16:21
+15
Do niedawna Bronkowi przeszkadzała wąska ulica Warszawska, urzadzał w jej pobliżu wyborcze jasełka krytykując Stefaniuka. Dziś kiedy u steru jest Litwin, raptem Bronkowi wąska Warszawska zupełnie nie przeszkadza. Taka jest wiarygodność tego jegomościa.
Avatar
Bogdan / 4 grudnia 2018 r. o 16:41
+13
Boguś w czasie kampanii mierzył drogę niewłaściwą miarką, źle wyskalowaną. Obecnie dostał w prezencie prawidłowo mierzącą miarę tzn.przewodniczącego rady miasta i droga samoistnie się poszerzyła. Cud niczym w Kanie Galilejskiej. To w końcu Stefaniuk zaserwował dobrą drogę i właściwych parametrach czy nie ?? I proszę nie traktować wyborców jak kretynów.
Avatar
Pytam władze / 4 grudnia 2018 r. o 14:14
+9
Słuchajcie no Broniewicz, gdzie są darmowe przejazdy komunikacją miejską? Dlaczego w mieście była taka slizgawica i odpowiednie służby sobie nie radziły ? Kto w końcu odpowie za ten powyborczy bajzel ?
Avatar
S.T. / 4 grudnia 2018 r. o 14:08
+9
O co tu chodzi ? Kłapał dziobem razem z Broniewiczem o wąskiej Warszawskiej, a teraz nie wiedzą co odpowiedzieć ? Szanowni Państwo , mamy do czynienia ze zwykłą blagą i totalnym nieprzygotowaniem tych osób do pełnienia tych funkcji. Stadion rozgrzebany i cisza, Warszawska to samo, mieszkania plus , nie ma żadnych pomysłów, urzędnicy rzekomo niekompetentni dalej pracują. Po prostu ręce opadają...
Avatar
Z nad granicy / 3 grudnia 2018 r. o 23:30
+8
Czy skarbniczka już się sama wyprowadziła?czy czeka na "nakaz" wyprowadzki?Terespol już nie czeka.
Avatar
Do Władzy / 3 grudnia 2018 r. o 18:13
+8
Już Miasto pokazało jak jest przygotowane do zimy dzisiaj. Parę dni temu odbyły sie wielkie rozmowy o zagrożeniach kryzysowych. Myślicie, że jak macie pieniądze w UM na zimę to już nic nie może się zdarzyć. A tu pech gołoledź. I co porażka. Ja nie czepiam się pogody, natomiast brak działania służb na przystankach. Przejechałem autobusem linii C z Terebelskiej pod park i nie widziałem nikogo, kto by posypał przed przystankiem. Było dzisiaj się przejechać rano autobusem Władzy to by się prawdy dowiedzieli o sobie. Ale oczywiście powiecie, że nie będziecie podejmować pochopnych decyzji i jest to manipulacja.
Już Miasto pokazało jak jest przygotowane do zimy dzisiaj. Parę dni temu odbyły sie wielkie rozmowy o zagrożeniach kryzysowych. Myślicie, że jak macie pieniądze w UM na zimę to już nic nie może się zdarzyć. A tu pech gołoledź. I co porażka. Ja nie czepiam się pogody, natomiast brak działania służb na przystankach. Przejechałem autobusem linii C z Terebelskiej pod park i nie widziałem nikogo, kto by posypał przed przystankiem. Było dzisiaj się przejechać rano autobusem Władzy to by się prawdy dowiedzieli o sobie. Ale oczywiście powiecie, że n... rozwiń
Avatar
Halina / 4 grudnia 2018 r. o 14:17
+6
Szczerze rozmawiałem z mieszkańcami, ale ani razu nie informowałem o poszerzeniu tej ulicy. 
To jest świństwo Panie Litwiniuk !!!! Szczyt bezczelności ! A Broniewicz co ma do powiedzenia ? 
Avatar
Inżynier / 5 grudnia 2018 r. o 08:20
+3
Wyborcy Michała Litwiniuka po to Jego wybrali na prezydenta, żeby doszło do oczekiwanych zmian w tym i na stanowiskach. Dlaczego w dalszym ciągu nie ma zdecydowanych działań ? Skoro niektórym brakuje honoru żeby samemu odejść, trzeba tym urzednikom trochę pomóc. Powierzyć im inne obowiązki pracy. Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie tak bardzo zaangażowani w kampanię polityczną ,stając przeciwko Litwiniukowi mogli dalej trwać na stanowiskach. I tu nie chodzi o zemstę ,ale zwykłą przyzwoitość.
Avatar
Obserwator / 5 grudnia 2018 r. o 06:30
+3
Co z ludźmi od sennna-tora w magistracie? Chyba nowy szef nie pozwoli na dalszeich funkcjonowanie i jego obgadywanie?przez całą kadencję mieli go za 0....a teraz co?A ta pani co "liczyła Białą na plusie"? A panie z sekretariatu i te w kadrach? Nie udawajcie ze ich nie ma...A w wydziale polityki  gospodarczej w przedsiębiorczości ,w ewidencji ta nowa  w oświacie...i sprawy spolecz.itd...  A co z obsługą transportu prezydenta?  No jest co robić?Wyborcy czekają na normalność .
Avatar
Jarek Kor / 11 grudnia 2018 r. o 02:02
+1
Ja też czekam na jakieś zmiany w Białej ale może jednak za wcześnie. Warszawska to pewnie w najbliższym czasie nie do ruszenia, ile by kosztował nowy plan , czy ktoś mi odpowie? Amfiteatr , nie wiem czy było warto ruszać tak samo jak stadion. Ja jestem ciekawy co z dojazdami do tunelu na Witoroskiej? Czy jakiś plan i przetarg jest? Co ze Stylową bo chodź sam na wódkę tam nie chodzę ale to jakiś absurd . co z rondami na Łomaskiej?
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 11:55
+1
A to dlatego dzisiaj tj w sobotę 8.12, panowie układali w deszcz kostkę
Avatar
ryba / 5 grudnia 2018 r. o 15:52
+1
Nepotyzm,należy ograniczać do min.
Avatar
Inżynier / 5 grudnia 2018 r. o 08:20
+3
Wyborcy Michała Litwiniuka po to Jego wybrali na prezydenta, żeby doszło do oczekiwanych zmian w tym i na stanowiskach. Dlaczego w dalszym ciągu nie ma zdecydowanych działań ? Skoro niektórym brakuje honoru żeby samemu odejść, trzeba tym urzednikom trochę pomóc. Powierzyć im inne obowiązki pracy. Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie tak bardzo zaangażowani w kampanię polityczną ,stając przeciwko Litwiniukowi mogli dalej trwać na stanowiskach. I tu nie chodzi o zemstę ,ale zwykłą przyzwoitość.
Avatar
też wyborca / 5 grudnia 2018 r. o 06:32
+2
Co z ludźmi od sennna-tora w magistracie? Chyba nowy szef nie pozwoli na dalszeich funkcjonowanie i jego obgadywanie?przez całą kadencję mieli go za 0....a teraz co?A ta pani co "liczyła Białą na plusie"? A panie z sekretariatu i te w kadrach? Nie udawajcie ze ich nie ma...A w wydziale polityki  gospodarczej w przedsiębiorczości ,w ewidencji ta nowa  w oświacie...i sprawy spolecz.itd... A co z obsługą transportu prezydenta? No jest co robić?Wyborcy czekają na normalność .
 Chyba na zemstę.
Avatar
Obserwator / 5 grudnia 2018 r. o 06:30
+3
Co z ludźmi od sennna-tora w magistracie? Chyba nowy szef nie pozwoli na dalszeich funkcjonowanie i jego obgadywanie?przez całą kadencję mieli go za 0....a teraz co?A ta pani co "liczyła Białą na plusie"? A panie z sekretariatu i te w kadrach? Nie udawajcie ze ich nie ma...A w wydziale polityki  gospodarczej w przedsiębiorczości ,w ewidencji ta nowa  w oświacie...i sprawy spolecz.itd...  A co z obsługą transportu prezydenta?  No jest co robić?Wyborcy czekają na normalność .
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 r. o 02:12
+1
Do niedawna Bronkowi przeszkadzała wąska ulica Warszawska, urzadzał w jej pobliżu wyborcze jasełka krytykując Stefaniuka. Dziś kiedy u steru jest Litwin, raptem Bronkowi wąska Warszawska zupełnie nie przeszkadza. Taka jest wiarygodność tego jegomościa.[/quote]   [quote]Boguś w czasie kampanii mierzył drogę  niewłaściwą miarką, źle wyskalowaną. Obecnie dostał w prezencie prawidłowo mierzącą miarę tzn.przewodniczącego rady miasta i droga samoistnie się poszerzyła. Cud niczym w Kanie Galilejskiej. To w końcu Stefaniuk zaserwował dobrą drogę i właściwych parametrach czy nie ?? I proszę nie traktować wyborców jak kretynów.
 A w Biedronce ciągle normalnie, jeszcze funkcjonuje.
 A w Biedronce ciągle normalnie, jeszcze funkcjonuje. rozwiń
Avatar
Bogdan / 4 grudnia 2018 r. o 16:41
+13
Boguś w czasie kampanii mierzył drogę niewłaściwą miarką, źle wyskalowaną. Obecnie dostał w prezencie prawidłowo mierzącą miarę tzn.przewodniczącego rady miasta i droga samoistnie się poszerzyła. Cud niczym w Kanie Galilejskiej. To w końcu Stefaniuk zaserwował dobrą drogę i właściwych parametrach czy nie ?? I proszę nie traktować wyborców jak kretynów.
Avatar
Nati / 4 grudnia 2018 r. o 16:21
+15
Do niedawna Bronkowi przeszkadzała wąska ulica Warszawska, urzadzał w jej pobliżu wyborcze jasełka krytykując Stefaniuka. Dziś kiedy u steru jest Litwin, raptem Bronkowi wąska Warszawska zupełnie nie przeszkadza. Taka jest wiarygodność tego jegomościa.
Avatar
Merytorycznie / 4 grudnia 2018 r. o 15:57
+2
I te służby powinni rozliczyć publicznie.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Aktywiści kontra festyn na górkach czechowskich. "To taniec na mogiłach"

Lublin: Aktywiści kontra festyn na górkach czechowskich. "To taniec na mogiłach"

To bezczeszczenie miejsca pamięci narodowej – tak aktywiści od górek czechowskich oceniają festyn planowany tu na niedzielę. Imprezę krytykuje też członek zarządu województwa. Organizatorzy nie zamierzają odwoływać wydarzenia

Zderzenie tramwajów w Poznaniu. Ponad 30 rannych, kilku ciężko
film

Zderzenie tramwajów w Poznaniu. Ponad 30 rannych, kilku ciężko

Poznań. Przy rondzie Starołęka w Poznaniu doszło do zdarzenie dwóch tramwajów. W wyniku zdarzenia rannych zostało kilkadziesiąt osób.

Minister zdrowia: Prawdopodobieństwo, że dzieci wrócą do szkół bliskie 100 proc.

Minister zdrowia: Prawdopodobieństwo, że dzieci wrócą do szkół bliskie 100 proc.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski pytany w czwartek w radiu RMF FM o powrót dzieci do szkół powiedział, że jest niemal pewne, że dzieci pierwszego września wrócą do nauki stacjonarnej.

Mecz Motor Lublin – Ruch Chorzów obejrzy już na pewno sześć tysięcy kibiców

Mecz Motor Lublin – Ruch Chorzów obejrzy już na pewno sześć tysięcy kibiców

Kibice żółto-biało-niebieskich od dawna szykowali się na spotkanie z 14-krotnym mistrzem Polski. Można powiedzieć, że zwłaszcza w ostatnich dniach bilety na spotkanie z „Niebieskimi” rozchodzą się, jak świeże bułeczki. Rano Motor poinformował, że sprzedał już niemal 5300 biletów. To jednak nie koniec.

Podpalenia sanepidu i punktu szczepień w Zamościu. Jest nowe nagranie sprawcy [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Podpalenia sanepidu i punktu szczepień w Zamościu. Jest nowe nagranie sprawcy [wideo, zdjęcia]

Policja publikuje w internecie nowe nagranie z monitoringu, na którym widać sprawcę podpalenia budynku zamojskiego sanepidu. Mężczyzny nadal nie udało się zatrzymać.

Lublin: Zamkną Al. Zygmuntowskie na czas zawodów żużlowych

Lublin: Zamkną Al. Zygmuntowskie na czas zawodów żużlowych

W piątek i sobotę zamknięte dla ruchu będą Al. Zygmuntowskie, co ma związek z wydarzeniem sportowym Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix. Droga będzie nieprzejezdna na całej długości.

11 Pomysłów Na zabawy w Ogrodzie Dla Dzieci

11 Pomysłów Na zabawy w Ogrodzie Dla Dzieci

W co bawić się z dziećmi w ogrodzie? Co będzie Ci potrzebne, aby zorganizować aktywności łączące rozwój dziecka z zabawą? Kliknij i dowiedz się więcej!

Lubelskie: Wytną hektary drzew, żeby zbudować gazociąg? Będzie miał 308 km długości

Lubelskie: Wytną hektary drzew, żeby zbudować gazociąg? Będzie miał 308 km długości

308 kilometrów długości będzie miał gazociąg, który połączy Wronów w powiecie puławskim z Gustorzynem koło Włocławka. Ruszająca wkrótce inwestycja wiąże się m.in. z trwającą już wycinką drzew, na co zwracają uwagę nasi Czytelnicy.

Jak Bogdanka poradziła sobie w "pandemicznym" roku? "To był dla nas wszystkich czas wyzwań"

Jak Bogdanka poradziła sobie w "pandemicznym" roku? "To był dla nas wszystkich czas wyzwań"

Jak Bogdanka poradziła sobie z wyzwaniami trudnego, pandemicznego roku 2020? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w „Raporcie Zintegrowanym za 2020 rok”. W dokumencie znalazł się także zarys perspektywy aż do roku 2040.

Lublin: Miejskie lokale znowu do wzięcia. Największy ma niemal 280 mkw

Lublin: Miejskie lokale znowu do wzięcia. Największy ma niemal 280 mkw

Na przetarg trafią kolejne miejskie lokale zwolnione przez najemców. Na handlowej mapie Lublina mogą się pojawić nowe sklepy i zakłady usługowe. Wszystko to pod warunkiem, że znajdą się chętni najemcy, a z tym ostatnio nie bywa najlepiej

Wręczenie Nagrody im. Anny Platto 2021
6 sierpnia 2021, 10:00

Wręczenie Nagrody im. Anny Platto 2021

Już po raz 27. wręczona zostanie Nagroda im. Anny Platto, przyznawana pracownikom bibliotek publicznych z województwa lubelskiego. Tegoroczna edycja gali odbędzie się 6 sierpnia o godz. 10 na dziedzińcu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Już spakowany. Odholowali samochód cały owinięty czarną folią
zdjęcia
galeria

Już spakowany. Odholowali samochód cały owinięty czarną folią

Kto to zrobił i dlaczego? Nie wiadomo nawet, jakie to jest auto. Faktem jednak jest, że samochód został odholowany.

Funkcjonalne szafy do sypialni - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Funkcjonalne szafy do sypialni - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Pojemna i solidna szafa na ubrania to marzenie każdej kobiety. Panie często traktują ją jako namiastkę garderoby, czyli osobnego pomieszczenia na ubrania. Mebel zwykle ląduje w sypialni, bez względu na jej rozmiar. Czym się kierować, wybierając konkretny model?

Koronawirus. Najnowsze dane, a rzecznik rządu ostrzega przed obostrzeniami

Koronawirus. Najnowsze dane, a rzecznik rządu ostrzega przed obostrzeniami

Ministerstwo Zdrowia przedstawia najnowsze dane pandemiczne. W województwie lubelskim zachorowało 15 osób.

ATAS – nauka języka inna niż wszystkie

ATAS – nauka języka inna niż wszystkie

Uczysz się języka obcego w szkole. To normalne. Najczęściej jest to angielski lub niemiecki. Czasem istnieje także możliwość nauki hiszpańskiego czy francuskiego. Masz świetnego nauczyciela, który zaraził cię pasją? Super, masz szczęście! Często jednak nauka w szkole nie jest wystarczająca. Co wtedy? Bez obaw – wystarczy wybrać się na kurs pod okiem profesjonalistów. Należy do nich firma ATAS, która od lat organizuje wyjazdy językowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!