Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

3 grudnia 2018 r.
17:54

Amfiteatr opóźniony, co z ulicą Warszawską? Po sesji Rady Miasta Biała Podlaska

Autor: Zdjęcie autora eb
2 23 A A
Sesja Rady Miasta Biała Podlaska
Sesja Rady Miasta Biała Podlaska (fot. Ewelina Burda)
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Otwarty dom seniora

Radny Karol Sudewicz (PiS) dopytywał czy nowy prezydent będzie kontynuował pomysł poprzednika o utworzeniu otwartego domu seniora w klubie kultury Scena. Prezydent Michał Litwiniuk pochwala taką ideę.

– Jeszcze niedawno sam zajmowałem się sprawami seniorów jako wiceprezydent. Pozostaję w bieżącym kontakcie z przewodniczącą rady seniorów. Te pomysły których jestem współtwórcą będziemy z radnymi wdrażać – podkreśla prezydent.

Amfiteatr z opóźnieniem

O stan prac przy bialskim amfiteatrze pytał radny Henryk Grodecki (PiS). Okazuje się że jego modernizacja się przedłuża.

– Otrzymaliśmy projekt na wzmocnienie konstrukcji, brakuje jeszcze podstawowej konstrukcji wzmacniającej – zaznacza prezydent Michał Litwiniuk i dodaje że na opóźnienie prac wpłynął przypadek losowy. – Zmarł główny projektant konstrukcji– przypomina prezydent.  Przede wszystkim obiekt zyska zadaszenie. Powiększona zostanie scena, która ma zapewnić lepszą akustykę. Za roboty odpowiada bialska firma Dombud.

Miasto gotowe na zimę

Radnego Roberta Woźniaka (Koalicja Obywatelska) interesowało przygotowanie miasta do zimy. – Właściwie pierwszy przykład tej zimowej aury spotkał się z właściwą reakcją – stwierdził prezydent Michał Litwiniuk. Miasto wciąż ma do dyspozycji 460 tys. zł na utrzymanie dróg w tegorocznym budżecie. – Umowę mamy podpisaną z firmą również na przyszły rok. Firma pozostaje w gotowości bojowej– zapewnia prezydent. A mowa o firmie Komunalnik z Białej Podlaskiej.

Co z ulicą Warszawską

Radny Stanisław Nikołajczuk (PiS) dopytywał o remont ulicy Warszawskiej. Chciał wiedzieć czy zwężone odcinki ulicy będą poszerzone.

– W kampanii wyborczej był to jeden z częściej poruszanych tematów. Szczerze rozmawiałem z mieszkańcami, ale ani razu nie informowałem o poszerzeniu tej ulicy. Zobowiązałem się że przyjrzę się tej sprawie. Z urzędnikami dokonamy analizy tego stanu – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk. W pierwszym etapie nową nawierzchnię zyska 900–metrowy odcinek ulicy Warszawskiej od skrzyżowania z ulicą Spółdzielczą do ulicy Kopernika. Ma być gotowy jeszcze w grudniu.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 o 11:30
+17
Moje pytanie do nowej rady ,kiedy zniesiecie absurdalny zakaz sprzedaż y alkoholu po 22 .
Avatar
Nati / 4 grudnia 2018 o 16:21
+15
Do niedawna Bronkowi przeszkadzała wąska ulica Warszawska, urzadzał w jej pobliżu wyborcze jasełka krytykując Stefaniuka. Dziś kiedy u steru jest Litwin, raptem Bronkowi wąska Warszawska zupełnie nie przeszkadza. Taka jest wiarygodność tego jegomościa.
Avatar
Bogdan / 4 grudnia 2018 o 16:41
+13
Boguś w czasie kampanii mierzył drogę niewłaściwą miarką, źle wyskalowaną. Obecnie dostał w prezencie prawidłowo mierzącą miarę tzn.przewodniczącego rady miasta i droga samoistnie się poszerzyła. Cud niczym w Kanie Galilejskiej. To w końcu Stefaniuk zaserwował dobrą drogę i właściwych parametrach czy nie ?? I proszę nie traktować wyborców jak kretynów.
Avatar
Pytam władze / 4 grudnia 2018 o 14:14
+9
Słuchajcie no Broniewicz, gdzie są darmowe przejazdy komunikacją miejską? Dlaczego w mieście była taka slizgawica i odpowiednie służby sobie nie radziły ? Kto w końcu odpowie za ten powyborczy bajzel ?
Avatar
S.T. / 4 grudnia 2018 o 14:08
+9
O co tu chodzi ? Kłapał dziobem razem z Broniewiczem o wąskiej Warszawskiej, a teraz nie wiedzą co odpowiedzieć ? Szanowni Państwo , mamy do czynienia ze zwykłą blagą i totalnym nieprzygotowaniem tych osób do pełnienia tych funkcji. Stadion rozgrzebany i cisza, Warszawska to samo, mieszkania plus , nie ma żadnych pomysłów, urzędnicy rzekomo niekompetentni dalej pracują. Po prostu ręce opadają...
Avatar
Z nad granicy / 3 grudnia 2018 o 23:30
+8
Czy skarbniczka już się sama wyprowadziła?czy czeka na "nakaz" wyprowadzki?Terespol już nie czeka.
Avatar
Do Władzy / 3 grudnia 2018 o 18:13
+8
Już Miasto pokazało jak jest przygotowane do zimy dzisiaj. Parę dni temu odbyły sie wielkie rozmowy o zagrożeniach kryzysowych. Myślicie, że jak macie pieniądze w UM na zimę to już nic nie może się zdarzyć. A tu pech gołoledź. I co porażka. Ja nie czepiam się pogody, natomiast brak działania służb na przystankach. Przejechałem autobusem linii C z Terebelskiej pod park i nie widziałem nikogo, kto by posypał przed przystankiem. Było dzisiaj się przejechać rano autobusem Władzy to by się prawdy dowiedzieli o sobie. Ale oczywiście powiecie, że nie będziecie podejmować pochopnych decyzji i jest to manipulacja.
Już Miasto pokazało jak jest przygotowane do zimy dzisiaj. Parę dni temu odbyły sie wielkie rozmowy o zagrożeniach kryzysowych. Myślicie, że jak macie pieniądze w UM na zimę to już nic nie może się zdarzyć. A tu pech gołoledź. I co porażka. Ja nie czepiam się pogody, natomiast brak działania służb na przystankach. Przejechałem autobusem linii C z Terebelskiej pod park i nie widziałem nikogo, kto by posypał przed przystankiem. Było dzisiaj się przejechać rano autobusem Władzy to by się prawdy dowiedzieli o sobie. Ale oczywiście powiecie, że n... rozwiń
Avatar
Halina / 4 grudnia 2018 o 14:17
+6
Szczerze rozmawiałem z mieszkańcami, ale ani razu nie informowałem o poszerzeniu tej ulicy. 
To jest świństwo Panie Litwiniuk !!!! Szczyt bezczelności ! A Broniewicz co ma do powiedzenia ? 
Avatar
Inżynier / 5 grudnia 2018 o 08:20
+3
Wyborcy Michała Litwiniuka po to Jego wybrali na prezydenta, żeby doszło do oczekiwanych zmian w tym i na stanowiskach. Dlaczego w dalszym ciągu nie ma zdecydowanych działań ? Skoro niektórym brakuje honoru żeby samemu odejść, trzeba tym urzednikom trochę pomóc. Powierzyć im inne obowiązki pracy. Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie tak bardzo zaangażowani w kampanię polityczną ,stając przeciwko Litwiniukowi mogli dalej trwać na stanowiskach. I tu nie chodzi o zemstę ,ale zwykłą przyzwoitość.
Avatar
Obserwator / 5 grudnia 2018 o 06:30
+3
Co z ludźmi od sennna-tora w magistracie? Chyba nowy szef nie pozwoli na dalszeich funkcjonowanie i jego obgadywanie?przez całą kadencję mieli go za 0....a teraz co?A ta pani co "liczyła Białą na plusie"? A panie z sekretariatu i te w kadrach? Nie udawajcie ze ich nie ma...A w wydziale polityki  gospodarczej w przedsiębiorczości ,w ewidencji ta nowa  w oświacie...i sprawy spolecz.itd...  A co z obsługą transportu prezydenta?  No jest co robić?Wyborcy czekają na normalność .
Avatar
Jarek Kor / 11 grudnia 2018 o 02:02
+1
Ja też czekam na jakieś zmiany w Białej ale może jednak za wcześnie. Warszawska to pewnie w najbliższym czasie nie do ruszenia, ile by kosztował nowy plan , czy ktoś mi odpowie? Amfiteatr , nie wiem czy było warto ruszać tak samo jak stadion. Ja jestem ciekawy co z dojazdami do tunelu na Witoroskiej? Czy jakiś plan i przetarg jest? Co ze Stylową bo chodź sam na wódkę tam nie chodzę ale to jakiś absurd . co z rondami na Łomaskiej?
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 11:55
+1
A to dlatego dzisiaj tj w sobotę 8.12, panowie układali w deszcz kostkę
Avatar
ryba / 5 grudnia 2018 o 15:52
+1
Nepotyzm,należy ograniczać do min.
Avatar
Inżynier / 5 grudnia 2018 o 08:20
+3
Wyborcy Michała Litwiniuka po to Jego wybrali na prezydenta, żeby doszło do oczekiwanych zmian w tym i na stanowiskach. Dlaczego w dalszym ciągu nie ma zdecydowanych działań ? Skoro niektórym brakuje honoru żeby samemu odejść, trzeba tym urzednikom trochę pomóc. Powierzyć im inne obowiązki pracy. Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie tak bardzo zaangażowani w kampanię polityczną ,stając przeciwko Litwiniukowi mogli dalej trwać na stanowiskach. I tu nie chodzi o zemstę ,ale zwykłą przyzwoitość.
Avatar
też wyborca / 5 grudnia 2018 o 06:32
+2
Co z ludźmi od sennna-tora w magistracie? Chyba nowy szef nie pozwoli na dalszeich funkcjonowanie i jego obgadywanie?przez całą kadencję mieli go za 0....a teraz co?A ta pani co "liczyła Białą na plusie"? A panie z sekretariatu i te w kadrach? Nie udawajcie ze ich nie ma...A w wydziale polityki  gospodarczej w przedsiębiorczości ,w ewidencji ta nowa  w oświacie...i sprawy spolecz.itd... A co z obsługą transportu prezydenta? No jest co robić?Wyborcy czekają na normalność .
 Chyba na zemstę.
Avatar
Obserwator / 5 grudnia 2018 o 06:30
+3
Co z ludźmi od sennna-tora w magistracie? Chyba nowy szef nie pozwoli na dalszeich funkcjonowanie i jego obgadywanie?przez całą kadencję mieli go za 0....a teraz co?A ta pani co "liczyła Białą na plusie"? A panie z sekretariatu i te w kadrach? Nie udawajcie ze ich nie ma...A w wydziale polityki  gospodarczej w przedsiębiorczości ,w ewidencji ta nowa  w oświacie...i sprawy spolecz.itd...  A co z obsługą transportu prezydenta?  No jest co robić?Wyborcy czekają na normalność .
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 o 02:12
+1
Do niedawna Bronkowi przeszkadzała wąska ulica Warszawska, urzadzał w jej pobliżu wyborcze jasełka krytykując Stefaniuka. Dziś kiedy u steru jest Litwin, raptem Bronkowi wąska Warszawska zupełnie nie przeszkadza. Taka jest wiarygodność tego jegomościa.[/quote]   [quote]Boguś w czasie kampanii mierzył drogę  niewłaściwą miarką, źle wyskalowaną. Obecnie dostał w prezencie prawidłowo mierzącą miarę tzn.przewodniczącego rady miasta i droga samoistnie się poszerzyła. Cud niczym w Kanie Galilejskiej. To w końcu Stefaniuk zaserwował dobrą drogę i właściwych parametrach czy nie ?? I proszę nie traktować wyborców jak kretynów.
 A w Biedronce ciągle normalnie, jeszcze funkcjonuje.
 A w Biedronce ciągle normalnie, jeszcze funkcjonuje. rozwiń
Avatar
Bogdan / 4 grudnia 2018 o 16:41
+13
Boguś w czasie kampanii mierzył drogę niewłaściwą miarką, źle wyskalowaną. Obecnie dostał w prezencie prawidłowo mierzącą miarę tzn.przewodniczącego rady miasta i droga samoistnie się poszerzyła. Cud niczym w Kanie Galilejskiej. To w końcu Stefaniuk zaserwował dobrą drogę i właściwych parametrach czy nie ?? I proszę nie traktować wyborców jak kretynów.
Avatar
Nati / 4 grudnia 2018 o 16:21
+15
Do niedawna Bronkowi przeszkadzała wąska ulica Warszawska, urzadzał w jej pobliżu wyborcze jasełka krytykując Stefaniuka. Dziś kiedy u steru jest Litwin, raptem Bronkowi wąska Warszawska zupełnie nie przeszkadza. Taka jest wiarygodność tego jegomościa.
Avatar
Merytorycznie / 4 grudnia 2018 o 15:57
+2
I te służby powinni rozliczyć publicznie.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory do europarlamentu 2019: Lista kandydatów PiS z woj. lubelskiego
Relacja na żywo
film

Wybory do europarlamentu 2019: Lista kandydatów PiS z woj. lubelskiego 0 0

Prawo i Sprawiedliwość ogłasza pełną listę kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego z woj. lubelskiego.

Zdjęcia skazanego z celi na Facebooku. Żona zdradziła kto przemycił telefon, jest też nagranie

Zdjęcia skazanego z celi na Facebooku. Żona zdradziła kto przemycił telefon, jest też nagranie 71 10

Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie zdjęć z zakładu karnego w Chełmie, opublikowanych na Facebooku. To prawdopodobnie jeden ze strażników przemycił za kraty telefon, którym wykonano fotografie. Mundurowy został już zawieszony.

Siedem piłkarek Górnika Łęczna w reprezentacji Polski

Siedem piłkarek Górnika Łęczna w reprezentacji Polski 0 0

Siedem zawodniczek Górnika Łęczna otrzymało nominację do reprezentacji Polski na mecz z Włochami. Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia na lubelskiej Arenie

Szansa na rozwój leczenia uzdrowiskowego w Nałęczowie. Będą szukać złóż borowiny

Szansa na rozwój leczenia uzdrowiskowego w Nałęczowie. Będą szukać złóż borowiny 9 2

Nałęczów będzie szukać borowiny. – Jest kilka miejsc, gdzie są torfowe podłoża i tam prawdopodobnie są zlokalizowane złoża – nie ma wątpliwości burmistrz miasteczka. Uzdrowisko chce poszerzyć swoją ofertę o leczenie narządów ruchu.

Koncert "Wiosna w moim oknie" w Nałęczowie
23 marca 2019, 19:00

Koncert "Wiosna w moim oknie" w Nałęczowie 0 0

Restauracja Zabytkowe Podziemia w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) zaprasza na koncert "Wiosna w moim oknie", który zaplanowano na 23 marca o godz. 19.

500 plus na pierwsze dziecko. Zmiany w programie, nowe zasady. Kiedy wypłacą pieniądze?
film

500 plus na pierwsze dziecko. Zmiany w programie, nowe zasady. Kiedy wypłacą pieniądze? 7 15

500 zł na każde dziecko – to największa zmiana w programie „Rodzina 500+”. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przekazało projekt ustawy do konsultacji społecznych. Sprawdź jakie będą najważniejsze zmiany w programie 500 plus. Kiedy trzeba złożyć wniosek i kiedy wypłacą pieniądze.

"Zielone płuca" mają dzisiaj swoje święto. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów
Zdjęcia
galeria
film

"Zielone płuca" mają dzisiaj swoje święto. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów 0 2

Są nazywane „zielonymi płucami” oraz doskonale absorbują i przechowują energię słoneczną. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów, a jego hasło przewodnie brzmi: „Naucz się kochać lasy”. W obchody tego dnia zaangażował się też Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Lublin: Na tym rondzie dochodzi do bardzo wielu kolizji. Zmieniło się oznakowanie

Lublin: Na tym rondzie dochodzi do bardzo wielu kolizji. Zmieniło się oznakowanie 56 17

Wypukłe, czerwone pasy pojawiły się na dojazdach do niesławnego „ronda koło Makro” u zbiegu al. Witosa z ul. Krańcową.

Ważne dwa mecze TBV Startu. Trzeba wygrać przyjnajmniej raz

Ważne dwa mecze TBV Startu. Trzeba wygrać przyjnajmniej raz 3 2

Przed TBV Startem Lublin pracowity okres. Już w czwartek o godz. 19 zagrają na wyjeździe z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. W niedzielę o godz. 12.35 podejmą w hali Globus Arkę Gdynia. To spotkanie będzie pokazywane na żywo przez Polsat Sport

"Twój Dar Serca dla Hospicjum". Szkoły organizują wydarzenia i zbiórki

"Twój Dar Serca dla Hospicjum". Szkoły organizują wydarzenia i zbiórki 0 1

Już 50 szkół z województwa lubelskiego zapisało się do udziału w tegorocznej akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

Komornik w lubelskim Ursusie. Chodzi o 10 milionów długu

Komornik w lubelskim Ursusie. Chodzi o 10 milionów długu 29 12

Komornik wkroczył do Ursusa. Na poczet 10-milionowego długu w PKO BP komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie zajął części do produkcji pojazdów.

W Jarosławiu były baty. Teraz LUK AZS UMCS chce powalczyć z faworytem

W Jarosławiu były baty. Teraz LUK AZS UMCS chce powalczyć z faworytem 1 0

LUK AZS UMCS w weekend spróbuje jeszcze powalczyć z murowanym faworytem do awansu, czyli zespołem MKS San-Pajda. Dwa tygodnie temu w Jarosławiu gospodynie bez najmniejszych problemów uporały się z zespołem Jacka Rutkowskiego i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0