Dyskusja o miejskich pieniądzach będzie trudna, ale ochrzczenie nowych ulic i wydłużenie Cmentarnej nie będzie kłopotliwe.
Ulicom położonym na terenie objętym planem zagospodarowania przestrzennego pod nazwą „ Za szpitalem” patronować będą królowie i hetmani polscy – Jan III Sobieski, Stefan Batory czy Jan II Kazimierz.
Natomiast drogi na terenach pod nazwą „Podmiejska” będą miały w nazwach nazwiska osób związanych z walką o niepodległość państwa polskiego. Ten rejon miasta zyska ulice: Aleksandra Werszki, Czesława Wroczyńskiego, Stanisława Tessaro, Aliny Fedorowicz.
Natomiast dotychczasowa ulica Lipowa i Stefana Żeromskiego urosną, bo ich nazwy zostaną przypisane także przedłużeniom istniejących już dróg.
Nowo powstała droga będąca przedłużeniem ul. Przechodniej, usytuowanej między ulicą Marszałka Piłsudskiego i ulicą Janowską, otrzyma nazwę Przechodnia.
A przedłużenie części ulicy Cmentarnej, o długości 260 metrów, które jest łącznikiem ulicy Białka ze składowiskiem odpadów komunalnych oraz stanowi dojazd do cmentarza również ma się nazwać ulicą Cmentarną.
W tym wypadku nazwa może niezbyt dobrze się kojarzy i sugeruje okolice nekropolii. – Ale nie ma tu budynków mieszkalnych. Rozsądne jest nazwanie jej tak samo – mówi pani Halina, sprzedająca znicze przy cmentarzu komunalnym.
Zwłaszcza że cmentarnie nazwany odcinek zapewnia wygodny i pewny dojazd do cmentarza komunalnego.
Dodatkowo Urząd Miasta stwierdził potrzebę nadania nazw ulicom położonym między ulicami Brzeską i Celników Polskich. Zaproponowano dla nich nazwę ulic: Elektryczna i Budowlana. Nadawanie nazw ulicom rozpatrywane było przez zespół do spraw nazewnictwa ulic i nie powinno być problemów z przegłosowaniem tych uchwał.