Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

17 stycznia 2020 r.
17:23

Rolls-Royce z Białej Podlaskiej zagrał w polskim filmie "Mayday" [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
5 12 A A

Jeden mężczyzna, dwie żony, setki kłopotów, a w tle biały Rolls-Royce z Białej Podlaskiej. Legendarne brytyjskie auto zagrało w filmie "Mayday", który właśnie możemy oglądać w kinach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Producent filmu z Krakowa dłuższy czas szukał takiego samochodu w Polsce, aż w końcu dotarł aż do Białej Podlaskiej – mówi Łukasz Izdebski, właściciel Rolls-Royce'a.

Kupił go 6 lat temu od kolekcjonera z Krakowa. W swoim garażu ma jeszcze trzy inne zabytkowe auta. – Ekipie filmowej bardzo zależało, aby samochód był biały – dodaje Izdebski. Samochód trafił na plan filmowy w sierpniu ubiegłego roku. – Zdjęcia były nagrywane w stolicy i w Krakowie. Zaproszono mnie na plan zdjęciowy. Poznałem aktorów. Zjadłem nawet obiad z Piotrem Adamczykiem – opowiada bialczanin.

Adamczyk jest głównym bohaterem najnowszego filmu Sama Akima i to on porusza się zabytkowym autem. Poza tym, mężczyzna prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… jest również mężem Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Ale wszystko do czasu.

– Porozmawiałem trochę z Adamczykiem, tłumaczyłem, jak się jeździ tym samochodem. To ciekawe doświadczenie poznać plan od kuchni, gdzie jest mnóstwo kamperów, a stołówka jest w wielkim autobusie – zdradza właściciel auta. Przyznaje, że film zobaczy dopiero w sobotę.

– Ekipa opowiadała, że samochód, gdzie się nie pojawił, robił furorę. Ludzie na krakowskim Rynku Głównym robili sobie z nim zdjęcia – dodaje pan Łukasz. Samochód jest sprawny i bez żadnych problemów można nim pokonywać dłuższe trasy. – Ale filmowcy poruszali się nim na lawecie, bo obawiali się, żeby nic mu się nie stało – śmieje się bialczanin. Ekipa chciała nawet odkupić od niego samochód. – Chcieli przekazać go na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale ja bardziej odkupuję auta, niż sprzedaję. A takich egzemplarzy w Polsce raczej nie ma – podkreśla właściciel.

To dokładnie model Silver Shadow z 1973 roku. Jest wyposażony w klimatyzację, tempomat, sterowane fotele, hydrauliczne samopoziomujące się zawieszenie.

– Pomimo, że produkcja tego modelu została zakończona ponad trzy dekady temu, bogactwem wyposażenia, jakością użytych materiałów i komfortem jazdy, model może zawstydzać niejedno auto produkowane współcześnie – uważa pan Łukasz. Samochód wypożyczył filmowcom na dwa tygodnie. Ale wszystko wskazuje, że na tym nie koniec.

– Ekipa zapowiedziała, że będzie druga część filmu i auto ponownie będzie potrzebne. Zażartowałem, że teraz to już ja razem z samochodem muszę się pojawić – przyznaje bialczanin. Na co dzień pan Łukasz wynajmuje auto na specjalne okazje, na przykład na śluby. – Ale jeździłem z nim także na zloty i pokazy, do Lublina czy Warszawy. Film był jednak, jak dotąd, największą przygodą RollsRoyce'a.

e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wariat / 17 stycznia 2020 o 18:29
+8
Wow ale mu zazdroszczę zjadl obiad z Adamczykiem mógł zabrać brudne talerze z których jadł aktor
 Czyli będzie jeszcze jedna durna komedia z Adamczykiem, a potem człowiek się dziwi że nie ma czego oglądać w TV.
Avatar
krystian / 17 stycznia 2020 o 22:34
+4
Rower Litwiniuka to sie do ojca mateusza nadaje xD ale narazie ma inne zmartwienia np. z Jaroszkiem co zarabia 15 tysiecy w wodkanie a ma nienormowany czas pracy ;)
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 17:38
+4
Piękna pasja, gratulacje Panie Łukaszu
Avatar
Posejdon / 17 stycznia 2020 o 20:09
+3
Sensacja, w sieci huczy! Wydarzenie na miarę miasta powiatowego Biała Podlaska!
 Patrzyłeś ostatnio w lustro? Racja, może lepiej tego nie rób. Parszywa gęba
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 18:18
+2
Wow ale mu zazdroszczę zjadl obiad z Adamczykiem mógł zabrać brudne talerze z których jadł aktor
Avatar
Taki tytuł / 18 stycznia 2020 o 07:36
+1
Buhehehehehe przygody bobra na rowerze :D
Avatar
Biały Podlasiak / 17 stycznia 2020 o 17:42
+1
Sensacja, w sieci huczy! Wydarzenie na miarę miasta powiatowego Biała Podlaska!
Avatar
Agata / 19 stycznia 2020 o 11:40
0
Prawdziwy "Katolik" :) eeeh typowy Polaczek, troll internetowy...siedzi w pierwszej ławce w kościele, a tylko czeka, żeby komukolwiek zaszkodzić - obojętnie komu, aby podpieprzyć :) Myślę, że skoro pan z artykułu prowadzi taką działalność, to na pewno zadbał o dopełnienie wszelkich formalności, czy to odnośnie wesel czy tego nieszczęsnego wypożyczenia do filmu. Ale Katoliku spróbuj zanieść donos :) może zrobi ci się lepiej, podbudujesz swoje ego i napompujesz się satysfakcją. Dla takich chwil warto żyć seerio! P.S a zazdrość kłuje zwyle tych, co nie mają - dlatego zamiast narzekać na okrutny los to zejdź z kanapy, zrzuć nadwagę, doprowadź się do porządku a nie plujesz jadem, bo ktoś sobie kupił zabytkowy samochód?
Prawdziwy "Katolik" :) eeeh typowy Polaczek, troll internetowy...siedzi w pierwszej ławce w kościele, a tylko czeka, żeby komukolwiek zaszkodzić - obojętnie komu, aby podpieprzyć :) Myślę, że skoro pan z artykułu prowadzi taką działalność, to na pewno zadbał o dopełnienie wszelkich formalności, czy to odnośnie wesel czy tego nieszczęsnego wypożyczenia do filmu. Ale Katoliku spróbuj zanieść donos :) może zrobi ci się lepiej, podbudujesz swoje ego i napompujesz się satysfakcją. Dla takich chwil warto żyć seerio! P.S a zazdrość kłuje ... rozwiń
Avatar
Agata / 19 stycznia 2020 o 11:39
0
Skoro ten Pan wypozyczył to auto do filmu to i zgarnał pewnie spore honorarium za to !!!! Ciekawe czy ten Pan rozliczył się z Urzedem Skarbowym z tytułu tego wynagrodzenia ? Trzeba aby Urząd Skarbowy zainteresował sie tą sprawą !
 Prawdziwy "Katolik" :) eeeh typowy Polaczek, troll internetowy...siedzi w pierwszej ławce w kościele, a tylko czeka, żeby komukolwiek zaszkodzić - obojętnie komu, aby podpieprzyć :) Myślę, że skoro pan z artykułu prowadzi taką działalność, to na pewno zadbał o dopełnienie wszelkich formalności, czy to odnośnie wesel czy tego nieszczęsnego wypożyczenia do filmu. Ale Katoliku spróbuj zanieść donos :) może zrobi ci się lepiej, podbudujesz swoje ego i napompujesz się satysfakcją. Dla takich chwil warto żyć seerio! P.S a zazdrość kłuje zwyle tych, co nie mają - dlatego zamiast narzekać na okrutny los to zejdź z kanapy, zrzuć nadwagę, doprowadź się do porządku a nie plujesz jadem, bo ktoś sobie kupił zabytkowy samochód?
 Prawdziwy "Katolik" :) eeeh typowy Polaczek, troll internetowy...siedzi w pierwszej ławce w kościele, a tylko czeka, żeby komukolwiek zaszkodzić - obojętnie komu, aby podpieprzyć :) Myślę, że skoro pan z artykułu prowadzi taką działalność, to na pewno zadbał o dopełnienie wszelkich formalności, czy to odnośnie wesel czy tego nieszczęsnego wypożyczenia do filmu. Ale Katoliku spróbuj zanieść donos :) może zrobi ci się lepiej, podbudujesz swoje ego i napompujesz się satysfakcją. Dla takich chwil warto żyć seerio! P.S a... rozwiń
Avatar
like it / 17 stycznia 2020 o 19:22
0
ciekawe kiedy rower prezydenta Litwiniuka weźmie udział w jakiejś produkcji filmowej :)))), byłby temacik Pani redaktor :))))))
Avatar
Agata / 19 stycznia 2020 o 11:40
0
Prawdziwy "Katolik" :) eeeh typowy Polaczek, troll internetowy...siedzi w pierwszej ławce w kościele, a tylko czeka, żeby komukolwiek zaszkodzić - obojętnie komu, aby podpieprzyć :) Myślę, że skoro pan z artykułu prowadzi taką działalność, to na pewno zadbał o dopełnienie wszelkich formalności, czy to odnośnie wesel czy tego nieszczęsnego wypożyczenia do filmu. Ale Katoliku spróbuj zanieść donos :) może zrobi ci się lepiej, podbudujesz swoje ego i napompujesz się satysfakcją. Dla takich chwil warto żyć seerio! P.S a zazdrość kłuje zwyle tych, co nie mają - dlatego zamiast narzekać na okrutny los to zejdź z kanapy, zrzuć nadwagę, doprowadź się do porządku a nie plujesz jadem, bo ktoś sobie kupił zabytkowy samochód?
Prawdziwy "Katolik" :) eeeh typowy Polaczek, troll internetowy...siedzi w pierwszej ławce w kościele, a tylko czeka, żeby komukolwiek zaszkodzić - obojętnie komu, aby podpieprzyć :) Myślę, że skoro pan z artykułu prowadzi taką działalność, to na pewno zadbał o dopełnienie wszelkich formalności, czy to odnośnie wesel czy tego nieszczęsnego wypożyczenia do filmu. Ale Katoliku spróbuj zanieść donos :) może zrobi ci się lepiej, podbudujesz swoje ego i napompujesz się satysfakcją. Dla takich chwil warto żyć seerio! P.S a zazdrość kłuje ... rozwiń
Avatar
Agata / 19 stycznia 2020 o 11:39
0
Skoro ten Pan wypozyczył to auto do filmu to i zgarnał pewnie spore honorarium za to !!!! Ciekawe czy ten Pan rozliczył się z Urzedem Skarbowym z tytułu tego wynagrodzenia ? Trzeba aby Urząd Skarbowy zainteresował sie tą sprawą !
 Prawdziwy "Katolik" :) eeeh typowy Polaczek, troll internetowy...siedzi w pierwszej ławce w kościele, a tylko czeka, żeby komukolwiek zaszkodzić - obojętnie komu, aby podpieprzyć :) Myślę, że skoro pan z artykułu prowadzi taką działalność, to na pewno zadbał o dopełnienie wszelkich formalności, czy to odnośnie wesel czy tego nieszczęsnego wypożyczenia do filmu. Ale Katoliku spróbuj zanieść donos :) może zrobi ci się lepiej, podbudujesz swoje ego i napompujesz się satysfakcją. Dla takich chwil warto żyć seerio! P.S a zazdrość kłuje zwyle tych, co nie mają - dlatego zamiast narzekać na okrutny los to zejdź z kanapy, zrzuć nadwagę, doprowadź się do porządku a nie plujesz jadem, bo ktoś sobie kupił zabytkowy samochód?
 Prawdziwy "Katolik" :) eeeh typowy Polaczek, troll internetowy...siedzi w pierwszej ławce w kościele, a tylko czeka, żeby komukolwiek zaszkodzić - obojętnie komu, aby podpieprzyć :) Myślę, że skoro pan z artykułu prowadzi taką działalność, to na pewno zadbał o dopełnienie wszelkich formalności, czy to odnośnie wesel czy tego nieszczęsnego wypożyczenia do filmu. Ale Katoliku spróbuj zanieść donos :) może zrobi ci się lepiej, podbudujesz swoje ego i napompujesz się satysfakcją. Dla takich chwil warto żyć seerio! P.S a... rozwiń
Avatar
Taki tytuł / 18 stycznia 2020 o 07:36
+1
Buhehehehehe przygody bobra na rowerze :D
Avatar
krystian / 17 stycznia 2020 o 22:34
+4
Rower Litwiniuka to sie do ojca mateusza nadaje xD ale narazie ma inne zmartwienia np. z Jaroszkiem co zarabia 15 tysiecy w wodkanie a ma nienormowany czas pracy ;)
Avatar
Posejdon / 17 stycznia 2020 o 20:09
+3
Sensacja, w sieci huczy! Wydarzenie na miarę miasta powiatowego Biała Podlaska!
 Patrzyłeś ostatnio w lustro? Racja, może lepiej tego nie rób. Parszywa gęba
Avatar
like it / 17 stycznia 2020 o 19:22
0
ciekawe kiedy rower prezydenta Litwiniuka weźmie udział w jakiejś produkcji filmowej :)))), byłby temacik Pani redaktor :))))))
Avatar
Lub / 17 stycznia 2020 o 18:57
0
No to do ślubu pojedziesz za podwójną stawkę, wszak to już samochód filmowy
Avatar
Katolik / 17 stycznia 2020 o 18:35
-6
Skoro ten Pan wypozyczył to auto do filmu to i zgarnał pewnie spore honorarium za to !!!! Ciekawe czy ten Pan rozliczył się z Urzedem Skarbowym z tytułu tego wynagrodzenia ? Trzeba aby Urząd Skarbowy zainteresował sie tą sprawą !
Avatar
Wariat / 17 stycznia 2020 o 18:29
+8
Wow ale mu zazdroszczę zjadl obiad z Adamczykiem mógł zabrać brudne talerze z których jadł aktor
 Czyli będzie jeszcze jedna durna komedia z Adamczykiem, a potem człowiek się dziwi że nie ma czego oglądać w TV.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 18:18
+2
Wow ale mu zazdroszczę zjadl obiad z Adamczykiem mógł zabrać brudne talerze z których jadł aktor
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!