Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 sierpnia 2015 r.
21:05

Słynna aukcja koni w Janowie Podlaskim: Rekordowa cena za Pepitę?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 15 A A
Pepita - jedna z tegorocznych faworytek aukcji Pride of Poland / fot. Katalog Pride of Poland 2015/ Stuart Vesty
Pepita - jedna z tegorocznych faworytek aukcji Pride of Poland / fot. Katalog Pride of Poland 2015/ Stuart Vesty

W piątek w stadninie w Janowie Podlaskim rozpoczynają się Dni Konia Arabskiego. Na słynną aukcję Pride of Poland ściągają hodowcy i kupcy z całego świata

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na główną licytację wystawiono 28 klaczy, 9 z nich pochodzi z Janowa Podlaskiego. Reszta to konie ze stadnin państwowych w Białce i Michałowie oraz z hodowli prywatnych.

Katalog z ofertą aukcyjną otwiera janowska klacz Pepita. – To jedna z tegorocznych faworytek. Kiedy wieść o Pepicie się rozeszła, zareagowali hodowcy z całego świata. Bo to klacz niezwykła. Młoda, otwiera się przed nią wielka kariera pokazowa – przyznaje Marek Trela, prezes najstarszej polskiej państwowej stadniny koni arabskich.

Pepita ma wiele tytułów na koncie: ta klacz to panująca Czempionka Polski i Najlepszy Koń Pokazu Narodowego, wiceczempionka Pucharu Narodów i Europy oraz Top Ten Czempionatu Świata z 2014 roku. Oprócz Pepity, janowska stadnina wystawiła jeszcze osiem swoich klaczy: Berenikę, Adygę, Altamirę, Anillę, Euredę, Panonię, Pellenę oraz Sandę. Dzień po Pride of Poland odbędzie się jeszcze tzw. letnia aukcja, na której pod młotek pójdzie w sumie 31 arabów.

W ubiegłym roku hodowcy z Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych za cztery konie – Piacollę, Normę, Cenozę i Perfirkę – zapłacili ponad milion euro. Najdroższa Piacolla kosztowała 305 tys. euro. Natomiast aukcyjny rekord padł w 2008 roku, kiedy za Kwesturę z Michałowa, szejk z Ajmanu zapłacił 1 mln 125 tys. euro. W Janowie liczą, że Pepita pobije tę cenę.

Co roku na Dni Konia Arabskiego do Janowa Podlaskiego ściągają hodowcy z całego świata. Stałą bywalczynią jest Shirley Watts, żona perkusisty The Rolling Stones. Prowadzi sporą stadninę Halsdon Arabians w angielskim hrabstwie Devon. W tym roku też ma się pojawić.

– Trudno ją przelicytować, zwłaszcza jeżeli jakiś koń wpadnie jej w oko. Wtedy jest szalenie zdecydowana. Szybkością reakcji załamuje innych licytujących – opowiada szef janowskiej stadniny.

Co ciekawe, w tym roku po raz pierwszy na aukcję przyjedzie też delegacja z Chin. – To szansa na zupełnie nowy rynek – przyznaje z kolei Katarzyna Pruchniewicz z firmy Polturf, która jest organizatorem Dni Konia Arabskiego.

Fala upałów dała się we znaki również tutaj. – Przygotowania do aukcji były trochę utrudnione, ale dajemy radę – zapewnia Marek Trela. – Konie też są zmęczone upałem i trudno było z nimi trenować.

Wstęp na pokazy

Wstęp na teren janowskiej stadniny podczas Dni Konia Arabskiego jest bezpłatny. Płatne są tylko miejsca na trybunach, skąd można obserwować pokazy. Bilety dla publiczności na aukcję Pride od Poland kosztują: 5 zł (dzieci do 12 lat) i 50 zł (normalny). Na inne pokazy bilet normalny kosztuje 30 zł. Za karnet na 4 dni zapłacimy 140 zł. Wydarzenie można śledzić na żywo w internecie: www.swiatkoni.pl

Program
Dni Konia Arabskiego rozpoczynają się w piątek i potrwają do wtorku. W piątek o godz. 15 Narodowy Pokaz Koni Arabskich ogierów. W sobotę od godz. 10 prezentować się będą klacze. W niedzielę od godz. 10 przyznawane będą tytuły czempionatów w różnych kategoriach.

Kulminacją będzie słynna aukcja Pride of Poland. Początek o godz. 17. Natomiast w poniedziałek (godz. 12) odbywa się jeszcze tzw. letnia aukcja. Tego dnia oraz we wtorek państwowe stadniny w Janowie, Michałowie i Białce organizują tzw. dni otwarte, podczas których otwierają swoje stajnie dla zwiedzających.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 08:31
0
i co? poszła na kiełbse, "znawcy"?
Avatar
Ewa / 16 sierpnia 2015 o 18:49
0

Nikt jej nie kupi, żaden arabus nie da za nią nawet złotówki. Co najwyżej wieśniaki w gumofilcach z Janowa ją wylicytują. Nałożą jej homonto i będzie chodzić za pługiem i janowskie pola orać.

Pepita zostanie przerobiona na końską kiełbasę. Wiejskie pastuszki z Janowa kupią Pepitę narobią z niej kigŁUPIO CIełbas i będą grillować na dożynkach w Janowie.  :P  :P  :P    I jak ? głupio ci ?????? osiołku !!!!!!! Po co tak pyszczyć ...byle co ...

Pepita zostanie przerobiona na końską kiełbasę. Wiejskie pastuszki z Janowa kupią Pepitę narobią z niej kigŁUPIO CIełbas i będą grillować na dożynkach w Janowie.  :P  :P  :P    I jak ? głupio ci ?????? osiołku !!!!!!! Po co tak pyszczyć ...byle co ...

rozwiń
Avatar
Jan- ów / 15 sierpnia 2015 o 16:09
0

Nikt jej nie kupi, żaden arabus nie da za nią nawet złotówki. Co najwyżej wieśniaki w gumofilcach z Janowa ją wylicytują. Nałożą jej homonto i będzie chodzić za pługiem i janowskie pola orać.

Pepita zostanie przerobiona na końską kiełbasę. Wiejskie pastuszki z Janowa kupią Pepitę narobią z niej kiełbas i będą grillować na dożynkach w Janowie.  :P  :P  :P

Avatar
Edmund / 15 sierpnia 2015 o 08:08
0

Sami "znawcy" na tym forum. hehehe

... to juz polska tradycja - hejtowac i wypowiadac sie w temacie, o ktorym niema sie zielonego pojecia... ----------------bravo malutkie smutne pajace-----------------------

banda prostakow i znawcofff

Społeczeństwo nasze przez  te osiem lat rządow POlszewii rozwineło się niesamowicie ale o to własnie chodziło tym sqrwysynom,otumanić i ogłupić aby czasem konkurencja im pod bokiem nie wyrosłai mamy teraz to co mamy.

ństwo nasze przez  te osiem lat rządow POlszewii rozwineło się niesamowicie ale o to własnie chodziło tym sqrwysynom,otumanić i ogłupić aby czasem konkurencja im pod bokiem nie wyrosłai mamy teraz to co mamy.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 22:37
0
... to juz polska tradycja - hejtowac i wypowiadac sie w temacie, o ktorym niema sie zielonego pojecia... ----------------bravo malutkie smutne pajace-----------------------
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 22:33
0
banda prostakow i znawcofff
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 14:44
0

Nikt jej nie kupi, żaden arabus nie da za nią nawet złotówki. Co najwyżej wieśniaki w gumofilcach z Janowa ją wylicytują. Nałożą jej homonto i będzie chodzić za pługiem i janowskie pola orać.


Debil.

Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 14:40
0

Sami "znawcy" na tym forum. hehehe

Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 12:52
0
Nikt jej nie kupi, żaden arabus nie da za nią nawet złotówki. Co najwyżej wieśniaki w gumofilcach z Janowa ją wylicytują. Nałożą jej homonto i będzie chodzić za pługiem i janowskie pola orać.
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 12:03
0
O gustach nie należy dyskutować, ale faktycznie wygląda, jakby dostała silny podbródkowy...
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 08:31
0
i co? poszła na kiełbse, "znawcy"?
Avatar
Ewa / 16 sierpnia 2015 o 18:49
0

Nikt jej nie kupi, żaden arabus nie da za nią nawet złotówki. Co najwyżej wieśniaki w gumofilcach z Janowa ją wylicytują. Nałożą jej homonto i będzie chodzić za pługiem i janowskie pola orać.

Pepita zostanie przerobiona na końską kiełbasę. Wiejskie pastuszki z Janowa kupią Pepitę narobią z niej kigŁUPIO CIełbas i będą grillować na dożynkach w Janowie.  :P  :P  :P    I jak ? głupio ci ?????? osiołku !!!!!!! Po co tak pyszczyć ...byle co ...

Pepita zostanie przerobiona na końską kiełbasę. Wiejskie pastuszki z Janowa kupią Pepitę narobią z niej kigŁUPIO CIełbas i będą grillować na dożynkach w Janowie.  :P  :P  :P    I jak ? głupio ci ?????? osiołku !!!!!!! Po co tak pyszczyć ...byle co ...

rozwiń
Avatar
Jan- ów / 15 sierpnia 2015 o 16:09
0

Nikt jej nie kupi, żaden arabus nie da za nią nawet złotówki. Co najwyżej wieśniaki w gumofilcach z Janowa ją wylicytują. Nałożą jej homonto i będzie chodzić za pługiem i janowskie pola orać.

Pepita zostanie przerobiona na końską kiełbasę. Wiejskie pastuszki z Janowa kupią Pepitę narobią z niej kiełbas i będą grillować na dożynkach w Janowie.  :P  :P  :P

Avatar
Edmund / 15 sierpnia 2015 o 08:08
0

Sami "znawcy" na tym forum. hehehe

... to juz polska tradycja - hejtowac i wypowiadac sie w temacie, o ktorym niema sie zielonego pojecia... ----------------bravo malutkie smutne pajace-----------------------

banda prostakow i znawcofff

Społeczeństwo nasze przez  te osiem lat rządow POlszewii rozwineło się niesamowicie ale o to własnie chodziło tym sqrwysynom,otumanić i ogłupić aby czasem konkurencja im pod bokiem nie wyrosłai mamy teraz to co mamy.

ństwo nasze przez  te osiem lat rządow POlszewii rozwineło się niesamowicie ale o to własnie chodziło tym sqrwysynom,otumanić i ogłupić aby czasem konkurencja im pod bokiem nie wyrosłai mamy teraz to co mamy.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 22:37
0
... to juz polska tradycja - hejtowac i wypowiadac sie w temacie, o ktorym niema sie zielonego pojecia... ----------------bravo malutkie smutne pajace-----------------------
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 22:33
0
banda prostakow i znawcofff
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 14:44
0

Nikt jej nie kupi, żaden arabus nie da za nią nawet złotówki. Co najwyżej wieśniaki w gumofilcach z Janowa ją wylicytują. Nałożą jej homonto i będzie chodzić za pługiem i janowskie pola orać.


Debil.

Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 14:40
0

Sami "znawcy" na tym forum. hehehe

Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 12:52
0
Nikt jej nie kupi, żaden arabus nie da za nią nawet złotówki. Co najwyżej wieśniaki w gumofilcach z Janowa ją wylicytują. Nałożą jej homonto i będzie chodzić za pługiem i janowskie pola orać.
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2015 o 12:03
0
O gustach nie należy dyskutować, ale faktycznie wygląda, jakby dostała silny podbródkowy...
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 13 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 2

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 27 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 43 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!