Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

16 sierpnia 2016 r.
15:27

"Summer Sale" w Janowie Podlaskim: W poniedziałek sprzedano 18 klaczy

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 11 A A
Sefora - najdroższa klacz na tegoroczne aukcji Pride of Poland. Poszła za 300 tys. euro/ fot.E.Burda
Sefora - najdroższa klacz na tegoroczne aukcji Pride of Poland. Poszła za 300 tys. euro/ fot.E.Burda

18 klaczy za 409 tys. euro udało się jeszcze sprzedać w poniedziałek w ramach aukcji "Summer Sale".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To już wieloletnia praktyka, że dzień po Pride od Poland na ring aukcyjny wychodzą konie, również araby ale warte mniej, bo na swoim koncie mają mniej osiągnięć pokazowych. W ten sposób udało się jeszcze sprzedać 18 z 25 klaczy za łączną sumę 409 tys. euro. Rok temu było to 603,5 tys. euro, wówczas sprzedano 27 klaczy.

Na tegorocznej Summer Sale najdroższa okazała się siwa 3-letnia Ersa ze stadniny w Michałowie, za którego nabywca z Polski zapłacił 50 tys. euro.  W sumie, bilans dwóch aukcji  daje niecałe 1,7 mln euro.

Przypomnijmy, że na niedzielnej aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim sprzedano tylko 16 z 31 wystawionych koni. Najdroższa okazała się 11-letnia siwa klacz Sefora (300 tys. euro) z janowskiej stadniny. Najwięcej zamieszania wzbudziła zapowiadana jako "gwiazda" Emira, klacz z Michałowa, która była licytowana dwa razy. Najpierw,  jako pierwsza z 31 koni miała zostać sprzedana za 550 tys. euro.  Nie podano jednak nabywcy. Pod koniec aukcji Emira wyszła jeszcze raz na ring jako tzw. "oferta specjalna". Ostatecznie poszła za 225 tys. euro do Francji.

- Ktoś ją wylicytował i się wycofał, nie wiemy kto. Wyjaśniamy sprawę. Byłem w szoku. Dlatego aby było uczciwie, nie pod stołem, wyprowadziliśmy ją jeszcze raz na ring aukcyjny - tak tłumaczył to zamieszenie zaraz po aukcji Karol Tylenda wiceprezes ANR. Do tej pory nie wiadomo jednak kim była osoba która zaoferowała ponad pół miliona euro. Jednak zdaniem wiceprezesa ANR to aukcjoner popełnił błąd, bo nie powiedział  "sprzedane" i nie uderzył młotkiem. W związku z tym, podczas kolejnej edycji Pride of Poland ma być wprowadzona elektroniczna licytacja, która ma zapobiec podobnym nieporozumieniem. 

W sumie, za 16 koni kupcy z Kataru, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Rumunii, Francji i Szwecji zapłacili 1 mln 271 tys. euro.  Ostatni tak niski wynik finansowy odnotowano kilkanaście lat temu. Na ubiegłorocznej Pride of Poland sprzedano 24 konie za blisko 4 mln euro. Wówczas padł rekord  - za janowską klacz Pepitę hodowca ze Szwajcarii zapłacił  1,4 mln euro.

- To kwota satysfakcjonująca, koszty aukcji się zwrócą. Na siłę żadnych koni nie sprzedawaliśmy, ustanowiliśmy pewne ceny minimalne, tak aby nie była to wyprzedaż dóbr narodowych.  Konie które nie uzyskały cen godnych, zostały w stadninach - stwierdził Tylenda. - Popełniono podstawowe błędy marketingowe, nie rozeznano rynku - ocenia z kolei prof. Krystyna Chmiel z PSW w Białej Podlaskiej, także członek powołanej przy ministerstwie rolnictwa rady ds. hodowli koni. - Panowie byli hurraoptymistami, wydawało się że mają wszystko w kieszeni- dodaje profesor.

Tymczasem, nie wiadomo co dalej z Agencją Nieruchomością Rolnych, która nadzoruje m.in. państwowe stadniny. W piątek Ministerstwo Rolnictwo skierowało do  konsultacji projekt ustawy o Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich (AROW). Nowy podmiot ma powstać od stycznia 2017 roku z połączenia części Agencji Rynku Rolnego z Agencją Nieruchomości Rolnych.

"Celem ustawy jest lepsze wykorzystanie zasobów i przyspieszenie realizacji zadań, poprawa współpracy i przepływu informacji dotyczących podmiotów działających w rolnictwie oraz udzielonej pomocy, a także zmniejszenie kosztów funkcjonowania instytucjonalnej obsługi rolnictwa" - podaje resort.

W niedzielę minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapowiedział że rząd będzie wspierał rozwój hodowli koni arabskich.- Mamy w tym wielowiekowe tradycje. To jednocześnie promocja kraju - podkreślał w Janowie Podlaskim minister. Powołana przy jego resorcie rada ma jeszcze w tym roku opracować strategię i priorytety dla polskiej hodowli.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
epona / 10 sierpnia 2017 o 10:26
0
epona-horsefeed.pl - pasze dla koni bez owsa
Avatar
epona / 10 sierpnia 2017 o 10:26
0
***s://***epona-horsefeed.pl/ - pasze dla koni
Avatar
. / 21 sierpnia 2016 o 10:22
0
ooo napisał:
***wpolityce.pl/spoleczenstwo/305376-brudna-licytacja-w-janowie-podlaskim-ringmeni-obslugujacy-klientow-sa-zwiazani-z-bylym-prezesem-stadniny-podaje-portal-tvpinfo?strona=2 brudna licytacja w janowie podlaskim? ringmeni obsługujący klientów są związani z byłym prezesem stadniny - podaje portal tvp.info
tak, tak,  wszędzie są agenci poprzednej ekipy i wrogowie ludu.
Avatar
opanujcie sie / 21 sierpnia 2016 o 07:00
0
Ale pan minister ma olejek z namaszczenia prezesa na czole i jest nietykalny,może żonglowć majątkiem narodowym.
Avatar
ooo / 21 sierpnia 2016 o 00:36
0
***wpolityce.pl/spoleczenstwo/305376-brudna-licytacja-w-janowie-podlaskim-ringmeni-obslugujacy-klientow-sa-zwiazani-z-bylym-prezesem-stadniny-podaje-portal-tvpinfo?strona=2 brudna licytacja w janowie podlaskim? ringmeni obsługujący klientów są związani z byłym prezesem stadniny - podaje portal tvp.info
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2016 o 08:55
0
Najniższe ceny były w roku 2005 kiedy to stadninie patronował bożyszcze lemingów M. Trela. Nie dość, że sprzedano konie tanio, to jeszcze większość wzięła prywatna firma. Ale o tym lepiej nie pamiętać lubelskie platfusy, nie? Nie myślcie, że zapomniano jak to Wy rządziliście i rządzicie województwem, że droga do Janowa to pomsta do nieba... masakra. Burki do budy psie syny.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2016 o 07:37
0
...amatorzy wzieli to i licytują jak amatorzy. Kupcy się wycofali , a ceny poleciały na łeb.... Żenada. To co się stało w tej stadninie to taka sama amatorka jak to co się dzieje teraz w Polskiej polityce.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 21:16
0
bu ha ha oddawali za bezcen... zeby tylko poprwic wizerunek swojego nieudacznictwa! Tak dziala Pis!
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 18:17
0
Jak się bydlaki PiS-owskie nie wstydzą wyprzedawać dobra narodowego za grosze,Może pora wytłumaczyć to gn....wi warszawskiemu że zakłady które sprzedawano obcemu kapitałowi nie były w stanie podnieść się pomimo że załoga robiła wszystko.Tysiące istnień ludzkich pochłonęły polskie zakłady i dalej brnęły w długach.Owszem ocalały ale tylko dzięki zagranicznym inwestorom.To oni wypłacali setki milionów zwalnianym pracownikom.To oni dali pracownikom mieszkania zakładowe za darmo.To oni sfinansowali pracownikom przekształcenie tych mieszkań w mieszkania własnościowe.To oni wreszcie dają pracę tysiącom pracowników i firm kooperujących z nimi.To oni opłacają Fundusz Pracy -który daje zasiłki bezrobotnym.To wreszcie oni uznali zwykłego robotnika że jest takim samym człowiekiem jak prezes największego światowego koncernu.Prezes takiego koncernu ma na tyle honoru i człowieczeństwa że nie wymusza na załodze żeby budowali członkom jego rodziny pomniki.Zresztą oni (wielcy ludzie i biznesmeni )nie potrzebują pomników.Tylko zera potrzebują pomników żeby się dowartościować chociażby po śmierci jak za życia byli pośmiewiskiem całego świata.Kto im jest winien że sami tak sobie zasrali życie na oczach całego świata.Jak wy pisowskie bydlaki jesteście bezczelne że taki majątek oddajecie za grosze.Kim wy jesteście sprzedawczyki naszego dobra narodowego???!!! Dla was nie jest ważna Polska!!! Wam potrzebna wielka Ukraina od Morza Czarnego do Bałtyku!!!W końcu tam zostały wasze korzenie. Za rządów PO -który tak krytykowaliście jednego konia sprzedano drożej niż wy nieudacznicy uzyskaliście za 16 koni.Widać dokładnie jaka jest różnica między fachowcem z PO a ćwokiem z PiS!!!!! Znowu naród zapłaci za ćwoków!!!!
Jak się bydlaki PiS-owskie nie wstydzą wyprzedawać dobra narodowego za grosze,Może pora wytłumaczyć to gn....wi warszawskiemu że zakłady które sprzedawano obcemu kapitałowi nie były w stanie podnieść się pomimo że załoga robiła wszystko.Tysiące istnień ludzkich pochłonęły polskie zakłady i dalej brnęły w długach.Owszem ocalały ale tylko dzięki zagranicznym inwestorom.To oni wypłacali setki milionów zwalnianym pracownikom.To oni dali pracownikom mieszkania zakładowe za darmo.To oni sfinansowali pracownikom przekształcenie tych mieszkań w mie... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 15:57
0
kurcze jakoś te konie za tanioche oddają.
Avatar
epona / 10 sierpnia 2017 o 10:26
0
epona-horsefeed.pl - pasze dla koni bez owsa
Avatar
epona / 10 sierpnia 2017 o 10:26
0
***s://***epona-horsefeed.pl/ - pasze dla koni
Avatar
. / 21 sierpnia 2016 o 10:22
0
ooo napisał:
***wpolityce.pl/spoleczenstwo/305376-brudna-licytacja-w-janowie-podlaskim-ringmeni-obslugujacy-klientow-sa-zwiazani-z-bylym-prezesem-stadniny-podaje-portal-tvpinfo?strona=2 brudna licytacja w janowie podlaskim? ringmeni obsługujący klientów są związani z byłym prezesem stadniny - podaje portal tvp.info
tak, tak,  wszędzie są agenci poprzednej ekipy i wrogowie ludu.
Avatar
opanujcie sie / 21 sierpnia 2016 o 07:00
0
Ale pan minister ma olejek z namaszczenia prezesa na czole i jest nietykalny,może żonglowć majątkiem narodowym.
Avatar
ooo / 21 sierpnia 2016 o 00:36
0
***wpolityce.pl/spoleczenstwo/305376-brudna-licytacja-w-janowie-podlaskim-ringmeni-obslugujacy-klientow-sa-zwiazani-z-bylym-prezesem-stadniny-podaje-portal-tvpinfo?strona=2 brudna licytacja w janowie podlaskim? ringmeni obsługujący klientów są związani z byłym prezesem stadniny - podaje portal tvp.info
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2016 o 08:55
0
Najniższe ceny były w roku 2005 kiedy to stadninie patronował bożyszcze lemingów M. Trela. Nie dość, że sprzedano konie tanio, to jeszcze większość wzięła prywatna firma. Ale o tym lepiej nie pamiętać lubelskie platfusy, nie? Nie myślcie, że zapomniano jak to Wy rządziliście i rządzicie województwem, że droga do Janowa to pomsta do nieba... masakra. Burki do budy psie syny.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2016 o 07:37
0
...amatorzy wzieli to i licytują jak amatorzy. Kupcy się wycofali , a ceny poleciały na łeb.... Żenada. To co się stało w tej stadninie to taka sama amatorka jak to co się dzieje teraz w Polskiej polityce.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 21:16
0
bu ha ha oddawali za bezcen... zeby tylko poprwic wizerunek swojego nieudacznictwa! Tak dziala Pis!
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 18:17
0
Jak się bydlaki PiS-owskie nie wstydzą wyprzedawać dobra narodowego za grosze,Może pora wytłumaczyć to gn....wi warszawskiemu że zakłady które sprzedawano obcemu kapitałowi nie były w stanie podnieść się pomimo że załoga robiła wszystko.Tysiące istnień ludzkich pochłonęły polskie zakłady i dalej brnęły w długach.Owszem ocalały ale tylko dzięki zagranicznym inwestorom.To oni wypłacali setki milionów zwalnianym pracownikom.To oni dali pracownikom mieszkania zakładowe za darmo.To oni sfinansowali pracownikom przekształcenie tych mieszkań w mieszkania własnościowe.To oni wreszcie dają pracę tysiącom pracowników i firm kooperujących z nimi.To oni opłacają Fundusz Pracy -który daje zasiłki bezrobotnym.To wreszcie oni uznali zwykłego robotnika że jest takim samym człowiekiem jak prezes największego światowego koncernu.Prezes takiego koncernu ma na tyle honoru i człowieczeństwa że nie wymusza na załodze żeby budowali członkom jego rodziny pomniki.Zresztą oni (wielcy ludzie i biznesmeni )nie potrzebują pomników.Tylko zera potrzebują pomników żeby się dowartościować chociażby po śmierci jak za życia byli pośmiewiskiem całego świata.Kto im jest winien że sami tak sobie zasrali życie na oczach całego świata.Jak wy pisowskie bydlaki jesteście bezczelne że taki majątek oddajecie za grosze.Kim wy jesteście sprzedawczyki naszego dobra narodowego???!!! Dla was nie jest ważna Polska!!! Wam potrzebna wielka Ukraina od Morza Czarnego do Bałtyku!!!W końcu tam zostały wasze korzenie. Za rządów PO -który tak krytykowaliście jednego konia sprzedano drożej niż wy nieudacznicy uzyskaliście za 16 koni.Widać dokładnie jaka jest różnica między fachowcem z PO a ćwokiem z PiS!!!!! Znowu naród zapłaci za ćwoków!!!!
Jak się bydlaki PiS-owskie nie wstydzą wyprzedawać dobra narodowego za grosze,Może pora wytłumaczyć to gn....wi warszawskiemu że zakłady które sprzedawano obcemu kapitałowi nie były w stanie podnieść się pomimo że załoga robiła wszystko.Tysiące istnień ludzkich pochłonęły polskie zakłady i dalej brnęły w długach.Owszem ocalały ale tylko dzięki zagranicznym inwestorom.To oni wypłacali setki milionów zwalnianym pracownikom.To oni dali pracownikom mieszkania zakładowe za darmo.To oni sfinansowali pracownikom przekształcenie tych mieszkań w mie... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 15:57
0
kurcze jakoś te konie za tanioche oddają.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 0 0

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 0

Pijany kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 9 4

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 3 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 5

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 20 8

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.