Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 listopada 2015 r.
11:11

Twórca SKOK Grzegorz Bierecki szefem komisji finansów w Senacie

Autor: Zdjęcie autora eb
0 14 A A
Senator Grzegorz Bierecki przewodniczącym komisji finansów w Senacie/ fot. archiwum
Senator Grzegorz Bierecki przewodniczącym komisji finansów w Senacie/ fot. archiwum

Twórca SKOK Grzegorz Bierecki został szefem senackiej komisji budżetu i finansów publicznych. Przewodniczących 15 komisji stałych Senat wybrał w piątek.
Grzegorz Bierecki kandydował do izby wyższej parlamentu z własnego komitetu. Otrzymał jednak poparcie samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. PiS w okręgu nr 17 nie wystawiło swojego kandydata.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że w marcu, po medialnych publikacjach na temat SKOK, Bierecki został zawieszony w prawach członka klubu PiS. W październiku tygodnik Wprost, który wcześniej atakował twórcę SKOK,  opublikował przeprosiny pod jego adresem. Podczas kampanii wyborczej Bierecki zapowiedział, że po wyborze na senatora, wstąpi do klubu PiS.

Na czele Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych Grzegorz Bierecki stanął w 1990 roku. A w 1992 roku objął stanowisko prezesa Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, które zajmował do 2012. W 2001 roku wszedł w skład rady dyrektorów Światowej Rady Związków Kredytowych (WOCCU). W 2013 został jej przewodniczącym. Funkcję pełnił do lipca tego roku.

Bierecki zbudował nie tylko SKOK-owe imperium, dorobił się też pokaźnego majątku. Z ostatniego oświadczenia wynika, że samych oszczędności ma ponad 12 milionów złotych. Do tego ponad 1,3 miliona dolarów, ponad pół miliona funtów i blisko 1,3 miliona euro. Poza tym, zasiada w radach nadzorczych licznych spółek i fundacji powiązanych ze SKOK.

Jak czytamy na stronie internetowej Senatu, komisja której będzie przewodniczył Bierecki zajmuje się "systemem finansowym państwa (w tym polityką pieniężną, dochodami i wydatkami budżetu państwa, funduszami celowymi, kontrolą skarbową), rachunkowością, prawem dewizowym, funkcjonowaniem rynku finansowego (w tym bankowością, ubezpieczeniami, funduszami inwestycyjnymi, papierami wartościowymi)."

W poprzedniej kadencji, przewodniczącym senackiej komisji finansów był Kazimierz Kleina (PO). W piątek rano Senat dokonał jeszcze zmian w swoim regulaminie, powołano m.in. odrębną Komisję Infrastruktury, a także połączono w jedną dwie dotychczasowe senackie komisje: Spraw Zagranicznych oraz ds. Unii Europejskiej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 r. o 09:13
Z przykrością przyznaję,że PIS się kompromituje.Kruk -jedynką w Lublinie,Szewczak z Gdyni/współpracownik Biereckiego/-posłem w Białej Podlaskiej,Bierecki senatorem z Białej Podlaskiej.Chyba mają rację przeciwnicy ,że powołali KOD,bo jeśli złodzieje stają się niby przedstawicielami społeczeństwa,to przyznacie przyjaciele,że coś idzie nie w tym kierunku.Bierecki ,aby wyborca mógł być do niego przyjęty to wpierw musi złożyć podanie do biura i dopiero po jego rozpatrzeniu,będzie mógł albo nie obejrzeć oblicze hrabiego!???
Avatar
greg / 14 listopada 2015 r. o 21:52

to skandal - to tak jakby lisa zrobić szefem kurnika

to są ci ludzie z "wyższej półki" o których przed wyborami mówił Kaczyński

Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 18:11
I wielka Qrew OTAKE Polskie walczylimy i wywalczyli, jaki ten pierdnął...ny żłobek ma żołą=deczk? ja się pytam, ze złota? pewnie to dziad, który przed wojną w czworakach na bosaka latał z zawiniętą koszuliną, smark jeden przesiadł się z żeleźniaka do BMW i kosi bliźnich, to nieprzyzwoite, to nie fair play, to nie po ksześcijańsku, oddaj gościu ten mająteczek żebrakom, i idź przed siebie gdzie oczy poniosą, bo się skończy to eldorado. ale wypas za frajer na ludzkiej krzywdzie, no jest się Q-rwa czem szczycić, ja bym się w takiej sytuacji spalił ze fstydu, a nie prezentował taką wypasioną facyjatę, jak ci nie fstyt
I wielka Qrew OTAKE Polskie walczylimy i wywalczyli, jaki ten pierdnął...ny żłobek ma żołą=deczk? ja się pytam, ze złota? pewnie to dziad, który przed wojną w czworakach na bosaka latał z zawiniętą koszuliną, smark jeden przesiadł się z żeleźniaka do BMW i kosi bliźnich, to nieprzyzwoite, to nie fair play, to nie po ksześcijańsku, oddaj gościu ten mająteczek żebrakom, i idź przed siebie gdzie oczy poniosą, bo się skończy to eldorado. ale wypas za frajer na ludzkiej krzywdzie, no jest się Q-rwa czem szczycić, ja bym się w takiej sytuacji spal... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 18:09
Nie twórca skok tylko oszust nad oszustów wiadomo dlaczego kaczka jak mówi że nie ma kasy ale jakoś ją ma wiadomo z ka z lukksemburga od oszusta
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 17:20
pamięta ktoś może za co siedział Rywin ? Bierecki za mahlojki z fundacjami i przywłaszczenia cudzej kasy powinien siedzieć kilka razy
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 13:57
gościu z 12:06 gorsza od wszystkich mafii świata jest mafia toruńska.
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 13:16
Dorobił się na biedzie zwykłych Polaków, w latach '90 pożyczali pieniądze stoczniowcom i górnikom - słynne chwilówki SKOK oprocentowane na kilkaset procent rocznie... teraz złupi cały naród.
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 12:41

 

Koniec Polski wolnej, demokratycznej. Koniec wolnego rynku, koniec normalności. Kleszo-kacza Rzeczpospolita rozpoczęła nowy żywot. Facet z wyrokiem więzienia ministrem w rządzie kaczyńskiego.

Masz rację ida po ciebie islamiści.
To skutki rządzenia kastratów umysłowych ale ty tego nie pojmiesz
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 12:39
Kuroń też był skazany
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 12:14
Koniec Polski wolnej, demokratycznej. Koniec wolnego rynku, koniec normalności. Kleszo-kacza Rzeczpospolita rozpoczęła nowy żywot. Facet z wyrokiem więzienia ministrem w rządzie kaczyńskiego.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 r. o 09:13
Z przykrością przyznaję,że PIS się kompromituje.Kruk -jedynką w Lublinie,Szewczak z Gdyni/współpracownik Biereckiego/-posłem w Białej Podlaskiej,Bierecki senatorem z Białej Podlaskiej.Chyba mają rację przeciwnicy ,że powołali KOD,bo jeśli złodzieje stają się niby przedstawicielami społeczeństwa,to przyznacie przyjaciele,że coś idzie nie w tym kierunku.Bierecki ,aby wyborca mógł być do niego przyjęty to wpierw musi złożyć podanie do biura i dopiero po jego rozpatrzeniu,będzie mógł albo nie obejrzeć oblicze hrabiego!???
Avatar
greg / 14 listopada 2015 r. o 21:52

to skandal - to tak jakby lisa zrobić szefem kurnika

to są ci ludzie z "wyższej półki" o których przed wyborami mówił Kaczyński

Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 18:11
I wielka Qrew OTAKE Polskie walczylimy i wywalczyli, jaki ten pierdnął...ny żłobek ma żołą=deczk? ja się pytam, ze złota? pewnie to dziad, który przed wojną w czworakach na bosaka latał z zawiniętą koszuliną, smark jeden przesiadł się z żeleźniaka do BMW i kosi bliźnich, to nieprzyzwoite, to nie fair play, to nie po ksześcijańsku, oddaj gościu ten mająteczek żebrakom, i idź przed siebie gdzie oczy poniosą, bo się skończy to eldorado. ale wypas za frajer na ludzkiej krzywdzie, no jest się Q-rwa czem szczycić, ja bym się w takiej sytuacji spalił ze fstydu, a nie prezentował taką wypasioną facyjatę, jak ci nie fstyt
I wielka Qrew OTAKE Polskie walczylimy i wywalczyli, jaki ten pierdnął...ny żłobek ma żołą=deczk? ja się pytam, ze złota? pewnie to dziad, który przed wojną w czworakach na bosaka latał z zawiniętą koszuliną, smark jeden przesiadł się z żeleźniaka do BMW i kosi bliźnich, to nieprzyzwoite, to nie fair play, to nie po ksześcijańsku, oddaj gościu ten mająteczek żebrakom, i idź przed siebie gdzie oczy poniosą, bo się skończy to eldorado. ale wypas za frajer na ludzkiej krzywdzie, no jest się Q-rwa czem szczycić, ja bym się w takiej sytuacji spal... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 18:09
Nie twórca skok tylko oszust nad oszustów wiadomo dlaczego kaczka jak mówi że nie ma kasy ale jakoś ją ma wiadomo z ka z lukksemburga od oszusta
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 17:20
pamięta ktoś może za co siedział Rywin ? Bierecki za mahlojki z fundacjami i przywłaszczenia cudzej kasy powinien siedzieć kilka razy
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 13:57
gościu z 12:06 gorsza od wszystkich mafii świata jest mafia toruńska.
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 13:16
Dorobił się na biedzie zwykłych Polaków, w latach '90 pożyczali pieniądze stoczniowcom i górnikom - słynne chwilówki SKOK oprocentowane na kilkaset procent rocznie... teraz złupi cały naród.
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 12:41

 

Koniec Polski wolnej, demokratycznej. Koniec wolnego rynku, koniec normalności. Kleszo-kacza Rzeczpospolita rozpoczęła nowy żywot. Facet z wyrokiem więzienia ministrem w rządzie kaczyńskiego.

Masz rację ida po ciebie islamiści.
To skutki rządzenia kastratów umysłowych ale ty tego nie pojmiesz
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 12:39
Kuroń też był skazany
Avatar
Gość / 14 listopada 2015 r. o 12:14
Koniec Polski wolnej, demokratycznej. Koniec wolnego rynku, koniec normalności. Kleszo-kacza Rzeczpospolita rozpoczęła nowy żywot. Facet z wyrokiem więzienia ministrem w rządzie kaczyńskiego.