Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

8 lutego 2017 r.
18:35

Witaminowa paka dla bezdomniaka: Pomóż psom z Białej Podlaskiej

6 6 A A

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Białej podlaskiej jest jednym z beneficjentów akcji „Witaminowa paka dla bezdomniaka”. Bez wychodzenia z domu można przekazać wsparcie konkretnemu zwierzęciu z „Azylu”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Yami, który w schronisku mieszka od bardzo dawna, praktycznie nie zna innego życia. Choć jest wspaniałym i spragnionym pieszczot i czułości psiakiem. Pepper, który ma osiem lat a w schronisku znalazł azyl wiosną 2014 roku, Lorena, która mimo swojej urody i wspaniałego charakteru nie ma szczęścia i czeka na właściciela. Balbinka i wiele innych podopiecznych schroniska w mieście czeka na ważną zimą pomoc.
­

Zwierzęta często trafiają do schronisk słabe, schorowane i „zabiedzone”, potrzebują natychmiastowej opieki weterynaryjnej, a następnie odpowiedniej diety wzbogaconej suplementami i witaminami. Psy i koty, które są porzucane, często mają za sobą traumatyczne doświadczenia takie jak kilkudniowe przywiązanie do drzewa lub tygodnie tułaczki i zwykle są w bardzo złej kondycji. Do tego stres, który przeżywają, jest ogromny. Wszystko to sprawia, że chorują i niełatwo jest im wrócić do dobrej formy bez odpowiedniego „wspomagania” – mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl. – Tymczasem w wielu schroniskach brakuje preparatów pomagających ich podopiecznym w nabraniu sił, wzmocnieniu odporności, środków ratujących ich zdrowie, a czasem nawet życie. Dlatego zdecydowaliśmy o uruchomieniu na prowadzonej przez naszą Fundację platformie www.dlaSchroniska.pl specjalnej zbiórki „Witaminowa paka dla bezdomniaka” – dodaje.

Każdy, kto chce się w tę akcję włączyć, może to zrobić już kilkoma kliknięciami. Wystarczy wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl, wskazać psa lub kota reprezentującego jedną z kilkudziesięciu placówek uczestniczących w tej inicjatywie, a następnie z przypisanej jej listy produktów wybrać te, które chce się sprezentować.

– Takie zestawienie przygotowujemy my – opiekunowie, ponieważ najlepiej znamy naszych podopiecznych. Uwzględniamy więc w nim konkretne witaminy i suplementy diety, których potrzebują poszczególne psy i koty, juniorzy i seniorzy. Starszej suczce, która gorzej radzi sobie z rekonwalescencją, pomogą witaminy na stawy oraz sierść, a schorowanemu „dachowcowi” specjalne preparaty regulujące pracę żołądka i jelit, tak zwane antykłaczki – mówi Paulina Zarębska ze Schroniska dla Zwierząt „Azyl” z Białej Podlaskiej. Cały proces przypomina zakupy internetowe – do wirtualnego koszyka dodajemy wybrane artykuły dla jednego lub większej liczby czworonogów i przechodzimy do płatności, a dostawą bezpośrednio do schronisk zajmują się już organizatorzy projektu.

Angażując się w akcję „Witaminowa paka dla bezdomniaka” nie tylko pomagamy poprawić zdrowie i samopoczucie czworonogów, ale też zwiększamy ich szanse na znalezienie nowych opiekunów. – Wiele osób o wielkich sercach decyduje się na adopcję, a dobry stan fizyczny oraz lepszy wygląd, energia czy lśniąca sierść, które nasi podopieczni zyskują dzięki odpowiedniej suplementacji, są dla nich dodatkową zachętą – komentuje Paulina Zarębska.

Akcja „Witaminowa paka dla bezdomniaka” potrwa do końca lutego.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lutego 2017 o 10:44
0
c.d. ,,bezdomniaka'' biaŁa podlaska. ile kosztuje gminę każdy bezdomny pies. informowała o tym pani izabela izdebska z dziennika wschodniego, 5 lat temu w dniu 12 kwietnia 2012 roku, pisząc, że: ……obowiązek uchwalenia programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami to tegoroczna nowość. gminy bardzo różnie podeszły do tego zadania. biała podlaska zadeklarowała, że w tym roku na utrzymanie schroniska dla zwierząt wyda 304 tys. zł i po 2,5 tys. na sterylizację i dokarmianie bezdomnych kotów. o wiele mniej zadeklarowali radni radzynia podlaskiego - tylko 18,5 tys. zł…… szczegóły pod linkiem: ******dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/ile-kosztuje-gmine-kazdy-bezdomny-pies,n,1000148156.html ile obecnie wydaje urząd miasta, gmina i powiat na utrzymanie bezpańskich psów, których jest coraz więcej z powodu skrzywionej psychiki ,,wielbicieli’’ piesków i kotków, oczywiście nie wiadomo. następna ,,ciekawostka’’…ile kosztuje pobyt psa w schronisku? tyle co hotel ze spa! 1599 zł zażądało schronisko od agnieszki koik z kolonowskiego. to opłata za 6-dniowy pobyt w klatce jej czworonożnego przyjaciela. więcej informacji pod linkiem: ******nto.pl/wiadomosci/strzelce-opolskie/art/4498731,ile-kosztuje-pobyt-psa-w-schronisku-tyle-co-hotel-ze-spa,id,t.html
c.d. ,,bezdomniaka'' biaŁa podlaska. ile kosztuje gminę każdy bezdomny pies. informowała o tym pani izabela izdebska z dziennika wschodniego, 5 lat temu w dniu 12 kwietnia 2012 roku, pisząc, że: ……obowiązek uchwalenia programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami to tegoroczna nowość. gminy bardzo różnie podeszły do tego zadania. biała podlaska zadeklarowała, że w tym roku na utrzymanie schroniska dla zwierząt wyda 304 tys. zł i po 2,5 tys. na sterylizację i dokarmianie bezdomnych kotów. o wiele mniej zadeklarowali radni radzynia podlaskiego - ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2017 o 09:58
0
Tytuł, to ewidentny rzyg medialny, ale ,,wpisujący'' się we wszystkie ,,modne szlachetności''. Szlachetne paczki dla biednych, świeczki Caritasu dla potrzebujących, wieszaki na mieście na przechodzone lumpy od nowobogackich dla bezdomnych, coroczna, wielka orkiestra świątecznego terroru, bo Owsiaka i jego mrówki oraz złote melony też trza wspierać i wreszcie paka dla psa ,,bezdomniaka''. Niestety, nikt w Polsce nawet nie wykazuje zamiaru usuwania przyczyn bezdomności i ubóstwa wśród ludzi, a pozory wątpliwej szlachetności przesuwa w stronę bezdomnych psów, których mamy coraz więcej z powodu ludzkiej bezmyślności połączonej z totalną głupotą. Skąd się wzięła ,,powszechna moda'', na to, żeby kupować pieska dla dziecka, a jak się przestanie podobać, to won, jak nie zdechnie to trafi do schroniska i załapie się na pakę dla bezdomniaka. Jak to możliwe, że ubodzy emeryci, którzy narzekają, że nie mają, co do gara włożyć, często wspierani przez MOPS - y i inne organizacje, ale również muszą mieć pieski i kotki, nawet w blokowiskach. Nikogo nie interesuje, że psy roznoszą niesamowicie groźne patogeny, że totalnie zasrywają nasze miasta, a także to, że na schroniska dla zwierząt wydajemy więcej, jak na pomoc dla bezdomnych, których najwięcej ,,wyprodukowała'' w Polsce tzw. transformacja i złodziejskie prywatyzacje. Na, jakie kierunki rozszerzymy zakres pozornych szlachetności, oczywiście zależy to od inwencji twórczych, jakże dziarsko wspieranych przez wszelakie media, bo teraz jest ,,taka, nowa świecka tradycja''. To już nie kwestia cytatu z filmów Barei, ale brak elementarnej świadomości znacznej części ludzi, spauperyzowanych w Polsce do poziomu niewolników wśród cywilizowanych narodów w UE. Dane statystyczne UW i EUROSTAT wyraźnie podają, że przodujemy w UE wskaźnikiem ubóstwa i wykluczenia społecznego, ale to zapewne ,,też jest trendy'', zgodnie z wolą nadzorców w Brukseli. Niestety, Donald ,,król'' Europy i europosłowie z wszystkich polskich partii w PE, nawet nie ,,zauważają'', ubóstwa w Polsce, bo to, to już nie jest ,,trendy'' w bizantyjskich pałacach unijnych, w których są na liście płac.
Tytuł, to ewidentny rzyg medialny, ale ,,wpisujący'' się we wszystkie ,,modne szlachetności''. Szlachetne paczki dla biednych, świeczki Caritasu dla potrzebujących, wieszaki na mieście na przechodzone lumpy od nowobogackich dla bezdomnych, coroczna, wielka orkiestra świątecznego terroru, bo Owsiaka i jego mrówki oraz złote melony też trza wspierać i wreszcie paka dla psa ,,bezdomniaka''. Niestety, nikt w Polsce nawet nie wykazuje zamiaru usuwania przyczyn bezdomności i ubóstwa wśród ludzi, a pozory wątpliwej szlachetności przesuwa w stronę b... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 11:17
0
co za tytuł, ja prdl... [rzyg]
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 08:48
0
zdjęcia: psifotograf.com, wszystkie zdjęcia z tej sesji dostępne tutaj: ***s://plus.google.com/u/0/photos/107274905493768446998/album/6058964412611962209
Avatar
chetna / 8 lutego 2017 o 20:39
0
dadzą po 500+ na pieska to wemę ze dwa
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 20:14
0
niech rząd da teraz po 500+ na drugiego i kolejnego psiaka, mamy ci w brud pieniędzy, wcześniej rząd tłumaczył się, że bieda w kraju bo dziura budżetowa, pis jak zaczął rządzić to ma już nawet nadwyzki
Avatar
Gość / 12 lutego 2017 o 10:44
0
c.d. ,,bezdomniaka'' biaŁa podlaska. ile kosztuje gminę każdy bezdomny pies. informowała o tym pani izabela izdebska z dziennika wschodniego, 5 lat temu w dniu 12 kwietnia 2012 roku, pisząc, że: ……obowiązek uchwalenia programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami to tegoroczna nowość. gminy bardzo różnie podeszły do tego zadania. biała podlaska zadeklarowała, że w tym roku na utrzymanie schroniska dla zwierząt wyda 304 tys. zł i po 2,5 tys. na sterylizację i dokarmianie bezdomnych kotów. o wiele mniej zadeklarowali radni radzynia podlaskiego - tylko 18,5 tys. zł…… szczegóły pod linkiem: ******dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/ile-kosztuje-gmine-kazdy-bezdomny-pies,n,1000148156.html ile obecnie wydaje urząd miasta, gmina i powiat na utrzymanie bezpańskich psów, których jest coraz więcej z powodu skrzywionej psychiki ,,wielbicieli’’ piesków i kotków, oczywiście nie wiadomo. następna ,,ciekawostka’’…ile kosztuje pobyt psa w schronisku? tyle co hotel ze spa! 1599 zł zażądało schronisko od agnieszki koik z kolonowskiego. to opłata za 6-dniowy pobyt w klatce jej czworonożnego przyjaciela. więcej informacji pod linkiem: ******nto.pl/wiadomosci/strzelce-opolskie/art/4498731,ile-kosztuje-pobyt-psa-w-schronisku-tyle-co-hotel-ze-spa,id,t.html
c.d. ,,bezdomniaka'' biaŁa podlaska. ile kosztuje gminę każdy bezdomny pies. informowała o tym pani izabela izdebska z dziennika wschodniego, 5 lat temu w dniu 12 kwietnia 2012 roku, pisząc, że: ……obowiązek uchwalenia programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami to tegoroczna nowość. gminy bardzo różnie podeszły do tego zadania. biała podlaska zadeklarowała, że w tym roku na utrzymanie schroniska dla zwierząt wyda 304 tys. zł i po 2,5 tys. na sterylizację i dokarmianie bezdomnych kotów. o wiele mniej zadeklarowali radni radzynia podlaskiego - ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2017 o 09:58
0
Tytuł, to ewidentny rzyg medialny, ale ,,wpisujący'' się we wszystkie ,,modne szlachetności''. Szlachetne paczki dla biednych, świeczki Caritasu dla potrzebujących, wieszaki na mieście na przechodzone lumpy od nowobogackich dla bezdomnych, coroczna, wielka orkiestra świątecznego terroru, bo Owsiaka i jego mrówki oraz złote melony też trza wspierać i wreszcie paka dla psa ,,bezdomniaka''. Niestety, nikt w Polsce nawet nie wykazuje zamiaru usuwania przyczyn bezdomności i ubóstwa wśród ludzi, a pozory wątpliwej szlachetności przesuwa w stronę bezdomnych psów, których mamy coraz więcej z powodu ludzkiej bezmyślności połączonej z totalną głupotą. Skąd się wzięła ,,powszechna moda'', na to, żeby kupować pieska dla dziecka, a jak się przestanie podobać, to won, jak nie zdechnie to trafi do schroniska i załapie się na pakę dla bezdomniaka. Jak to możliwe, że ubodzy emeryci, którzy narzekają, że nie mają, co do gara włożyć, często wspierani przez MOPS - y i inne organizacje, ale również muszą mieć pieski i kotki, nawet w blokowiskach. Nikogo nie interesuje, że psy roznoszą niesamowicie groźne patogeny, że totalnie zasrywają nasze miasta, a także to, że na schroniska dla zwierząt wydajemy więcej, jak na pomoc dla bezdomnych, których najwięcej ,,wyprodukowała'' w Polsce tzw. transformacja i złodziejskie prywatyzacje. Na, jakie kierunki rozszerzymy zakres pozornych szlachetności, oczywiście zależy to od inwencji twórczych, jakże dziarsko wspieranych przez wszelakie media, bo teraz jest ,,taka, nowa świecka tradycja''. To już nie kwestia cytatu z filmów Barei, ale brak elementarnej świadomości znacznej części ludzi, spauperyzowanych w Polsce do poziomu niewolników wśród cywilizowanych narodów w UE. Dane statystyczne UW i EUROSTAT wyraźnie podają, że przodujemy w UE wskaźnikiem ubóstwa i wykluczenia społecznego, ale to zapewne ,,też jest trendy'', zgodnie z wolą nadzorców w Brukseli. Niestety, Donald ,,król'' Europy i europosłowie z wszystkich polskich partii w PE, nawet nie ,,zauważają'', ubóstwa w Polsce, bo to, to już nie jest ,,trendy'' w bizantyjskich pałacach unijnych, w których są na liście płac.
Tytuł, to ewidentny rzyg medialny, ale ,,wpisujący'' się we wszystkie ,,modne szlachetności''. Szlachetne paczki dla biednych, świeczki Caritasu dla potrzebujących, wieszaki na mieście na przechodzone lumpy od nowobogackich dla bezdomnych, coroczna, wielka orkiestra świątecznego terroru, bo Owsiaka i jego mrówki oraz złote melony też trza wspierać i wreszcie paka dla psa ,,bezdomniaka''. Niestety, nikt w Polsce nawet nie wykazuje zamiaru usuwania przyczyn bezdomności i ubóstwa wśród ludzi, a pozory wątpliwej szlachetności przesuwa w stronę b... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 11:17
0
co za tytuł, ja prdl... [rzyg]
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 08:48
0
zdjęcia: psifotograf.com, wszystkie zdjęcia z tej sesji dostępne tutaj: ***s://plus.google.com/u/0/photos/107274905493768446998/album/6058964412611962209
Avatar
chetna / 8 lutego 2017 o 20:39
0
dadzą po 500+ na pieska to wemę ze dwa
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 20:14
0
niech rząd da teraz po 500+ na drugiego i kolejnego psiaka, mamy ci w brud pieniędzy, wcześniej rząd tłumaczył się, że bieda w kraju bo dziura budżetowa, pis jak zaczął rządzić to ma już nawet nadwyzki
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 3 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 8 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 5

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 36 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.