Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

15 stycznia 2020 r.
9:00

Wojewoda lubelski przygląda się sprawie szkoły w Berezówce. Wyjątkowa placówka może zostać zamknięta

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
17 31 A A
(fot. Ewelina Burda/archiwum)

Wojewoda lubelski przyjrzy się sprawie szkoły w Berezówce (powiat bialski), która może zostać zamknięta. Gmina Zalesie ma pomysł, aby w budynku powstał m.in. dom dla seniorów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pisaliśmy o tym kilka dni temu. Okazuje się, że zaniepokojeni rodzice, uczniowie oraz pracownicy podstawówki skierowali pismo do wojewody lubelskiego. – Pismo zawiera prośbę o interwencję – mówi Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody.

– Wojewoda Lech Sprawka zwrócił się do wójta gminy Zalesie z prośbą o udzielenie pomocy w rozwiązaniu opisanego w piśmie problemu oraz poinformowanie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego o sposobie załatwienia tej sprawy – podkreśla rzecznik. Odpowiedzi jeszcze nie ma.

Do placówki uczęszcza obecnie 70 dzieci. – 21 z nich to polscy uczniowie, a 49 to dzieci i młodzież z ośrodka dla cudzoziemców w Horbowie – zaznacza Barbara Protasiewicz, dyrektor szkoły. Mieszkają tam głównie Czeczeni, którzy ubiegają się o status uchodźcy.

Podstawówka w Berezówce miała zostać zamknięta, ale w 2012 roku szkołę zdecydowało się prowadzić stowarzyszenie "Za Rzeką Krzną". Założyli je nauczyciele oraz lokalna społeczność. Od początku było tak, że w ławce obok polskich uczniów siedzieli mali Czeczeni. I to właściwie dzięki nim, placówka może istnieć. Wszyscy uczą się zgodnie z polskim programem.

– Dzierżawiliśmy ten budynek od gminy, płaciliśmy za wszystko, gmina nie dokładała ani grosza – podkreśla dyrektor. Szkoła utrzymuje się z subwencji oświatowej, a nauczyciele pracują w oparciu o Kodeks Pracy. Kilka razy udało się też sięgnąć po unijne dotacje.

Okazuje sie, że gmina ma dwa pomysły na budynek w Berezówce. – W jednej części chcemy stworzyć świetlicę wiejską dla mieszkańców, a w drugiej dzienny dom pobytu dla seniorów – precyzuje Jan Sikora, wójt gminy Zalesie. Dalej wskazuje, że 700 osób w gminie to osoby powyżej 65. roku życia. – Często to osoby niepełnosprawne, pozostawione bez opieki – dodaje.

Jest jeszcze jeden powód. – Już teraz 25 uczniów z rejonu szkoły w Berezówce woli chodzić do szkoły w Zalesiu, gdzie mają lepsze warunki. Skoro tam dzieci polskie są w mniejszości, to może należałoby wykorzystać ten budynek inaczej – proponuje Sikora.

Gmina chce, aby dzieci z Berezówki przeniosły się do szkoły w Zalesiu. Sprawą zainteresował się też Urząd do Spraw Cudzoziemców oraz UNHCR Polska. – Znamy sprawę i reagujemy – zaznacza Rafał Kostrzyński z UNHCR. We wtorek sygnał od nas w tej sprawie otrzymało też Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i zapowiedziało, że również wyśle pismo w tej sprawie do gminy.

Władze gminy zorganizują konsultacje społeczne w tej sprawie. – Chcemy, aby sprawa zamknęła się do końca lutego. Ostatecznie, to rada gminy podejmie decyzję– zapowiada Jan Sikora.  

e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rodzic / 15 stycznia 2020 o 22:52
+7
Panu wójtowi nie chodzi o dom seniora ani o dobro dzieci ale o pieniądze. Do swoich szkół dokłada więc pomyślał A co tam, tam są pieniądze więc zabieramy budynek, sprzedajemy go A dzieci do Zalesia i kasa jest. A czy ktoś zapytał jak są traktowane dzieci w szkole w Zalesiu,które się przeniosły z Berezówki i czy napewno mają lepsze oceny? Chyba nie. A skoro w Zalesiu w szkole jest tak dobrze to czemu często przyjeżdża policja i są próby samobójcze?
Avatar
Ehhh... / 16 stycznia 2020 o 09:00
+6
Drodzy mądrzy, mądrzejsi i co najmadrzejsi. 1. Każdy rodzic, który chciał przeniósł swoje dziecko, nikt nikogo za uszy w berezowce nie trzyma. A o szkole walczą rodzice, którym ta szkoła Odpowiada. 2. W Polsce jest obowiązek szkolny czy to dla Polaka, czy dla Czeczena, więc dzieci zostaną przeniesione do innej szkoły zapewne do zalesia, ale współczuję im losu, bo czytając ziejace nienawiścią komentarze polskich rodziców nie będą miały lekko. 3. "niski" poziom nauczania... jest to stwierdzenie zbyt ogólne powtarzane z ust do ust przez ludzi nie mających pojęcia co mówią. Otóż kto myśli logicznie zdaje sobie sprawę, że poziom szkoły mierzy się poprzez wyniki egzaminow. Jeżeli do ezgazminu przystępuje 6 osób z czego połowa to cudzoziemcy będący w Polsce kilka miesięcy, nie ma siły by napisały ten egzamin śpiewająco. Dzieci po ludzku maja trudność ze zrozumieniem chociażby poleceń pisanych w j.polskim. Nikt nie powie, bo o sukcesach w tej szkole się nie mowi, że w tamtym roku z j.rosyjskiego dziewczynka zdobyła 100 procent punktów. Po 4. Czy ta szkoła naprawdę tak kuje wam drodzy komentatorzy w oczy, a może te przykre rzeczy piszą rodzice, którzy zabrali dzieci z berezowki do innego eldorado i okazało się to pomyłka, teraz wstyd jest przyznać się do błędu więc najprościej jest zmieszać szkole i nauczycieli z błotem? 5. W komentarzach każdy jest odważny, bo anonimowy, dzięki temu można wiele napisac, ale przychodzi refleksja czy rzeczywiście w was jest tyle zła i nienawiści? Czy to tylko wylanie żalu za swoje błędy i niepowodzenia w życiu... Że komuś się udało a wam nie?
Drodzy mądrzy, mądrzejsi i co najmadrzejsi. 1. Każdy rodzic, który chciał przeniósł swoje dziecko, nikt nikogo za uszy w berezowce nie trzyma. A o szkole walczą rodzice, którym ta szkoła Odpowiada. 2. W Polsce jest obowiązek szkolny czy to dla Polaka, czy dla Czeczena, więc dzieci zostaną przeniesione do innej szkoły zapewne do zalesia, ale współczuję im losu, bo czytając ziejace nienawiścią komentarze polskich rodziców nie będą miały lekko. 3. "niski" poziom nauczania... jest to stwierdzenie zbyt ogólne powtarzane z ust do ust prz... rozwiń
Avatar
uczeń / 16 stycznia 2020 o 23:03
+4
jest sprawny jak najbardziej panie od kurników co szuka dziury w całym dla swojego interesu ja bym sprawdził czy pańskie fil
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:18
+3
właśnie przenosi się do innej szkoły bo też już ma dosyć
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:01
+3
A mnie tam nie interesuje czy ci nauczyciele z tej szkoły umieją uczyć czy nie umieją. Nie interesuje mnie też to że w tej szkole jest bardzo niski poziom nauczania i ludzie przenoszą dzieci do innych szkół . Interesuje mnie natomiast , że powstanie dom seniora. Starszym ludziom , naszym ojcom i dziadkom należy też się odrobina rozrywki . A dzieci przecież można dowieźć do szkoły w Kijowcu , to 10 minut drogi . Są też w okolicy bardzo blisko inne szkoły na dużo wyższym poziomie niż ta w Berezówce . Więc nie wiem o co chodzi .
 skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
 skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w ... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 22:57
+3
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczni... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 22:56
+3
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczni... rozwiń
Avatar
Między wierszami c.d. / 15 stycznia 2020 o 20:16
+3
Nic dziwnego, że tak łatwo wcisnąć Wam każdy kit. Żadnego Domu Seniora nie bedzie, a uchodźcy po zamknięciu szkoły nie rozpłyną się w powietrzu
Avatar
uczeń / 16 stycznia 2020 o 23:05
+2
filtry są właściwe założone bo na to też jest sposobność nasłać odpowiednie instytucje
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:16
+2
umieją uczyć i to bardzo dobrze mamy najleprzego anglistę w gminie od rosyjskiego polonistę dzięki kturemu dzieci cudzoziemców w konkursie recytatorskim zajeły drugie miejsce w mowie po polsku wiadomo w tym przypadku czasem są bariery językowe ale i to są w stanie pokonać . Owszem pani dyrektor jest emerytem ale jeśli chodzi o sprawy wychowawcze nie raz pomogła z dzieckiem i nigdy nie pozostaje obojętna jest wychowanie na poziomie dobrym wiadomo zawsze w grupie trafi się jakiś grymasista ale wtedy nad takim skupiają sie bardziej by wypracowac zachowania podobne do ogółu nikogo nie nakłaniam rodzice maja prawo wyboru szkoły i to nie dzieci z tej szkoły odeszły tylko rodzice we własnym interesie przenieśli jednoznacznie z uszczerbkiem edukacyjnym dla dzieci szkoda mi jest tych dzieci bo wiem sam z życia jak się zawali nauczanie w tym wieku to póżniej będzie bardzo trudno coś wyrzej osiągnąć dlatego zanim przeniesiemy swoje dziecko należy sie dobrze zastanowić nad tym czy nasz interes się opłaci wójt zaraz odejdzie a póżniej naszego dziecka nikt nie zatrudni z niskim wykształceniem w gminie czy szkole dla tego ja swojego do zalesie nie puszczę są inne szkoły takie jak w Berezówce
umieją uczyć i to bardzo dobrze mamy najleprzego anglistę w gminie od rosyjskiego polonistę dzięki kturemu dzieci cudzoziemców w konkursie recytatorskim zajeły drugie miejsce w mowie po polsku wiadomo w tym przypadku czasem są bariery językowe ale i to są w stanie pokonać . Owszem pani dyrektor jest emerytem ale jeśli chodzi o sprawy wychowawcze nie raz pomogła z dzieckiem i nigdy nie pozostaje obojętna jest wychowanie na poziomie dobrym wiadomo zawsze w grupie trafi się jakiś grymasista ale wtedy nad takim skupiają sie bardziej by wypracowa... rozwiń
Avatar
uczeń / 16 stycznia 2020 o 23:05
+2
filtry są właściwe założone bo na to też jest sposobność nasłać odpowiednie instytucje
Avatar
uczeń / 16 stycznia 2020 o 23:03
+4
jest sprawny jak najbardziej panie od kurników co szuka dziury w całym dla swojego interesu ja bym sprawdził czy pańskie fil
Avatar
Berezówka / 16 stycznia 2020 o 18:38
-2
Zamknąć szkołę skoro słabo nauczają i dzieci i rodzice nie chcą tam chodzić. A ten autobus co dowozi te dzieci to jest sprawny technicznie ? Nic nie zagraża uczniom ? Czy jest to jakiś nowy autobus z salonu czy jakiś stary ??? Policja mogłaby skontrolować stan techniczny tego autobusu. Trzeba dbać o zdrowie i życie dzieci.
Avatar
Ehhh... / 16 stycznia 2020 o 09:00
+6
Drodzy mądrzy, mądrzejsi i co najmadrzejsi. 1. Każdy rodzic, który chciał przeniósł swoje dziecko, nikt nikogo za uszy w berezowce nie trzyma. A o szkole walczą rodzice, którym ta szkoła Odpowiada. 2. W Polsce jest obowiązek szkolny czy to dla Polaka, czy dla Czeczena, więc dzieci zostaną przeniesione do innej szkoły zapewne do zalesia, ale współczuję im losu, bo czytając ziejace nienawiścią komentarze polskich rodziców nie będą miały lekko. 3. "niski" poziom nauczania... jest to stwierdzenie zbyt ogólne powtarzane z ust do ust przez ludzi nie mających pojęcia co mówią. Otóż kto myśli logicznie zdaje sobie sprawę, że poziom szkoły mierzy się poprzez wyniki egzaminow. Jeżeli do ezgazminu przystępuje 6 osób z czego połowa to cudzoziemcy będący w Polsce kilka miesięcy, nie ma siły by napisały ten egzamin śpiewająco. Dzieci po ludzku maja trudność ze zrozumieniem chociażby poleceń pisanych w j.polskim. Nikt nie powie, bo o sukcesach w tej szkole się nie mowi, że w tamtym roku z j.rosyjskiego dziewczynka zdobyła 100 procent punktów. Po 4. Czy ta szkoła naprawdę tak kuje wam drodzy komentatorzy w oczy, a może te przykre rzeczy piszą rodzice, którzy zabrali dzieci z berezowki do innego eldorado i okazało się to pomyłka, teraz wstyd jest przyznać się do błędu więc najprościej jest zmieszać szkole i nauczycieli z błotem? 5. W komentarzach każdy jest odważny, bo anonimowy, dzięki temu można wiele napisac, ale przychodzi refleksja czy rzeczywiście w was jest tyle zła i nienawiści? Czy to tylko wylanie żalu za swoje błędy i niepowodzenia w życiu... Że komuś się udało a wam nie?
Drodzy mądrzy, mądrzejsi i co najmadrzejsi. 1. Każdy rodzic, który chciał przeniósł swoje dziecko, nikt nikogo za uszy w berezowce nie trzyma. A o szkole walczą rodzice, którym ta szkoła Odpowiada. 2. W Polsce jest obowiązek szkolny czy to dla Polaka, czy dla Czeczena, więc dzieci zostaną przeniesione do innej szkoły zapewne do zalesia, ale współczuję im losu, bo czytając ziejace nienawiścią komentarze polskich rodziców nie będą miały lekko. 3. "niski" poziom nauczania... jest to stwierdzenie zbyt ogólne powtarzane z ust do ust prz... rozwiń
Avatar
Myśliwy Św. Hubert / 16 stycznia 2020 o 04:48
-4
He he he ale spina . Jaka to różnica do jakiej szkoły bedą chodzić dzieci ( oczywiście polskie ) bo te z zagranicy gó*no mnie obchodzą. Ale jak piszecie , że w tej szkole w Berezówce jest naprawde tak źle i taki jest niski poziom nauczania dzieci to może warto zamknac tą szkołę i w tym budynku zrobić coś innego .  
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:18
+3
właśnie przenosi się do innej szkoły bo też już ma dosyć
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:16
+2
umieją uczyć i to bardzo dobrze mamy najleprzego anglistę w gminie od rosyjskiego polonistę dzięki kturemu dzieci cudzoziemców w konkursie recytatorskim zajeły drugie miejsce w mowie po polsku wiadomo w tym przypadku czasem są bariery językowe ale i to są w stanie pokonać . Owszem pani dyrektor jest emerytem ale jeśli chodzi o sprawy wychowawcze nie raz pomogła z dzieckiem i nigdy nie pozostaje obojętna jest wychowanie na poziomie dobrym wiadomo zawsze w grupie trafi się jakiś grymasista ale wtedy nad takim skupiają sie bardziej by wypracowac zachowania podobne do ogółu nikogo nie nakłaniam rodzice maja prawo wyboru szkoły i to nie dzieci z tej szkoły odeszły tylko rodzice we własnym interesie przenieśli jednoznacznie z uszczerbkiem edukacyjnym dla dzieci szkoda mi jest tych dzieci bo wiem sam z życia jak się zawali nauczanie w tym wieku to póżniej będzie bardzo trudno coś wyrzej osiągnąć dlatego zanim przeniesiemy swoje dziecko należy sie dobrze zastanowić nad tym czy nasz interes się opłaci wójt zaraz odejdzie a póżniej naszego dziecka nikt nie zatrudni z niskim wykształceniem w gminie czy szkole dla tego ja swojego do zalesie nie puszczę są inne szkoły takie jak w Berezówce
umieją uczyć i to bardzo dobrze mamy najleprzego anglistę w gminie od rosyjskiego polonistę dzięki kturemu dzieci cudzoziemców w konkursie recytatorskim zajeły drugie miejsce w mowie po polsku wiadomo w tym przypadku czasem są bariery językowe ale i to są w stanie pokonać . Owszem pani dyrektor jest emerytem ale jeśli chodzi o sprawy wychowawcze nie raz pomogła z dzieckiem i nigdy nie pozostaje obojętna jest wychowanie na poziomie dobrym wiadomo zawsze w grupie trafi się jakiś grymasista ale wtedy nad takim skupiają sie bardziej by wypracowa... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:01
+3
A mnie tam nie interesuje czy ci nauczyciele z tej szkoły umieją uczyć czy nie umieją. Nie interesuje mnie też to że w tej szkole jest bardzo niski poziom nauczania i ludzie przenoszą dzieci do innych szkół . Interesuje mnie natomiast , że powstanie dom seniora. Starszym ludziom , naszym ojcom i dziadkom należy też się odrobina rozrywki . A dzieci przecież można dowieźć do szkoły w Kijowcu , to 10 minut drogi . Są też w okolicy bardzo blisko inne szkoły na dużo wyższym poziomie niż ta w Berezówce . Więc nie wiem o co chodzi .
 skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
 skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w ... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 22:57
+3
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczni... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 22:56
+3
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczni... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rondo WOŚP w Białej Podlaskiej? Tego chce grupa radnych

Rondo WOŚP w Białej Podlaskiej? Tego chce grupa radnych 0 2

Nowe rondo przy ulicy Koncertowej w Białej Podlaskiej może nosić nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z taką propozycją wystąpili radni Koalicji Obywatelskiej oraz Białej Samorządowej.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.01.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.01.2020 0 0

Policjanci zarobią więcej. "Gdyby nie podwyżki, to byłaby tragedia"

Policjanci zarobią więcej. "Gdyby nie podwyżki, to byłaby tragedia" 8 21

Wynagrodzenia policjantów wzrosną przeciętnie o 500 zł. Średnia pensja mundurowego wyniesie ponad 6100 zł brutto. Podwyżki to efekt protestów i negocjacji z rządem

Uwaga! TVN: Nabici w reklamę. "Pieniądze wyrzucone w błoto"
film

Uwaga! TVN: Nabici w reklamę. "Pieniądze wyrzucone w błoto" 0 4

Skorzystali z okazji i promocji, by rozpropagować własną działalność. Ale reklama zamiast pomóc stała się dla nich początkiem tarapatów.

Sprzątaj po swoim psie. W Zamościu będą rozdawać darmowe woreczki na psie odchody

Sprzątaj po swoim psie. W Zamościu będą rozdawać darmowe woreczki na psie odchody 0 7

Problem jest. Strażnicy kilka razy w tygodniu interweniują w sprawie właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach. Jest próba rozwiązania problemu. Zarządy osiedli rozdają bezpłatnie torebki na psie odchody.

Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:20. Pierwsza ligowa porażka

Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:20. Pierwsza ligowa porażka 0 2

Osłabiony brakiem kilku zawodniczek MKS Perła Lublin po raz pierwszy w tym sezonie doznał porażki w lidze. Pogromczyniami podopiecznych trenera Roberta Lisa okazały się zawodniczki Zagłębia Lubin, które wygrały we własnej hali z 21. Krotnymi mistrzyniami Polski różnicą czterech trafień

Pluszaki od IKEA. Trafiły do Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia

Pluszaki od IKEA. Trafiły do Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia 134 6

Blisko tysiąc zabawek trafiło do dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. To prezent od klientów i pracowników sklepu IKEA w Lublinie.

Pochłonęły ok. 10 mln. hektarów. Wyjaśniamy skąd się wzięły pożary w Australii

Pochłonęły ok. 10 mln. hektarów. Wyjaśniamy skąd się wzięły pożary w Australii 1 3

Pożary w Australii objęły swoim zasięgiem obszar ok. 10 milionów hektarów. To mniej więcej tyle, ile wynosi 30 proc. powierzchni Polski. Wyjaśniamy, dlaczego część kontynentu płonie.

Ustawa „kagańcowa” przyjęta przez Sejm. Teraz trafi na biurko prezydenta Polski
film

Ustawa „kagańcowa” przyjęta przez Sejm. Teraz trafi na biurko prezydenta Polski 60 54

Sejm RP bezwzględną większością głosów odrzucił uchwałę Senatu ws. nieuchwalania tzw. ustawy kagańcowej. W najbliższym czasie ma ona trafić do prezydenta Andrzeja Dudy.

Wikary aresztowany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego kobiety. Prokuraturę zawiadomiła kuria
film

Wikary aresztowany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego kobiety. Prokuraturę zawiadomiła kuria 0 12

Gliwice, Częstochowa (woj. śląskie). 37-letni ksiądz został zatrzymany w parafii w Gliwicach. Jest podejrzany o wielokrotne wykorzystanie seksualne kobiety w ciągu sześciu lat. Przyznał, że ją zna, ale zaprzecza zarzutom.

Wzmocnienie w Azotach Puławy przed wznowieniem rozgrywek?

Wzmocnienie w Azotach Puławy przed wznowieniem rozgrywek? 0 0

Prawoskrzydłowy z Ukrainy bliski przejścia do Azotów. W ostatnim meczu kontrolnym puławianie pokonali I-ligową Padwę Zamość. W sobotę zagrają wyjazdowy mecz z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski w Pucharze Polski

Przyjechał pan Jazz. Nietypowa promocja książki z koncertem w tle [zdjęcia]
galeria

Przyjechał pan Jazz. Nietypowa promocja książki z koncertem w tle [zdjęcia] 0 0

To była bardzo nietypowa prezentacja książki. Promocji publikacji naukowej, dotyczącej edukacji jazzowej i popkulturowej, towarzyszył koncert

Wszystkie służby w najwyższej gotowości. "Proszę o zwrócenie uwagi na osoby wzbudzające podejrzenie w obiekcie CSK"

Wszystkie służby w najwyższej gotowości. "Proszę o zwrócenie uwagi na osoby wzbudzające podejrzenie w obiekcie CSK" 20 5

Do 29 stycznia na terenie całego kraju obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA. Ma to związek z obchodami przypadającej w niedzielę 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Oglądali drzewa, które deweloper chce wyciąć na górkach czechowskich. Apel do prezydenta Lublina
galeria

Oglądali drzewa, które deweloper chce wyciąć na górkach czechowskich. Apel do prezydenta Lublina 44 117

Na górkach czechowskich odbyła się dzisiaj ostatnia wizja lokalna poprzedzająca decyzję w sprawie wycinki drzew planowanej przez spółkę TBV Investment. O to, by nie zezwalać na wycinkę, apelują do Ratusza działacze Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Urząd Miasta odpowiada, że nie może teraz przesądzić sprawy

Tyle mieszkań nie budowano od czasów Gierka. Mimo tego ceny rosną

Tyle mieszkań nie budowano od czasów Gierka. Mimo tego ceny rosną 0 13

Mieszkań w Polsce buduje się najwięcej od kilkudziesięciu lat – wynika z najnowszych danych GUS. Mimo to ceny mieszkań rosną, co sugeruje m.in., że potrzeby mieszkaniowe wciąż są niezaspokojone.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.