Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

15 stycznia 2020 r.
9:00

Wojewoda lubelski przygląda się sprawie szkoły w Berezówce. Wyjątkowa placówka może zostać zamknięta

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
17 31 A A
(fot. Ewelina Burda/archiwum)

Wojewoda lubelski przyjrzy się sprawie szkoły w Berezówce (powiat bialski), która może zostać zamknięta. Gmina Zalesie ma pomysł, aby w budynku powstał m.in. dom dla seniorów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pisaliśmy o tym kilka dni temu. Okazuje się, że zaniepokojeni rodzice, uczniowie oraz pracownicy podstawówki skierowali pismo do wojewody lubelskiego. – Pismo zawiera prośbę o interwencję – mówi Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody.

– Wojewoda Lech Sprawka zwrócił się do wójta gminy Zalesie z prośbą o udzielenie pomocy w rozwiązaniu opisanego w piśmie problemu oraz poinformowanie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego o sposobie załatwienia tej sprawy – podkreśla rzecznik. Odpowiedzi jeszcze nie ma.

Do placówki uczęszcza obecnie 70 dzieci. – 21 z nich to polscy uczniowie, a 49 to dzieci i młodzież z ośrodka dla cudzoziemców w Horbowie – zaznacza Barbara Protasiewicz, dyrektor szkoły. Mieszkają tam głównie Czeczeni, którzy ubiegają się o status uchodźcy.

Podstawówka w Berezówce miała zostać zamknięta, ale w 2012 roku szkołę zdecydowało się prowadzić stowarzyszenie "Za Rzeką Krzną". Założyli je nauczyciele oraz lokalna społeczność. Od początku było tak, że w ławce obok polskich uczniów siedzieli mali Czeczeni. I to właściwie dzięki nim, placówka może istnieć. Wszyscy uczą się zgodnie z polskim programem.

– Dzierżawiliśmy ten budynek od gminy, płaciliśmy za wszystko, gmina nie dokładała ani grosza – podkreśla dyrektor. Szkoła utrzymuje się z subwencji oświatowej, a nauczyciele pracują w oparciu o Kodeks Pracy. Kilka razy udało się też sięgnąć po unijne dotacje.

Okazuje sie, że gmina ma dwa pomysły na budynek w Berezówce. – W jednej części chcemy stworzyć świetlicę wiejską dla mieszkańców, a w drugiej dzienny dom pobytu dla seniorów – precyzuje Jan Sikora, wójt gminy Zalesie. Dalej wskazuje, że 700 osób w gminie to osoby powyżej 65. roku życia. – Często to osoby niepełnosprawne, pozostawione bez opieki – dodaje.

Jest jeszcze jeden powód. – Już teraz 25 uczniów z rejonu szkoły w Berezówce woli chodzić do szkoły w Zalesiu, gdzie mają lepsze warunki. Skoro tam dzieci polskie są w mniejszości, to może należałoby wykorzystać ten budynek inaczej – proponuje Sikora.

Gmina chce, aby dzieci z Berezówki przeniosły się do szkoły w Zalesiu. Sprawą zainteresował się też Urząd do Spraw Cudzoziemców oraz UNHCR Polska. – Znamy sprawę i reagujemy – zaznacza Rafał Kostrzyński z UNHCR. We wtorek sygnał od nas w tej sprawie otrzymało też Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i zapowiedziało, że również wyśle pismo w tej sprawie do gminy.

Władze gminy zorganizują konsultacje społeczne w tej sprawie. – Chcemy, aby sprawa zamknęła się do końca lutego. Ostatecznie, to rada gminy podejmie decyzję– zapowiada Jan Sikora.  

e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rodzic / 15 stycznia 2020 o 22:52
+7
Panu wójtowi nie chodzi o dom seniora ani o dobro dzieci ale o pieniądze. Do swoich szkół dokłada więc pomyślał A co tam, tam są pieniądze więc zabieramy budynek, sprzedajemy go A dzieci do Zalesia i kasa jest. A czy ktoś zapytał jak są traktowane dzieci w szkole w Zalesiu,które się przeniosły z Berezówki i czy napewno mają lepsze oceny? Chyba nie. A skoro w Zalesiu w szkole jest tak dobrze to czemu często przyjeżdża policja i są próby samobójcze?
Avatar
Ehhh... / 16 stycznia 2020 o 09:00
+6
Drodzy mądrzy, mądrzejsi i co najmadrzejsi. 1. Każdy rodzic, który chciał przeniósł swoje dziecko, nikt nikogo za uszy w berezowce nie trzyma. A o szkole walczą rodzice, którym ta szkoła Odpowiada. 2. W Polsce jest obowiązek szkolny czy to dla Polaka, czy dla Czeczena, więc dzieci zostaną przeniesione do innej szkoły zapewne do zalesia, ale współczuję im losu, bo czytając ziejace nienawiścią komentarze polskich rodziców nie będą miały lekko. 3. "niski" poziom nauczania... jest to stwierdzenie zbyt ogólne powtarzane z ust do ust przez ludzi nie mających pojęcia co mówią. Otóż kto myśli logicznie zdaje sobie sprawę, że poziom szkoły mierzy się poprzez wyniki egzaminow. Jeżeli do ezgazminu przystępuje 6 osób z czego połowa to cudzoziemcy będący w Polsce kilka miesięcy, nie ma siły by napisały ten egzamin śpiewająco. Dzieci po ludzku maja trudność ze zrozumieniem chociażby poleceń pisanych w j.polskim. Nikt nie powie, bo o sukcesach w tej szkole się nie mowi, że w tamtym roku z j.rosyjskiego dziewczynka zdobyła 100 procent punktów. Po 4. Czy ta szkoła naprawdę tak kuje wam drodzy komentatorzy w oczy, a może te przykre rzeczy piszą rodzice, którzy zabrali dzieci z berezowki do innego eldorado i okazało się to pomyłka, teraz wstyd jest przyznać się do błędu więc najprościej jest zmieszać szkole i nauczycieli z błotem? 5. W komentarzach każdy jest odważny, bo anonimowy, dzięki temu można wiele napisac, ale przychodzi refleksja czy rzeczywiście w was jest tyle zła i nienawiści? Czy to tylko wylanie żalu za swoje błędy i niepowodzenia w życiu... Że komuś się udało a wam nie?
Drodzy mądrzy, mądrzejsi i co najmadrzejsi. 1. Każdy rodzic, który chciał przeniósł swoje dziecko, nikt nikogo za uszy w berezowce nie trzyma. A o szkole walczą rodzice, którym ta szkoła Odpowiada. 2. W Polsce jest obowiązek szkolny czy to dla Polaka, czy dla Czeczena, więc dzieci zostaną przeniesione do innej szkoły zapewne do zalesia, ale współczuję im losu, bo czytając ziejace nienawiścią komentarze polskich rodziców nie będą miały lekko. 3. "niski" poziom nauczania... jest to stwierdzenie zbyt ogólne powtarzane z ust do ust prz... rozwiń
Avatar
uczeń / 16 stycznia 2020 o 23:03
+4
jest sprawny jak najbardziej panie od kurników co szuka dziury w całym dla swojego interesu ja bym sprawdził czy pańskie fil
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:18
+3
właśnie przenosi się do innej szkoły bo też już ma dosyć
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:01
+3
A mnie tam nie interesuje czy ci nauczyciele z tej szkoły umieją uczyć czy nie umieją. Nie interesuje mnie też to że w tej szkole jest bardzo niski poziom nauczania i ludzie przenoszą dzieci do innych szkół . Interesuje mnie natomiast , że powstanie dom seniora. Starszym ludziom , naszym ojcom i dziadkom należy też się odrobina rozrywki . A dzieci przecież można dowieźć do szkoły w Kijowcu , to 10 minut drogi . Są też w okolicy bardzo blisko inne szkoły na dużo wyższym poziomie niż ta w Berezówce . Więc nie wiem o co chodzi .
 skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
 skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w ... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 22:57
+3
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczni... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 22:56
+3
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczni... rozwiń
Avatar
Między wierszami c.d. / 15 stycznia 2020 o 20:16
+3
Nic dziwnego, że tak łatwo wcisnąć Wam każdy kit. Żadnego Domu Seniora nie bedzie, a uchodźcy po zamknięciu szkoły nie rozpłyną się w powietrzu
Avatar
uczeń / 16 stycznia 2020 o 23:05
+2
filtry są właściwe założone bo na to też jest sposobność nasłać odpowiednie instytucje
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:16
+2
umieją uczyć i to bardzo dobrze mamy najleprzego anglistę w gminie od rosyjskiego polonistę dzięki kturemu dzieci cudzoziemców w konkursie recytatorskim zajeły drugie miejsce w mowie po polsku wiadomo w tym przypadku czasem są bariery językowe ale i to są w stanie pokonać . Owszem pani dyrektor jest emerytem ale jeśli chodzi o sprawy wychowawcze nie raz pomogła z dzieckiem i nigdy nie pozostaje obojętna jest wychowanie na poziomie dobrym wiadomo zawsze w grupie trafi się jakiś grymasista ale wtedy nad takim skupiają sie bardziej by wypracowac zachowania podobne do ogółu nikogo nie nakłaniam rodzice maja prawo wyboru szkoły i to nie dzieci z tej szkoły odeszły tylko rodzice we własnym interesie przenieśli jednoznacznie z uszczerbkiem edukacyjnym dla dzieci szkoda mi jest tych dzieci bo wiem sam z życia jak się zawali nauczanie w tym wieku to póżniej będzie bardzo trudno coś wyrzej osiągnąć dlatego zanim przeniesiemy swoje dziecko należy sie dobrze zastanowić nad tym czy nasz interes się opłaci wójt zaraz odejdzie a póżniej naszego dziecka nikt nie zatrudni z niskim wykształceniem w gminie czy szkole dla tego ja swojego do zalesie nie puszczę są inne szkoły takie jak w Berezówce
umieją uczyć i to bardzo dobrze mamy najleprzego anglistę w gminie od rosyjskiego polonistę dzięki kturemu dzieci cudzoziemców w konkursie recytatorskim zajeły drugie miejsce w mowie po polsku wiadomo w tym przypadku czasem są bariery językowe ale i to są w stanie pokonać . Owszem pani dyrektor jest emerytem ale jeśli chodzi o sprawy wychowawcze nie raz pomogła z dzieckiem i nigdy nie pozostaje obojętna jest wychowanie na poziomie dobrym wiadomo zawsze w grupie trafi się jakiś grymasista ale wtedy nad takim skupiają sie bardziej by wypracowa... rozwiń
Avatar
uczeń / 16 stycznia 2020 o 23:05
+2
filtry są właściwe założone bo na to też jest sposobność nasłać odpowiednie instytucje
Avatar
uczeń / 16 stycznia 2020 o 23:03
+4
jest sprawny jak najbardziej panie od kurników co szuka dziury w całym dla swojego interesu ja bym sprawdził czy pańskie fil
Avatar
Berezówka / 16 stycznia 2020 o 18:38
-2
Zamknąć szkołę skoro słabo nauczają i dzieci i rodzice nie chcą tam chodzić. A ten autobus co dowozi te dzieci to jest sprawny technicznie ? Nic nie zagraża uczniom ? Czy jest to jakiś nowy autobus z salonu czy jakiś stary ??? Policja mogłaby skontrolować stan techniczny tego autobusu. Trzeba dbać o zdrowie i życie dzieci.
Avatar
Ehhh... / 16 stycznia 2020 o 09:00
+6
Drodzy mądrzy, mądrzejsi i co najmadrzejsi. 1. Każdy rodzic, który chciał przeniósł swoje dziecko, nikt nikogo za uszy w berezowce nie trzyma. A o szkole walczą rodzice, którym ta szkoła Odpowiada. 2. W Polsce jest obowiązek szkolny czy to dla Polaka, czy dla Czeczena, więc dzieci zostaną przeniesione do innej szkoły zapewne do zalesia, ale współczuję im losu, bo czytając ziejace nienawiścią komentarze polskich rodziców nie będą miały lekko. 3. "niski" poziom nauczania... jest to stwierdzenie zbyt ogólne powtarzane z ust do ust przez ludzi nie mających pojęcia co mówią. Otóż kto myśli logicznie zdaje sobie sprawę, że poziom szkoły mierzy się poprzez wyniki egzaminow. Jeżeli do ezgazminu przystępuje 6 osób z czego połowa to cudzoziemcy będący w Polsce kilka miesięcy, nie ma siły by napisały ten egzamin śpiewająco. Dzieci po ludzku maja trudność ze zrozumieniem chociażby poleceń pisanych w j.polskim. Nikt nie powie, bo o sukcesach w tej szkole się nie mowi, że w tamtym roku z j.rosyjskiego dziewczynka zdobyła 100 procent punktów. Po 4. Czy ta szkoła naprawdę tak kuje wam drodzy komentatorzy w oczy, a może te przykre rzeczy piszą rodzice, którzy zabrali dzieci z berezowki do innego eldorado i okazało się to pomyłka, teraz wstyd jest przyznać się do błędu więc najprościej jest zmieszać szkole i nauczycieli z błotem? 5. W komentarzach każdy jest odważny, bo anonimowy, dzięki temu można wiele napisac, ale przychodzi refleksja czy rzeczywiście w was jest tyle zła i nienawiści? Czy to tylko wylanie żalu za swoje błędy i niepowodzenia w życiu... Że komuś się udało a wam nie?
Drodzy mądrzy, mądrzejsi i co najmadrzejsi. 1. Każdy rodzic, który chciał przeniósł swoje dziecko, nikt nikogo za uszy w berezowce nie trzyma. A o szkole walczą rodzice, którym ta szkoła Odpowiada. 2. W Polsce jest obowiązek szkolny czy to dla Polaka, czy dla Czeczena, więc dzieci zostaną przeniesione do innej szkoły zapewne do zalesia, ale współczuję im losu, bo czytając ziejace nienawiścią komentarze polskich rodziców nie będą miały lekko. 3. "niski" poziom nauczania... jest to stwierdzenie zbyt ogólne powtarzane z ust do ust prz... rozwiń
Avatar
Myśliwy Św. Hubert / 16 stycznia 2020 o 04:48
-4
He he he ale spina . Jaka to różnica do jakiej szkoły bedą chodzić dzieci ( oczywiście polskie ) bo te z zagranicy gó*no mnie obchodzą. Ale jak piszecie , że w tej szkole w Berezówce jest naprawde tak źle i taki jest niski poziom nauczania dzieci to może warto zamknac tą szkołę i w tym budynku zrobić coś innego .  
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:18
+3
właśnie przenosi się do innej szkoły bo też już ma dosyć
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:16
+2
umieją uczyć i to bardzo dobrze mamy najleprzego anglistę w gminie od rosyjskiego polonistę dzięki kturemu dzieci cudzoziemców w konkursie recytatorskim zajeły drugie miejsce w mowie po polsku wiadomo w tym przypadku czasem są bariery językowe ale i to są w stanie pokonać . Owszem pani dyrektor jest emerytem ale jeśli chodzi o sprawy wychowawcze nie raz pomogła z dzieckiem i nigdy nie pozostaje obojętna jest wychowanie na poziomie dobrym wiadomo zawsze w grupie trafi się jakiś grymasista ale wtedy nad takim skupiają sie bardziej by wypracowac zachowania podobne do ogółu nikogo nie nakłaniam rodzice maja prawo wyboru szkoły i to nie dzieci z tej szkoły odeszły tylko rodzice we własnym interesie przenieśli jednoznacznie z uszczerbkiem edukacyjnym dla dzieci szkoda mi jest tych dzieci bo wiem sam z życia jak się zawali nauczanie w tym wieku to póżniej będzie bardzo trudno coś wyrzej osiągnąć dlatego zanim przeniesiemy swoje dziecko należy sie dobrze zastanowić nad tym czy nasz interes się opłaci wójt zaraz odejdzie a póżniej naszego dziecka nikt nie zatrudni z niskim wykształceniem w gminie czy szkole dla tego ja swojego do zalesie nie puszczę są inne szkoły takie jak w Berezówce
umieją uczyć i to bardzo dobrze mamy najleprzego anglistę w gminie od rosyjskiego polonistę dzięki kturemu dzieci cudzoziemców w konkursie recytatorskim zajeły drugie miejsce w mowie po polsku wiadomo w tym przypadku czasem są bariery językowe ale i to są w stanie pokonać . Owszem pani dyrektor jest emerytem ale jeśli chodzi o sprawy wychowawcze nie raz pomogła z dzieckiem i nigdy nie pozostaje obojętna jest wychowanie na poziomie dobrym wiadomo zawsze w grupie trafi się jakiś grymasista ale wtedy nad takim skupiają sie bardziej by wypracowa... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 23:01
+3
A mnie tam nie interesuje czy ci nauczyciele z tej szkoły umieją uczyć czy nie umieją. Nie interesuje mnie też to że w tej szkole jest bardzo niski poziom nauczania i ludzie przenoszą dzieci do innych szkół . Interesuje mnie natomiast , że powstanie dom seniora. Starszym ludziom , naszym ojcom i dziadkom należy też się odrobina rozrywki . A dzieci przecież można dowieźć do szkoły w Kijowcu , to 10 minut drogi . Są też w okolicy bardzo blisko inne szkoły na dużo wyższym poziomie niż ta w Berezówce . Więc nie wiem o co chodzi .
 skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
 skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w ... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 22:57
+3
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczni... rozwiń
Avatar
uczeń / 15 stycznia 2020 o 22:56
+3
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczniowie którzy odeszli z tej szkoły dziś się gorzej uczą niż kiedyś w Berezówce . Ze szkoły w Berezówce są uczniowie absolwenci którzy pokończyli studia ,ta szkoła nie jest gorsza od innych ,tylko społeczeństwo niedojrzało jeszcze do tego by akceptować obcokrajowców . Ciekawe jak by sie wszyscy poczuli jakby wszystkich polaków wyżucić zza granicy zpowrotem do kraju tylko za to że jest polakiem . 
skoro by nie zależało to dzieci za darmo by nie jeżdziły na wycieczki ,basen ,czy oglądały teatrzyki . Widać w tym komentarzu że  chodzi o pieniążki zazdrośc tu jest na pożądku dziennym jakbyście mogli to z podsiebie byście jedli aby tylko sąsiedzi mieli czego zazdrościć . ja swojego do zalesia nie puszczę tak czy inaczej bo z berezówki poszłi tam nauczyciele bez motywacji do pracy z dziećmi . Znałem dawnego dyrektora i nigdy nie będę miał przekonania do szkoły gdzie pracują kolesie wójta znam osobiście poziom nauczania w tej szkole uczni... rozwiń