Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

15 stycznia 2017 r.
13:58

Finał WOŚP 2017: Orkiestra gra w Białej Podlaskiej

Autor: Zdjęcie autora eb
0 10 A A

450 wolontariuszy w Białej Podlaskiej i okolicach zbiera pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Pomagamy, bo to do nas wraca - mówią młodzi bialczanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- To jest fajne odczucie w środku, jak pomagamy. A to do nas wraca. Poza tym znamy cierpienie ludzi i wiemy że sprzęt WOŚP nieraz ratuje życie - mówią Klaudia Kalinka i Daria Szkodzińska wolontariuszki z IV LO.  - Ludzie są bardzo hojni, to jest zaskakujące. Wystarczy uśmiech i dobre słowo. Nikt nie przegania. Zbieramy do końca- dodają licealistki.

Szefem bialskiego sztabu jest dr Riad Haidar ordynator neonatologii bialskiego szpitalu. Jego oddział nosi właśnie imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie bialskiego szpitala, jak dotąd trafił sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy warty blisko 4,5 mln zł.  - Oddział neonatologiczny w 90 proc. jest wyposażony w sprzęt od Orkiestry. Nowoczesny oddział geriatrii, jeden z niewielu w kraju, w 100 proc. składa się ze sprzętu WOŚP- podkreśla dr Riad Haidar.

Wielki finał WOŚP w Białej Podlaskiej rozpocznie się o godz.  17 :00 Placu Wolności. Będą licytacje gadżetów WOŚP i innych rzeczy podarowanych przez mieszkańców, m.in. koszulek, plakatów z autografami Kamila Bednarka czy Sylwii Grzeszczak, książki  z autografem Magdy Gessler, karnetu z Klubu Strzeleckiego Guardian, biletu na zwiedzanie Sejmu oraz kolację z posłem Stanisławem Żmijanem.

Oprócz tego, na scenie zagrają zespoły Mariall, Koniec Listopada oraz Mocny Full. Będą pokazy taneczne, strażackie oraz medyczne, a także Bieg po Zdrowie. Wszystko będzie też można zobaczyć na telebimie. - W tym roku po raz pierwszy członkowie Bialskiego Klubu Morsa pokażą na żywo jak się morsuje. Przed sceną będzie basen w którym sie zanurzą - zapowiada szef bialskiego sztabu.   Podczas finału na Placu Wolności będzie można spróbować grochówki. A imprezę zwieńczy tradycyjne światełko do niebo, czyli pokaz sztucznych ogni o godz. 20:00. W tym roku Orkiestra gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 06:45
0
Doktora Haidera poznalem pod koniec lat dziewiecdziesiatych w miescie Beyda w Libii w dosc ciekawej sytuacji kiedy mial problemy w zaopatrzeniu sie w pieczywo gdyz byly problemy z maka.Pomoglem rozwiazac ten problem jako lekarzowi ktory konczyl studia w Lublinie a zone ma z Bialej gdzie pracowal przed przyjazdem na kontrakt.Dr mial bardzo dobra opinie jako lekarz dziecinny a nasze kontakty byly sporadyczne ze wzgledu na brak czasu z jego strony.Z doniesien prasowych wiem,ze w Bialej ciezko pracuje jak w Libii i pomaga wszystkim maluchom.Mysle rowniez,ze zona nie zaluje,ze ma meza Syryjczyka kiedy ten kraj byl oaza dobrobytu a dzisiaj szkoda,ze ten kraj to kraj zniszczony przez glupia wojne i zagrywki polityczne.
Doktora Haidera poznalem pod koniec lat dziewiecdziesiatych w miescie Beyda w Libii w dosc ciekawej sytuacji kiedy mial problemy w zaopatrzeniu sie w pieczywo gdyz byly problemy z maka.Pomoglem rozwiazac ten problem jako lekarzowi ktory konczyl studia w Lublinie a zone ma z Bialej gdzie pracowal przed przyjazdem na kontrakt.Dr mial bardzo dobra opinie jako lekarz dziecinny a nasze kontakty byly sporadyczne ze wzgledu na brak czasu z jego strony.Z doniesien prasowych wiem,ze w Bialej ciezko pracuje jak w Libii i pomaga wszystkim maluchom.Mysl... rozwiń
Avatar
beft / 15 stycznia 2017 o 19:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ok *** jaka znieczulica pustaki z was tyle powiem jak koś chce pomóc to niech pomaga i gówno wam do tego potem nie mówcie że wam nikt nie pomaga :') ale mimo to miło sie patrzy na to jak ludzie sie nienawidzą i wyniszczają a potem do kościółka chodzą i pieniążki dają dla księdza na nowe audi a dla potrzebujących dzieci nic bo wymyślą sobie zawsze jakąś wymówke
ja nie chodzę, nie dostaję też za pieprzenie się 500+,  a odprowadzam różnej maści podatki bo pracuję i mnie nikt nie dawał za pieprzenie sie 500+, rząd łaski mi nie robi jak będzie mnie leczył sprzetem kupionym za moje podatki, takze spieprzaj, a znieczylicyuczę sie odkąd cholerne soidaruchy w latach 80 objęły rządy, masz wałęsa miał pomóc nam na dole i co mamy, on z 8 dzieci i obecnie z wnukami ma się dobrze, a  pozostali pracujący czy emeryci za prace klepią biedę.
ja nie chodzę, nie dostaję też za pieprzenie się 500+,  a odprowadzam różnej maści podatki bo pracuję i mnie nikt nie dawał za pieprzenie sie 500+, rząd łaski mi nie robi jak będzie mnie leczył sprzetem kupionym za moje podatki, takze spieprzaj, a znieczylicyuczę sie odkąd cholerne soidaruchy w latach 80 objęły rządy, masz wałęsa miał pomóc nam na dole i co mamy, on z 8 dzieci i obecnie z wnukami ma się dobrze, a  pozostali pracujący czy emeryci za prace klepią biedę. rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 18:46
0
ok *** jaka znieczulica pustaki z was tyle powiem jak koś chce pomóc to niech pomaga i gówno wam do tego potem nie mówcie że wam nikt nie pomaga :') ale mimo to miło sie patrzy na to jak ludzie sie nienawidzą i wyniszczają a potem do kościółka chodzą i pieniążki dają dla księdza na nowe audi a dla potrzebujących dzieci nic bo wymyślą sobie zawsze jakąś wymówke
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 18:41
0
ale wy macie ból dupska aż miło poczytać xDD
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 18:39
0
pozdrawiam tate mame i rodziców
Avatar
zmęczony robol praca / 15 stycznia 2017 o 18:05
0
życzliwy napisał:
co za pustostan z Ciebie!!! prawdziwy statystyczny polaczek ja nie mam to i on nie ma prawa mieć
ja też nie dam ani grosza, spieprzać, a co tobie dobrze bo być może ja jako podatnik zapieprzam na twoje bachory, ktora narabałeś/łaś i bierzesz za to po 500+ na każdego. Tak, cholerne pisowce  nauczyły mnie nienawiści, precz z łapami od moich ciężko zapracowanych pieniędzy
Avatar
życzliwy / 15 stycznia 2017 o 17:10
0
co za pustostan z Ciebie!!! prawdziwy statystyczny polaczek ja nie mam to i on nie ma prawa mieć
Avatar
hhhhhh / 15 stycznia 2017 o 14:45
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wspaniali młodzi ludzie... jesteście super, że Wam się chce!!!
widocznie dostają 500+ to i muszą czymś się trochę wykazać, łaski nie robią
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 14:44
0
Wspaniali młodzi ludzie... jesteście super, że Wam się chce!!!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 14:18
0
wystarczy 500+ przeznaczyć na zakup sprzętu i leczenie chorych i nie musi żaden owsiak zbierać. Moja córa chciała iść jako wolontariat i jej zabroniłam, mnie jako matce rząd nie dał i nie daje grosza na jej wychowanie także wytłumaczyłam jej, że dla cholernego rządu jedno dziecko to nie dziecko i ona ma dbać o siebie a nie o innych.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 06:45
0
Doktora Haidera poznalem pod koniec lat dziewiecdziesiatych w miescie Beyda w Libii w dosc ciekawej sytuacji kiedy mial problemy w zaopatrzeniu sie w pieczywo gdyz byly problemy z maka.Pomoglem rozwiazac ten problem jako lekarzowi ktory konczyl studia w Lublinie a zone ma z Bialej gdzie pracowal przed przyjazdem na kontrakt.Dr mial bardzo dobra opinie jako lekarz dziecinny a nasze kontakty byly sporadyczne ze wzgledu na brak czasu z jego strony.Z doniesien prasowych wiem,ze w Bialej ciezko pracuje jak w Libii i pomaga wszystkim maluchom.Mysle rowniez,ze zona nie zaluje,ze ma meza Syryjczyka kiedy ten kraj byl oaza dobrobytu a dzisiaj szkoda,ze ten kraj to kraj zniszczony przez glupia wojne i zagrywki polityczne.
Doktora Haidera poznalem pod koniec lat dziewiecdziesiatych w miescie Beyda w Libii w dosc ciekawej sytuacji kiedy mial problemy w zaopatrzeniu sie w pieczywo gdyz byly problemy z maka.Pomoglem rozwiazac ten problem jako lekarzowi ktory konczyl studia w Lublinie a zone ma z Bialej gdzie pracowal przed przyjazdem na kontrakt.Dr mial bardzo dobra opinie jako lekarz dziecinny a nasze kontakty byly sporadyczne ze wzgledu na brak czasu z jego strony.Z doniesien prasowych wiem,ze w Bialej ciezko pracuje jak w Libii i pomaga wszystkim maluchom.Mysl... rozwiń
Avatar
beft / 15 stycznia 2017 o 19:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ok *** jaka znieczulica pustaki z was tyle powiem jak koś chce pomóc to niech pomaga i gówno wam do tego potem nie mówcie że wam nikt nie pomaga :') ale mimo to miło sie patrzy na to jak ludzie sie nienawidzą i wyniszczają a potem do kościółka chodzą i pieniążki dają dla księdza na nowe audi a dla potrzebujących dzieci nic bo wymyślą sobie zawsze jakąś wymówke
ja nie chodzę, nie dostaję też za pieprzenie się 500+,  a odprowadzam różnej maści podatki bo pracuję i mnie nikt nie dawał za pieprzenie sie 500+, rząd łaski mi nie robi jak będzie mnie leczył sprzetem kupionym za moje podatki, takze spieprzaj, a znieczylicyuczę sie odkąd cholerne soidaruchy w latach 80 objęły rządy, masz wałęsa miał pomóc nam na dole i co mamy, on z 8 dzieci i obecnie z wnukami ma się dobrze, a  pozostali pracujący czy emeryci za prace klepią biedę.
ja nie chodzę, nie dostaję też za pieprzenie się 500+,  a odprowadzam różnej maści podatki bo pracuję i mnie nikt nie dawał za pieprzenie sie 500+, rząd łaski mi nie robi jak będzie mnie leczył sprzetem kupionym za moje podatki, takze spieprzaj, a znieczylicyuczę sie odkąd cholerne soidaruchy w latach 80 objęły rządy, masz wałęsa miał pomóc nam na dole i co mamy, on z 8 dzieci i obecnie z wnukami ma się dobrze, a  pozostali pracujący czy emeryci za prace klepią biedę. rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 18:46
0
ok *** jaka znieczulica pustaki z was tyle powiem jak koś chce pomóc to niech pomaga i gówno wam do tego potem nie mówcie że wam nikt nie pomaga :') ale mimo to miło sie patrzy na to jak ludzie sie nienawidzą i wyniszczają a potem do kościółka chodzą i pieniążki dają dla księdza na nowe audi a dla potrzebujących dzieci nic bo wymyślą sobie zawsze jakąś wymówke
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 18:41
0
ale wy macie ból dupska aż miło poczytać xDD
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 18:39
0
pozdrawiam tate mame i rodziców
Avatar
zmęczony robol praca / 15 stycznia 2017 o 18:05
0
życzliwy napisał:
co za pustostan z Ciebie!!! prawdziwy statystyczny polaczek ja nie mam to i on nie ma prawa mieć
ja też nie dam ani grosza, spieprzać, a co tobie dobrze bo być może ja jako podatnik zapieprzam na twoje bachory, ktora narabałeś/łaś i bierzesz za to po 500+ na każdego. Tak, cholerne pisowce  nauczyły mnie nienawiści, precz z łapami od moich ciężko zapracowanych pieniędzy
Avatar
życzliwy / 15 stycznia 2017 o 17:10
0
co za pustostan z Ciebie!!! prawdziwy statystyczny polaczek ja nie mam to i on nie ma prawa mieć
Avatar
hhhhhh / 15 stycznia 2017 o 14:45
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wspaniali młodzi ludzie... jesteście super, że Wam się chce!!!
widocznie dostają 500+ to i muszą czymś się trochę wykazać, łaski nie robią
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 14:44
0
Wspaniali młodzi ludzie... jesteście super, że Wam się chce!!!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 14:18
0
wystarczy 500+ przeznaczyć na zakup sprzętu i leczenie chorych i nie musi żaden owsiak zbierać. Moja córa chciała iść jako wolontariat i jej zabroniłam, mnie jako matce rząd nie dał i nie daje grosza na jej wychowanie także wytłumaczyłam jej, że dla cholernego rządu jedno dziecko to nie dziecko i ona ma dbać o siebie a nie o innych.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 6 7

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 100 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 17 12

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!