Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 listopada 2015 r.
17:09

Wymiana na dyrektorskich stołkach w WORD. Po kontroli CBA

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 21 A A
Arkadiusz Maksymiuk złożył prośbę o odwołanie ze stanowiska dyrektora WORD w Białej Podlaskiej. CBA dopatrzyło się naruszenia ustawy antykorupcyjnej. Decyzją zarządu woj. lubelskiego Maksymiuk pozostaje jednak w WORD na stanowisku wicedyrektora… (fot. Michał Laudy)
Arkadiusz Maksymiuk złożył prośbę o odwołanie ze stanowiska dyrektora WORD w Białej Podlaskiej. CBA dopatrzyło się naruszenia ustawy antykorupcyjnej. Decyzją zarządu woj. lubelskiego Maksymiuk pozostaje jednak w WORD na stanowisku wicedyrektora… (fot. Michał Laudy)

Zmiana na stanowisku dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. CBA dopatrzyło się złamania ustawy antykorupcyjnej przez dotychczasowego dyrektora, Arkadiusza Maksymiuka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 10 listopada Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował o odwołaniu ze stanowiska Arkadiusza Maksymiuka i powołaniu na dyrektora dotychczasowego wicedyrektora placówki, Krzysztofa Tymoszuka – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Sprawa ma związek z kontrolą Centralnego Biura Antykorupcyjnego. – CBA prowadziło kontrolę przestrzegania w latach 2014-2015 zakazów zawartych w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, w tym wypadku przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, a także kontrolę prawidłowości i prawdziwości składanych przez niego oświadczeń majątkowych – potwierdza Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA.

Kontrola trwała od 16 do 30 października. – Kontrola wykazała załamanie ustawy antykorupcyjnej. Dlatego 6 listopada biuro skierowało wniosek do Zarządu Województwa Lubelskiego o odwołanie ze stanowiska Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – podkreśla Dobrzyński.

Maksymiuk łączył funkcję dyrektora WORD z własną działalnością gospodarczą. Od wielu lat prowadzi firmę zajmującą się m.in. ubezpieczeniami.

– To ja złożyłem do zarządu prośbę o odwołanie – przyznaje z kolei Arkadiusz Maksymiuk. – Od ponad 20 lat prowadzę działalność gospodarczą, nie chciałem aby dochodziło do kolizji prawnej – dodaje były już dyrektor WORD.

O kontroli CBA jednak nic nie wspomina. – Wcześniej byłem przekonany że nie ma tu żadnej prawnej kolizji, bo moja działalność nie jest związana z pracą WORD – tłumaczy Maksymiuk. Jak mówi, nie chciał „aby ktoś miał z tego powodu problemy, dlatego zrezygnował”.  – Poza tym, zbyt mocno cenię sobie swoich klientów z którymi współpracuję od 20 lat, aby tak po prostu ich zostawić.

Ale jak się okazuje z WORD się nie rozstaje. – Pozostanie w ośrodku na stanowisku wicedyrektora. Bo dotychczasowy dyrektor Krzysztof Tymoszuk, decyzją zarządu objął stanowisko dyrektora placówki – informuje Beata Górka. – Pełnienie funkcji wicedyrektora nie narusza ustawy, bo wicedyrektor nie wydaje decyzji administracyjnych – dodaje rzecznik.

Wymiana na dyrektorskich stołkach budzi jednak wątpliwości CBA. – To sprytny zabieg, ale wymaga jeszcze naszej weryfikacji – nie ukrywa Jacek Dobrzyński.

Maksymiuk został powołany na dyrektora WORD w grudniu 2014 roku. Wcześniej był zastępcą dyrektora WORD. Zmiana była podyktowana wyborem ówczesnego dyrektora WORD Zbigniewa Kota na burmistrza Miedzyrzeca Podlaskiego. – Przez te 10 miesięcy udało mi się wyprowadzić WORD na piękny finansowy wynik, bo na początku był tu duży minus finansowy. W międzyczasie niektórzy pracownicy, ci szczególnie zaangażowani, dostali podwyżki.  Pierwszy raz od siedmiu lat – chwali się były dyrektor.

Jego zdaniem zmiana na stanowiskach nie wpłynie na pracę ośrodka. – Myślę że atmosfera jest dobra. Uprzedzałam mojego zastępcę o swojej rezygnacji. Wiedział o tym i wyraził chęć bycia dyrektorem – dodaje Maksymiuk, który jest także radnym powiatowym (PSL). Z kolei, dotychczasowy wicedyrektor  był jednym z głównych inicjatorów powstania oddziału terenowego WORD w Łukowie. Jest radnym powiatowym i przewodniczącym łukowskiej Platformy Obywatelskiej.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 11:39
0
I jeszcze - mojej ocenie pan Arkadiusz sugerował się zasadą ustawową, że radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności (art. 24f ustawy o samorządzie gminnym). Stąd jego sformułowanie, że ,,byłem przekonany że nie ma tu żadnej prawnej kolizji, bo moja działalność nie jest związana z pracą WORD". Wypełniając oświadczenie majątkowe dla radnego powiatu wpisał prowadzenie działalności ubezpieczeniowej Glob Max więc niczego nie ukrywał i sugerował się powyższą ustawą wskazaną w tym oświadczeniu. Zgodnie z art. 24h ust. 13 ustawy o samorządzie gminnym Prezes Rady Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, wzór formularza oświadczenia majątkowego radnego oraz wzór formularza oświadczenia majątkowego wójta, zastępcy wójta, sekretarza gminy, skarbnika gminy, kierownika jednostki organizacyjnej gminy, osoby zarządzającej i członka organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoby wydającej decyzje administracyjne w imieniu wójta, uwzględniając zakazy określone w odniesieniu do tych osób w przepisach ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (tzw. ustawa antykorupcyjna). No więc gdzie w oświadczeniu dla radnego jest ustawa antykorupcyjna wskazana jako podstawa prawna? Może gdyby była to pewnie ten Pan by do niej sięgną
I jeszcze - mojej ocenie pan Arkadiusz sugerował się zasadą ustawową, że radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności (art. 24f ustawy o samorządzie gminnym). Stąd jego sformułowanie, że ,,byłem przekonany że nie ma tu żadnej prawnej kolizji, bo moja działalność nie jest związana z pracą WORD". Wy... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 10:13
0
Jeszcze dodam, że zmiana stanowisk z dyrektora na zastępcę będzie w mojej ocenie zgodna z prawem ponieważ z-ca nie wydaje decyzji administracyjnych w imieniu marszałka województwa. Marszałek województwa może upoważnić m.in. kierowników wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych do wydawania w jego imieniu decyzji (art. 46 ustawy o samorządzie województwa), tak więc z-cy już nie może.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 10:09
0
Jeszcze dodam, że zmiana stanowisk z dyrektora na zastępcę będzie w mojej ocenie zgodna z prawem ponieważ z-ca nie wydaje decyzji administracyjnych w imieniu marszałka województwa. Marszałek województwa może upoważnić m.in. kierowników wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych do wydawania w jego imieniu decyzji (art. 46 ustawy o samorządzie województwa), tak więc z-cy już nie może.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 09:55
0
Witam, po pierwsze nie oceniam człowieka tylko jego działanie. Zgodnie z art. 2 pkt 6b w związku z art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, członkowie zarządów województw, skarbnicy województw, sekretarze województw, kierownicy wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, osoby zarządzające i członkowie organów zarządzających wojewódzkimi osobami prawnymi oraz inne osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu marszałka województwa, nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. Jeżeli osoba narusza ww. zakaz właściwy organ odwołuje ją albo rozwiązuje z nią umowę o pracę, najpóźniej po upływie miesiąca od dnia, w którym uzyskał informację o przyczynie odwołania albo rozwiązania umowy o pracę. Odwołanie i rozwiązanie umowy o pracę jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia na podstawie art. 52 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy (art. 5 ust. 2 w związku z art. 5 ust. 6 ustawy). Tak więc tłumaczenie ,,byłem przekonany że nie ma tu żadnej prawnej kolizji, bo moja działalność nie jest związana z pracą WORD" nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ ustawa nie wskazuje o jaką działalność gospodarczą chodzi. Jedynie wskazuje w art. 4 pkt 6 in fine, że zakaz ten nie dotyczy działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, w formie i zakresie gospodarstwa rodzinnego
Witam, po pierwsze nie oceniam człowieka tylko jego działanie. Zgodnie z art. 2 pkt 6b w związku z art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, członkowie zarządów województw, skarbnicy województw, sekretarze województw, kierownicy wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, osoby zarządzające i członkowie organów zarządzających wojewódzkimi osobami prawnymi oraz inne osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu marszałka województwa,... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 o 22:31
0
Jak jeździć nie umiesz i stanowisz zagrożenie w ruchu drogowym to popracuj, poczytaj, poćwicz a dopiero potem przystępuj do egzaminu!!!!! Dzięki temu mniej wariatów na drogach!!!. Najlepiej swoja głupotą obwinić innych. Zastanów się co piszesz i o czym!!!!Inteligencją to Ty nie grzeszysz!!!
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 o 22:21
0
Próżna cyniczność ludzka nie dostrzega się trudu, poświecenia, autentyczności w działaniach tego człowieka tylko lapie jęzorem na prawo i lewo ukrywając za monitorem komputera... Anonimowo dobrze jest cwaniakowac niestety nie dorastacie temu człowiekowi do pięt. Ten człowiek nie zrobił nic złego nie zasługuje na takie zgryźliwości.Tu widać smutną prawdę jak nie wielu jest ludzi z charyzmą, którzy nie boją się działania. Pan jest odważny - nie boi się wyzwań zapewne wszystkim im sprosta.Taka postawa jest wspaniała. Wszyscy Ci którzy nie macie nic ciekawego do zaoferowania zajmijcie się praca nad własnym życiem! Wasza zawiść i zazdrość was gubi!!!
Próżna cyniczność ludzka nie dostrzega się trudu, poświecenia, autentyczności w działaniach tego człowieka tylko lapie jęzorem na prawo i lewo ukrywając za monitorem komputera... Anonimowo dobrze jest cwaniakowac niestety nie dorastacie temu człowiekowi do pięt. Ten człowiek nie zrobił nic złego nie zasługuje na takie zgryźliwości.Tu widać smutną prawdę jak nie wielu jest ludzi z charyzmą, którzy nie boją się działania. Pan jest odważny - nie boi się wyzwań zapewne wszystkim im sprosta.Taka postawa jest wspaniała. Wszyscy Ci którzy nie macie... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 22:07
0
Jak to mówią każdy sądzi według swojej miary i wmawia ze inni tak robią.Nie znacie a oceniacie ale tak jest najlatwiej. Anonimowy gość skomentuje zmieszać z błotem i jest zadowolony i usatysfakcjonowany a porządny człowiek ma opinię zszargana
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 21:48
0
Wszyscy tu komentujący oceniacie człowieka przez pryzmat pieniądza, parti i zajmowanego stanowiska. Nie znacie człowieka a mieszanie z błotem bo to wasza pasja. A zdanie egzaminu zależy głównie od zdającego i egzaminatora. Co ma dyrektor ze nie umiesz jeden z drugim zachować się na drodze. Oczernic jest bardzo łatwo a zwłaszcza anonimowo za monitora. Poznajcie człowieka a dopiero się wypowiadajcie. Pan Maksymiuk to prawy uczciwy pracowity i sumiennie człowiek.
Avatar
Aga / 16 listopada 2015 o 07:32
0

W Zamościu powinni sie zajać WORDEM. Coś jest nie tak żeby tyle razy ludzie zdawali! Na siłe sie czepiaja za wszystko! Szukaja aż znajdą! Celowe oblewanie jest na porządku dziennym.

Tak się dzieje również w Białej Podlaskiej , celowo oblewają na egzaminach z jazdy byle dla siebie .

Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 15:30
0
w chełmskim wordie to porządek jest. wszyscy na wszystkich donoszą i się kreci
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 11:39
0
I jeszcze - mojej ocenie pan Arkadiusz sugerował się zasadą ustawową, że radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności (art. 24f ustawy o samorządzie gminnym). Stąd jego sformułowanie, że ,,byłem przekonany że nie ma tu żadnej prawnej kolizji, bo moja działalność nie jest związana z pracą WORD". Wypełniając oświadczenie majątkowe dla radnego powiatu wpisał prowadzenie działalności ubezpieczeniowej Glob Max więc niczego nie ukrywał i sugerował się powyższą ustawą wskazaną w tym oświadczeniu. Zgodnie z art. 24h ust. 13 ustawy o samorządzie gminnym Prezes Rady Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, wzór formularza oświadczenia majątkowego radnego oraz wzór formularza oświadczenia majątkowego wójta, zastępcy wójta, sekretarza gminy, skarbnika gminy, kierownika jednostki organizacyjnej gminy, osoby zarządzającej i członka organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoby wydającej decyzje administracyjne w imieniu wójta, uwzględniając zakazy określone w odniesieniu do tych osób w przepisach ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (tzw. ustawa antykorupcyjna). No więc gdzie w oświadczeniu dla radnego jest ustawa antykorupcyjna wskazana jako podstawa prawna? Może gdyby była to pewnie ten Pan by do niej sięgną
I jeszcze - mojej ocenie pan Arkadiusz sugerował się zasadą ustawową, że radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności (art. 24f ustawy o samorządzie gminnym). Stąd jego sformułowanie, że ,,byłem przekonany że nie ma tu żadnej prawnej kolizji, bo moja działalność nie jest związana z pracą WORD". Wy... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 10:13
0
Jeszcze dodam, że zmiana stanowisk z dyrektora na zastępcę będzie w mojej ocenie zgodna z prawem ponieważ z-ca nie wydaje decyzji administracyjnych w imieniu marszałka województwa. Marszałek województwa może upoważnić m.in. kierowników wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych do wydawania w jego imieniu decyzji (art. 46 ustawy o samorządzie województwa), tak więc z-cy już nie może.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 10:09
0
Jeszcze dodam, że zmiana stanowisk z dyrektora na zastępcę będzie w mojej ocenie zgodna z prawem ponieważ z-ca nie wydaje decyzji administracyjnych w imieniu marszałka województwa. Marszałek województwa może upoważnić m.in. kierowników wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych do wydawania w jego imieniu decyzji (art. 46 ustawy o samorządzie województwa), tak więc z-cy już nie może.
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 09:55
0
Witam, po pierwsze nie oceniam człowieka tylko jego działanie. Zgodnie z art. 2 pkt 6b w związku z art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, członkowie zarządów województw, skarbnicy województw, sekretarze województw, kierownicy wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, osoby zarządzające i członkowie organów zarządzających wojewódzkimi osobami prawnymi oraz inne osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu marszałka województwa, nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. Jeżeli osoba narusza ww. zakaz właściwy organ odwołuje ją albo rozwiązuje z nią umowę o pracę, najpóźniej po upływie miesiąca od dnia, w którym uzyskał informację o przyczynie odwołania albo rozwiązania umowy o pracę. Odwołanie i rozwiązanie umowy o pracę jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia na podstawie art. 52 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy (art. 5 ust. 2 w związku z art. 5 ust. 6 ustawy). Tak więc tłumaczenie ,,byłem przekonany że nie ma tu żadnej prawnej kolizji, bo moja działalność nie jest związana z pracą WORD" nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ ustawa nie wskazuje o jaką działalność gospodarczą chodzi. Jedynie wskazuje w art. 4 pkt 6 in fine, że zakaz ten nie dotyczy działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, w formie i zakresie gospodarstwa rodzinnego
Witam, po pierwsze nie oceniam człowieka tylko jego działanie. Zgodnie z art. 2 pkt 6b w związku z art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, członkowie zarządów województw, skarbnicy województw, sekretarze województw, kierownicy wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, osoby zarządzające i członkowie organów zarządzających wojewódzkimi osobami prawnymi oraz inne osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu marszałka województwa,... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 o 22:31
0
Jak jeździć nie umiesz i stanowisz zagrożenie w ruchu drogowym to popracuj, poczytaj, poćwicz a dopiero potem przystępuj do egzaminu!!!!! Dzięki temu mniej wariatów na drogach!!!. Najlepiej swoja głupotą obwinić innych. Zastanów się co piszesz i o czym!!!!Inteligencją to Ty nie grzeszysz!!!
Avatar
Gość / 17 listopada 2015 o 22:21
0
Próżna cyniczność ludzka nie dostrzega się trudu, poświecenia, autentyczności w działaniach tego człowieka tylko lapie jęzorem na prawo i lewo ukrywając za monitorem komputera... Anonimowo dobrze jest cwaniakowac niestety nie dorastacie temu człowiekowi do pięt. Ten człowiek nie zrobił nic złego nie zasługuje na takie zgryźliwości.Tu widać smutną prawdę jak nie wielu jest ludzi z charyzmą, którzy nie boją się działania. Pan jest odważny - nie boi się wyzwań zapewne wszystkim im sprosta.Taka postawa jest wspaniała. Wszyscy Ci którzy nie macie nic ciekawego do zaoferowania zajmijcie się praca nad własnym życiem! Wasza zawiść i zazdrość was gubi!!!
Próżna cyniczność ludzka nie dostrzega się trudu, poświecenia, autentyczności w działaniach tego człowieka tylko lapie jęzorem na prawo i lewo ukrywając za monitorem komputera... Anonimowo dobrze jest cwaniakowac niestety nie dorastacie temu człowiekowi do pięt. Ten człowiek nie zrobił nic złego nie zasługuje na takie zgryźliwości.Tu widać smutną prawdę jak nie wielu jest ludzi z charyzmą, którzy nie boją się działania. Pan jest odważny - nie boi się wyzwań zapewne wszystkim im sprosta.Taka postawa jest wspaniała. Wszyscy Ci którzy nie macie... rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 22:07
0
Jak to mówią każdy sądzi według swojej miary i wmawia ze inni tak robią.Nie znacie a oceniacie ale tak jest najlatwiej. Anonimowy gość skomentuje zmieszać z błotem i jest zadowolony i usatysfakcjonowany a porządny człowiek ma opinię zszargana
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 21:48
0
Wszyscy tu komentujący oceniacie człowieka przez pryzmat pieniądza, parti i zajmowanego stanowiska. Nie znacie człowieka a mieszanie z błotem bo to wasza pasja. A zdanie egzaminu zależy głównie od zdającego i egzaminatora. Co ma dyrektor ze nie umiesz jeden z drugim zachować się na drodze. Oczernic jest bardzo łatwo a zwłaszcza anonimowo za monitora. Poznajcie człowieka a dopiero się wypowiadajcie. Pan Maksymiuk to prawy uczciwy pracowity i sumiennie człowiek.
Avatar
Aga / 16 listopada 2015 o 07:32
0

W Zamościu powinni sie zajać WORDEM. Coś jest nie tak żeby tyle razy ludzie zdawali! Na siłe sie czepiaja za wszystko! Szukaja aż znajdą! Celowe oblewanie jest na porządku dziennym.

Tak się dzieje również w Białej Podlaskiej , celowo oblewają na egzaminach z jazdy byle dla siebie .

Avatar
Gość / 15 listopada 2015 o 15:30
0
w chełmskim wordie to porządek jest. wszyscy na wszystkich donoszą i się kreci
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 5 2

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 88 2

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 1 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 15 11

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 17 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 48

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 27 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!