Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

4 listopada 2018 r.
17:14

Był zysk, jest strata w puławskich Azotach. "Znacząco niższy poziom wyników finansowych"

Autor: Zdjęcie autora toma
63 45 A A
(fot. Archiwum)

Stratą w wysokości niemal 36 mln zł zamknęła trzeci kwartał tego roku Grupa Azoty Puławy. W tym samym okresie ubiegłego roku wypracowała prawie 30-milionowy zysk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według szacunkowych wyników przy przychodach na poziomie 838,6 mln zł (o ponad 40 mln wyższych, niż rok wcześniej), strata sięgnęła 35,9 mln zł. EBTIDA (zysk przed opodatkowaniem i potrąceniem amortyzacji) wyniosła 12 mln zł. Rok temu było to ponad 38,5 mln zł.

– Zarząd spółki uznał informację o wynikach skonsolidowanych za istotną, z uwagi na znacząco niższy poziom wyników finansowych wypracowanych w III kwartale 2018 roku w stosunku do wyników osiąganych przez spółkę w analogicznych okresach trzech lat poprzednich; jednocześnie wyniki odbiegają od oczekiwań rynkowych. Głównymi czynnikami wpływającymi na niższy poziom wypracowanych wyników są ceny surowców energetycznych i uprawnień do emisji CO2 – czytamy w komunikacie Grupy Azoty Puławy.

Spółka zaznacza, że przedstawione wyniki mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Skonsolidowany raport dotyczący okresu od lipca do września ma zostać opublikowany 8 listopada.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aswd / 4 listopada 2018 o 19:48
+34
Jak jest zysk to to Tarnów ma zysk a jak starta to stratę mają Puławy. Jeszcze trochę to rozmotują zakłady w Puławach i wywiozą do małopolski.
Avatar
Gość / 4 listopada 2018 o 17:37
+26
Pisiory wykoncza nawet najlepiej prosperujaca firme. Jak sie wespół z solidarnoscia czepia to moment i bankrut.
Avatar
az / 4 listopada 2018 o 18:11
+21
Grunt, że nasi znaleźli dobrze płatną pracę. A potem... odprawy.... Wszystko dla Ojczyzny.
Avatar
Gość / 4 listopada 2018 o 17:17
+15
dobra zmiana...
Avatar
Gość / 4 listopada 2018 o 19:24
+14
Misiewicze u władzy i wyniki w dół. Handel zupełne dno. Ale pamiętajmy że 30 nowych dyrektorów od handlu powołano dopiero co. A ile to kosztuje ktoś coś? Może pan słomiany kapelusz?
Avatar
Gość / 4 listopada 2018 o 17:35
+14
gumofilce na linii ???
Avatar
Karol / 4 listopada 2018 o 18:19
+12
Po to się łączy dobre firmy dające zyski ze złymi na stratach, żeby wynik był kiepski i podatków nie odprowadzało!
Avatar
Gość / 4 listopada 2018 o 18:06
+11
Ale kasa na sponsorowanie masztu niepodległości w Lublinie jest.
Avatar
Gość / 4 listopada 2018 o 20:18
+8
A kto zapłacił za flagę przy tarasach zamkowych. Kto dał na budowę kościoła w Pulawach I wiele innych wydatków A może teraz zechcą ktoś wykupic akcję Azotow?
Avatar
Mulawa / 4 listopada 2018 o 18:49
+6
Oczywistym jest, że to wina Tuska.
Avatar
bogu / wczoraj o 20:50
0
Będzie przejęcie ?
Avatar
Gość / 6 listopada 2018 o 21:57
+1
Na najniższym szczeblu to robolą, aby wyżej mieli co brać
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 17:31
-1
Paweł na Prezesa!
Avatar
arsenał / 5 listopada 2018 o 06:39
0
Premia będzie że łohoho....
Avatar
kokos / 5 listopada 2018 o 06:37
+3
Coraz lepiej K....a.... Miszczowie zarządzania.
Avatar
Społeczeństwo płaci / 4 listopada 2018 o 23:22
+1
To jak ZAP bedo na stracie to nie zapłaco CIT tak? A jak nie zapłaco podatku to też nic z ZAP nie wpadnie do budżetu miasta? Tak? Czy miasto i tak kasę dostanie i będzie hale i inne tam za 100baniek budować?
Zara zara Maj mówił, że m   amy to wielkie szczęście, że możemy liczyć na ogromne wpływy z Zakładów Azotowych – około 35 mln złotych rocznie, tak? Teoretycznie można z tego w 3 lata spłacić hale za 100baniek, tak? Azoty jak bedo na stracie to nie płaco podatków, tak? Jak nie płaco podatków to na te ogromne wpływy z Azotów co to Maj mówił liczyć nie możemy, tak? Jak ogromnych wpływów nie ma to i nie ma ogromnych wydatków, tak? Czy inaczej?
 No nie inaczej
 No nie inaczej rozwiń
Avatar
Zrc / 4 listopada 2018 o 22:59
-1
Gościu z 19:24 puknij się w makówke Jakich 30 dyrektorów Wszytkivh razem w Puławach nie ma 30 Słuchaj dalej populistow I ojca dyrektora
Nowy pion dyrektorski, samochody służbowe dla każdego i pensyjki wysokie. Zapytaj panów związkowców. I potem puknij się w makówkę.
 A jak Panowie związkowcy tak mówią to co innego! Pewnie oni woleliby dostać te tzw.pensyjki i furki i może  jeszcze mieszkania i karty kredytowe  Szkoda z Tobą gadać  Pion dyrektorski Nawet nie wiesz jak się nazywa ten pion, Panowie związkowcy nie powiedzieli? Uuu to nie dobrze zmień lekarza
 A jak Panowie związkowcy tak mówią to co innego! Pewnie oni woleliby dostać te tzw.pensyjki i furki i może  jeszcze mieszkania i karty kredytowe  Szkoda z Tobą gadać  Pion dyrektorski Nawet nie wiesz jak się nazywa ten pion, Panowie związkowcy nie powiedzieli? Uuu to nie dobrze zmień lekarza rozwiń
Avatar
KTO ZA TO PŁACI??? / 4 listopada 2018 o 22:33
+1
To jak ZAP bedo na stracie to nie zapłaco CIT tak? A jak nie zapłaco podatku to też nic z ZAP nie wpadnie do budżetu miasta? Tak? Czy miasto i tak kasę dostanie i będzie hale i inne tam za 100baniek budować?
 Zara zara Maj mówił, że m amy to wielkie szczęście, że możemy liczyć na ogromne wpływy z Zakładów Azotowych – około 35 mln złotych rocznie, tak? Teoretycznie można z tego w 3 lata spłacić hale za 100baniek, tak? Azoty jak bedo na stracie to nie płaco podatków, tak? Jak nie płaco podatków to na te ogromne wpływy z Azotów co to Maj mówił liczyć nie możemy, tak? Jak ogromnych wpływów nie ma to i nie ma ogromnych wydatków, tak? Czy inaczej?
 Zara zara Maj mówił, że m amy to wielkie szczęście, że możemy liczyć na ogromne wpływy z Zakładów Azotowych – około 35 mln złotych rocznie, tak? Teoretycznie można z tego w 3 lata spłacić hale za 100baniek, tak? Azoty jak bedo na stracie to nie płaco podatków, tak? Jak nie płaco podatków to na te ogromne wpływy z Azotów co to Maj mówił liczyć nie możemy, tak? Jak ogromnych wpływów nie ma to i nie ma ogromnych wydatków, tak? Czy inaczej? rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2018 o 22:21
0
Gościu z 19:24 puknij się w makówke Jakich 30 dyrektorów Wszytkivh razem w Puławach nie ma 30 Słuchaj dalej populistow I ojca dyrektora
 Nowy pion dyrektorski, samochody służbowe dla każdego i pensyjki wysokie. Zapytaj panów związkowców. I potem puknij się w makówkę. 
Avatar
Sowietofob / 4 listopada 2018 o 22:18
0
uniezaleznienie od rosji kosztuje, za amerykański gaz musi ktoś zapłacić
To jak grzeje gazem tak? To też bede na stracie w imię niezależności?
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski 0 0

Młodzi zawodnicy AZS UMCS Lublin wykonali pierwszy krok w drodze do medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Zielono-biali z kompletem zwycięstw przeszli przez eliminacje, które odbyły się w Warszawie

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim 0 0

Konkurs! W piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego będziemy mieli do rozdania książki, bilety i płyty dla Czytelników.

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni?

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni? 0 0

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowego terminala Portu Lotniczego Lublin. Konstrukcja jest już gotowa, rozpoczyna się wyposażanie poszczególnych części obiektu.

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana 5 7

Czujniki wbudowane w jezdnię będą liczyć samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z pl. Zamkowego. Zebrane w ten sposób informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych będą wyświetlane kierowcom na ulicach prowadzących do placu. Inne niespodzianki czekają nas na kilku skrzyżowaniach.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 33

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 4

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 62 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 28 38

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 62 15

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!