Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

21 marca 2019 r.
9:42

Komornik w lubelskim Ursusie. Chodzi o 10 milionów długu

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 22 A A
Ursus
Ursus (fot. Maciej Kaczanowski)

Komornik wkroczył do Ursusa. Na poczet 10-milionowego długu w PKO BP komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie zajął części do produkcji pojazdów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

PKO BP rozpoczęła egzekucję ponad 10-milionowego długu i 618 tysięcy odsetek od tej kwoty.

– Czynności komornika wykonywane na wniosek Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski S.A. utrudniają działalność URSUS S.A. w restrukturyzacji, m.in. dlatego, iż zostały skierowane do przedmiotu zabezpieczenia niezbędnego do prowadzenia przedsiębiorstwa - tj. surowców, materiałów i półproduktów, z których spółka na bieżąco korzysta na potrzeby prowadzonej produkcji – czytamy w komunikacie spółki.

Ursus podjął działania prawne, aby zablokować egzekucję.

To nie pierwszy cios w spółkę w tym roku. 6 marca Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach zrezygnowało z umowy na dostawę 5 autobusów elektrycznych. Powodem były opóźnienie w dostawie pojazdów.

Są także i dobre informacje

Przypomnijmy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wybrało ofertę konsorcjum Ursus Bus na opracowania narodowego autobusu elektrycznego. Na realizację 3 etapów fazy B+R (badania i rozwój) Ursus Bus ma uzyskać finansowanie w kwocie 22 milionów 350 tys zł netto. Ursus w pokonanym polu zostawił Politechnikę Śląską oraz Autosana. Obie oferty NCBiR odrzucił ze względów formalnych. Jednak te dwa podmioty na początku marca złożyły odwołanie od decyzji NCBiR. Projekt NCBiR podzielono na trzy fazy, które powinny zostać zrealizowane do 31 grudnia 2023 roku.

Po przejściu fazy B+R Ursus może stanąć do walki o rządowe zlecenie produkcji ponad 1000 autobusów nowej generacji dla polskich miasta. W sumie Ursus może zgarnąć pełną pulę, czyli 3,1 mld zł.

e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zzx / 21 marca 2019 o 10:33
+12
na tym ursusie to komornicy majątki zbudowali
Avatar
And Justice For All / 21 marca 2019 o 11:45
+11
"Komornik za prowadzenie egzekucji pobiera od dłużnika opłatę egzekucyjną. Jej wysokość zależy od tego, jaką kwotę uda mu się wyegzekwować od dłużnika. Opłata wynosi bowiem 15% wartości wyegzekwowanego świadczenia. O tyle wzrośnie więc zadłużenie osoby, od której należności ściąga komornik sądowy. Czasami opłata wynosi więcej niż 15%. W razie wyboru przez wierzyciela więcej niż dwóch sposobów egzekucji świadczeń pieniężnych, opłata stosunkowa ulega podwyższeniu o 1/10 część za każdy następny sposób egzekucji. Przykład: Jeśli egzekucja prowadzona była tylko w jeden sposób - z rachunku bankowego, opłata wynosi 15%. W przypadku minimum trzech sposobów (np. z rachunku bankowego, ruchomości, wynagrodzenia za pracę) opłata wzrasta o 1/10 część, a więc do 16,5%." źródło : ***bankier.pl 15 procent od 10 milionów złotych to jest 1 milion pięćset tysięcy złotych. Tyle wpłynie na osobiste konto Pana komornika od skutecznej egzekucji 10 milionów długu Ursusa. Jak tu przeżyć za półtora miliona. Przecież to ledwo na waciki wystarczy.
"Komornik za prowadzenie egzekucji pobiera od dłużnika opłatę egzekucyjną. Jej wysokość zależy od tego, jaką kwotę uda mu się wyegzekwować od dłużnika. Opłata wynosi bowiem 15% wartości wyegzekwowanego świadczenia. O tyle wzrośnie więc zadłużenie osoby, od której należności ściąga komornik sądowy. Czasami opłata wynosi więcej niż 15%. W razie wyboru przez wierzyciela więcej niż dwóch sposobów egzekucji świadczeń pieniężnych, opłata stosunkowa ulega podwyższeniu o 1/10 część za każdy następny sposób egzekucji. Przykład: Jeśl... rozwiń
Avatar
Cała kasa znika do portfela komornika / 21 marca 2019 o 14:14
+7
Komornik powinien zarabiać średnią krajową, a jak twierdzi, że to co robi to ciężka praca i należy mu się więcej, to do kopalni na górnika - tam będzie miał lżejszą pracę.
Avatar
danka / 21 marca 2019 o 12:52
+6
A jak komornik wejdzie do stadniny koni to pewnie zajmie owies i siano?
 Trakor sąsiada....
Avatar
KL / 21 marca 2019 o 12:27
+6
A jak komornik wejdzie do stadniny koni to pewnie zajmie owies i siano?
Avatar
tak czy nie / 21 marca 2019 o 10:33
+5
Ursus wygrywa przetargi i nie dostarcza w terminie autobusów. Ostatnio wygrali przetarg i nikt z firmy nie przyjechał, aby podpisać umowę. To wszystko świadczy o tym, jak "poważna" jest to firma.
Avatar
Gość / 21 marca 2019 o 10:16
+5
Ciekawe ile procent od egzekucji 10 milionów złotych długu wpłynie na osobiste konto Pana Komornika ?
Avatar
Zdziwiona / 22 marca 2019 o 13:19
+4
Jak zwykle winny komornik a nie zarząd spółki, który po pierwsze nabrał kredytów, a po drugie nie potrafi zarządzać taką inwestycją. Czyli bezkarnie można sobie brać kredyty na grube miliony, a potem lecieć do prasy, że zły bank i jeszcze gorszy komornik domagają się spłaty długu. Ludzie ogarnijcie się
Avatar
WSEI UM UMCS / 21 marca 2019 o 12:10
+3
Świtalski biznesmen z domu dziecka, twórca Biedronek 300 sklepów wykupionych przez Jeronimo, twórca Żabek i morderca Zientary. Ostatni biznes, Czerwona Torebka, wartość giełdowa 1 miliard zł "zjechała" do wartości 20 mln zł, 50-krotnie. Ursus też tak robi, by na długu jeszcze zarobić, z wykorzystaniem muła roboczego w postaci syndyka.
Avatar
Ciekawy / 21 marca 2019 o 12:10
+3
A który to komornik, jeśli to nie tajemnica??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Avatar
Zdziwiona / 22 marca 2019 o 13:19
+4
Jak zwykle winny komornik a nie zarząd spółki, który po pierwsze nabrał kredytów, a po drugie nie potrafi zarządzać taką inwestycją. Czyli bezkarnie można sobie brać kredyty na grube miliony, a potem lecieć do prasy, że zły bank i jeszcze gorszy komornik domagają się spłaty długu. Ludzie ogarnijcie się
Avatar
asd / 22 marca 2019 o 13:02
0
Komornik z tytułu opłaty egzekucyjnej otrzyma maksymalnie 50.000 zł (oczywiście przy skutecznej egzekucji), a więc 0,05 % z należności głównej (nie doliczam nawet odsetek). Poza tym nie otrzyma na prywatny rachunek tylko na kancelaryjny, z którego w pierwszej kolejności musi opłacić pracowników, materiały i koszty związane z prowadzoną "działalnością". Więc się tak nie zapędzajcie z tymi mylionami, które komornik przytuli i wyjedzie na Bahamy odpoczywać.
Avatar
ml / 22 marca 2019 o 11:29
+1
A wystarczyłoby zająć się produkcją małych ciągników dla działkowców, tak 16 do 25 KM. Wolałbym taką nówkę za 26000  niż za 20000 te małe japońskie 20-30 letnie.
Avatar
Komornik / 21 marca 2019 o 19:58
+1
Opłata egzekucyjna wyniesie 50 tys zł i ani grosza więcej.
Avatar
? / 21 marca 2019 o 17:56
-2
"Komornik za prowadzenie egzekucji pobiera od dłużnika opłatę egzekucyjną. Jej wysokość zależy od tego, jaką kwotę uda mu się wyegzekwować od dłużnika. Opłata wynosi bowiem 15% wartości wyegzekwowanego świadczenia. O tyle wzrośnie więc zadłużenie osoby, od której należności ściąga komornik sądowy. Czasami opłata wynosi więcej niż 15%. W razie wyboru przez wierzyciela więcej niż dwóch sposobów egzekucji świadczeń pieniężnych, opłata stosunkowa ulega podwyższeniu o 1/10 część za każdy następny sposób egzekucji. Przykład: Jeśli egzekucja prowadzona była tylko w jeden sposób - z rachunku bankowego, opłata wynosi 15%. W przypadku minimum trzech sposobów (np. z rachunku bankowego, ruchomości, wynagrodzenia za pracę) opłata wzrasta o 1/10 część, a więc do 16,5%." źródło : ***bankier.pl 15 procent od 10 milionów złotych to jest 1 milion pięćset tysięcy złotych. Tyle wpłynie na osobiste konto Pana komornika od skutecznej egzekucji 10 milionów długu Ursusa.  Jak tu przeżyć za półtora miliona. Przecież to ledwo na waciki wystarczy.
 Zamiast płakać jak niedojda zostań komornikiem i garnij te miliony, tymczasem płaczesz jak jakaś niedojda życiowa. Nie chciało się uczyć czy jakiś śmieszny kierunek studiów dla mało inteligentnych za to z dużymi ambicjami sobie wybrałeś ? Np jakąś politologię, europeistykę czy inne g...no ?
 Zamiast płakać jak niedojda zostań komornikiem i garnij te miliony, tymczasem płaczesz jak jakaś niedojda życiowa. Nie chciało się uczyć czy jakiś śmieszny kierunek studiów dla mało inteligentnych za to z dużymi ambicjami sobie wybrałeś ? Np jakąś politologię, europeistykę czy inne g...no ? rozwiń
Avatar
m / 21 marca 2019 o 17:54
-2
A który to komornik, jeśli to nie tajemnica??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 a co chcesz mu teczkę nosić czy buty czyścić ?
Avatar
m / 21 marca 2019 o 17:53
-6
Komornik powinien zarabiać średnią krajową, a jak twierdzi, że to co robi to ciężka praca i należy mu się więcej, to do kopalni na górnika - tam będzie miał lżejszą pracę.
 ha ha jak tak komornikom zazdrościsz to sam zostań komornikom. To że ty zap...sz za minimum socjalne to nie znaczy, że wszyscy muszą tak żyć. Trzeba było się uczyć, zamiast całe życie patrzeć co kto ma.
Avatar
m / 21 marca 2019 o 17:51
+2
na tym ursusie to komornicy majątki zbudowali
  Chyba raczej na nieudolności szefów i zarządców tego ursusa.
Avatar
Cała kasa znika do portfela komornika / 21 marca 2019 o 14:14
+7
Komornik powinien zarabiać średnią krajową, a jak twierdzi, że to co robi to ciężka praca i należy mu się więcej, to do kopalni na górnika - tam będzie miał lżejszą pracę.
Avatar
sowa / 21 marca 2019 o 13:42
0
no i zaraz będzie pozamiatane.