Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

12 maja 2020 r.
9:16

Rządowe tarcze to buble! Lubelscy przedsiębiorcy opowiadają, jak walczą o pomoc finansową

82 21 A A
– Mam wrażenie, że te wszystkie tarcze to ściema – mówi prezes Agnieszka Kolibska, prowadząca Ilan Hotel w Lublinie, który zatrudnia 30 pracowników.
– Mam wrażenie, że te wszystkie tarcze to ściema – mówi prezes Agnieszka Kolibska, prowadząca Ilan Hotel w Lublinie, który zatrudnia 30 pracowników.

W przyszłym tygodniu mija miesiąc, od kiedy przedsiębiorcy z Lubelszczyzny złożyli pierwsze wnioski o pomoc finansową. Wielu z nich na gotówkę czeka do dziś. Mają dość i coraz głośniej mówią o buncie przeciw rządowi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rząd chwali się pomocą udzielaną przedsiębiorcom, którzy w związku z epidemią koronawirusa stracili część dochodów. Jako sukces podawana jest najczęściej liczba osób, które wystąpiły z wnioskami o dopłaty i pożyczki.

– Prawdziwym sukcesem byłoby poinformowanie o udzielonym wsparciu, ale to się nie dzieje – denerwuje się jeden z restauratorów z centrum Lublina.

Nazwiska nie poda, bo boi się, że po takiej publikacji pieniędzy w ogóle nie zobaczy. – Wniosek o mikropożyczkę w wysokości 5 tys. zł złożyliśmy w połowie marca. W międzyczasie nasza księgowość odkryła, że zmienił się druk wniosku i musimy go złożyć ponownie. Urzędnicy nas o tym nie powiadomili. Od tygodnia nękamy ich codziennymi telefonami. Pytamy, czy wszystko jest w porządku. Codziennie powtarzano nam, że dokumenty są kompletne, zlecenie zostało przekazane do wypłaty i mamy czekać na przelew. Wczoraj odebrałem jednak telefon o tym, że brakuje kolejnych dokumentów. Ręce mi opadły – mówi restaurator.

– 16 kwietnia złożyliśmy wniosek o dofinansowanie miejsc pracy. Mamy 30 pracowników, więc mowa o blisko 86 tys. zł. Żadnych informacji nie dostałam, zatem sama zaczęłam dzwonić. Usłyszałam, że nie ma decyzji, bo wpłynęło dużo wniosków i wciąż do Lublina nie dotarły pieniądze na wszystkie wypłaty – opowiada Agnieszka Kolibska, prezes zarządu AVIR sp. z o.o. prowadzącego m.in. Ilan Hotel w Lublinie. – Będziemy chcieli skorzystać też z tarczy finansowej, ale i to czarno widzę. W tej chwili składamy już czwarty wniosek, bo ciągle coś się nie zgadza. Ostatnio błędna okazała się nawet data rozpoczęcia działalności. Co więcej, nie ma możliwości skontaktowania się z infolinią programu. Byłam umówiona na kontakt i nikt nie zadzwonił. Mam wrażenie, że te wszystkie tarcze to ściema.

Podobnie mówią wszyscy przedsiębiorcy, z którymi skontaktowaliśmy się wczoraj. To były bardzo długie rozmowy, bo każdy mówił też o przykładach swoich znajomych.

– Bratanek jest taksówkarzem. Opowiadał, że z jego sześciu kolegów, którzy wystąpiło o tarczę, pieniądze dostało tylko dwóch. Reszta nie otrzymała nawet żadnej zwrotnej informacji – mówi jednej z przedsiębiorców z Lublina. Sam o pomoc nie występował. Nie wierzy, że zostałaby mu przyznana.

– To dziwna i podejrzana sprawa. W naszym środowisku mówi się, że rządowi brakuje pieniędzy – dodaje.

– Wiadomo, że procedury trwają zbyt długo. Do dziś nie dostaliśmy żadnego wsparcia: ani mikropożyczki, ani zwolnienia z ZUS, ani dopłaty do pensji pracowników. Nie jesteśmy jedyni w tej sytuacji. Na co dzień obsługuję ponad 130 firm przewozowych. Żadna nie dostała pieniędzy, o jakie wnioskowała – mówi Maciej Kulka, właściciel szkoły nauki jazdy w Lublinie. – Nie poddajemy się. Teraz chcemy wystąpić o subwencje z tarczy finansowej i też problemy: są dwie instrukcje wypełniania tego wniosku. Jedna ma 195 stron, a druga 70. Co więcej – są ze sobą sprzeczne.

Biznes chce powiedzieć rządzącym „dość!”. 16 maja planowana jest duża manifestacja w Warszawie. Na pewno wezmą w niej udział przedsiębiorcy z Lubelszczyzny. Niewykluczone, że tego dnia we wszystkich dużych miastach ich przedstawiciele przekażą wojewodom petycje z żądaniami.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 maja 2020 r. o 11:44
+16
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 maja 2020 r. o 08:24
+14
"Państwo polskie oddało w 2001 roku nieruchomość przy Lubartowskiej w Lublinie, za którą... już w 1964 roku zapłaciło odszkodowanie. - ... " Tak wynika z archiwalnych dokumentów. .... Okazuje się, że 6 stycznia 1961 r. do Komisji Rozpatrywania Roszczeń Zagranicznych USA, która dzieliła pieniądze z Polski, wpłynął wniosek o 275 tys. dolarów odszkodowania za lubelską ..... Został złożony przez The Theological Seminary Yeshivath Chachmey z Michigan." - źródło justice4poland.com
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 maja 2020 r. o 13:28
+10
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie.
__K__ lewacki propagandzisto -  zmień płytę z tym pisem :)  - "Bloomberg określa Polskę jako kraj, który najlepiej radzi sobie z pandemią i zmierza do odbicia gospodarczego. - "Poland is heading for a U-shape recovery, according to the head of its relief efforts."
Nie napisałem nic na temat koronawirusa i pandemii w cytowanym przez ciebie wpisie, więc to ty zmień płytę. Przekaz z Nowogrodzkiej jest taki, więc to wklejasz, tak?
  "...i zmierza do odbicia gospodarczego" :)  i dalej za Bloombergiem: " Unia Europejskia ocenia spadek polskiego PKB w tym roku na 4,3%, czyli jest to najmniejszy spadek wśród 27 gospodarek bloku UE " !!!!
  "...i zmierza do odbicia gospodarczego" :)  i dalej za Bloombergiem: " Unia Europejskia ocenia spadek polskiego PKB w tym roku na 4,3%, czyli jest to najmniejszy spadek wśród 27 gospodarek bloku UE " !!!! rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 maja 2020 r. o 08:17
+9
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie.
__K__ lewacki propagandzisto -  zmień płytę z tym pisem :)  - "Bloomberg określa Polskę jako kraj, który najlepiej radzi sobie z pandemią i zmierza do odbicia gospodarczego. - "Poland is heading for a U-shape recovery, according to the head of its relief efforts."
TECZOWY_ZSL  , napisz, proszę, jaki jest przekaz z Nowogrodzkiej w kwestii wyjaśnienia faktu, że wczoraj zanotowano w Polsce bodajże prawie 600 nowych zakażeń koronawirusem, z czego prawie 500 na Śląsku. Bo jak dla mnie, to jest oczywiste - rząd bojący się górników, jak diabeł święconej wody zaczął testować pracowników kopalń. Masowo - zamierzają przetestować wszystkich. Jak w żadnej innej grupie zawodowej. Duża liczba testów przekłada się na dużą liczbę stwierdzonych zakażeń. Mało testów - mało zakażeń. Wciąż Nowogrodzka podtrzymuje informacje Bloomberga, jakoby Polska dobrze radziła siebie z pandemią? PiSowski rząd dobrze sobie radzi z propagandą i z niczym więcej!!!
  Całkiem niedawno, bo w 2015 za  P0-PSL władza strzelała do bezbronnych górników... Cokolwiek zrobi teraz prawica, podczas ogólnoswiatowego kryzysu i pandemii, będzie na 100% lepsze niż zrobiłaby to wasza ambergoldziana  lewacka ekipa.
  Całkiem niedawno, bo w 2015 za  P0-PSL władza strzelała do bezbronnych górników... Cokolwiek zrobi teraz prawica, podczas ogólnoswiatowego kryzysu i pandemii, będzie na 100% lepsze niż zrobiłaby to wasza ambergoldziana  lewacka ekipa. rozwiń
Avatar
Igorrrr / 16 maja 2020 r. o 23:09
+5
Podali źle datę rozpoczęcia WŁASNEGO B8ZNESU ale winny jest urząd? Dobre
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 maja 2020 r. o 13:00
+5
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie.
  __K__ lewacki propagandzisto -  zmień płytę z tym pisem :)  - "Bloomberg określa Polskę jako kraj, który najlepiej radzi sobie z pandemią i zmierza do odbicia gospodarczego. - "Poland is heading for a U-shape recovery, according to the head of its relief efforts." 
  __K__ lewacki propagandzisto -  zmień płytę z tym pisem :)  - "Bloomberg określa Polskę jako kraj, który najlepiej radzi sobie z pandemią i zmierza do odbicia gospodarczego. - "Poland is heading for a U-shape recovery, according to the head of its relief efforts."  rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 maja 2020 r. o 08:23
+4
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie.
__K__ lewacki propagandzisto -  zmień płytę z tym pisem :)  - "Bloomberg określa Polskę jako kraj, który najlepiej radzi sobie z pandemią i zmierza do odbicia gospodarczego. - "Poland is heading for a U-shape recovery, according to the head of its relief efforts."
TECZOWY_ZSL  , napisz, proszę, jaki jest przekaz z Nowogrodzkiej w kwestii wyjaśnienia faktu, że wczoraj zanotowano w Polsce bodajże prawie 600 nowych zakażeń koronawirusem, z czego prawie 500 na Śląsku. Bo jak dla mnie, to jest oczywiste - rząd bojący się górników, jak diabeł święconej wody zaczął testować pracowników kopalń. Masowo - zamierzają przetestować wszystkich. Jak w żadnej innej grupie zawodowej. Duża liczba testów przekłada się na dużą liczbę stwierdzonych zakażeń. Mało testów - mało zakażeń. Wciąż Nowogrodzka podtrzymuje informacje Bloomberga, jakoby Polska dobrze radziła siebie z pandemią? PiSowski rząd dobrze sobie radzi z propagandą i z niczym więcej!!!
Całkiem niedawno, bo w 2015 za  P0-PSL władza strzelała do bezbronnych górników... Cokolwiek zrobi teraz prawica, podczas ogólnoswiatowego kryzysu i pandemii, będzie na 100% lepsze niż zrobiłaby to wasza ambergoldziana  lewacka ekipa.
Znowu nie odpowiadasz na temat, tylko rzucasz jakieś bzdurne kalumnie. Jesteś PiSowskim idiotą - inaczej nie można cię określić. Służalczy piesek Kaczyńskiego i jego świty.
  Nic z tego co napisałeś o mnie nie jest prawdą...ale  wybaczam.
  Nic z tego co napisałeś o mnie nie jest prawdą...ale  wybaczam. rozwiń
Avatar
aromek7 / 12 maja 2020 r. o 09:28
+3
Więcej dałoby PO i PSL! Sobie. Żarliby tylko ośmiorniczki i bydlęce policzki. Wcześniej sprzedaliby Niemcom Pocztę Polską, PKP, LOT, itd. A poza tym wg. Po to 'Ch&j z Polską'.
Avatar
___K___ / 12 maja 2020 r. o 12:06
+2
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie.
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie. rozwiń
Avatar
Motorlublin / 12 maja 2020 r. o 15:07
+1
Nie trzeba popierać lewicy czy PO wystarczy mieć własny mózg myśleć kojarzyć czytać i nie słuchać propagandy z TVP która przeznaczoną jest dla sierot po poprzednim systemie. nawet Stalin opętany wizjami spisków który wysłał do łagrów inżynierów i wysokich wojskowych musial się cofnąć bo doszło do zapaści wojska w latach 30stych. Na aparacie robotniczo chłopskim który konsumuje i niewiele produkuje nie da się zbudować dobrobytu. PiS uderza w wykształconych pracowitych ambitnych ludzi promuje nieudolnych słabych leniwych
Avatar
Igorrrr / 16 maja 2020 r. o 23:14
0
Kolonia - bo pracownik Lidla nie będzie przez godzinę dyszal nad fryzjerem?
Avatar
Igorrrr / 16 maja 2020 r. o 23:09
+5
Podali źle datę rozpoczęcia WŁASNEGO B8ZNESU ale winny jest urząd? Dobre
Avatar
___K___ / 14 maja 2020 r. o 09:20
-5
"Państwo polskie oddało w 2001 roku nieruchomość przy Lubartowskiej w Lublinie, za którą... już w 1964 roku zapłaciło odszkodowanie. - ... " Tak wynika z archiwalnych dokumentów. .... Okazuje się, że 6 stycznia 1961 r. do Komisji Rozpatrywania Roszczeń Zagranicznych USA, która dzieliła pieniądze z Polski, wpłynął wniosek o 275 tys. dolarów odszkodowania za lubelską ..... Został złożony przez The Theological Seminary Yeshivath Chachmey z Michigan." - źródło justice4poland.com
Co to ma wspólnego z tarczą antykryzysową?
Co to ma wspólnego z tarczą antykryzysową? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 maja 2020 r. o 08:24
+14
"Państwo polskie oddało w 2001 roku nieruchomość przy Lubartowskiej w Lublinie, za którą... już w 1964 roku zapłaciło odszkodowanie. - ... " Tak wynika z archiwalnych dokumentów. .... Okazuje się, że 6 stycznia 1961 r. do Komisji Rozpatrywania Roszczeń Zagranicznych USA, która dzieliła pieniądze z Polski, wpłynął wniosek o 275 tys. dolarów odszkodowania za lubelską ..... Został złożony przez The Theological Seminary Yeshivath Chachmey z Michigan." - źródło justice4poland.com
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 maja 2020 r. o 08:23
+4
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie.
__K__ lewacki propagandzisto -  zmień płytę z tym pisem :)  - "Bloomberg określa Polskę jako kraj, który najlepiej radzi sobie z pandemią i zmierza do odbicia gospodarczego. - "Poland is heading for a U-shape recovery, according to the head of its relief efforts."
TECZOWY_ZSL  , napisz, proszę, jaki jest przekaz z Nowogrodzkiej w kwestii wyjaśnienia faktu, że wczoraj zanotowano w Polsce bodajże prawie 600 nowych zakażeń koronawirusem, z czego prawie 500 na Śląsku. Bo jak dla mnie, to jest oczywiste - rząd bojący się górników, jak diabeł święconej wody zaczął testować pracowników kopalń. Masowo - zamierzają przetestować wszystkich. Jak w żadnej innej grupie zawodowej. Duża liczba testów przekłada się na dużą liczbę stwierdzonych zakażeń. Mało testów - mało zakażeń. Wciąż Nowogrodzka podtrzymuje informacje Bloomberga, jakoby Polska dobrze radziła siebie z pandemią? PiSowski rząd dobrze sobie radzi z propagandą i z niczym więcej!!!
Całkiem niedawno, bo w 2015 za  P0-PSL władza strzelała do bezbronnych górników... Cokolwiek zrobi teraz prawica, podczas ogólnoswiatowego kryzysu i pandemii, będzie na 100% lepsze niż zrobiłaby to wasza ambergoldziana  lewacka ekipa.
Znowu nie odpowiadasz na temat, tylko rzucasz jakieś bzdurne kalumnie. Jesteś PiSowskim idiotą - inaczej nie można cię określić. Służalczy piesek Kaczyńskiego i jego świty.
  Nic z tego co napisałeś o mnie nie jest prawdą...ale  wybaczam.
  Nic z tego co napisałeś o mnie nie jest prawdą...ale  wybaczam. rozwiń
Avatar
___K___ / 13 maja 2020 r. o 08:20
-3
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie.
__K__ lewacki propagandzisto -  zmień płytę z tym pisem :)  - "Bloomberg określa Polskę jako kraj, który najlepiej radzi sobie z pandemią i zmierza do odbicia gospodarczego. - "Poland is heading for a U-shape recovery, according to the head of its relief efforts."
TECZOWY_ZSL  , napisz, proszę, jaki jest przekaz z Nowogrodzkiej w kwestii wyjaśnienia faktu, że wczoraj zanotowano w Polsce bodajże prawie 600 nowych zakażeń koronawirusem, z czego prawie 500 na Śląsku. Bo jak dla mnie, to jest oczywiste - rząd bojący się górników, jak diabeł święconej wody zaczął testować pracowników kopalń. Masowo - zamierzają przetestować wszystkich. Jak w żadnej innej grupie zawodowej. Duża liczba testów przekłada się na dużą liczbę stwierdzonych zakażeń. Mało testów - mało zakażeń. Wciąż Nowogrodzka podtrzymuje informacje Bloomberga, jakoby Polska dobrze radziła siebie z pandemią? PiSowski rząd dobrze sobie radzi z propagandą i z niczym więcej!!!
Całkiem niedawno, bo w 2015 za  P0-PSL władza strzelała do bezbronnych górników... Cokolwiek zrobi teraz prawica, podczas ogólnoswiatowego kryzysu i pandemii, będzie na 100% lepsze niż zrobiłaby to wasza ambergoldziana  lewacka ekipa.
Znowu nie odpowiadasz na temat, tylko rzucasz jakieś bzdurne kalumnie. Jesteś PiSowskim idiotą - inaczej nie można cię określić. Służalczy piesek Kaczyńskiego i jego świty.
Znowu nie odpowiadasz na temat, tylko rzucasz jakieś bzdurne kalumnie. Jesteś PiSowskim idiotą - inaczej nie można cię określić. Służalczy piesek Kaczyńskiego i jego świty. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 maja 2020 r. o 08:17
+9
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie.
__K__ lewacki propagandzisto -  zmień płytę z tym pisem :)  - "Bloomberg określa Polskę jako kraj, który najlepiej radzi sobie z pandemią i zmierza do odbicia gospodarczego. - "Poland is heading for a U-shape recovery, according to the head of its relief efforts."
TECZOWY_ZSL  , napisz, proszę, jaki jest przekaz z Nowogrodzkiej w kwestii wyjaśnienia faktu, że wczoraj zanotowano w Polsce bodajże prawie 600 nowych zakażeń koronawirusem, z czego prawie 500 na Śląsku. Bo jak dla mnie, to jest oczywiste - rząd bojący się górników, jak diabeł święconej wody zaczął testować pracowników kopalń. Masowo - zamierzają przetestować wszystkich. Jak w żadnej innej grupie zawodowej. Duża liczba testów przekłada się na dużą liczbę stwierdzonych zakażeń. Mało testów - mało zakażeń. Wciąż Nowogrodzka podtrzymuje informacje Bloomberga, jakoby Polska dobrze radziła siebie z pandemią? PiSowski rząd dobrze sobie radzi z propagandą i z niczym więcej!!!
  Całkiem niedawno, bo w 2015 za  P0-PSL władza strzelała do bezbronnych górników... Cokolwiek zrobi teraz prawica, podczas ogólnoswiatowego kryzysu i pandemii, będzie na 100% lepsze niż zrobiłaby to wasza ambergoldziana  lewacka ekipa.
  Całkiem niedawno, bo w 2015 za  P0-PSL władza strzelała do bezbronnych górników... Cokolwiek zrobi teraz prawica, podczas ogólnoswiatowego kryzysu i pandemii, będzie na 100% lepsze niż zrobiłaby to wasza ambergoldziana  lewacka ekipa. rozwiń
Avatar
___K___ / 13 maja 2020 r. o 08:08
-3
TECZOWY_ZSL, im więcej mnie minusujesz, tym bardziej przyznajesz, że mam rację :-)
Avatar
___K___ / 13 maja 2020 r. o 07:45
-3
Płyta pt przez ostatnie 8 lat... Jest nieaktualna. PiS ma pełnię władzy 8 lat hossy na rynkach za sobą i możliwość pokazania jak radzą sobie w kryzysie. Pieniądze umie rozdać każdy zadłużyć państwo też . Rządzić w kryzysie już nie. Czego można się spodziewać po ludziach myślących o gospodarce jak w PRL. Skąd to zaskoczenie i zdziwienie. Rządy partii populistycznych kończą się zawsze finansową katastrofą
"piniendzy nie ma i nie będzie" - mawiał Vincent od finansów Zielonej Wyspy :)
A najśmieszniejsze jest to, że po rządach PO i PSL, które przypadły na czas ptężnego kryzysu ekonomicznego na świecie, finanse publiczne były w takim stanie, że PiS mógł spokojnie rozdawać kasę i dopiero po pewnym czasie zaczął nas zadłużać. Teraz, po paru latach rządów PiSu mamy ogromną dziurę w finansach publicznych - wielkie zadłużenie i brak kasy na cokolwiek. Za to zwolennicy PiSu dali sobie zrobić wodę z resztek mózgu i wierzą, że jest tak super. Otóż mówię wam - nie jest. Jesteśmy w czarnej d*pie.
__K__ lewacki propagandzisto -  zmień płytę z tym pisem :)  - "Bloomberg określa Polskę jako kraj, który najlepiej radzi sobie z pandemią i zmierza do odbicia gospodarczego. - "Poland is heading for a U-shape recovery, according to the head of its relief efforts."
TECZOWY_ZSL , napisz, proszę, jaki jest przekaz z Nowogrodzkiej w kwestii wyjaśnienia faktu, że wczoraj zanotowano w Polsce bodajże prawie 600 nowych zakażeń koronawirusem, z czego prawie 500 na Śląsku. Bo jak dla mnie, to jest oczywiste - rząd bojący się górników, jak diabeł święconej wody zaczął testować pracowników kopalń. Masowo - zamierzają przetestować wszystkich. Jak w żadnej innej grupie zawodowej. Duża liczba testów przekłada się na dużą liczbę stwierdzonych zakażeń. Mało testów - mało zakażeń. Wciąż Nowogrodzka podtrzymuje informacje Bloomberga, jakoby Polska dobrze radziła siebie z pandemią? PiSowski rząd dobrze sobie radzi z propagandą i z niczym więcej!!!
TECZOWY_ZSL , napisz, proszę, jaki jest przekaz z Nowogrodzkiej w kwestii wyjaśnienia faktu, że wczoraj zanotowano w Polsce bodajże prawie 600 nowych zakażeń koronawirusem, z czego prawie 500 na Śląsku. Bo jak dla mnie, to jest oczywiste - rząd bojący się górników, jak diabeł święconej wody zaczął testować pracowników kopalń. Masowo - zamierzają przetestować wszystkich. Jak w żadnej innej grupie zawodowej. Duża liczba testów przekłada się na dużą liczbę stwierdzonych zakażeń. Mało testów - mało zakażeń. Wciąż Nowogrodzka pod... rozwiń
Avatar
Kolonia_z_dykty / 13 maja 2020 r. o 07:20
-3
Jak to jest, że fryzjer MOŻE iść do Lidla, a pracownik Lidla NIE może iść do fryzjera? -- Bez masy użytecznych idiotów rewolucji nie udałoby się przeprowadzić - (Lenin).