Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

16 lipca 2020 r.
9:50

Wyścig po dopłaty dla przedsiębiorców. Kolejne osoby zgłaszają problemy ze stroną do składania wniosków. "To jakaś kpina"

Autor: Zdjęcie autora toma am
49 27 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Od rana są problemy z systemem informatycznym do składania wniosków o dotacje w ramach unijnego wsparcia dla mikro i małych firm, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed godz. 10  Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości zapewniała, że do godz. 10 (wtedy rusza nabór) wszystko powinno działać zgodnie z planem. Tak się jednak nie stało.

Po godz. 10 do naszej redakcji zadzwonił pan Michał.

– Wszystko sobie wczoraj przygotowałem, ale nic z tego. próbuję wejść na stronę od godz. 9.45. nic z tego, system nie działa. Po ok. pół godz. udało mi się przejść do strony logowania. Ale co z tego jak przycisk "zaloguj" nie jest aktywny?

– To jakaś kpina. System nie działa!!! Już od godziny 9 rano próbuję się zalogować w celu wysłania przygotowanego wcześniej wniosku, ale nie jest to możliwe - pisze nam kolejny Czytelnik.

– Konkurs powinien zostać unieważniony i ogłoszony ponownie ze zmienionymi kryteriami. Na pewno nie wszyscy, którzy starają się o pieniądze są tak samo poszkodowani z powodu koronawirusa – mówi pani Dorota z Kazimierza Dolnego.

O godz. 11.30 zadzwonił do nas Czytelnik, który powiedział, że pojechał osobiście do siedziby LAWP-u przy ul. Wojciechowskiej w Lublinie. Tam usłyszał, że strona już działa poprawnie i można się zalogować. Jednak ponownie nie udało mu się tego zrobić. Jak się dowiedział, do tej pory wpłynęło około 2 tys. wniosków.

W puli są 74 mln zł. O dofinansowanie mogą się ubiegać mikro i małe przedsiębiorstwa, które wskutek pandemii zanotowały spadek obrotów o co najmniej 30 proc. O przyznaniu pomocy ma decydować kolejność zgłoszeń, dlatego pojawiły się obawy, czy system informatyczny wytrzyma obciążenia związane z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych beneficjentów. Między innymi z tego powodu rozpoczęcie naboru przełożono o jeden dzień.

Ale w czwartek przed godz. 10 pojawiły się problemy z działaniem strony do składania wniosków.

– Dostajemy sygnały od przedsiębiorców, którzy nie mogą się zalogować w systemie – przyznaje Katarzyna Kędzierska, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. – Bazujemy na serwerach i routerach Urzędu Marszałkowskiego. Serwery działają poprawnie. Pracujemy z operatorem nad tym, by zwiększyć przepustowość routerów.

Jak informuje szefowa LAWP, przygotowanych do złożenia jest ok. 20 tys. wniosków. Według szacunków agencji, wsparcie otrzyma ok. 4,5 tys. firm.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rom23 / 16 lipca 2020 r. o 10:27
+42
ci w urzędzie to prawdziwi" informatycy " Dziecko przewidziało by ,ze serwery się zatkają o 10 godzinie a wystarczyło by rozciągną w czasie przyjmowanie wniosków i spośród prawidłowo wypełnionych wylosować te które dostana dotacje Kolejność wpływu to najgorsze kryterium jakie można było wybrać a i tak jest to loteria bo nie wiadomo komu uda się zalogować i wysłać wniosek
Avatar
marcinzlublina / 16 lipca 2020 r. o 10:52
+40
Kryterium - kto pierwszy ten lepszy - to kpina i debilizm !
Avatar
Rom23 / 16 lipca 2020 r. o 11:36
+33
no i co dalej z tymi wnioskami ? może ktoś podoił by jakaś decyzję ? Jak długo będziemy tu klikać próbując się zalogować ? My mamy co robić Zmienić kryterium przyjąć wszystkie wnioski i rozpatrywać , kierować do tych najbardziej poszkodowanych ? hej urzędnicy nie czekajcie do piętnastej Czas na działanie odwagi
Avatar
Piter79 / 16 lipca 2020 r. o 11:01
+31
Jeśli przerasta ich tak prosta czynność jak rozdanie unijnych pieniędzy to może najwyższa pora zdać sprzęt i udać się na zasłużoną emeryturę a robotę zostawić komuś kto się na tym zna? Kto tam jest informatykiem w Marszałkowskim? Pewnie jakiś socjolog po KUL albo szwagierka radnego PiS z ukończoną kosmetologią u Rydzyka w Toruniu.
Avatar
Lublin_KIA / 16 lipca 2020 r. o 11:30
+29
To jest skandal i przewał roku! Dokumenty przygotowane od tygodnia. Od 7 rano nie da się załadować strony, o logowaniu nie wspomnę. Czy trwa ręczne wprowadzanie wniosków dla znajomego królika? Trzeba zgłaszać zawiadomienie do prokuratury.
Avatar
lbnpl / 16 lipca 2020 r. o 12:03
+28
Zalogowałem się. Dotarłem do ostatniej zakładki , naciskam guzik "4. złóż w urzędzie" i nie działa po nastu sekundach strona się wyłącza. Mam filmik z tego oszustwa!
Avatar
Arbuzik / 16 lipca 2020 r. o 12:04
+26
Skandal od 9:00 siedzę nad komputerem i się wpatruje w ekran i co? Kółeczko się kręci i NIC Strona nie odpowiada Ciekawe do kogo trafią środki jak nie można złożyć wniosku. a może już trafiły????????
Avatar
Jasek / 16 lipca 2020 r. o 11:34
+26
dziadostwo !!!!!! a taka miała być firma do wspierania przedsiębiorczości
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 09:58
+25
Sprawa się rypła. Dobra zmiana....I teraz jakoś ta istniejąca tylko hipotetycznie Unia jakoś nie śmierdzi...Pieniądze daje autentyczne....
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 10:12
+23
Jak się "swoich", płatnych nierobów - troli i rodzinkę zatrudnia (jak w Urzędzie Marszałkowskim i wszędzie indziej), a nie fachowców, ludzi kompetentnych - to tak jest....
Avatar
MarcHej / 17 lipca 2020 r. o 17:37
-1
Nie wiesz co napisać to chociaż poobrażasz i poprzeklinasz bo jestes przecież anonimowy w internecie, taka to natura prostego człowieka, jaki lud taka i władza niestety w tym kraju
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 17:26
+2
żeby złożyć wniosek po otwarciu naboru, dlatego mi się udało i to bez żadnych "oszustw hakerskich" jak sugerują niezadowoleni spóźnialscy
I gó....masz, bo wszystko zostało unieważnione, anulowane. Głupi, podstawiony trolu. A może "klonie"innego, płatnego trola-idioty?
Avatar
Janusz_Paliwas / 16 lipca 2020 r. o 15:59
+2
cyt. ,,– Jesteśmy na to przygotowani. Wprowadziliśmy rozwiązania, które zabezpieczają możliwość jednoczesnego składania wielu wniosków. Największe obciążenie systemu było jednak w momencie ich wypełniania. W momencie, gdy przedsiębiorcy mają już wypełnione dokumenty, ich wysłanie nie powinno być problemem – przekonuje Kędzierska.”
Avatar
MarcHej / 16 lipca 2020 r. o 15:39
-4
Od początku było wiadomo że będzie ogromna ilość wniosków i dlatego wystarczyło się odpowiednio wcześnie zalogować i mieć , ja się zalogowałem po 5 rano o cały czas utrzymywałem połączenie na portalu żeby złożyć wniosek po otwarciu naboru, dlatego mi się udało i to bez żadnych "oszustw hakerskich" jak sugerują niezadowoleni spóźnialscy. Miało być kto pierwszy ten lepszy a nie dla wszystkich przecież. Teraz niezadowoleni pseudoprzedsiębiorcy, którym sie nie udało zalogować trąbią żeby unieważnić , porażka
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:07
+6
Donald Tusk w TVN o 500+: "Nie żałuję, że nie wprowadziłem 500+
Tak się zastanawiam, ile jeszcze lat ty i tobie podobne matołki będą obarczać Platformę błędami popełnionymi przez PiS. Żeby tylko błędami - nawet afery PiSowskie próbujecie tłumaczyć Platformą. Banda idiotów dorwała się do władzy, kupiła jeszcze większą bandę idiotów nie swoimi, a naszymi, pieniędzmi i roznoszą kraj w PiSdu. A połowa Polaków jeszcze im przyklaskuje.
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 12:54
+1
TECZOWY jełopie to, co masz na szyi zamiast łepetyny Ci się ukręci - od tego ciągłego maszerowania do przodu i oglądania w tył jednocześnie Szable do boju, trole do gnoju!!!
Avatar
Agent_Tomek / 16 lipca 2020 r. o 12:26
+13
Donald Tusk w TVN o 500+: "Nie żałuję, że nie wprowadziłem 500+
 Szanujmy się. Jak ten systym może działać skoro trolle z Urzędu Marszałkowskiego siedzą na forum i wklejają durne wpisy o Tusku i Rostowskim zamiast wziąć się za robotę?
Avatar
LBN / 16 lipca 2020 r. o 12:17
+15
Te wszystkie eurodotacje i składanie wniosków to idealne potwierdzenie hasła : (Euro)Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko walczy się z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju!. Drukują pieniądze i robią po prostu ze wszystkich idiotów i żebraków.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 lipca 2020 r. o 12:12
-23
Donald Tusk w TVN o 500+: "Nie żałuję, że nie wprowadziłem 500+
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 lipca 2020 r. o 12:09
-15
"PINIENDZY NIE MA.... "VINCENT ROSSTOWSKI :)
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej
Covid-19

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej

Politycy przygotowali projekt zmiany obowiązującego prawa. Chcą dać pracodawcy możliwość dłuższego skierowania pracowników na pracę zdalną.

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Koniec kiepskiej passy klubu z Chełma. Po dwóch porażkach na początek nowego sezonu biało-zieloni ograli w Kraśniku tamtejszą Stal 2:0. Bohaterami spotkania byli najbardziej doświadczeni gracze: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin, którzy zdobyli po jednym golu.

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Są trzy nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Lubelskiem. Chodzi o gospodarstwa na terenie powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Lubelskie jest obecnie województwem, w którym występuje najwięcej ognisk ASF w Polsce, bo aż 34.

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom
galeria

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Skody Fabii, która rozbiła się na jednym z domów w Niezdowie koło Opola Lubelskiego.

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!