Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 grudnia 2016 r.
21:32

6-latek błąkał się po mieście. Opiekunka nie wezwała policji. Matka: "Próbowała mnie okłamać"

115 69 A A

Niepełnosprawne dziecko ze specjalnego przedszkola przez prawie pół godziny błąkało się po ulicach miasta. Odpowiedzialna za nie opiekunka po stwierdzeniu zaginięcia nie wezwała policji, próbowała zamieść sprawę pod dywan

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

9 listopada dwie grupy dzieci z przedszkola przy podległym staroście Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w asyście pięciu opiekunek odwiedziły miejscową bibliotekę. Kiedy zakończyły zajęcia okazało się, że brakuje 6-letniego Dominika. Opiekunki zaczęły szukać go w pomieszczeniach biblioteki. W końcu ktoś sprawdził monitoring, z którego wynikało, że ubrany chłopczyk opuścił placówkę około godziny 10. Część opiekunek ruszyła na poszukiwania dziecka.

– Na maszerującego przez miasto Dominika zwrócił uwagę przejeżdżający samochodem pan Sławek, funkcjonariusz Straży Granicznej. Pobiegł za chłopcem, który wszedł do znanego mu sklepu – mówi pani Monika, matka Dominika.

Pan Sławomir zastał Dominika przy stoisku z zabawkami. Zapytał sprzedawczynie, czy go znają. Jedna z nich skojarzyła, że może to być syn pani Moniki. Pan Sławomir wezwał policję, wkrótce dziecko trafiło do mamy.

– Zanim jeszcze dowiedziałam się, że mój synek zaginął, Monika D., która była bezpośrednio za niego odpowiedzialna, próbowała mnie okłamać – mówi mama dziecka. – Myśląc, że wiem już, co się stało, zadzwoniła do mnie z informacją, że już wszystko dobrze i że Dominik jest bezpieczny. Kiedy zaskoczona zaczęłam wypytywać o szczegóły, wyjaśniła, że były z dziećmi w sklepie i Dominik im się zawieruszył. Tę samą wersję przekazała również dyrekcji szkoły.

Jak ostatecznie opiekunka tłumaczyła zajście matce 6-latka? – Nie zauważyliśmy wyjścia chłopca, stało się, no i co ja mam ci teraz powiedzieć poza słowem przepraszam? – skwitowała „przyciśnięta do muru”. Zapytana, dlaczego nie wezwała policji, odparła, że… nie miała telefonu.

Matka Dominika wystąpiła do dyrekcji SOSW ze skargą na osoby odpowiedzialne za zaginięcie chłopczyka oraz o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Moniki D. Zastanawia się jeszcze, czy nie powiadomić też prokuratury.

– Po incydencie z Dominikiem wszczęłam wszelkie przewidziane w takich przypadkach procedury wyjaśniające – zapewnia Irena Dejer, dyrektor włodawskiego SOSW. – O zdarzeniu poinformowałam też kuratorium i organ prowadzący, czyli Starostwo Powiatowe we Włodawie. Ostatecznie Monice D. udzieliłam nagany z wpisaniem do akt, a pozostałe osoby towarzyszące dzieciom w wycieczce do biblioteki otrzymały upomnienia. Nie mam jeszcze informacji, czy kuratorium podejmie wobec Moniki D. postępowanie dyscyplinarne.

Dyrektor Dejer zapewnia, że jej podwładna do tej pory dobrze pracowała i była chwalona przez rodziców. Dementuje też pogłoski, że Monika D. etat zawdzięcza rodzinnym związkom z wysokim urzędnikiem starostwa. Przyznaje, że po incydencie przeniosła ją z przedszkola do pracy z młodzieżą i wbrew opinii kadry w jej placówce nie uważa, aby to był awans.

– Jeśli Monika D. popełniła błąd, to musi za niego odpowiedzieć jak każdy inny pracownik. W żaden sposób nie ma prawa liczyć na jakąkolwiek taryfę ulgową – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski.

Czytaj więcej o:

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 11:32
+1
Brawo dla p. Sławka za to, że nie przejechał obok zastanawiając się czego to dziecko jest same tylko zainterweniował!! Nie bądźmy bierni na takie sytuacje!!
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 10:27
+1
Brawo za czujność dla przedctawiciela Straży Granicznej!
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:40
0
Ciąg dalszy..Zostal ogloszony konkurs na dyrektora sosw we Włodawie i... nikt o tym nie wie!Ogloszenie jest skrzetnie schowane na bip starostwa -nabór na stanowiska urzednicze. Pomimo zapewnień w uchwale zarzadu powiatu na darmo szukać informacji na stronie kuratorium oswiaty.Uklady kwitną w najlepsze!I pewnie innych kandydatów nie będzie.
Avatar
No tak / 12 grudnia 2016 o 23:43
0
Oby to nie byl koniec tej sprawy. Mam nadzieje ze dyr odpowie za swoje decyzje. Pewnie bedzie sie tłumaczyła ze nie wiedziała ze dając naganę zablokuje postępowanie dyscyplinarne. Pewnie i w Lublinie ma kogoś kto ja chroni. Szara Włodawa. Jeżeli nie teraz (a myśle ze Mama dziecka sie nie podda) to na pewno przed Panem Bogiem odpowie za swoje postępowanie. Wesołych Świat.
Avatar
mikolaj / 10 grudnia 2016 o 23:55
0
Żal mi was ludziska...niedługo Święta, czas wybaczenia i miłości!!!! Szczególnie piszące tu ,,mamusie" beda tłumaczyły dzieciom co to takiego jest....hipokryzja w pełni!!! Oderwijcie sie od kompa i idźcie z dzieciakiem na sanki!!!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 23:31
0
uuuuu, no tak myślałam. choć mialam nadzieję ze przewinienie jest za poważne żeby nadstawiac za p. m.d. swoją ***. pozostaje tylko pozazdrościć pracownikom sosw tak wspaniałej i walczącej o ich dobro dyr. (ironia oczywiście)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:54
0
To naprawdę kpina przede wszystkim z rodziców i dziecka. Ciekawe ile kosztowało takie załatwienie sprawy. Jak można spać spokojnie?
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:48
0
No i pozamiatane. Tyle w temacie sprawiedliwości jesli chodzi o sosw. Rozegrane pierwsza klasa p dyrektor. Blokada postępowania dyscyplinarnego udzieleniem nagany która po roku wygasa to dla
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 20:15
0
w *** to mieć.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 23:05
0
Trzeba być człowiekiem.Dla wszystkich.Nie tylko dla'swoich'.Władza przeminie i kolesiostwo się rozpierzchnie. pozdrawiam wujek dobra rada
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:40
0
Ciąg dalszy..Zostal ogloszony konkurs na dyrektora sosw we Włodawie i... nikt o tym nie wie!Ogloszenie jest skrzetnie schowane na bip starostwa -nabór na stanowiska urzednicze. Pomimo zapewnień w uchwale zarzadu powiatu na darmo szukać informacji na stronie kuratorium oswiaty.Uklady kwitną w najlepsze!I pewnie innych kandydatów nie będzie.
Avatar
No tak / 12 grudnia 2016 o 23:43
0
Oby to nie byl koniec tej sprawy. Mam nadzieje ze dyr odpowie za swoje decyzje. Pewnie bedzie sie tłumaczyła ze nie wiedziała ze dając naganę zablokuje postępowanie dyscyplinarne. Pewnie i w Lublinie ma kogoś kto ja chroni. Szara Włodawa. Jeżeli nie teraz (a myśle ze Mama dziecka sie nie podda) to na pewno przed Panem Bogiem odpowie za swoje postępowanie. Wesołych Świat.
Avatar
mikolaj / 10 grudnia 2016 o 23:55
0
Żal mi was ludziska...niedługo Święta, czas wybaczenia i miłości!!!! Szczególnie piszące tu ,,mamusie" beda tłumaczyły dzieciom co to takiego jest....hipokryzja w pełni!!! Oderwijcie sie od kompa i idźcie z dzieciakiem na sanki!!!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 23:31
0
uuuuu, no tak myślałam. choć mialam nadzieję ze przewinienie jest za poważne żeby nadstawiac za p. m.d. swoją ***. pozostaje tylko pozazdrościć pracownikom sosw tak wspaniałej i walczącej o ich dobro dyr. (ironia oczywiście)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:54
0
To naprawdę kpina przede wszystkim z rodziców i dziecka. Ciekawe ile kosztowało takie załatwienie sprawy. Jak można spać spokojnie?
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:48
0
No i pozamiatane. Tyle w temacie sprawiedliwości jesli chodzi o sosw. Rozegrane pierwsza klasa p dyrektor. Blokada postępowania dyscyplinarnego udzieleniem nagany która po roku wygasa to dla
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 20:15
0
w *** to mieć.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 23:05
0
Trzeba być człowiekiem.Dla wszystkich.Nie tylko dla'swoich'.Władza przeminie i kolesiostwo się rozpierzchnie. pozdrawiam wujek dobra rada
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 22:30
0
no faktyczne, dyrektorka rozegrała partię pierwsza klasa, lata praktyki w wodzeniu za nos nieświadomych rodziców, zorientowała się że choć jedna matka kumata, tylko szkoda ze naiwna i uwierzyła w dobre intencje a tu bachhhhh. Brawo, no ale zdaje się kadencja się kończy, trzeba zbierać punkty u kolesiostwa. Pani dyr. buuuuuuuuuuu
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 22:01
0
No i jak pani dyr.?Ładnie tak było oszukać matkę?Puściła pani pisemko do koleżanki z ko,zadziałał wujek dobra rada,o którym przedmowca wspomniał,dała nagane,zablokowała dyscyplinarke,awansowała podopieczna i dalej ją będzie wychwalac za byle g..Sprawa ucichnie, podopieczna wróci do przedszkola i będziecie żyły jakby się nic nie wydarzyło.I panna syta i teściowa cała!
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 3

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 138 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 67 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 7

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 12

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!