Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 kwietnia 2015 r.
21:41
Edytuj ten wpis

Były poseł przed sądem.

26 12 A A

W środę przed Sądem Rejonowym w Krasnymstawie odbyła się druga rozprawa przeciwko Gabrielowi J. i innym plantatorom, którzy 15 września ub. r. protestowali w obronie Krajowej Spółki Cukrowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Protest na krajowej "17” był bardzo malowniczy. Powiewały narodowe flagi, transparenty, była symboliczna kosa na sztorc i miecz. Uczestnicy pikiety domagali się wznowienia prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

Przybyli na miejsce policjanci protest potraktowali jako legalny, ale nie dopuścili do zablokowania ruchliwej drogi. Posypały się też mandaty za różnego rodzaju przewinienia, ale rolnicy ich nie przyjęli.

Były poseł, senator i minister rolnictwa został ukarany za to, że wbiegał na jezdnię i rozdawał kierowcom ulotki. Ktoś inny dostał mandat za brak dokumentów ciągnika oraz przejechanie podwójnej linii ciągłej. Z kolei uzbrojony w kosę uczestnik protestu otrzymał podpadł za posiadanie niebezpiecznego narzędzia.

W czasie środowej rozprawy Gabriel J. i jego ekipa od początku dezorganizowali jej przebieg. Zaczęło się od kłótni w sprawie rejestrowania rozprawy kamerą. Sąd się na to nie zgodził. Następnie, kiedy przyszła pora na zeznania funkcjonariuszy (Komenda Powiatowa Policji występuje w roli oskarżyciela), byłego parlamentarzystę zaniepokoiło to, że mieli przy sobie broń. – Obecność broni wpływa na moje samopoczucie – twierdził. – W takich warunkach i atmosferze czuję się zagrożony.

Złożył nawet w tej sprawie wniosek formalny. Po przerwie sąd orzekł jednak, że policjantom występującym w roli świadków przysługuje prawo do zachowania broni osobistej. Wtedy lider wrześniowego protestu złożył kolejny wniosek. Poinformował sąd, że skoro przed sądem mają stawać świadkowie z bronią, to on rezygnuje z uczestnictwa w rozprawie. Następnie wyszedł z sali rozpraw i już na nią nie wrócił.

Świadkowie, tak policjanci, jak i uczestniczący w proteście rolnicy, nie pamiętali czy Gabriel J. rzeczywiście zatrzymywał samochody, by wręczać kierowcom ulotki. Zanim ten opuścił salę rozpraw zdążył wnieść o przesłuchanie kolejnych trzech świadków i włączenie do sprawy dodatkowych materiałów dowodowych w postaci zarejestrowanych na płytach nagrań przebiegu protestu. Sąd się na to zgodził. Kolejny termin rozprawy wyznaczył na 22 kwietnia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stary sadownik ... / 2 kwietnia 2015 o 15:34
0

Pan G.J. wpisał się w historie polskiego parlamentaryzmu "złotymi" zgłoskami nawet, jak musieli odprowadzać go z mównicy sejmowej, bo nie za bardzo był obecny w świecie rzeczywistym. Teraz jątrzy wśród rolników mających trochę wolnego czasu w okresie jesienno-zimowym. Dziwi mnie tylko postawa sądu nie umiejącego zdyscyplinować osobników utrudniających prace Temidy!  

Avatar
zbych / 2 kwietnia 2015 o 10:03
0

panie redaktorze. Policjanci występujący służbowo w roli świadków mieli BROŃ SŁUŻBOWĄ, którą nosi się na służbie-jak wskazuje sama nazwa a nie osobistą.

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2015 o 08:26
0

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony to dlaczego nie zostaniecie rolnikami... proszę bardzo... bierzcie kredyty i inwestujcie... przecież to takie proste... 

Według Ciebie wszyscy inni oprócz rolników pracują w biurach i przed komputerami? Przez twoją blokadę do pracy spóźnił sie niejeden fizol, elektryk, hydraulik sprzedawca z cpn-u.  Niejeden z nich też prowadzi własną działalność na którą wziął kredyt. Który z nich dostaje dopłaty do swojej pracy? A jak mi się zachce zarabiać w € to mam zacząć blokować drogi?

Według Ciebie wszyscy inni oprócz rolników pracują w biurach i przed komputerami? Przez twoją blokadę do pracy spóźnił sie niejeden fizol, elektryk, hydraulik sprzedawca z cpn-u.  Niejeden z nich też prowadzi własną działalność na którą wziął kredyt. Który z nich dostaje dopłaty do swojej pracy? A jak mi się zachce zarabiać w € to mam zacząć blokować drogi?

rozwiń
Avatar
gosc / 2 kwietnia 2015 o 08:03
0

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony to dlaczego nie zostaniecie rolnikami... proszę bardzo... bierzcie kredyty i inwestujcie... przecież to takie proste... 

gościu jak na roli jest tak żle to oddaj ziemię i idz do pracy ja chętnie się zamienię , a ile ty kupiłeś ziemi na kredyt poza tym robić wam się nie chce tylko dopłaty, odszkodowania, dotacje do paliwa itp.wam w głowach w mieście nikt mi nie dopłaca do paliwa gdy wykorzystuje samochód do pracy płacę zusu miesięcznie tyle co ty cwaniaczku kwartalnie krusu dotacji i odszkodowań nie dostaje i jeszcze zapłacić muszę podatek a o ile wiem rolnik od dopłat  i paliwa nie płaci tak więc do roboty a nie strajkować. Wam zawsze było źle i za komuny i za demokracji jak kiedyś ktoś powiedział cyt." do gnoju nie do boju"

gościu jak na roli jest tak żle to oddaj ziemię i idz do pracy ja chętnie się zamienię , a ile ty kupiłeś ziemi na kredyt poza tym robić wam się nie chce tylko dopłaty, odszkodowania, dotacje do paliwa itp.wam w głowach w mieście nikt mi nie dopłaca do paliwa gdy wykorzystuje samochód do pracy płacę zusu miesięcznie tyle co ty cwaniaczku kwartalnie krusu dotacji i odszkodowań nie dostaje i jeszcze zapłacić muszę podatek a o ile wiem rolnik od dopłat  i paliwa nie płaci tak więc do roboty a nie strajkować. Wam zawsze był... rozwiń

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2015 o 07:54
0

Do "kamil": Baranem to ty jesteś bo tylko baran bezmyślnie "wali"... więc wal śmiało..! A tak w ogóle to jesteś tak ograniczony od dziecka czy uraz powypadkowy od tego "walenia"...? Czy w ogóle wiesz przeciw czemu były i są te protesty...? Czy wiesz że wielu rolników ma wyższe wykształcenie a od paru lat żeby dziedziczyć po rodzicach gospodarstwo trzeba mieć co najmniej wykształcenie maturalne agronomiczne...? Czy wiesz, że jak rolnictwo polskie upadnie przez złe decyzje polityków (być może nawet celowe) to pociągnie za sobą całą polską gospodarkę... i ty lub ktoś z twoich znajomych czy rodziny też straci pracę? Właściwie to już się to dzieje!  Pewnie zrozumienie tego jest dla ciebie zbyt trudne bo ty byłeś "najpierw w szkole a później do pracy" czy odwrotnie...?

No i co z tego twojego wykształcenia jeśli nawet nie wiesz komu najbardziej szkodzisz głupim blokowaniem drogi. Jak mi szef zacznie zalegać z wypłatą to postawię swą koparkę w bramie skupu zboża i będę się cieszył że komuś utrudniam życie. Ale komu to już nie ważne.

No i co z tego twojego wykształcenia jeśli nawet nie wiesz komu najbardziej szkodzisz głupim blokowaniem drogi. Jak mi szef zacznie zalegać z wypłatą to postawię swą koparkę w bramie skupu zboża i będę się cieszył że komuś utrudniam życie. Ale komu to już nie ważne.

rozwiń
Avatar
ytna / 1 kwietnia 2015 o 23:56
0

Zablokujemy rolników w lipcu i sierpniu w czasie naszych urlopów jak oni będą się śpieszyć kombajnami i traktorami z przyczepami. Tak jak oni kiedy my pracowaliśmy. Aptekarze nie wychodzą strajkować jak nie ma sezonu na grypę, producenci bombek i ozdób choinkowych nie strajkują po świętach, wulkanizatorzy nie mają pretensji jak nie ma sezonowej zmiany ogumienia, kosmetyczki nie straszą strajkiem gdy latem trzeba zamknąć solarium, lodziarze nie płaczą po wakacjach i niedomagają się odszkodowań, że nie ma słońca... Przekaż dalej!!! Blokujmy rolników w lipcu i sierpniu bo porządek musi być. 

Zablokujemy rolników w lipcu i sierpniu w czasie naszych urlopów jak oni będą się śpieszyć kombajnami i traktorami z przyczepami. Tak jak oni kiedy my pracowaliśmy. Aptekarze nie wychodzą strajkować jak nie ma sezonu na grypę, producenci bombek i ozdób choinkowych nie strajkują po świętach, wulkanizatorzy nie mają pretensji jak nie ma sezonowej zmiany ogumienia, kosmetyczki nie straszą strajkiem gdy latem trzeba zamknąć solarium, lodziarze nie płaczą po wakacjach i niedomagają się odszkodowań, że nie ma słońca... Przekaż dalej!!! Blokujmy... rozwiń

Avatar
anty / 1 kwietnia 2015 o 23:55
0

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony to dlaczego nie zostaniecie rolnikami... proszę bardzo... bierzcie kredyty i inwestujcie... przecież to takie proste... 

Zablokujemy rolników w lipcu i sierpniu w czasie naszych urlopów jak oni będą się śpieszyć kombajnami i traktorami z przyczepami. Tak jak oni kiedy my pracowaliśmy. Aptekarze nie wychodzą strajkować jak nie ma sezonu na grypę, producenci bombek i ozdób choinkowych nie strajkują po świętach, wulkanizatorzy nie mają pretensji jak nie ma sezonowej zmiany ogumienia, kosmetyczki nie straszą strajkiem gdy latem trzeba zamknąć solarium, lodziarze nie płaczą po wakacjach i niedomagają się odszkodowań, że nie ma słońca... Przekaż dalej!!! Blokujmy rolników w lipcu i sierpniu bo porządek musi być. 

Zablokujemy rolników w lipcu i sierpniu w czasie naszych urlopów jak oni będą się śpieszyć kombajnami i traktorami z przyczepami. Tak jak oni kiedy my pracowaliśmy. Aptekarze nie wychodzą strajkować jak nie ma sezonu na grypę, producenci bombek i ozdób choinkowych nie strajkują po świętach, wulkanizatorzy nie mają pretensji jak nie ma sezonowej zmiany ogumienia, kosmetyczki nie straszą strajkiem gdy latem trzeba zamknąć solarium, lodziarze nie płaczą po wakacjach i niedomagają się odszkodowań, że nie ma słońca... Przekaż dal... rozwiń

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 23:16
0

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony to dlaczego nie zostaniecie rolnikami... proszę bardzo... bierzcie kredyty i inwestujcie... przecież to takie proste... 

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony ... rozwiń

Avatar
jOOj / 1 kwietnia 2015 o 23:03
0

Do "kamil": Baranem to ty jesteś bo tylko baran bezmyślnie "wali"... więc wal śmiało..! A tak w ogóle to jesteś tak ograniczony od dziecka czy uraz powypadkowy od tego "walenia"...? Czy w ogóle wiesz przeciw czemu były i są te protesty...? Czy wiesz że wielu rolników ma wyższe wykształcenie a od paru lat żeby dziedziczyć po rodzicach gospodarstwo trzeba mieć co najmniej wykształcenie maturalne agronomiczne...? Czy wiesz, że jak rolnictwo polskie upadnie przez złe decyzje polityków (być może nawet celowe) to pociągnie za sobą całą polską gospodarkę... i ty lub ktoś z twoich znajomych czy rodziny też straci pracę? Właściwie to już się to dzieje!  Pewnie zrozumienie tego jest dla ciebie zbyt trudne bo ty byłeś "najpierw w szkole a później do pracy" czy odwrotnie...?

Do "kamil": Baranem to ty jesteś bo tylko baran bezmyślnie "wali"... więc wal śmiało..! A tak w ogóle to jesteś tak ograniczony od dziecka czy uraz powypadkowy od tego "walenia"...? Czy w ogóle wiesz przeciw czemu były i są te protesty...? Czy wiesz że wielu rolników ma wyższe wykształcenie a od paru lat żeby dziedziczyć po rodzicach gospodarstwo trzeba mieć co najmniej wykształcenie maturalne agronomiczne...? Czy wiesz, że jak rolnictwo polskie upadnie przez złe decyzje polityków (być może nawet celowe) to pociągnie za sobą całą polską g... rozwiń

Avatar
dik / 1 kwietnia 2015 o 22:54
0

ja wychodze z zalozenia ze jak jest protest trzeba walic w nich zawsze z oc dostaniesz odszkodowanie bo jest ich wina za blokowanie drogi. barany nie biara pod uwage ze ktos pracuje i traci dlatego nie obchodza mnie ich protesty i tak maja lepiej niz przecietny kowalski, po drugie chcialbym zobaczyc ich miny jak spoznia im sie ktos z dostawa nawozu. Ci ludzie sa bez wyksztalcenia i nie mysla mozgiem tylko sila chca wywzec presje ale niestety czasy sie zmienily, wiec rolnicy najpierw do szkoly a pozniej za uprawe roli.!!!!

Chyba gościu stoisz przed lustrem

Chyba gościu stoisz przed lustrem

rozwiń
Avatar
stary sadownik ... / 2 kwietnia 2015 o 15:34
0

Pan G.J. wpisał się w historie polskiego parlamentaryzmu "złotymi" zgłoskami nawet, jak musieli odprowadzać go z mównicy sejmowej, bo nie za bardzo był obecny w świecie rzeczywistym. Teraz jątrzy wśród rolników mających trochę wolnego czasu w okresie jesienno-zimowym. Dziwi mnie tylko postawa sądu nie umiejącego zdyscyplinować osobników utrudniających prace Temidy!  

Avatar
zbych / 2 kwietnia 2015 o 10:03
0

panie redaktorze. Policjanci występujący służbowo w roli świadków mieli BROŃ SŁUŻBOWĄ, którą nosi się na służbie-jak wskazuje sama nazwa a nie osobistą.

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2015 o 08:26
0

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony to dlaczego nie zostaniecie rolnikami... proszę bardzo... bierzcie kredyty i inwestujcie... przecież to takie proste... 

Według Ciebie wszyscy inni oprócz rolników pracują w biurach i przed komputerami? Przez twoją blokadę do pracy spóźnił sie niejeden fizol, elektryk, hydraulik sprzedawca z cpn-u.  Niejeden z nich też prowadzi własną działalność na którą wziął kredyt. Który z nich dostaje dopłaty do swojej pracy? A jak mi się zachce zarabiać w € to mam zacząć blokować drogi?

Według Ciebie wszyscy inni oprócz rolników pracują w biurach i przed komputerami? Przez twoją blokadę do pracy spóźnił sie niejeden fizol, elektryk, hydraulik sprzedawca z cpn-u.  Niejeden z nich też prowadzi własną działalność na którą wziął kredyt. Który z nich dostaje dopłaty do swojej pracy? A jak mi się zachce zarabiać w € to mam zacząć blokować drogi?

rozwiń
Avatar
gosc / 2 kwietnia 2015 o 08:03
0

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony to dlaczego nie zostaniecie rolnikami... proszę bardzo... bierzcie kredyty i inwestujcie... przecież to takie proste... 

gościu jak na roli jest tak żle to oddaj ziemię i idz do pracy ja chętnie się zamienię , a ile ty kupiłeś ziemi na kredyt poza tym robić wam się nie chce tylko dopłaty, odszkodowania, dotacje do paliwa itp.wam w głowach w mieście nikt mi nie dopłaca do paliwa gdy wykorzystuje samochód do pracy płacę zusu miesięcznie tyle co ty cwaniaczku kwartalnie krusu dotacji i odszkodowań nie dostaje i jeszcze zapłacić muszę podatek a o ile wiem rolnik od dopłat  i paliwa nie płaci tak więc do roboty a nie strajkować. Wam zawsze było źle i za komuny i za demokracji jak kiedyś ktoś powiedział cyt." do gnoju nie do boju"

gościu jak na roli jest tak żle to oddaj ziemię i idz do pracy ja chętnie się zamienię , a ile ty kupiłeś ziemi na kredyt poza tym robić wam się nie chce tylko dopłaty, odszkodowania, dotacje do paliwa itp.wam w głowach w mieście nikt mi nie dopłaca do paliwa gdy wykorzystuje samochód do pracy płacę zusu miesięcznie tyle co ty cwaniaczku kwartalnie krusu dotacji i odszkodowań nie dostaje i jeszcze zapłacić muszę podatek a o ile wiem rolnik od dopłat  i paliwa nie płaci tak więc do roboty a nie strajkować. Wam zawsze był... rozwiń

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2015 o 07:54
0

Do "kamil": Baranem to ty jesteś bo tylko baran bezmyślnie "wali"... więc wal śmiało..! A tak w ogóle to jesteś tak ograniczony od dziecka czy uraz powypadkowy od tego "walenia"...? Czy w ogóle wiesz przeciw czemu były i są te protesty...? Czy wiesz że wielu rolników ma wyższe wykształcenie a od paru lat żeby dziedziczyć po rodzicach gospodarstwo trzeba mieć co najmniej wykształcenie maturalne agronomiczne...? Czy wiesz, że jak rolnictwo polskie upadnie przez złe decyzje polityków (być może nawet celowe) to pociągnie za sobą całą polską gospodarkę... i ty lub ktoś z twoich znajomych czy rodziny też straci pracę? Właściwie to już się to dzieje!  Pewnie zrozumienie tego jest dla ciebie zbyt trudne bo ty byłeś "najpierw w szkole a później do pracy" czy odwrotnie...?

No i co z tego twojego wykształcenia jeśli nawet nie wiesz komu najbardziej szkodzisz głupim blokowaniem drogi. Jak mi szef zacznie zalegać z wypłatą to postawię swą koparkę w bramie skupu zboża i będę się cieszył że komuś utrudniam życie. Ale komu to już nie ważne.

No i co z tego twojego wykształcenia jeśli nawet nie wiesz komu najbardziej szkodzisz głupim blokowaniem drogi. Jak mi szef zacznie zalegać z wypłatą to postawię swą koparkę w bramie skupu zboża i będę się cieszył że komuś utrudniam życie. Ale komu to już nie ważne.

rozwiń
Avatar
ytna / 1 kwietnia 2015 o 23:56
0

Zablokujemy rolników w lipcu i sierpniu w czasie naszych urlopów jak oni będą się śpieszyć kombajnami i traktorami z przyczepami. Tak jak oni kiedy my pracowaliśmy. Aptekarze nie wychodzą strajkować jak nie ma sezonu na grypę, producenci bombek i ozdób choinkowych nie strajkują po świętach, wulkanizatorzy nie mają pretensji jak nie ma sezonowej zmiany ogumienia, kosmetyczki nie straszą strajkiem gdy latem trzeba zamknąć solarium, lodziarze nie płaczą po wakacjach i niedomagają się odszkodowań, że nie ma słońca... Przekaż dalej!!! Blokujmy rolników w lipcu i sierpniu bo porządek musi być. 

Zablokujemy rolników w lipcu i sierpniu w czasie naszych urlopów jak oni będą się śpieszyć kombajnami i traktorami z przyczepami. Tak jak oni kiedy my pracowaliśmy. Aptekarze nie wychodzą strajkować jak nie ma sezonu na grypę, producenci bombek i ozdób choinkowych nie strajkują po świętach, wulkanizatorzy nie mają pretensji jak nie ma sezonowej zmiany ogumienia, kosmetyczki nie straszą strajkiem gdy latem trzeba zamknąć solarium, lodziarze nie płaczą po wakacjach i niedomagają się odszkodowań, że nie ma słońca... Przekaż dalej!!! Blokujmy... rozwiń

Avatar
anty / 1 kwietnia 2015 o 23:55
0

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony to dlaczego nie zostaniecie rolnikami... proszę bardzo... bierzcie kredyty i inwestujcie... przecież to takie proste... 

Zablokujemy rolników w lipcu i sierpniu w czasie naszych urlopów jak oni będą się śpieszyć kombajnami i traktorami z przyczepami. Tak jak oni kiedy my pracowaliśmy. Aptekarze nie wychodzą strajkować jak nie ma sezonu na grypę, producenci bombek i ozdób choinkowych nie strajkują po świętach, wulkanizatorzy nie mają pretensji jak nie ma sezonowej zmiany ogumienia, kosmetyczki nie straszą strajkiem gdy latem trzeba zamknąć solarium, lodziarze nie płaczą po wakacjach i niedomagają się odszkodowań, że nie ma słońca... Przekaż dalej!!! Blokujmy rolników w lipcu i sierpniu bo porządek musi być. 

Zablokujemy rolników w lipcu i sierpniu w czasie naszych urlopów jak oni będą się śpieszyć kombajnami i traktorami z przyczepami. Tak jak oni kiedy my pracowaliśmy. Aptekarze nie wychodzą strajkować jak nie ma sezonu na grypę, producenci bombek i ozdób choinkowych nie strajkują po świętach, wulkanizatorzy nie mają pretensji jak nie ma sezonowej zmiany ogumienia, kosmetyczki nie straszą strajkiem gdy latem trzeba zamknąć solarium, lodziarze nie płaczą po wakacjach i niedomagają się odszkodowań, że nie ma słońca... Przekaż dal... rozwiń

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 23:16
0

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony to dlaczego nie zostaniecie rolnikami... proszę bardzo... bierzcie kredyty i inwestujcie... przecież to takie proste... 

Do "anty": jasna chol..ra następny... Śmiało blokujcie rolników... właściwie dlaczego już nie zaczniecie blokować uprawki, siewy, ochronę itd. .. a przepraszam zapomniałem, że wg was specjalistów od rolnictwa rolnik tylko wyjeżdża z domu na zbiory ... Wypowiadacie się a nawet nie wiecie przeciw czemu były i są protesty rolników... usłyszycie coś w sprzedajnych mendiach i jak papugi (czyli ptaszki z małymi móżdżkami) powtarzacie bzdury... Skoro was tak boli że rolnik "ma lepiej niż przeciętny kowalski" że ma traktory i kombajny za miliony ... rozwiń

Avatar
jOOj / 1 kwietnia 2015 o 23:03
0

Do "kamil": Baranem to ty jesteś bo tylko baran bezmyślnie "wali"... więc wal śmiało..! A tak w ogóle to jesteś tak ograniczony od dziecka czy uraz powypadkowy od tego "walenia"...? Czy w ogóle wiesz przeciw czemu były i są te protesty...? Czy wiesz że wielu rolników ma wyższe wykształcenie a od paru lat żeby dziedziczyć po rodzicach gospodarstwo trzeba mieć co najmniej wykształcenie maturalne agronomiczne...? Czy wiesz, że jak rolnictwo polskie upadnie przez złe decyzje polityków (być może nawet celowe) to pociągnie za sobą całą polską gospodarkę... i ty lub ktoś z twoich znajomych czy rodziny też straci pracę? Właściwie to już się to dzieje!  Pewnie zrozumienie tego jest dla ciebie zbyt trudne bo ty byłeś "najpierw w szkole a później do pracy" czy odwrotnie...?

Do "kamil": Baranem to ty jesteś bo tylko baran bezmyślnie "wali"... więc wal śmiało..! A tak w ogóle to jesteś tak ograniczony od dziecka czy uraz powypadkowy od tego "walenia"...? Czy w ogóle wiesz przeciw czemu były i są te protesty...? Czy wiesz że wielu rolników ma wyższe wykształcenie a od paru lat żeby dziedziczyć po rodzicach gospodarstwo trzeba mieć co najmniej wykształcenie maturalne agronomiczne...? Czy wiesz, że jak rolnictwo polskie upadnie przez złe decyzje polityków (być może nawet celowe) to pociągnie za sobą całą polską g... rozwiń

Avatar
dik / 1 kwietnia 2015 o 22:54
0

ja wychodze z zalozenia ze jak jest protest trzeba walic w nich zawsze z oc dostaniesz odszkodowanie bo jest ich wina za blokowanie drogi. barany nie biara pod uwage ze ktos pracuje i traci dlatego nie obchodza mnie ich protesty i tak maja lepiej niz przecietny kowalski, po drugie chcialbym zobaczyc ich miny jak spoznia im sie ktos z dostawa nawozu. Ci ludzie sa bez wyksztalcenia i nie mysla mozgiem tylko sila chca wywzec presje ale niestety czasy sie zmienily, wiec rolnicy najpierw do szkoly a pozniej za uprawe roli.!!!!

Chyba gościu stoisz przed lustrem

Chyba gościu stoisz przed lustrem

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 0 0

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 0

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 5 20

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 1

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 1 38

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 9 3

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 3

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 363 12

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 78 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 5

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.