Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

15 czerwca 2008 r.
19:16
Edytuj ten wpis

Całe miasto bawiło się przy disco-polo (wideo, zdjęcia)

0 7 A A

Disco polo trzyma się mocno. W czasie Dni Chełma największą publiczność przyciągnął pod scenę zespół Skaner.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mało tego, w sobotę właśnie w rytm muzyki discopolowej bawił się cały lwowski deptak.

Z roku na rok w czasie Dni Chełma to, co dzieje się na estradzie, w coraz większym stopniu bierze górę nad ogródkami piwnymi. Tym razem kulturalna oferta była jeszcze bogatsza niż przed rokiem. Chełmianie dobrze przyjęli takie sprawdzone formacje jak Lombard czy Blue Cafe. Swoją publiczność miały także miejscowe formacje artystyczne: "Estrada Dziecięca, Zespół Tańca Towarzyskiego "Takt”, czy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.



Takie imprezy, jak Dni Chełma z założenia są pretekstem do zaprezentowania wszelkiego rodzaju dorobku różnych środowisk. A to, co oglądamy na scenie, to dowód na to, że są wśród nas wartościowi ludzie, którzy potrafią kreować zjawiska godne uwagi. Sposobem na przedstawienie takich osób mieszkańcom miasta są chociażby przyznawane przez specjalnie powołaną kapitułę Nagrody im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego. Dorocznym wydarzeniem jest także wybór Chełmianina Roku. Tym razem został nim Stanisław Adamiak, znany chełmski i lubelski biznesmen, a zarazem mecenas kultury i sportu.

Specjalnymi gośćmi Dni Chełma były reprezentacje z miast zaprzyjaźnionych z Grodem nad Uherską. Między innymi nasi samorządowy umówili się na piłkarski pojedynek z przyjaciółmi z litewskiej Uteny. Trochę naszym miny zrzedły, kiedy zobaczyli skład przeciwników o znacznie niższej średniej wieku. Okazało się jednak, że piłkarska rutyna wzięła górę nad młodzieńczą brawurą, dzięki czemu samorządowa reprezentacja Chełma zeszła z boiska z tarczą. Wygrali z Litwinami wynikiem cztery do trzech.

Również nasza redakcja miała na scenie swoje pięć minut. Nasi dziennikarze, Monika Mojsym i Tomasz Wójciszyn ze swadą przeprowadzili dwa konkursy dla Czytelników. Miło nam było, że do każdego z nich zgłaszało się więcej osób, niż mogliśmy zaprosić na estradę. Okazało się, że nawet bardzo młodzi ludzie mają wiedzę o naszej gazecie, publikacjach i inicjatywach. Oczywiście, wszyscy otrzymali nagrody.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tadek13 / 21 czerwca 2008 o 16:39
0
A mnie sie wszystko podobalo
Avatar
KUBA / 19 czerwca 2008 o 22:13
0
W 70 tysięcznym mieście oprócz dni Chełma nie dzieje się nic! Ale nie o rozrywkach chcę pisać, bo te można sobie samemu zorganizować na sto różnych sposobów. Chcę nawiązać do zachowań naszej młodzieży, to co widziałem jest przerażające nastoletnie osoby nieco ponad 10 lat w stanie nietrzeźwym, ryczące w wyjące bez powodu na terenie całego miasta. Czy na tym ma polegać krzewienie kultury przez naszych głupawych włodarzy miasta. Od początku kadencji obecnych rządzących nie ma żadnych działań ani jakichkolwiek przejawów do poprawy poziomu życia mieszkańców, jeżeli na tym polega rządzenie miastem to zaco im płacą po kilkanaście tysięcy miesięcznie.
W 70 tysięcznym mieście oprócz dni Chełma nie dzieje się nic! Ale nie o rozrywkach chcę pisać, bo te można sobie samemu zorganizować na sto różnych sposobów. Chcę nawiązać do zachowań naszej młodzieży, to co widziałem jest przerażające nastoletnie osoby nieco ponad 10 lat w stanie nietrzeźwym, ryczące w wyjące bez powodu na terenie całego miasta. Czy na tym ma polegać krzewienie kultury przez naszych głupawych włodarzy miasta. Od początku kadencji obecnych rządzących nie ma żadnych działań ani jakichkolwiek przejawów do poprawy poziomu ... rozwiń
Avatar
fryderyk nietzsche / 17 czerwca 2008 o 12:05
0
ale to żenujące jest
Avatar
pol / 16 czerwca 2008 o 08:35
0
Marcello, maż sobie maż:-)
Avatar
zxc / 16 czerwca 2008 o 07:55
0
"Lwowski deptak" - co to takiego?
Avatar
marcello / 15 czerwca 2008 o 22:18
0
o co chodzi tej Pani,przecież w chełmie na codzień nic sie nie dzieje więc chociaz jak są dni chełma ludzie mogą się trochę pobawić ,pewnie że znajdą się tacy co im nie dogodzi ale ja uważam ,że to były pierwsze tak udane dni chełma od 7 lat ,mażyłbym ,aby takie imprezy były częściej i również z takim rozmachem , uważam że do tego nie potrzeba zbyt wiele kasy a i sponsorzy by się znależli , sam kiedyś takie imprezy organizowałem na zasadzie robimy no to robimy i wszyscy się bawili. no ale jak sie tylko wymaga a samemu sie niechce dac to w chełmie nigdy nic nie wyjdzie.moim zdaniem idą wakacje wiele jest osób co nie ma co zrobić z wolnym czasem to wzieła by sie za organizacje takich imprez lub podobnych. a nie tylko krytykować i krytykować . w chełmie nie którzy myślą, że im sie tylko należy a nic od siebie wstyd jest tyle w naszym mieście do zrobienia kiedyś 2 imprezy zrobił monar dla dzieci razem ze stowarzyszeniami chełmskimi a teraz nic sie nie dzieje może i disco polo to nie szczyt marzeń dla pani aleludzi było i tak bardzo wiele a wszyscy bawili sie albo chociaż udawali , że się bawią przy okazji pozdrawiam mariusza z radia bon ton oby takich ludzi w naszej szarej codzienności więcej
o co chodzi tej Pani,przecież w chełmie na codzień nic sie nie dzieje więc chociaz jak są dni chełma ludzie mogą się trochę pobawić ,pewnie że znajdą się tacy co im nie dogodzi ale ja uważam ,że to były pierwsze tak udane dni chełma od 7 lat ,mażyłbym ,aby takie imprezy były częściej i również z takim rozmachem , uważam że do tego nie potrzeba zbyt wiele kasy a i sponsorzy by się znależli , sam kiedyś takie imprezy organizowałem na zasadzie robimy no to robimy i wszyscy się bawili. no ale jak sie tylko wymaga a samemu sie niechce dac to w ch... rozwiń
Avatar
AHOJ RYCERZU W DAEWOO / 15 czerwca 2008 o 21:53
0
oto mamy dowód,że Chełm to wiocha aż miło !!!! Pozdrawiam Dzidka G.emeryta, pewnie był na discopolo bo to jego poziom !!!
Avatar
tadek13 / 21 czerwca 2008 o 16:39
0
A mnie sie wszystko podobalo
Avatar
KUBA / 19 czerwca 2008 o 22:13
0
W 70 tysięcznym mieście oprócz dni Chełma nie dzieje się nic! Ale nie o rozrywkach chcę pisać, bo te można sobie samemu zorganizować na sto różnych sposobów. Chcę nawiązać do zachowań naszej młodzieży, to co widziałem jest przerażające nastoletnie osoby nieco ponad 10 lat w stanie nietrzeźwym, ryczące w wyjące bez powodu na terenie całego miasta. Czy na tym ma polegać krzewienie kultury przez naszych głupawych włodarzy miasta. Od początku kadencji obecnych rządzących nie ma żadnych działań ani jakichkolwiek przejawów do poprawy poziomu życia mieszkańców, jeżeli na tym polega rządzenie miastem to zaco im płacą po kilkanaście tysięcy miesięcznie.
W 70 tysięcznym mieście oprócz dni Chełma nie dzieje się nic! Ale nie o rozrywkach chcę pisać, bo te można sobie samemu zorganizować na sto różnych sposobów. Chcę nawiązać do zachowań naszej młodzieży, to co widziałem jest przerażające nastoletnie osoby nieco ponad 10 lat w stanie nietrzeźwym, ryczące w wyjące bez powodu na terenie całego miasta. Czy na tym ma polegać krzewienie kultury przez naszych głupawych włodarzy miasta. Od początku kadencji obecnych rządzących nie ma żadnych działań ani jakichkolwiek przejawów do poprawy poziomu ... rozwiń
Avatar
fryderyk nietzsche / 17 czerwca 2008 o 12:05
0
ale to żenujące jest
Avatar
pol / 16 czerwca 2008 o 08:35
0
Marcello, maż sobie maż:-)
Avatar
zxc / 16 czerwca 2008 o 07:55
0
"Lwowski deptak" - co to takiego?
Avatar
marcello / 15 czerwca 2008 o 22:18
0
o co chodzi tej Pani,przecież w chełmie na codzień nic sie nie dzieje więc chociaz jak są dni chełma ludzie mogą się trochę pobawić ,pewnie że znajdą się tacy co im nie dogodzi ale ja uważam ,że to były pierwsze tak udane dni chełma od 7 lat ,mażyłbym ,aby takie imprezy były częściej i również z takim rozmachem , uważam że do tego nie potrzeba zbyt wiele kasy a i sponsorzy by się znależli , sam kiedyś takie imprezy organizowałem na zasadzie robimy no to robimy i wszyscy się bawili. no ale jak sie tylko wymaga a samemu sie niechce dac to w chełmie nigdy nic nie wyjdzie.moim zdaniem idą wakacje wiele jest osób co nie ma co zrobić z wolnym czasem to wzieła by sie za organizacje takich imprez lub podobnych. a nie tylko krytykować i krytykować . w chełmie nie którzy myślą, że im sie tylko należy a nic od siebie wstyd jest tyle w naszym mieście do zrobienia kiedyś 2 imprezy zrobił monar dla dzieci razem ze stowarzyszeniami chełmskimi a teraz nic sie nie dzieje może i disco polo to nie szczyt marzeń dla pani aleludzi było i tak bardzo wiele a wszyscy bawili sie albo chociaż udawali , że się bawią przy okazji pozdrawiam mariusza z radia bon ton oby takich ludzi w naszej szarej codzienności więcej
o co chodzi tej Pani,przecież w chełmie na codzień nic sie nie dzieje więc chociaz jak są dni chełma ludzie mogą się trochę pobawić ,pewnie że znajdą się tacy co im nie dogodzi ale ja uważam ,że to były pierwsze tak udane dni chełma od 7 lat ,mażyłbym ,aby takie imprezy były częściej i również z takim rozmachem , uważam że do tego nie potrzeba zbyt wiele kasy a i sponsorzy by się znależli , sam kiedyś takie imprezy organizowałem na zasadzie robimy no to robimy i wszyscy się bawili. no ale jak sie tylko wymaga a samemu sie niechce dac to w ch... rozwiń
Avatar
AHOJ RYCERZU W DAEWOO / 15 czerwca 2008 o 21:53
0
oto mamy dowód,że Chełm to wiocha aż miło !!!! Pozdrawiam Dzidka G.emeryta, pewnie był na discopolo bo to jego poziom !!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 0 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 0

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 7 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 31 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 90 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 38 17

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!