Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 czerwca 2011 r.
17:21
Edytuj ten wpis

Chełm: Chcieli wpakować miliony w bagno

0 10 A A
Pani Magdalena już przetestowała budowaną ścieżkę. Nie może się doczekać, kiedy cały trakt będzie go
Pani Magdalena już przetestowała budowaną ścieżkę. Nie może się doczekać, kiedy cały trakt będzie go

Najbardziej spektakularną chełmską inwestycją jest w tym roku budowa wartej ponad 7 mln zł ścieżki wzdłuż Uherki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jednak ledwo się rozpoczęła, okazało się, że jeden z jej fragmentów miałby przebiegać przez... bagno.

Problem pojawił się, kiedy między ulicami Ogrodową a Metalową w wykopie 400-metrowego odcinka pojawiła się woda. Z czasem zaczęło jej przybywać. Dlatego wykonawca wstrzymał pracę i o niespodziewanej sytuacji powiadomił inwestora.

– Sytuacja jest już opanowana – zapewnia Danuta Domańska, szefowa Biura Inwestycji Miejskich UM. – Wykonawcy przenieśli się na inne odcinki, a więc błąd w wytyczeniu przebiegu traktu nie powinien opóźnić terminu zakończenia budowy, ani specjalnie nie podrożyć całego przedsięwzięcia. Rozmawialiśmy już z projektantem. Zobowiązał się przeprojektować zagrożony odcinek ścieżki do połowy lipca.

Innego zdania, ale nieoficjalnie i anonimowo, są pracownicy zaangażowani przy budowie ścieżki.
– Przecież ktoś niepotrzebny wykop będzie musiał zasypać i do tego jeszcze zniwelować teren – mówi jeden z nich. – Ponadto, zmiana trasy w stronę rzeki, jak sugeruje inwestor, przełoży się na jej wydłużenie. A skoro tak, to będziemy potrzebowali więcej materiałów.

W tej sytuacji miasto ma jeszcze jeden twardy orzech do zgryzienia. Zgodę na przeprojektowanie ścieżki w trakcie budowy musi najpierw wydać Zarząd Województwa Lubelskiego, który przydzielił na ten cel unijną dotację.

Gotowa ścieżka ma kosztować ponad 7 mln zł. Za wykonawstwo lubelski oddział hiszpańskiej spółki zaproponował 4,5 mln zł i to wystarczyło, aby wygrał przetarg, pokonując pięciu rywali do tego zadania.

Kontrowersyjny przetarg

Tymczasem, w chełmskim środowisku zaczęło się mówić, że przetarg wygrała "jednoosobowa” firma bazująca na podwykonawcach. Władze miasta uspokają, że regularnie wszystko sprawdzają.

– W ostatni wtorek założyliśmy z wiceprezydentem Józefem Górnym kalosze na nogi i obeszliśmy odcinki ścieżki, na których trwają prace budowlane – relacjonuje Domańska. – Nie zauważyliśmy niczego niepokojącego, ani też żadnych budowlanych uchybień. Uważam, że kierownik i majster trzymają rękę na pulsie i skutecznie kontrolują przebieg budowy.

Budowa ścieżki spacerowo-rowerowej dopiero się rozpoczęła, a już można tam spotkać rowerzystów.
– Z gazet dowiedziałam się, że ta ścieżka miała prowadzić wzdłuż Uherki – mówi pani Magdalena. – A tymczasem jechałam, jechałam i wcale nie widziałam rzeki. A przecież w tym miał być cały urok.
Zdaniem rowerzystki, może i dobrze się stało, że budowlani trafili na bagno. Dzięki temu trasa ścieżki zbliży się do rzeki.

Taka ścieżka

W projekcie trakt spacerowo-rowerowy w granicach miasta ma 3,5 km. Wzdłuż niego mają pojawić się miejsca do grillowania, place sportowo-rekreacyjne, betonowe stoły pingpongowe, stoliki szachowe czy plenerowe rzeźby. Całość będzie oświetlona i monitorowana.

Na ul. Metalowej miejska ścieżka ma połączyć się z gminną i zaprowadzić do zalewu w Żółtańcach.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
baśka / 30 czerwca 2011 o 20:08
0
[center]Trochę mnie ten temat dręczył. Rozmawiałam z koleżankami i doszłyśmy do wniosku, że projektant powinien ponieść konsekwencje finansowe swojego błędu. Tak jak np. pani w sklepie, w banku itd - jeśli zrobi manko to musi wyłożyć swoje pieniądze i pokryć braki. Tak jak każdy inny uczciwie pracujący człowiek. Przecież jest chyba kompetentny w tych sprawach i powinien wiedzieć, że tam są bagna. Ale nie ma co wieszać psów na chłopie przed czasem. Nurtowało mnie to i zasięgnęłam języka tu i tam. Z tego co udało mi się dowiedzieć to projekt przewidywał w kilku miejscach całkowitą wymianę gruntu to znaczy tak " na chłopski rozum" wykopanie bagnistej ziemi i nawiezienie nowej. Dlatego firmy, które przystąpiły do przetargu wystawiły wyższe ceny. I jak to u nas zwykle, wygrała najtańsza oferta. Firma "krzak", która teraz albo odwali chałę, weźmie forsę i zwinie interes. Albo będzie domagać się poprawek i oczywiście dopłaty. Ciekawe jaka na koniec okaże się cena tej inwestycji? Nie zdziwiłabym się gdyby w ogólnym rozliczeniu wyszło na to, że cena będzie porównywalna lub nawet wyższa niż te ceny, które oferowały pozostałe firmy przystępujące do przetargu.[/center]
[center]Trochę mnie ten temat dręczył. Rozmawiałam z koleżankami i doszłyśmy do wniosku, że projektant powinien ponieść konsekwencje finansowe swojego błędu. Tak jak np. pani w sklepie, w banku itd - jeśli zrobi manko to musi wyłożyć swoje pieniądze i pokryć braki. Tak jak każdy inny uczciwie pracujący człowiek. Przecież jest chyba kompetentny w tych sprawach i powinien wiedzieć, że tam są bagna. Ale nie ma co wieszać psów na chłopie przed czasem. Nurtowało mnie to i zasięgnęłam języka tu i tam. Z tego co udało mi się dowiedzieć to projekt ... rozwiń
Avatar
Lokaj / 29 czerwca 2011 o 18:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1308990586' post='493701']
Masz rację Chełm to wiekszosci ludność napływowa z okolicznych wsi i mieścinek.W mojej klatce na 4 pietra w ciągu 4 lat przybyło 4 rodziny z okolicznych wsi i przynieśli ze soba swoje wiejskie przyzwyczajenia, np. wystawianie butów na klatce, wychowywanie dzieci na klatce, rozmowy na klatce miedzy sąsiadkami, otwarte drzwi i cały blok słyszy, wracanie po pijaku razem z barierkami i kopanie po drzwiach, bieganie jak stado słoni z4 pietra . Ale ponoc frak dobrze lezy już w 3 pokoleniu wiec Jeszce 40 lat i to sie zmieniA pisze to po to że większość tych co jeżdżą tymi góralami po ścieżkach rowerowych toi jeszcze 15 lat temu jexi popularnym lub ruską damką po wsi i nie mieli samochodu, teraz w mieście muszą wrócić do korzeni ale już na góralu i nie mogą sie zmęczyć na wertepach, bo jeszcze rowerek by sie okurzył, to jeżdżą w centrum miasta na góralach. Taka moda. Jeszce pare lat temu częsty był widok 2 rowerów na Secento i żona jechała nad morze na wakacje.Pozdrawiam, nie mam roweru i nie zamierzam mieć. A w czwartek widziałem takiego jednego co na ELEKTRYCZNYM rowerze jechał przez Zółtańce ta nowa ścieżka, ubrany na białe, zeby sie nie pobrudził przypadkiem.
[/quote]

Panie Hrabio, cóż zatem uczynił Pan ze swym majątkiem ziemskim na Wołyniu, że też życie zmusiło Jaśniepana do zamieszkania z tym prostackim pospólstwem?
[quote name='Gość' timestamp='1308990586' post='493701']
Masz rację Chełm to wiekszosci ludność napływowa z okolicznych wsi i mieścinek.W mojej klatce na 4 pietra w ciągu 4 lat przybyło 4 rodziny z okolicznych wsi i przynieśli ze soba swoje wiejskie przyzwyczajenia, np. wystawianie butów na klatce, wychowywanie dzieci na klatce, rozmowy na klatce miedzy sąsiadkami, otwarte drzwi i cały blok słyszy, wracanie po pijaku razem z barierkami i kopanie po drzwiach, bieganie jak stado słoni z4 pietra . Ale ponoc frak d... rozwiń
Avatar
king / 25 czerwca 2011 o 18:47
0
To jakaś porażka! Pomysł super, ale wykonanie to partactwo. Krawężniki niestabilne, razem z kostką opadają pod kątem, idąc kostką cała sie telepie, gdzie powinna być zaraz po ułożeniu zasypana piachem, gdybym miał takich fachowców to bym ich wygonił od razu. Za to super są latarnie.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2011 o 10:29
0
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1308960251' post='493658']
--------------------CHEŁM ZOBACZYŁ, ŻE LUBLIN TOPI MILIONY W BAGNIE, STAWIAJĄC STADION "KURNIK" NA BAGNIE PO CUKROW
NI,TO UDOWADNIA, ŻE JEŻELI MOŻNA LUBLINOWI TOPIĆ MILIONY W BŁOCIE, TO I CHEŁMOWI WOLNO !!!---------------------
A prawdę powiedziawszy,każde takie "niepewne" inwestycje powinien konsultować Urząd Miasta z Prokuraturą .
Inwestycja milionowa zawsze wyzwala, ciągoty do kombinacji. W Lublinie wiadomo,że Jeden z członków (PO)i z wyż
szych instancji Urzędu Miasta,"uratował" kolegę który był właścicielem -bagna- za które jeszcze Miastu płacił
wysokie podatki. Przy drobnej kombinacji -bagno- wykupiło miasto i poniosło wstępne straty, bo "kolega" już
nie będzie płacił Miastu wysokiego podatku, a wykupując -bagno- obciążyło jeszcze budżet miejski,bo kosztowne
projekty stadionu "kurnika" pochłoną MILIONY, które będą UTOPIONE W BŁOCIE-BAGNIE przy ul.Krochmalnej ...
Także władze Chełma niech nie idą śladami "lubelskich kombinacji" tylko w jak najkrótszym czasie organizuje
roboczą Debatę o Dobry Wizerunek Chełma i ponowną analizę inwestycji ...ABY NIE WPAKOWAĆ MILIONY W BŁOTO !.
Szczęść Boże Mieszkańcom Chełma !.
[/quote]
Masz rację Chełm to wiekszosci ludność napływowa z okolicznych wsi i mieścinek.W mojej klatce na 4 pietra w ciągu 4 lat przybyło 4 rodziny z okolicznych wsi i przynieśli ze soba swoje wiejskie przyzwyczajenia, np. wystawianie butów na klatce, wychowywanie dzieci na klatce, rozmowy na klatce miedzy sąsiadkami, otwarte drzwi i cały blok słyszy, wracanie po pijaku razem z barierkami i kopanie po drzwiach, bieganie jak stado słoni z4 pietra . Ale ponoc frak dobrze lezy już w 3 pokoleniu wiec Jeszce 40 lat i to sie zmieniA pisze to po to że większość tych co jeżdżą tymi góralami po ścieżkach rowerowych toi jeszcze 15 lat temu jexi popularnym lub ruską damką po wsi i nie mieli samochodu, teraz w mieście muszą wrócić do korzeni ale już na góralu i nie mogą sie zmęczyć na wertepach, bo jeszcze rowerek by sie okurzył, to jeżdżą w centrum miasta na góralach. Taka moda. Jeszce pare lat temu częsty był widok 2 rowerów na Secento i żona jechała nad morze na wakacje.Pozdrawiam, nie mam roweru i nie zamierzam mieć. A w czwartek widziałem takiego jednego co na ELEKTRYCZNYM rowerze jechał przez Zółtańce ta nowa ścieżka, ubrany na białe, zeby sie nie pobrudził przypadkiem.
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1308960251' post='493658']
--------------------CHEŁM ZOBACZYŁ, ŻE LUBLIN TOPI MILIONY W BAGNIE, STAWIAJĄC STADION "KURNIK" NA BAGNIE PO CUKROW
NI,TO UDOWADNIA, ŻE JEŻELI MOŻNA LUBLINOWI TOPIĆ MILIONY W BŁOCIE, TO I CHEŁMOWI WOLNO !!!---------------------
A prawdę powiedziawszy,każde takie "niepewne" inwestycje powinien konsultować Urząd Miasta z Prokuraturą .
Inwestycja milionowa zawsze wyzwala, ciągoty do kombinacji. ... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 25 czerwca 2011 o 02:04
0
--------------------CHEŁM ZOBACZYŁ, ŻE LUBLIN TOPI MILIONY W BAGNIE, STAWIAJĄC STADION "KURNIK" NA BAGNIE PO CUKROW
NI,TO UDOWADNIA, ŻE JEŻELI MOŻNA LUBLINOWI TOPIĆ MILIONY W BŁOCIE, TO I CHEŁMOWI WOLNO !!!---------------------
A prawdę powiedziawszy,każde takie "niepewne" inwestycje powinien konsultować Urząd Miasta z Prokuraturą .
Inwestycja milionowa zawsze wyzwala, ciągoty do kombinacji. W Lublinie wiadomo,że Jeden z członków (PO)i z wyż
szych instancji Urzędu Miasta,"uratował" kolegę który był właścicielem -bagna- za które jeszcze Miastu płacił
wysokie podatki. Przy drobnej kombinacji -bagno- wykupiło miasto i poniosło wstępne straty, bo "kolega" już
nie będzie płacił Miastu wysokiego podatku, a wykupując -bagno- obciążyło jeszcze budżet miejski,bo kosztowne
projekty stadionu "kurnika" pochłoną MILIONY, które będą UTOPIONE W BŁOCIE-BAGNIE przy ul.Krochmalnej ...
Także władze Chełma niech nie idą śladami "lubelskich kombinacji" tylko w jak najkrótszym czasie zorganizuje
roboczą Debatę o Dobry Wizerunek Chełma i ponowną analizę inwestycji ...ABY NIE WPAKOWAĆ MILIONY W BŁOTO !.
Szczęść Boże Mieszkańcom Chełma !.
--------------------CHEŁM ZOBACZYŁ, ŻE LUBLIN TOPI MILIONY W BAGNIE, STAWIAJĄC STADION "KURNIK" NA BAGNIE PO CUKROW
NI,TO UDOWADNIA, ŻE JEŻELI MOŻNA LUBLINOWI TOPIĆ MILIONY W BŁOCIE, TO I CHEŁMOWI WOLNO !!!---------------------
A prawdę powiedziawszy,każde takie "niepewne" inwestycje powinien konsultować Urząd Miasta z Prokuraturą .
Inwestycja milionowa zawsze wyzwala, ciągoty do kombinacji. W Lublinie wiadomo,że Jeden z członków (PO)i z wyż
szych instancji Urzędu Miasta,&qu... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2011 o 19:28
0
:incl: :incl: :incl: :: :incl: :incl: Za ta budowę to ktoś powinien siedzieć. Po Pierwsze kto buduje taki chodnik po wale zbiornika wodnego, a co z wędkarzami, zapłacili po prawie 300 zł za przepustki, karty i nie mogą wjechać samochodem na ryby bo w dzień koparki po południu nie ma gdzie zaparkować bo sciezka dla rowerów biegnie po wale a sterta piachu uniemożliwia wjazd samochodem na parking!!!! dla jednego roweru lub fiata 126p i jeszcze stoi tam kontener na smierc , ciekawe jak go wywiozą. A tak z drugiej strony gdzie ma usiąść wędkarz , na ścieżce to spotka sie z pretensjami rowerzystów, chyba w wodzie bedzie dobrze jak sobie sam szuwary wytnie pod stanowisko. A widzieliście jakość wykonania tej ścieżki, zimy nie przetrwa,a tak wogóle to miłego dzionka dla władz Miasta i PZW, a może by tak chodniki dla ludzi na Lubelskiej wybudował, ale to za skomplikowana operacja nie ma takiej firmy która by to zrobiła.
:incl: :incl: :incl: :: :incl: :incl: Za ta budowę to ktoś powinien siedzieć. Po Pierwsze kto buduje taki chodnik po wale zbiornika wodnego, a co z wędkarzami, zapłacili po prawie 300 zł za przepustki, karty i nie mogą wjechać samochodem na ryby bo w dzień koparki po południu nie ma gdzie zaparkować bo sciezka dla rowerów biegnie po wale a sterta piachu uniemożliwia wjazd samochodem na parking!!!! dla jednego roweru lub fiata 126p i jeszcze stoi tam kontener na smierc , ciekawe jak go wywiozą. A tak z dr... rozwiń
Avatar
Lenin / 24 czerwca 2011 o 19:22
0
Tak się dzieje jak emeryt(vel pałkownik Gorny) zamiast być na emeryturze bierze się do pracy...
Avatar
mwbnz / 24 czerwca 2011 o 13:25
0
Mi z tego wszystkiego najbardziej podoba sie Pani Magdalena.. pozdrawiam
Avatar
Gość / 24 czerwca 2011 o 13:24
0
Dobrze, a co ma do tego ta niewiasta na rowerze, na oponach kenda flame 2.125 (mądry wybór na piasek)
Macie do niej numer ?
Avatar
Gość / 24 czerwca 2011 o 13:18
0
Panią (...)
Avatar
baśka / 30 czerwca 2011 o 20:08
0
[center]Trochę mnie ten temat dręczył. Rozmawiałam z koleżankami i doszłyśmy do wniosku, że projektant powinien ponieść konsekwencje finansowe swojego błędu. Tak jak np. pani w sklepie, w banku itd - jeśli zrobi manko to musi wyłożyć swoje pieniądze i pokryć braki. Tak jak każdy inny uczciwie pracujący człowiek. Przecież jest chyba kompetentny w tych sprawach i powinien wiedzieć, że tam są bagna. Ale nie ma co wieszać psów na chłopie przed czasem. Nurtowało mnie to i zasięgnęłam języka tu i tam. Z tego co udało mi się dowiedzieć to projekt przewidywał w kilku miejscach całkowitą wymianę gruntu to znaczy tak " na chłopski rozum" wykopanie bagnistej ziemi i nawiezienie nowej. Dlatego firmy, które przystąpiły do przetargu wystawiły wyższe ceny. I jak to u nas zwykle, wygrała najtańsza oferta. Firma "krzak", która teraz albo odwali chałę, weźmie forsę i zwinie interes. Albo będzie domagać się poprawek i oczywiście dopłaty. Ciekawe jaka na koniec okaże się cena tej inwestycji? Nie zdziwiłabym się gdyby w ogólnym rozliczeniu wyszło na to, że cena będzie porównywalna lub nawet wyższa niż te ceny, które oferowały pozostałe firmy przystępujące do przetargu.[/center]
[center]Trochę mnie ten temat dręczył. Rozmawiałam z koleżankami i doszłyśmy do wniosku, że projektant powinien ponieść konsekwencje finansowe swojego błędu. Tak jak np. pani w sklepie, w banku itd - jeśli zrobi manko to musi wyłożyć swoje pieniądze i pokryć braki. Tak jak każdy inny uczciwie pracujący człowiek. Przecież jest chyba kompetentny w tych sprawach i powinien wiedzieć, że tam są bagna. Ale nie ma co wieszać psów na chłopie przed czasem. Nurtowało mnie to i zasięgnęłam języka tu i tam. Z tego co udało mi się dowiedzieć to projekt ... rozwiń
Avatar
Lokaj / 29 czerwca 2011 o 18:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1308990586' post='493701']
Masz rację Chełm to wiekszosci ludność napływowa z okolicznych wsi i mieścinek.W mojej klatce na 4 pietra w ciągu 4 lat przybyło 4 rodziny z okolicznych wsi i przynieśli ze soba swoje wiejskie przyzwyczajenia, np. wystawianie butów na klatce, wychowywanie dzieci na klatce, rozmowy na klatce miedzy sąsiadkami, otwarte drzwi i cały blok słyszy, wracanie po pijaku razem z barierkami i kopanie po drzwiach, bieganie jak stado słoni z4 pietra . Ale ponoc frak dobrze lezy już w 3 pokoleniu wiec Jeszce 40 lat i to sie zmieniA pisze to po to że większość tych co jeżdżą tymi góralami po ścieżkach rowerowych toi jeszcze 15 lat temu jexi popularnym lub ruską damką po wsi i nie mieli samochodu, teraz w mieście muszą wrócić do korzeni ale już na góralu i nie mogą sie zmęczyć na wertepach, bo jeszcze rowerek by sie okurzył, to jeżdżą w centrum miasta na góralach. Taka moda. Jeszce pare lat temu częsty był widok 2 rowerów na Secento i żona jechała nad morze na wakacje.Pozdrawiam, nie mam roweru i nie zamierzam mieć. A w czwartek widziałem takiego jednego co na ELEKTRYCZNYM rowerze jechał przez Zółtańce ta nowa ścieżka, ubrany na białe, zeby sie nie pobrudził przypadkiem.
[/quote]

Panie Hrabio, cóż zatem uczynił Pan ze swym majątkiem ziemskim na Wołyniu, że też życie zmusiło Jaśniepana do zamieszkania z tym prostackim pospólstwem?
[quote name='Gość' timestamp='1308990586' post='493701']
Masz rację Chełm to wiekszosci ludność napływowa z okolicznych wsi i mieścinek.W mojej klatce na 4 pietra w ciągu 4 lat przybyło 4 rodziny z okolicznych wsi i przynieśli ze soba swoje wiejskie przyzwyczajenia, np. wystawianie butów na klatce, wychowywanie dzieci na klatce, rozmowy na klatce miedzy sąsiadkami, otwarte drzwi i cały blok słyszy, wracanie po pijaku razem z barierkami i kopanie po drzwiach, bieganie jak stado słoni z4 pietra . Ale ponoc frak d... rozwiń
Avatar
king / 25 czerwca 2011 o 18:47
0
To jakaś porażka! Pomysł super, ale wykonanie to partactwo. Krawężniki niestabilne, razem z kostką opadają pod kątem, idąc kostką cała sie telepie, gdzie powinna być zaraz po ułożeniu zasypana piachem, gdybym miał takich fachowców to bym ich wygonił od razu. Za to super są latarnie.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2011 o 10:29
0
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1308960251' post='493658']
--------------------CHEŁM ZOBACZYŁ, ŻE LUBLIN TOPI MILIONY W BAGNIE, STAWIAJĄC STADION "KURNIK" NA BAGNIE PO CUKROW
NI,TO UDOWADNIA, ŻE JEŻELI MOŻNA LUBLINOWI TOPIĆ MILIONY W BŁOCIE, TO I CHEŁMOWI WOLNO !!!---------------------
A prawdę powiedziawszy,każde takie "niepewne" inwestycje powinien konsultować Urząd Miasta z Prokuraturą .
Inwestycja milionowa zawsze wyzwala, ciągoty do kombinacji. W Lublinie wiadomo,że Jeden z członków (PO)i z wyż
szych instancji Urzędu Miasta,"uratował" kolegę który był właścicielem -bagna- za które jeszcze Miastu płacił
wysokie podatki. Przy drobnej kombinacji -bagno- wykupiło miasto i poniosło wstępne straty, bo "kolega" już
nie będzie płacił Miastu wysokiego podatku, a wykupując -bagno- obciążyło jeszcze budżet miejski,bo kosztowne
projekty stadionu "kurnika" pochłoną MILIONY, które będą UTOPIONE W BŁOCIE-BAGNIE przy ul.Krochmalnej ...
Także władze Chełma niech nie idą śladami "lubelskich kombinacji" tylko w jak najkrótszym czasie organizuje
roboczą Debatę o Dobry Wizerunek Chełma i ponowną analizę inwestycji ...ABY NIE WPAKOWAĆ MILIONY W BŁOTO !.
Szczęść Boże Mieszkańcom Chełma !.
[/quote]
Masz rację Chełm to wiekszosci ludność napływowa z okolicznych wsi i mieścinek.W mojej klatce na 4 pietra w ciągu 4 lat przybyło 4 rodziny z okolicznych wsi i przynieśli ze soba swoje wiejskie przyzwyczajenia, np. wystawianie butów na klatce, wychowywanie dzieci na klatce, rozmowy na klatce miedzy sąsiadkami, otwarte drzwi i cały blok słyszy, wracanie po pijaku razem z barierkami i kopanie po drzwiach, bieganie jak stado słoni z4 pietra . Ale ponoc frak dobrze lezy już w 3 pokoleniu wiec Jeszce 40 lat i to sie zmieniA pisze to po to że większość tych co jeżdżą tymi góralami po ścieżkach rowerowych toi jeszcze 15 lat temu jexi popularnym lub ruską damką po wsi i nie mieli samochodu, teraz w mieście muszą wrócić do korzeni ale już na góralu i nie mogą sie zmęczyć na wertepach, bo jeszcze rowerek by sie okurzył, to jeżdżą w centrum miasta na góralach. Taka moda. Jeszce pare lat temu częsty był widok 2 rowerów na Secento i żona jechała nad morze na wakacje.Pozdrawiam, nie mam roweru i nie zamierzam mieć. A w czwartek widziałem takiego jednego co na ELEKTRYCZNYM rowerze jechał przez Zółtańce ta nowa ścieżka, ubrany na białe, zeby sie nie pobrudził przypadkiem.
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1308960251' post='493658']
--------------------CHEŁM ZOBACZYŁ, ŻE LUBLIN TOPI MILIONY W BAGNIE, STAWIAJĄC STADION "KURNIK" NA BAGNIE PO CUKROW
NI,TO UDOWADNIA, ŻE JEŻELI MOŻNA LUBLINOWI TOPIĆ MILIONY W BŁOCIE, TO I CHEŁMOWI WOLNO !!!---------------------
A prawdę powiedziawszy,każde takie "niepewne" inwestycje powinien konsultować Urząd Miasta z Prokuraturą .
Inwestycja milionowa zawsze wyzwala, ciągoty do kombinacji. ... rozwiń
Avatar
SYLWESTER / 25 czerwca 2011 o 02:04
0
--------------------CHEŁM ZOBACZYŁ, ŻE LUBLIN TOPI MILIONY W BAGNIE, STAWIAJĄC STADION "KURNIK" NA BAGNIE PO CUKROW
NI,TO UDOWADNIA, ŻE JEŻELI MOŻNA LUBLINOWI TOPIĆ MILIONY W BŁOCIE, TO I CHEŁMOWI WOLNO !!!---------------------
A prawdę powiedziawszy,każde takie "niepewne" inwestycje powinien konsultować Urząd Miasta z Prokuraturą .
Inwestycja milionowa zawsze wyzwala, ciągoty do kombinacji. W Lublinie wiadomo,że Jeden z członków (PO)i z wyż
szych instancji Urzędu Miasta,"uratował" kolegę który był właścicielem -bagna- za które jeszcze Miastu płacił
wysokie podatki. Przy drobnej kombinacji -bagno- wykupiło miasto i poniosło wstępne straty, bo "kolega" już
nie będzie płacił Miastu wysokiego podatku, a wykupując -bagno- obciążyło jeszcze budżet miejski,bo kosztowne
projekty stadionu "kurnika" pochłoną MILIONY, które będą UTOPIONE W BŁOCIE-BAGNIE przy ul.Krochmalnej ...
Także władze Chełma niech nie idą śladami "lubelskich kombinacji" tylko w jak najkrótszym czasie zorganizuje
roboczą Debatę o Dobry Wizerunek Chełma i ponowną analizę inwestycji ...ABY NIE WPAKOWAĆ MILIONY W BŁOTO !.
Szczęść Boże Mieszkańcom Chełma !.
--------------------CHEŁM ZOBACZYŁ, ŻE LUBLIN TOPI MILIONY W BAGNIE, STAWIAJĄC STADION "KURNIK" NA BAGNIE PO CUKROW
NI,TO UDOWADNIA, ŻE JEŻELI MOŻNA LUBLINOWI TOPIĆ MILIONY W BŁOCIE, TO I CHEŁMOWI WOLNO !!!---------------------
A prawdę powiedziawszy,każde takie "niepewne" inwestycje powinien konsultować Urząd Miasta z Prokuraturą .
Inwestycja milionowa zawsze wyzwala, ciągoty do kombinacji. W Lublinie wiadomo,że Jeden z członków (PO)i z wyż
szych instancji Urzędu Miasta,&qu... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2011 o 19:28
0
:incl: :incl: :incl: :: :incl: :incl: Za ta budowę to ktoś powinien siedzieć. Po Pierwsze kto buduje taki chodnik po wale zbiornika wodnego, a co z wędkarzami, zapłacili po prawie 300 zł za przepustki, karty i nie mogą wjechać samochodem na ryby bo w dzień koparki po południu nie ma gdzie zaparkować bo sciezka dla rowerów biegnie po wale a sterta piachu uniemożliwia wjazd samochodem na parking!!!! dla jednego roweru lub fiata 126p i jeszcze stoi tam kontener na smierc , ciekawe jak go wywiozą. A tak z drugiej strony gdzie ma usiąść wędkarz , na ścieżce to spotka sie z pretensjami rowerzystów, chyba w wodzie bedzie dobrze jak sobie sam szuwary wytnie pod stanowisko. A widzieliście jakość wykonania tej ścieżki, zimy nie przetrwa,a tak wogóle to miłego dzionka dla władz Miasta i PZW, a może by tak chodniki dla ludzi na Lubelskiej wybudował, ale to za skomplikowana operacja nie ma takiej firmy która by to zrobiła.
:incl: :incl: :incl: :: :incl: :incl: Za ta budowę to ktoś powinien siedzieć. Po Pierwsze kto buduje taki chodnik po wale zbiornika wodnego, a co z wędkarzami, zapłacili po prawie 300 zł za przepustki, karty i nie mogą wjechać samochodem na ryby bo w dzień koparki po południu nie ma gdzie zaparkować bo sciezka dla rowerów biegnie po wale a sterta piachu uniemożliwia wjazd samochodem na parking!!!! dla jednego roweru lub fiata 126p i jeszcze stoi tam kontener na smierc , ciekawe jak go wywiozą. A tak z dr... rozwiń
Avatar
Lenin / 24 czerwca 2011 o 19:22
0
Tak się dzieje jak emeryt(vel pałkownik Gorny) zamiast być na emeryturze bierze się do pracy...
Avatar
mwbnz / 24 czerwca 2011 o 13:25
0
Mi z tego wszystkiego najbardziej podoba sie Pani Magdalena.. pozdrawiam
Avatar
Gość / 24 czerwca 2011 o 13:24
0
Dobrze, a co ma do tego ta niewiasta na rowerze, na oponach kenda flame 2.125 (mądry wybór na piasek)
Macie do niej numer ?
Avatar
Gość / 24 czerwca 2011 o 13:18
0
Panią (...)
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 21 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 18 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 11 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 32 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!