Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 stycznia 2017 r.
17:04

Chełm: Nie wszyscy chcą aby w mieście powstała kolejna podstawówka

0 20 A A
Spór powstał po tym, jak grono pedagogiczne z Gimnazjum nr 6 (na zdjęciu) wystąpiło do władz miasta, aby w miejsce ich szkoły utworzyć SP nr 6.
Spór powstał po tym, jak grono pedagogiczne z Gimnazjum nr 6 (na zdjęciu) wystąpiło do władz miasta, aby w miejsce ich szkoły utworzyć SP nr 6.

Reforma edukacji poróżniła środowisko nauczycielskie. Dyrektorzy i nauczyciele z podstawówek w Chełmie zaprotestowali przeciwko pomysłowi utworzenia w mieście kolejnej szkoły podstawowej. Tym bardziej, że niedawno została zlikwidowana SP nr 10

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spór powstał po tym, jak grono pedagogiczne z Gimnazjum nr 6 (na zdjęciu) wystąpiło do władz miasta, aby w miejsce ich szkoły utworzyć SP nr 6.

Tymczasem powołany przez prezydent miasta zespół ds. wdrożenia reformy programowej edukacji skłaniał się ku temu, aby zamiast wygaszać „szóstkę” włączyć ją do przekształconej, ośmioletniej SP nr 11. Towarzyszyć temu miałoby też przeniesienie „jedenastki” do obecnej siedziby Gimnazjum nr 6 przy pl. Powstańców Warszawy.

- Trzymaliśmy się tej koncepcji zanim nie napłynęły do nas listy z Gimnazjum nr 6 w sprawie przekształcenia go w szkołę podstawową oraz istniejących już szkół podstawowych, które w warunkach niżu demograficznego obawiają się, że stracą część uczniów na rzecz nowej podstawówki – mówi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty UM.

– W tej sytuacji zespół zbierze się jeszcze raz, aby zweryfikować swoje dotychczasowe stanowisko i to, które ostatecznie wypracuje przedstawić prezydent Agacie Fisz. Oczywiście ostatni głos w tej sprawie będzie należał do chełmskich radnych.

Pomysł na przekształcenie Gimnazjum nr 6 na SP nr 6 ma też i tę wadę, że w odległości niespełna kilometra znajdują się tam podstawówki nr 8 i 11. To właśnie kadra tych placówek w największym stopniu nie jest zainteresowana tym, aby pod nosem wyrosła im konkurencja.

Pomysł

Zgodnie z wstępną propozycją zespołu w Chełmie po reformie miałyby funkcjonować:
* cztery szkoły podstawowe na bazie dotychczasowych, samodzielnych podstawówek

* trzy szkoły wchodzące dotąd w skład Zespołów Szkół Ogólnokształcących

* jedna szkoła na bazie 6-letniej podstawówki z włączonymi do niej oddziałami gimnazjalnymi (SP nr 11 i Gimnazjum nr 6)

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:50
0
Platformnen guten morgen
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:49
0
Dobrze że powstaje system 8+4, tak czy inaczej świetnie że wygaszają gimnazja
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:49
0
Patologia jaka wyrastała w gimnazjach, to wizytówka byłych rządòw.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:48
0
Dobrze że wchodzi reforma, ale faktycznie nie powinno się tworzyć podstawówek na pęczki, miasta muszą tworzyć szkoły racjonalnie - na najbliższe 20 lat - niektóre gimnazja powinny być zamknięte "na amen". Nie ma potrzeb demograficznych, aby je przekształcać w szkoły podstawowe z automatu.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:48
0
Platformnen guten morgen
Avatar
pol / 23 stycznia 2017 o 17:10
0
A to wszystko po to żeby uczyć historii wg prawdy PIS-owskiej!!!!!
Avatar
aga / 23 stycznia 2017 o 13:46
0
"Szóstka" pierwotnie była podstawówką, to po różnych reformach przyjęła taką formę. SP11 miała nauczanie początkowe przed SP6 (w ten sposób uczęszczałam do obu placówek przed pierwszą reformą). Budynek SP11, nie ma odpowiednich warunków do nauczania takich przedmotów jak fizyka, czy chemia na poziomie nowych klas VII-VIII, o części sportowej nawet nie wspominając. Nie mogą zrobić tak jak kiedyś? Nauczanie początkowe SP11, klasy IV-VIII w SP6? W artykule czytamy, że istniejące szkoły podstawowe "obawiają się, że stracą część uczniów na rzecz nowej podstawówki". Czyli wiedzą, że w ich placówkach poziom nauczania jest niższy i boją się konkurencji?
"Szóstka" pierwotnie była podstawówką, to po różnych reformach przyjęła taką formę. SP11 miała nauczanie początkowe przed SP6 (w ten sposób uczęszczałam do obu placówek przed pierwszą reformą). Budynek SP11, nie ma odpowiednich warunków do nauczania takich przedmotów jak fizyka, czy chemia na poziomie nowych klas VII-VIII, o części sportowej nawet nie wspominając. Nie mogą zrobić tak jak kiedyś? Nauczanie początkowe SP11, klasy IV-VIII w SP6? W artykule czytamy, że istniejące szkoły podstawowe "obawiają się, że stracą część u... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 o 13:29
0
Czegoś tu nie rozumiem. Każdy krzyczy, że po reformie dzieci będą musiały uczyć się na dwie zmiany. Jak jest pomysł powołania nowej szkoły podstawowej, znowu są krzyki, że w pozostałych szkołach może nie być kompletu uczniów. Ludzie, zastanówcie się co mówicie, piszecie. Albo brak miejsc, albo nadwyżka tych miejsc.
Avatar
Ojciec / 22 stycznia 2017 o 07:52
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dobrze że wchodzi reforma, ale faktycznie nie powinno się tworzyć podstawówek na pęczki, miasta muszą tworzyć szkoły racjonalnie - na najbliższe 20 lat - niektóre gimnazja powinny być zamknięte "na amen". Nie ma potrzeb demograficznych, aby je przekształcać w szkoły podstawowe z automatu.
Dobrze, że wchodzi reforma??? Ty nędzny pisiurze, a w czym to dobrze? I co to za reforma? Puknij się w łeb! Wchodzi taran i robi rozper*uchę i tyle. Odpokutują dzieci.
Dobrze, że wchodzi reforma??? Ty nędzny pisiurze, a w czym to dobrze? I co to za reforma? Puknij się w łeb! Wchodzi taran i robi rozper*uchę i tyle. Odpokutują dzieci. rozwiń
Avatar
Ojciec / 22 stycznia 2017 o 07:50
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Los nauczycielom zgotowali Partacze Obiboki... Gdyby nie ich hasło "Bierz rodzinę i uciekaj z kraju" to nie zwijano by szkół, lecz je by rozwijano. Patologia jaka wyrastała w gimnazjach, to wizytówka byłych rządòw.
Ale bredzisz :)
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:50
0
Platformnen guten morgen
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:49
0
Dobrze że powstaje system 8+4, tak czy inaczej świetnie że wygaszają gimnazja
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:49
0
Patologia jaka wyrastała w gimnazjach, to wizytówka byłych rządòw.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:48
0
Dobrze że wchodzi reforma, ale faktycznie nie powinno się tworzyć podstawówek na pęczki, miasta muszą tworzyć szkoły racjonalnie - na najbliższe 20 lat - niektóre gimnazja powinny być zamknięte "na amen". Nie ma potrzeb demograficznych, aby je przekształcać w szkoły podstawowe z automatu.
Avatar
Gość / 2 lutego 2017 o 19:48
0
Platformnen guten morgen
Avatar
pol / 23 stycznia 2017 o 17:10
0
A to wszystko po to żeby uczyć historii wg prawdy PIS-owskiej!!!!!
Avatar
aga / 23 stycznia 2017 o 13:46
0
"Szóstka" pierwotnie była podstawówką, to po różnych reformach przyjęła taką formę. SP11 miała nauczanie początkowe przed SP6 (w ten sposób uczęszczałam do obu placówek przed pierwszą reformą). Budynek SP11, nie ma odpowiednich warunków do nauczania takich przedmotów jak fizyka, czy chemia na poziomie nowych klas VII-VIII, o części sportowej nawet nie wspominając. Nie mogą zrobić tak jak kiedyś? Nauczanie początkowe SP11, klasy IV-VIII w SP6? W artykule czytamy, że istniejące szkoły podstawowe "obawiają się, że stracą część uczniów na rzecz nowej podstawówki". Czyli wiedzą, że w ich placówkach poziom nauczania jest niższy i boją się konkurencji?
"Szóstka" pierwotnie była podstawówką, to po różnych reformach przyjęła taką formę. SP11 miała nauczanie początkowe przed SP6 (w ten sposób uczęszczałam do obu placówek przed pierwszą reformą). Budynek SP11, nie ma odpowiednich warunków do nauczania takich przedmotów jak fizyka, czy chemia na poziomie nowych klas VII-VIII, o części sportowej nawet nie wspominając. Nie mogą zrobić tak jak kiedyś? Nauczanie początkowe SP11, klasy IV-VIII w SP6? W artykule czytamy, że istniejące szkoły podstawowe "obawiają się, że stracą część u... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 o 13:29
0
Czegoś tu nie rozumiem. Każdy krzyczy, że po reformie dzieci będą musiały uczyć się na dwie zmiany. Jak jest pomysł powołania nowej szkoły podstawowej, znowu są krzyki, że w pozostałych szkołach może nie być kompletu uczniów. Ludzie, zastanówcie się co mówicie, piszecie. Albo brak miejsc, albo nadwyżka tych miejsc.
Avatar
Ojciec / 22 stycznia 2017 o 07:52
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dobrze że wchodzi reforma, ale faktycznie nie powinno się tworzyć podstawówek na pęczki, miasta muszą tworzyć szkoły racjonalnie - na najbliższe 20 lat - niektóre gimnazja powinny być zamknięte "na amen". Nie ma potrzeb demograficznych, aby je przekształcać w szkoły podstawowe z automatu.
Dobrze, że wchodzi reforma??? Ty nędzny pisiurze, a w czym to dobrze? I co to za reforma? Puknij się w łeb! Wchodzi taran i robi rozper*uchę i tyle. Odpokutują dzieci.
Dobrze, że wchodzi reforma??? Ty nędzny pisiurze, a w czym to dobrze? I co to za reforma? Puknij się w łeb! Wchodzi taran i robi rozper*uchę i tyle. Odpokutują dzieci. rozwiń
Avatar
Ojciec / 22 stycznia 2017 o 07:50
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Los nauczycielom zgotowali Partacze Obiboki... Gdyby nie ich hasło "Bierz rodzinę i uciekaj z kraju" to nie zwijano by szkół, lecz je by rozwijano. Patologia jaka wyrastała w gimnazjach, to wizytówka byłych rządòw.
Ale bredzisz :)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 1

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 8 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 87 39

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 15 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 35 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!