Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

20 stycznia 2015 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Chełm: Rodzice rozjeżdżają szkolne trawniki

0 13 A A

Przed godziną ósmą na wokół Szkoły Podstawowej nr 5 tworzą się korki. Niektórzy kierowcy starają się je omijać zjeżdżając z wyznaczonej drogi na trawnik i przyszkolne boisko. - Kierowcy rozjeżdżają trawnik i boisko - mówi Grzegorz Rutkowski, kierownik administracyjny SP nr 5.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dla niego i Ewy Jakubowicz-Machajskiej, dyrektor "piątki”, największym problemem jest to, że kierowcy dowożący swoje pociech do szkoły bezmyślnie rujnują jej infrastrukturę.

- Niszczą nam krawężniki, trawniki i nawierzchnię boiska - mówi dyrektor. - Na wiosnę naprawimy szkody, ale też zainstalujemy barierkę, uniemożliwiającą kierowcom zjeżdżanie z drogi dojazdowej. Część dotychczasowych zabezpieczeń nie wiadomo kiedy przepadła bez śladu.

Zdaniem Jakubowicz-Machajskiej rozwiązaniem problemu komunikacyjnego w szkolnych godzinach szczytu mogłoby być urządzenie tam parkingu z prawdziwego zdarzenia. Z powodzeniem można na ten cel wykorzystać jedno ze szkolnych boisk. Od lat i tak jest nie wykorzystywane z uwagi na grożącą urazami asfaltową nawierzchnię. Dodatkowym zyskiem z myślą o bezpieczeństwie uczniów mógłby być wtedy zakaz wjazdu na szkolny dziedziniec.

Ktoś zwrócił uwagę, że wjeżdżanie na trawnik jest niebezpieczne, gdyż ponoć pod cienką warstwą ziemi mają kryć się tam kredowe korytarze. - To raczej bzdura - mówi Stanisław Gołub, chełmski archeolog, który na swoim koncie ma także odkrycie nieznanych wcześniej podziemnych chodników. - Przed kilkoma laty prowadziłem tam prace wykopaliskowe i nie natknąłem się żadne podziemia. W sąsiedztwie szkoły odkryliśmy natomiast niezwykle ciekawe pod względem naukowym pozostałości wczesnośredniowiecznej osady.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Katarzynaa / 16 lutego 2015 r. o 11:41
0

U nas było podobnie pod szkołą, ale w sumie to jako 3jka jednej z klas postanowiliśmy zagrać inaczej. W sensie zaplanowaliśmy nasadzenia i trawnik z rolki i koszty miały być pokryte ze składek rodzicielskich- w sumie to poszło szybko, bo jednego dnia nasadzono część krzewów, a drugiego dnia pojawiła się firma trawnik i tego samego dnia rozwinięliśmy murawę z rolki. Efekt taki że koło szkoły zrobiło się zielono, a i dzieci i rodzice nie skracają już sobie drogi przez trawniki:)

Avatar
postulat... / 21 stycznia 2015 r. o 10:13
0

I znaleźli sposób na odebranie praw rodzicom chcącym w cywilizowany sposób dowieść swoje potomstwo do placówki pedagogicznej? Mam auto i mam dzieci chodzące do szkoły, a wiec mam prawo swoim samochodem dojechać tak, abym i ja, jak i dziecko czuli się komfortowo. Nie widzę powodu, dla którego zawistni i zazdrośni mojego sukcesu osobnicy mają mi tego zabronić. Jest duży skwer pod szkołą i można trochę tej działki wydzielić celem poszerzenia podjazdu i ułatwienia nam poruszania się w tym rejonie. Nie wiem naprawdę, jak tam wygląda rano, bo to małżonek odwozi dziecko, ale po południu potrafi być koszmarnie oraz nerwowo szczególnie, jeśli spieszę się gdzieś na spotkanie np. do fryzjera lub manicure, a muszę zabrać ze szkoły dziecko. mamy w mieście trzy sklepy i nie będziemy wysłuchiwali mądrości zarządzających tym miejscem, bo małżonek płaci podatki i inne obciążenia.

I znaleźli sposób na odebranie praw rodzicom chcącym w cywilizowany sposób dowieść swoje potomstwo do placówki pedagogicznej? Mam auto i mam dzieci chodzące do szkoły, a wiec mam prawo swoim samochodem dojechać tak, abym i ja, jak i dziecko czuli się komfortowo. Nie widzę powodu, dla którego zawistni i zazdrośni mojego sukcesu osobnicy mają mi tego zabronić. Jest duży skwer pod szkołą i można trochę tej działki wydzielić celem poszerzenia podjazdu i ułatwienia nam poruszania się w tym rejonie. Nie wiem naprawdę, jak tam wygląda rano, bo t... rozwiń

Avatar
miko / 20 stycznia 2015 r. o 19:16
0

to ci co do biedronki wjeżdżają pod same drzwi 

Avatar
Marianna / 20 stycznia 2015 r. o 18:14
0

Problem jest w osobie Dyrektora Szkoły, który czeka aż ktoś ( czytaj miasto ) zrobi za niego projekt, zorganizuje pieniądze i wykonawcę. Tak długo jak w tej szkole będzie kiepski gospodarz nic się w niej nie zmieni na lepsze.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 r. o 17:01
0

Nie dziwi mnie fakt,że wyjście na krótki spacer czy wycieczkę jest później wielkim problemem.1\3 dzieci płacze i nie chce chodzić bo bola nogi.Rosną kaleki.

Avatar
tm / 20 stycznia 2015 r. o 16:49
0

...nie po to płacimy podatek drogowy i inne uciążliwe dla narodu haracze, abyśmy mieli chodzić z dziećmi kilometrami do szkoły. Jak się szkole nie podoba, to mogą zbudować parking z prawdziwego zdarzenia  z zadaszeniem, aby uchronić się od pogodowych anomalii. Oczywiście szkoła zaraz powie, że ich na to nie jest stać, ale przy obecnych rządach Kopacz i innych kolesiów z PO może to być całkiem prawdopodobne. Mam auto i się tego nie wstydzę pokazać i zawieść bezpiecznie potomstwo pod wejście ...

rzeczywiście, pępek świata. Bez tych twoich podatków to Polska się zawali. Jesteś bezmyślna, próżna i pusta (czytaj: bezmózg, zawartość głowy zamieniona z zawartością odbytu). Dla takich to czworaki, a nie salony ...

rzeczywiście, pępek świata. Bez tych twoich podatków to Polska się zawali. Jesteś bezmyślna, próżna i pusta (czytaj: bezmózg, zawartość głowy zamieniona z zawartością odbytu). Dla takich to czworaki, a nie salony ...

rozwiń
Avatar
marecki / 20 stycznia 2015 r. o 16:35
0

Większość to potomkowie chłopów pańszczyznianych.-moje i niczyje-.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 r. o 15:17
0

:ph34r: siedzi taki synuś w kapturze , czapce byk wypasiony a tatus BEMĄ musi go pod same drzwi dostarczyc bo by  mu sie tramki ubrudziły :D  :D

Avatar
uuu / 20 stycznia 2015 r. o 15:08
0

Zaraz wymyślą parkomaty, aby skubać rodziców dbałych o edukacje własnych dzieci i ich bezpieczeństwo. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby wjazd na trawnik zaszkodził jakiemuś dziecku, ale nieuzasadnione opłaty za parking zubażają rodziny. Tylko w Polsce tak jest, aby rodziców ścigać za to, że odwożą własne dzieci do szkol. Jestem troskliwą matką i nie pozwolę ciosać sobie kołków na głowie! A może już czas wymienić dyrekcje szkoły, jak im przeszkadza kilka kół na trawie...

Jeśli to jest ironiczne to super.

Jeśli pani jest rzeczywiście oburzona to nie mogę nic więcej napisać, jak tylko tyle, że brak pani kultury, jest Pani zwykłym chamem i prostakiem.

Takie jeżdżenie po trawniku zamienia go w błoto i robi się ogólny syf. Na swoim podwórku może pani wysypać obornik proszę bardzo, ale nie wolno pani zamieniać publicznego trawnika w błotne bajoro.
Dziecko można do szkoły odprowadzić piechotą. Chełm to NIE jest duże miasto, że wszędzie trzeba jeździć samochodem. To jeżdżenie wszędzie jest patologiczne.
Piechotą jest zdrowiej, ekologicznie, mądrzej. Tym bardziej, że odległości jak pisałem są w Chełmie śmieszne

Jeśli to jest ironiczne to super.

Jeśli pani jest rzeczywiście oburzona to nie mogę nic więcej napisać, jak tylko tyle, że brak pani kultury, jest Pani zwykłym chamem i prostakiem.

Takie jeżdżenie po trawniku zamienia go w błoto i robi się ogólny syf. Na swoim podwórku może pani wysypać obornik proszę bardzo, ale nie wolno pani zamieniać publicznego trawnika w błotne bajoro.
Dziecko można do szkoły odprowadzić piechotą. Chełm to NIE jest duże miasto, że wszędzie trzeba jeździć samochodem. To jeżdżenie wszę... rozwiń

Avatar
matka.... / 20 stycznia 2015 r. o 15:07
0

...nie po to płacimy podatek drogowy i inne uciążliwe dla narodu haracze, abyśmy mieli chodzić z dziećmi kilometrami do szkoły. Jak się szkole nie podoba, to mogą zbudować parking z prawdziwego zdarzenia  z zadaszeniem, aby uchronić się od pogodowych anomalii. Oczywiście szkoła zaraz powie, że ich na to nie jest stać, ale przy obecnych rządach Kopacz i innych kolesiów z PO może to być całkiem prawdopodobne. Mam auto i się tego nie wstydzę pokazać i zawieść bezpiecznie potomstwo pod wejście ...

Avatar
Katarzynaa / 16 lutego 2015 r. o 11:41
0

U nas było podobnie pod szkołą, ale w sumie to jako 3jka jednej z klas postanowiliśmy zagrać inaczej. W sensie zaplanowaliśmy nasadzenia i trawnik z rolki i koszty miały być pokryte ze składek rodzicielskich- w sumie to poszło szybko, bo jednego dnia nasadzono część krzewów, a drugiego dnia pojawiła się firma trawnik i tego samego dnia rozwinięliśmy murawę z rolki. Efekt taki że koło szkoły zrobiło się zielono, a i dzieci i rodzice nie skracają już sobie drogi przez trawniki:)

Avatar
postulat... / 21 stycznia 2015 r. o 10:13
0

I znaleźli sposób na odebranie praw rodzicom chcącym w cywilizowany sposób dowieść swoje potomstwo do placówki pedagogicznej? Mam auto i mam dzieci chodzące do szkoły, a wiec mam prawo swoim samochodem dojechać tak, abym i ja, jak i dziecko czuli się komfortowo. Nie widzę powodu, dla którego zawistni i zazdrośni mojego sukcesu osobnicy mają mi tego zabronić. Jest duży skwer pod szkołą i można trochę tej działki wydzielić celem poszerzenia podjazdu i ułatwienia nam poruszania się w tym rejonie. Nie wiem naprawdę, jak tam wygląda rano, bo to małżonek odwozi dziecko, ale po południu potrafi być koszmarnie oraz nerwowo szczególnie, jeśli spieszę się gdzieś na spotkanie np. do fryzjera lub manicure, a muszę zabrać ze szkoły dziecko. mamy w mieście trzy sklepy i nie będziemy wysłuchiwali mądrości zarządzających tym miejscem, bo małżonek płaci podatki i inne obciążenia.

I znaleźli sposób na odebranie praw rodzicom chcącym w cywilizowany sposób dowieść swoje potomstwo do placówki pedagogicznej? Mam auto i mam dzieci chodzące do szkoły, a wiec mam prawo swoim samochodem dojechać tak, abym i ja, jak i dziecko czuli się komfortowo. Nie widzę powodu, dla którego zawistni i zazdrośni mojego sukcesu osobnicy mają mi tego zabronić. Jest duży skwer pod szkołą i można trochę tej działki wydzielić celem poszerzenia podjazdu i ułatwienia nam poruszania się w tym rejonie. Nie wiem naprawdę, jak tam wygląda rano, bo t... rozwiń

Avatar
miko / 20 stycznia 2015 r. o 19:16
0

to ci co do biedronki wjeżdżają pod same drzwi 

Avatar
Marianna / 20 stycznia 2015 r. o 18:14
0

Problem jest w osobie Dyrektora Szkoły, który czeka aż ktoś ( czytaj miasto ) zrobi za niego projekt, zorganizuje pieniądze i wykonawcę. Tak długo jak w tej szkole będzie kiepski gospodarz nic się w niej nie zmieni na lepsze.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 r. o 17:01
0

Nie dziwi mnie fakt,że wyjście na krótki spacer czy wycieczkę jest później wielkim problemem.1\3 dzieci płacze i nie chce chodzić bo bola nogi.Rosną kaleki.

Avatar
tm / 20 stycznia 2015 r. o 16:49
0

...nie po to płacimy podatek drogowy i inne uciążliwe dla narodu haracze, abyśmy mieli chodzić z dziećmi kilometrami do szkoły. Jak się szkole nie podoba, to mogą zbudować parking z prawdziwego zdarzenia  z zadaszeniem, aby uchronić się od pogodowych anomalii. Oczywiście szkoła zaraz powie, że ich na to nie jest stać, ale przy obecnych rządach Kopacz i innych kolesiów z PO może to być całkiem prawdopodobne. Mam auto i się tego nie wstydzę pokazać i zawieść bezpiecznie potomstwo pod wejście ...

rzeczywiście, pępek świata. Bez tych twoich podatków to Polska się zawali. Jesteś bezmyślna, próżna i pusta (czytaj: bezmózg, zawartość głowy zamieniona z zawartością odbytu). Dla takich to czworaki, a nie salony ...

rzeczywiście, pępek świata. Bez tych twoich podatków to Polska się zawali. Jesteś bezmyślna, próżna i pusta (czytaj: bezmózg, zawartość głowy zamieniona z zawartością odbytu). Dla takich to czworaki, a nie salony ...

rozwiń
Avatar
marecki / 20 stycznia 2015 r. o 16:35
0

Większość to potomkowie chłopów pańszczyznianych.-moje i niczyje-.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2015 r. o 15:17
0

:ph34r: siedzi taki synuś w kapturze , czapce byk wypasiony a tatus BEMĄ musi go pod same drzwi dostarczyc bo by  mu sie tramki ubrudziły :D  :D

Avatar
uuu / 20 stycznia 2015 r. o 15:08
0

Zaraz wymyślą parkomaty, aby skubać rodziców dbałych o edukacje własnych dzieci i ich bezpieczeństwo. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby wjazd na trawnik zaszkodził jakiemuś dziecku, ale nieuzasadnione opłaty za parking zubażają rodziny. Tylko w Polsce tak jest, aby rodziców ścigać za to, że odwożą własne dzieci do szkol. Jestem troskliwą matką i nie pozwolę ciosać sobie kołków na głowie! A może już czas wymienić dyrekcje szkoły, jak im przeszkadza kilka kół na trawie...

Jeśli to jest ironiczne to super.

Jeśli pani jest rzeczywiście oburzona to nie mogę nic więcej napisać, jak tylko tyle, że brak pani kultury, jest Pani zwykłym chamem i prostakiem.

Takie jeżdżenie po trawniku zamienia go w błoto i robi się ogólny syf. Na swoim podwórku może pani wysypać obornik proszę bardzo, ale nie wolno pani zamieniać publicznego trawnika w błotne bajoro.
Dziecko można do szkoły odprowadzić piechotą. Chełm to NIE jest duże miasto, że wszędzie trzeba jeździć samochodem. To jeżdżenie wszędzie jest patologiczne.
Piechotą jest zdrowiej, ekologicznie, mądrzej. Tym bardziej, że odległości jak pisałem są w Chełmie śmieszne

Jeśli to jest ironiczne to super.

Jeśli pani jest rzeczywiście oburzona to nie mogę nic więcej napisać, jak tylko tyle, że brak pani kultury, jest Pani zwykłym chamem i prostakiem.

Takie jeżdżenie po trawniku zamienia go w błoto i robi się ogólny syf. Na swoim podwórku może pani wysypać obornik proszę bardzo, ale nie wolno pani zamieniać publicznego trawnika w błotne bajoro.
Dziecko można do szkoły odprowadzić piechotą. Chełm to NIE jest duże miasto, że wszędzie trzeba jeździć samochodem. To jeżdżenie wszę... rozwiń

Avatar
matka.... / 20 stycznia 2015 r. o 15:07
0

...nie po to płacimy podatek drogowy i inne uciążliwe dla narodu haracze, abyśmy mieli chodzić z dziećmi kilometrami do szkoły. Jak się szkole nie podoba, to mogą zbudować parking z prawdziwego zdarzenia  z zadaszeniem, aby uchronić się od pogodowych anomalii. Oczywiście szkoła zaraz powie, że ich na to nie jest stać, ale przy obecnych rządach Kopacz i innych kolesiów z PO może to być całkiem prawdopodobne. Mam auto i się tego nie wstydzę pokazać i zawieść bezpiecznie potomstwo pod wejście ...