Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 lipca 2015 r.
18:00

Cisza nocna w Okunince. Tylko na papierze. "Kończyć imprezę o 23?"

0 14 A A

Od początku sezonu Okuninka przez okrągłą dobę, mimo ciszy nocnej, tętni życiem i… hałasem. Pełniący tu służbę policjanci wszczęli już kilkanaście spraw związanych z łamaniem zakazu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od ubiegłego sezonu ciszę nocną nad Jeziorem Białym reguluje uchwała radnych gminy Włodawa, zgodnie z którą nad jeziorem nie wolno hałasować od godziny 23 do 6. W praktyce cisza nocna wciąż jest szczytem marzeń, chociaż – zdaniem letników – w porównaniu z rokiem ubiegłym nastąpiła w tym zakresie nieznaczna poprawa.

– W Okunince wypoczywam już drugi raz z rzędu – mówi Tomasz Skowron ze Skarżyska Kamiennej. – Jeśli poprzednim razem w ciągu tygodnia tylko raz widziałem policyjny radiowóz, to tym razem policjanci na służbie są widoczni niemal na każdym kroku. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa. A jeśli chodzi o nocne hałasy to wydaje mi się, że w tym roku w Okunince jest ciszej. Co prawda wypoczywam tu z dziećmi dopiero od trzech dni, a więc na tego rodzaju ocenę jest jeszcze za wcześnie.

W Okunince nie ma dnia, ani tym bardziej bez policyjnych interwencji, również w związku z naruszaniem ciszy nocnej. – Z tegorocznych spraw o wykroczenia związane z zakłócaniem nocnego wypoczynku żadna jeszcze nie znalazła swojego finału w sądzie – mówi Bożena Szymańska, rzecznik włodawskiej policji. – Przypadki te dopiero są wyjaśniane. Zbierane są też materiały dowodowe. Po ich ocenie będzie możliwe podjęcie decyzji o ewentualnym skierowaniu danej sprawy do sądu. Stroną w tych przypadkach są przede wszystkim właściciele lokali.

Pierwotnie uchwała rady, regulująca ciszę nocną nad Jeziorem Białym, zwalniała z jej przestrzegania organizatorów gminnych imprez oraz właścicieli lokali, z których muzyka nie wydobywała się na zewnątrz. Po tym, jak uchwałę tę zaskarżył wojewoda lubelski, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uznał, że cisza ma obowiązywać wszystkich i uchylił część uchwały rady gminy Włodawa, która dawała furtkę do organizowania głośnych imprez także w nocy. Oznacza to, że w Okunince po godzinie 23 nie można organizować nawet wesel czy balów sylwestrowych.

Zdaniem przedsiębiorców znad Białego zamieszanie związane z problemem hałasu nad jeziorem jest chore. Zgodnie podkreślają, że przecież ludzie przyjeżdżają do nich, żeby się zabawić, wyszumieć, a tu się okazuje, że o godzinie 23 powinni kłaść się spać. Ich zdaniem całkowite wyegzekwowanie ciszy nad Jeziorem Białym to walka z wiatrakami.

– W tym sezonie policjanci jeszcze u mnie nie byli – mówi Sławomir Kazuro, właściciel popularnego lokalu dyskotekowego „Kotwica”. – Oznacza to, że nikt się na nas nie poskarżył. Zapewne wynika to z tego, że po godzinie 23 ściszamy muzykę, tak że w promieniu 10 metrów od lokalu już jej nie słychać.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 05:20
0
Bydło, które się musi wyszumieć, powinni zamykać w więzieniach, wtedy będzie spokój
Avatar
twój dzielnicowy / 22 sierpnia 2015 o 19:43
0

Nie wiedziałam, że jest cisza nocna, bo dzwoniłabym na policję, następnym razem będę dzwonić do skutku !

W nocy to mi nawet dupy nie zawracaj,bo wygumuję !!

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 19:37
0
Nie wiedziałam, że jest cisza nocna, bo dzwoniłabym na policję, następnym razem będę dzwonić do skutku !
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 19:36
0
Po drugiej stronie jeziora słychać jeszcze głośniej, my byliśmy właśnie po drugiej stronie, bo myśleliśmy że będzie trochę ciszej, ale nie można było spać do ok.2-3 w nocy, każde słowo dja było słychać tak jakby stał obok, przecież może być dyskoteka, ale trochę ciszej, młodzi chyba nie są jeszcze głusi, dlaczego nie mogą różne osoby korzystać z wypoczynku?
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 18:11
0
Hahaha skoro sie nie podoba Gościowi, to dobrze, niech nie przyjeżdża i da sie Lubelakom i Chelmiakom bawić do której chcą, tak jak to było kiedyś, zanim z całej Polski zaczęli sie zjeżdżać i narzekać. Wiadomo wszędzie sie znajdzie disco polo i puste dziunie. Białe wymiata a cisza nocna od 23 po prostu nie ma tam racji bytu, cmon! Spokojni ludzie, wynajmijcie sobie domki po drugiej stronie jeziora, tam tez sa plaże i jest spokojnie.
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 15:17
0
Jak komuś przeszkadza muzyka większość to ludzie w podeszłym już wieku to niech sobie wynajmują domki po drugiej stronie jeziora tam po 23 jest cicho i spokojnie.Młodzi ludzie chcą się pobawić a nie iść spać po 23! Tyle w tym temacie ☺
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 11:46
0
Fajnie Gościu na Kaszubach ale na weekend to trochę jednak z Lublina za daleko.
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 08:56
0
na wypoczynek nad jeziorem, szczególnie z dziećmi, polecam pojezierze kaszubskie: jeziora są "dzikie", niezabudowane, ośrodki ukryte wśród drzew, ludzi jest mało - może to kwestia ilości osób na m2 wody:) trzeba znaleźć odpowiedni dla siebie ośrodek - w moim była mała plaża dostosowana do dzieci, boiska do wszystkich sportów, wszelkie kajaki itd w cenie. żadnych parkingów nad wodą, gokartów czy nawet kostkowych chodników dookoła, nie mówiąc już o zabudowie domkami prywatnymi, wszędobylskimi ogrodzeniami ( i każde inne); żadnego umpa umpa nad wodą, tylko natura; do tego jeziora połączone rzeczkami więc nawet z 3latką można było wybrać się na długą kajakową wyprawę.. wiadomo kto co lubi ale jeśli nad jeziorem jest jak na marszałkowsiej to raczej o wypoczynku nie ma mowy
na wypoczynek nad jeziorem, szczególnie z dziećmi, polecam pojezierze kaszubskie: jeziora są "dzikie", niezabudowane, ośrodki ukryte wśród drzew, ludzi jest mało - może to kwestia ilości osób na m2 wody:) trzeba znaleźć odpowiedni dla siebie ośrodek - w moim była mała plaża dostosowana do dzieci, boiska do wszystkich sportów, wszelkie kajaki itd w cenie. żadnych parkingów nad wodą, gokartów czy nawet kostkowych chodników dookoła, nie mówiąc już o zabudowie domkami prywatnymi, wszędobylskimi ogrodzeniami ( i każde inne); żadnego ump... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 08:46
0
BArdzo dobrze! Ja nikomu nie żałuję zabawy tylko niech mnie przez całą noc nie uszczęśliwia na siłę. Jak chce sie bawić to niech sobie wyciszy lokal tak,.żeby nie przeszkadzać innym. Panowie właściciele dyskotek chyba zapomnieli, że główną atrakcją Okuninki nie są dyskoteki tylko jezioro i ludzie przyjeżdżają tam głównie korzystać z plaży i wody. Jak ktoś przyjeżdża na ubaw równie dobrze może sobie pojechać w inne miejsce, gdzie są kluby przystosowane do decybeli a nie musi mi ryczeć normalnym ludziom nad uchem wieśniackim "umpa umpa " do białego rana .Tyczy się to również agrotuningów - nie ma to jak wjechać na plażę z "umcyk umcyk" z samochodu - gacie laskom spadają! Takie rzeczy to tylko w Polsce powiatowej - buractwo wychodzi na wszytskie strony.
BArdzo dobrze! Ja nikomu nie żałuję zabawy tylko niech mnie przez całą noc nie uszczęśliwia na siłę. Jak chce sie bawić to niech sobie wyciszy lokal tak,.żeby nie przeszkadzać innym. Panowie właściciele dyskotek chyba zapomnieli, że główną atrakcją Okuninki nie są dyskoteki tylko jezioro i ludzie przyjeżdżają tam głównie korzystać z plaży i wody. Jak ktoś przyjeżdża na ubaw równie dobrze może sobie pojechać w inne miejsce, gdzie są kluby przystosowane do decybeli a nie musi mi ryczeć normalnym ludziom nad uchem wieśniackim "umpa umpa ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 22:24
0
Byłem tam przypadkiem - spotkałem tylko syf, wiejskich kolesi lubelaków, chełmiaków, disco polo, niunie bez mózgu, umpa umpa i dana dana dana przaśna rozrywka. nie polecam...jezioro małe, jedna plaża ale na lubelaków wy starcza. tka sytuacja...
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 05:20
0
Bydło, które się musi wyszumieć, powinni zamykać w więzieniach, wtedy będzie spokój
Avatar
twój dzielnicowy / 22 sierpnia 2015 o 19:43
0

Nie wiedziałam, że jest cisza nocna, bo dzwoniłabym na policję, następnym razem będę dzwonić do skutku !

W nocy to mi nawet dupy nie zawracaj,bo wygumuję !!

Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 19:37
0
Nie wiedziałam, że jest cisza nocna, bo dzwoniłabym na policję, następnym razem będę dzwonić do skutku !
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 19:36
0
Po drugiej stronie jeziora słychać jeszcze głośniej, my byliśmy właśnie po drugiej stronie, bo myśleliśmy że będzie trochę ciszej, ale nie można było spać do ok.2-3 w nocy, każde słowo dja było słychać tak jakby stał obok, przecież może być dyskoteka, ale trochę ciszej, młodzi chyba nie są jeszcze głusi, dlaczego nie mogą różne osoby korzystać z wypoczynku?
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 18:11
0
Hahaha skoro sie nie podoba Gościowi, to dobrze, niech nie przyjeżdża i da sie Lubelakom i Chelmiakom bawić do której chcą, tak jak to było kiedyś, zanim z całej Polski zaczęli sie zjeżdżać i narzekać. Wiadomo wszędzie sie znajdzie disco polo i puste dziunie. Białe wymiata a cisza nocna od 23 po prostu nie ma tam racji bytu, cmon! Spokojni ludzie, wynajmijcie sobie domki po drugiej stronie jeziora, tam tez sa plaże i jest spokojnie.
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 15:17
0
Jak komuś przeszkadza muzyka większość to ludzie w podeszłym już wieku to niech sobie wynajmują domki po drugiej stronie jeziora tam po 23 jest cicho i spokojnie.Młodzi ludzie chcą się pobawić a nie iść spać po 23! Tyle w tym temacie ☺
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 11:46
0
Fajnie Gościu na Kaszubach ale na weekend to trochę jednak z Lublina za daleko.
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 08:56
0
na wypoczynek nad jeziorem, szczególnie z dziećmi, polecam pojezierze kaszubskie: jeziora są "dzikie", niezabudowane, ośrodki ukryte wśród drzew, ludzi jest mało - może to kwestia ilości osób na m2 wody:) trzeba znaleźć odpowiedni dla siebie ośrodek - w moim była mała plaża dostosowana do dzieci, boiska do wszystkich sportów, wszelkie kajaki itd w cenie. żadnych parkingów nad wodą, gokartów czy nawet kostkowych chodników dookoła, nie mówiąc już o zabudowie domkami prywatnymi, wszędobylskimi ogrodzeniami ( i każde inne); żadnego umpa umpa nad wodą, tylko natura; do tego jeziora połączone rzeczkami więc nawet z 3latką można było wybrać się na długą kajakową wyprawę.. wiadomo kto co lubi ale jeśli nad jeziorem jest jak na marszałkowsiej to raczej o wypoczynku nie ma mowy
na wypoczynek nad jeziorem, szczególnie z dziećmi, polecam pojezierze kaszubskie: jeziora są "dzikie", niezabudowane, ośrodki ukryte wśród drzew, ludzi jest mało - może to kwestia ilości osób na m2 wody:) trzeba znaleźć odpowiedni dla siebie ośrodek - w moim była mała plaża dostosowana do dzieci, boiska do wszystkich sportów, wszelkie kajaki itd w cenie. żadnych parkingów nad wodą, gokartów czy nawet kostkowych chodników dookoła, nie mówiąc już o zabudowie domkami prywatnymi, wszędobylskimi ogrodzeniami ( i każde inne); żadnego ump... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 08:46
0
BArdzo dobrze! Ja nikomu nie żałuję zabawy tylko niech mnie przez całą noc nie uszczęśliwia na siłę. Jak chce sie bawić to niech sobie wyciszy lokal tak,.żeby nie przeszkadzać innym. Panowie właściciele dyskotek chyba zapomnieli, że główną atrakcją Okuninki nie są dyskoteki tylko jezioro i ludzie przyjeżdżają tam głównie korzystać z plaży i wody. Jak ktoś przyjeżdża na ubaw równie dobrze może sobie pojechać w inne miejsce, gdzie są kluby przystosowane do decybeli a nie musi mi ryczeć normalnym ludziom nad uchem wieśniackim "umpa umpa " do białego rana .Tyczy się to również agrotuningów - nie ma to jak wjechać na plażę z "umcyk umcyk" z samochodu - gacie laskom spadają! Takie rzeczy to tylko w Polsce powiatowej - buractwo wychodzi na wszytskie strony.
BArdzo dobrze! Ja nikomu nie żałuję zabawy tylko niech mnie przez całą noc nie uszczęśliwia na siłę. Jak chce sie bawić to niech sobie wyciszy lokal tak,.żeby nie przeszkadzać innym. Panowie właściciele dyskotek chyba zapomnieli, że główną atrakcją Okuninki nie są dyskoteki tylko jezioro i ludzie przyjeżdżają tam głównie korzystać z plaży i wody. Jak ktoś przyjeżdża na ubaw równie dobrze może sobie pojechać w inne miejsce, gdzie są kluby przystosowane do decybeli a nie musi mi ryczeć normalnym ludziom nad uchem wieśniackim "umpa umpa ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 22:24
0
Byłem tam przypadkiem - spotkałem tylko syf, wiejskich kolesi lubelaków, chełmiaków, disco polo, niunie bez mózgu, umpa umpa i dana dana dana przaśna rozrywka. nie polecam...jezioro małe, jedna plaża ale na lubelaków wy starcza. tka sytuacja...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 1 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.