Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 grudnia 2007 r.
16:59
Edytuj ten wpis

Gmina Rejowiec wyszła, teraz chce wracać

0 7 A A

Powiat chełmski obiecywał nam złote góry. Po dwóch latach okazało się, że dostajemy same ochłapy - oceniają mieszkańcy Rejowca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I tylko w Chełmie nie zgadzają się z ich opiniami.

- Nie uwzględniono naszej gminy w planie budżetu powiatu chełmskiego na przyszły rok - oburza się Tadeusz Górski, wójt Rejowca. - Nie ma nas także w wieloletnim planie inwestycyjnym oraz w strategii rozwoju. A to zablokuje nam wszelkie możliwości pozyskiwania pieniędzy z Unii Europejskiej.
To, że starosta chełmski zapomniał o Rejowcu, zauważyli też mieszkańcy. W ciągu dwóch lat nic nie zmieniło się na lepsze. Drogi ciągle dziurawe, nie ma nowych inwestycji - mówi Mirosław Adamczyk. - Nasz wójt może stanąć na głowie, a i tak z pustego nie naleje.
Dwa lata temu ponad 90 proc. mieszkańców opowiedziało się za przejściem gminy Rejowiec z powiatu krasnostawskiego do chełmskiego. - Sama głosowałam za - nie ukrywa Zofia Pachwicewicz. - Uważałam, że tak będzie lepiej, bo Rejowiec historycznie należy do ziemi chełmskiej. Urzędnicy też nas mamili obietnicami. I co nam teraz z tego przyszło?
- To nie my zabiegaliśmy o przyłączenie gminy Rejowiec do naszego powiatu - przekonuje Kazimierz Stocki, starosta chełmski. - To mieszkańcy gminy tak zdecydowali. To była ich inicjatywa.
Stocki nie zgadza się też z zarzutami, jakoby pominął Rejowiec w planach budżetowych. - Jeśli jakaś gmina nie jest wpisana do planu budżetu, nie oznacza jeszcze, że świat się dla niej zawalił - przekonuje. - Bo budżet nie został jeszcze uchwalony, a gdyby nawet, to można go zmienić.
- Ja już nie wierzę w takie deklaracje - mówi wójt Górski. - Nasi radni, każdy z osobna, zgłaszali swoje budżetowe propozycje. Żadna z nich nie została uwzględniona.
Mieszkańcy nie ukrywają, że chcą powrotu do starego powiatu. - Dopiero teraz zdaję sobie sprawę, że głosowanie w referendum za powiatem chełmskim było naszym wielkim błędem - przyznaje Mariola Nowakowska. - W Krasnymstawie można było szybciej i lepiej załatwić wszystkie sprawy urzędowe. Zresztą i teraz tam jeździmy - do szpitala, niektórzy do sądu.
Podobnie uważa kilkadziesiąt spotkanych przez nas wczoraj w Rejowcu osób. Co zrobi wójt? Nie sądzi, aby rząd zgodził się na takie rozwiązanie. Choć gdyby było możliwe, to z pewnością by to rozważył. Na razie zapowiada rozmowy ze starostą chełmskim.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
es / 4 stycznia 2008 r. o 21:55
aalles napisał:
Ten wójt musiałby teraz zrezygnować ze stołka dla dobra gminy i wtedy można robić referendum. Pamiętam jak nie chciał nawet spotkać się z władzami powiatu krasnostawskiego. Do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za wykonaną drogę. Moim zdaniem myślał, że na tym przejściu zyska i będą mu podsuwać ptasie mleczko. Samorząd to nie jest prywatny folwark.Mieszkańcy z pewnością zapamiętają to wójtowi.


Wójt kierował się własnymi sprawami a nie dobrem mieszkańców.Poprostu skonfliktował się ze starostą krasnostawskim i to było powodem przejścia do powiatu chełmskiego.Wójt Rejowca nie zna pojęć: kompromis, zgoda, pokora......


Wójt kierował się własnymi sprawami a nie dobrem mieszkańców.Poprostu skonfliktował się ze starostą krasnostawskim i to było powodem przejścia do powiatu chełmskiego.Wójt Rejowca nie zna pojęć: kompromis, zgoda, pokora...... rozwiń
Avatar
homo sapiens / 4 stycznia 2008 r. o 21:47
Wój Rejowca powinien sam dobrowolnie zrezygnować z urzędu dla dobra mieszkańców gminy.
Jego decyzje to jedna wielka kompromitacja - gmina zadłużona po uszy, wziął na garnek biednej gminy szkołę, brak jakichkolwiek inwestycji a te które były zlikwidowane!Wszędzie brudno i już nawet ślepi widzą, że sprawowanie urzędu wójta przerosło jego mozliwości.Proszę zrezygnować i oddać urząd młodszej, wykształconej i kreatywnej osobie!!!
Avatar
człowiek / 14 grudnia 2007 r. o 18:25
Panie Wójcie, dlaczego Pan KŁAMIE.
Czy chce Pan ściągnąć z siebie odpowiedzialność za przyszłe niepowodzenia.
To jest Budżet powiatu nie gminy. W projekcie strategii, która jest na stronie internetowej starostwa jest uwzględniona gmina Rejowiec oraz pozostałe gminy powiat.
Avatar
gs / 14 grudnia 2007 r. o 18:23
Czy mieszkańcy Rejowca sugerują, że w Starostwie Chełmskim gorzej załatwia się sprawy niż w Ktasnymstawie???
Avatar
aalles / 14 grudnia 2007 r. o 10:50
Ten wójt musiałby teraz zrezygnować ze stołka dla dobra gminy i wtedy można robić referendum. Pamiętam jak nie chciał nawet spotkać się z władzami powiatu krasnostawskiego. Do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za wykonaną drogę. Moim zdaniem myślał, że na tym przejściu zyska i będą mu podsuwać ptasie mleczko. Samorząd to nie jest prywatny folwark.Mieszkańcy z pewnością zapamiętają to wójtowi.
Avatar
anty nocnik / 14 grudnia 2007 r. o 10:48
Cha ,cha zachciało się do nocnikowa to teraz macie za swoje!!!
Avatar
baton / 14 grudnia 2007 r. o 08:45
a co wy myśleliście, że Chełm da wam banany? chcieliście tam bo bezrobocie większe i zasiłki dają dłużej.
Avatar
es / 4 stycznia 2008 r. o 21:55
aalles napisał:
Ten wójt musiałby teraz zrezygnować ze stołka dla dobra gminy i wtedy można robić referendum. Pamiętam jak nie chciał nawet spotkać się z władzami powiatu krasnostawskiego. Do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za wykonaną drogę. Moim zdaniem myślał, że na tym przejściu zyska i będą mu podsuwać ptasie mleczko. Samorząd to nie jest prywatny folwark.Mieszkańcy z pewnością zapamiętają to wójtowi.


Wójt kierował się własnymi sprawami a nie dobrem mieszkańców.Poprostu skonfliktował się ze starostą krasnostawskim i to było powodem przejścia do powiatu chełmskiego.Wójt Rejowca nie zna pojęć: kompromis, zgoda, pokora......


Wójt kierował się własnymi sprawami a nie dobrem mieszkańców.Poprostu skonfliktował się ze starostą krasnostawskim i to było powodem przejścia do powiatu chełmskiego.Wójt Rejowca nie zna pojęć: kompromis, zgoda, pokora...... rozwiń
Avatar
homo sapiens / 4 stycznia 2008 r. o 21:47
Wój Rejowca powinien sam dobrowolnie zrezygnować z urzędu dla dobra mieszkańców gminy.
Jego decyzje to jedna wielka kompromitacja - gmina zadłużona po uszy, wziął na garnek biednej gminy szkołę, brak jakichkolwiek inwestycji a te które były zlikwidowane!Wszędzie brudno i już nawet ślepi widzą, że sprawowanie urzędu wójta przerosło jego mozliwości.Proszę zrezygnować i oddać urząd młodszej, wykształconej i kreatywnej osobie!!!
Avatar
człowiek / 14 grudnia 2007 r. o 18:25
Panie Wójcie, dlaczego Pan KŁAMIE.
Czy chce Pan ściągnąć z siebie odpowiedzialność za przyszłe niepowodzenia.
To jest Budżet powiatu nie gminy. W projekcie strategii, która jest na stronie internetowej starostwa jest uwzględniona gmina Rejowiec oraz pozostałe gminy powiat.
Avatar
gs / 14 grudnia 2007 r. o 18:23
Czy mieszkańcy Rejowca sugerują, że w Starostwie Chełmskim gorzej załatwia się sprawy niż w Ktasnymstawie???
Avatar
aalles / 14 grudnia 2007 r. o 10:50
Ten wójt musiałby teraz zrezygnować ze stołka dla dobra gminy i wtedy można robić referendum. Pamiętam jak nie chciał nawet spotkać się z władzami powiatu krasnostawskiego. Do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za wykonaną drogę. Moim zdaniem myślał, że na tym przejściu zyska i będą mu podsuwać ptasie mleczko. Samorząd to nie jest prywatny folwark.Mieszkańcy z pewnością zapamiętają to wójtowi.
Avatar
anty nocnik / 14 grudnia 2007 r. o 10:48
Cha ,cha zachciało się do nocnikowa to teraz macie za swoje!!!
Avatar
baton / 14 grudnia 2007 r. o 08:45
a co wy myśleliście, że Chełm da wam banany? chcieliście tam bo bezrobocie większe i zasiłki dają dłużej.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Drony i pies tropiący. Poszukiwania trwają już kilka tygodni

Drony i pies tropiący. Poszukiwania trwają już kilka tygodni

Już kilka tygodni policjanci poszukują zaginionego Jarosława Banacha z Terespola. Ostatnio, przeczesywano koryto rzeki Czapelka.

Szef MON: Na Lubelszczyźnie powstanie nowy garnizon
Zdjęcia
galeria

Szef MON: Na Lubelszczyźnie powstanie nowy garnizon

Szef MON Mariusz Błaszczak wziął udział w zaprzysiężeniu 68 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady OT. Zapowiedział też powstanie nowego garnizonu na Lubelszczyźnie.

Drogówka przeprowadza wzmożone kontrole. "Nie będzie żadnej taryfy ulgowej"

Drogówka przeprowadza wzmożone kontrole. "Nie będzie żadnej taryfy ulgowej"

W weekend możemy się spodziewać więcej policjantów na drogach. Wszystko dlatego, że to koniec ferii w województwie lubelskim.

Ciągnik z Hiszpanii jednak do rolników nie dotarł

Ciągnik z Hiszpanii jednak do rolników nie dotarł

Miał być ciągnik z Hiszpanii, a wyszło oszustwo. Małżeństwo z Komarówki Podlaskiej straciło 53 tys. zł.

300 zielonych krzesełek dla kibiców. A na bieżni osiem torów

300 zielonych krzesełek dla kibiców. A na bieżni osiem torów

Ośmiotorowa, czterystumetrowa bieżnia, nowa skocznia w dal, rzutnia do pchnięcia kulą i wymiana krzesełek - to część nowości, jakie czekają Stadion im. Henryka Frąckiewicza w Stężycy. Zadanie warte jest prawie 4 mln zł. Roboty ruszą w lutym.

Jutro pierwsza taka niedziela w tym roku

Jutro pierwsza taka niedziela w tym roku

29 stycznia będzie pierwszą niedzielą handlową w tym roku. Tego dnia odbędzie się też finał WOŚP.

Był na dyskotece, a później jakby się rozpłynął. Konrada od tygodnia szukają znajomi i policja

Był na dyskotece, a później jakby się rozpłynął. Konrada od tygodnia szukają znajomi i policja

Nie mam pojęcia, co mogło się z nim stać. Jakby się rozpłynął... Ale nie tracę nadziei i wierzę, że niedługo się odnajdzie – mówi mama 38-letniego Konrada Klima. Mieszkaniec Zamościa zaginął przed tygodniem. Intensywnie szukają go znajomi, własne czynności wykonuje również policja.

Przeszkadza im hałas i światło z boiska. Małżeństwo chciało grzywny dla miasta

Przeszkadza im hałas i światło z boiska. Małżeństwo chciało grzywny dla miasta

Spór o korzystanie z boiska przy SP nr 4 na osiedlu Włostowice trwa. Dwoje mieszkańców domaga się ukarania miasta grzywną za udostępnianie obiektu po godzinach lekcyjnych. Sąd ich pozew w całości odrzucił. Tymczasem Ratusz planuje prawną kontrę, która ma zabezpieczyć Puławy przed roszczeniami.

Pogorzelcy odbudowali dom. Teraz trzeba go umeblować

Pogorzelcy odbudowali dom. Teraz trzeba go umeblować

Po blisko 3 miesiącach od pożaru mogli wreszcie wrócić do swojego domu, który dzięki zaangażowaniu gminy i lokalnej społeczności udało się przywrócić do właściwego stanu. Ale pogorzelcy z Majdanu-Sielec w gminie Krynice wciąż potrzebują wsparcia.

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!