Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 grudnia 2007 r.
16:59
Edytuj ten wpis

Gmina Rejowiec wyszła, teraz chce wracać

0 7 A A

Powiat chełmski obiecywał nam złote góry. Po dwóch latach okazało się, że dostajemy same ochłapy - oceniają mieszkańcy Rejowca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I tylko w Chełmie nie zgadzają się z ich opiniami.

- Nie uwzględniono naszej gminy w planie budżetu powiatu chełmskiego na przyszły rok - oburza się Tadeusz Górski, wójt Rejowca. - Nie ma nas także w wieloletnim planie inwestycyjnym oraz w strategii rozwoju. A to zablokuje nam wszelkie możliwości pozyskiwania pieniędzy z Unii Europejskiej.
To, że starosta chełmski zapomniał o Rejowcu, zauważyli też mieszkańcy. W ciągu dwóch lat nic nie zmieniło się na lepsze. Drogi ciągle dziurawe, nie ma nowych inwestycji - mówi Mirosław Adamczyk. - Nasz wójt może stanąć na głowie, a i tak z pustego nie naleje.
Dwa lata temu ponad 90 proc. mieszkańców opowiedziało się za przejściem gminy Rejowiec z powiatu krasnostawskiego do chełmskiego. - Sama głosowałam za - nie ukrywa Zofia Pachwicewicz. - Uważałam, że tak będzie lepiej, bo Rejowiec historycznie należy do ziemi chełmskiej. Urzędnicy też nas mamili obietnicami. I co nam teraz z tego przyszło?
- To nie my zabiegaliśmy o przyłączenie gminy Rejowiec do naszego powiatu - przekonuje Kazimierz Stocki, starosta chełmski. - To mieszkańcy gminy tak zdecydowali. To była ich inicjatywa.
Stocki nie zgadza się też z zarzutami, jakoby pominął Rejowiec w planach budżetowych. - Jeśli jakaś gmina nie jest wpisana do planu budżetu, nie oznacza jeszcze, że świat się dla niej zawalił - przekonuje. - Bo budżet nie został jeszcze uchwalony, a gdyby nawet, to można go zmienić.
- Ja już nie wierzę w takie deklaracje - mówi wójt Górski. - Nasi radni, każdy z osobna, zgłaszali swoje budżetowe propozycje. Żadna z nich nie została uwzględniona.
Mieszkańcy nie ukrywają, że chcą powrotu do starego powiatu. - Dopiero teraz zdaję sobie sprawę, że głosowanie w referendum za powiatem chełmskim było naszym wielkim błędem - przyznaje Mariola Nowakowska. - W Krasnymstawie można było szybciej i lepiej załatwić wszystkie sprawy urzędowe. Zresztą i teraz tam jeździmy - do szpitala, niektórzy do sądu.
Podobnie uważa kilkadziesiąt spotkanych przez nas wczoraj w Rejowcu osób. Co zrobi wójt? Nie sądzi, aby rząd zgodził się na takie rozwiązanie. Choć gdyby było możliwe, to z pewnością by to rozważył. Na razie zapowiada rozmowy ze starostą chełmskim.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
es / 4 stycznia 2008 r. o 21:55
0
aalles napisał:
Ten wójt musiałby teraz zrezygnować ze stołka dla dobra gminy i wtedy można robić referendum. Pamiętam jak nie chciał nawet spotkać się z władzami powiatu krasnostawskiego. Do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za wykonaną drogę. Moim zdaniem myślał, że na tym przejściu zyska i będą mu podsuwać ptasie mleczko. Samorząd to nie jest prywatny folwark.Mieszkańcy z pewnością zapamiętają to wójtowi.


Wójt kierował się własnymi sprawami a nie dobrem mieszkańców.Poprostu skonfliktował się ze starostą krasnostawskim i to było powodem przejścia do powiatu chełmskiego.Wójt Rejowca nie zna pojęć: kompromis, zgoda, pokora......


Wójt kierował się własnymi sprawami a nie dobrem mieszkańców.Poprostu skonfliktował się ze starostą krasnostawskim i to było powodem przejścia do powiatu chełmskiego.Wójt Rejowca nie zna pojęć: kompromis, zgoda, pokora...... rozwiń
Avatar
homo sapiens / 4 stycznia 2008 r. o 21:47
0
Wój Rejowca powinien sam dobrowolnie zrezygnować z urzędu dla dobra mieszkańców gminy.
Jego decyzje to jedna wielka kompromitacja - gmina zadłużona po uszy, wziął na garnek biednej gminy szkołę, brak jakichkolwiek inwestycji a te które były zlikwidowane!Wszędzie brudno i już nawet ślepi widzą, że sprawowanie urzędu wójta przerosło jego mozliwości.Proszę zrezygnować i oddać urząd młodszej, wykształconej i kreatywnej osobie!!!
Avatar
człowiek / 14 grudnia 2007 r. o 18:25
0
Panie Wójcie, dlaczego Pan KŁAMIE.
Czy chce Pan ściągnąć z siebie odpowiedzialność za przyszłe niepowodzenia.
To jest Budżet powiatu nie gminy. W projekcie strategii, która jest na stronie internetowej starostwa jest uwzględniona gmina Rejowiec oraz pozostałe gminy powiat.
Avatar
gs / 14 grudnia 2007 r. o 18:23
0
Czy mieszkańcy Rejowca sugerują, że w Starostwie Chełmskim gorzej załatwia się sprawy niż w Ktasnymstawie???
Avatar
aalles / 14 grudnia 2007 r. o 10:50
0
Ten wójt musiałby teraz zrezygnować ze stołka dla dobra gminy i wtedy można robić referendum. Pamiętam jak nie chciał nawet spotkać się z władzami powiatu krasnostawskiego. Do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za wykonaną drogę. Moim zdaniem myślał, że na tym przejściu zyska i będą mu podsuwać ptasie mleczko. Samorząd to nie jest prywatny folwark.Mieszkańcy z pewnością zapamiętają to wójtowi.
Avatar
anty nocnik / 14 grudnia 2007 r. o 10:48
0
Cha ,cha zachciało się do nocnikowa to teraz macie za swoje!!!
Avatar
baton / 14 grudnia 2007 r. o 08:45
0
a co wy myśleliście, że Chełm da wam banany? chcieliście tam bo bezrobocie większe i zasiłki dają dłużej.
Avatar
es / 4 stycznia 2008 r. o 21:55
0
aalles napisał:
Ten wójt musiałby teraz zrezygnować ze stołka dla dobra gminy i wtedy można robić referendum. Pamiętam jak nie chciał nawet spotkać się z władzami powiatu krasnostawskiego. Do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za wykonaną drogę. Moim zdaniem myślał, że na tym przejściu zyska i będą mu podsuwać ptasie mleczko. Samorząd to nie jest prywatny folwark.Mieszkańcy z pewnością zapamiętają to wójtowi.


Wójt kierował się własnymi sprawami a nie dobrem mieszkańców.Poprostu skonfliktował się ze starostą krasnostawskim i to było powodem przejścia do powiatu chełmskiego.Wójt Rejowca nie zna pojęć: kompromis, zgoda, pokora......


Wójt kierował się własnymi sprawami a nie dobrem mieszkańców.Poprostu skonfliktował się ze starostą krasnostawskim i to było powodem przejścia do powiatu chełmskiego.Wójt Rejowca nie zna pojęć: kompromis, zgoda, pokora...... rozwiń
Avatar
homo sapiens / 4 stycznia 2008 r. o 21:47
0
Wój Rejowca powinien sam dobrowolnie zrezygnować z urzędu dla dobra mieszkańców gminy.
Jego decyzje to jedna wielka kompromitacja - gmina zadłużona po uszy, wziął na garnek biednej gminy szkołę, brak jakichkolwiek inwestycji a te które były zlikwidowane!Wszędzie brudno i już nawet ślepi widzą, że sprawowanie urzędu wójta przerosło jego mozliwości.Proszę zrezygnować i oddać urząd młodszej, wykształconej i kreatywnej osobie!!!
Avatar
człowiek / 14 grudnia 2007 r. o 18:25
0
Panie Wójcie, dlaczego Pan KŁAMIE.
Czy chce Pan ściągnąć z siebie odpowiedzialność za przyszłe niepowodzenia.
To jest Budżet powiatu nie gminy. W projekcie strategii, która jest na stronie internetowej starostwa jest uwzględniona gmina Rejowiec oraz pozostałe gminy powiat.
Avatar
gs / 14 grudnia 2007 r. o 18:23
0
Czy mieszkańcy Rejowca sugerują, że w Starostwie Chełmskim gorzej załatwia się sprawy niż w Ktasnymstawie???
Avatar
aalles / 14 grudnia 2007 r. o 10:50
0
Ten wójt musiałby teraz zrezygnować ze stołka dla dobra gminy i wtedy można robić referendum. Pamiętam jak nie chciał nawet spotkać się z władzami powiatu krasnostawskiego. Do dziś nie chce zwrócić pieniędzy za wykonaną drogę. Moim zdaniem myślał, że na tym przejściu zyska i będą mu podsuwać ptasie mleczko. Samorząd to nie jest prywatny folwark.Mieszkańcy z pewnością zapamiętają to wójtowi.
Avatar
anty nocnik / 14 grudnia 2007 r. o 10:48
0
Cha ,cha zachciało się do nocnikowa to teraz macie za swoje!!!
Avatar
baton / 14 grudnia 2007 r. o 08:45
0
a co wy myśleliście, że Chełm da wam banany? chcieliście tam bo bezrobocie większe i zasiłki dają dłużej.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!