Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

10 stycznia 2011 r.
15:53
Edytuj ten wpis

Inwestycje w Chełmie, Krasnymstawie, Włodawie i Rejowcu Fabrycznym

0 9 A A
W ubiegłym roku sztandarową chełmską inwestycją była przebudowa ul. Lubelskiej (Jacek Barczyński)
W ubiegłym roku sztandarową chełmską inwestycją była przebudowa ul. Lubelskiej (Jacek Barczyński)

Po wyborach w czterech miastach dawnego województwa chełmskiego pozostali ci sami gospodarze. Dzięki temu prezydent Chełma oraz burmistrzowie Krasnegostawu, Włodawy i Rejowca Fabrycznego mogą po prostu spokojnie kontynuować to, co zaczęli, bądź zaplanowali jeszcze ubiegłej kadencji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Andrzej Jakubiec zapowiada, że w ciągu najbliższych czterech lat priorytetem będzie dla niego inwestycje drogowe. Między innymi wraz ze swoimi współpracownikami chce się zmierzyć z budową kilku ulic na nowym Osiedli orląt Lwowskich.

Pozyskaliśmy na ten cel pieniądze w ramach schetynówek – mówi burmistrz. – Ulice zbudujemy wraz z kanalizacją, chodnikami i oświetleniem. Wartość tego przedsięwzięcia to około 5 mln zł.

Tyle samo ma kosztować kolejna planowana inwestycja drogowa, jaką jest budowa ul. Bojarczuka. W tym przypadku równorzędnym partnerem miasta w tym przedsięwzięciu jest starostwo powiatowe. Już poza drogownictwem miasto przygotowuje się także do obliczanej na 10 mln zł przebudowy Krasnostawskiego Domu Kultury.

Budowę kilku kolejnych ulic planują także gospodarze Chełma. Na tym tle jednak znacznie efektowniej wypada planowana budowa wzdłuż Uherki jednego z najdłuższych w Polsce nadrzecznych bulwarów spacerowo-rowerowych.

Równie spektakularnym przedsięwzięciem na ten rok jest także uruchomienie taniego Internetu oraz wprowadzenie w Urzędzie Miasta elektronicznego obiegu dokumentów i elektronicznego biura podawczego.

– Chociaż w porównaniu do lat poprzednich udało nam się znacznie zwiększyć liczbę inwestycji w mieście, to mam świadomość, że potrzeby są dużo większe – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Dlatego dokładamy starań, aby poziom środków przeznaczonych właśnie na inwestycje wciąż był możliwie wysoki. Wśród nich znajdzie się także przebudowa szkolnego kompleksu ZSO nr 6, modernizacja sztucznego lodowiska oraz rozbudowa skateparku oraz stoku narciarskiego.

Mówiąc o planowanych inwestycjach Jerzy Wrzesień, burmistrz Włodawy na pierwszym miejscu stawia budowę krytej pływalni wraz z modernizacją hali sportowej przy MOSiR. Rozłożone na dwa lata zadanie ma pochłonąć 17 mln zł.

W tym przypadku miasto zawczasu zadbało o unijne dofinansowanie. Z tego samego źródła (RPO) otrzyma także pieniądze na przebudowę ulic Ogrodowej i Żołnierzy WiN. Podjęło się tego zadania wspólnie z gospodarzami powiatu.

– Po ubiegłym roku, który pod względem inwestycji był wyjątkowy – zbudowaliśmy ul. Jana Pawła II, kanalizację w południowej części miasta, ukończyliśmy projekt pod nazwą Sportowe Centrum Promocji Zdrowia oraz zmodernizowaliśmy zabytkowy dworek, w którym mieści się nasz ośrodek kultury – przyszedł czas finansowego oddechu – mówi Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego.

– Nie oznacza to, że nic nie będziemy robić, chociaż przyznaję, że relatywnie mniejszym kosztem.

Z planowanych inwestycji burmistrz Bodys wymienił między innymi przede wszystkim modernizację budynku starej kotłowni na Centrum Aktywności Społecznej i potrzeby kulturalne.

Ponadto w rachubę wchodzi dalsza przebudowa chodników na ul. Chełmskiej i osiedlu Stajne A, rekultywacja starego wysypiska w Pawłowie, przebudowa amfiteatru miejskiego, czy też budowa przydomowych oczyszczalni ścieków. Jacek Barczyński

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 stycznia 2011 o 13:36
0
wjazd od Lublina do chełma na rondo jedna wielka dziura , pomyslec jak spadnie deszcz,mozliwa jazda ale czołgiem , pozdrawiam Panią Prezydent, goraco.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2011 o 13:03
0
[quote name='aaaaa' timestamp='1294747429' post='420750']
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli cooo?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera Straży Wiejskiej a jak nie daj boże ktoś zada mu niewygodne pytanie to rozkłada ręce i twierdzi że przepisy go wiążą i blokują i naśladując innego prezydenta mówi "chcem ale nie mogem"
[/quote]
nie jest tak źle ,chyba ktoś czyta te posty bo dzisiaj widziałem załatane dziury na moście i nie tylko, gratulacje.
[quote name='aaaaa' timestamp='1294747429' post='420750']
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli cooo?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partner... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2011 o 10:14
0
[quote name='nunes' timestamp='1294779368' post='420975']
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było gówno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli,
[/quote]
to samo w Chełmie, bierze płotki wielkości palca, bo dla kota, a wiadomo ze zeżre sam. Karpie po 100 sztuk, najlepiej w nocy, bo nie widać co sie bierze. A i miejsce jego, zajęte na zawsze a miejsc na zalewie z 10. Odrębny temat to łódkarze, tych juz nikt nie kontroluje i biorą wszystko co sie złapie, mięsiarze. Przodków tym działki po 60 tce. A na rowerach po nocy np. o 2.00 z..........ja jak na wyścigu pokoju.
[quote name='nunes' timestamp='1294779368' post='420975']
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było gówno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli,
[/quote]
to samo w Chełmie, bierze płotki wielkości pa... rozwiń
Avatar
nunes / 11 stycznia 2011 o 21:56
0
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było g..wno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli,
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było g..wno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli, rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 o 17:40
0
A ja myślę że trzeba pisać tak jak Ty to robisz i domagać się działania - nie tylko w trakcie wyborów ale i po

Także fotografujmy piszmy i domagajmy się w końcu płacimy podatki
Wierzę że dziennikarze pomogą i małymi kroczkami do przodu da się tą dziurę załatać

mi się już kilka udało

pzdr
mk[quote name='Gość' timestamp='1294745662' post='420738']
własnie po zimie ukazały sie setki dziur, a na Lubelskiej dziura straszy od wrzesnia, był pachołek ale ktoś go zwinął i tak dziura przetrwała cały remont Lubleskiej i spokojnie doczekała sie nowego pachołka, no ma już pół roku to może jakąs imprezke przy dziurze zrobić, albo snieg zasypie i tak doczeka do wiosny. A Trubakowska jest już dostepna dla furmanek na żelaznych kołach, tak bo niczym innym po tych kocich łabach nie da sie jechać. No i może ktos odsniezy chodnik na krzyzówce Lubelska , SZpitalna, Trubakowska bo od grudnia nikogo z łopata tam nie było, wogóle to chyba jst letnia wersja tego skzrzyzowania bo nikt go nie ośnieża i z 3 pasów na zjazd ze skrzyzowania jest dostepne 1/2 bo reszta pod lodem. No ale wybory juz były teraz jest życie.
[/quote]
A ja myślę że trzeba pisać tak jak Ty to robisz i domagać się działania - nie tylko w trakcie wyborów ale i po

Także fotografujmy piszmy i domagajmy się w końcu płacimy podatki
Wierzę że dziennikarze pomogą i małymi kroczkami do przodu da się tą dziurę załatać

mi się już kilka udało

pzdr
mk[quote name='Gość' timestamp='1294745662' post='420738']
własnie po zimie ukazały sie setki dziur, a na Lubelskiej dziura straszy od wrzesnia... rozwiń
Avatar
michał / 11 stycznia 2011 o 17:30
0
Myślę drodzy włodarze że warto też myśleć o inwestycjach które przyniosą w perspektywie czasu zyski do budżetów miast a to raczej nie są remonty osiedlowych dróg które oczywiście też uważam za konieczne... fajnie mieszkać przy wyremontowanej ulicy ale jeszcze fajniej mieć prace w zakładzie który nie jest 50 km dalej

Pzdr

mk
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 o 13:30
0
[quote name='aaaaa' timestamp='1294747429' post='420750']
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli co?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera Straży Wiejskiej a jak nie daj boże ktoś zada mu niewygodne pytanie to rozkłada ręce i twierdzi że przepisy go wiążą i blokują i naśladując innego prezydenta mówi "chcem ale nie mogę"
[/quote]
to mnie wkurza, urodziłem sie w tym mieście chodziłem do szkoły z burmistrzem, ale przez te 50 pare lat swiat w Krasnymstawie stanął w miejscu, 10 ulic na krzyż to moje miasto i 10 dziurawych.Most w stronę ronda ma dziurę prawie do lustra wody. To juz ksiadz na cmentarzu bruk ułożyła on dzi nie potrafi załatać, a droga koło stadionu , przy przychodni to obecnie tor kajakowy, ale co tam wybory muz były.
[quote name='aaaaa' timestamp='1294747429' post='420750']
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli co?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera ... rozwiń
Avatar
aaaaa / 11 stycznia 2011 o 13:03
0
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli cooo?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera Straży Wiejskiej a jak nie daj boże ktoś zada mu niewygodne pytanie to rozkłada ręce i twierdzi że przepisy go wiążą i blokują i naśladując innego prezydenta mówi "chcem ale nie mogem"
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli cooo?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera Straży Wiejskiej a jak nie daj boże ktoś zada mu niewygodne pytanie to rozkłada ręce ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 o 12:34
0
własnie po zimie ukazały sie setki dziur, a na Lubelskiej dziura straszy od wrzesnia, był pachołek ale ktoś go zwinął i tak dziura przetrwała cały remont Lubleskiej i spokojnie doczekała sie nowego pachołka, no ma już pół roku to może jakąs imprezke przy dziurze zrobić, albo snieg zasypie i tak doczeka do wiosny. A Trubakowska jest już dostepna dla furmanek na żelaznych kołach, tak bo niczym innym po tych kocich łabach nie da sie jechać. No i może ktos odsniezy chodnik na krzyzówce Lubelska , SZpitalna, Trubakowska bo od grudnia nikogo z łopata tam nie było, wogóle to chyba jst letnia wersja tego skzrzyzowania bo nikt go nie ośnieża i z 3 pasów na zjazd ze skrzyzowania jest dostepne 1/2 bo reszta pod lodem. No ale wybory juz były teraz jest życie.
własnie po zimie ukazały sie setki dziur, a na Lubelskiej dziura straszy od wrzesnia, był pachołek ale ktoś go zwinął i tak dziura przetrwała cały remont Lubleskiej i spokojnie doczekała sie nowego pachołka, no ma już pół roku to może jakąs imprezke przy dziurze zrobić, albo snieg zasypie i tak doczeka do wiosny. A Trubakowska jest już dostepna dla furmanek na żelaznych kołach, tak bo niczym innym po tych kocich łabach nie da sie jechać. No i może ktos odsniezy chodnik na krzyzówce Lubelska , SZpitalna, Trubakowska bo od grudnia nikogo z ło... rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2011 o 13:36
0
wjazd od Lublina do chełma na rondo jedna wielka dziura , pomyslec jak spadnie deszcz,mozliwa jazda ale czołgiem , pozdrawiam Panią Prezydent, goraco.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2011 o 13:03
0
[quote name='aaaaa' timestamp='1294747429' post='420750']
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli cooo?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera Straży Wiejskiej a jak nie daj boże ktoś zada mu niewygodne pytanie to rozkłada ręce i twierdzi że przepisy go wiążą i blokują i naśladując innego prezydenta mówi "chcem ale nie mogem"
[/quote]
nie jest tak źle ,chyba ktoś czyta te posty bo dzisiaj widziałem załatane dziury na moście i nie tylko, gratulacje.
[quote name='aaaaa' timestamp='1294747429' post='420750']
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli cooo?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partner... rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2011 o 10:14
0
[quote name='nunes' timestamp='1294779368' post='420975']
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było gówno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli,
[/quote]
to samo w Chełmie, bierze płotki wielkości palca, bo dla kota, a wiadomo ze zeżre sam. Karpie po 100 sztuk, najlepiej w nocy, bo nie widać co sie bierze. A i miejsce jego, zajęte na zawsze a miejsc na zalewie z 10. Odrębny temat to łódkarze, tych juz nikt nie kontroluje i biorą wszystko co sie złapie, mięsiarze. Przodków tym działki po 60 tce. A na rowerach po nocy np. o 2.00 z..........ja jak na wyścigu pokoju.
[quote name='nunes' timestamp='1294779368' post='420975']
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było gówno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli,
[/quote]
to samo w Chełmie, bierze płotki wielkości pa... rozwiń
Avatar
nunes / 11 stycznia 2011 o 21:56
0
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było g..wno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli,
A w naszym pięknym mieście Krasnymstawie przydał by się jeszcze zalew na który można by się wykąpać, złapać jakąś rybkę, ładną oczywiście "WYMIAROWA" wypuścić ją albo zabrać jak kto lubi jeść. Bo te "Tuligłowy" to porażka, siedzą tam same szuwarki cały dzień biorą wszystko co się czepi haczyka, nawet jakby było g..wno. a w nim owsiki i się ruszały to też by wzięli, rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 o 17:40
0
A ja myślę że trzeba pisać tak jak Ty to robisz i domagać się działania - nie tylko w trakcie wyborów ale i po

Także fotografujmy piszmy i domagajmy się w końcu płacimy podatki
Wierzę że dziennikarze pomogą i małymi kroczkami do przodu da się tą dziurę załatać

mi się już kilka udało

pzdr
mk[quote name='Gość' timestamp='1294745662' post='420738']
własnie po zimie ukazały sie setki dziur, a na Lubelskiej dziura straszy od wrzesnia, był pachołek ale ktoś go zwinął i tak dziura przetrwała cały remont Lubleskiej i spokojnie doczekała sie nowego pachołka, no ma już pół roku to może jakąs imprezke przy dziurze zrobić, albo snieg zasypie i tak doczeka do wiosny. A Trubakowska jest już dostepna dla furmanek na żelaznych kołach, tak bo niczym innym po tych kocich łabach nie da sie jechać. No i może ktos odsniezy chodnik na krzyzówce Lubelska , SZpitalna, Trubakowska bo od grudnia nikogo z łopata tam nie było, wogóle to chyba jst letnia wersja tego skzrzyzowania bo nikt go nie ośnieża i z 3 pasów na zjazd ze skrzyzowania jest dostepne 1/2 bo reszta pod lodem. No ale wybory juz były teraz jest życie.
[/quote]
A ja myślę że trzeba pisać tak jak Ty to robisz i domagać się działania - nie tylko w trakcie wyborów ale i po

Także fotografujmy piszmy i domagajmy się w końcu płacimy podatki
Wierzę że dziennikarze pomogą i małymi kroczkami do przodu da się tą dziurę załatać

mi się już kilka udało

pzdr
mk[quote name='Gość' timestamp='1294745662' post='420738']
własnie po zimie ukazały sie setki dziur, a na Lubelskiej dziura straszy od wrzesnia... rozwiń
Avatar
michał / 11 stycznia 2011 o 17:30
0
Myślę drodzy włodarze że warto też myśleć o inwestycjach które przyniosą w perspektywie czasu zyski do budżetów miast a to raczej nie są remonty osiedlowych dróg które oczywiście też uważam za konieczne... fajnie mieszkać przy wyremontowanej ulicy ale jeszcze fajniej mieć prace w zakładzie który nie jest 50 km dalej

Pzdr

mk
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 o 13:30
0
[quote name='aaaaa' timestamp='1294747429' post='420750']
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli co?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera Straży Wiejskiej a jak nie daj boże ktoś zada mu niewygodne pytanie to rozkłada ręce i twierdzi że przepisy go wiążą i blokują i naśladując innego prezydenta mówi "chcem ale nie mogę"
[/quote]
to mnie wkurza, urodziłem sie w tym mieście chodziłem do szkoły z burmistrzem, ale przez te 50 pare lat swiat w Krasnymstawie stanął w miejscu, 10 ulic na krzyż to moje miasto i 10 dziurawych.Most w stronę ronda ma dziurę prawie do lustra wody. To juz ksiadz na cmentarzu bruk ułożyła on dzi nie potrafi załatać, a droga koło stadionu , przy przychodni to obecnie tor kajakowy, ale co tam wybory muz były.
[quote name='aaaaa' timestamp='1294747429' post='420750']
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli co?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera ... rozwiń
Avatar
aaaaa / 11 stycznia 2011 o 13:03
0
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli cooo?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera Straży Wiejskiej a jak nie daj boże ktoś zada mu niewygodne pytanie to rozkłada ręce i twierdzi że przepisy go wiążą i blokują i naśladując innego prezydenta mówi "chcem ale nie mogem"
Burmistrz Krasnegostawu będzie mógł skończyć to zaczął czyli cooo?Drogi to dziura na dziurze,po opadach śniegu czeka aż samochody rozjeżdżą i wypatruje wiosny, most na Wieprzu to się lada chwila chyba rozleci bo trzyma się na się kupy tylko z przyzwyczajenia, miasto nie ma żadnego parkingu bo po co nasza Straż Wiejska ma jak na siebie zarobić. Obiecuje "cuda i cudeńka" a jak co do czego to się chowa na tylnej kanapie za czarnymi szybami Partnera Straży Wiejskiej a jak nie daj boże ktoś zada mu niewygodne pytanie to rozkłada ręce ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2011 o 12:34
0
własnie po zimie ukazały sie setki dziur, a na Lubelskiej dziura straszy od wrzesnia, był pachołek ale ktoś go zwinął i tak dziura przetrwała cały remont Lubleskiej i spokojnie doczekała sie nowego pachołka, no ma już pół roku to może jakąs imprezke przy dziurze zrobić, albo snieg zasypie i tak doczeka do wiosny. A Trubakowska jest już dostepna dla furmanek na żelaznych kołach, tak bo niczym innym po tych kocich łabach nie da sie jechać. No i może ktos odsniezy chodnik na krzyzówce Lubelska , SZpitalna, Trubakowska bo od grudnia nikogo z łopata tam nie było, wogóle to chyba jst letnia wersja tego skzrzyzowania bo nikt go nie ośnieża i z 3 pasów na zjazd ze skrzyzowania jest dostepne 1/2 bo reszta pod lodem. No ale wybory juz były teraz jest życie.
własnie po zimie ukazały sie setki dziur, a na Lubelskiej dziura straszy od wrzesnia, był pachołek ale ktoś go zwinął i tak dziura przetrwała cały remont Lubleskiej i spokojnie doczekała sie nowego pachołka, no ma już pół roku to może jakąs imprezke przy dziurze zrobić, albo snieg zasypie i tak doczeka do wiosny. A Trubakowska jest już dostepna dla furmanek na żelaznych kołach, tak bo niczym innym po tych kocich łabach nie da sie jechać. No i może ktos odsniezy chodnik na krzyzówce Lubelska , SZpitalna, Trubakowska bo od grudnia nikogo z ło... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 92 21

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 30 3

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.