Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 października 2013 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Kranystaw. Bez odblasku siedź w domu. Będą kontrole policji

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
116 16 A A
<br />
Piesi (i rowerzyści) ubrani na ciemno, którzy nie mają żadnego elementu odblaskowego, to prawdziwy

Piesi (i rowerzyści) ubrani na ciemno, którzy nie mają żadnego elementu odblaskowego, to prawdziwy

Przez najbliższy tydzień w całym powiecie policjanci będą kontrolować kierowców, rowerzystów i... pieszych. Chodzi o światła i odblaski. Zmrok zapada coraz szybciej i od tego, czy jesteśmy widoczni na drodze zależy nasze życie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Już w czwartek krasnostawska drogówka zaczyna wzmożone kontrole na drogach w całym powiecie – od krajowych po gminne.

– Nasze patrole pojawią się na najbardziej uczęszczanych traktach. Podczas wzmożonych kontroli będziemy sprawdzać stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Ale szczególną uwagę zwrócimy na pieszych. Interesuje nas to, czy po zmroku używają elementów odblaskowych – mówi st. asp. Marzena Skiba, rzecznik krasnostawskich policjantów.

Piesi (i rowerzyści) ubrani na ciemno, którzy nie mają żadnego elementu odblaskowego, to prawdziwy problem na lokalnych drogach. Nie pomagają liczne apele i kampanie społeczne. Piesi ciągle uważają, że jeśli oni widza auto, to i kierowca ich widzi.

– Nie ma nic bardziej mylnego. Rowerzyści czy piesi w ciemnych ubraniach, poruszający się bez odblasku czy oświetlenia, narażają się na potrącenie. Często kierowca dostrzega ich w ostatniej chwili i nie ma już czasu na reakcję – na przykład skuteczne hamowanie. A w konfrontacji z pojazdem piesi i rowerzyści nie mają szans – dodaje st. asp. Marzena Skiba, która uważa, że wielu niebezpiecznych sytuacji można było uniknąć, bo odblaski i oświetlenie ratują życie.

Policjanci zapowiadają, że piesi zatrzymani przez patrol będą raczej pouczani niż karani, bo akcja ma charakter edukacyjny. – Natomiast rowerzyści bez prawidłowego oświetlenia muszą się liczyć z tym, że zapłacą 100 złotych mandatu. W ich przypadku nie będzie taryfy ulgowej – zapowiadają funkcjonariusze.

Natomiast kierowcy, którzy też będą solidnie kontrolowani, będą mieli sprawdzane auta pod względem technicznym. – Zwrócimy uwagę na stan oświetlenia i opon oraz układ kierowniczy – dodaje st. asp. Marzena Skiba.

W razie stwierdzenia nieprawidłowości kierowca straci dowód rejestracyjny. Mundurowi skontrolują także jego trzeźwość i sposób, w jaki przewożą dzieci.

Akcja krasnostawskiej drogówki potrwa do 30 października.

Pieszy po ciemku

Dzieci do 15 lat, które poruszają się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek noszenia odblasków. Pozostali, dla swojego dobra powinni się zachowywać jak one.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 15:49
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Jedyny działajacy lokalizator, dzieki

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:19
0

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 20:19
0

Tylko tu : http://otourl.pl/najlepsze_informacje

Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 19:39
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 16:11
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 10:29
0

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Avatar
Gość / 24 października 2013 o 16:48
0

nikt ci nie powiedział że jest coś takiego jak latarka?

kto widział jak policja sprawdza stan techniczny  albo nie daj Boże zapiete pasy neich sie wpisze!!!!!!!!!!

Avatar
Josef / 24 października 2013 o 11:46
0

Ze względu na przekazywane pomysły policji i posiadane nazwisko mniemam ,że ta pani jest z gumo filcowych!!! Uwaga ,ja mam odblask na 3 i 4 policzku.Sprawdzi pani Skibo???Bo ja bym pni sprawdził bruzdę!!!

Avatar
aaaa / 24 października 2013 o 11:04
0

:) trzymajcie mnie, policja sprawdzi stan opon po CIEMKU, toz oni nie wiedza co to opona oni tylko UWAGA PIRAT. Mam prawko od 1978 roku i NIGDY nie sparwdzili mi stanu technicznego a PRĘDKOŚĆ I OWSZEM ZAWSZE. :blink: 

nikt ci nie powiedział że jest coś takiego jak latarka?

Avatar
Gość / 24 października 2013 o 10:12
0

:) trzymajcie mnie, policja sprawdzi stan opon po CIEMKU, toz oni nie wiedza co to opona oni tylko UWAGA PIRAT. Mam prawko od 1978 roku i NIGDY nie sparwdzili mi stanu technicznego a PRĘDKOŚĆ I OWSZEM ZAWSZE. :blink: 

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 15:49
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Jedyny działajacy lokalizator, dzieki

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:19
0

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 20:19
0

Tylko tu : http://otourl.pl/najlepsze_informacje

Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 19:39
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 16:11
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 10:29
0

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Avatar
Gość / 24 października 2013 o 16:48
0

nikt ci nie powiedział że jest coś takiego jak latarka?

kto widział jak policja sprawdza stan techniczny  albo nie daj Boże zapiete pasy neich sie wpisze!!!!!!!!!!

Avatar
Josef / 24 października 2013 o 11:46
0

Ze względu na przekazywane pomysły policji i posiadane nazwisko mniemam ,że ta pani jest z gumo filcowych!!! Uwaga ,ja mam odblask na 3 i 4 policzku.Sprawdzi pani Skibo???Bo ja bym pni sprawdził bruzdę!!!

Avatar
aaaa / 24 października 2013 o 11:04
0

:) trzymajcie mnie, policja sprawdzi stan opon po CIEMKU, toz oni nie wiedza co to opona oni tylko UWAGA PIRAT. Mam prawko od 1978 roku i NIGDY nie sparwdzili mi stanu technicznego a PRĘDKOŚĆ I OWSZEM ZAWSZE. :blink: 

nikt ci nie powiedział że jest coś takiego jak latarka?

Avatar
Gość / 24 października 2013 o 10:12
0

:) trzymajcie mnie, policja sprawdzi stan opon po CIEMKU, toz oni nie wiedza co to opona oni tylko UWAGA PIRAT. Mam prawko od 1978 roku i NIGDY nie sparwdzili mi stanu technicznego a PRĘDKOŚĆ I OWSZEM ZAWSZE. :blink: 

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 5 2

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 3

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0