Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

2 marca 2012 r.
23:10
Edytuj ten wpis

Manifestacja ZNP w Chełmie: Urzędy zlikwidujcie, nie szkoły! (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora (SAD)
0 23 A A
Według szacunków policji około pół tysiąca osób wzięło w piątek udział w manifestacji zorganizowanej
Według szacunków policji około pół tysiąca osób wzięło w piątek udział w manifestacji zorganizowanej

Według szacunków policji około pół tysiąca osób wzięło w piątek udział w manifestacji zorganizowanej przez powiatowy oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nauczyciele z regionu lubelskiego protestowali przeciwko likwidacji szkół. Dołączyli do nich także m.in. rodzice uczniów szkół, które samorządy zamierzają zamknąć.

– Jesteśmy tu, bo do skutku będziemy walczyć o naszą szkołę – mówiła jedna z matek z chełmskiego Gimnazjum nr 3.
Manifestanci wyruszyli o 14.30 z placu Niepodległości. Przeszli ulicami miasta przed budynek magistratu. Skandowali hasła, trąbili i gwizdali. Nieśli związkowe flagi i transparenty: "Likwidatorzy do szkół”, "Likwidacja szkół, a może urzędów?”, "Edukacja nie jest wydatkiem, jest inwestycją”.

– To pokojowa manifestacja, ale jeśli trzeba wyjdziemy na ulice – mówiła Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP. – Będziemy walczyć o szkoły. Normalne szkoły.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lepik / 8 marca 2012 r. o 18:09
0
Rzeczywiście pozostała dla pani prezes tylko ulica, ... po tym jak potraktowała pani rodziców z trójki.
Kompromitacja ZNP!!!
Avatar
radny / 7 marca 2012 r. o 08:30
0
[quote name='pqp' timestamp='1330755035' post='605009']
Nauczyciel ma płacone za 18godzin tygodniowo a nie tyle pracuje. A jak nigdy nie pracowałeś w szkole to sie nie wypowiadaj bo nie wiesz ile godzin pracuje nauczyciel
[/quote]
W szkole gdzie uczy się 25 dzieci musi być 13 specjalistów to daje 9 pełnych etatów u dzietnego dziedzica było niekiedy 9-10 dzieci i 1 guwernantka.
Avatar
cep / 4 marca 2012 r. o 22:31
0
w gminie Rybczewwice wzięli na sesji w sprawie zamknięcia szkoły na badanie alkomatem i okazało się, że jest pijany u was pewnie też by się co nieco znalazło
Avatar
nef / 4 marca 2012 r. o 17:14
0
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]

Pisowców jak zwykle fantazja ponosi. Przestań kobieto kit ludziom wciskać i zabierz się ze swoimi towarzyszami partyjnymi do uczciwej roboty, zamiast wypisywać w necie górnolotne farmazony.
Avatar
adam / 4 marca 2012 r. o 12:40
0
[quote name='gs' timestamp='1330840317' post='605305']
Władze miasta Chełm miały siedzibę na placu Niepodległości w PRL. Czyżby nikt w chełmskim ZNP nie wiedział, że Magistat mieści się na ul. Lubelskiej naprzeciwko dawnej siedziby ZNP??
[/quote]
Znowu problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Avatar
gs / 4 marca 2012 r. o 06:51
0
Władze miasta Chełm miały siedzibę na placu Niepodległości w PRL. Czyżby nikt w chełmskim ZNP nie wiedział, że Magistat mieści się na ul. Lubelskiej naprzeciwko dawnej siedziby ZNP??
Avatar
beata / 3 marca 2012 r. o 16:54
0
[quote name='Slawek W.' timestamp='1330784334' post='605170']
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[/quote]
Bardzo grzecznie, jestem pod wrażeniem, prawie nieurażona za "...gęba pełna frazesów...". Proszę tylko napisać skąd przyzwyczajenie zwracania się do adwersarza w liczbie mnogiej - mimo, że jestem pojedynczą, skromną kobietą to się domyślam.
[quote name='Slawek W.' timestamp='1330784334' post='605170']
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[/quote]
Bardzo grzecznie, jestem pod wrażeniem, prawie nieura... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 3 marca 2012 r. o 15:18
0
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
W... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 3 marca 2012 r. o 15:14
0
Staram sie zrozumiec powod zamieszania, powod frustracji i powod protestow!

Nie umiem jednak zrozumiec, ze w spoleczenstwie stosunkowo niezle wyedukowanym potrafi pelnia obskurnego uroku rozkwitnac: ignoranctwo, sobiepanstwo,jak tez brak myslenia kategoriami panstwotworczymi!
Wiadomym wszak jest, ze niz demograficzny przelozyl sie na wielkosc zapotrzebowania miejsc zarowno w placowkach przedszkolnych, jak i szkolach roznego stopnia nauczania!

Rozumiem, ze nauczyciele walcza o swoje miejsca pracy, ale o to samo walcza i inne grupy zawodowe rowniez placace podatki czesciowo finansujace prace pedagogow!

Rachunek ekonomiczny jednoznacznie pokazuje potrzebe zmniejszenia ilosci placowek i to nie ulega zadnym watpliwosciom! Czy wobec tego mamy moralne prawo wyrzucania milionow zlotych w bloto tylko dlatego, ze kilkuset nauczycieli moze byc zmuszonych do rozstania sie z zawodem?
Miejmy nadzieje, iz ci najlepsi zostana "zagospodarowani", a niepewny los spotka jedynie tych najmniej nadajacych sie do zawodu!
Nie atakuje nikogo, bo nie o to chodzi, ale chce podzielic sie swoimi spostrzezeniami na drazony od dluzszego czasu temat problemow zwiazanych z potrzeba reorganizacji...nie tylko w szkolnictwie!

Dwa plus dwa zawsze musi byc rowne cztery! I to musimy wreszcie zrozumiec, abysmy potrafili wyrwac sie z zakletego kola myslenia w sposob, ktorego nauczono nas w okresie slusznie minionym!
Staram sie zrozumiec powod zamieszania, powod frustracji i powod protestow!

Nie umiem jednak zrozumiec, ze w spoleczenstwie stosunkowo niezle wyedukowanym potrafi pelnia obskurnego uroku rozkwitnac: ignoranctwo, sobiepanstwo,jak tez brak myslenia kategoriami panstwotworczymi!
Wiadomym wszak jest, ze niz demograficzny przelozyl sie na wielkosc zapotrzebowania miejsc zarowno w placowkach przedszkolnych, jak i szkolach roznego stopnia nauczania!

Rozumiem, ze nauczyciele walcza o swoje miejsca pracy, a... rozwiń
Avatar
beata / 3 marca 2012 r. o 13:12
0
[quote name='solidarnościowiec' timestamp='1330773420' post='605106']
A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, przypomni nam na kogo w ostatnich wyborach głosowała??? A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, zapomniała z kim ZNP jest w koalicji gdy idzie na wybory? To właśnie różowo lewicowa banda PO-SLD-PSL rządzi Chełmem, to właśnie ta banda wprowadza chełmskie szkolnictwo, świat pracy, w głęboką zapaść. Nie da się zmienić Chełmszczyzny bez posłania pani Ewy Suchań, prezes chełmskiego ZNP, całej bandy lewicowo PełOwskiej na śmietnik historii. Im szybciej tym lepiej. Jako pierwsi powinni stracić pracę nauczycielską członkowie ZNP, bo to oni wybrali tę bandę do rządzenia Chełmem,są z tą bandą w koalicji.
[/quote]
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[quote name='solidarnościowiec' timestamp='1330773420' post='605106']
A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, przypomni nam na kogo w ostatnich wyborach głosowała??? A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, zapomniała z kim ZNP jest w koalicji gdy idzie na wybory? To właśnie różowo lewicowa banda PO-SLD-PSL rządzi Chełmem, to właśnie ta banda wprowadza chełmskie szkolnictwo, świat pracy, w głęboką zapaść. Nie da się zmienić Chełmszczyzny bez posłania pani Ewy Suchań, prezes chełmskiego ZNP, całej ... rozwiń
Avatar
Lepik / 8 marca 2012 r. o 18:09
0
Rzeczywiście pozostała dla pani prezes tylko ulica, ... po tym jak potraktowała pani rodziców z trójki.
Kompromitacja ZNP!!!
Avatar
radny / 7 marca 2012 r. o 08:30
0
[quote name='pqp' timestamp='1330755035' post='605009']
Nauczyciel ma płacone za 18godzin tygodniowo a nie tyle pracuje. A jak nigdy nie pracowałeś w szkole to sie nie wypowiadaj bo nie wiesz ile godzin pracuje nauczyciel
[/quote]
W szkole gdzie uczy się 25 dzieci musi być 13 specjalistów to daje 9 pełnych etatów u dzietnego dziedzica było niekiedy 9-10 dzieci i 1 guwernantka.
Avatar
cep / 4 marca 2012 r. o 22:31
0
w gminie Rybczewwice wzięli na sesji w sprawie zamknięcia szkoły na badanie alkomatem i okazało się, że jest pijany u was pewnie też by się co nieco znalazło
Avatar
nef / 4 marca 2012 r. o 17:14
0
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]

Pisowców jak zwykle fantazja ponosi. Przestań kobieto kit ludziom wciskać i zabierz się ze swoimi towarzyszami partyjnymi do uczciwej roboty, zamiast wypisywać w necie górnolotne farmazony.
Avatar
adam / 4 marca 2012 r. o 12:40
0
[quote name='gs' timestamp='1330840317' post='605305']
Władze miasta Chełm miały siedzibę na placu Niepodległości w PRL. Czyżby nikt w chełmskim ZNP nie wiedział, że Magistat mieści się na ul. Lubelskiej naprzeciwko dawnej siedziby ZNP??
[/quote]
Znowu problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Avatar
gs / 4 marca 2012 r. o 06:51
0
Władze miasta Chełm miały siedzibę na placu Niepodległości w PRL. Czyżby nikt w chełmskim ZNP nie wiedział, że Magistat mieści się na ul. Lubelskiej naprzeciwko dawnej siedziby ZNP??
Avatar
beata / 3 marca 2012 r. o 16:54
0
[quote name='Slawek W.' timestamp='1330784334' post='605170']
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[/quote]
Bardzo grzecznie, jestem pod wrażeniem, prawie nieurażona za "...gęba pełna frazesów...". Proszę tylko napisać skąd przyzwyczajenie zwracania się do adwersarza w liczbie mnogiej - mimo, że jestem pojedynczą, skromną kobietą to się domyślam.
[quote name='Slawek W.' timestamp='1330784334' post='605170']
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[/quote]
Bardzo grzecznie, jestem pod wrażeniem, prawie nieura... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 3 marca 2012 r. o 15:18
0
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
W... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 3 marca 2012 r. o 15:14
0
Staram sie zrozumiec powod zamieszania, powod frustracji i powod protestow!

Nie umiem jednak zrozumiec, ze w spoleczenstwie stosunkowo niezle wyedukowanym potrafi pelnia obskurnego uroku rozkwitnac: ignoranctwo, sobiepanstwo,jak tez brak myslenia kategoriami panstwotworczymi!
Wiadomym wszak jest, ze niz demograficzny przelozyl sie na wielkosc zapotrzebowania miejsc zarowno w placowkach przedszkolnych, jak i szkolach roznego stopnia nauczania!

Rozumiem, ze nauczyciele walcza o swoje miejsca pracy, ale o to samo walcza i inne grupy zawodowe rowniez placace podatki czesciowo finansujace prace pedagogow!

Rachunek ekonomiczny jednoznacznie pokazuje potrzebe zmniejszenia ilosci placowek i to nie ulega zadnym watpliwosciom! Czy wobec tego mamy moralne prawo wyrzucania milionow zlotych w bloto tylko dlatego, ze kilkuset nauczycieli moze byc zmuszonych do rozstania sie z zawodem?
Miejmy nadzieje, iz ci najlepsi zostana "zagospodarowani", a niepewny los spotka jedynie tych najmniej nadajacych sie do zawodu!
Nie atakuje nikogo, bo nie o to chodzi, ale chce podzielic sie swoimi spostrzezeniami na drazony od dluzszego czasu temat problemow zwiazanych z potrzeba reorganizacji...nie tylko w szkolnictwie!

Dwa plus dwa zawsze musi byc rowne cztery! I to musimy wreszcie zrozumiec, abysmy potrafili wyrwac sie z zakletego kola myslenia w sposob, ktorego nauczono nas w okresie slusznie minionym!
Staram sie zrozumiec powod zamieszania, powod frustracji i powod protestow!

Nie umiem jednak zrozumiec, ze w spoleczenstwie stosunkowo niezle wyedukowanym potrafi pelnia obskurnego uroku rozkwitnac: ignoranctwo, sobiepanstwo,jak tez brak myslenia kategoriami panstwotworczymi!
Wiadomym wszak jest, ze niz demograficzny przelozyl sie na wielkosc zapotrzebowania miejsc zarowno w placowkach przedszkolnych, jak i szkolach roznego stopnia nauczania!

Rozumiem, ze nauczyciele walcza o swoje miejsca pracy, a... rozwiń
Avatar
beata / 3 marca 2012 r. o 13:12
0
[quote name='solidarnościowiec' timestamp='1330773420' post='605106']
A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, przypomni nam na kogo w ostatnich wyborach głosowała??? A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, zapomniała z kim ZNP jest w koalicji gdy idzie na wybory? To właśnie różowo lewicowa banda PO-SLD-PSL rządzi Chełmem, to właśnie ta banda wprowadza chełmskie szkolnictwo, świat pracy, w głęboką zapaść. Nie da się zmienić Chełmszczyzny bez posłania pani Ewy Suchań, prezes chełmskiego ZNP, całej bandy lewicowo PełOwskiej na śmietnik historii. Im szybciej tym lepiej. Jako pierwsi powinni stracić pracę nauczycielską członkowie ZNP, bo to oni wybrali tę bandę do rządzenia Chełmem,są z tą bandą w koalicji.
[/quote]
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[quote name='solidarnościowiec' timestamp='1330773420' post='605106']
A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, przypomni nam na kogo w ostatnich wyborach głosowała??? A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, zapomniała z kim ZNP jest w koalicji gdy idzie na wybory? To właśnie różowo lewicowa banda PO-SLD-PSL rządzi Chełmem, to właśnie ta banda wprowadza chełmskie szkolnictwo, świat pracy, w głęboką zapaść. Nie da się zmienić Chełmszczyzny bez posłania pani Ewy Suchań, prezes chełmskiego ZNP, całej ... rozwiń