Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

2 marca 2012 r.
23:10
Edytuj ten wpis

Manifestacja ZNP w Chełmie: Urzędy zlikwidujcie, nie szkoły! (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora (SAD)
0 23 A A
Według szacunków policji około pół tysiąca osób wzięło w piątek udział w manifestacji zorganizowanej
Według szacunków policji około pół tysiąca osób wzięło w piątek udział w manifestacji zorganizowanej

Według szacunków policji około pół tysiąca osób wzięło w piątek udział w manifestacji zorganizowanej przez powiatowy oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nauczyciele z regionu lubelskiego protestowali przeciwko likwidacji szkół. Dołączyli do nich także m.in. rodzice uczniów szkół, które samorządy zamierzają zamknąć.

– Jesteśmy tu, bo do skutku będziemy walczyć o naszą szkołę – mówiła jedna z matek z chełmskiego Gimnazjum nr 3.
Manifestanci wyruszyli o 14.30 z placu Niepodległości. Przeszli ulicami miasta przed budynek magistratu. Skandowali hasła, trąbili i gwizdali. Nieśli związkowe flagi i transparenty: "Likwidatorzy do szkół”, "Likwidacja szkół, a może urzędów?”, "Edukacja nie jest wydatkiem, jest inwestycją”.

– To pokojowa manifestacja, ale jeśli trzeba wyjdziemy na ulice – mówiła Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP. – Będziemy walczyć o szkoły. Normalne szkoły.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lepik / 8 marca 2012 o 18:09
0
Rzeczywiście pozostała dla pani prezes tylko ulica, ... po tym jak potraktowała pani rodziców z trójki.
Kompromitacja ZNP!!!
Avatar
radny / 7 marca 2012 o 08:30
0
[quote name='pqp' timestamp='1330755035' post='605009']
Nauczyciel ma płacone za 18godzin tygodniowo a nie tyle pracuje. A jak nigdy nie pracowałeś w szkole to sie nie wypowiadaj bo nie wiesz ile godzin pracuje nauczyciel
[/quote]
W szkole gdzie uczy się 25 dzieci musi być 13 specjalistów to daje 9 pełnych etatów u dzietnego dziedzica było niekiedy 9-10 dzieci i 1 guwernantka.
Avatar
cep / 4 marca 2012 o 22:31
0
w gminie Rybczewwice wzięli na sesji w sprawie zamknięcia szkoły na badanie alkomatem i okazało się, że jest pijany u was pewnie też by się co nieco znalazło
Avatar
nef / 4 marca 2012 o 17:14
0
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]

Pisowców jak zwykle fantazja ponosi. Przestań kobieto kit ludziom wciskać i zabierz się ze swoimi towarzyszami partyjnymi do uczciwej roboty, zamiast wypisywać w necie górnolotne farmazony.
Avatar
adam / 4 marca 2012 o 12:40
0
[quote name='gs' timestamp='1330840317' post='605305']
Władze miasta Chełm miały siedzibę na placu Niepodległości w PRL. Czyżby nikt w chełmskim ZNP nie wiedział, że Magistat mieści się na ul. Lubelskiej naprzeciwko dawnej siedziby ZNP??
[/quote]
Znowu problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Avatar
gs / 4 marca 2012 o 06:51
0
Władze miasta Chełm miały siedzibę na placu Niepodległości w PRL. Czyżby nikt w chełmskim ZNP nie wiedział, że Magistat mieści się na ul. Lubelskiej naprzeciwko dawnej siedziby ZNP??
Avatar
beata / 3 marca 2012 o 16:54
0
[quote name='Slawek W.' timestamp='1330784334' post='605170']
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[/quote]
Bardzo grzecznie, jestem pod wrażeniem, prawie nieurażona za "...gęba pełna frazesów...". Proszę tylko napisać skąd przyzwyczajenie zwracania się do adwersarza w liczbie mnogiej - mimo, że jestem pojedynczą, skromną kobietą to się domyślam.
[quote name='Slawek W.' timestamp='1330784334' post='605170']
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[/quote]
Bardzo grzecznie, jestem pod wrażeniem, prawie nieura... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 3 marca 2012 o 15:18
0
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
W... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 3 marca 2012 o 15:14
0
Staram sie zrozumiec powod zamieszania, powod frustracji i powod protestow!

Nie umiem jednak zrozumiec, ze w spoleczenstwie stosunkowo niezle wyedukowanym potrafi pelnia obskurnego uroku rozkwitnac: ignoranctwo, sobiepanstwo,jak tez brak myslenia kategoriami panstwotworczymi!
Wiadomym wszak jest, ze niz demograficzny przelozyl sie na wielkosc zapotrzebowania miejsc zarowno w placowkach przedszkolnych, jak i szkolach roznego stopnia nauczania!

Rozumiem, ze nauczyciele walcza o swoje miejsca pracy, ale o to samo walcza i inne grupy zawodowe rowniez placace podatki czesciowo finansujace prace pedagogow!

Rachunek ekonomiczny jednoznacznie pokazuje potrzebe zmniejszenia ilosci placowek i to nie ulega zadnym watpliwosciom! Czy wobec tego mamy moralne prawo wyrzucania milionow zlotych w bloto tylko dlatego, ze kilkuset nauczycieli moze byc zmuszonych do rozstania sie z zawodem?
Miejmy nadzieje, iz ci najlepsi zostana "zagospodarowani", a niepewny los spotka jedynie tych najmniej nadajacych sie do zawodu!
Nie atakuje nikogo, bo nie o to chodzi, ale chce podzielic sie swoimi spostrzezeniami na drazony od dluzszego czasu temat problemow zwiazanych z potrzeba reorganizacji...nie tylko w szkolnictwie!

Dwa plus dwa zawsze musi byc rowne cztery! I to musimy wreszcie zrozumiec, abysmy potrafili wyrwac sie z zakletego kola myslenia w sposob, ktorego nauczono nas w okresie slusznie minionym!
Staram sie zrozumiec powod zamieszania, powod frustracji i powod protestow!

Nie umiem jednak zrozumiec, ze w spoleczenstwie stosunkowo niezle wyedukowanym potrafi pelnia obskurnego uroku rozkwitnac: ignoranctwo, sobiepanstwo,jak tez brak myslenia kategoriami panstwotworczymi!
Wiadomym wszak jest, ze niz demograficzny przelozyl sie na wielkosc zapotrzebowania miejsc zarowno w placowkach przedszkolnych, jak i szkolach roznego stopnia nauczania!

Rozumiem, ze nauczyciele walcza o swoje miejsca pracy, a... rozwiń
Avatar
beata / 3 marca 2012 o 13:12
0
[quote name='solidarnościowiec' timestamp='1330773420' post='605106']
A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, przypomni nam na kogo w ostatnich wyborach głosowała??? A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, zapomniała z kim ZNP jest w koalicji gdy idzie na wybory? To właśnie różowo lewicowa banda PO-SLD-PSL rządzi Chełmem, to właśnie ta banda wprowadza chełmskie szkolnictwo, świat pracy, w głęboką zapaść. Nie da się zmienić Chełmszczyzny bez posłania pani Ewy Suchań, prezes chełmskiego ZNP, całej bandy lewicowo PełOwskiej na śmietnik historii. Im szybciej tym lepiej. Jako pierwsi powinni stracić pracę nauczycielską członkowie ZNP, bo to oni wybrali tę bandę do rządzenia Chełmem,są z tą bandą w koalicji.
[/quote]
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[quote name='solidarnościowiec' timestamp='1330773420' post='605106']
A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, przypomni nam na kogo w ostatnich wyborach głosowała??? A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, zapomniała z kim ZNP jest w koalicji gdy idzie na wybory? To właśnie różowo lewicowa banda PO-SLD-PSL rządzi Chełmem, to właśnie ta banda wprowadza chełmskie szkolnictwo, świat pracy, w głęboką zapaść. Nie da się zmienić Chełmszczyzny bez posłania pani Ewy Suchań, prezes chełmskiego ZNP, całej ... rozwiń
Avatar
Lepik / 8 marca 2012 o 18:09
0
Rzeczywiście pozostała dla pani prezes tylko ulica, ... po tym jak potraktowała pani rodziców z trójki.
Kompromitacja ZNP!!!
Avatar
radny / 7 marca 2012 o 08:30
0
[quote name='pqp' timestamp='1330755035' post='605009']
Nauczyciel ma płacone za 18godzin tygodniowo a nie tyle pracuje. A jak nigdy nie pracowałeś w szkole to sie nie wypowiadaj bo nie wiesz ile godzin pracuje nauczyciel
[/quote]
W szkole gdzie uczy się 25 dzieci musi być 13 specjalistów to daje 9 pełnych etatów u dzietnego dziedzica było niekiedy 9-10 dzieci i 1 guwernantka.
Avatar
cep / 4 marca 2012 o 22:31
0
w gminie Rybczewwice wzięli na sesji w sprawie zamknięcia szkoły na badanie alkomatem i okazało się, że jest pijany u was pewnie też by się co nieco znalazło
Avatar
nef / 4 marca 2012 o 17:14
0
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]

Pisowców jak zwykle fantazja ponosi. Przestań kobieto kit ludziom wciskać i zabierz się ze swoimi towarzyszami partyjnymi do uczciwej roboty, zamiast wypisywać w necie górnolotne farmazony.
Avatar
adam / 4 marca 2012 o 12:40
0
[quote name='gs' timestamp='1330840317' post='605305']
Władze miasta Chełm miały siedzibę na placu Niepodległości w PRL. Czyżby nikt w chełmskim ZNP nie wiedział, że Magistat mieści się na ul. Lubelskiej naprzeciwko dawnej siedziby ZNP??
[/quote]
Znowu problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Avatar
gs / 4 marca 2012 o 06:51
0
Władze miasta Chełm miały siedzibę na placu Niepodległości w PRL. Czyżby nikt w chełmskim ZNP nie wiedział, że Magistat mieści się na ul. Lubelskiej naprzeciwko dawnej siedziby ZNP??
Avatar
beata / 3 marca 2012 o 16:54
0
[quote name='Slawek W.' timestamp='1330784334' post='605170']
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[/quote]
Bardzo grzecznie, jestem pod wrażeniem, prawie nieurażona za "...gęba pełna frazesów...". Proszę tylko napisać skąd przyzwyczajenie zwracania się do adwersarza w liczbie mnogiej - mimo, że jestem pojedynczą, skromną kobietą to się domyślam.
[quote name='Slawek W.' timestamp='1330784334' post='605170']
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[/quote]
Bardzo grzecznie, jestem pod wrażeniem, prawie nieura... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 3 marca 2012 o 15:18
0
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
Wszak PiS glosil hasla o lustracji, a skonczylo sie, jak zawsze....na graniu teczkami i czyszczeniu wlasnych!
Otrzasnijcie sie i zwyczajnie wezcie sie do (no wlasnie) uczciwej pracy!
[quote name='beata' timestamp='1330776772' post='605136']
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[/quote]
....hm....nie chcialbym Pani obrazic, ale.....malo do powiedzenia, lecz geba pelna frazesow!
Tylko w ten sposob umiem odniesc sie do "Uczciwych Polakow"!
W... rozwiń
Avatar
Slawek W. / 3 marca 2012 o 15:14
0
Staram sie zrozumiec powod zamieszania, powod frustracji i powod protestow!

Nie umiem jednak zrozumiec, ze w spoleczenstwie stosunkowo niezle wyedukowanym potrafi pelnia obskurnego uroku rozkwitnac: ignoranctwo, sobiepanstwo,jak tez brak myslenia kategoriami panstwotworczymi!
Wiadomym wszak jest, ze niz demograficzny przelozyl sie na wielkosc zapotrzebowania miejsc zarowno w placowkach przedszkolnych, jak i szkolach roznego stopnia nauczania!

Rozumiem, ze nauczyciele walcza o swoje miejsca pracy, ale o to samo walcza i inne grupy zawodowe rowniez placace podatki czesciowo finansujace prace pedagogow!

Rachunek ekonomiczny jednoznacznie pokazuje potrzebe zmniejszenia ilosci placowek i to nie ulega zadnym watpliwosciom! Czy wobec tego mamy moralne prawo wyrzucania milionow zlotych w bloto tylko dlatego, ze kilkuset nauczycieli moze byc zmuszonych do rozstania sie z zawodem?
Miejmy nadzieje, iz ci najlepsi zostana "zagospodarowani", a niepewny los spotka jedynie tych najmniej nadajacych sie do zawodu!
Nie atakuje nikogo, bo nie o to chodzi, ale chce podzielic sie swoimi spostrzezeniami na drazony od dluzszego czasu temat problemow zwiazanych z potrzeba reorganizacji...nie tylko w szkolnictwie!

Dwa plus dwa zawsze musi byc rowne cztery! I to musimy wreszcie zrozumiec, abysmy potrafili wyrwac sie z zakletego kola myslenia w sposob, ktorego nauczono nas w okresie slusznie minionym!
Staram sie zrozumiec powod zamieszania, powod frustracji i powod protestow!

Nie umiem jednak zrozumiec, ze w spoleczenstwie stosunkowo niezle wyedukowanym potrafi pelnia obskurnego uroku rozkwitnac: ignoranctwo, sobiepanstwo,jak tez brak myslenia kategoriami panstwotworczymi!
Wiadomym wszak jest, ze niz demograficzny przelozyl sie na wielkosc zapotrzebowania miejsc zarowno w placowkach przedszkolnych, jak i szkolach roznego stopnia nauczania!

Rozumiem, ze nauczyciele walcza o swoje miejsca pracy, a... rozwiń
Avatar
beata / 3 marca 2012 o 13:12
0
[quote name='solidarnościowiec' timestamp='1330773420' post='605106']
A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, przypomni nam na kogo w ostatnich wyborach głosowała??? A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, zapomniała z kim ZNP jest w koalicji gdy idzie na wybory? To właśnie różowo lewicowa banda PO-SLD-PSL rządzi Chełmem, to właśnie ta banda wprowadza chełmskie szkolnictwo, świat pracy, w głęboką zapaść. Nie da się zmienić Chełmszczyzny bez posłania pani Ewy Suchań, prezes chełmskiego ZNP, całej bandy lewicowo PełOwskiej na śmietnik historii. Im szybciej tym lepiej. Jako pierwsi powinni stracić pracę nauczycielską członkowie ZNP, bo to oni wybrali tę bandę do rządzenia Chełmem,są z tą bandą w koalicji.
[/quote]
Nie znam pani prezes ale znam dylematy tej opcji: albo będziemy głosować na nocną zmianę i teczki nie ujrzą światła dziennego, albo na Polskę ale wtedy może się zdarzyć lustracja i dekomunizacja. Uczciwi Polacy nie mają tego dylematu, zawsze na Polskę.
[quote name='solidarnościowiec' timestamp='1330773420' post='605106']
A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, przypomni nam na kogo w ostatnich wyborach głosowała??? A może pani Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP, zapomniała z kim ZNP jest w koalicji gdy idzie na wybory? To właśnie różowo lewicowa banda PO-SLD-PSL rządzi Chełmem, to właśnie ta banda wprowadza chełmskie szkolnictwo, świat pracy, w głęboką zapaść. Nie da się zmienić Chełmszczyzny bez posłania pani Ewy Suchań, prezes chełmskiego ZNP, całej ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 37 3

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 14 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 36 47

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0