Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

9 września 2010 r.
15:33
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy mieli sadzić drzewka. Większość stała, bo "po co się męczyć"

Autor: Zdjęcie autora Monika Mojsym
0 39 A A

Projekt chełmskiego MOPR miał zachęcić mieszkańców ulicy Kredowej i Wołyńskiej do troski o otoczenie ich bloków. Niestety, większość z nich woli narzekać i stać z założonymi rękami, niż w cokolwiek się zaangażować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bloki przy ulicy Kredowej wybudowano wiele lat temu. Od tamtej pory zmieniało się tutaj tylko na gorsze. Na osiedlu nie ma zieleni, jest brudno, a większość budynków jest upstrzona wulgarnymi napisami. Wieczorami lepiej nie zapuszczać się w okolice Ogródka Jordanowskiego, bo na ławkach regularnie przesiadują amatorzy tanich win.

Chełmski MOPR, przy okazji projektu "Razem wśród ludzi” postanowił zaktywizować mieszkańców tego osiedla. – Chcemy zintegrować lokalne środowisko i uwrażliwić mieszkańców na walory estetyczne otoczenia, a także zachęcić ich do dbania o wspólne mienie – wyjaśniła nam Lucyna Kozaczuk, dyrektor MOPR.

Miała temu służyć dzisiejsza akcja sadzenia drzewek i krzewów na blokowisku. – Zakupiliśmy prawie dwieście różnych sadzonek – cieszyła się Elżbieta Korniak, instruktor w Centrum Integracji Społecznej.

Organizatorzy liczyli, że mieszkańcy Kredowej zaangażują się w przedsięwzięcie. Przyszli licznie, ale do pracy ruszyło tylko dwóch mężczyzn. Reszta nawet nie kiwnęła palcem.

– W czynie społecznym to ja pracowałem trzydzieści lat temu – mówił jeden ze zgromadzonych mężczyzn. – Ktoś te sadzonki i tak prędzej czy później ukradnie, więc po co się męczyć – dorzucił inny.

Za to z ogromnym zapałem gapie komentowali całą akcję. Nie podobała im się organizacja pracy i lokalizacja, którą wybrano dla roślin.

– Nie potrafię zrozumieć postawy tych ludzi – dziwiła się jedna z uczestniczek akcji. – Jeżeli ktoś bezinteresownie i za darmo przyszedłby posprzątać mi podwórko, byłabym raczej wdzięczna.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia się jednak nie zniechęcają. – Chcemy pokazać im, że każdy z nas może dbać o miasto i zrobić coś dla innych ludzi. Może mieszkańcy potem już sami zadbają o drzewka przy ich domach – zastanawiała się Elżbieta Korniak.

Szanse są marne. W ramach warsztatów MOPR, jakiś czas temu wyremontowano muszlę koncertową i posprzątano park. Miejsce zaczęło znowu tętnić życiem. Zorganizowano tam np. wielki piknik "Pożegnanie lata”.

Ale wandale już dali o sobie znać. Ledwie przy wejściach do pomieszczeń pod sceną położono nowe płytki, a już ktoś zerwał prawie wszystkie.

Mimo to, w przyszłym tygodniu w parku planowany jest rodzinny piknik, a już za miesiąc zostanie otwarta świetlica. Będą z niej mogli korzystać wszyscy chętni, jeśli oczywiście chęci im nie zabraknie.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Katarzyna / 28 kwietnia 2014 o 17:28
0

śmierdzi to chyba ci z gęby.

Zgadzam się w 100% opinią,ponieważ sama mieszkam na Kredowej i to trzeba szczerze przyznać a nie się oburzać mieszkają tutaj pijacy i nieroby to fakt ale nie można wszystkich wsadzać do jednego wora bo moi rodzice uczciwie pracują,a to że mieszkania są meeega drogie to nie stać wszystkich na monitorowane bloki,ale wiedzie co nie najgorsi są ci pijacy lecz te plotkary które obrabiają dupę na prawo i lewo siedzą z kawusią i się wpierdzielają w nie swoje życie i są "najmądrzejsze" a tak na prawdę są to stare rury które nie mają o niczym zielonego pojęcia potrafią tylko komentować a po chlebuś do alberta latają wstyd!!

Zgadzam się w 100% opinią,ponieważ sama mieszkam na Kredowej i to trzeba szczerze przyznać a nie się oburzać mieszkają tutaj pijacy i nieroby to fakt ale nie można wszystkich wsadzać do jednego wora bo moi rodzice uczciwie pracują,a to że mieszkania są meeega drogie to nie stać wszystkich na monitorowane bloki,ale wiedzie co nie najgorsi są ci pijacy lecz te plotkary które obrabiają dupę na prawo i lewo siedzą z kawusią i się wpierdzielają w nie swoje życie i są "najmądrzejsze" a tak na prawdę są to stare rury które nie mają... rozwiń

Avatar
Nadol / 16 września 2010 o 22:05
0
[size="7"][size="7"][snapback][spoiler][font="Lucida Console"][font="Arial Black"]Wy się zastanówcie co wy wogle mówicie o tej dzielnicy jest zaje*** i tyle.![/font][/font][/spoiler][/snapback][/size][/size]
Avatar
Powiec Mi / 13 września 2010 o 21:20
0
[size="5"][size="5"][font="Impact"]Brawa dla pani Moniki Mojsym za te brednie które napisała, jeszcze raz wielkie brawa! Bo część wiadomości
to jest z palca wyssana i nawet nie wiem czy z tego [/font][/size][/size]
Avatar
rysiek / 12 września 2010 o 19:55
0
[quote name='dendrolog' date='12 wrzesień 2010 - 18:26 ' timestamp='1284308812' post='345696']
posadź drzewo chamie
[/quote]
Sam jesteś chamem pacanie.Strasznie jesteś mocny przez net.Przyjedż wieśniaku na Kredową i zobacz ile jest posadzonych drzewek .Posadzili je mieszkańcy wiele lat temu i rosną.A więc chamie stul pysk.
Avatar
dendrolog / 12 września 2010 o 18:26
0
posadź drzewo chamie
Avatar
dolf / 12 września 2010 o 18:24
0
do getta ich !!!
Avatar
Łukasz / 12 września 2010 o 13:00
0
wy naiwni i puści kretyni nie wiecie co się dzieje na kredowej to zamknijcie mordy. Nie jedna osoba chciałaby mieszkać na tym osiedlu bo można powiedzieć ze jest jednym z najlepszych osiedli w Chełmie. I najbardziej mnie denerwuje to ze tyle gadacie a nic nie robicie z tym. ;/
Avatar
Gość / 12 września 2010 o 08:52
0
Nie mieszkam w tym rejonie miasta,ale po części znam to środowisko.Mieszkają tam wspaniali i uczciwi ludzie,a ten artykuł jest paszkwilem.W PRL-u autor tego artykułu miałby kłopot.A dziś w wolnej Polsce nikt z nikim się nie liczy.
Avatar
Waldi / 11 września 2010 o 22:21
0
Mieszkam na Kredowej 8 lat nikt mi nie ubliżał nikt mnie nie zaczepia nie wiem dlaczego kredowa uchodzi za najgorszą wszędzie jest meneli pełno ale i ludzi porządnych też.Na Kredowej ani nie nie mordują ani nie zabijają i nie wszyscy korzystają z opieki społecznej jest wiele rodzin pracujących których na mieszkanie nie stać a maja być skazani na wyzwiska i epitety. Panie z MOPR-u paliły papierosy zamiast zająć się nasadzaniem drzewek. Ludzie pracujący nie wychodzili sadzić bo nie rzucą prac. Ta akcja powinna być prowadzona w dzień wolny od pracy nie wszyscy są bezrobotni. MOPR powinien to inaczej zorganizować a nie zastawiać się tym że nikt nie wyszedł sadzić drzewek. Z tego co ja wiem mieszkając na tym osiedlu było wielu chętnych do pracy których odrzucały panie z MOPR-u twierdząc ze oni sę nienormalni albo pijani a same zamiast się zająć akcja zasadzania drzewek popalały sobie papierosy za smietnikiem zamiast pokierować cala akcja werbująca za darmowy obiad.
Mieszkam na Kredowej 8 lat nikt mi nie ubliżał nikt mnie nie zaczepia nie wiem dlaczego kredowa uchodzi za najgorszą wszędzie jest meneli pełno ale i ludzi porządnych też.Na Kredowej ani nie nie mordują ani nie zabijają i nie wszyscy korzystają z opieki społecznej jest wiele rodzin pracujących których na mieszkanie nie stać a maja być skazani na wyzwiska i epitety. Panie z MOPR-u paliły papierosy zamiast zająć się nasadzaniem drzewek. Ludzie pracujący nie wychodzili sadzić bo nie rzucą prac. Ta akcja powinna być prowadzona w dzień wolny od p... rozwiń
Avatar
Iwona / 11 września 2010 o 20:03
0
Mieszkam na kredowej i nie pozwolę aby ktoś wszystkich ludzi mierzył jedną miarką Dużo ludzi jest porządnych którzy pracują i nie oczekują od państwa niczego. Opłacają mieszkania sami dbają o wygląd klatek sprzątają i pracują Nie korzystają z MOPRU i choć jesteśmy rodziną wielodzietną zabrali nam nawet rodzinne bo przekracza nam dochód o 10 złoty. A na głowę w zimie leje się od kilku lat bo nie możemy doczekać się remontu dachu które było już dawno obiecywane drzewka sadziliśmy też przed klatką przez kilka lat ale budowa nowego bloku jeżdżące tiry po naszych zieleńcach zniszczyły nam wszystko a teraz zdeptaliście naszą godność ludzi którzy starają się żyć normalnie nie prosząc o pomoc nikogo a szczególnie naszego MOPRU. Zastanówcie się nie którzy co piszecie.
Mieszkam na kredowej i nie pozwolę aby ktoś wszystkich ludzi mierzył jedną miarką Dużo ludzi jest porządnych którzy pracują i nie oczekują od państwa niczego. Opłacają mieszkania sami dbają o wygląd klatek sprzątają i pracują Nie korzystają z MOPRU i choć jesteśmy rodziną wielodzietną zabrali nam nawet rodzinne bo przekracza nam dochód o 10 złoty. A na głowę w zimie leje się od kilku lat bo nie możemy doczekać się remontu dachu które było już dawno obiecywane drzewka sadziliśmy też przed klatką przez kilka lat ale budowa nowego bloku jeżdżą... rozwiń
Avatar
Katarzyna / 28 kwietnia 2014 o 17:28
0

śmierdzi to chyba ci z gęby.

Zgadzam się w 100% opinią,ponieważ sama mieszkam na Kredowej i to trzeba szczerze przyznać a nie się oburzać mieszkają tutaj pijacy i nieroby to fakt ale nie można wszystkich wsadzać do jednego wora bo moi rodzice uczciwie pracują,a to że mieszkania są meeega drogie to nie stać wszystkich na monitorowane bloki,ale wiedzie co nie najgorsi są ci pijacy lecz te plotkary które obrabiają dupę na prawo i lewo siedzą z kawusią i się wpierdzielają w nie swoje życie i są "najmądrzejsze" a tak na prawdę są to stare rury które nie mają o niczym zielonego pojęcia potrafią tylko komentować a po chlebuś do alberta latają wstyd!!

Zgadzam się w 100% opinią,ponieważ sama mieszkam na Kredowej i to trzeba szczerze przyznać a nie się oburzać mieszkają tutaj pijacy i nieroby to fakt ale nie można wszystkich wsadzać do jednego wora bo moi rodzice uczciwie pracują,a to że mieszkania są meeega drogie to nie stać wszystkich na monitorowane bloki,ale wiedzie co nie najgorsi są ci pijacy lecz te plotkary które obrabiają dupę na prawo i lewo siedzą z kawusią i się wpierdzielają w nie swoje życie i są "najmądrzejsze" a tak na prawdę są to stare rury które nie mają... rozwiń

Avatar
Nadol / 16 września 2010 o 22:05
0
[size="7"][size="7"][snapback][spoiler][font="Lucida Console"][font="Arial Black"]Wy się zastanówcie co wy wogle mówicie o tej dzielnicy jest zaje*** i tyle.![/font][/font][/spoiler][/snapback][/size][/size]
Avatar
Powiec Mi / 13 września 2010 o 21:20
0
[size="5"][size="5"][font="Impact"]Brawa dla pani Moniki Mojsym za te brednie które napisała, jeszcze raz wielkie brawa! Bo część wiadomości
to jest z palca wyssana i nawet nie wiem czy z tego [/font][/size][/size]
Avatar
rysiek / 12 września 2010 o 19:55
0
[quote name='dendrolog' date='12 wrzesień 2010 - 18:26 ' timestamp='1284308812' post='345696']
posadź drzewo chamie
[/quote]
Sam jesteś chamem pacanie.Strasznie jesteś mocny przez net.Przyjedż wieśniaku na Kredową i zobacz ile jest posadzonych drzewek .Posadzili je mieszkańcy wiele lat temu i rosną.A więc chamie stul pysk.
Avatar
dendrolog / 12 września 2010 o 18:26
0
posadź drzewo chamie
Avatar
dolf / 12 września 2010 o 18:24
0
do getta ich !!!
Avatar
Łukasz / 12 września 2010 o 13:00
0
wy naiwni i puści kretyni nie wiecie co się dzieje na kredowej to zamknijcie mordy. Nie jedna osoba chciałaby mieszkać na tym osiedlu bo można powiedzieć ze jest jednym z najlepszych osiedli w Chełmie. I najbardziej mnie denerwuje to ze tyle gadacie a nic nie robicie z tym. ;/
Avatar
Gość / 12 września 2010 o 08:52
0
Nie mieszkam w tym rejonie miasta,ale po części znam to środowisko.Mieszkają tam wspaniali i uczciwi ludzie,a ten artykuł jest paszkwilem.W PRL-u autor tego artykułu miałby kłopot.A dziś w wolnej Polsce nikt z nikim się nie liczy.
Avatar
Waldi / 11 września 2010 o 22:21
0
Mieszkam na Kredowej 8 lat nikt mi nie ubliżał nikt mnie nie zaczepia nie wiem dlaczego kredowa uchodzi za najgorszą wszędzie jest meneli pełno ale i ludzi porządnych też.Na Kredowej ani nie nie mordują ani nie zabijają i nie wszyscy korzystają z opieki społecznej jest wiele rodzin pracujących których na mieszkanie nie stać a maja być skazani na wyzwiska i epitety. Panie z MOPR-u paliły papierosy zamiast zająć się nasadzaniem drzewek. Ludzie pracujący nie wychodzili sadzić bo nie rzucą prac. Ta akcja powinna być prowadzona w dzień wolny od pracy nie wszyscy są bezrobotni. MOPR powinien to inaczej zorganizować a nie zastawiać się tym że nikt nie wyszedł sadzić drzewek. Z tego co ja wiem mieszkając na tym osiedlu było wielu chętnych do pracy których odrzucały panie z MOPR-u twierdząc ze oni sę nienormalni albo pijani a same zamiast się zająć akcja zasadzania drzewek popalały sobie papierosy za smietnikiem zamiast pokierować cala akcja werbująca za darmowy obiad.
Mieszkam na Kredowej 8 lat nikt mi nie ubliżał nikt mnie nie zaczepia nie wiem dlaczego kredowa uchodzi za najgorszą wszędzie jest meneli pełno ale i ludzi porządnych też.Na Kredowej ani nie nie mordują ani nie zabijają i nie wszyscy korzystają z opieki społecznej jest wiele rodzin pracujących których na mieszkanie nie stać a maja być skazani na wyzwiska i epitety. Panie z MOPR-u paliły papierosy zamiast zająć się nasadzaniem drzewek. Ludzie pracujący nie wychodzili sadzić bo nie rzucą prac. Ta akcja powinna być prowadzona w dzień wolny od p... rozwiń
Avatar
Iwona / 11 września 2010 o 20:03
0
Mieszkam na kredowej i nie pozwolę aby ktoś wszystkich ludzi mierzył jedną miarką Dużo ludzi jest porządnych którzy pracują i nie oczekują od państwa niczego. Opłacają mieszkania sami dbają o wygląd klatek sprzątają i pracują Nie korzystają z MOPRU i choć jesteśmy rodziną wielodzietną zabrali nam nawet rodzinne bo przekracza nam dochód o 10 złoty. A na głowę w zimie leje się od kilku lat bo nie możemy doczekać się remontu dachu które było już dawno obiecywane drzewka sadziliśmy też przed klatką przez kilka lat ale budowa nowego bloku jeżdżące tiry po naszych zieleńcach zniszczyły nam wszystko a teraz zdeptaliście naszą godność ludzi którzy starają się żyć normalnie nie prosząc o pomoc nikogo a szczególnie naszego MOPRU. Zastanówcie się nie którzy co piszecie.
Mieszkam na kredowej i nie pozwolę aby ktoś wszystkich ludzi mierzył jedną miarką Dużo ludzi jest porządnych którzy pracują i nie oczekują od państwa niczego. Opłacają mieszkania sami dbają o wygląd klatek sprzątają i pracują Nie korzystają z MOPRU i choć jesteśmy rodziną wielodzietną zabrali nam nawet rodzinne bo przekracza nam dochód o 10 złoty. A na głowę w zimie leje się od kilku lat bo nie możemy doczekać się remontu dachu które było już dawno obiecywane drzewka sadziliśmy też przed klatką przez kilka lat ale budowa nowego bloku jeżdżą... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 1 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 8 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!