Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 marca 2016 r.
20:54

Na Facebooku wysyłał uchodźców do Auschwitz. 30-latek spod Chełma zapłaci za komentarz

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 46 A A
Piotr G. to 26-letni kierowca. Mieszka w okolicach Chełma. Mężczyzna postanowił skomentować wpis dotyczący migrantów, zamieszczony na portalu Facebook
Piotr G. to 26-letni kierowca. Mieszka w okolicach Chełma. Mężczyzna postanowił skomentować wpis dotyczący migrantów, zamieszczony na portalu Facebook

- Jest i u nas miejsce dla uchodźców - pisał na Facebooku 30-latek z okolic Chełma, opatrując swój komentarz zdjęciem z byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Mężczyzna uniknie procesu, ale ma zapłacić 1000 zł grzywny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie Piotra G. trafił właśnie do sądu w Chełmie. Śledczy wnioskują o ustalenie wobec mężczyzny 2-letniego okresu próby oraz wymierzenie tysiąca złotych grzywny.

– Sprawca nie był karany, a wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne – mówi Justyna Rutkowska-Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Piotr G. to 26-letni kierowca. Mieszka w okolicach Chełma. Mężczyzna postanowił skomentować wpis dotyczący migrantów, zamieszczony na portalu Facebook.

– Jest i u nas miejsce dla uchodźców. Trzeba je tylko troszkę podszykować i wszyscy się zmieszczą – napisał Piotr G. i opatrzył swój komentarz zdjęciem bramy dawnego obozu Auschwitz.

Mężczyzna został szybko namierzony. Zarzucono mu publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści.

– Piotr G. wyjaśnił, że nie miał takiego zamiaru – dodaje prokurator Rutkowska-Skowronek. – Twierdzi, że nie mógł zrozumieć, dlaczego uchodźcy nie walczą o swój kraj, tylko wędrują do Europy licząc na tutejsze świadczenia socjalne.

Decyzja o warunkowym umorzeniu sprawy należy do sądu. Takie rozstrzygnięcie nie będzie jednak oznaczało, że autor komentarza jest niewinny.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 19:07
0
To sa te właśnie wpajane narodowi łezki jadowitej trucizny. Spójrzmy na to przez inny pryzmat....78% to młodzi mężczyźni , więc wizerunek dziecka (które medialni szamani przywozili z miejsca na miejsce by kazda stacja mogła pokazać) jest tak samo groteskowa i sakndaliczna jak i naiwność ludzi niby to uciekinierów, którzy w Turcji nie byli ani mordowani ani prześladowani, niektórzy od 3 i wiecej lat mieszkajacy w obozach dla uchodźców....Dobry to interes, polityczny i finnansowy dla Turków dostaną 6 miliardów pomocy, bezwizowy wjazd do Eu....To teraz weystarczy kazdemu afganowi, marokańczykowi,tunezyjczykowi, malijczykowi, sudańczykowi , etc...tylko postarać się o turecki paszport i już do eu droga wolna...A gdzie my przed nimi mamy się schować?
To sa te właśnie wpajane narodowi łezki jadowitej trucizny. Spójrzmy na to przez inny pryzmat....78% to młodzi mężczyźni , więc wizerunek dziecka (które medialni szamani przywozili z miejsca na miejsce by kazda stacja mogła pokazać) jest tak samo groteskowa i sakndaliczna jak i naiwność ludzi niby to uciekinierów, którzy w Turcji nie byli ani mordowani ani prześladowani, niektórzy od 3 i wiecej lat mieszkajacy w obozach dla uchodźców....Dobry to interes, polityczny i finnansowy dla Turków dostaną 6 miliardów pomocy, bezwizowy wjazd do Eu...... rozwiń
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 16:35
0

Nasze katolickie społeczeństwo, które miało papieża Polaka, które tyle złego doświadczyło w wojnach, które widziało obozy koncentracyjne na własne oczy, które otrzymało tyle pomocy od innych narodów, którego obywatele są imigrantami w różnych krajach na całym świecie - dzisiaj pokazuje jak jest małe i zaszczute. Wczoraj w nocy zatonęła łódź z 25 imigrantami z Syrii, zginęli wszyscy, w tym 10 dzieci. Przepłakałam pół nocy. WSYD mi za dzisiejszą Polskę i dzisiejszych Polaków, którzy odwracają się od najbardziej potrzebujących.

może jeszcze nogi uratujesz ,kto wie ,jak zaraz zaczniesz terapie,niestety łeb do wyrzucenia na śmietnik,a może wyjedz do syrii? tam sobie spokojnie popłaczesz ,bo to najwyrazniej cie jara ,a my tu za tobą ,tesknić nie bedziemy

może jeszcze nogi uratujesz ,kto wie ,jak zaraz zaczniesz terapie,niestety łeb do wyrzucenia na śmietnik,a może wyjedz do syrii? tam sobie spokojnie popłaczesz ,bo to najwyrazniej cie jara ,a my tu za tobą ,tesknić nie bedziemy

rozwiń
Avatar
MA / 9 marca 2016 o 12:33
0

Wstyd ci, że Polacy nie chcą imigrantów? A nie wstyd ci, że tylu Polaków nie ma pracy, nie ma mieszkań, nie ma żadnych środków do utrzymania, że grzebią na śmietnikach w poszukiwaniu chleba? Podzieliłaś się czymś z biednym rodakiem?

Na wyjazd do Europy nie wybierają się biedni, bo kosztuje on tysiące dolarów. Znajdź na wp.pl artykuł o Polaku Bartoszu Rutkowskim, który mówi prawdę o sytuacji w tamtym regionie.

Nasz kraj nigdy nie dostał nic za darmo i nie dostaje, niech to dotrze do twojej głowy. Polscy żołnierze natomiast zapłacili życiem i w Narviku i pod Monte Cassini, w obronie Londynu i w tysiącach innych miejsc na świecie. Tylko, że potem w paradach na zakończenie II wojny światowej nie pozwolono im iść pod naszymi flagami. Docenili nas, prawda? Polska nie dostała od Niemiec odszkodowań za zniszczenia w czasie II wojny światowej, ani za zniszczone mienie, ani za pomordowanych ludzi. Teraz Unia też nam daje, jak najpierw weźmie od nas składkę i to o wiele wyższą od tego, co potem w drodze wielkiej łaski da jako dotacje i dopłaty. A, dajmy temu spokój! Nie psujmy sobie krwi. Lepiej nie pisz jak nie znasz prawdy i historii. Podziękuj tym co wygnali Polaków za chlebem z naszej Ojczyzny, co rozłożyli i rozkradli nasz kraj. I na nich trzeba by prokuratorów i wyroków. Tego się boją i rozrabiają.

Oczywiście, Polakom po prostu się należy! To Polacy sami wygrali wojnę, oswobodzili inne kraje, tylko Polacy ponieśli straty na wojnie, dla innych narodów to była zabawa, a - i zarobek. To zgroza, że milion Polaków-imigrantów musi w ogóle pracować! 

Polaków nie dotyczą żadne przepisy, szczególnie te unijne, a nawet te boskie, które teraz w kontekście kryzysu imigracyjnego przytacza nawet papież - mimo, że niby jesteśmy katolickim krajem. "Podzielić się kawałkiem chleba" inni z nami MUSZĄ, ale my z kimś biedniejszym - NIGDY!

Oczywiście, Polakom po prostu się należy! To Polacy sami wygrali wojnę, oswobodzili inne kraje, tylko Polacy ponieśli straty na wojnie, dla innych narodów to była zabawa, a - i zarobek. To zgroza, że milion Polaków-imigrantów musi w ogóle pracować! 

Polaków nie dotyczą żadne przepisy, szczególnie te unijne, a nawet te boskie, które teraz w kontekście kryzysu imigracyjnego przytacza nawet papież - mimo, że niby jesteśmy katolickim krajem. "Podzielić się kawałkiem chleba" inni z nami MUSZĄ, ale my z kimś biedniejsz... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 18:59
0
Obozy to symbol nieludzkiego traktowania więźniów i śmierci dlatego to świętość nie do żartów ani porównań. Z drugiej strony frustracja ludzi którym mimo ciężkiej pracy nie starcza na chleb daje odzwierciedlenie w emocjach chociażby tego człowieka.
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 18:58
0
Tyle że ciężko się znosi takie wyroki które zapadają wobec jakiegoś ignoranta spod Chełma kiedy w świecie pisze się o " polskich SS-manach " o "polskich obozach zagłady" , kiedy się słyszy jak ktoś kto żre polski chleb mówi że tego kraju nienawidzi.
Avatar
gość / 8 marca 2016 o 17:00
0

Nasze katolickie społeczeństwo, które miało papieża Polaka, które tyle złego doświadczyło w wojnach, które widziało obozy koncentracyjne na własne oczy, które otrzymało tyle pomocy od innych narodów, którego obywatele są imigrantami w różnych krajach na całym świecie - dzisiaj pokazuje jak jest małe i zaszczute. Wczoraj w nocy zatonęła łódź z 25 imigrantami z Syrii, zginęli wszyscy, w tym 10 dzieci. Przepłakałam pół nocy. WSYD mi za dzisiejszą Polskę i dzisiejszych Polaków, którzy odwracają się od najbardziej potrzebujących.

Wstyd ci, że Polacy nie chcą imigrantów? A nie wstyd ci, że tylu Polaków nie ma pracy, nie ma mieszkań, nie ma żadnych środków do utrzymania, że grzebią na śmietnikach w poszukiwaniu chleba? Podzieliłaś się czymś z biednym rodakiem?

Na wyjazd do Europy nie wybierają się biedni, bo kosztuje on tysiące dolarów. Znajdź na wp.pl artykuł o Polaku Bartoszu Rutkowskim, który mówi prawdę o sytuacji w tamtym regionie.

Nasz kraj nigdy nie dostał nic za darmo i nie dostaje, niech to dotrze do twojej głowy. Polscy żołnierze natomiast zapłacili życiem i w Narviku i pod Monte Cassini, w obronie Londynu i w tysiącach innych miejsc na świecie. Tylko, że potem w paradach na zakończenie II wojny światowej nie pozwolono im iść pod naszymi flagami. Docenili nas, prawda? Polska nie dostała od Niemiec odszkodowań za zniszczenia w czasie II wojny światowej, ani za zniszczone mienie, ani za pomordowanych ludzi. Teraz Unia też nam daje, jak najpierw weźmie od nas składkę i to o wiele wyższą od tego, co potem w drodze wielkiej łaski da jako dotacje i dopłaty. A, dajmy temu spokój! Nie psujmy sobie krwi. Lepiej nie pisz jak nie znasz prawdy i historii. Podziękuj tym co wygnali Polaków za chlebem z naszej Ojczyzny, co rozłożyli i rozkradli nasz kraj. I na nich trzeba by prokuratorów i wyroków. Tego się boją i rozrabiają.

Wstyd ci, że Polacy nie chcą imigrantów? A nie wstyd ci, że tylu Polaków nie ma pracy, nie ma mieszkań, nie ma żadnych środków do utrzymania, że grzebią na śmietnikach w poszukiwaniu chleba? Podzieliłaś się czymś z biednym rodakiem?

Na wyjazd do Europy nie wybierają się biedni, bo kosztuje on tysiące dolarów. Znajdź na wp.pl artykuł o Polaku Bartoszu Rutkowskim, który mówi prawdę o sytuacji w tamtym regionie.

Nasz kraj nigdy nie dostał nic za darmo i nie dostaje, niech to dotrze do twojej głowy. Polscy żołnier... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 16:32
0

ilu takich Arabów spotkałes? ile twoich kobiet zgwałcili? ilu z twoich znajomych zmusili do wielbienia swojego Boga?

ŻADEN człowiek nie ma prawa wysyłać innego człowieka do obozu śmierci. Nie powinien tego robić zwłaszcza człowiek, mieniący się chrześcijaninem (NIE ZABIJAJ!).

Polskie więzienia pełne są naszych, ochrzczonych- bo zamordowali, bo skatowali, bo zgwałcili, okradli..... Wszędzie są źli i dobrzy.

co ty tam q-rwa wiesz o zabijaniu

co ty tam q-rwa wiesz o zabijaniu

rozwiń
Avatar
gość / 8 marca 2016 o 16:28
0

Bardzo dobrze brawa dla prokuratora. W cywilizowanej europie jednak tak łatwo by się nie wymigał. Niektórzy pod spodem piszą Polak Polakowi. Wstyd mi tacy nie powiini mieć prawa tak się nazywać. Jan Paweł 2 ucałował Koran. A to co teaz jest to w większości chołota która niczego nie rozumie Cała Polska elita została wymordowana a z tym co zostało to trzeba sądem i prokuratorem do prządku przywracać. Bo do rozumu się nie da.

Za czasu Jana Pawła II nie było tego piekła, które się zaczęło wraz z przybywaniem muzułmanów do Europy, nie było mordów chrześcijan na taką skalę w świecie, był inny układ sił politycznych na świecie, niż obecnie.

Za mało wiesz na wiele tematów i miesza ci się to wszystko, bo chyba jesteś gimnazjalistą.

A co do wstydu, to wstydź się lepiej sam(a) za siebie, za to że robisz byki ortograficzne, że nie umiesz logicznie i gramatycznie pisać, za to że piszesz Jan Paweł 2 zamiast Jan Paweł II, że Europa piszesz z małej litery, itd. Nie zabieraj głosu w dyskusji, bo nie jesteś wystarczająco inteligentny(a).

Za czasu Jana Pawła II nie było tego piekła, które się zaczęło wraz z przybywaniem muzułmanów do Europy, nie było mordów chrześcijan na taką skalę w świecie, był inny układ sił politycznych na świecie, niż obecnie.

Za mało wiesz na wiele tematów i miesza ci się to wszystko, bo chyba jesteś gimnazjalistą.

A co do wstydu, to wstydź się lepiej sam(a) za siebie, za to że robisz byki ortograficzne, że nie umiesz logicznie i gramatycznie pisać, za to że piszesz Jan Paweł 2 zamiast Jan Paweł II, że Europa piszesz z ... rozwiń

Avatar
gość / 8 marca 2016 o 16:08
0

Guest, dnia 08 Marz 2016 - 1:12 PM, napisał:

Gdzie jest wolność słowa, wyznania!? Ten człowiek miał prawo tak napisać to jest jego zdanie,prokuratura nadużyła władzy. Moim zdaniem Poraz kolejny nasza konstytucja została odstawiona na bok.

 

komentarz "gość"

-to "jego zdanie" to nawoływanie do nienawiści, nazizm jest na szczęście w naszym kraju karany, od takich słów rozpoczął się holokaust i inne tragiczne wydarzenia, jakich doświadczył nasz kraj i jego obywatele w historii

 
------------------------
 
 
 
Nasz kraj doświadczył wiele złego od sąsiadów, czyli Niemców, Ruskich, Ukraińców. A teraz niektórzy czują do nich wielki sentyment. Brawo za krótką pamięć! I solą im w oku są patrioci, których wyzywają od nazi i faszystów.
 
Sądy nie powinny karać za takie wypowiedzi, tylko organizować akcje uświadamiające i rozmowy z ludźmi, którzy czasem szybciej coś napiszą lub wykrzyczą, niż pomyślą.
Ludzie w Polsce są w trudnej sytuacji, bardzo stresogennej, bo ciężko pracują często na całą rodzinę za 1.200zł, nie mają mieszkań ani perspektyw, a azylantom daje się wszystko za darmo na dzień dobry. I oni jeszcze tym gardzą i chrześcijanami, mówiąc, że to nie ludzie.
No i niektórzy palną coś nie mając świadomości nawet, że to podlega karze.
to "jego zdanie" to nawoływanie do nienawiści, nazizm jest na szczęście w naszym kraju karany, od takich słów rozpoczął się holokaust i inne tragiczne wydarzenia, jakich doświadczył nasz kraj i jego obywatele w historii

 
------------------------
 
 
 
Nasz kraj doświadczył wiele złego od sąsiadów, czyli Niemców, Ruskich, Ukraińców. A teraz niektórzy czują do nich wielki sentyment. Brawo... rozwiń
Avatar
gość / 8 marca 2016 o 15:55
0

to "jego zdanie" to nawoływanie do nienawiści, nazizm jest na szczęście w naszym kraju karany, od takich słów rozpoczął się holokaust i inne tragiczne wydarzenia, jakich doświadczył nasz kraj i jego obywatele w historii

Nasz kraj doświadczył wiele złego od sąsiadów, czyli Niemców, Ruskich, Ukraińców. A teraz niektórzy czują do nich wielki sentyment. Brawo za krótką pamięć! I solą im w oku są patrioci, których wyzywają od nazi i faszystów.

Nasz kraj doświadczył wiele złego od sąsiadów, czyli Niemców, Ruskich, Ukraińców. A teraz niektórzy czują do nich wielki sentyment. Brawo za krótką pamięć! I solą im w oku są patrioci, których wyzywają od nazi i faszystów.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 19:07
0
To sa te właśnie wpajane narodowi łezki jadowitej trucizny. Spójrzmy na to przez inny pryzmat....78% to młodzi mężczyźni , więc wizerunek dziecka (które medialni szamani przywozili z miejsca na miejsce by kazda stacja mogła pokazać) jest tak samo groteskowa i sakndaliczna jak i naiwność ludzi niby to uciekinierów, którzy w Turcji nie byli ani mordowani ani prześladowani, niektórzy od 3 i wiecej lat mieszkajacy w obozach dla uchodźców....Dobry to interes, polityczny i finnansowy dla Turków dostaną 6 miliardów pomocy, bezwizowy wjazd do Eu....To teraz weystarczy kazdemu afganowi, marokańczykowi,tunezyjczykowi, malijczykowi, sudańczykowi , etc...tylko postarać się o turecki paszport i już do eu droga wolna...A gdzie my przed nimi mamy się schować?
To sa te właśnie wpajane narodowi łezki jadowitej trucizny. Spójrzmy na to przez inny pryzmat....78% to młodzi mężczyźni , więc wizerunek dziecka (które medialni szamani przywozili z miejsca na miejsce by kazda stacja mogła pokazać) jest tak samo groteskowa i sakndaliczna jak i naiwność ludzi niby to uciekinierów, którzy w Turcji nie byli ani mordowani ani prześladowani, niektórzy od 3 i wiecej lat mieszkajacy w obozach dla uchodźców....Dobry to interes, polityczny i finnansowy dla Turków dostaną 6 miliardów pomocy, bezwizowy wjazd do Eu...... rozwiń
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 16:35
0

Nasze katolickie społeczeństwo, które miało papieża Polaka, które tyle złego doświadczyło w wojnach, które widziało obozy koncentracyjne na własne oczy, które otrzymało tyle pomocy od innych narodów, którego obywatele są imigrantami w różnych krajach na całym świecie - dzisiaj pokazuje jak jest małe i zaszczute. Wczoraj w nocy zatonęła łódź z 25 imigrantami z Syrii, zginęli wszyscy, w tym 10 dzieci. Przepłakałam pół nocy. WSYD mi za dzisiejszą Polskę i dzisiejszych Polaków, którzy odwracają się od najbardziej potrzebujących.

może jeszcze nogi uratujesz ,kto wie ,jak zaraz zaczniesz terapie,niestety łeb do wyrzucenia na śmietnik,a może wyjedz do syrii? tam sobie spokojnie popłaczesz ,bo to najwyrazniej cie jara ,a my tu za tobą ,tesknić nie bedziemy

może jeszcze nogi uratujesz ,kto wie ,jak zaraz zaczniesz terapie,niestety łeb do wyrzucenia na śmietnik,a może wyjedz do syrii? tam sobie spokojnie popłaczesz ,bo to najwyrazniej cie jara ,a my tu za tobą ,tesknić nie bedziemy

rozwiń
Avatar
MA / 9 marca 2016 o 12:33
0

Wstyd ci, że Polacy nie chcą imigrantów? A nie wstyd ci, że tylu Polaków nie ma pracy, nie ma mieszkań, nie ma żadnych środków do utrzymania, że grzebią na śmietnikach w poszukiwaniu chleba? Podzieliłaś się czymś z biednym rodakiem?

Na wyjazd do Europy nie wybierają się biedni, bo kosztuje on tysiące dolarów. Znajdź na wp.pl artykuł o Polaku Bartoszu Rutkowskim, który mówi prawdę o sytuacji w tamtym regionie.

Nasz kraj nigdy nie dostał nic za darmo i nie dostaje, niech to dotrze do twojej głowy. Polscy żołnierze natomiast zapłacili życiem i w Narviku i pod Monte Cassini, w obronie Londynu i w tysiącach innych miejsc na świecie. Tylko, że potem w paradach na zakończenie II wojny światowej nie pozwolono im iść pod naszymi flagami. Docenili nas, prawda? Polska nie dostała od Niemiec odszkodowań za zniszczenia w czasie II wojny światowej, ani za zniszczone mienie, ani za pomordowanych ludzi. Teraz Unia też nam daje, jak najpierw weźmie od nas składkę i to o wiele wyższą od tego, co potem w drodze wielkiej łaski da jako dotacje i dopłaty. A, dajmy temu spokój! Nie psujmy sobie krwi. Lepiej nie pisz jak nie znasz prawdy i historii. Podziękuj tym co wygnali Polaków za chlebem z naszej Ojczyzny, co rozłożyli i rozkradli nasz kraj. I na nich trzeba by prokuratorów i wyroków. Tego się boją i rozrabiają.

Oczywiście, Polakom po prostu się należy! To Polacy sami wygrali wojnę, oswobodzili inne kraje, tylko Polacy ponieśli straty na wojnie, dla innych narodów to była zabawa, a - i zarobek. To zgroza, że milion Polaków-imigrantów musi w ogóle pracować! 

Polaków nie dotyczą żadne przepisy, szczególnie te unijne, a nawet te boskie, które teraz w kontekście kryzysu imigracyjnego przytacza nawet papież - mimo, że niby jesteśmy katolickim krajem. "Podzielić się kawałkiem chleba" inni z nami MUSZĄ, ale my z kimś biedniejszym - NIGDY!

Oczywiście, Polakom po prostu się należy! To Polacy sami wygrali wojnę, oswobodzili inne kraje, tylko Polacy ponieśli straty na wojnie, dla innych narodów to była zabawa, a - i zarobek. To zgroza, że milion Polaków-imigrantów musi w ogóle pracować! 

Polaków nie dotyczą żadne przepisy, szczególnie te unijne, a nawet te boskie, które teraz w kontekście kryzysu imigracyjnego przytacza nawet papież - mimo, że niby jesteśmy katolickim krajem. "Podzielić się kawałkiem chleba" inni z nami MUSZĄ, ale my z kimś biedniejsz... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 18:59
0
Obozy to symbol nieludzkiego traktowania więźniów i śmierci dlatego to świętość nie do żartów ani porównań. Z drugiej strony frustracja ludzi którym mimo ciężkiej pracy nie starcza na chleb daje odzwierciedlenie w emocjach chociażby tego człowieka.
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 18:58
0
Tyle że ciężko się znosi takie wyroki które zapadają wobec jakiegoś ignoranta spod Chełma kiedy w świecie pisze się o " polskich SS-manach " o "polskich obozach zagłady" , kiedy się słyszy jak ktoś kto żre polski chleb mówi że tego kraju nienawidzi.
Avatar
gość / 8 marca 2016 o 17:00
0

Nasze katolickie społeczeństwo, które miało papieża Polaka, które tyle złego doświadczyło w wojnach, które widziało obozy koncentracyjne na własne oczy, które otrzymało tyle pomocy od innych narodów, którego obywatele są imigrantami w różnych krajach na całym świecie - dzisiaj pokazuje jak jest małe i zaszczute. Wczoraj w nocy zatonęła łódź z 25 imigrantami z Syrii, zginęli wszyscy, w tym 10 dzieci. Przepłakałam pół nocy. WSYD mi za dzisiejszą Polskę i dzisiejszych Polaków, którzy odwracają się od najbardziej potrzebujących.

Wstyd ci, że Polacy nie chcą imigrantów? A nie wstyd ci, że tylu Polaków nie ma pracy, nie ma mieszkań, nie ma żadnych środków do utrzymania, że grzebią na śmietnikach w poszukiwaniu chleba? Podzieliłaś się czymś z biednym rodakiem?

Na wyjazd do Europy nie wybierają się biedni, bo kosztuje on tysiące dolarów. Znajdź na wp.pl artykuł o Polaku Bartoszu Rutkowskim, który mówi prawdę o sytuacji w tamtym regionie.

Nasz kraj nigdy nie dostał nic za darmo i nie dostaje, niech to dotrze do twojej głowy. Polscy żołnierze natomiast zapłacili życiem i w Narviku i pod Monte Cassini, w obronie Londynu i w tysiącach innych miejsc na świecie. Tylko, że potem w paradach na zakończenie II wojny światowej nie pozwolono im iść pod naszymi flagami. Docenili nas, prawda? Polska nie dostała od Niemiec odszkodowań za zniszczenia w czasie II wojny światowej, ani za zniszczone mienie, ani za pomordowanych ludzi. Teraz Unia też nam daje, jak najpierw weźmie od nas składkę i to o wiele wyższą od tego, co potem w drodze wielkiej łaski da jako dotacje i dopłaty. A, dajmy temu spokój! Nie psujmy sobie krwi. Lepiej nie pisz jak nie znasz prawdy i historii. Podziękuj tym co wygnali Polaków za chlebem z naszej Ojczyzny, co rozłożyli i rozkradli nasz kraj. I na nich trzeba by prokuratorów i wyroków. Tego się boją i rozrabiają.

Wstyd ci, że Polacy nie chcą imigrantów? A nie wstyd ci, że tylu Polaków nie ma pracy, nie ma mieszkań, nie ma żadnych środków do utrzymania, że grzebią na śmietnikach w poszukiwaniu chleba? Podzieliłaś się czymś z biednym rodakiem?

Na wyjazd do Europy nie wybierają się biedni, bo kosztuje on tysiące dolarów. Znajdź na wp.pl artykuł o Polaku Bartoszu Rutkowskim, który mówi prawdę o sytuacji w tamtym regionie.

Nasz kraj nigdy nie dostał nic za darmo i nie dostaje, niech to dotrze do twojej głowy. Polscy żołnier... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 16:32
0

ilu takich Arabów spotkałes? ile twoich kobiet zgwałcili? ilu z twoich znajomych zmusili do wielbienia swojego Boga?

ŻADEN człowiek nie ma prawa wysyłać innego człowieka do obozu śmierci. Nie powinien tego robić zwłaszcza człowiek, mieniący się chrześcijaninem (NIE ZABIJAJ!).

Polskie więzienia pełne są naszych, ochrzczonych- bo zamordowali, bo skatowali, bo zgwałcili, okradli..... Wszędzie są źli i dobrzy.

co ty tam q-rwa wiesz o zabijaniu

co ty tam q-rwa wiesz o zabijaniu

rozwiń
Avatar
gość / 8 marca 2016 o 16:28
0

Bardzo dobrze brawa dla prokuratora. W cywilizowanej europie jednak tak łatwo by się nie wymigał. Niektórzy pod spodem piszą Polak Polakowi. Wstyd mi tacy nie powiini mieć prawa tak się nazywać. Jan Paweł 2 ucałował Koran. A to co teaz jest to w większości chołota która niczego nie rozumie Cała Polska elita została wymordowana a z tym co zostało to trzeba sądem i prokuratorem do prządku przywracać. Bo do rozumu się nie da.

Za czasu Jana Pawła II nie było tego piekła, które się zaczęło wraz z przybywaniem muzułmanów do Europy, nie było mordów chrześcijan na taką skalę w świecie, był inny układ sił politycznych na świecie, niż obecnie.

Za mało wiesz na wiele tematów i miesza ci się to wszystko, bo chyba jesteś gimnazjalistą.

A co do wstydu, to wstydź się lepiej sam(a) za siebie, za to że robisz byki ortograficzne, że nie umiesz logicznie i gramatycznie pisać, za to że piszesz Jan Paweł 2 zamiast Jan Paweł II, że Europa piszesz z małej litery, itd. Nie zabieraj głosu w dyskusji, bo nie jesteś wystarczająco inteligentny(a).

Za czasu Jana Pawła II nie było tego piekła, które się zaczęło wraz z przybywaniem muzułmanów do Europy, nie było mordów chrześcijan na taką skalę w świecie, był inny układ sił politycznych na świecie, niż obecnie.

Za mało wiesz na wiele tematów i miesza ci się to wszystko, bo chyba jesteś gimnazjalistą.

A co do wstydu, to wstydź się lepiej sam(a) za siebie, za to że robisz byki ortograficzne, że nie umiesz logicznie i gramatycznie pisać, za to że piszesz Jan Paweł 2 zamiast Jan Paweł II, że Europa piszesz z ... rozwiń

Avatar
gość / 8 marca 2016 o 16:08
0

Guest, dnia 08 Marz 2016 - 1:12 PM, napisał:

Gdzie jest wolność słowa, wyznania!? Ten człowiek miał prawo tak napisać to jest jego zdanie,prokuratura nadużyła władzy. Moim zdaniem Poraz kolejny nasza konstytucja została odstawiona na bok.

 

komentarz "gość"

-to "jego zdanie" to nawoływanie do nienawiści, nazizm jest na szczęście w naszym kraju karany, od takich słów rozpoczął się holokaust i inne tragiczne wydarzenia, jakich doświadczył nasz kraj i jego obywatele w historii

 
------------------------
 
 
 
Nasz kraj doświadczył wiele złego od sąsiadów, czyli Niemców, Ruskich, Ukraińców. A teraz niektórzy czują do nich wielki sentyment. Brawo za krótką pamięć! I solą im w oku są patrioci, których wyzywają od nazi i faszystów.
 
Sądy nie powinny karać za takie wypowiedzi, tylko organizować akcje uświadamiające i rozmowy z ludźmi, którzy czasem szybciej coś napiszą lub wykrzyczą, niż pomyślą.
Ludzie w Polsce są w trudnej sytuacji, bardzo stresogennej, bo ciężko pracują często na całą rodzinę za 1.200zł, nie mają mieszkań ani perspektyw, a azylantom daje się wszystko za darmo na dzień dobry. I oni jeszcze tym gardzą i chrześcijanami, mówiąc, że to nie ludzie.
No i niektórzy palną coś nie mając świadomości nawet, że to podlega karze.
to "jego zdanie" to nawoływanie do nienawiści, nazizm jest na szczęście w naszym kraju karany, od takich słów rozpoczął się holokaust i inne tragiczne wydarzenia, jakich doświadczył nasz kraj i jego obywatele w historii

 
------------------------
 
 
 
Nasz kraj doświadczył wiele złego od sąsiadów, czyli Niemców, Ruskich, Ukraińców. A teraz niektórzy czują do nich wielki sentyment. Brawo... rozwiń
Avatar
gość / 8 marca 2016 o 15:55
0

to "jego zdanie" to nawoływanie do nienawiści, nazizm jest na szczęście w naszym kraju karany, od takich słów rozpoczął się holokaust i inne tragiczne wydarzenia, jakich doświadczył nasz kraj i jego obywatele w historii

Nasz kraj doświadczył wiele złego od sąsiadów, czyli Niemców, Ruskich, Ukraińców. A teraz niektórzy czują do nich wielki sentyment. Brawo za krótką pamięć! I solą im w oku są patrioci, których wyzywają od nazi i faszystów.

Nasz kraj doświadczył wiele złego od sąsiadów, czyli Niemców, Ruskich, Ukraińców. A teraz niektórzy czują do nich wielki sentyment. Brawo za krótką pamięć! I solą im w oku są patrioci, których wyzywają od nazi i faszystów.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 9

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 31 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!