Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 grudnia 2018 r.
21:41

Nad jezioro na Ukrainę. Szukają inwestorów z Polski

Autor: Zdjęcie autora toma
0 31 A A
Jezioro Świtaź
Jezioro Świtaź (fot. Ash4wiki )

O rozbudowie przejść granicznych i współpracy gospodarczej rozmawiali wczoraj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Strona ukraińska chce m.in. pozyskać polskich inwestorów zainteresowanych budową bazy hotelowej na położonym tuż przy granicy Pojezierzu Szackim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek przypomniał o projekcie rozbudowy przejścia granicznego w Dorohusku, który zakłada utworzenie nowego terminalu dla samochodów ciężarowych. Podobne plany inwestycyjne mają Ukraińcy.

– My już to robimy, a strona ukraińska chce to robić. Wtedy przejście graniczne Dorohusk-Jagodzin będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie. To może przyczynić się do radykalnego zwiększenia ruchu turystycznego i wykorzystanie przez polskich turystów przepięknych Jezior Szackich – mówi Czarnek.

Władze obwodu wołyńskiego szukają firm zainteresowanych budową na pojezierzu obiektów hotelowych i uzdrowiskowych. – Mamy już wstępne zainteresowanie ze strony inwestorów z Niemiec, Austrii czy Chin. Ale ze względu na nasze bliskie sąsiedztwo zależy nam na współpracy z polskimi przedsiębiorcami – mówi Walerij Kryworog, pełnomocnik głównego przewodniczącego Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

W najbliższym czasie planowane jest zorganizowanie forum gospodarczego dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego.

– Chcielibyśmy pokazać polskim deweloperom możliwość budowy ośrodków wypoczynkowych nad Jeziorami Szackimi – podsumowuje wojewoda.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 23:48
Swego czasu Ukraincy polskich inwestorow na Wolyniu i w Malopolsce wschodniej wyrzneli bez litosci. Historia magistra vitae est.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 22:28
Może jakiś Upadliniec napisze czy na prawdę myśli że jakiś Polak zainwestuje pieniądze w kraju gdzie jest wojna i gdzie nie długo ten kraj zniknie z mapy świata ? Może jeszcze dodam żeby POinformował przyszłych Inwestorów że Upadlina ogłosiła rok 2018 rokiem zbrodniarza bandery !!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 23:22
Jeżeli rozwiążą sprawy z przeszłością, upamiętnią naszych zamordowanych i pozwolą ich normalnie pochować po chrześcijańsku - po prostu po ludzku - to można będzie się zastanowić. Póki co - nie ma tematu. Do SS-manów mam jeździć wypoczywać? Zostawiać tam swoje pieniądze? Takiego wała.
Avatar
kol90 / 14 grudnia 2018 r. o 07:29
Szukają frajerów ! Ktoś komu życie miłe i chce zachować swój majątek lepiej omijać ukraine szerokim łukiem. To już lepiej zainwestować na Białorusi.
Avatar
............ / 14 grudnia 2018 r. o 10:06
Fajnie, gdyby można było bez kolejek wjechac na Ukrainę. Kilka lat temu bylismy ze znajomymi rowerami - przejście pontonowe koło Woli Uhruskiej. Mam same miłe wspomnienia, przejeżdżaliśmy przez zaniedbane wsie, na ławaczkach siedzieli Ukraińcy i prawie wszyscy - widząc turystów - głośno i serdecznie pozdrawiali. Niektórzy sprzedawali suszone ryby. W nielicznych na trasie sklepach wszyscy byli bardzo uprzejmi i rozmowni. Pytali, jak się nam tu podoba, czy czgoś nam nie trzeba. Samo jezioro i otoczenie w fatalnym stanie, ale ludzie wyjątkowo otwarci.  
 To nie oni są wyjątkowo otwarci tylko ty wyjątkowo naiwny. Przed 1943 też wiekszość z nich Polaków pozdrawiała, zapraszała na święta itd. Potem im to nie przeszkadzało polskich sąsiadów, a nawet krewnych i powinowatych rąbać siekierami, obdzierać żywcem ze skóry itp. Ojcowie i dziadkowie (zresztą matki i babki także) tych siedzących na ławeczkach też byli tacy mili, a oni sami może do tej pory w chałupach mają rzeczy zrabowane z polskich domów.
 To nie oni są wyjątkowo otwarci tylko ty wyjątkowo naiwny. Przed 1943 też wiekszość z nich Polaków pozdrawiała, zapraszała na święta itd. Potem im to nie przeszkadzało polskich sąsiadów, a nawet krewnych i powinowatych rąbać siekierami, obdzierać żywcem ze skóry itp. Ojcowie i dziadkowie (zresztą matki i babki także) tych siedzących na ławeczkach też byli tacy mili, a oni sami może do tej pory w chałupach mają rzeczy zrabowane z polskich domów. rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 00:33
Rozbudowa przejść granicznych? A to jeszcze za mało ukraińców jest w Polsce???
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 23:02
W Polsce nie ma kto sprzątać wód i plaż.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 22:46
Będziemy rozwijać bazę turystyczną na Ukrainie, bo na pojezierzu łęczyńskim rząd pobuduje dwie kopalnie i zrobi nam drugi śląsk, więc trzeba będzie gdzieś urządzić ośrodki rehabilitacji chorób płuc...
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 11:16
Mieszkam blisko Ukrainy (100 km) a nigdy tam nie byłem i być nie zamierzam,tym ludziom zawsze żle z oczu patrzy.Żałuję że nie mieszkam na południu kraju,mógłbym wtedy jeździć do Czechów itd.
Avatar
!!! / 14 grudnia 2018 r. o 11:51
Fajnie, gdyby można było bez kolejek wjechac na Ukrainę. Kilka lat temu bylismy ze znajomymi rowerami - przejście pontonowe koło Woli Uhruskiej. Mam same miłe wspomnienia, przejeżdżaliśmy przez zaniedbane wsie, na ławaczkach siedzieli Ukraińcy i prawie wszyscy - widząc turystów - głośno i serdecznie pozdrawiali. Niektórzy sprzedawali suszone ryby. W nielicznych na trasie sklepach wszyscy byli bardzo uprzejmi i rozmowni. Pytali, jak się nam tu podoba, czy czgoś nam nie trzeba. Samo jezioro i otoczenie w fatalnym stanie, ale ludzie wyjątkowo otwarci.  
To nie oni są wyjątkowo otwarci tylko ty wyjątkowo naiwny. Przed 1943 też wiekszość z nich Polaków pozdrawiała, zapraszała na święta itd. Potem im to nie przeszkadzało polskich sąsiadów, a nawet krewnych i powinowatych rąbać siekierami, obdzierać żywcem ze skóry itp. Ojcowie i dziadkowie (zresztą matki i babki także) tych siedzących na ławeczkach też byli tacy mili, a oni sami może do tej pory w chałupach mają rzeczy zrabowane z polskich domów.
Tja, może jeszcze dodaj coś o Krzyżakach...
 Debilu jeszcze zyja Polacy, ktorzy ocaleli przed ta ukrainska otwartoscia. Im tepy sk....nu powiedz, ze ukrainskie bestialstwo to bajki o krzyzakach. 
 Debilu jeszcze zyja Polacy, ktorzy ocaleli przed ta ukrainska otwartoscia. Im tepy sk....nu powiedz, ze ukrainskie bestialstwo to bajki o krzyzakach.  rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 16:10
Będziemy rozwijać bazę turystyczną na Ukrainie, bo na pojezierzu łęczyńskim rząd pobuduje dwie kopalnie i zrobi nam drugi śląsk, więc trzeba będzie gdzieś urządzić ośrodki rehabilitacji chorób płuc...
Ales głupi i jeszcze się blaznisz na forum,kopalnie nie smrodza nie dymią,a pylicy to dostaniesz ze swojej cementowni,
 Czyżby spalanie węgla było neutralne dla środowiska? To skąd tu tyle smogu?
Avatar
laska / 15 grudnia 2018 r. o 01:06
że też każdy piszący tu dzban się nie podpisuje pod wypocinami... :)
Avatar
Ha ha ha / 14 grudnia 2018 r. o 21:26
Co ma historia do gospodarki i turystyki? Super opcja, tam jest tak tanio, że wreszcie można by się poczuć jak człowiek na wakacjach bez rujnowania się.
 Nooo faktycznie. Jak ktoś chce złapać gruźlicę, HIV, czerwonkę, odrę, ospę to Ukraina to wymarzone miejsce na turystykę.
Avatar
Turysta ekonomiczny / 14 grudnia 2018 r. o 17:49
Co ma historia do gospodarki i turystyki? Super opcja, tam jest tak tanio, że wreszcie można by się poczuć jak człowiek na wakacjach bez rujnowania się.
Avatar
:-) / 14 grudnia 2018 r. o 14:55
Co mają banderowcy czy UPA do tego tekstu???? Jeśli Ukraińcy znajdą u nas inwestorów, to co świat się zawali??? Tay wszyscy patrioci, a jeździcie niemieckimi samochodami, kupujecie w niemieckiech sklepach, a przeciez Niemcy na nas napadli kiedyś. Nie mówiąc o Krzyżakach. Pamiętajmy o naszej historii, ale bez histerii. A jak czytam wypowiedź, że Ukraińcom źle patrzy z oczu, to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
 Ha ha ha....pogadaj z ludźmi, którzy na UA już kiedyś próbowali interesy robić. UA to zwłaszcza teraz przy panującym tam  bezprawiu, wiecznym bezhołowiu i chaosie to bagno, a nie pole do inwestowania. Niestabilny rynek, niestabilni kontrahenci...ba po prostu nieuczciwi. Otwórz tam firmę, a nie masz pewności czy za jakiś czas grupa troglodytów wejdzie co do lokalu i firme sobie zajmie na polecenie mafioza. Tam takie rzeczy się dzieją nawet w instytucjach publicznych, a nie tylko w prywatnych przedsiębiorstwach. Albo weźmy np mafie bursztynowe, które wycinają hektarami publiczne lasy i co i jajco ...nikt nad tym.nie panuje. Ktoś lubi tracić kasę to niech inwestuje. Ty wyłożysz kasę, a ukrainska bandyterka i malwersanci skorzystaja.
 Ha ha ha....pogadaj z ludźmi, którzy na UA już kiedyś próbowali interesy robić. UA to zwłaszcza teraz przy panującym tam  bezprawiu, wiecznym bezhołowiu i chaosie to bagno, a nie pole do inwestowania. Niestabilny rynek, niestabilni kontrahenci...ba po prostu nieuczciwi. Otwórz tam firmę, a nie masz pewności czy za jakiś czas grupa troglodytów wejdzie co do lokalu i firme sobie zajmie na polecenie mafioza. Tam takie rzeczy się dzieją nawet w instytucjach publicznych, a nie tylko w prywatnych przedsiębiorstwach. Albo weźmy np m... rozwiń
Avatar
Maniek / 14 grudnia 2018 r. o 14:35
Będziemy rozwijać bazę turystyczną na Ukrainie, bo na pojezierzu łęczyńskim rząd pobuduje dwie kopalnie i zrobi nam drugi śląsk, więc trzeba będzie gdzieś urządzić ośrodki rehabilitacji chorób płuc...
 Ales głupi i jeszcze się blaznisz na forum,kopalnie nie smrodza nie dymią,a pylicy to dostaniesz ze swojej cementowni,
Avatar
dam / 14 grudnia 2018 r. o 13:13
Co mają banderowcy czy UPA do tego tekstu???? Jeśli Ukraińcy znajdą u nas inwestorów, to co świat się zawali??? Tay wszyscy patrioci, a jeździcie niemieckimi samochodami, kupujecie w niemieckiech sklepach, a przeciez Niemcy na nas napadli kiedyś. Nie mówiąc o Krzyżakach. Pamiętajmy o naszej historii, ale bez histerii. A jak czytam wypowiedź, że Ukraińcom źle patrzy z oczu, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. 
Avatar
bogu / 14 grudnia 2018 r. o 12:57
Pewnie Ukraińcy chcą naciągnąć Polaków na pieniądze ?
Avatar
!!!! / 14 grudnia 2018 r. o 11:53
sprawdźcie IP skąd nadają ci :goście:"
 Jacy goscie ? Prawda boli ? Twoj dziadek jaki mial pseudonim w UPA ? Detynorez ? 
Avatar
!!! / 14 grudnia 2018 r. o 11:51
Fajnie, gdyby można było bez kolejek wjechac na Ukrainę. Kilka lat temu bylismy ze znajomymi rowerami - przejście pontonowe koło Woli Uhruskiej. Mam same miłe wspomnienia, przejeżdżaliśmy przez zaniedbane wsie, na ławaczkach siedzieli Ukraińcy i prawie wszyscy - widząc turystów - głośno i serdecznie pozdrawiali. Niektórzy sprzedawali suszone ryby. W nielicznych na trasie sklepach wszyscy byli bardzo uprzejmi i rozmowni. Pytali, jak się nam tu podoba, czy czgoś nam nie trzeba. Samo jezioro i otoczenie w fatalnym stanie, ale ludzie wyjątkowo otwarci.  
To nie oni są wyjątkowo otwarci tylko ty wyjątkowo naiwny. Przed 1943 też wiekszość z nich Polaków pozdrawiała, zapraszała na święta itd. Potem im to nie przeszkadzało polskich sąsiadów, a nawet krewnych i powinowatych rąbać siekierami, obdzierać żywcem ze skóry itp. Ojcowie i dziadkowie (zresztą matki i babki także) tych siedzących na ławeczkach też byli tacy mili, a oni sami może do tej pory w chałupach mają rzeczy zrabowane z polskich domów.
Tja, może jeszcze dodaj coś o Krzyżakach...
 Debilu jeszcze zyja Polacy, ktorzy ocaleli przed ta ukrainska otwartoscia. Im tepy sk....nu powiedz, ze ukrainskie bestialstwo to bajki o krzyzakach. 
 Debilu jeszcze zyja Polacy, ktorzy ocaleli przed ta ukrainska otwartoscia. Im tepy sk....nu powiedz, ze ukrainskie bestialstwo to bajki o krzyzakach.  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niemcy. Wstrzymanie sprzedaży akwareli Kandinskiego. "Obraz został ukradziony z Polski"
film

Niemcy. Wstrzymanie sprzedaży akwareli Kandinskiego. "Obraz został ukradziony z Polski"

Dom aukcyjny Grisebach zapowiedział w wydanym w piątek oświadczeniu wstrzymanie sprzedaży, jak mówią polskie władze, skradzionego z polskich zbiorów obrazu Kandinskiego.

O włos od tragedii na torach. Mimo ostrzeżeń wjechał na przejazd. I utknął [wideo]
lubelskie
film

O włos od tragedii na torach. Mimo ostrzeżeń wjechał na przejazd. I utknął [wideo]

Zbagatelizował zarówno pulsujące światło sygnalizatora jak też zamykające się rogatki. Kierowca volkswagena pomimo tych sygnałów wjechał na strzeżony przejazd kolejowy między Niedrzwicą a Wilkołazem (powiat kraśnicki). 58-letni kierowca stanie przed sądem.

Zgłoszenie o napadzie na bank i uzbrojonych napastnikach. Akcja "Blokada 2022"
zdjęcia
galeria

Zgłoszenie o napadzie na bank i uzbrojonych napastnikach. Akcja "Blokada 2022"

Zadaniem policjantów było zatrzymanie uzbrojonych napastników, którzy napadli na bank i zranili kilka osób. W Anielinie funkcjonariusze zablokowali drogę i zatrzymali sprawców. Taki scenariusz działań przećwiczyli wczoraj mundurowi.

Coraz więcej przypadków raka endometrium. Bialscy lekarze prowadzą projekt badawczy

Coraz więcej przypadków raka endometrium. Bialscy lekarze prowadzą projekt badawczy

Wzrost liczby pacjentek z rakiem endometrium skłonił bialskich lekarzy do projektu badawczego. To na razie półmetek, bo przebadanych będzie tysiąc kobiet. Kluczową rolę odgrywa histeroskopia.

Tetiana Yurkevichus dołączyła do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Tetiana Yurkevichus dołączyła do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Krzysztof Szewczyk nie próżnuje i reprezentacyjną przerwę wykorzystał na zdecydowaną przebudowę składu. Przypomnijmy, że kilka dni temu zespół opuściła Emilia Kośla, a dołączyła do niego Aleksandra ZIemborska, ostatnio występująca w BC Polkowice.

Czy to już koniec kina Merkury w Białej Podlaskiej?
alarm24

Czy to już koniec kina Merkury w Białej Podlaskiej?

Bialskie kino Merkury wystawione na sprzedaż. Ale właściciel, mazowiecka spółka Max–Film uspokaja, że takie przetargi organizuje co jakiś czas.

Zmiana na zamku. Będzie nowy kierownik

Zmiana na zamku. Będzie nowy kierownik

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym czeka ważna zmiana kadrowa. Z funkcją kierownika oddziału na zamku w Janowcu po latach pracy żegna się Filip Jaroszyński.

Bądź Mikołajem dla kota lub psa. Zoomikołajki w lubelskim schronisku

Bądź Mikołajem dla kota lub psa. Zoomikołajki w lubelskim schronisku

Lubelskie schronisko dla zwierząt zaprasza na wtorek na Zoomikołajki. W tej akcji nie chodzi tylko o to, żeby zwierzęta znalazły nowe domy. Chodzi również o to, by zaraz po świętach nie zostały uznane za kolejny zbędny prezent do wyrzucenia.

LUK Lublin kontra Ślepsk Malow Suwałki. Chcą zatrzymać Filipiaka

LUK Lublin kontra Ślepsk Malow Suwałki. Chcą zatrzymać Filipiaka

W sobotę LUK Lublin zagra na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki (godz. 17.30)

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Ostatnie mecze fazy grupowej mundialu w Katarze też dostarczyły solidnej dawki emocji. Niespodziewanie Brazylia przegrała z Kamerunem 0:1. Sporo działo się też w starciu numer dwa. Szwajcaria prowadziła z Serbią, potem przegrywała 1:2 i była poza turniejem, ale ostatecznie wygrała 3:2 i awansowała do fazy pucharowej z drugiego miejsca

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!