Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

23 lipca 2013 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Pies nie dostawał jedzenia ani wody. Zamiast budy miał krzak

Autor: Zdjęcie autora IZI
0 14 A A
Na miejscu interweniowali też pracownicy urzędu gminy i policja. Właściciele zrzekli się praw do zwi
Na miejscu interweniowali też pracownicy urzędu gminy i policja. Właściciele zrzekli się praw do zwi

Wychudzony i chory pies, z ranami od łańcucha na szyi, został w piątek odebrany 51-letniej właścicielce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt dostało w tej sprawie zgłoszenie od policji z Dorohuska. Inspektorzy pojechali do Chromówki w gminie Ruda Huta. Na miejscu zobaczyli wycieńczonego psa. – Widok był straszny. Wiedzieliśmy, że jedziemy do głodzonego zwierzęcia, ale nie spodziewaliśmy się tego, co zastaliśmy na miejscu – mówi Mariusz Kluziak, komendant Stowarzyszenia CSOZ.

Pies był przywiązany łańcuchem do płotu. Nie miał ani dostępu do wody, ani do jedzenia. Był skrajnie wychudzony. Nie miał też budy. Schronienie dawał mu tylko krzak. Kiedy dostał wodę, od razu wypił całą miskę. – Właścicielka psa nie wiedziała, dlaczego przyjechaliśmy. Pokazywała, że ma dla niego jedzenie, ale widać wyraźnie, że nie był karmiony – tłumaczy Katarzyna Kłosińska, inspektor Stowarzyszenia CSOZ.

Skóra zwierzęcia jest w złym stanie. Miejscami pies wyłysiał, ma pasożyty, a na szyi rany od łańcucha z drutem. Kiedy straż go odbierała, ze skaleczeń sączyła się ropa. Przy lewym uchu pies ma wielką narośl, która zostanie usunięta, kiedy zwierzę dojdzie do siebie. Na razie nie przeżyłby operacji pod narkozą.

Mimo warunków, w jakich żył, pies jest przyjaźnie nastawiony do ludzi. – Z doświadczenia mogę powiedzieć, że to będzie bardzo dobry pies. Kiedy go zabieraliśmy, wyszedł z nami bez żadnych oporów, jakby wiedział, że nadszedł ratunek – relacjonuje Kłosińska.

Na miejscu interweniowali też pracownicy urzędu gminy i policja. Właściciele zrzekli się praw do zwierzęcia, a sprawę wyjaśnia teraz policja. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Stowarzyszenie CSOZ, które teraz opiekuje się psem, prosi o wsparcie finansowe i o karmę dla zwierzaka. Pies dostał imię Gizmo. Pieniądze na jego leczenie i utrzymanie można wpłacać na konto Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt z dopiskiem "Głodzony Gizmo”. Numer konta to 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126. W sprawie przekazania pomocy rzeczowej można dzwonić pod nr tel. 511 272 695 lub 518 224 978.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mietek / 30 czerwca 2014 r. o 21:37
0

psy od wieków na wsiach stały na łańcuchach i stać powinny i u mnie też stoją ale teraz robię kojec bo zrywają się i szkode czynią bo mogą udusić kurczęta. Kojec na pewno lepszy od łańcucha. Pies to nie jest na wsi taki bardzo ważny bo pożytek z niego niewielki, kura jest bardzieJ pożyteczna od psa bo jajka niesie a i zjeść ją można. Tego psa może i szkoda ale nie powinno być tak by takie straże jak gestapo po wsiach jeździli. Zwrócę jeszcze uwagę że psa przekarmiać nie można, leniwy się wtedy staje nie jest czujny i nie dziamoli jak kto obcy w obejście wejdzie. Ten pies na zdjęciu jest smukły ale taka może to rasa mi on nie wygląda na głodzonego. I powtarzam straże po wsiach nie powinny jak gestapo jeździć.

psy od wieków na wsiach stały na łańcuchach i stać powinny i u mnie też stoją ale teraz robię kojec bo zrywają się i szkode czynią bo mogą udusić kurczęta. Kojec na pewno lepszy od łańcucha. Pies to nie jest na wsi taki bardzo ważny bo pożytek z niego niewielki, kura jest bardzieJ pożyteczna od psa bo jajka niesie a i zjeść ją można. Tego psa może i szkoda ale nie powinno być tak by takie straże jak gestapo po wsiach jeździli. Zwrócę jeszcze uwagę że psa przekarmiać nie można, leniwy się wtedy staje nie jest czujny i nie dziamoli jak kto ... rozwiń

Avatar
Kasia / 30 czerwca 2014 r. o 20:55
0

Co za ludzie!

Ciekawe czy tej babie było miło jakby była bezdomna i nikt by się nawet nie zaopiekował.Jeśli chcesz miec psa to się nim zaopiekuj... Myślisz ze pies jest tylko do pilnowania ci podwórka? Zastanów sie ;c

Avatar
Kasia / 30 czerwca 2014 r. o 20:54
0

Co za ludzie!

Ciekawe czy tej babie było miło jakby była bezdomna i nikt by się nawet nie zaopiekował.Jeśli chcesz miec psa to się nim zaopiekuj... Myślisz ze pies jest tylko do pilnowania ci podwórka? Zastanów sie ;c

Avatar
error / 25 lipca 2013 r. o 09:48
0
mamy za slabe prawo w tej materi karanie i zwymyslqnie logokolwiek moze sie pbrocic przeciwko nam
Avatar
Mika / 24 lipca 2013 r. o 11:17
0

Co za biedna psinka.:(:( i te smutne oczka..:(:( Ja juz POMOGŁAM!!! Mam nadzieje ze znajdzie wkrotce nowy, dobry dom! Jak "ludzie"-(bo to nawet tak ich sie okreslic nie da) mogą byc tacy okrutni?? Za takie okrucieństwo powinno sie isc siedziec, na conajmniej 3 lata! Moze jak w koncu kary bedą wyzsze to nie bedzie az tylu przypadkow znecania sie nad zwierzetami.. bo teraz wszyscy tak naprawde są bezkarni...

Avatar
dziecko lat 80-tych / 24 lipca 2013 r. o 08:56
0

bo to pieprzona solidarność z lat 80 do tego doprowadziła, gdzie teraz człowiek człowiekowi wilkiem,  a co mówić o zwierzętach, tego za komuny nie było, bo była praca dla każdego, nie było takiego wyzysku, co robi sam przywódca co skakał przez płot, obiecywał drugą japonię, dobrobyt dla roboli, a co mamy, bezrobocie, a jak jest praca to za parę groszy, a on sam żyje z tą swoją gromadą dzieci i wnukami w luksusie, oszukując nas. Gdzie te moje 100 tys, gdzie ta moja druga japonia i co mam być dobra jak mnie w wuja zrobiono i dalej mnie robią, bo po 35 latach pracy mam aż 1400 zł netto i karzą mi się cieszyć, że mam na chleb, precz z takim krajem.

zgadzam sie z Pania ... to kolejna odslona tego co wyprawialo sie w latach 80-tych ... to prawda ze jestesmy oszukiwani ... i nadal Solidarnosc probuje nas oszukac bo jest tylko dla zwiazkowcow ktorzy nie moga sie pogodzic z utrata w wiekszosci nieslusznie nadanych im praw i pensji po 2-4 tys. a teraz moze nie doswiadczona ale wyksztalcona mlodziez jak ma prace to za 1,1 tys. o ile wogole ja ma. Chcialbym wiedziec gdzie zwiazkowcy z solidarnosci nabyli doswiadczenia przed podjeciem pracy jak ich ktos nie wkrecil za butelke wodki.

. to kolejna odslona tego co wyprawialo sie w latach 80-tych ... to prawda ze jestesmy oszukiwani ... i nadal Solidarnosc probuje nas oszukac bo jest tylko dla zwiazkowcow ktorzy nie moga sie pogodzic z utrata w wiekszosci nieslusznie nadanych im praw i pensji po 2-4 tys. a teraz moze nie doswiadczona ale wyksztalcona mlodziez jak ma prace to za 1,1 tys. o ile wogole ja ma. Chcialbym wiedziec gdzie zwiazkowcy z solidarnosci nabyli doswiadczenia przed podjeciem pracy jak ich ktos nie wkrecil za butelke wodki.

rozwiń
Avatar
Anonimka / 24 lipca 2013 r. o 08:50
0

Nie ma co płakać, tylko trzeba pomóc, więc ile mogłam to pomogłam, na parę kg karmy wystarczy albo na jakiś lek, chociaż tyle.... Spojrzenie tego psiaka rozwailiło mnie totalnie, pełne miłości i chęci życia!!! Jest piękny i na pewno będzie przekochanym psiakiem!

Avatar
zrównoważony / 24 lipca 2013 r. o 08:48
0

... moim zdaniem każdy komentarz w tej sprawie jest zbędny - poprostu szok i tyle. Wstyd mi za takich ludzi choc wiem ze i oni zyja w skrajnej biedzie ale znam tez takich ktorzy by sie ostatnia kromka chleba podzielili ze swoimi zwierzakami. Poklon dla redaktora za udostepnienie nr konta na ktore mozna wplacic przyslowiowa zlotowke bo dla schroniska to tez obciazenie. Schroniska to juz inna bajka - wiekszosc tez nie jest bez winy. Proponuje od razu zajrzec do sasiada w jakim stanie przechowywane sa zwierzaki zebysmy nie mieli kolejnych na sumieniu...

Avatar
erte / 24 lipca 2013 r. o 08:07
0

Na nie jednej wsi jest niestety to samo :( weźcie sie w końcu za to bo szkoda tych psiaków

Avatar
antyidiot / 24 lipca 2013 r. o 00:20
0
Oto skutki mentalności polskiej ze słomą w butach,która uważa że zwierzęta to pchlarze,pasożyty.Stąd tyle jadu na tych,którzy mają i kochają psy,stąd nagonki chorych psychicznie ludzi,którzy na widok psa wielkości trochę większej od pchły straszą kolegium i szwadronem wojska,stąd histeria na punkcie wyłącznie psich kup.Oto efekty wychowania,podsycanego także przez media,że pies to wściekła bestia,która rozrywa biednych ludzi na strzępy.Zero wybiegów,za to same ograniczenia,zastraszanie i złe nastawienie.I jest coraz gorzej.Nigdy nie będziemy cywilizowanym narodem.Przykre.
Oto skutki mentalności polskiej ze słomą w butach,która uważa że zwierzęta to pchlarze,pasożyty.Stąd tyle jadu na tych,którzy mają i kochają psy,stąd nagonki chorych psychicznie ludzi,którzy na widok psa wielkości trochę większej od pchły straszą kolegium i szwadronem wojska,stąd histeria na punkcie wyłącznie psich kup.Oto efekty wychowania,podsycanego także przez media,że pies to wściekła bestia,która rozrywa biednych ludzi na strzępy.Zero wybiegów,za to same ograniczenia,zastraszanie i złe nastawienie.I jest coraz gorzej.Nigdy nie będziemy... rozwiń
Avatar
mietek / 30 czerwca 2014 r. o 21:37
0

psy od wieków na wsiach stały na łańcuchach i stać powinny i u mnie też stoją ale teraz robię kojec bo zrywają się i szkode czynią bo mogą udusić kurczęta. Kojec na pewno lepszy od łańcucha. Pies to nie jest na wsi taki bardzo ważny bo pożytek z niego niewielki, kura jest bardzieJ pożyteczna od psa bo jajka niesie a i zjeść ją można. Tego psa może i szkoda ale nie powinno być tak by takie straże jak gestapo po wsiach jeździli. Zwrócę jeszcze uwagę że psa przekarmiać nie można, leniwy się wtedy staje nie jest czujny i nie dziamoli jak kto obcy w obejście wejdzie. Ten pies na zdjęciu jest smukły ale taka może to rasa mi on nie wygląda na głodzonego. I powtarzam straże po wsiach nie powinny jak gestapo jeździć.

psy od wieków na wsiach stały na łańcuchach i stać powinny i u mnie też stoją ale teraz robię kojec bo zrywają się i szkode czynią bo mogą udusić kurczęta. Kojec na pewno lepszy od łańcucha. Pies to nie jest na wsi taki bardzo ważny bo pożytek z niego niewielki, kura jest bardzieJ pożyteczna od psa bo jajka niesie a i zjeść ją można. Tego psa może i szkoda ale nie powinno być tak by takie straże jak gestapo po wsiach jeździli. Zwrócę jeszcze uwagę że psa przekarmiać nie można, leniwy się wtedy staje nie jest czujny i nie dziamoli jak kto ... rozwiń

Avatar
Kasia / 30 czerwca 2014 r. o 20:55
0

Co za ludzie!

Ciekawe czy tej babie było miło jakby była bezdomna i nikt by się nawet nie zaopiekował.Jeśli chcesz miec psa to się nim zaopiekuj... Myślisz ze pies jest tylko do pilnowania ci podwórka? Zastanów sie ;c

Avatar
Kasia / 30 czerwca 2014 r. o 20:54
0

Co za ludzie!

Ciekawe czy tej babie było miło jakby była bezdomna i nikt by się nawet nie zaopiekował.Jeśli chcesz miec psa to się nim zaopiekuj... Myślisz ze pies jest tylko do pilnowania ci podwórka? Zastanów sie ;c

Avatar
error / 25 lipca 2013 r. o 09:48
0
mamy za slabe prawo w tej materi karanie i zwymyslqnie logokolwiek moze sie pbrocic przeciwko nam
Avatar
Mika / 24 lipca 2013 r. o 11:17
0

Co za biedna psinka.:(:( i te smutne oczka..:(:( Ja juz POMOGŁAM!!! Mam nadzieje ze znajdzie wkrotce nowy, dobry dom! Jak "ludzie"-(bo to nawet tak ich sie okreslic nie da) mogą byc tacy okrutni?? Za takie okrucieństwo powinno sie isc siedziec, na conajmniej 3 lata! Moze jak w koncu kary bedą wyzsze to nie bedzie az tylu przypadkow znecania sie nad zwierzetami.. bo teraz wszyscy tak naprawde są bezkarni...

Avatar
dziecko lat 80-tych / 24 lipca 2013 r. o 08:56
0

bo to pieprzona solidarność z lat 80 do tego doprowadziła, gdzie teraz człowiek człowiekowi wilkiem,  a co mówić o zwierzętach, tego za komuny nie było, bo była praca dla każdego, nie było takiego wyzysku, co robi sam przywódca co skakał przez płot, obiecywał drugą japonię, dobrobyt dla roboli, a co mamy, bezrobocie, a jak jest praca to za parę groszy, a on sam żyje z tą swoją gromadą dzieci i wnukami w luksusie, oszukując nas. Gdzie te moje 100 tys, gdzie ta moja druga japonia i co mam być dobra jak mnie w wuja zrobiono i dalej mnie robią, bo po 35 latach pracy mam aż 1400 zł netto i karzą mi się cieszyć, że mam na chleb, precz z takim krajem.

zgadzam sie z Pania ... to kolejna odslona tego co wyprawialo sie w latach 80-tych ... to prawda ze jestesmy oszukiwani ... i nadal Solidarnosc probuje nas oszukac bo jest tylko dla zwiazkowcow ktorzy nie moga sie pogodzic z utrata w wiekszosci nieslusznie nadanych im praw i pensji po 2-4 tys. a teraz moze nie doswiadczona ale wyksztalcona mlodziez jak ma prace to za 1,1 tys. o ile wogole ja ma. Chcialbym wiedziec gdzie zwiazkowcy z solidarnosci nabyli doswiadczenia przed podjeciem pracy jak ich ktos nie wkrecil za butelke wodki.

. to kolejna odslona tego co wyprawialo sie w latach 80-tych ... to prawda ze jestesmy oszukiwani ... i nadal Solidarnosc probuje nas oszukac bo jest tylko dla zwiazkowcow ktorzy nie moga sie pogodzic z utrata w wiekszosci nieslusznie nadanych im praw i pensji po 2-4 tys. a teraz moze nie doswiadczona ale wyksztalcona mlodziez jak ma prace to za 1,1 tys. o ile wogole ja ma. Chcialbym wiedziec gdzie zwiazkowcy z solidarnosci nabyli doswiadczenia przed podjeciem pracy jak ich ktos nie wkrecil za butelke wodki.

rozwiń
Avatar
Anonimka / 24 lipca 2013 r. o 08:50
0

Nie ma co płakać, tylko trzeba pomóc, więc ile mogłam to pomogłam, na parę kg karmy wystarczy albo na jakiś lek, chociaż tyle.... Spojrzenie tego psiaka rozwailiło mnie totalnie, pełne miłości i chęci życia!!! Jest piękny i na pewno będzie przekochanym psiakiem!

Avatar
zrównoważony / 24 lipca 2013 r. o 08:48
0

... moim zdaniem każdy komentarz w tej sprawie jest zbędny - poprostu szok i tyle. Wstyd mi za takich ludzi choc wiem ze i oni zyja w skrajnej biedzie ale znam tez takich ktorzy by sie ostatnia kromka chleba podzielili ze swoimi zwierzakami. Poklon dla redaktora za udostepnienie nr konta na ktore mozna wplacic przyslowiowa zlotowke bo dla schroniska to tez obciazenie. Schroniska to juz inna bajka - wiekszosc tez nie jest bez winy. Proponuje od razu zajrzec do sasiada w jakim stanie przechowywane sa zwierzaki zebysmy nie mieli kolejnych na sumieniu...

Avatar
erte / 24 lipca 2013 r. o 08:07
0

Na nie jednej wsi jest niestety to samo :( weźcie sie w końcu za to bo szkoda tych psiaków

Avatar
antyidiot / 24 lipca 2013 r. o 00:20
0
Oto skutki mentalności polskiej ze słomą w butach,która uważa że zwierzęta to pchlarze,pasożyty.Stąd tyle jadu na tych,którzy mają i kochają psy,stąd nagonki chorych psychicznie ludzi,którzy na widok psa wielkości trochę większej od pchły straszą kolegium i szwadronem wojska,stąd histeria na punkcie wyłącznie psich kup.Oto efekty wychowania,podsycanego także przez media,że pies to wściekła bestia,która rozrywa biednych ludzi na strzępy.Zero wybiegów,za to same ograniczenia,zastraszanie i złe nastawienie.I jest coraz gorzej.Nigdy nie będziemy cywilizowanym narodem.Przykre.
Oto skutki mentalności polskiej ze słomą w butach,która uważa że zwierzęta to pchlarze,pasożyty.Stąd tyle jadu na tych,którzy mają i kochają psy,stąd nagonki chorych psychicznie ludzi,którzy na widok psa wielkości trochę większej od pchły straszą kolegium i szwadronem wojska,stąd histeria na punkcie wyłącznie psich kup.Oto efekty wychowania,podsycanego także przez media,że pies to wściekła bestia,która rozrywa biednych ludzi na strzępy.Zero wybiegów,za to same ograniczenia,zastraszanie i złe nastawienie.I jest coraz gorzej.Nigdy nie będziemy... rozwiń