Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 sierpnia 2015 r.
11:31

Plac zabaw stał się utrapieniem mieszkańców

0 10 A A
– Problem też w tym, że wieczorową i nocną porą plac zabaw okupuje młodzież, a czasem też dorośli – mówią mieszkańcy. (Fot. Jacek Barczyński)<br />
– Problem też w tym, że wieczorową i nocną porą plac zabaw okupuje młodzież, a czasem też dorośli – mówią mieszkańcy. (Fot. Jacek Barczyński)

W dzień hałasują bawiące się dzieci, a nocą imprezująca młodzież. Plac zabaw pod blokiem przy ul. Sienkiewicza w Chełmie stał się utrapieniem mieszkańców

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na tym osiedlu nie ma życia – mówi Robert Gacka, mieszkaniec bloku numer 13. – Codziennie wrzaski, piski i dewastacje. Plac, który mamy na swoim terenie, jak magnes przyciąga dzieci z całej okolicy.

Gacka podkreśla, że nie ma nic przeciwko dzieciom i temu, że się tutaj bawią, zwłaszcza wakacje. Nie rozumie natomiast dlaczego 4-5 letnie dzieciaki przez wiele godzin przebywają na placu bez jakiegokolwiek nadzoru dorosłych.

– To jest do uwierzenia, jak te dzieci potrafią kląć – dodaje pan Robert. – Aż uszy więdną. A jak zwróciłem jednemu z nich uwagę, to jego matka sklęła mnie równie wulgarnie. Efekt był taki, że dzieciaki specjalnie zaczęły hałasować akurat pod moimi oknami.

Utrapieniem dla Gacki i jego sąsiadów jest także sąsiadująca z placem droga dojazdowa. Dzieci traktują ją jak skate park. Zdaniem mieszkańców to cud, że dotąd żadne z nich nie zostało potrącone przez samochód. Byli w tej sprawie u wiceprezydenta miasta i ten polecił ustawić tam znak zakazujący zabaw na dojazdówce. Dopóki stał, było trochę spokoju. Szybko jednak ktoś go ukradł.

– Problem też w tym, że wieczorową i nocną porą plac zabaw okupuje młodzież, a czasem też dorośli – mówi przewodnicząca jednej z tamtejszych wspólnot mieszkaniowych. – Sama byłam świadkiem jak zmęczone dziecko prosiło matkę, aby wracali już do domu, ale ta wolała dalej popijać z kompanami.
Zdesperowani mieszkańcy wezwali na pomoc policję. Ta jednak w tej sytuacji wydaje się być bezradna.

– Dzieci nie podlegają karze – mówi jeden z funkcjonariuszy. – W takich sytuacjach możemy jedynie apelować do rodziców o większy nadzór nad pociechami. Co innego jeśli chodzi o picie alkoholu na placu. Ale tego mieszkańcy nam nie zgłosili. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Klaudia / 15 sierpnia 2015 o 13:09
0
No tak, rodzice powinni pilnowac male dzieci, potem sie dziwia, ze pedofile atakuja itp
Malo tego starsza mlodziez Nie daje dobrego przykladu dzieciom. i Tak z patologi powstaje patologia. Niestety miejsce jest publiczne, co nie oznacza, ze jest to bup I toaleta... Cos powinno byc zmienione, moze jakis nadzor, lub extra camery. Wiem, ze tam Tak jest od lat! Patologiczny plac zabaw.malo pozytku z tego. Lepiej zburzyc I zastapic to czyms bardziej pozytecznym. Jak rodzice kochaja I dbaja o dzieci- zabiora je do parku. A mlodziez? Jak to mlodziez... Niech Ida chlac gdzie indziej, zawsze sobie jakies miejsce znajda. Mam tylko nadzieje, ze Nie inny plac zabaw...
No tak, rodzice powinni pilnowac male dzieci, potem sie dziwia, ze pedofile atakuja itp
Malo tego starsza mlodziez Nie daje dobrego przykladu dzieciom. i Tak z patologi powstaje patologia. Niestety miejsce jest publiczne, co nie oznacza, ze jest to bup I toaleta... Cos powinno byc zmienione, moze jakis nadzor, lub extra camery. Wiem, ze tam Tak jest od lat! Patologiczny plac zabaw.malo pozytku z tego. Lepiej zburzyc I zastapic to czyms bardziej pozytecznym. Jak rodzice kochaja I dbaja o dzieci- zabiora je do parku. A mlodziez? Jak to ... rozwiń
Avatar
Klaudia / 15 sierpnia 2015 o 13:09
0
No tak, rodzice powinni pilnowac male dzieci, potem sie dziwia, ze pedofile atakuja itp
Malo tego starsza mlodziez Nie daje dobrego przykladu dzieciom. i Tak z patologi powstaje patologia. Niestety miejsce jest publiczne, co nie oznacza, ze jest to bup I toaleta... Cos powinno byc zmienione, moze jakis nadzor, lub extra camery. Wiem, ze tam Tak jest od lat! Patologiczny plac zabaw.malo pozytku z tego. Lepiej zburzyc I zastapic to czyms bardziej pozytecznym. Jak rodzice kochaja I dbaja o dzieci- zabiora je do parku. A mlodziez? Jak to mlodziez... Niech Ida chlac gdzie indziej, zawsze sobie jakies miejsce znajda. Mam tylko nadzieje, ze Nie inny plac zabaw...
No tak, rodzice powinni pilnowac male dzieci, potem sie dziwia, ze pedofile atakuja itp
Malo tego starsza mlodziez Nie daje dobrego przykladu dzieciom. i Tak z patologi powstaje patologia. Niestety miejsce jest publiczne, co nie oznacza, ze jest to bup I toaleta... Cos powinno byc zmienione, moze jakis nadzor, lub extra camery. Wiem, ze tam Tak jest od lat! Patologiczny plac zabaw.malo pozytku z tego. Lepiej zburzyc I zastapic to czyms bardziej pozytecznym. Jak rodzice kochaja I dbaja o dzieci- zabiora je do parku. A mlodziez? Jak to ... rozwiń
Avatar
gytu / 6 sierpnia 2015 o 15:11
0

ale zlikwidowaćdzieci czy plac zabaw?

Najpierw zlikwidować pis potem plac.

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 15:03
0
Te wrzeszczące dzieci będą kiedyś zasuwały na emeryturę tych rozpieszczonych przyszłych staruszków. Więc niech ci niedopieszczenie maruderzy zamkną japę i pójdą bawić te dzieci, jeśli chcą mieć emerytury.
Avatar
kaczafi / 6 sierpnia 2015 o 14:45
0

Wiecie co, każdy ma tu swoje racje, ale ja akurat Gacków rozumiem. Wiadomo, prawda leży gdzieś pośrodku, a Wy od razu negujecie ich racje. Na dzieci na placu nic się nie poradzi. Były, są i będą. Ale sam jestem z pokolenia blokersów i widzę swoje grzechy. Mało to razy się na placyku piwko piło, gdzie bawią się dzieci? Mało to razy się na nim siedziało do 2 w nocy. Gdzie do okien jest 15 metrów od ławeczki? Mało to było o takiej porze śmiechów całą gębą? Już o sikaniu w okolicznych śmietnikach i pod oknami nie wspomnę. Naprawdę uważacie że to są całkowicie normalne rzeczy? Bo takie rzeczy się tam dzieją, dzieją się na każdym osiedlu, któryś placyk się upatrzy i trudno - sąsiedzi mają lipę. Wiem co pisze sam tak robiłem bo byłem głupi i nie rozumiałem poszanowania dla innych, mam nadzieje że moje dzieci wychowam tak, aby ten problem rozumiały.

Wiecie co, każdy ma tu swoje racje, ale ja akurat Gacków rozumiem. Wiadomo, prawda leży gdzieś pośrodku, a Wy od razu negujecie ich racje. Na dzieci na placu nic się nie poradzi. Były, są i będą. Ale sam jestem z pokolenia blokersów i widzę swoje grzechy. Mało to razy się na placyku piwko piło, gdzie bawią się dzieci? Mało to razy się na nim siedziało do 2 w nocy. Gdzie do okien jest 15 metrów od ławeczki? Mało to było o takiej porze śmiechów całą gębą? Już o sikaniu w okolicznych śmietnikach i pod oknami nie wspomnę. Naprawdę uważacie że... rozwiń

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 13:22
0

a to na każdym placu zabaw w wakacje tak jest, gorzej mnie wkurzają srające i sikające psy pod blokami ,po krzewach, które usychają, spółdzielnie winny pobierać comiesięczny haracz od tych co mają psy na nowe nasadzenia drzewek, krzewów, zadbanie zieleni, albo niech ci właściciele wykupią sobie działkę, ogrodzą i tam wyprowadzają swoje pupilki, nie może tak być aby zieleń była niszczona przez psy.

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 12:48
0
Takich blokersów z dala od wsi! Przeprowadzi się taki na wieś,a później kogut za głośno pieje pies szczeka po 22! Trawa za rzadko koszona i bąki w niej siedzą! Ja właśnie mam takich za płotem i muszę słuchać jak wyże. Ech.....blokersi jego mać!
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 12:24
0
ale zlikwidowaćdzieci czy plac zabaw?
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 12:20
0
Tacy Gackowie, którym wszystko przeszkadza, mieszkają piętro nade mną. Wybuduj se babo i chłopie domek na wsi, z dala od cywilizacji, będziesz miał ciszę i spokój.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 11:42
0
Zlikwidować i po sprawie.
Avatar
Klaudia / 15 sierpnia 2015 o 13:09
0
No tak, rodzice powinni pilnowac male dzieci, potem sie dziwia, ze pedofile atakuja itp
Malo tego starsza mlodziez Nie daje dobrego przykladu dzieciom. i Tak z patologi powstaje patologia. Niestety miejsce jest publiczne, co nie oznacza, ze jest to bup I toaleta... Cos powinno byc zmienione, moze jakis nadzor, lub extra camery. Wiem, ze tam Tak jest od lat! Patologiczny plac zabaw.malo pozytku z tego. Lepiej zburzyc I zastapic to czyms bardziej pozytecznym. Jak rodzice kochaja I dbaja o dzieci- zabiora je do parku. A mlodziez? Jak to mlodziez... Niech Ida chlac gdzie indziej, zawsze sobie jakies miejsce znajda. Mam tylko nadzieje, ze Nie inny plac zabaw...
No tak, rodzice powinni pilnowac male dzieci, potem sie dziwia, ze pedofile atakuja itp
Malo tego starsza mlodziez Nie daje dobrego przykladu dzieciom. i Tak z patologi powstaje patologia. Niestety miejsce jest publiczne, co nie oznacza, ze jest to bup I toaleta... Cos powinno byc zmienione, moze jakis nadzor, lub extra camery. Wiem, ze tam Tak jest od lat! Patologiczny plac zabaw.malo pozytku z tego. Lepiej zburzyc I zastapic to czyms bardziej pozytecznym. Jak rodzice kochaja I dbaja o dzieci- zabiora je do parku. A mlodziez? Jak to ... rozwiń
Avatar
Klaudia / 15 sierpnia 2015 o 13:09
0
No tak, rodzice powinni pilnowac male dzieci, potem sie dziwia, ze pedofile atakuja itp
Malo tego starsza mlodziez Nie daje dobrego przykladu dzieciom. i Tak z patologi powstaje patologia. Niestety miejsce jest publiczne, co nie oznacza, ze jest to bup I toaleta... Cos powinno byc zmienione, moze jakis nadzor, lub extra camery. Wiem, ze tam Tak jest od lat! Patologiczny plac zabaw.malo pozytku z tego. Lepiej zburzyc I zastapic to czyms bardziej pozytecznym. Jak rodzice kochaja I dbaja o dzieci- zabiora je do parku. A mlodziez? Jak to mlodziez... Niech Ida chlac gdzie indziej, zawsze sobie jakies miejsce znajda. Mam tylko nadzieje, ze Nie inny plac zabaw...
No tak, rodzice powinni pilnowac male dzieci, potem sie dziwia, ze pedofile atakuja itp
Malo tego starsza mlodziez Nie daje dobrego przykladu dzieciom. i Tak z patologi powstaje patologia. Niestety miejsce jest publiczne, co nie oznacza, ze jest to bup I toaleta... Cos powinno byc zmienione, moze jakis nadzor, lub extra camery. Wiem, ze tam Tak jest od lat! Patologiczny plac zabaw.malo pozytku z tego. Lepiej zburzyc I zastapic to czyms bardziej pozytecznym. Jak rodzice kochaja I dbaja o dzieci- zabiora je do parku. A mlodziez? Jak to ... rozwiń
Avatar
gytu / 6 sierpnia 2015 o 15:11
0

ale zlikwidowaćdzieci czy plac zabaw?

Najpierw zlikwidować pis potem plac.

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 15:03
0
Te wrzeszczące dzieci będą kiedyś zasuwały na emeryturę tych rozpieszczonych przyszłych staruszków. Więc niech ci niedopieszczenie maruderzy zamkną japę i pójdą bawić te dzieci, jeśli chcą mieć emerytury.
Avatar
kaczafi / 6 sierpnia 2015 o 14:45
0

Wiecie co, każdy ma tu swoje racje, ale ja akurat Gacków rozumiem. Wiadomo, prawda leży gdzieś pośrodku, a Wy od razu negujecie ich racje. Na dzieci na placu nic się nie poradzi. Były, są i będą. Ale sam jestem z pokolenia blokersów i widzę swoje grzechy. Mało to razy się na placyku piwko piło, gdzie bawią się dzieci? Mało to razy się na nim siedziało do 2 w nocy. Gdzie do okien jest 15 metrów od ławeczki? Mało to było o takiej porze śmiechów całą gębą? Już o sikaniu w okolicznych śmietnikach i pod oknami nie wspomnę. Naprawdę uważacie że to są całkowicie normalne rzeczy? Bo takie rzeczy się tam dzieją, dzieją się na każdym osiedlu, któryś placyk się upatrzy i trudno - sąsiedzi mają lipę. Wiem co pisze sam tak robiłem bo byłem głupi i nie rozumiałem poszanowania dla innych, mam nadzieje że moje dzieci wychowam tak, aby ten problem rozumiały.

Wiecie co, każdy ma tu swoje racje, ale ja akurat Gacków rozumiem. Wiadomo, prawda leży gdzieś pośrodku, a Wy od razu negujecie ich racje. Na dzieci na placu nic się nie poradzi. Były, są i będą. Ale sam jestem z pokolenia blokersów i widzę swoje grzechy. Mało to razy się na placyku piwko piło, gdzie bawią się dzieci? Mało to razy się na nim siedziało do 2 w nocy. Gdzie do okien jest 15 metrów od ławeczki? Mało to było o takiej porze śmiechów całą gębą? Już o sikaniu w okolicznych śmietnikach i pod oknami nie wspomnę. Naprawdę uważacie że... rozwiń

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 13:22
0

a to na każdym placu zabaw w wakacje tak jest, gorzej mnie wkurzają srające i sikające psy pod blokami ,po krzewach, które usychają, spółdzielnie winny pobierać comiesięczny haracz od tych co mają psy na nowe nasadzenia drzewek, krzewów, zadbanie zieleni, albo niech ci właściciele wykupią sobie działkę, ogrodzą i tam wyprowadzają swoje pupilki, nie może tak być aby zieleń była niszczona przez psy.

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 12:48
0
Takich blokersów z dala od wsi! Przeprowadzi się taki na wieś,a później kogut za głośno pieje pies szczeka po 22! Trawa za rzadko koszona i bąki w niej siedzą! Ja właśnie mam takich za płotem i muszę słuchać jak wyże. Ech.....blokersi jego mać!
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 12:24
0
ale zlikwidowaćdzieci czy plac zabaw?
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 12:20
0
Tacy Gackowie, którym wszystko przeszkadza, mieszkają piętro nade mną. Wybuduj se babo i chłopie domek na wsi, z dala od cywilizacji, będziesz miał ciszę i spokój.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 11:42
0
Zlikwidować i po sprawie.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 5

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 11 4

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 1

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 0 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 26 2

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 2

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.