Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 lutego 2008 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Policjant zawinił, reportera wieszają

0 14 A A

Śledczy z Chełma chcą wiedzieć, kto poinformował dziennikarkę o łamaniu prawa przez komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziennikarka Słowa Podlasia ma się stawić dzisiaj w chełmskiej Prokuraturze Rejonowej. - Mam przedstawić list od swojego informatora oraz go wskazać - mówi Beata Malczuk. - Jedyne, co prokurator może ode mnie usłyszeć to "Dzień dobry” i "Do widzenia”. Nie zamierzam zdradzać źródeł swoich informacji.

Sprawa dotyczy wycieku materiałów policyjnych z komendy w Łukowie. Latem ub. roku w Sławacinku Grzegorz Zadroga, szef bialskich policjantów pędził samochodem 124 km na godzinę. A mógł mieć na liczniku tylko 70 km. Wyczyn komendanta zarejestrował policyjnym fotoradar.

Jednak pirat drogowy nie dostał punktów karnych ani mandatu. Został jedynie pouczony. Gdy sprawa wyszła na jaw, łukowska policja tłumaczyła, że komendant musiał pilnie załatwić sprawy rodzinne.

Opinia publiczna o sprawie dowiedziała się dopiero po blisko pięciu miesiącach. - Do redakcji przyszedł anonimowy list adresowany na panią Beatę - mówi Jacek Korwin, naczelny "Słowa Podlasia”. - Wewnątrz było zdjęcie z fotoradaru oraz opis całego zdarzenia. Trudno było nie zająć się sprawą, gdy za dużo mniejsze przewinienia zwykli ludzie ponoszą znacznie większe konsekwencje.

Malczuk ma stawić się w prokuraturze dzisiaj o godz. 11. - Z rozmowy telefonicznej z panią prokurator dowiedziałam się, że ma zamiar wystąpić do sądu o zwolnienie mnie z tajemnicy zawodowej. Ale mój informator może spać spokojnie. Na pewno go nie wydam.

Co na to komendant Zadroga? - Nie ja tworzyłem prawo i nie zamierzam tego komentować.

Krzysztof Grzesiuk, szef chełmskiej Prokuratury Rejonowej też nie chce wypowiadać się o sprawie. Potwierdza jedynie, że w Chełmie prowadzą ją na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Z kolei Beata Syk-Jankowska, rzecznik prasowy tej prokuratury obiecała, że odpowie na wszystkie pytania po zapoznaniu się z aktami.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 26 lutego 2008 o 20:51
0
lunia, tak trzymaj !!!
Avatar
lunia / 26 lutego 2008 o 15:48
0
lukullus napisał:
Jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju naruszania prawa, także i przez osoby zobligowane do kontroli jego przestrzegania. Lecz cieszę się, że pani Malczuk dostanie trochę po nosie. Należy jej sie niewątpliwie za cały szereg artykułów publikowanych a Słowie Podlasia, a reprezentujacych jedynie słuszną linię w regionie -PSL. Tygodnik ten to tuba propagandowa PSL i jego kacyków. Tendencyjność i nierzadko złośliwość pani Beaty, z jaką opisuje toczące się życie społeczne powiatu bialskiego pokazuje, iż przekroczyła ona wszelkie granice uczciwego i obiektywnego dziennikarstwa.


Obawiam się, że ta radość jest przedwczesna. Po nosie nie ja dostanę, a tylko okrzepnę i będę pięć razy bardziej złośliwa. Bój się!


Obawiam się, że ta radość jest przedwczesna. Po nosie nie ja dostanę, a tylko okrzepnę i będę pięć razy bardziej złośliwa. Bój się! rozwiń
Avatar
eh / 26 lutego 2008 o 11:35
0
Dajcie spkój Komendantowi. Może miał po prostu ..... Trzeżwy Poranek.
Avatar
obserwator / 26 lutego 2008 o 10:47
0
Warto zwrócić uwagę na spekt prawny zagadnienia. Otóż bezsprzeczne wydaje się, że policjantem (któremy zgodnie z art. 66 ustawy o policji policjant w związku z pełnieniem obowiązków służbowych korzysta z ochrony przewidzianej w Kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych) może być osoba o nieposzlakowanej opinii. Tym bardziej, gdy chodzi o KOMENDANTA. Oczywiście Pan Komendant jechał prywatnie, ale czy popełnienie wykroczenia i nie poniesienie konsekwencji stawia go w świetle prawa i konstytucyjnej zasady równości wszystkich obywateli wobec prawa w pozycji osoby o nieposzlakowanej opinii? Zawsze kiedy słyszy się o tego typu zdarzeniach, przypomina się przyapdek szwedzkiej wicepremier która ustąpiła ze stanowiska bo NIE ZAPŁACIŁA ABONAMENTU TELEWIZYJNEGO. Jeżeli ktoś pokusiłby się o stwierdzenie, że mamy prawo azjatyckie, to przepraszam, ale nie obrażajmy azjatów. Np. Singapur jedno z najczystrzych państw tylko dzięki bezwględnym i drakońskim karom oraz bezwlędnemu egzekwowaniu uporało się z zaśmiecaniem. Może kiedyś i u nas będzie lepiej (baju, baju, po niedzieli lada dzień). Pozdrawiam
Warto zwrócić uwagę na spekt prawny zagadnienia. Otóż bezsprzeczne wydaje się, że policjantem (któremy zgodnie z art. 66 ustawy o policji policjant w związku z pełnieniem obowiązków służbowych korzysta z ochrony przewidzianej w Kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych) może być osoba o nieposzlakowanej opinii. Tym bardziej, gdy chodzi o KOMENDANTA. Oczywiście Pan Komendant jechał prywatnie, ale czy popełnienie wykroczenia i nie poniesienie konsekwencji stawia go w świetle prawa i konstytucyjnej zasady równości wszystkich obywateli wob... rozwiń
Avatar
krasniczanin / 26 lutego 2008 o 10:32
0
POLICJANCI SĄ POZA PRAWEM. W KRASNIKU BRAT KOMENDANTA PRACOWAŁ SOBIE SPOKOJNIE U JEGO BOKU MIMO IŻ MIAŁ WYROK ZA SPOWODOWNIE WYPADKU POD WPŁYWEM, NIKT GO NIE POCIĄGNĄ ZA TO DO ODPOWIEDZIALNOŚĆIO SŁUŻBOWEJ. TERAZ BRATA PRZENIEŚLI NIBY ZA KARE DO OPOLA I PRACUJE DALEJ SPOKOJNIE U BOKU KOLEGI KOMENDANTA. TOĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ
Avatar
szef / 26 lutego 2008 o 09:45
0
W normalnym kraju pan komendant i pan prokurator powinni trafić na BRUK i to z HUKIEM.
Avatar
SDFG4Y463 / 26 lutego 2008 o 09:44
0
TO JEST TA RÓWNOŚĆ WOBEC PRAWA PO POLSKU IM WYŻEJ JESTEŚ NA STOŁKU TYM JESTEŚ RÓWNIEJSZY!!, TO ZNACZY MOZESZ OLAĆ PRAWO "CIEPŁYM MOCZEM"...KOLESIE CIĘ WYBORNIĄ!!!
Avatar
evo / 26 lutego 2008 o 09:20
0
Moim zdaniem to głupi gliniarz, bo jakby odpuścił diennikarce to już temat byłby zapomniany, a tak znowu się odgrzało temacik i trzeba się wstydzić - jeśli oczywiście ten pan wie co to jest wstyd, co to jest honor.
Avatar
potencjometr / 26 lutego 2008 o 08:47
0
Dodatkowo, PAn jedzie bez pasów !!!! - też trzeba pouczyć
Avatar
logi / 26 lutego 2008 o 08:42
0
Jasne dać mu jeszcze większą podwyżkę. Kupi lepsze autko i bardziej bedzie pędził do ukochanej żnki czy rodziny. Zwykły glina płaci i już. No ale to nie jest krawężnik tylko uczony w prawie i piśmie. A zresztą bidula za co on miał zapłacić. Może za mało zarabia. Flaki mi się przewracają.
Avatar
obserwator / 26 lutego 2008 o 20:51
0
lunia, tak trzymaj !!!
Avatar
lunia / 26 lutego 2008 o 15:48
0
lukullus napisał:
Jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju naruszania prawa, także i przez osoby zobligowane do kontroli jego przestrzegania. Lecz cieszę się, że pani Malczuk dostanie trochę po nosie. Należy jej sie niewątpliwie za cały szereg artykułów publikowanych a Słowie Podlasia, a reprezentujacych jedynie słuszną linię w regionie -PSL. Tygodnik ten to tuba propagandowa PSL i jego kacyków. Tendencyjność i nierzadko złośliwość pani Beaty, z jaką opisuje toczące się życie społeczne powiatu bialskiego pokazuje, iż przekroczyła ona wszelkie granice uczciwego i obiektywnego dziennikarstwa.


Obawiam się, że ta radość jest przedwczesna. Po nosie nie ja dostanę, a tylko okrzepnę i będę pięć razy bardziej złośliwa. Bój się!


Obawiam się, że ta radość jest przedwczesna. Po nosie nie ja dostanę, a tylko okrzepnę i będę pięć razy bardziej złośliwa. Bój się! rozwiń
Avatar
eh / 26 lutego 2008 o 11:35
0
Dajcie spkój Komendantowi. Może miał po prostu ..... Trzeżwy Poranek.
Avatar
obserwator / 26 lutego 2008 o 10:47
0
Warto zwrócić uwagę na spekt prawny zagadnienia. Otóż bezsprzeczne wydaje się, że policjantem (któremy zgodnie z art. 66 ustawy o policji policjant w związku z pełnieniem obowiązków służbowych korzysta z ochrony przewidzianej w Kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych) może być osoba o nieposzlakowanej opinii. Tym bardziej, gdy chodzi o KOMENDANTA. Oczywiście Pan Komendant jechał prywatnie, ale czy popełnienie wykroczenia i nie poniesienie konsekwencji stawia go w świetle prawa i konstytucyjnej zasady równości wszystkich obywateli wobec prawa w pozycji osoby o nieposzlakowanej opinii? Zawsze kiedy słyszy się o tego typu zdarzeniach, przypomina się przyapdek szwedzkiej wicepremier która ustąpiła ze stanowiska bo NIE ZAPŁACIŁA ABONAMENTU TELEWIZYJNEGO. Jeżeli ktoś pokusiłby się o stwierdzenie, że mamy prawo azjatyckie, to przepraszam, ale nie obrażajmy azjatów. Np. Singapur jedno z najczystrzych państw tylko dzięki bezwględnym i drakońskim karom oraz bezwlędnemu egzekwowaniu uporało się z zaśmiecaniem. Może kiedyś i u nas będzie lepiej (baju, baju, po niedzieli lada dzień). Pozdrawiam
Warto zwrócić uwagę na spekt prawny zagadnienia. Otóż bezsprzeczne wydaje się, że policjantem (któremy zgodnie z art. 66 ustawy o policji policjant w związku z pełnieniem obowiązków służbowych korzysta z ochrony przewidzianej w Kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych) może być osoba o nieposzlakowanej opinii. Tym bardziej, gdy chodzi o KOMENDANTA. Oczywiście Pan Komendant jechał prywatnie, ale czy popełnienie wykroczenia i nie poniesienie konsekwencji stawia go w świetle prawa i konstytucyjnej zasady równości wszystkich obywateli wob... rozwiń
Avatar
krasniczanin / 26 lutego 2008 o 10:32
0
POLICJANCI SĄ POZA PRAWEM. W KRASNIKU BRAT KOMENDANTA PRACOWAŁ SOBIE SPOKOJNIE U JEGO BOKU MIMO IŻ MIAŁ WYROK ZA SPOWODOWNIE WYPADKU POD WPŁYWEM, NIKT GO NIE POCIĄGNĄ ZA TO DO ODPOWIEDZIALNOŚĆIO SŁUŻBOWEJ. TERAZ BRATA PRZENIEŚLI NIBY ZA KARE DO OPOLA I PRACUJE DALEJ SPOKOJNIE U BOKU KOLEGI KOMENDANTA. TOĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ
Avatar
szef / 26 lutego 2008 o 09:45
0
W normalnym kraju pan komendant i pan prokurator powinni trafić na BRUK i to z HUKIEM.
Avatar
SDFG4Y463 / 26 lutego 2008 o 09:44
0
TO JEST TA RÓWNOŚĆ WOBEC PRAWA PO POLSKU IM WYŻEJ JESTEŚ NA STOŁKU TYM JESTEŚ RÓWNIEJSZY!!, TO ZNACZY MOZESZ OLAĆ PRAWO "CIEPŁYM MOCZEM"...KOLESIE CIĘ WYBORNIĄ!!!
Avatar
evo / 26 lutego 2008 o 09:20
0
Moim zdaniem to głupi gliniarz, bo jakby odpuścił diennikarce to już temat byłby zapomniany, a tak znowu się odgrzało temacik i trzeba się wstydzić - jeśli oczywiście ten pan wie co to jest wstyd, co to jest honor.
Avatar
potencjometr / 26 lutego 2008 o 08:47
0
Dodatkowo, PAn jedzie bez pasów !!!! - też trzeba pouczyć
Avatar
logi / 26 lutego 2008 o 08:42
0
Jasne dać mu jeszcze większą podwyżkę. Kupi lepsze autko i bardziej bedzie pędził do ukochanej żnki czy rodziny. Zwykły glina płaci i już. No ale to nie jest krawężnik tylko uczony w prawie i piśmie. A zresztą bidula za co on miał zapłacić. Może za mało zarabia. Flaki mi się przewracają.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić 0 0

Uszkodzona po wybuchu gazu staromiejska kamienica przy ul. Rybnej przejdzie gruntowny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Miasto zarezerwowało już pieniądze na projekt przebudowy. Konieczna jest naprawa dachu i wymiana zalanych stropów.

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn 4 4

Volkswagen, który w poniedziałek rano przejeżdżał ul. Piwną w Chełmie, został przygnieciony przez drzewo. Jeden z pasażerów trafił ranny do szpitala.

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta 0 8

Pomysły na wykorzystanie nowych technologii w życiu miasta przedstawiał we wtorek poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 2

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 11 1

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 2 6

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów
galeria

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów 7 23

Jarosław Sachajko to lider w liczbie wystąpień na posiedzeniach Sejmu (240) i złożonych interpelacji (707). Na przeciwległym biegunie jest Sylwester Tułajew, który na swoim koncie ma zaledwie 5 interpelacji.

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór
galeria

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór 0 4

Wiosną 2019 r. ma się zmienić wygląd dowodu osobistego> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazało jego wzór.

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód
galeria

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód 11 1

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 17 między miejscowościami Andrzejówka i Bukowa (pow. biłgorajski).

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie
galeria

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie 4 3

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie.

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted
30 września 2018, 19:00

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 30 września o godz. 19 w Just Crafted (ul. Cicha 2) odbędzie się pokaz krótkich form improwizowanych w wykonaniu Teatru Bezczelny.

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach 15 5

Powstaje wielojęzyczne centrum obsługi klienta Voice Contact Center. Poszukiwani są pracownicy znający języki obce m.in. czeski i węgierski.

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej
galeria

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej 1 0

Rozmowa z Tomaszem Wójtowiczem, legendą światowej siatkówki, która świętowała jubileusz 65-lecia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!