Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 lutego 2016 r.
21:57

"Polski kapitalizm to kupa gnoju". Od kilkunastu lat pan Bronisław stawia hasła na posesji

0 38 A A

„Większość rządzących to podłe, egoistyczne świnie”. Takie i inne hasła od kilkunastu lat umieszcza na swojej posesji we wsi Małoziemce pan Bronisław. Ich widok do tego stopnia zaskakuje przejezdnych, że często zatrzymują się i robią sobie na ich tle zdjęcia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejscowi już dawno do redagowanych i eksponowanych przez sąsiada haseł się przyzwyczaili. – Przed laty przyszedł do mnie, by zapytać czy może w taki sposób wyrażać swoje poglądy – mówi Jan Łukasik, wójt gminy Wola Uhruska. – Odpowiedziałem mu, że przecież żyjemy w demokratycznym kraju i nie sposób mu tego zabronić. Pod warunkiem, że nikogo nie obrazi i nikomu nie wyrządzi krzywdy.

Aktualnie w Małoziemcach wciąż obecne jest jeszcze hasło umieszczone z okazji 1 Maja. „Święto Robotników, śmierć kapitalizmowi” – napisał autor. Przytoczył też opinię podpisaną „TN – lekarz med. z Lublina”, z której wynika, że „Większość rządzących to podłe, egoistyczne świnie”. Wcześniej przejeżdżający przez Małoziemce mogli się też między innymi dowiedzieć, że „Polski kapitalizm to kupa gnoju”, a „Bezczelne, nieetyczne pensje i przywileje rządzących – negacją wiary i człowieczeństwa”.

Pan Bronisław niespecjalnie lubi dziennikarzy. Jedno z jego haseł brzmiało nawet: „Lokalni dziennikarze to trupojady oraz piewcy wyzysku i ciemnoty”. Dla nas zrobił wyjątek, ale jeszcze w 2007 r. Zapytany dlaczego umieszcza coraz to nowe hasła odparł, że w ten sposób zwraca się do zwykłych ludzi, aby na chłopski rozum tłumaczyć im, że w kraju nie ma sprawiedliwości, a oni sami są poniżani. Bo jak tak może być, że jeden dostaje 700 zł emerytury, a młody d...k u żłobu zarabia 15 tys. zł miesięcznie?

Jego zdaniem poprzez taką rozpiętość płac przewrócono do góry nogami naukę chrystusową. Przecież Chrystus jak dzielił chleb, to nie dawał apostołom po kromce, a sobie zostawiał resztę. Wszyscy dostawali po równo. Jak na ironię od tamtego czasu te płacowe rozpiętości jeszcze bardziej się pogłębiły.

– Nie jestem niewolnikiem, ani dojną krową i nie mam zamiaru grzecznie tyrać na złodziejskie pensje ludzi, którzy nawet nie mają swoich warsztatów pracy, tylko siedzą na ciepłych posadach. Mam święte prawo do buntu i z niego korzystam – powiedział nam przed laty pan Bronisław i wygląda na to, że wciąż jest w tym postanowieniu nie tylko konsekwentny, ale i aktywny.

W czasie pierwszej i ostatniej rozmowy autor haseł zdradził, że marzy mu się urządzenie, jakie widuje na stadionach w czasie telewizyjnych transmisji meczów piłkarskich. Siedziałby wówczas sobie wygodnie za klawiaturą i wpisywał kolejne swoje myśli. Natychmiast pojawiałyby się na ekranie i ludzie by je czytali. Czytali i zaczynali myśleć.

Wójt Jan Łukasik, chociaż i jemu w niejednym haśle też się dostało, postrzega mieszkańca swej gminy jako bardzo inteligentnego, ciężko pracującego człowieka i solidnego przedsiębiorcę, który zawsze w terminie płaci podatki. Jego polityczna działalność wrosła w kulturowy krajobraz gminy. Dlatego jeśliby przy okazji kolejnych wyborów, czy też Świąt 1 czy 3 Maja nie wywiesił nowych haseł to zapewne wszyscy miejscowi odczuliby niedosyt. Na szczęście pod tym względem sąsiad ich nie zawodzi.

Czytaj więcej o:

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
?? / 13 marca 2016 o 08:16
0

Panie Bronisławie,a obecnie to jak i co?

Avatar
BRONKA / 9 marca 2016 o 17:10
0

Pan Bronek jest inteligentnym człowiekiem.

Zawsze czytam teksty, które wywiesza. Ma prawo podzielić się swoją opinią, tak samo jak my piszemy komentarze do tego artykułu. Wstawiamy wpisy polityczne na fb, a On robi to na live :)

Avatar
BRONKA / 9 marca 2016 o 17:02
0

A tak nawiasem mówiąc to czego Polacy siedzą tu na Ruskiej ziemi ? Jak się wam tu nie podoba to won do siebie! Nikt was tu na siłę nie trzyma w okolicach staroruskiego grodu Chełm. Macie polskie miasta takie jak Poznań i tam sobie mieszkajcie. Tu są rdzenne tereny Słowian Wschodnich i polakom nic do tego. A jak chcecie komunizmu i żyć w zgodzie z autochtonami to proszę bardzo tylko nie kosztem prawosławnych.

"RUSKĄ ZIEMIĘ" TO TY MASZ ZA BUGIEM...JESTEM Z OKOLIC WOLI UHRUSKIEJ, TZN. Z POLSKI I ZNAM PANA BRONKA- SUPER GOŚĆ :)

"RUSKĄ ZIEMIĘ" TO TY MASZ ZA BUGIEM...JESTEM Z OKOLIC WOLI UHRUSKIEJ, TZN. Z POLSKI I ZNAM PANA BRONKA- SUPER GOŚĆ :)

rozwiń
Avatar
?? / 13 lutego 2016 o 07:26
0

Spapraliście temat i autora sposobu wyrażania swoich myśli.

,,nacjonaliści'' czy????

Avatar
Vit / 10 lutego 2016 o 16:49
0

I nawet jeśli trochę prawosławnych w okresie późniejszym  w latach 20-tych i 30-tych  przeszło na   katolicyzm (przeciez nie czynili tego za cara, radzę poczytać o likwidacji kościoła unickiego) to nie były to zbyt liczne przypadki.  Po podliczeniu wychodzi,że w 1921 roku prawosławni w powiecie bialskim stanowili 15,6% mieszkańców, biłgorajskim 17,9%, chełmskim 23,1%, hrubieszowskim 37,8 % (najwięcej, ale rzymskich katolików było 48,8%), krasnostawskim 3,7%, radzyńskim 1,8%, tomaszowskim 27,3%, włodawskim 29,4%, zamojskim 4,5%. Do tych powiatów rościło sobie pretensje państwo ukraińskie. Dodam jeszcze, że miasta takie jak Zamość, Biłgoraj czy Tomaszów Lubelski w okresie funkcjonowania Rusi Kijowskiej w ogóle nie istniały np. Zamość lokowany w 1580 roku.  Po przyłączeniu tych ziem przez Kazimierza Wielkiego tereny te były masowo kolonizowane przez osadników z Mazowsza i Małopolski, powstało wiele  miasteczek i wsi np. Kranobród. W 1931 roku prawosławnych na tych terenach było jeszcze mniej. Oczywiście akcja burzenia cerkwi była w wielu miejscach nie na miejscu, ale z drugiej strony po co było utrzymywać w danej miejscowości cerkiew jeśli liczba  prawosławnych w tej miejscowośći wynosiła np. kilkanaście osób.

I nawet jeśli trochę prawosławnych w okresie późniejszym  w latach 20-tych i 30-tych  przeszło na   katolicyzm (przeciez nie czynili tego za cara, radzę poczytać o likwidacji kościoła unickiego) to nie były to zbyt liczne przypadki.  Po podliczeniu wychodzi,że w 1921 roku prawosławni w powiecie bialskim stanowili 15,6% mieszkańców, biłgorajskim 17,9%, chełmskim 23,1%, hrubieszowskim 37,8 % (najwięcej, ale rzymskich katolików było 48,8%), krasnostawskim 3,7%, radzyńskim 1,8%, tomaszowskim 27,3%, włodawski... rozwiń

Avatar
Vit / 10 lutego 2016 o 16:32
0

Ludność wywodząca się z tutejszego państwa Rusi Kijowskiej i Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze mogli by uznać komunizm za grupę etniczno religijną ale w rejonach gdzie nigdy nie dochodziło do przestępstw etnicznych na grupie Słowian Wschodnich. Jeśli chodzi o polaków to nie mają oni żadnych praw w kwestii etnicznej na rdzennych terenach Rusi i zasadniczo podlegają karze więzienia od 12 lat wzwyż.

Trudno polemizować. Może zakreśl granice, gdzie według ciebie zaczynają sie tereny etnicznie polskie. Wtedy podyskutujemy. Bo według mnie Chełmszczyzna to rdzennie polskie tereny zamieszkane przez plemię Lędzian, które o ile mi wiadomo było plemieniem zachodniosłowiańskim https://pl.wikipedia.org/wiki/L%C4%99dzianie. Co więcej terytoria zamieszkiwane przez to plemię rozciągały się poza obecne granice Polski obejmując m. in. Bełz. O zachodniosłowiańskiej genezie tej miejscowości świadczy m. in. jej nazwa https://pl.wikipedia.org/wiki/Be%C5%82z. Pisanie o większości prawosławnej na tych terenach przed wojną jest bzdurą. W 1921 roku (a więc tuż po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości) stosunki wyznaniowe (mówię celowo wyznaniowe bo narodowościowe możesz uznać za nieobiektywne) prezentowały się nastepująco http://statlibr.stat.gov.pl/F?func=find-b&request=spis+1921+wojew%C3%B3dztwo+lubelskie&find_code=WRD&adjacent=N&local_base=CBS01&filter_code_1=WLN&filter_request_1=&filter_code_2=WYR&filter_request_2=&filter_code_3=WYR&filter_request_3=&filter_code_4=WFM&filter_request_4=&filter_code_5=WSL&filter_request_5=&x=34&y=7

Trudno polemizować. Może zakreśl granice, gdzie według ciebie zaczynają sie tereny etnicznie polskie. Wtedy podyskutujemy. Bo według mnie Chełmszczyzna to rdzennie polskie tereny zamieszkane przez plemię Lędzian, które o ile mi wiadomo było plemieniem zachodniosłowiańskim https://pl.wikipedia.org/wiki/L%C4%99dzianie. Co więcej terytoria zamieszkiwane przez to plemię rozciągały się poza obecne granice Polski obejmując m. in. Bełz. O zachodniosłowiańskiej genezie tej miejscowości świadczy m. in. jej nazwa https://pl.wikipedia.... rozwiń

Avatar
facebook.com/sprawaburego / 9 lutego 2016 o 22:13
0

A skąd polscy osadnicy na ziemiach państwa Ruskiego wzięli taką teorię, że rdzenni Słowianie wschodni byli przeciwni komunizmowi? Słowianie wschodni byli przeciwni przestępstwom etnicznym dokonywanym przez Polaków!

Avatar
Ruska Prawda / 9 lutego 2016 o 21:49
0

A tak nawiasem mówiąc to czego Polacy siedzą tu na Ruskiej ziemi ? Jak się wam tu nie podoba to won do siebie! Nikt was tu na siłę nie trzyma w okolicach staroruskiego grodu Chełm. Macie polskie miasta takie jak Poznań i tam sobie mieszkajcie. Tu są rdzenne tereny Słowian Wschodnich i polakom nic do tego. A jak chcecie komunizmu i żyć w zgodzie z autochtonami to proszę bardzo tylko nie kosztem prawosławnych.

Avatar
Ruska Prawda / 9 lutego 2016 o 21:29
0

GDZIE JEST PROKURATOR???

Polski prokurator walczący z Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze? To chyba byłby jakiś polski samobójca.

Avatar
facebook.com/sprawaburego / 9 lutego 2016 o 21:25
0

To ten co ciągle pisze o solidaruchach na Dzienniku Wschodnim???

Komunizm ale nie kosztem prawosławnych autochtonów bo bo polaków będzie ścigał MTK w Hadze i pójdą na wiele lat do więzienia.

Avatar
?? / 13 marca 2016 o 08:16
0

Panie Bronisławie,a obecnie to jak i co?

Avatar
BRONKA / 9 marca 2016 o 17:10
0

Pan Bronek jest inteligentnym człowiekiem.

Zawsze czytam teksty, które wywiesza. Ma prawo podzielić się swoją opinią, tak samo jak my piszemy komentarze do tego artykułu. Wstawiamy wpisy polityczne na fb, a On robi to na live :)

Avatar
BRONKA / 9 marca 2016 o 17:02
0

A tak nawiasem mówiąc to czego Polacy siedzą tu na Ruskiej ziemi ? Jak się wam tu nie podoba to won do siebie! Nikt was tu na siłę nie trzyma w okolicach staroruskiego grodu Chełm. Macie polskie miasta takie jak Poznań i tam sobie mieszkajcie. Tu są rdzenne tereny Słowian Wschodnich i polakom nic do tego. A jak chcecie komunizmu i żyć w zgodzie z autochtonami to proszę bardzo tylko nie kosztem prawosławnych.

"RUSKĄ ZIEMIĘ" TO TY MASZ ZA BUGIEM...JESTEM Z OKOLIC WOLI UHRUSKIEJ, TZN. Z POLSKI I ZNAM PANA BRONKA- SUPER GOŚĆ :)

"RUSKĄ ZIEMIĘ" TO TY MASZ ZA BUGIEM...JESTEM Z OKOLIC WOLI UHRUSKIEJ, TZN. Z POLSKI I ZNAM PANA BRONKA- SUPER GOŚĆ :)

rozwiń
Avatar
?? / 13 lutego 2016 o 07:26
0

Spapraliście temat i autora sposobu wyrażania swoich myśli.

,,nacjonaliści'' czy????

Avatar
Vit / 10 lutego 2016 o 16:49
0

I nawet jeśli trochę prawosławnych w okresie późniejszym  w latach 20-tych i 30-tych  przeszło na   katolicyzm (przeciez nie czynili tego za cara, radzę poczytać o likwidacji kościoła unickiego) to nie były to zbyt liczne przypadki.  Po podliczeniu wychodzi,że w 1921 roku prawosławni w powiecie bialskim stanowili 15,6% mieszkańców, biłgorajskim 17,9%, chełmskim 23,1%, hrubieszowskim 37,8 % (najwięcej, ale rzymskich katolików było 48,8%), krasnostawskim 3,7%, radzyńskim 1,8%, tomaszowskim 27,3%, włodawskim 29,4%, zamojskim 4,5%. Do tych powiatów rościło sobie pretensje państwo ukraińskie. Dodam jeszcze, że miasta takie jak Zamość, Biłgoraj czy Tomaszów Lubelski w okresie funkcjonowania Rusi Kijowskiej w ogóle nie istniały np. Zamość lokowany w 1580 roku.  Po przyłączeniu tych ziem przez Kazimierza Wielkiego tereny te były masowo kolonizowane przez osadników z Mazowsza i Małopolski, powstało wiele  miasteczek i wsi np. Kranobród. W 1931 roku prawosławnych na tych terenach było jeszcze mniej. Oczywiście akcja burzenia cerkwi była w wielu miejscach nie na miejscu, ale z drugiej strony po co było utrzymywać w danej miejscowości cerkiew jeśli liczba  prawosławnych w tej miejscowośći wynosiła np. kilkanaście osób.

I nawet jeśli trochę prawosławnych w okresie późniejszym  w latach 20-tych i 30-tych  przeszło na   katolicyzm (przeciez nie czynili tego za cara, radzę poczytać o likwidacji kościoła unickiego) to nie były to zbyt liczne przypadki.  Po podliczeniu wychodzi,że w 1921 roku prawosławni w powiecie bialskim stanowili 15,6% mieszkańców, biłgorajskim 17,9%, chełmskim 23,1%, hrubieszowskim 37,8 % (najwięcej, ale rzymskich katolików było 48,8%), krasnostawskim 3,7%, radzyńskim 1,8%, tomaszowskim 27,3%, włodawski... rozwiń

Avatar
Vit / 10 lutego 2016 o 16:32
0

Ludność wywodząca się z tutejszego państwa Rusi Kijowskiej i Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze mogli by uznać komunizm za grupę etniczno religijną ale w rejonach gdzie nigdy nie dochodziło do przestępstw etnicznych na grupie Słowian Wschodnich. Jeśli chodzi o polaków to nie mają oni żadnych praw w kwestii etnicznej na rdzennych terenach Rusi i zasadniczo podlegają karze więzienia od 12 lat wzwyż.

Trudno polemizować. Może zakreśl granice, gdzie według ciebie zaczynają sie tereny etnicznie polskie. Wtedy podyskutujemy. Bo według mnie Chełmszczyzna to rdzennie polskie tereny zamieszkane przez plemię Lędzian, które o ile mi wiadomo było plemieniem zachodniosłowiańskim https://pl.wikipedia.org/wiki/L%C4%99dzianie. Co więcej terytoria zamieszkiwane przez to plemię rozciągały się poza obecne granice Polski obejmując m. in. Bełz. O zachodniosłowiańskiej genezie tej miejscowości świadczy m. in. jej nazwa https://pl.wikipedia.org/wiki/Be%C5%82z. Pisanie o większości prawosławnej na tych terenach przed wojną jest bzdurą. W 1921 roku (a więc tuż po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości) stosunki wyznaniowe (mówię celowo wyznaniowe bo narodowościowe możesz uznać za nieobiektywne) prezentowały się nastepująco http://statlibr.stat.gov.pl/F?func=find-b&request=spis+1921+wojew%C3%B3dztwo+lubelskie&find_code=WRD&adjacent=N&local_base=CBS01&filter_code_1=WLN&filter_request_1=&filter_code_2=WYR&filter_request_2=&filter_code_3=WYR&filter_request_3=&filter_code_4=WFM&filter_request_4=&filter_code_5=WSL&filter_request_5=&x=34&y=7

Trudno polemizować. Może zakreśl granice, gdzie według ciebie zaczynają sie tereny etnicznie polskie. Wtedy podyskutujemy. Bo według mnie Chełmszczyzna to rdzennie polskie tereny zamieszkane przez plemię Lędzian, które o ile mi wiadomo było plemieniem zachodniosłowiańskim https://pl.wikipedia.org/wiki/L%C4%99dzianie. Co więcej terytoria zamieszkiwane przez to plemię rozciągały się poza obecne granice Polski obejmując m. in. Bełz. O zachodniosłowiańskiej genezie tej miejscowości świadczy m. in. jej nazwa https://pl.wikipedia.... rozwiń

Avatar
facebook.com/sprawaburego / 9 lutego 2016 o 22:13
0

A skąd polscy osadnicy na ziemiach państwa Ruskiego wzięli taką teorię, że rdzenni Słowianie wschodni byli przeciwni komunizmowi? Słowianie wschodni byli przeciwni przestępstwom etnicznym dokonywanym przez Polaków!

Avatar
Ruska Prawda / 9 lutego 2016 o 21:49
0

A tak nawiasem mówiąc to czego Polacy siedzą tu na Ruskiej ziemi ? Jak się wam tu nie podoba to won do siebie! Nikt was tu na siłę nie trzyma w okolicach staroruskiego grodu Chełm. Macie polskie miasta takie jak Poznań i tam sobie mieszkajcie. Tu są rdzenne tereny Słowian Wschodnich i polakom nic do tego. A jak chcecie komunizmu i żyć w zgodzie z autochtonami to proszę bardzo tylko nie kosztem prawosławnych.

Avatar
Ruska Prawda / 9 lutego 2016 o 21:29
0

GDZIE JEST PROKURATOR???

Polski prokurator walczący z Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze? To chyba byłby jakiś polski samobójca.

Avatar
facebook.com/sprawaburego / 9 lutego 2016 o 21:25
0

To ten co ciągle pisze o solidaruchach na Dzienniku Wschodnim???

Komunizm ale nie kosztem prawosławnych autochtonów bo bo polaków będzie ścigał MTK w Hadze i pójdą na wiele lat do więzienia.

Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 1 0

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 2 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 34 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.