Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 kwietnia 2017 r.
18:19

Pomylili dłużników, ściągnęli pieniądze z konta. Byle nazwisko się zgadzało

0 37 A A
Od kilku dni małżeństwo sprawdza stan swojego konta licząc na to, że zagarnięte bezprawnie pieniądze zostaną im w końcu zwrócone<br />
Od kilku dni małżeństwo sprawdza stan swojego konta licząc na to, że zagarnięte bezprawnie pieniądze zostaną im w końcu zwrócone
(fot. Jacek Barczyński)

Pieniądze znikają z konta, komornik jest głuchy na argumenty, ale w końcu do błędu przyznaje się firma windykacyjna. A wszystko przez zbieżność imienia i nazwiska

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek Urszula i Robert Tatara z Chełma zorientowali się, że z ich konta zniknęło 1650 zł. W banku usłyszeli, że stało się to w ramach postępowania komorniczego i docelowo mają oddać 9 tys. zł. Byli zaskoczeni. I przerażeni.

– Poza sygnaturą postępowania nie dowiedzieliśmy się z jakiego sądu pochodzi przypisywana nam sprawa – opowiada pani Urszula. – W końcu udało się nam ustalić, że prowadzi ją komornik Michał Plaza z Kielc. Skontaktowaliśmy się z nim. Twierdził, że to ja jestem dłużnikiem. Miałam się nim stać prowadząc ze wspólnikiem delikatesy w Lublinie. Pierwszy tytuł wykonawczy pochodzi z 2001 r. Rzecz w tym, że ja miałam wtedy 15 lat i nie nazywałam się Tatara tylko Dudek.

Jak relacjonuje pani Urszula, jej data urodzenia nie zrobiła na komorniku żadnego wrażenia. Stwierdził, że osoby nieletnie mogą prowadzić działalność gospodarczą mając dorosłego pełnomocnika. Poradził jej, by skontaktowała się z wierzycielem.

Dług innej Urszuli Tatary wykupiła kielecka firma Lexus SG. To jej prawnik namierzając w internecie dłużnika po imieniu i nazwisku dotarł do NIP-u naszej Czytelniczki z okresu, kiedy prowadziła w Chełmie działalność gospodarczą – nie miała ona jednak nic wspólnego z lubelskimi delikatesami.

– Od słowa do słowa mecenas w końcu przyznał, że ja nie mogę być tym dłużnikiem, którego szukają – mówi Tatara. – Obiecał, że umorzy wobec mnie postępowanie komornicze. Niedługo po tym odezwał się do nas komornik potwierdzając, że przyjął wniosek w tej sprawie i że jeszcze tego samego dnia, a najpóźniej następnego, zwróci nam pieniądze. Dodał jednak, że w całej tej sprawie nie ma sobie nic do zarzucenia.

Do wczoraj pieniądze nie wróciły na konto Tatarów. Postanowili poprosić o pomoc naszą redakcję.

Małżeństwo zaczęło też podejrzewać, że komornik gra z nimi na czas. Ponadto nie mając żadnych dokumentów związanych z postępowaniem komorniczym Tatarom trudno było się do nich odnieść, ani też złożyć zażalenie lub skargę na czynności komornika do sądu, przy którym działa.

Te dokumenty – postanowienie sądu z 2012 r. m.in. o nadaniu klauzuli wykonalności w stosunku do właściwej dłużniczki i jego partnera biznesowego na rzecz wnioskodawcy, czyli spółki Lexus SG oraz trzy pisma od komornika z PESEL i NIP, pani Urszula odebrała od listonosza dopiero wczoraj.

Wczoraj też drogą mailową otrzymała obiecane postanowienie o umorzeniu postępowania komorniczego.
– Przykro mi, że to tak wyszło – mówi Marcin Gawriołek, prezes Lexusa SG. – Niestety pomyłki się zdarzają. Osobiście sprawdziłem, że komornik Michał Plaza już w środę po południu wysłał Tatarom pieniądze. Uważam, że sprawa została rozwiązana. Ze swojej strony zadzwonię do nich z gorącymi przeprosinami.

Komornik nie chce sprawy komentować.

– Nie jestem upoważniony do udzielania informacji na ten temat, więc nie mogę niczego potwierdzić, ani niczemu zaprzeczyć – mówi Plaza. – Nie jestem też w tej sprawie stroną, a jedynie pośrednikiem. Pozostaję w kontakcie z wierzycielem, jak i wskazanym mi przez niego dłużnikiem. Zapewniam, że całe moje postępowanie było prawidłowe.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 10 marca 2018 o 08:13
0
Ale bzdur naprodukowaliście: Art. 804 kpc  komornik nie jest uprawniony do badania  zasadności i wymagalności obowiązku objętego  tytułem wykonawczym .  Tyle w temacie, komornik dostaje wniosek o wszczęcie egzekucji, sprawdza go pod względem formalnym i robi co mu wierzyciel karze pod rygorem usunięcia z zawodu. Więc nie ma co wieszać psów na komorniku, bo zawinił w tym przypadku tylko i wyłącznie wierzyciel błędnie wskazując komornikowi "dłuznika" i to do jego osoby może kierować roszczenia pokrzywdzona. Obecnie w wyrokach powinien być PESEL, ale jeszcze do niedawna tak nie było i stąd podobne pomyłki. Parę lat temu w Krasnymstawie komornik sprzedał nieruchomość osoby o tym samym nazwisku co dłużnik, głośna była też sprawa pani chorej na raka której inny komornik omyłkowo zajął środki na rachunku - też zbieżność nazwisk z dłuznikiem. Oby jak najmniej takich pomyłek.
Ale bzdur naprodukowaliście: Art. 804 kpc  komornik nie jest uprawniony do badania  zasadności i wymagalności obowiązku objętego  tytułem wykonawczym .  Tyle w temacie, komornik dostaje wniosek o wszczęcie egzekucji, sprawdza go pod względem formalnym i robi co mu wierzyciel karze pod rygorem usunięcia z zawodu. Więc nie ma co wieszać psów na komorniku, bo zawinił w tym przypadku tylko i wyłącznie wierzyciel błędnie wskazując komornikowi "dłuznika" ... rozwiń
Avatar
ja / 10 kwietnia 2017 o 08:46
0
Komornik dostaje wyrok sądu w którym są podane dane dłużnika, łącznie z numerem PESEL i mając ten numer szuka winnego i ściąga pieniądze. W tej sytuacji pretensje można mieć do instytucji która podała takie dane dłużnika idąc do sądu (np. firma która odkupiła długi?).
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 18:15
0
Zdecydowanie Państwo Tatara powinni niezwłocznie zgłosić na Policję i do prokuratury przestępstwo kradzieży pieniędzy na ich szkodę. Prowadzący przestępczą działalność konkretni ludzie nie wirtualni, a więc konkretny komornik, konkretny pracownik firmy windykacyjnej i konkretny pracownik banku tworzący zorganizowaną grupę przestępczą już powinni być zatrzymani w areszcie - przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Zawody zaufania publicznego - wyrzucić na zbitą mordę z zawodu i podać do publicznej wiadomości. Przecież to są bandyci, tylko tyle, że mają może garnitury...
Zdecydowanie Państwo Tatara powinni niezwłocznie zgłosić na Policję i do prokuratury przestępstwo kradzieży pieniędzy na ich szkodę. Prowadzący przestępczą działalność konkretni ludzie nie wirtualni, a więc konkretny komornik, konkretny pracownik firmy windykacyjnej i konkretny pracownik banku tworzący zorganizowaną grupę przestępczą już powinni być zatrzymani w areszcie - przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Zawody zaufania publicznego - wyrzucić na zbitą mordę z zawodu i podać do publicznej wiadomości. Przecież to są bandyc... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 17:01
0
tępy to jesteś Ty. Przeczytaj ze zrozumieniem. Oni nie otrzymali ŻADNEGO pismo do wczoraj. Jak zatem mogli stosować kpc ???????????. Najpierw zniknęły pieniądze potem odebrali pisma. Sam idź po 500 +
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 16:45
0
Jacy Wy jesteście tępi. Zajrzyjcie do kodeksu postępowania cywilnego, albo idźcie po 500 + i się tu nie wypowiadajcie.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 12:52
0
Po pierwsze- wystąpić z powództwem cywilnym do Firmy Windykacyjnej. Dla przykładu wystąpić z wnioskiem o 100 000 PLN.- zadośćuczynienia i odszkodowania za straty moralne. Następnym razem zastanowią się dwadzieścia razy zanim spróbują znowu kogoś okraść. Bo to było jawne złodziejstwo. oczywiście na cele charytatywne, aby sąd nie myślał zbyt długo Po drugie- Pan komornik powinien stracić prawo wykonywania zawodu i zapłacić również odszkodowanie. Nic nie zwalnia go z użycia mózgu, hmmm. No tak - mózgu. Żaden przepis prawa ani procedura. On nie był pośrednikiem- on był podmiotem który zajął te pieniądze. Nie fatygując się aby sprawdzić stan faktyczny sprawy. Po trzecie- a co z wolną kwotą od zajęci komorniczego w Banku???. Nawaliły 3 instytucje, w tym dwie zaufania publicznego. Za takie błędy się płaci jak każdy . No chyba , że mamy do czynienia z Państwem " teoretycznym" i " kamieni kupę".... no ale miało być inaczej chyba? Prawda Panie ministrze sprawiedliwości?. Twój ruch...
Po pierwsze- wystąpić z powództwem cywilnym do Firmy Windykacyjnej. Dla przykładu wystąpić z wnioskiem o 100 000 PLN.- zadośćuczynienia i odszkodowania za straty moralne. Następnym razem zastanowią się dwadzieścia razy zanim spróbują znowu kogoś okraść. Bo to było jawne złodziejstwo. oczywiście na cele charytatywne, aby sąd nie myślał zbyt długo Po drugie- Pan komornik powinien stracić prawo wykonywania zawodu i zapłacić również odszkodowanie. Nic nie zwalnia go z użycia mózgu, hmmm. No tak - mózgu. Żaden przepis prawa ani procedura. On nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 12:37
0
Jakby Panu Komornikowi gębę ktoś obił tak solidnie - to więcej by sie nie pomylił.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 12:20
0
Komornik mógł się pomylić ale już nie powinien być komornikiem.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 11:15
0
Nie tylko tak czynią windykatorzy czy komornicy Identycznie dzieje się w Urzędzie Miasta Lublin w Wydz, Podatków giną wpłaty a urzędnicy pobierają przez komorników ponownie i ponownie i tak nawet kilka razy. Ale zwrócić nie kwapią się W tym kraju jest wszystko możliwe
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 10:04
0
zbierają na 500+ i tyle w tym temacie.
Avatar
gość / 10 marca 2018 o 08:13
0
Ale bzdur naprodukowaliście: Art. 804 kpc  komornik nie jest uprawniony do badania  zasadności i wymagalności obowiązku objętego  tytułem wykonawczym .  Tyle w temacie, komornik dostaje wniosek o wszczęcie egzekucji, sprawdza go pod względem formalnym i robi co mu wierzyciel karze pod rygorem usunięcia z zawodu. Więc nie ma co wieszać psów na komorniku, bo zawinił w tym przypadku tylko i wyłącznie wierzyciel błędnie wskazując komornikowi "dłuznika" i to do jego osoby może kierować roszczenia pokrzywdzona. Obecnie w wyrokach powinien być PESEL, ale jeszcze do niedawna tak nie było i stąd podobne pomyłki. Parę lat temu w Krasnymstawie komornik sprzedał nieruchomość osoby o tym samym nazwisku co dłużnik, głośna była też sprawa pani chorej na raka której inny komornik omyłkowo zajął środki na rachunku - też zbieżność nazwisk z dłuznikiem. Oby jak najmniej takich pomyłek.
Ale bzdur naprodukowaliście: Art. 804 kpc  komornik nie jest uprawniony do badania  zasadności i wymagalności obowiązku objętego  tytułem wykonawczym .  Tyle w temacie, komornik dostaje wniosek o wszczęcie egzekucji, sprawdza go pod względem formalnym i robi co mu wierzyciel karze pod rygorem usunięcia z zawodu. Więc nie ma co wieszać psów na komorniku, bo zawinił w tym przypadku tylko i wyłącznie wierzyciel błędnie wskazując komornikowi "dłuznika" ... rozwiń
Avatar
ja / 10 kwietnia 2017 o 08:46
0
Komornik dostaje wyrok sądu w którym są podane dane dłużnika, łącznie z numerem PESEL i mając ten numer szuka winnego i ściąga pieniądze. W tej sytuacji pretensje można mieć do instytucji która podała takie dane dłużnika idąc do sądu (np. firma która odkupiła długi?).
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 18:15
0
Zdecydowanie Państwo Tatara powinni niezwłocznie zgłosić na Policję i do prokuratury przestępstwo kradzieży pieniędzy na ich szkodę. Prowadzący przestępczą działalność konkretni ludzie nie wirtualni, a więc konkretny komornik, konkretny pracownik firmy windykacyjnej i konkretny pracownik banku tworzący zorganizowaną grupę przestępczą już powinni być zatrzymani w areszcie - przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Zawody zaufania publicznego - wyrzucić na zbitą mordę z zawodu i podać do publicznej wiadomości. Przecież to są bandyci, tylko tyle, że mają może garnitury...
Zdecydowanie Państwo Tatara powinni niezwłocznie zgłosić na Policję i do prokuratury przestępstwo kradzieży pieniędzy na ich szkodę. Prowadzący przestępczą działalność konkretni ludzie nie wirtualni, a więc konkretny komornik, konkretny pracownik firmy windykacyjnej i konkretny pracownik banku tworzący zorganizowaną grupę przestępczą już powinni być zatrzymani w areszcie - przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Zawody zaufania publicznego - wyrzucić na zbitą mordę z zawodu i podać do publicznej wiadomości. Przecież to są bandyc... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 17:01
0
tępy to jesteś Ty. Przeczytaj ze zrozumieniem. Oni nie otrzymali ŻADNEGO pismo do wczoraj. Jak zatem mogli stosować kpc ???????????. Najpierw zniknęły pieniądze potem odebrali pisma. Sam idź po 500 +
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 16:45
0
Jacy Wy jesteście tępi. Zajrzyjcie do kodeksu postępowania cywilnego, albo idźcie po 500 + i się tu nie wypowiadajcie.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 12:52
0
Po pierwsze- wystąpić z powództwem cywilnym do Firmy Windykacyjnej. Dla przykładu wystąpić z wnioskiem o 100 000 PLN.- zadośćuczynienia i odszkodowania za straty moralne. Następnym razem zastanowią się dwadzieścia razy zanim spróbują znowu kogoś okraść. Bo to było jawne złodziejstwo. oczywiście na cele charytatywne, aby sąd nie myślał zbyt długo Po drugie- Pan komornik powinien stracić prawo wykonywania zawodu i zapłacić również odszkodowanie. Nic nie zwalnia go z użycia mózgu, hmmm. No tak - mózgu. Żaden przepis prawa ani procedura. On nie był pośrednikiem- on był podmiotem który zajął te pieniądze. Nie fatygując się aby sprawdzić stan faktyczny sprawy. Po trzecie- a co z wolną kwotą od zajęci komorniczego w Banku???. Nawaliły 3 instytucje, w tym dwie zaufania publicznego. Za takie błędy się płaci jak każdy . No chyba , że mamy do czynienia z Państwem " teoretycznym" i " kamieni kupę".... no ale miało być inaczej chyba? Prawda Panie ministrze sprawiedliwości?. Twój ruch...
Po pierwsze- wystąpić z powództwem cywilnym do Firmy Windykacyjnej. Dla przykładu wystąpić z wnioskiem o 100 000 PLN.- zadośćuczynienia i odszkodowania za straty moralne. Następnym razem zastanowią się dwadzieścia razy zanim spróbują znowu kogoś okraść. Bo to było jawne złodziejstwo. oczywiście na cele charytatywne, aby sąd nie myślał zbyt długo Po drugie- Pan komornik powinien stracić prawo wykonywania zawodu i zapłacić również odszkodowanie. Nic nie zwalnia go z użycia mózgu, hmmm. No tak - mózgu. Żaden przepis prawa ani procedura. On nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 12:37
0
Jakby Panu Komornikowi gębę ktoś obił tak solidnie - to więcej by sie nie pomylił.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 12:20
0
Komornik mógł się pomylić ale już nie powinien być komornikiem.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 11:15
0
Nie tylko tak czynią windykatorzy czy komornicy Identycznie dzieje się w Urzędzie Miasta Lublin w Wydz, Podatków giną wpłaty a urzędnicy pobierają przez komorników ponownie i ponownie i tak nawet kilka razy. Ale zwrócić nie kwapią się W tym kraju jest wszystko możliwe
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 10:04
0
zbierają na 500+ i tyle w tym temacie.
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 6 1

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 8 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 358 29

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 13 6

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 4

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!