Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 grudnia 2012 r.
19:58
Edytuj ten wpis

Prokuratura oskarża: Policjanci bili po piętach

0 21 A A

17-latek spod Chełma poskarżył się ojcu, że policjanci bili go na przesłuchaniu. Tak rozpoczęło się śledztwo, które doprowadziło do oskarżenia dziewięciu funkcjonariuszy. Nigdy aż tylu nie stawało przed sądem w jednym procesie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Prokuratura Rejonowa w Puławach sporządziła akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie: Dariuszowi Z., Januszowi S., Pawłowi W., Tomasza B., Ireneuszowi Ł., Rafałowi Cz., którym zarzucono przekroczenie uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych – poinformowała Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Pod koniec 2009 roku policjanci prowadzili sprawę związaną ze sprzedażą narkotyków. Przesłuchiwali młodych mężczyzn, których podejrzewali o handel środkami odurzającymi. Według prokuratury chcieli wymusić od nich przyznanie się do winy: mieli bić ich pałką po stopach i rękami po głowie, straszyć. Przesłuchiwani częściowo przyznawali się, ale do mniejszej ilości przestępstw, niż chcieli policjanci.

Jeden z przesłuchiwanych, 17-latek spod Chełma, po wyjściu z komendy poskarżył się ojcu. Mężczyzna zabrał syna do szpitala, zlecił zrobienie obdukcji posiniaczonych stóp, a potem zawiadomił prokuraturę. Prokuratura w Chełmie wyłączyła się od prowadzenie śledztwa, bo na co dzień współpracowała z policjantami z "kryminalnego”. Śledztwo trafiło do Włodawy, a potem do Puław.

Prokuratura wylicza, że przy prowadzeniu sprawy związanej z handlem narkotykami, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu osób. Kolejne zarzuty dotyczą przesłuchiwania mężczyzny w śledztwie dotyczącym rozboju. O zmuszanie go do przyznania się do winy oskarżeni zostali Piotr Dz. i Dariusz Z. z Wydziału Kryminalnego KMP w Chełmie oraz Marcin R., policjant Komisariatu Policji w Dorohusku.

– Wszyscy policjanci nie przyznali się do zarzuconych im czynów, zaprzeczają wersji podanej przez pokrzywdzonych – dodaje Syk-Jankowska.

Policjantom grozi do 10 lat więzienia. W ostatnich latach lubelskie prokuratury oskarżyły o brutalność kilku policjantów. Nie było jeszcze sprawy, w której na ławie oskarżonych zasiadłoby aż 9 funkcjonariuszy.
10 lat więzienia grozi policjantom za brutalne metody przesłuchań
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gienek / 4 czerwca 2013 r. o 21:16

robią psychotesty i ci którzy są prości i agresywni są wcielani do szeregów bo takich pachołków RYŻY  potrzebuje, durnych żeby łatwo nimi było kierować i silnych, agresywnych żeby napier...alali jak ludzie wyjdą na ulicę walczyć z systemem RYŻEGGO

Avatar
Kevin / 4 czerwca 2013 r. o 19:22

Policjanci to w większości psychopaci i degeneraci. Wszystkie przypadki nadużywania przez nich uprawnień powinny być nagłaśniane i surowo karane. Stop patologiom i bandytom w mundurach!

Avatar
Ojciec / 30 grudnia 2012 r. o 19:38
Ci policjanci z Chełma są głupi , powinni pójść z tą sprawa do telewizji. Wtedy by wyszło w końcu na jawa który z tych dealerów jest czyim synem i kuzynem. To jest "polityczna" sprawa! To jest jedna, wieka mistyfikacja!
Avatar
radny / 24 grudnia 2012 r. o 14:06
[quote name='Dziewica Joasia' timestamp='1356352866' post='713143']
pobić lub ubić dilera to nie żadne przestępstwo.Te ścierwa muszą zniknąć z naszego społeczeństwa i nie karmić nasze dzieci narkotykami.Nie tylko policja ale każdy zwykły obywatel powinien jak zobaczy dilera go napier***ać tym co ma tylko pod ręką.
[/quote]A co z tym senatorem,co dilerkę w sejmie i senacie wśród posłów uprawiał,jakoś wszystko ucichło,chyba znowu przez ten immunitet.
Avatar
Dziewica Joasia / 24 grudnia 2012 r. o 13:41
pobić lub ubić dilera to nie żadne przestępstwo.Te ścierwa muszą zniknąć z naszego społeczeństwa i nie karmić nasze dzieci narkotykami.Nie tylko policja ale każdy zwykły obywatel powinien jak zobaczy dilera go napier***ać tym co ma tylko pod ręką.
Avatar
Prof. Hołyst / 23 grudnia 2012 r. o 16:19
Wiktymologia kryminalna
Avatar
bingo / 23 grudnia 2012 r. o 13:10
jak zwykle wszystko na policję....oj biedna ta nasza polska policja....jak oni mają normalnie pracować łapać bandytów i przestępców jak co by nie zrobili to zaraz po prokuratorach są ciągani....i rozgrzeszani za byle co...czemu się nie zastanowicie co piszecie ludzie....ale najlepiej napisać głupoty....panowie Policjanci chcą mieć czyste miasto to tepią narkomanow złodziei bandytów....powinniście im jeszcze za to dziękować a nie szykanować....bo może przyjdzie taki dzień że wasze dziecko wyjdzie na ulicę i już z niej nie wróci bo dorwie je jakiś zboczony narkoman i zrobi mu krzywdę... i co wtedy też będzie wina policji....? wcale się nie dziwię że policjanci się buntują i nie chcą nic robić skoro potem są tego takie skutki....społeczeństwo powinno trzymać stronę policji a skoro nie trzyma to znaczy ,że popiera przestepców narkomanów itp.... w tym przypadku PAN RADNY (dobry znajomy wielu "szych" w mieście) czyli ojciec tego chłopaka niech się zastanowi nad wychowaniem synka bo skoro chłopak wkręcił się w takie towarzystwo to świadczy, że ojciec nie radzi sobie z synkiem i jego wychowaniem...a nie szuka winny w policjantach....i niech nie lata po gazetach żeby obsmarować policjantów....tylko niech pójdzie np. do biblioteki psychologicznej i wypożyczy sobie jakiś poradnik o wychowywaniu dzieci skoro sam sobie nie radzi....a policjantom życzę aby dalej wykonywali swoją pracę tak dobrze jak wykonywali ją do tej pory...

ps. a autor tego artykułu chyba nienawidzi policji bo to już kolejny niewiarygodny i nieprawdziwy artykuł na temat policji artykuł jest niepoprawny stylistycznie.... wstyd panie redaktorze....
jak zwykle wszystko na policję....oj biedna ta nasza polska policja....jak oni mają normalnie pracować łapać bandytów i przestępców jak co by nie zrobili to zaraz po prokuratorach są ciągani....i rozgrzeszani za byle co...czemu się nie zastanowicie co piszecie ludzie....ale najlepiej napisać głupoty....panowie Policjanci chcą mieć czyste miasto to tepią narkomanow złodziei bandytów....powinniście im jeszcze za to dziękować a nie szykanować....bo może przyjdzie taki dzień że wasze dziecko wyjdzie na ulicę i już z niej nie wróci bo dorwie je j... rozwiń
Avatar
bindon / 21 grudnia 2012 r. o 19:15
[quote name='yyyy' timestamp='1355949730' post='711715']
ciekawy jestem że nikt nie zainteresuje się wiarygodnością badań psychologicznych do policji. Każdego roku tysiące osób odrzuca się właśnie na tym etapie kwalifikacji ze względu na "nieodpowiedni charakter" a tymczasem do policji idą w większości proste chamy, buraki, albo wyszczekane bezmózgi z rodowodem... pomiot esbeków albo zomowców... ręce opadają. Policja jest nam potrzebna, ale w niej ludzie którzy się do czegoś nadają a nie to co mamy
[/quote] dobrze gada polac mu:)
[quote name='yyyy' timestamp='1355949730' post='711715']
ciekawy jestem że nikt nie zainteresuje się wiarygodnością badań psychologicznych do policji. Każdego roku tysiące osób odrzuca się właśnie na tym etapie kwalifikacji ze względu na "nieodpowiedni charakter" a tymczasem do policji idą w większości proste chamy, buraki, albo wyszczekane bezmózgi z rodowodem... pomiot esbeków albo zomowców... ręce opadają. Policja jest nam potrzebna, ale w niej ludzie którzy się do czegoś nadają a nie to co mamy
rozwiń
Avatar
ja / 21 grudnia 2012 r. o 10:57
Bić nie powinni ale czy ojciec nie zastanawiał się, co też jego dziecko robi? skąd ma pieniądze?a jak już się dowiedział z policji to czy wziął się za wychowanie syna, który innym przynosił śmierć?
Kiedyś było to nie do pomyślenia - jak w szkole dostało się dwóję i linijką w łapę, to nikt się nie przyznał w domu, bo mu jeszcze poprawili. Teraz dziecko ma zawsze rację - w ten sposób nie ma autorytetów , młodzież robi co chce i w d...ie ma wszystkie normy!!!
Avatar
miko / 21 grudnia 2012 r. o 10:49
[quote name='michał' timestamp='1356075972' post='712301']
bedzie jeszcze wiecej takich donosów!! psy maja chronic prawo a nie je naginać i brać z niego korzysci !! bija dzieci ktore sa niewinne bo kazdy wie ze chodzi o marihuane a nie jakies ciezkie dragi!! ciezkie dragi mozna wsadzic sobie w d*** i niech policja wtedy dziala !!a nie czepiaja sie zielonej koniczynki co wyrasta z gleby jak wasz zasrany chmiel ktorym codziennie sie narkotyzujecie brawo
[/quote]

poziom twojej wypowiedzi świdaczy o tym,że jednak szkodzi
[quote name='michał' timestamp='1356075972' post='712301']
bedzie jeszcze wiecej takich donosów!! psy maja chronic prawo a nie je naginać i brać z niego korzysci !! bija dzieci ktore sa niewinne bo kazdy wie ze chodzi o marihuane a nie jakies ciezkie dragi!! ciezkie dragi mozna wsadzic sobie w d*** i niech policja wtedy dziala !!a nie czepiaja sie zielonej koniczynki co wyrasta z gleby jak wasz zasrany chmiel ktorym codziennie sie narkotyzujecie brawo
[/quote]

... rozwiń
Avatar
gienek / 4 czerwca 2013 r. o 21:16

robią psychotesty i ci którzy są prości i agresywni są wcielani do szeregów bo takich pachołków RYŻY  potrzebuje, durnych żeby łatwo nimi było kierować i silnych, agresywnych żeby napier...alali jak ludzie wyjdą na ulicę walczyć z systemem RYŻEGGO

Avatar
Kevin / 4 czerwca 2013 r. o 19:22

Policjanci to w większości psychopaci i degeneraci. Wszystkie przypadki nadużywania przez nich uprawnień powinny być nagłaśniane i surowo karane. Stop patologiom i bandytom w mundurach!

Avatar
Ojciec / 30 grudnia 2012 r. o 19:38
Ci policjanci z Chełma są głupi , powinni pójść z tą sprawa do telewizji. Wtedy by wyszło w końcu na jawa który z tych dealerów jest czyim synem i kuzynem. To jest "polityczna" sprawa! To jest jedna, wieka mistyfikacja!
Avatar
radny / 24 grudnia 2012 r. o 14:06
[quote name='Dziewica Joasia' timestamp='1356352866' post='713143']
pobić lub ubić dilera to nie żadne przestępstwo.Te ścierwa muszą zniknąć z naszego społeczeństwa i nie karmić nasze dzieci narkotykami.Nie tylko policja ale każdy zwykły obywatel powinien jak zobaczy dilera go napier***ać tym co ma tylko pod ręką.
[/quote]A co z tym senatorem,co dilerkę w sejmie i senacie wśród posłów uprawiał,jakoś wszystko ucichło,chyba znowu przez ten immunitet.
Avatar
Dziewica Joasia / 24 grudnia 2012 r. o 13:41
pobić lub ubić dilera to nie żadne przestępstwo.Te ścierwa muszą zniknąć z naszego społeczeństwa i nie karmić nasze dzieci narkotykami.Nie tylko policja ale każdy zwykły obywatel powinien jak zobaczy dilera go napier***ać tym co ma tylko pod ręką.
Avatar
Prof. Hołyst / 23 grudnia 2012 r. o 16:19
Wiktymologia kryminalna
Avatar
bingo / 23 grudnia 2012 r. o 13:10
jak zwykle wszystko na policję....oj biedna ta nasza polska policja....jak oni mają normalnie pracować łapać bandytów i przestępców jak co by nie zrobili to zaraz po prokuratorach są ciągani....i rozgrzeszani za byle co...czemu się nie zastanowicie co piszecie ludzie....ale najlepiej napisać głupoty....panowie Policjanci chcą mieć czyste miasto to tepią narkomanow złodziei bandytów....powinniście im jeszcze za to dziękować a nie szykanować....bo może przyjdzie taki dzień że wasze dziecko wyjdzie na ulicę i już z niej nie wróci bo dorwie je jakiś zboczony narkoman i zrobi mu krzywdę... i co wtedy też będzie wina policji....? wcale się nie dziwię że policjanci się buntują i nie chcą nic robić skoro potem są tego takie skutki....społeczeństwo powinno trzymać stronę policji a skoro nie trzyma to znaczy ,że popiera przestepców narkomanów itp.... w tym przypadku PAN RADNY (dobry znajomy wielu "szych" w mieście) czyli ojciec tego chłopaka niech się zastanowi nad wychowaniem synka bo skoro chłopak wkręcił się w takie towarzystwo to świadczy, że ojciec nie radzi sobie z synkiem i jego wychowaniem...a nie szuka winny w policjantach....i niech nie lata po gazetach żeby obsmarować policjantów....tylko niech pójdzie np. do biblioteki psychologicznej i wypożyczy sobie jakiś poradnik o wychowywaniu dzieci skoro sam sobie nie radzi....a policjantom życzę aby dalej wykonywali swoją pracę tak dobrze jak wykonywali ją do tej pory...

ps. a autor tego artykułu chyba nienawidzi policji bo to już kolejny niewiarygodny i nieprawdziwy artykuł na temat policji artykuł jest niepoprawny stylistycznie.... wstyd panie redaktorze....
jak zwykle wszystko na policję....oj biedna ta nasza polska policja....jak oni mają normalnie pracować łapać bandytów i przestępców jak co by nie zrobili to zaraz po prokuratorach są ciągani....i rozgrzeszani za byle co...czemu się nie zastanowicie co piszecie ludzie....ale najlepiej napisać głupoty....panowie Policjanci chcą mieć czyste miasto to tepią narkomanow złodziei bandytów....powinniście im jeszcze za to dziękować a nie szykanować....bo może przyjdzie taki dzień że wasze dziecko wyjdzie na ulicę i już z niej nie wróci bo dorwie je j... rozwiń
Avatar
bindon / 21 grudnia 2012 r. o 19:15
[quote name='yyyy' timestamp='1355949730' post='711715']
ciekawy jestem że nikt nie zainteresuje się wiarygodnością badań psychologicznych do policji. Każdego roku tysiące osób odrzuca się właśnie na tym etapie kwalifikacji ze względu na "nieodpowiedni charakter" a tymczasem do policji idą w większości proste chamy, buraki, albo wyszczekane bezmózgi z rodowodem... pomiot esbeków albo zomowców... ręce opadają. Policja jest nam potrzebna, ale w niej ludzie którzy się do czegoś nadają a nie to co mamy
[/quote] dobrze gada polac mu:)
[quote name='yyyy' timestamp='1355949730' post='711715']
ciekawy jestem że nikt nie zainteresuje się wiarygodnością badań psychologicznych do policji. Każdego roku tysiące osób odrzuca się właśnie na tym etapie kwalifikacji ze względu na "nieodpowiedni charakter" a tymczasem do policji idą w większości proste chamy, buraki, albo wyszczekane bezmózgi z rodowodem... pomiot esbeków albo zomowców... ręce opadają. Policja jest nam potrzebna, ale w niej ludzie którzy się do czegoś nadają a nie to co mamy
rozwiń
Avatar
ja / 21 grudnia 2012 r. o 10:57
Bić nie powinni ale czy ojciec nie zastanawiał się, co też jego dziecko robi? skąd ma pieniądze?a jak już się dowiedział z policji to czy wziął się za wychowanie syna, który innym przynosił śmierć?
Kiedyś było to nie do pomyślenia - jak w szkole dostało się dwóję i linijką w łapę, to nikt się nie przyznał w domu, bo mu jeszcze poprawili. Teraz dziecko ma zawsze rację - w ten sposób nie ma autorytetów , młodzież robi co chce i w d...ie ma wszystkie normy!!!
Avatar
miko / 21 grudnia 2012 r. o 10:49
[quote name='michał' timestamp='1356075972' post='712301']
bedzie jeszcze wiecej takich donosów!! psy maja chronic prawo a nie je naginać i brać z niego korzysci !! bija dzieci ktore sa niewinne bo kazdy wie ze chodzi o marihuane a nie jakies ciezkie dragi!! ciezkie dragi mozna wsadzic sobie w d*** i niech policja wtedy dziala !!a nie czepiaja sie zielonej koniczynki co wyrasta z gleby jak wasz zasrany chmiel ktorym codziennie sie narkotyzujecie brawo
[/quote]

poziom twojej wypowiedzi świdaczy o tym,że jednak szkodzi
[quote name='michał' timestamp='1356075972' post='712301']
bedzie jeszcze wiecej takich donosów!! psy maja chronic prawo a nie je naginać i brać z niego korzysci !! bija dzieci ktore sa niewinne bo kazdy wie ze chodzi o marihuane a nie jakies ciezkie dragi!! ciezkie dragi mozna wsadzic sobie w d*** i niech policja wtedy dziala !!a nie czepiaja sie zielonej koniczynki co wyrasta z gleby jak wasz zasrany chmiel ktorym codziennie sie narkotyzujecie brawo
[/quote]

... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Nałęczowska straż miejska w przyszłym roku zostanie rozwiązana. Formację tworzą obecnie trzy osoby. Samorząd liczy na oszczędności, bo utrzymanie straży kosztuje nałęczowskich podatników ok. 300 tys. zł rocznie.

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

Tabeli przewodzą Symbit oraz Matematyka

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.