Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 lutego 2017 r.
12:18

Przedszkolanka ma zapłacić mandat za zgubienie dziecka. "Nawet nie zawiadomiła nas czy policji"

61 21 A A

Przedszkolanka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, która w listopadzie zgubiła niepełnosprawne dziecko, właśnie została za to ukarana. Ma zapłacić 150 zł mandatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Monika Łoboda, matka 6-letniego Dominika uważa, że to żadna kara. – Przecież ta kobieta nawet nie zawiadomiła nas, ani policji, że dziecko zaginęło – mówi Łoboda. – Mało tego, wpływała na inne osoby, aby takich działań nie podejmowały. Do mnie odezwała się dopiero, kiedy Dominik był już bezpieczny.

Pani Monika zarzuca też przedszkolance, że kłamała relacjonując cały incydent ze zniknięciem Dominika tak rodzicom, jak i dyrekcji ośrodka i to w sytuacji, kiedy cała prawda wyszła już na jaw. Teraz żałuje, że wbrew namowom bliskich i przyjaciół nie zdecydowała się w porę skierować sprawy do prokuratury.

Feralnego 9 listopada niepełnosprawny intelektualnie Dominik przez prawie pół godziny błąkał się po ulicach miasta. Tego dnia dwie grupy dzieci z przedszkola przy włodawskim SOSW w asyście pięciu opiekunek odwiedziły miejscową bibliotekę. Kiedy zakończyły zajęcia okazało się, że brakuje Dominika.

W końcu ktoś sprawdził monitoring, z którego wynikało, że ubrany chłopczyk opuścił placówkę. Część opiekunek ruszyła za nim. Tymczasem na maszerującego przez miasto chłopczyka zwrócił uwagę przejeżdżający samochodem funkcjonariusz Straży Granicznej. Pobiegł za nim, kiedy zauważył, że ten wszedł do sklepu. Zastał go tam przy stoisku z zabawkami. Zapytał sprzedawczynie, czy go znają. Jedna z nich skojarzyła, że może to być syn pani Moniki. Pan Sławomir wezwał policję i wkrótce dziecko trafiło do mamy.

– Zanim jeszcze dowiedziałam się, że mój synek zaginął, Monika D., która była bezpośrednio za niego odpowiedzialna, próbowała mnie okłamać – mówiła nam jeszcze w listopadzie Monika Łoboda. – Myśląc, że wiem już, co się stało, zadzwoniła do mnie z informacją, że już wszystko dobrze i że Dominik jest bezpieczny. Kiedy zaskoczona zaczęłam wypytywać o szczegóły, wyjaśniła, że były z dziećmi w sklepie i Dominik im się zawieruszył. Tę samą wersję przekazała również dyrekcji szkoły.

Bezpośrednio po incydencie matka Dominika wystąpiła do dyrekcji SOSW ze skargą na osoby odpowiedzialne za zaginięcie chłopczyka oraz o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Moniki D. Zastanawiała się też czy nie powiadomić prokuratury, ale ostatecznie od tego odstąpiła.

Służbowa kara była niemal natychmiastowa. Irena Dejer, dyrektor włodawskiego SOSW poinformowała nas, że Monice D. udzieliła nagany z wpisaniem do akt oraz przeniosła ją na inne stanowisko, a pozostałe osoby towarzyszące dzieciom w wycieczce do biblioteki otrzymały upomnienia.

– Dopiero później dowiedziałam się, że udzielenie nagany było równoznaczne z odstąpieniem od wewnętrznego postępowania dyscyplinarnego – tłumaczy mama Dominika. – A jeśli chodzi o służbowe przeniesienie Moniki D. z przedszkola do pracy z młodzieżą, to od tej pory w mieście zaczęło się mówić, że jak chcesz w SOSW awansować, to zgub dziecko.

Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kajeczka_5 / 1 marca 2017 o 23:04
0
Witam. Monika £oboda, jestem mamą Dominika. Szanowna Pani obserwatorko , a moze p. Halinko... Uczciwiej byłoby przedstawic się. Po pierwsze bardzo proszę nie mówić o moim dziecku, że jest specyficzne, jest po prostu niepełnosprawne. Po drugie, zapewniam Panią, że na nagraniu z monitoringu biblioteki nie widać jak to Pani określiła, że specyficzne dzieci walą głową w podłogę, kopią kolegę czy uciekaja, widac natomiast, jak pani przedszkolanka rozmawia przez telefon a pozostałe panie ubierają dzieci, te już ubrane pozostają bez nadzoru. Po trzecie, informuję Panią i innych obserwatorów, że zadno z mojej trójki dzieci nigdy nie uciekło nam z domu i żadnego z nich nigdy nie szukała policja!!! Ja rozumiem lojalność wobec koleżanki przedszkolanki, proszę wypowiadać swoje zdanie w temacie, ale na miłość boską proszę nie wymyślać bzdur i do końca nie ufać wersji pani D. bo najzwyczajniej w świecie ośmiesza sie Pani.
Witam. Monika £oboda, jestem mamą Dominika. Szanowna Pani obserwatorko , a moze p. Halinko... Uczciwiej byłoby przedstawic się. Po pierwsze bardzo proszę nie mówić o moim dziecku, że jest specyficzne, jest po prostu niepełnosprawne. Po drugie, zapewniam Panią, że na nagraniu z monitoringu biblioteki nie widać jak to Pani określiła, że specyficzne dzieci walą głową w podłogę, kopią kolegę czy uciekaja, widac natomiast, jak pani przedszkolanka rozmawia przez telefon a pozostałe panie ubierają dzieci, te już ubrane pozostają bez nadzoru. Po trz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 20:00
0
Troje dzieci a dwóch opiekunów.No tak,trudno upilnować.Organizacja pracy zerowa.Cisza jest też o tym,co przedszkolanka w tym czasie robiła,ze pomimo tylu świadków nikogo więcej nie przesłuchano,że teściowa pełni ważną funkcję w starostwie,pod które podlega szkoła,itd itd.
Avatar
obserwatorka / 1 marca 2017 o 19:32
0
Te sytuacja oczywiście nie powinna się wydarzyć ale łatwo oczerniać i jechać po innych. Dzieci z tego przedszkola są specyficzne. Niby 3  to niewiele ale proszę sobie wyobrazić że w tym samym czasie jedno krzyczy i uderza głową o podłogę, inne biegnie do drugiego pomieszczenia, trzecie w tym samym czasie kopie dziecko z drugiej grupy. Warto też wspomnieć że to dziecko uciekało rodzicom z domu i szukali je przez policję ale o tym oczywiście cisza w gazecie.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 09:31
0
Mamo z 22:54 rodzice oddając dziecko do przedszkola ufają nauczycielowi i wierzą,że będzie tam bezpieczne.Jeśli ktoś nie potrafi liczyć do trzech to jak ma to bezpieczeństwo zapewnić?Nie chrzań tu o stosach,zawiści,szansach.Proponuję poszerzyć słownik o dwa wyrazy-nepotyzm i kumoterstwo.Bo to właśnie pośród nich zagubiło się pojęcie sprawiedliwości!
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 23:04
0
Skoro pisze pani, że sama nie wiedzialaby co by pani zrobiła, to jak może pani pisać że roszczenia rodziców wynikają z kompleksów albo zawiści? Kobieto, jestem niemalże pewien, ze gdyby sprawa dotyczyła pani dziecka to zrobiłaby pani tak samo albo jeszcze wiecej, bo to instynkt każe rodzicom walczyć o bezpieczeństwo dzieci a nie zawiść! No ja na pewno nie zostawilbym tej sprawy tak. A swoją drogą, to co wy tam w tej Włodawie za przedszkola macie, że wam ciągle zwiewaja dzieci:-))
Avatar
Mama / 28 lutego 2017 o 22:54
0
Kazda pracujaca dzis osoba w szkole musi miec wykształcenie pedagogiczne. To,ze posiada dodatkowe kwalifikacje nie jest przestępstwem. Rozumiem rodziców ponieważ sama nie wiem jak zachowalabym sie w takiej sytuacji. Prawda jest niestety, ze takie rzeczy sie zdarzają. Sama znam rodziców dziecka ktore ucieklo paniom z sali w innym wlodawskim przedszkolu jednak w tamtej sytuacji nikt nie ponosil tylu konsekwencji ze względu na to ze rodzice nie mieli roszczeń gdyz znali swe dziecko... jestem zdania ze kazdy zasluguje na druga szanse a czasem ludzie sa tak zawistni z powodu wlasnych kompleksow czy radosci z tego ze komus sypie sie grunt pod nogami za wszelka cene probuja zniszczyc drugiego człowieka. Nie zapominajmy o chlopcu ktory dzięki Bogu jest caly i zdrowy i modlmy sie o to bysmy sami nie byli w takiej sytuacji a palenie na stosie jest juz dawno za nami...
Kazda pracujaca dzis osoba w szkole musi miec wykształcenie pedagogiczne. To,ze posiada dodatkowe kwalifikacje nie jest przestępstwem. Rozumiem rodziców ponieważ sama nie wiem jak zachowalabym sie w takiej sytuacji. Prawda jest niestety, ze takie rzeczy sie zdarzają. Sama znam rodziców dziecka ktore ucieklo paniom z sali w innym wlodawskim przedszkolu jednak w tamtej sytuacji nikt nie ponosil tylu konsekwencji ze względu na to ze rodzice nie mieli roszczeń gdyz znali swe dziecko... jestem zdania ze kazdy zasluguje na druga szanse a czasem lu... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 17:42
0
Jak nie ma wykształcenia pedagogicznego???? magisterka z ogrodnictwa a praca w przedszkolu z dziećmi specjalnej troski to chyba jakaś kpina? to pewna informacja? czy rodzice wiedzą kto zajmuje się ich dziećmi? a gdzie kuratorium? jakaś masakra
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 15:25
0
Dziecko zostało narażone na niebezpieczenstwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,a co niektórzy mówią,że nic się nie stało.Gdzie profesjonalizm tej opiekunki skoro mając troje dzieci pod opieką i panią do pomocy nie miała bladego pojęcia,że maluch jej zwiał??Jaką gwarancję mają inni rodzice,że ta pani zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom,które ma teraz,po awansie, pod opieką?
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 20:22
0
chyba celowo tu pisane przedszkolanka a nie nauczyciel przedszkola bo z tego co wiem ro wyksztalcenia owej pani jest a i owszem wyzsze ale w kierunku ochrony środowiska czy ogrodnictwa, w każdym razie daleko temu do wyksztalcenia pedagoga specjalnego.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 20:13
0
Dyrektor gdyby zależałoby mu na dobrej opinii placówki i pozytywnym jej postrzeganiu w środowisku,wyrzucilby z pracy taka nieodpowiedzialną osobę.A tu czymś śmierdzi,skoro świadomie naraża inne dzieci na "opiekę" tej pani.Popieram mamę,niech Pani nie oodpuszcza.:
Avatar
kajeczka_5 / 1 marca 2017 o 23:04
0
Witam. Monika £oboda, jestem mamą Dominika. Szanowna Pani obserwatorko , a moze p. Halinko... Uczciwiej byłoby przedstawic się. Po pierwsze bardzo proszę nie mówić o moim dziecku, że jest specyficzne, jest po prostu niepełnosprawne. Po drugie, zapewniam Panią, że na nagraniu z monitoringu biblioteki nie widać jak to Pani określiła, że specyficzne dzieci walą głową w podłogę, kopią kolegę czy uciekaja, widac natomiast, jak pani przedszkolanka rozmawia przez telefon a pozostałe panie ubierają dzieci, te już ubrane pozostają bez nadzoru. Po trzecie, informuję Panią i innych obserwatorów, że zadno z mojej trójki dzieci nigdy nie uciekło nam z domu i żadnego z nich nigdy nie szukała policja!!! Ja rozumiem lojalność wobec koleżanki przedszkolanki, proszę wypowiadać swoje zdanie w temacie, ale na miłość boską proszę nie wymyślać bzdur i do końca nie ufać wersji pani D. bo najzwyczajniej w świecie ośmiesza sie Pani.
Witam. Monika £oboda, jestem mamą Dominika. Szanowna Pani obserwatorko , a moze p. Halinko... Uczciwiej byłoby przedstawic się. Po pierwsze bardzo proszę nie mówić o moim dziecku, że jest specyficzne, jest po prostu niepełnosprawne. Po drugie, zapewniam Panią, że na nagraniu z monitoringu biblioteki nie widać jak to Pani określiła, że specyficzne dzieci walą głową w podłogę, kopią kolegę czy uciekaja, widac natomiast, jak pani przedszkolanka rozmawia przez telefon a pozostałe panie ubierają dzieci, te już ubrane pozostają bez nadzoru. Po trz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 20:00
0
Troje dzieci a dwóch opiekunów.No tak,trudno upilnować.Organizacja pracy zerowa.Cisza jest też o tym,co przedszkolanka w tym czasie robiła,ze pomimo tylu świadków nikogo więcej nie przesłuchano,że teściowa pełni ważną funkcję w starostwie,pod które podlega szkoła,itd itd.
Avatar
obserwatorka / 1 marca 2017 o 19:32
0
Te sytuacja oczywiście nie powinna się wydarzyć ale łatwo oczerniać i jechać po innych. Dzieci z tego przedszkola są specyficzne. Niby 3  to niewiele ale proszę sobie wyobrazić że w tym samym czasie jedno krzyczy i uderza głową o podłogę, inne biegnie do drugiego pomieszczenia, trzecie w tym samym czasie kopie dziecko z drugiej grupy. Warto też wspomnieć że to dziecko uciekało rodzicom z domu i szukali je przez policję ale o tym oczywiście cisza w gazecie.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 09:31
0
Mamo z 22:54 rodzice oddając dziecko do przedszkola ufają nauczycielowi i wierzą,że będzie tam bezpieczne.Jeśli ktoś nie potrafi liczyć do trzech to jak ma to bezpieczeństwo zapewnić?Nie chrzań tu o stosach,zawiści,szansach.Proponuję poszerzyć słownik o dwa wyrazy-nepotyzm i kumoterstwo.Bo to właśnie pośród nich zagubiło się pojęcie sprawiedliwości!
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 23:04
0
Skoro pisze pani, że sama nie wiedzialaby co by pani zrobiła, to jak może pani pisać że roszczenia rodziców wynikają z kompleksów albo zawiści? Kobieto, jestem niemalże pewien, ze gdyby sprawa dotyczyła pani dziecka to zrobiłaby pani tak samo albo jeszcze wiecej, bo to instynkt każe rodzicom walczyć o bezpieczeństwo dzieci a nie zawiść! No ja na pewno nie zostawilbym tej sprawy tak. A swoją drogą, to co wy tam w tej Włodawie za przedszkola macie, że wam ciągle zwiewaja dzieci:-))
Avatar
Mama / 28 lutego 2017 o 22:54
0
Kazda pracujaca dzis osoba w szkole musi miec wykształcenie pedagogiczne. To,ze posiada dodatkowe kwalifikacje nie jest przestępstwem. Rozumiem rodziców ponieważ sama nie wiem jak zachowalabym sie w takiej sytuacji. Prawda jest niestety, ze takie rzeczy sie zdarzają. Sama znam rodziców dziecka ktore ucieklo paniom z sali w innym wlodawskim przedszkolu jednak w tamtej sytuacji nikt nie ponosil tylu konsekwencji ze względu na to ze rodzice nie mieli roszczeń gdyz znali swe dziecko... jestem zdania ze kazdy zasluguje na druga szanse a czasem ludzie sa tak zawistni z powodu wlasnych kompleksow czy radosci z tego ze komus sypie sie grunt pod nogami za wszelka cene probuja zniszczyc drugiego człowieka. Nie zapominajmy o chlopcu ktory dzięki Bogu jest caly i zdrowy i modlmy sie o to bysmy sami nie byli w takiej sytuacji a palenie na stosie jest juz dawno za nami...
Kazda pracujaca dzis osoba w szkole musi miec wykształcenie pedagogiczne. To,ze posiada dodatkowe kwalifikacje nie jest przestępstwem. Rozumiem rodziców ponieważ sama nie wiem jak zachowalabym sie w takiej sytuacji. Prawda jest niestety, ze takie rzeczy sie zdarzają. Sama znam rodziców dziecka ktore ucieklo paniom z sali w innym wlodawskim przedszkolu jednak w tamtej sytuacji nikt nie ponosil tylu konsekwencji ze względu na to ze rodzice nie mieli roszczeń gdyz znali swe dziecko... jestem zdania ze kazdy zasluguje na druga szanse a czasem lu... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 17:42
0
Jak nie ma wykształcenia pedagogicznego???? magisterka z ogrodnictwa a praca w przedszkolu z dziećmi specjalnej troski to chyba jakaś kpina? to pewna informacja? czy rodzice wiedzą kto zajmuje się ich dziećmi? a gdzie kuratorium? jakaś masakra
Avatar
Gość / 28 lutego 2017 o 15:25
0
Dziecko zostało narażone na niebezpieczenstwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,a co niektórzy mówią,że nic się nie stało.Gdzie profesjonalizm tej opiekunki skoro mając troje dzieci pod opieką i panią do pomocy nie miała bladego pojęcia,że maluch jej zwiał??Jaką gwarancję mają inni rodzice,że ta pani zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom,które ma teraz,po awansie, pod opieką?
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 20:22
0
chyba celowo tu pisane przedszkolanka a nie nauczyciel przedszkola bo z tego co wiem ro wyksztalcenia owej pani jest a i owszem wyzsze ale w kierunku ochrony środowiska czy ogrodnictwa, w każdym razie daleko temu do wyksztalcenia pedagoga specjalnego.
Avatar
Gość / 27 lutego 2017 o 20:13
0
Dyrektor gdyby zależałoby mu na dobrej opinii placówki i pozytywnym jej postrzeganiu w środowisku,wyrzucilby z pracy taka nieodpowiedzialną osobę.A tu czymś śmierdzi,skoro świadomie naraża inne dzieci na "opiekę" tej pani.Popieram mamę,niech Pani nie oodpuszcza.:
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 0 0

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 2

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 7 3

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 7 10

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 26 4

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 18 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 6

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 2

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 18 3

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 35 4

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.