Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 listopada 2017 r.
17:55

Przywiązał 4-letniego syna łańcuchem do bramy. "Do dzisiaj mam to zdjęcie przed oczami"

0 13 A A

Z aktu oskarżenia wyłania się obraz zwyrodniałego ojca, który znęcał się nie tylko na żoną, ale także małymi synami. Młodszego, zaledwie 4-letniego, łańcuchem przykuł do bramy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdjęcie czteroletniego chłopca przykutego łańcuchem do bramy pokazała pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym Aneta O., matka chłopca.

– Do dzisiaj mam to zdjęcie przed oczami – mówiła nam na początku sierpnia Beata Dendera, kierownik GOPS w Rejowcu Fabrycznym. – W całej swojej ponad 20-letniej karierze zawodowej jeszcze się z czymś podobnym nie spotkałam. Trudno się otrząsnąć po takim doświadczeniu.

Po wizycie Anety O. pracownicy GOPS założyli ojcu dziecka niebieską kartę. To skutkowało powołaniem w gminie Zespołu Interdyscyplinarnego, którego zadaniem było zbadanie sytuacji w rodzinie. Wówczas, jak nas poinformowała Dedera, rodzina uchodziła za wręcz przykładną. Rodzice, oboje bezrobotni, korzystali z pomocy społecznej. Do GOPS nie docierały żadne sygnały, że może tam dochodzić do przemocy.

GOPS skierował też pismo do krasnostawskiego Sądu Rodzinnego i Nieletnich o zbadanie sytuacji czterolatka. 25 lipca o sprawie została zaalarmowana też policja, a trzy dni później prokuratura. Reakcja służb była natychmiastowa.

– Obraz dziecka przykutego łańcuchem do bramy wciąż jest dla mnie dużym obciążeniem – powiedziała nam w sierpniu Agnieszka Marzec-Bzowska, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego.

Marcin O., który uwiązał synka na łańcuchu, został zatrzymany i aresztowany. Na początku nie potrafił wytłumaczyć śledczym, dlaczego to zrobił

– Podczas kolejnego przesłuchania mężczyzna w końcu zeznał, że miała to być kara za opuszczanie posesji – mówi od początku zajmujący się tą sprawą Michał Wolski z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. –

Początkowo 30-latek nie przyznawał się do znęcania się nad żoną i synami, sześcioletnim i czteroletnim. Z naszych ustaleń wynika jednak, że było wręcz przeciwnie.

Prokurator Wolski zakłada, że postępowanie sądowe w tej sprawie rozpocznie się za około półtora miesiąca. Wniosek w sprawie wymiaru kary sprecyzuje dopiero po zakończeniu postępowania dowodowego.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 22:35
+1
Życie zweryfikuje kto dorósł do bycia rodzicem. Na szczęście obecnie ze względu na ubóstwo nie odbiera się dzieci. Niestety patologia istnieje, ale dzięki 500+ jest szybciej namierzana. Lemingi o to dbają i to gratis ;)
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 20:21
+1
Łysolek przywiązał BRAJANKA DO BRAMY ŁAŃCUCHEM DO BRAMY??!!! Bezstresowe wychowanie mamy tera ot co. No i jak poniżej wspomniane 500+. Powinni weryfikować psychiatrami komu się te 500+ należy!!
Avatar
uyuyuy / 4 listopada 2017 o 08:25
+1
undefined napisał:
Rodzina gdzie dwoje rodziców jest bezrobotnych może uchodzić  za przykladna?
 w naszym kraju tak, wystarczy aby się rozmnażała i za darmo tj. 500+ i inne dodatki dostanie więcej jak za pracę.
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 14:38
0
@o jk... odbiła ci palma jak tej polskiej nowoczesnej patologii @uyuyuy. Dlaczego urzędnik państwowy ma udać się do proboszcza? By wyspowiadać się? Skoro proboszcz i rada parafialna wiedziała o złej sytuacji w rodzinie, to oni powinni wykonać pierwszy ruch. Nie sądzisz? Na szczęście obecnie obowiązuje program 500+ i zwyrodniałe czyny wobec pociech są już ZAUWAŻANE przez sąsiadów. Zwłaszcza tych zawistnych pokroju @uyuyuy. Teraz powinno wytłumaczyć się kobiecie, że mając 1000zł + pomoc z MOPSu + zasądzone alimenty, może dać porządnego kopa w dupę swemu nieudanemu małżonkowi. A pan dobra rada @uyuyuy postara się o zatrudnienie tej kobiety. Dzieciaka da do przedszkola i zarobi dodatkowe 1300zł/mc. Bo przy bezrobotnym mężulku to nie rozwinie skrzydeł. Dzięki Bogu, a właściwie partii wyznającej wartości zapisane w Biblii mamy program 500+, który nawet pasożytom z nowoczesnej.po nie pozwala przejść obok dziecięcej biedy. A kiedyś im zwisał głód i ubóstwo wśród POLSKICH dzieci?! Dziękuję ci PiS za spełniebie obietnicy wyborczej i... totalne wkurzenie wyznawców Balcerowicza i jego wizji zniszczenia Polski. Dziękuję i ponownie na was zagłosuję, chociaż jestem ateistą, lecz z sercem do Polaków.
@o jk... odbiła ci palma jak tej polskiej nowoczesnej patologii @uyuyuy. Dlaczego urzędnik państwowy ma udać się do proboszcza? By wyspowiadać się? Skoro proboszcz i rada parafialna wiedziała o złej sytuacji w rodzinie, to oni powinni wykonać pierwszy ruch. Nie sądzisz? Na szczęście obecnie obowiązuje program 500+ i zwyrodniałe czyny wobec pociech są już ZAUWAŻANE przez sąsiadów. Zwłaszcza tych zawistnych pokroju @uyuyuy. Teraz powinno wytłumaczyć się kobiecie, że mając 1000zł + pomoc z MOPSu + zasądzone alimenty, może dać porządnego kopa w ... rozwiń
Avatar
o jk / 4 listopada 2017 o 11:19
0
nienawistne komentarze i posty wpisują się w krajobraz Polski po 8 latach nierządów PO i PSL! Urzędy wtrącające się w życie polskich rodzin zostały tak pouczane i nadal pomimo zmiany rządów tkwiące w tych antyrodzinnych zwyczajach. Nie gryzipiórek i nie lokalny urzędnik będzie decydować o kształcie oraz sposobie wychowywania naszych dzieci. Wystarczy odpowiednia pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dachu nad głową i miska strawy na stole dla wszystkich, abyśmy wrócili do czasów, kiedy każde dziecko boże stanowiło wartość ludzką. Czy MOPS lub inna komórka porozmawiała z miejscowym proboszczem? Czy porozumieli się z radą parafialną i sąsiadami? Chęć wynarodowienia i pozbawienia katolickich korzeni cale społeczeństwo jest nad wyraz klarowna i widoczna w każdym calu. Pamiętajcie o tym podczas najbliższych wyborów samorządowych i zastanówcie się! Gdzie Wam kochani rodacy jest bliżej!!! Do boskiego wzorca, czy do lewackiej degrengolady?
nienawistne komentarze i posty wpisują się w krajobraz Polski po 8 latach nierządów PO i PSL! Urzędy wtrącające się w życie polskich rodzin zostały tak pouczane i nadal pomimo zmiany rządów tkwiące w tych antyrodzinnych zwyczajach. Nie gryzipiórek i nie lokalny urzędnik będzie decydować o kształcie oraz sposobie wychowywania naszych dzieci. Wystarczy odpowiednia pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dachu nad głową i miska strawy na stole dla wszystkich, abyśmy wrócili do czasów, kiedy każde dziecko boże stanowiło wartość ludzką. Czy MOPS lub in... rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 07:14
0
Mama też niezła artystka , Patologia wiejska .
Avatar
Dede / 4 listopada 2017 o 00:32
0
Oby dziecko nie trafiło w łapy czarnego w sukience - co oni potrafią pokazali na Dominikanie.
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 00:24
0
Rodzina gdzie dwoje rodziców jest bezrobotnych może uchodzić za przykladna?
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 22:12
0
1. Jakby niektórzy przykuwali swoich synalków do bramy jak byli mali to byłoby mniej morderstw, kradzieży, pijanych kierowców itp 2. Kobiety niech myślą z kim się wiążą a nie skupiać się żeby nie być starą panną
Avatar
feras / 3 listopada 2017 o 22:01
0
kobiety zastanówcie się z kim decydujecie sie na dzieci, jakich ojców wybieracie swoim dzieciom, samo tłumaczenie, że on był inny nie bardzo w to wszystkim pokrzywdzonym uwierzę, bo idiota jak był idiotą to i nim jest i zostanie, tylko trzeba trzeżwo patrzeć na życie, no ale jak myślą, że dorwały faceta z którym narodzą dzieci to on  zostanie raptem aniołem, nieprawda
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 22:35
+1
Życie zweryfikuje kto dorósł do bycia rodzicem. Na szczęście obecnie ze względu na ubóstwo nie odbiera się dzieci. Niestety patologia istnieje, ale dzięki 500+ jest szybciej namierzana. Lemingi o to dbają i to gratis ;)
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 20:21
+1
Łysolek przywiązał BRAJANKA DO BRAMY ŁAŃCUCHEM DO BRAMY??!!! Bezstresowe wychowanie mamy tera ot co. No i jak poniżej wspomniane 500+. Powinni weryfikować psychiatrami komu się te 500+ należy!!
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 14:38
0
@o jk... odbiła ci palma jak tej polskiej nowoczesnej patologii @uyuyuy. Dlaczego urzędnik państwowy ma udać się do proboszcza? By wyspowiadać się? Skoro proboszcz i rada parafialna wiedziała o złej sytuacji w rodzinie, to oni powinni wykonać pierwszy ruch. Nie sądzisz? Na szczęście obecnie obowiązuje program 500+ i zwyrodniałe czyny wobec pociech są już ZAUWAŻANE przez sąsiadów. Zwłaszcza tych zawistnych pokroju @uyuyuy. Teraz powinno wytłumaczyć się kobiecie, że mając 1000zł + pomoc z MOPSu + zasądzone alimenty, może dać porządnego kopa w dupę swemu nieudanemu małżonkowi. A pan dobra rada @uyuyuy postara się o zatrudnienie tej kobiety. Dzieciaka da do przedszkola i zarobi dodatkowe 1300zł/mc. Bo przy bezrobotnym mężulku to nie rozwinie skrzydeł. Dzięki Bogu, a właściwie partii wyznającej wartości zapisane w Biblii mamy program 500+, który nawet pasożytom z nowoczesnej.po nie pozwala przejść obok dziecięcej biedy. A kiedyś im zwisał głód i ubóstwo wśród POLSKICH dzieci?! Dziękuję ci PiS za spełniebie obietnicy wyborczej i... totalne wkurzenie wyznawców Balcerowicza i jego wizji zniszczenia Polski. Dziękuję i ponownie na was zagłosuję, chociaż jestem ateistą, lecz z sercem do Polaków.
@o jk... odbiła ci palma jak tej polskiej nowoczesnej patologii @uyuyuy. Dlaczego urzędnik państwowy ma udać się do proboszcza? By wyspowiadać się? Skoro proboszcz i rada parafialna wiedziała o złej sytuacji w rodzinie, to oni powinni wykonać pierwszy ruch. Nie sądzisz? Na szczęście obecnie obowiązuje program 500+ i zwyrodniałe czyny wobec pociech są już ZAUWAŻANE przez sąsiadów. Zwłaszcza tych zawistnych pokroju @uyuyuy. Teraz powinno wytłumaczyć się kobiecie, że mając 1000zł + pomoc z MOPSu + zasądzone alimenty, może dać porządnego kopa w ... rozwiń
Avatar
o jk / 4 listopada 2017 o 11:19
0
nienawistne komentarze i posty wpisują się w krajobraz Polski po 8 latach nierządów PO i PSL! Urzędy wtrącające się w życie polskich rodzin zostały tak pouczane i nadal pomimo zmiany rządów tkwiące w tych antyrodzinnych zwyczajach. Nie gryzipiórek i nie lokalny urzędnik będzie decydować o kształcie oraz sposobie wychowywania naszych dzieci. Wystarczy odpowiednia pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dachu nad głową i miska strawy na stole dla wszystkich, abyśmy wrócili do czasów, kiedy każde dziecko boże stanowiło wartość ludzką. Czy MOPS lub inna komórka porozmawiała z miejscowym proboszczem? Czy porozumieli się z radą parafialną i sąsiadami? Chęć wynarodowienia i pozbawienia katolickich korzeni cale społeczeństwo jest nad wyraz klarowna i widoczna w każdym calu. Pamiętajcie o tym podczas najbliższych wyborów samorządowych i zastanówcie się! Gdzie Wam kochani rodacy jest bliżej!!! Do boskiego wzorca, czy do lewackiej degrengolady?
nienawistne komentarze i posty wpisują się w krajobraz Polski po 8 latach nierządów PO i PSL! Urzędy wtrącające się w życie polskich rodzin zostały tak pouczane i nadal pomimo zmiany rządów tkwiące w tych antyrodzinnych zwyczajach. Nie gryzipiórek i nie lokalny urzędnik będzie decydować o kształcie oraz sposobie wychowywania naszych dzieci. Wystarczy odpowiednia pomoc w utrzymaniu bezpiecznego dachu nad głową i miska strawy na stole dla wszystkich, abyśmy wrócili do czasów, kiedy każde dziecko boże stanowiło wartość ludzką. Czy MOPS lub in... rozwiń
Avatar
uyuyuy / 4 listopada 2017 o 08:25
+1
undefined napisał:
Rodzina gdzie dwoje rodziców jest bezrobotnych może uchodzić  za przykladna?
 w naszym kraju tak, wystarczy aby się rozmnażała i za darmo tj. 500+ i inne dodatki dostanie więcej jak za pracę.
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 07:14
0
Mama też niezła artystka , Patologia wiejska .
Avatar
Dede / 4 listopada 2017 o 00:32
0
Oby dziecko nie trafiło w łapy czarnego w sukience - co oni potrafią pokazali na Dominikanie.
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 00:24
0
Rodzina gdzie dwoje rodziców jest bezrobotnych może uchodzić za przykladna?
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 22:12
0
1. Jakby niektórzy przykuwali swoich synalków do bramy jak byli mali to byłoby mniej morderstw, kradzieży, pijanych kierowców itp 2. Kobiety niech myślą z kim się wiążą a nie skupiać się żeby nie być starą panną
Avatar