Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 lutego 2016 r.
15:38

Sędziemu wolno wszystko? Czytelnik: Rzuca aktami, krzyczy, terroryzuje protokolantów

0 34 A A

Rzuca aktami, krzyczy, terroryzuje protokolantów. Tak ma się zachowywać w pracy Anna C., sędzia Sądu Rejonowego w Chełmie, którą czeka postępowanie karne i dyscyplinarne. Wciąż jednak chroni ją immunitet

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jakim prawem sędzia, przeciwko której toczy się postępowanie karne, nadal sądzi?” – pyta autor listu do naszej redakcji. – „Pani sędzia pomimo tego, że jest oskarżona, nadal terroryzuje pracowników Sądu Rejonowego w Chełmie. Nie zaprzestała lobbingu, czuje się bezkarna.”

O sędzi Annie C. pisaliśmy już kilka razy. W 2014 r. rzecznik dyscyplinarny skierował do Sądu Dyscyplinarnego dwa wnioski, które jej dotyczą. W jednym zarzucił podrobienie wyroku w sprawie karnej i poświadczenie nieprawdy w protokole. W drugim jest mowa o poświadczeniach nieprawdy w czterech sprawach. Z kolei sprawą nakłaniania protokolantów do fałszowania protokołów z rozpraw, które nigdy się nie odbyły, zajęła się prokuratura (patrz ramka).

Problem w tym, że aby przeprowadzić postępowanie karne wobec sędzi, Sąd Apelacyjny najpierw musi pozbawić ją immunitetu.

– Uchwałę w tej sprawie, łącznie z udzieleniem prokuratorowi rejonowemu pozwolenia na pociągnięcie Anny C. do odpowiedzialności karnej, Sąd Apelacyjny podjął już 5 listopada 2014 r. – mówi Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Lublinie. – Jednocześnie zawiesił ją w czynnościach służbowych oraz obniżył wynagrodzenie. Anna C. odwołała się jednak do Sądu Najwyższego.

Wiosną zeszłego roku Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie niższej instancji i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Nakazał też przesłuchanie dodatkowych świadków. – Przesłuchanie ostatniego z nich wyznaczono na 11 marca – dodaje Barbara du Chateau.

Po uchyleniu wyroku przez Sąd Najwyższy Anna C. mogła wrócić do pracy. Z Włodawy przeniosła się wówczas do II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Chełmie. Wówczas tamtejsze protokolantki, podobnie jak wcześniej ich włodawskie koleżanki, wystosowały oświadczenie, że nie będą protokołować jej rozpraw. Nikt ich jednak z tego obowiązku nie zwolnił.

–„Protokolanci boją się chodzić z nią na salę rozpraw, bo nie wiedzą czego mogą się spodziewać. Jedna protokolantka wróciła do sekretariatu zapłakana, inna była w tak złym stanie psychicznym, że poszła na miesięczne zwolnienie” – opisuje nasz czytelnik, który dodaje, że na sali sądowej sędzia rzuca aktami, krzyczy. Jest rozchwiana emocjonalnie, wybucha złością z nieznanych powodów.

Przełożeni Anny C. problem znają. Sędzia już kilka razy była wzywana „na dywanik”.
– Anonim o podobnej w treści trafił na moje biurko w listopadzie – przyznaje Ewelina Lewczuk-Zembrzycka, zastępca przewodniczącej Sądu Rejonowego w Chełmie. – Odbyłam wówczas z sędzią Anną C. rozmowę, przypominając jej o obowiązku właściwego zachowywania się w pracy. Zarządziłam też rotację w protokołowaniu. Sędzia okręgowy również wezwał ją na rozmowę. O przebiegu nie zostałam poinformowana.

Kiedy próbowaliśmy porozmawiać z Anną C. usłyszeliśmy, że „nie ma w zwyczaju rozmawiać z mediami”.

Sprawa odroczona, a wyrok wydany

O sprawie Anny C. zrobiło się głośno w lutym 2014 roku, po tym jak do włodawskiej prokuratury dotarł wyrok w sprawie mężczyzny przyłapanego na jeździe rowerem po alkoholu. Wcześniej jednak ten sam sąd powiadomił śledczych, że rozprawa została odroczona, bo rowerzysta nie stawił się w sądzie.

Reakcją prokuratury było postawienie protokolantowi zarzutu poświadczenia nieprawdy. Artur M. został zawieszony i czeka na proces. Od roku dostaje tylko połowę swojego wynagrodzenia. Wcześniej skarżył się swoim przełożonym, że sędzia przymusza go do poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 19:00
0
właściciele iii rp, medialne kacyki, skretyniali celebryci, przepłaceni komedianci i artyści, jak i zwykłe sprzedawczyki tracą resztki zdrowego rozsądku, a zwłaszcza społeczne poparcie – popadają w coraz większą frustrację i paniczny strach przed odpowiedzialnością. przez lata polską rządziła banda złodziei ! "po było grupą przestępczą!" nocne koszmary w po i właścicieli iii rp. „nietykalni” i ”święte krowy” potwornie „ryczą” . bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie. obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca. zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach. osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach. ******oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-czesc-1.html
właściciele iii rp, medialne kacyki, skretyniali celebryci, przepłaceni komedianci i artyści, jak i zwykłe sprzedawczyki tracą resztki zdrowego rozsądku, a zwłaszcza społeczne poparcie – popadają w coraz większą frustrację i paniczny strach przed odpowiedzialnością. przez lata polską rządziła banda złodziei ! "po było grupą przestępczą!" nocne koszmary w po i właścicieli iii rp. „nietykalni” i ”święte krowy” potwornie „ryczą” . bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie. obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy lu... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 15:52
0
I dziwicie się, że Ziobro chce im się dobrać do d.... No ale sponsorowany Komitet Obrony Dobrobytu zarzuci mu terror i brak demokracji
Avatar
Kasia / 4 lutego 2016 o 18:42
0

Nie tylko ona, jest również w SO w Lublinie niejaka sędzia Maria Kędzior, też drze się na , sali podnosząc głos, nie pozwala dojść do głosu, co kilka minut krzycząc , że ona tu rządzi. Zachowuje się w sposób pozbawiony kultury , ordynarnie. Nie wspomnę o tym, że zamiast wyuchac stron wykrzykuje, że to co strony mówią nic ją nie obchodzi!

Avatar
głest / 3 lutego 2016 o 11:54
0

każdy sądzi po sobie

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 09:14
0

Zgadzam si

III Wydział Rodzinny Okręgówki Lublin to jest dopiero hit! Układy, powiązania i zupełna aragoncja władzy. Władza demoralizuje- władza absolutna demoralizuje absolutnie.

Cóż, zgadzam się niestety w całej rozciągłości z merytorycznym wydźwiękiem Twojego postu. 

Trzykrotnie usiłowałam 'skorygować' żenujący wyrok SR właśnie w SO Lublin i hmm... jakoś mi się nie udało mimo posiadania niepodważalnych dowodów potwierdzających bezsprzecznie nieudolne insynuacje SR.

Cóż, zgadzam się niestety w całej rozciągłości z merytorycznym wydźwiękiem Twojego postu. 

Trzykrotnie usiłowałam 'skorygować' żenujący wyrok SR właśnie w SO Lublin i hmm... jakoś mi się nie udało mimo posiadania niepodważalnych dowodów potwierdzających bezsprzecznie nieudolne insynuacje SR.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 00:50
0

Bo mamy Sędziów trybunału konstytucyjnego, sądu najwyższego, NSA - wybitnych prawników i mamy z durgiej strony sędzinę z Chełma, z rejonówek lubelskich, okręgówki w Lublinie. Jedyne co pomoże, to rzetelne i zmotywowane ustawowo samooczyszczenie środowisk i korporacji.

III Wydział Rodzinny Okręgówki Lublin to jest dopiero hit! Układy, powiązania i zupełna aragoncja władzy. Władza demoralizuje- władza absolutna demoralizuje absolutnie.

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 21:01
0

Jeżeli chcecie dowiedzieć się o sobie wielu odkrywczych rzeczy, zalecam SR we Włodawie ze wspaniałym orzecznikiem Ewą L. 

Z litości pozwolę sobie nie przytaczać głębokich przemyśleń wyżej wspomnianej.

Avatar
kolombo / 2 lutego 2016 o 17:51
0

Czyli co zostaje pracownikom sądu w Chełmie ??? Zakup wibratora w prezencie, chińskiego, bo dobry i tani oraz wręczenie go na pluszowej poduszce naszej Pani? Już widzę ten rzucony z impetem w złości plastikowy męski człon przez cały sekretariat...

Avatar
Ewa / 2 lutego 2016 o 14:00
0

No cóż - większość sędziów uważa się za nadludzi, ludzi wyższej kategorii, bo oni są sędziami. A tu jakiś protokolancina nie chce kryć szanownej sedzi, to się kobicina wkurzyła... Tak jest w każdym sądzie, może nie z każdego inf wypływają na światło dzienne... 

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 13:51
0
Patologia
Avatar
Gość / 2 lipca 2017 o 19:00
0
właściciele iii rp, medialne kacyki, skretyniali celebryci, przepłaceni komedianci i artyści, jak i zwykłe sprzedawczyki tracą resztki zdrowego rozsądku, a zwłaszcza społeczne poparcie – popadają w coraz większą frustrację i paniczny strach przed odpowiedzialnością. przez lata polską rządziła banda złodziei ! "po było grupą przestępczą!" nocne koszmary w po i właścicieli iii rp. „nietykalni” i ”święte krowy” potwornie „ryczą” . bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie. obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca. zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach. osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach. ******oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-czesc-1.html
właściciele iii rp, medialne kacyki, skretyniali celebryci, przepłaceni komedianci i artyści, jak i zwykłe sprzedawczyki tracą resztki zdrowego rozsądku, a zwłaszcza społeczne poparcie – popadają w coraz większą frustrację i paniczny strach przed odpowiedzialnością. przez lata polską rządziła banda złodziei ! "po było grupą przestępczą!" nocne koszmary w po i właścicieli iii rp. „nietykalni” i ”święte krowy” potwornie „ryczą” . bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie. obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy lu... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 15:52
0
I dziwicie się, że Ziobro chce im się dobrać do d.... No ale sponsorowany Komitet Obrony Dobrobytu zarzuci mu terror i brak demokracji
Avatar
Kasia / 4 lutego 2016 o 18:42
0

Nie tylko ona, jest również w SO w Lublinie niejaka sędzia Maria Kędzior, też drze się na , sali podnosząc głos, nie pozwala dojść do głosu, co kilka minut krzycząc , że ona tu rządzi. Zachowuje się w sposób pozbawiony kultury , ordynarnie. Nie wspomnę o tym, że zamiast wyuchac stron wykrzykuje, że to co strony mówią nic ją nie obchodzi!

Avatar
głest / 3 lutego 2016 o 11:54
0

każdy sądzi po sobie

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 09:14
0

Zgadzam si

III Wydział Rodzinny Okręgówki Lublin to jest dopiero hit! Układy, powiązania i zupełna aragoncja władzy. Władza demoralizuje- władza absolutna demoralizuje absolutnie.

Cóż, zgadzam się niestety w całej rozciągłości z merytorycznym wydźwiękiem Twojego postu. 

Trzykrotnie usiłowałam 'skorygować' żenujący wyrok SR właśnie w SO Lublin i hmm... jakoś mi się nie udało mimo posiadania niepodważalnych dowodów potwierdzających bezsprzecznie nieudolne insynuacje SR.

Cóż, zgadzam się niestety w całej rozciągłości z merytorycznym wydźwiękiem Twojego postu. 

Trzykrotnie usiłowałam 'skorygować' żenujący wyrok SR właśnie w SO Lublin i hmm... jakoś mi się nie udało mimo posiadania niepodważalnych dowodów potwierdzających bezsprzecznie nieudolne insynuacje SR.

rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 00:50
0

Bo mamy Sędziów trybunału konstytucyjnego, sądu najwyższego, NSA - wybitnych prawników i mamy z durgiej strony sędzinę z Chełma, z rejonówek lubelskich, okręgówki w Lublinie. Jedyne co pomoże, to rzetelne i zmotywowane ustawowo samooczyszczenie środowisk i korporacji.

III Wydział Rodzinny Okręgówki Lublin to jest dopiero hit! Układy, powiązania i zupełna aragoncja władzy. Władza demoralizuje- władza absolutna demoralizuje absolutnie.

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 21:01
0

Jeżeli chcecie dowiedzieć się o sobie wielu odkrywczych rzeczy, zalecam SR we Włodawie ze wspaniałym orzecznikiem Ewą L. 

Z litości pozwolę sobie nie przytaczać głębokich przemyśleń wyżej wspomnianej.

Avatar
kolombo / 2 lutego 2016 o 17:51
0

Czyli co zostaje pracownikom sądu w Chełmie ??? Zakup wibratora w prezencie, chińskiego, bo dobry i tani oraz wręczenie go na pluszowej poduszce naszej Pani? Już widzę ten rzucony z impetem w złości plastikowy męski człon przez cały sekretariat...

Avatar
Ewa / 2 lutego 2016 o 14:00
0

No cóż - większość sędziów uważa się za nadludzi, ludzi wyższej kategorii, bo oni są sędziami. A tu jakiś protokolancina nie chce kryć szanownej sedzi, to się kobicina wkurzyła... Tak jest w każdym sądzie, może nie z każdego inf wypływają na światło dzienne... 

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 13:51
0
Patologia
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 17 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 63 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 15

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 20

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 135 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 20

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!