Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

12 września 2013 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Sentymentów brak, jest nowy lekarz

0 15 A A
 ( sxc.hu)
( sxc.hu)

Lekarki, które od 27 lat pracowały w ośrodku zdrowia w Siedliszczu, musiały opuścić budynek. A leczy się u nich ok. 4 tys. osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ośrodku zdrowia w Siedliszczu działała przychodnia NZOZ "Salus”, należąca do Lucyny Sado i Urszuli Gomółki. Umowa dzierżawy budynku wygasła z końcem ubiegłego roku.

Gmina ogłosiła przetarg na kolejną dzierżawę. NZOZ "Salus” nie miał szans, bo przyjmowali tutaj lekarze rodzinni, a jednym z wymogów określonych w przetargu było poszerzenie oferty o specjalistów.

Wójt tłumaczy, że od dawna zabiegał o to w imieniu mieszkańców. – Prosiliśmy, żeby "Salus” poszerzył ofertę chociaż o gabinet ginekologiczny i laryngologię dziecięcą – przypomina Hieronim Zonik, wójt gminy Siedliszcze. – W ubiegłym roku ostrzegałem, że jeśli to niemożliwe, to nie będę miał sentymentów.

– Przygotowałyśmy gabinet ginekologiczny i występowałyśmy w 2011 i w 2012 r. do NFZ o kontrakt na specjalistów, ale fundusz nam odmówił – tłumaczy Urszula Gomółka, współwłaścicielka "Salusa”. – Kontrakty takie są zawierane na trzy lata, więc nie mogłyśmy jej zapewnić.

Przetarg na dzierżawę ośrodka (z początkiem tego roku) wygrał NZOZ B.D.M Uni-Med. Zaoferował usługi dziewięciu lekarzy specjalistów. Miesięcznie płaci 1 tys. zł za dzierżawę. Jak mówi wójt – poprzedni dzierżawca płacił zaledwie 10 zł.

Ale tylko jedna trzecia pacjentów zdecydowała, że zmieni lekarza. Inni zostali przy NZOZ "Salus”. Przychodnia działa teraz w prywatnym domu jednej ze współwłaścicielek, przystosowanym do takich usług.
– Ja bym się cieszył nawet, jakby działały tutaj trzy przychodnie – zaznacza wójt Zonik.

Przychodni grozi jednak wykreślenie z rejestru podmiotów leczniczych. Musi się odwoływać. Firma zdecydowała, że zwróci się do sądu o rozstrzygnięcie, czy może działać pod swoim nowym adresem.

– Będziemy nadal tutaj działać, mając nadzieję, że wyrok będzie korzystny i dla nas, i dla naszych pacjentów – mówi Gomółka.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 września 2013 o 08:48
0

OTO POLSKA - WŁAŚNIE!!!!!!!!!!!!

DZIADOSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
oburzony / 17 września 2013 o 08:37
0

Tak stronniczego artykułu dawno nie czytałem. Pani redaktor powinna cofnąć się na studia jeśli w ogóle jakieś skończyła i nauczyć się rzetelności dziennikarskiej. Pojawiają się w nim tylko argumenty jednej strony, które w większości mijają się z prawdą. Przedstawiono przychodnie Salus jako wielkich pokrzywdzonych przez złego wójta i jeszcze gorszą konkurencję, a tak naprawdę Panie te, przez lata nic innego nie robiły, tylko liczyły ogromne pieniądze, które zarabiały na przychodni przy opłacie za budynek jedynie 10zł!!!. Najłatwiej jest teraz zrobić z siebie kozła ofiarnego.

Bo oczywiście są pokrzywdzone. To, że przegrały przetarg to trudno, wójt miał prawo go ogłosić. Ale nowa przychodnia powinna działać na zasadach uczciwej konkurencji a wójt powinien byc bezstronny. Skoro konkurencja jest taka fantastyczna jak wójt ogłasza, ma wspaniałych lekarzy, to czemu maja garstkę pacjentów?? i to tych, którzy przepisali się ze strachu przed wójtem i radą gminy (patrz wszyscy nauczyciele). a raczej ze strachu przed utratą pracy? o czymś to świadczy...Może niech ludzie w PL zobaczą co się dzieje w małych gminach.. wójtowie i ich "koledzy" robią co chcą. Nie potrafią honorowo się zachowac i przełknąć porazki to stosują metody poniżej pasa... to jest poprostu żenujące- zachowanie wójta i konkurencji w tej sytuacji...

Bo oczywiście są pokrzywdzone. To, że przegrały przetarg to trudno, wójt miał prawo go ogłosić. Ale nowa przychodnia powinna działać na zasadach uczciwej konkurencji a wójt powinien byc bezstronny. Skoro konkurencja jest taka fantastyczna jak wójt ogłasza, ma wspaniałych lekarzy, to czemu maja garstkę pacjentów?? i to tych, którzy przepisali się ze strachu przed wójtem i radą gminy (patrz wszyscy nauczyciele). a raczej ze strachu przed utratą pracy? o czymś to świadczy...Może niech ludzie w PL zobaczą co się dzieje w małych ... rozwiń

Avatar
Rzetelność / 16 września 2013 o 21:50
0

Tak stronniczego artykułu dawno nie czytałem. Pani redaktor powinna cofnąć się na studia jeśli w ogóle jakieś skończyła i nauczyć się rzetelności dziennikarskiej. Pojawiają się w nim tylko argumenty jednej strony, które w większości mijają się z prawdą. Przedstawiono przychodnie Salus jako wielkich pokrzywdzonych przez złego wójta i jeszcze gorszą konkurencję, a tak naprawdę Panie te, przez lata nic innego nie robiły, tylko liczyły ogromne pieniądze, które zarabiały na przychodni przy opłacie za budynek jedynie 10zł!!!. Najłatwiej jest teraz zrobić z siebie kozła ofiarnego.

Tak stronniczego artykułu dawno nie czytałem. Pani redaktor powinna cofnąć się na studia jeśli w ogóle jakieś skończyła i nauczyć się rzetelności dziennikarskiej. Pojawiają się w nim tylko argumenty jednej strony, które w większości mijają się z prawdą. Przedstawiono przychodnie Salus jako wielkich pokrzywdzonych przez złego wójta i jeszcze gorszą konkurencję, a tak naprawdę Panie te, przez lata nic innego nie robiły, tylko liczyły ogromne pieniądze, które zarabiały na przychodni przy opłacie za budynek jedynie 10zł!!!. Najłatwiej jest te... rozwiń

Avatar
polak / 16 września 2013 o 12:22
0

Pan Bojarski współwłaściciel B.D.M Uni-Med  w Łęcznej,z-ca dyr.szpitala,radny wojewódzki,członek PO

ma  możliwości i poparcie decydentów.

Przeczytajcie o B.D.M w google to będziecie pewni,że

jest nie do ruszenia.

Avatar
polak / 16 września 2013 o 12:20
0

Pan Bojarski współwłaściciel B.D.M Uni-Med  w Łęcznej,z-ca dyr.szpitala,radny wojewódzki,członek PO

ma  możliwości i poparcie decydentów.

Przeczytajcie o B.D.M w google to będziecie pewni,że

jest nie do ruszenia.

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 12:01
0

Te komentarze są stronnicze, ludzie mają możliwość wyboru i niech wybierają sami. To dobrze że wójt chce nowych rozwiązań, a nie tkwi w starych układach!!!

Są nowe rozwiązania, które się nie sprawdzają. Nowym rozwiązaniem było wprowadzenie innego NZOZ-u i co? Mało kto się chce u nich leczyć. Wójt powinien wspierac UCZCIWĄ konkurencję a jest stronniczy, wspiera tylko nowy NZOZ a szkodzi Salusowi i robi wszystko, żeby pozostał jeden NZOZ (nie Salus)- wtedy mieszkańcy gminy nie będą mieli wyboru...Powinien działać dla dobra społecznosci samorządowej, a obecnie jego działania świadczą o czymś zupełnie przeciwnym...

Są nowe rozwiązania, które się nie sprawdzają. Nowym rozwiązaniem było wprowadzenie innego NZOZ-u i co? Mało kto się chce u nich leczyć. Wójt powinien wspierac UCZCIWĄ konkurencję a jest stronniczy, wspiera tylko nowy NZOZ a szkodzi Salusowi i robi wszystko, żeby pozostał jeden NZOZ (nie Salus)- wtedy mieszkańcy gminy nie będą mieli wyboru...Powinien działać dla dobra społecznosci samorządowej, a obecnie jego działania świadczą o czymś zupełnie przeciwnym...

rozwiń
Avatar
świadomy / 16 września 2013 o 11:29
0

Te komentarze są stronnicze, ludzie mają możliwość wyboru i niech wybierają sami. To dobrze że wójt chce nowych rozwiązań, a nie tkwi w starych układach!!!

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 10:56
0

Te lekarki są bardzo dobrymi specjalistami mają duże grono popierających je pacjentów. A wybory na wójta tuż tuż.............................

Dobre czy niedobre, każdy może się leczyć gdzie chce. A co do wyborów to i tak wybiorą Zonika, nie ma alternatywy, a poza tym ludzie chyba nie chcą zobaczyć jak jest naprawdę.

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 10:54
0

Jeśli ktoś chce leczyć się w Salusie to powinien mieć taką mozliwość. Niestety pan wójt z konkurencją ślą donosy gdzie popadnie i robią wszystko żeby usunąć Salus z Siedliszcza..Przecież te wszystkie sprawy w urzędach są z "życzliwych zawiadomień konkurencji". Wójt naobiecywał konkurencji pacjentów, a ci zostali w Salusie i teraz "jest kłopot"..mieszkańcy Siedliszcza przejrzyjcie wreszcie na oczy!!!!!

Avatar
polak / 16 września 2013 o 10:13
0

Czyżby znowu chciwe łapki wyciągnąl radny wojewódzki Pan Bojarski?

Panie wójcie co Pan z tego ma?

Avatar
Gość / 17 września 2013 o 08:48
0

OTO POLSKA - WŁAŚNIE!!!!!!!!!!!!

DZIADOSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
oburzony / 17 września 2013 o 08:37
0

Tak stronniczego artykułu dawno nie czytałem. Pani redaktor powinna cofnąć się na studia jeśli w ogóle jakieś skończyła i nauczyć się rzetelności dziennikarskiej. Pojawiają się w nim tylko argumenty jednej strony, które w większości mijają się z prawdą. Przedstawiono przychodnie Salus jako wielkich pokrzywdzonych przez złego wójta i jeszcze gorszą konkurencję, a tak naprawdę Panie te, przez lata nic innego nie robiły, tylko liczyły ogromne pieniądze, które zarabiały na przychodni przy opłacie za budynek jedynie 10zł!!!. Najłatwiej jest teraz zrobić z siebie kozła ofiarnego.

Bo oczywiście są pokrzywdzone. To, że przegrały przetarg to trudno, wójt miał prawo go ogłosić. Ale nowa przychodnia powinna działać na zasadach uczciwej konkurencji a wójt powinien byc bezstronny. Skoro konkurencja jest taka fantastyczna jak wójt ogłasza, ma wspaniałych lekarzy, to czemu maja garstkę pacjentów?? i to tych, którzy przepisali się ze strachu przed wójtem i radą gminy (patrz wszyscy nauczyciele). a raczej ze strachu przed utratą pracy? o czymś to świadczy...Może niech ludzie w PL zobaczą co się dzieje w małych gminach.. wójtowie i ich "koledzy" robią co chcą. Nie potrafią honorowo się zachowac i przełknąć porazki to stosują metody poniżej pasa... to jest poprostu żenujące- zachowanie wójta i konkurencji w tej sytuacji...

Bo oczywiście są pokrzywdzone. To, że przegrały przetarg to trudno, wójt miał prawo go ogłosić. Ale nowa przychodnia powinna działać na zasadach uczciwej konkurencji a wójt powinien byc bezstronny. Skoro konkurencja jest taka fantastyczna jak wójt ogłasza, ma wspaniałych lekarzy, to czemu maja garstkę pacjentów?? i to tych, którzy przepisali się ze strachu przed wójtem i radą gminy (patrz wszyscy nauczyciele). a raczej ze strachu przed utratą pracy? o czymś to świadczy...Może niech ludzie w PL zobaczą co się dzieje w małych ... rozwiń

Avatar
Rzetelność / 16 września 2013 o 21:50
0

Tak stronniczego artykułu dawno nie czytałem. Pani redaktor powinna cofnąć się na studia jeśli w ogóle jakieś skończyła i nauczyć się rzetelności dziennikarskiej. Pojawiają się w nim tylko argumenty jednej strony, które w większości mijają się z prawdą. Przedstawiono przychodnie Salus jako wielkich pokrzywdzonych przez złego wójta i jeszcze gorszą konkurencję, a tak naprawdę Panie te, przez lata nic innego nie robiły, tylko liczyły ogromne pieniądze, które zarabiały na przychodni przy opłacie za budynek jedynie 10zł!!!. Najłatwiej jest teraz zrobić z siebie kozła ofiarnego.

Tak stronniczego artykułu dawno nie czytałem. Pani redaktor powinna cofnąć się na studia jeśli w ogóle jakieś skończyła i nauczyć się rzetelności dziennikarskiej. Pojawiają się w nim tylko argumenty jednej strony, które w większości mijają się z prawdą. Przedstawiono przychodnie Salus jako wielkich pokrzywdzonych przez złego wójta i jeszcze gorszą konkurencję, a tak naprawdę Panie te, przez lata nic innego nie robiły, tylko liczyły ogromne pieniądze, które zarabiały na przychodni przy opłacie za budynek jedynie 10zł!!!. Najłatwiej jest te... rozwiń

Avatar
polak / 16 września 2013 o 12:22
0

Pan Bojarski współwłaściciel B.D.M Uni-Med  w Łęcznej,z-ca dyr.szpitala,radny wojewódzki,członek PO

ma  możliwości i poparcie decydentów.

Przeczytajcie o B.D.M w google to będziecie pewni,że

jest nie do ruszenia.

Avatar
polak / 16 września 2013 o 12:20
0

Pan Bojarski współwłaściciel B.D.M Uni-Med  w Łęcznej,z-ca dyr.szpitala,radny wojewódzki,członek PO

ma  możliwości i poparcie decydentów.

Przeczytajcie o B.D.M w google to będziecie pewni,że

jest nie do ruszenia.

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 12:01
0

Te komentarze są stronnicze, ludzie mają możliwość wyboru i niech wybierają sami. To dobrze że wójt chce nowych rozwiązań, a nie tkwi w starych układach!!!

Są nowe rozwiązania, które się nie sprawdzają. Nowym rozwiązaniem było wprowadzenie innego NZOZ-u i co? Mało kto się chce u nich leczyć. Wójt powinien wspierac UCZCIWĄ konkurencję a jest stronniczy, wspiera tylko nowy NZOZ a szkodzi Salusowi i robi wszystko, żeby pozostał jeden NZOZ (nie Salus)- wtedy mieszkańcy gminy nie będą mieli wyboru...Powinien działać dla dobra społecznosci samorządowej, a obecnie jego działania świadczą o czymś zupełnie przeciwnym...

Są nowe rozwiązania, które się nie sprawdzają. Nowym rozwiązaniem było wprowadzenie innego NZOZ-u i co? Mało kto się chce u nich leczyć. Wójt powinien wspierac UCZCIWĄ konkurencję a jest stronniczy, wspiera tylko nowy NZOZ a szkodzi Salusowi i robi wszystko, żeby pozostał jeden NZOZ (nie Salus)- wtedy mieszkańcy gminy nie będą mieli wyboru...Powinien działać dla dobra społecznosci samorządowej, a obecnie jego działania świadczą o czymś zupełnie przeciwnym...

rozwiń
Avatar
świadomy / 16 września 2013 o 11:29
0

Te komentarze są stronnicze, ludzie mają możliwość wyboru i niech wybierają sami. To dobrze że wójt chce nowych rozwiązań, a nie tkwi w starych układach!!!

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 10:56
0

Te lekarki są bardzo dobrymi specjalistami mają duże grono popierających je pacjentów. A wybory na wójta tuż tuż.............................

Dobre czy niedobre, każdy może się leczyć gdzie chce. A co do wyborów to i tak wybiorą Zonika, nie ma alternatywy, a poza tym ludzie chyba nie chcą zobaczyć jak jest naprawdę.

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 10:54
0

Jeśli ktoś chce leczyć się w Salusie to powinien mieć taką mozliwość. Niestety pan wójt z konkurencją ślą donosy gdzie popadnie i robią wszystko żeby usunąć Salus z Siedliszcza..Przecież te wszystkie sprawy w urzędach są z "życzliwych zawiadomień konkurencji". Wójt naobiecywał konkurencji pacjentów, a ci zostali w Salusie i teraz "jest kłopot"..mieszkańcy Siedliszcza przejrzyjcie wreszcie na oczy!!!!!

Avatar
polak / 16 września 2013 o 10:13
0

Czyżby znowu chciwe łapki wyciągnąl radny wojewódzki Pan Bojarski?

Panie wójcie co Pan z tego ma?

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 0 2

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 4 2

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 16 5

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 2 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 58 12

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 17 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 4 6

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2