Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 grudnia 2018 r.
9:10

Urzędnik odpowiedzialny za projekt porzucił pracę. Miasto może teraz słono zapłacić

Autor: Zdjęcie autora bar
0 33 A A

Urząd Miasta na wdrożenie wartego prawie 6 mln zł projektu e-usług ma czas do 28 czerwca 2019 r. Tymczasem okazało się, że termin jest zagrożony. Sam projekt zawiera błędy, a jego koordynator porzucił pracę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Koordynator złożył wypowiedzenie 3 grudnia – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma. – Liczył na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Nie wyraziłem na to zgody, więc porzucił pracę. Oczekuję, że wróci do urzędu.

W tej sytuacji prezydent nie wyklucza podjęcia w stosunku do koordynatora stosownych kroków prawnych. Tym bardziej, że w ramach jednego projektu problem ma teraz nie tylko Chełm, ale i partnerskie gminy Dzierzkowice i Kodeń.

W przypadku tego projektu unijne dofinansowanie wyniosło prawie 5 mln zł. Konkurs został rozstrzygnięty już jesienią ubiegłego roku. Tymczasem popełnione od tamtego czasu błędy już generują dodatkowe koszty. Ewentualna rezygnacja z projektu przełożyłaby się na karę umowną w wysokości ponad pół miliona złotych.

– Chełm nie może sobie na to pozwolić – dodaje Banaszek. – Zrobimy wszystko, aby projekt został zrealizowany w terminie i na miarę naszych potrzeb. To z kolei wymaga dodatkowych prac dokumentacyjnych. Również przewidziany sprzęt nie spełnia naszych obecnych oczekiwań.

Czuwanie nad projektem Banaszek powierzył swojemu zastępcy Andrzejowi Kosińcowi. Stał się on odpowiedzialny nie tylko za wprowadzenie e-usług dla Chełma i partnerskich gmin, ale też utworzenie nowej strony internetowej urzędu miasta, zakup oprogramowania i serwerów. Ponadto planowane są odpowiednie szkolenia.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
znawca a nawet ekspert / 6 grudnia 2018 o 11:16
+33
Mało płacą a wymagają ho,ho. Za prowadzenie projektu informatycznego to trzeba zapłacić 20tyś zł miesięcznie a za 2,5tyś zł /miesiąc to pilnuje się czy jest prąd w serwerowni. Jeszcze trochę a te wszystkie cwaniaki z urzędów, szkół, Policji, UW, UM sami będą nadzorować sysyemy informatyczne. Do tej pory robili to studenci ale to już koniec za fahowca trzeba zapłacić.
Avatar
randalk / 6 grudnia 2018 o 10:11
+25
śmiechu warte ... jeden urzędas zawala projekt. a gdzie nadzór i gdzie informacje o postępach? urzędnik to urzędnik, dziś jest jutro go nie ma ściganie szarego urzędnika to śmiech na sali zawinił poprzedni burmistrz za brak nadzoru
Avatar
Bla bla car / 6 grudnia 2018 o 09:27
+21
Spieprzył bo naraził miasto na straty,teraz prorok niech się nim zajmie,a gdzie był nadzór przełożonych?
Avatar
chelmianin / 6 grudnia 2018 o 10:09
+17
glowny informatyk Chelma byl zatrudniony w Urzedzie od 10 lat i zdaje sie to jemu podlegaly badz byly powierzane sprawy zwiazane z informatyka, co boi sie odpowiedzianosci za wlasna fuszerke- a moze p. Fisz sie wypowie , w koncu to ona w 2017 rzadzila w Chelmie i to do jej obowiazkow nalezal nadzor nad projektem i a rzetelnosc wykonania przez wyznaczone przez nia w urzedzie osoby, czyzby casus Gronkiewicz Walz - ze nic wiedziala? nie slyszala? i ze w ogole nie kuma o co chodzi
Avatar
oko / 6 grudnia 2018 o 10:06
+17
Z drugiej strony to wcale się nie dziwię, że pozyskano jakiegoś marnego informatyka, bo w tej branży wynagrodzenia są bardzo wysokie, a miasto ile może zaoferować?
Avatar
Mr. Refleksja... / 6 grudnia 2018 o 21:26
+13
......nikt nie jest niewolnikiem i jeśli człowiek uznał, że nie po drodze mu z obecnymi włodarzami miasta, to po prostu odszedł. Należy uszanować jego wolę! Chyba, że miał w umowie jakieś specjalne dodatki zobowiązujące go do lojalności wobec wszystkich kolejnych prezydentów, burmistrzów itp. Naprawdę tak trudno zrozumieć np. jego osobista niechęć do Banaszka i jego kolesiów? Być może gdzieś zaproponowali mu korzystniejsze warunki i tak, jak pani z Biedronki szuka lepiej płatnej posady! Na UM świat się nie kończy!
Avatar
"hydraulik" / 6 grudnia 2018 o 14:53
+12
...... zanim zacznie się rzucać groźbami należy poznać treść umowy o pracę zawartą pomiędzy informatykiem a UM! Dodam jeszcze, że projekty we wstępnej fazie często zawierają błędy, które podlegają korekcie w miarę rozszerzania zakresu funkcji i prób technicznych! To się po prostu wie,a w urzędzie została pełna dokumentacja techniczna! Każdy z nas posiada prawo wybierania sobie pracodawcy, a przyzwoici ludzie niekoniecznie chcą mieć cokolwiek wspólnego z PiS- matołkami!
Avatar
chelmianin / 6 grudnia 2018 o 09:53
+11
czy to byl glowny informatyk urzedu ? ten co ponoc chce sie przeniesc do firmy zajmujacej sie cyberbezpieczenstwem? przygoda w Chelmie trwa od 10 lat jak mowi na lamach Super Tygodnia - wlasnie widac jaka fachowosc i kompentencja i pytanie co robila poprzednia wladza co robila p. Fisz ? ile marnotrastwa poprzedniej wladzy wyjdzie jeszcze na swiatlo dzienne?
Avatar
gs / 7 grudnia 2018 o 13:05
+9
Złożenie wypowiedzenia to nie porzucenie pracy. Każdy może je złożyć i za trzy miesiące być wolnym. Już teraz nie ma przymusu pracy , to nie PRL! Niestety pracodawcy muszą sobie uświadomi ten fakt. Jak sprawdzili, że coś nie gra wprogramie jak nie ają informatyka??
Avatar
janusz / 6 grudnia 2018 o 09:51
+7
" ten urzednik to zdaje sie z nadania poprzedniej wladzy - co nie chce mu sie pracowac tylko baki zbijac" chyba z obecnej, bo jak tylko pis przejął władzę to zrobił czystki w parę dni, a samo  modus operandi wskazuje, że został nadany z jedynę słusznej partii prawych i sprawiedliwych
Avatar
xxx / 8 grudnia 2018 o 22:34
+1
...ponoć, w przeciwieństwie do nowozatrudnionych, miał problem ze schylaniem karku przed byle kim ... A będąc fachowcem w swojej dziedzinie nie musi się upokarzać, aby zarobić na chleb.
 Przez 10 lat schylał kark przed byle kim, teraz tam nie ma byle kogo, jest Prezydent, który od początku robi dużo i oficjalnie o tym ogłasza. Byle kto robił(a) po cichu z korzyściami dla swoich zadłużając miasto i zostawiając je w ruinie.
Avatar
wiem jak jest... / 8 grudnia 2018 o 14:09
+2
nasz rząd musi zaprowadzić nakazy pracy dla tych co się znaja na technikach bo inaczej każdy będzie wybierał gdzie chce robić co to by unikać zleceń rządowych i miejskich w tych miejscach gdzie uczciwi ludzie PiS poszli po władze. Prywaciarze to zawsze byli najgorszym asortymentem bo biora sobie co chcą nawet z urzędów!
Avatar
Gs / 8 grudnia 2018 o 09:29
+2
Ciekawe jak chce PJB zmieniać umowę w trakcie trwania? Zapłaci karę umowną i ogłosi nowy przetarg? A poza tym jak wiedzą że projekt ma błędy nie mając informatyka? Skończy się jak z montażem windy za Prezydenta Bajki. Trzeba będzie zapłacić i projekt będzie w formie zawartej w umowie. Zostanie tylko zwalanie na poprzedników!
Avatar
Xyz / 8 grudnia 2018 o 04:54
+2
Z niewolnika nie ma robotnika, skoro nie odpowiada mu nową władza i sam znalazł nową pracę to nikt go nie zmusi do pozostania, to nie PRL z obowiązkiem pracy.
Avatar
gs / 7 grudnia 2018 o 18:14
+3
Przetarg rozstrzygnięty , umowa podpisana a PJB chce nowego projektu, nowych rozwiązań i innego sprzętu. To trzeba rozwiązać umowę zaplacic wykonawcy za wykonaną pracę i rozpisać nowy przetarg , z określonej nowych rozwiązań i sprzętu. Inaczej sprawa sądowa , powtarza się historia, jak z windą w budynku UM. Niech PJB zapyta przewodniczącego Bożenski jak skończyła się sprawą windy. I kto wyszedł na łosia.
Avatar
po prostu... / 7 grudnia 2018 o 15:37
+2
...ponoć, w przeciwieństwie do nowozatrudnionych, miał problem ze schylaniem karku przed byle kim ... A będąc fachowcem w swojej dziedzinie nie musi się upokarzać, aby zarobić na chleb.
Avatar
gs / 7 grudnia 2018 o 13:05
+9
Złożenie wypowiedzenia to nie porzucenie pracy. Każdy może je złożyć i za trzy miesiące być wolnym. Już teraz nie ma przymusu pracy , to nie PRL! Niestety pracodawcy muszą sobie uświadomi ten fakt. Jak sprawdzili, że coś nie gra wprogramie jak nie ają informatyka??
Avatar
gs / 7 grudnia 2018 o 12:16
+3
glowny informatyk Chelma byl zatrudniony w Urzedzie od 10 lat i zdaje sie to jemu podlegaly badz byly powierzane sprawy zwiazane z informatyka, co boi sie odpowiedzianosci za wlasna fuszerke- a moze p. Fisz sie wypowie , w koncu to ona w 2017 rzadzila w Chelmie i to do jej obowiazkow nalezal nadzor nad projektem i a rzetelnosc wykonania przez wyznaczone przez nia w urzedzie osoby, czyzby casus Gronkiewicz Walz - ze nic wiedziala? nie slyszala? i ze w ogole nie kuma o co chodzi
 Cz teraz za każdego pracownika i każdą sprawę odpowiadażć bedzie pan prezydent Banaszek?? Jak tak to dlaczeg nikt nie uprząta śniegu??
 Cz teraz za każdego pracownika i każdą sprawę odpowiadażć bedzie pan prezydent Banaszek?? Jak tak to dlaczeg nikt nie uprząta śniegu?? rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 o 10:18
+3
To i solary też szlag trafił przez nierobów od Fiszowej !!!!!
Avatar
Mr. Refleksja... / 6 grudnia 2018 o 21:26
+13
......nikt nie jest niewolnikiem i jeśli człowiek uznał, że nie po drodze mu z obecnymi włodarzami miasta, to po prostu odszedł. Należy uszanować jego wolę! Chyba, że miał w umowie jakieś specjalne dodatki zobowiązujące go do lojalności wobec wszystkich kolejnych prezydentów, burmistrzów itp. Naprawdę tak trudno zrozumieć np. jego osobista niechęć do Banaszka i jego kolesiów? Być może gdzieś zaproponowali mu korzystniejsze warunki i tak, jak pani z Biedronki szuka lepiej płatnej posady! Na UM świat się nie kończy!
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw?

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw? 0 1

Trwa zbiórka podpisów pod petycją o zlikwidowanie świadectw z tzw. czerwonym paskiem. Jej pomysłodawca uważa, że pogoń za byciem doskonałym ze wszystkich przedmiotów zabija w uczniach ciekawość.

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę 0 0

Firma BioWet oraz blisko setka mieszkańców osiedla zakładowego przy ul. Arciucha od 5 grudnia nie może korzystać z wody pochodzącej z wodociągu. Wykryto w niej groźne dla zdrowia bakterie. Trwa chlorowanie i oczekiwanie na pozytywny komunikat sanepidu.

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina 1 0

Dziś rano w Majdanie Kawęczyńskim (gm. Piaski) policjanci zatrzymali pijanego kierowcę busa. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi

Roman Giertych obrońcą Piotra Kowalczyka. "Sprawa przypomina mi nielegalną prowokację wobec Andrzeja Leppera"

Roman Giertych obrońcą Piotra Kowalczyka. "Sprawa przypomina mi nielegalną prowokację wobec Andrzeja Leppera" 22 48

Były wicepremier, a obecnie znany adwokat broni Piotra Kowalczyka. Były przewodniczący lubelskiej rady miasta został zatrzymany podczas akcji CBA. W zamian za milion złotych łapówki miał obiecać załatwienie zgody na budowę wieżowca.

Charytatywny maraton zumby dla podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach
13 grudnia 2019, 17:00

Charytatywny maraton zumby dla podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach 1 0

Maraton zumby, ale też m.in. pokazy mody sylwestrowej oraz pokazy sztuk walki i tańca. Będą też atrakcje dla dzieci, zajęcia z robotyki i świąteczny kiermasz

SMS Górnik Łęczna zaprasza na Dzień otwarty

SMS Górnik Łęczna zaprasza na Dzień otwarty 0 0

14 grudnia odbędzie się kolejny Dzień otwarty Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Na obiektach klubowych obędzie się tego dnia test mecz dla dziewcząt z roczników 2003 – 2006, oraz trening otwarty dla chłopców z roczników 2005 i 2006.

Na początku była stołówka. Niezwykła historia lubelskiej Chatki Żaka
galeria

Na początku była stołówka. Niezwykła historia lubelskiej Chatki Żaka 6 0

Kiedyś „Dom Społeczno-Usługowy”, dziś znane wszystkim Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka. Historia, a zwłaszcza artystyczne i kulturotwórcze zjawiska powstałe w tym miejscu zainteresowały Agnieszkę Górę-Stępień.

Mieszkania na górze, a na dole centrum handlowe. Nowa inwestycja w Łukowie

Mieszkania na górze, a na dole centrum handlowe. Nowa inwestycja w Łukowie 3 1

W Łukowie postanie nowe centrum handlowe wraz z blokami. Ma być gotowe w 2021 roku. Inwestorem jest firma INBAP, do której należy m.in. centrum Rywal w Białej Podlaskiej.

Sainer w Brain Damage Gallery. Wystawa znanego muralisty i malarza w Lublinie
14 grudnia 2019, 18:00

Sainer w Brain Damage Gallery. Wystawa znanego muralisty i malarza w Lublinie 0 0

To będzie pierwsza w Polsce indywidualna wystawa cenionego muralisty, malarza i artysty z kręgu urban artu - Sainera. Prace artysty będzie można podziwiać od 14 grudnia do 29 lutego w Brain Damage Gallery (Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1).

Orlęta Spomlek zaczynają rozmowy z trenerem

Orlęta Spomlek zaczynają rozmowy z trenerem 0 1

Piłkarze i kibice w Radzyniu Podlaskim czekają na wybór nowego trenera. Prezes Orląt Spomlek zapewnia, że rozmowy z wytypowanym kandydatem ruszą na dniach.

Tylko w tym roku w Polsce zlikwidowano już 10 sklepów tej sieci. Znikają także w Lubelskiem

Tylko w tym roku w Polsce zlikwidowano już 10 sklepów tej sieci. Znikają także w Lubelskiem 20 4

Market Intermarche znika z Białej Podlaskiej. Teraz można tu liczyć na duże wyprzedaże towaru.

Moriah Woods i Fraktale / Freenology - koncerty w CK
14 grudnia 2019, 19:30

Moriah Woods i Fraktale / Freenology - koncerty w CK 0 0

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zostaną zorganizowane dwa interesujące koncerty. W sobotę, 14 grudnia o godz. 19.30 w Piwnicach CK wystąpi Moriah Woods, z kolei 18 grudnia o godz. 19 odbędzie się koncert projektu Fraktale / Freenology.

Wystawa odrestaurowanych, barokowych rzeźb w Muzeum KUL
13 grudnia 2019, 15:00
galeria

Wystawa odrestaurowanych, barokowych rzeźb w Muzeum KUL 0 0

Pięć barokowych rzeźb będzie można od piątku oglądać w Muzeum KUL. To szczególna ekspozycja. Pokazuje efekty prac konserwatorskich i trwa tylko kilka dni

Daniel Staniszewski wziął udział w zawodach Pucharu Świata w Nowej Zelandii

Daniel Staniszewski wziął udział w zawodach Pucharu Świata w Nowej Zelandii 0 0

Zawodnik KS Pogoń Puławy to jedna z największych nadziei naszego regionu na dobry występ w czasie przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Staniszewski w Cambridge spisał się znakomicie, choć kalendarz startów miał mocno napięty.

Niecodzienna choinka w SKENDE

Niecodzienna choinka w SKENDE 0 0

Już 14 grudnia w SKENDE pojawi się najwyższa w Europie Środkowej choinka zbudowana z klocków LEGO. Na 5 metrowym „drzewku” nie może zabraknąć ozdób, dlatego centrum handlowe zaprasza najmłodszych do wspólnego dekorowania. Przez dwa dni, 14 i 15 grudnia, z tysięcy najsłynniejszych klocków będzie można zrobić niecodzienne bombki i śnieżynki. Oprócz tego czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami dla najmłodszych budowniczych. Wstęp jest bezpłatny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!