Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 września 2008 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Zamykają wiadukt

0 12 A A

Klamka zapadła. Po raz drugi, w swojej trzydziestoletniej historii, chełmski wiadukt zostanie całkowicie zamknięty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stanie się to w nocy z 25 na 26 września. Z wiaduktu nie będzie można korzystać przez dwa miesiące.

Decyzja o zamknięciu podyktowana jest trwającym właśnie remontem. Dopóki to było możliwe, prace prowadzone były bez wstrzymywania ruchu. Teraz jednak zamknięcia nie da się uniknąć. Kierowcy nie ukrywają swoich obaw.

- Nie będzie łatwo, to pewne - mówi Marcin Boberek. - Spodziewam się korków, szczególnie przy przejeździe na Lubelskiej. Jedyna pociecha, że po remoncie będzie się lepiej jeździło.

Władze miasta apelują, aby ograniczyć, jeśli to możliwe, korzystanie z samochodów i przesiąść się do miejskich autobusów albo na... rower. Inny sposób, to dojeżdżanie do pracy kilku osób jednym autem.

Od piątku, główny ruch zostanie przerzucony na ulice Rejowiecką, Lubelską i Trubakowską. Samochody ciężarowe zostaną skierowane na przejazd kowelski.
Alternatywą dla osobówek w niektórych przypadkach mają być gruntowe drogi Majdan i Nadtorowa, gdzie specjalnie wykonano remont. Czego jeszcze można się spodziewać?

- Pierwszeństwa dla pojazdów zjeżdżających z przejazdu kowelskiego od ul. Kolejowej do ul. Rampa Brzeska oraz z przejazdu "Trubaków”od ul. Złotej i Metalowej do ul. Trubakowskiej - informuje Henryk Gołębiowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej.

- Na skrzyżowaniach: Szpitalna-Lubelska-Trubakowska oraz Hrubieszowska-Litewska, w razie potrzeby ruchem będzie kierowała policja.

Natomiast na przejazdach: kowalskim i Chełm-Miasto pojawią się strażnicy miejscy i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Specjalnie zainstalowane sztywne łącze między dyżurnym ruchu PKP a dyżurnym Centrum Powiadamiania Ratunkowego ma służyć informacji o ruchu na poszczególnych przejazdach.

- Chciałbym uspokoić mieszkańców, że mimo zamknięcia wiaduktu, będzie można dojechać do każdego punktu miasta - zapewnia Józef Górny, zastępca prezydenta. - Trzeba się jednak liczyć z tym, że czas dojazdu może się wydłużyć, dlatego przynajmniej w pierwszych dniach warto wyruszyć z domu nieco wcześniej.

Informacje o utrudnieniach i objazdach będzie można znaleźć na stronach UM i ZDM. Wszystkie problemy dotyczące ruchu można zgłaszać telefonicznie do wydziału infrastruktury (082-565-52-97 do godz. 18), ZDM (082-563-32-28), straży miejskiej (986 lub 082-564-96-60) i policji (997).

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 października 2008 o 15:19
0
miły napisał:
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA



nie jestem fanen p. Fisz ale pisać takie bzdury to obciach i brak kultury.
Avatar
miły / 5 października 2008 o 08:09
0
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA
Avatar
matti / 29 września 2008 o 09:12
0
korzystający z wiaduktu napisał:
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka rozwiń
Avatar
korzystający z wiaduktu / 29 września 2008 o 07:55
0
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem ... rozwiń
Avatar
matti / 26 września 2008 o 14:16
0
agusia napisał:
ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał

Utrudnienia to były by w przyszłym roku kiedy nadzór budowlany by go zamknął
Avatar
agusia / 26 września 2008 o 11:45
0
gregor napisał:
No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał
Avatar
gregor / 23 września 2008 o 10:28
0
hetman napisał:
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie rozwiń
Avatar
hetman / 22 września 2008 o 20:54
0
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.
Avatar
heniek / 22 września 2008 o 15:57
0
A kilka artykułów wcześniej pisano o zmniejszeniu kursów CLA...
Wogóle w Chełmie jeździ mało autobusów miejskich, a jeśli już jeżdżą to baaardzo rzadko.
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 09:06
0
Oczywiście wiem. To po prostu nieszczęśliwa pomyłka. Po co te złośliwości?
Avatar
Gość / 5 października 2008 o 15:19
0
miły napisał:
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA



nie jestem fanen p. Fisz ale pisać takie bzdury to obciach i brak kultury.
Avatar
miły / 5 października 2008 o 08:09
0
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA
Avatar
matti / 29 września 2008 o 09:12
0
korzystający z wiaduktu napisał:
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka rozwiń
Avatar
korzystający z wiaduktu / 29 września 2008 o 07:55
0
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem ... rozwiń
Avatar
matti / 26 września 2008 o 14:16
0
agusia napisał:
ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał

Utrudnienia to były by w przyszłym roku kiedy nadzór budowlany by go zamknął
Avatar
agusia / 26 września 2008 o 11:45
0
gregor napisał:
No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał
Avatar
gregor / 23 września 2008 o 10:28
0
hetman napisał:
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie rozwiń
Avatar
hetman / 22 września 2008 o 20:54
0
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.
Avatar
heniek / 22 września 2008 o 15:57
0
A kilka artykułów wcześniej pisano o zmniejszeniu kursów CLA...
Wogóle w Chełmie jeździ mało autobusów miejskich, a jeśli już jeżdżą to baaardzo rzadko.
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 09:06
0
Oczywiście wiem. To po prostu nieszczęśliwa pomyłka. Po co te złośliwości?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!