Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 września 2008 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Zamykają wiadukt

0 12 A A

Klamka zapadła. Po raz drugi, w swojej trzydziestoletniej historii, chełmski wiadukt zostanie całkowicie zamknięty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stanie się to w nocy z 25 na 26 września. Z wiaduktu nie będzie można korzystać przez dwa miesiące.

Decyzja o zamknięciu podyktowana jest trwającym właśnie remontem. Dopóki to było możliwe, prace prowadzone były bez wstrzymywania ruchu. Teraz jednak zamknięcia nie da się uniknąć. Kierowcy nie ukrywają swoich obaw.

- Nie będzie łatwo, to pewne - mówi Marcin Boberek. - Spodziewam się korków, szczególnie przy przejeździe na Lubelskiej. Jedyna pociecha, że po remoncie będzie się lepiej jeździło.

Władze miasta apelują, aby ograniczyć, jeśli to możliwe, korzystanie z samochodów i przesiąść się do miejskich autobusów albo na... rower. Inny sposób, to dojeżdżanie do pracy kilku osób jednym autem.

Od piątku, główny ruch zostanie przerzucony na ulice Rejowiecką, Lubelską i Trubakowską. Samochody ciężarowe zostaną skierowane na przejazd kowelski.
Alternatywą dla osobówek w niektórych przypadkach mają być gruntowe drogi Majdan i Nadtorowa, gdzie specjalnie wykonano remont. Czego jeszcze można się spodziewać?

- Pierwszeństwa dla pojazdów zjeżdżających z przejazdu kowelskiego od ul. Kolejowej do ul. Rampa Brzeska oraz z przejazdu "Trubaków”od ul. Złotej i Metalowej do ul. Trubakowskiej - informuje Henryk Gołębiowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej.

- Na skrzyżowaniach: Szpitalna-Lubelska-Trubakowska oraz Hrubieszowska-Litewska, w razie potrzeby ruchem będzie kierowała policja.

Natomiast na przejazdach: kowalskim i Chełm-Miasto pojawią się strażnicy miejscy i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Specjalnie zainstalowane sztywne łącze między dyżurnym ruchu PKP a dyżurnym Centrum Powiadamiania Ratunkowego ma służyć informacji o ruchu na poszczególnych przejazdach.

- Chciałbym uspokoić mieszkańców, że mimo zamknięcia wiaduktu, będzie można dojechać do każdego punktu miasta - zapewnia Józef Górny, zastępca prezydenta. - Trzeba się jednak liczyć z tym, że czas dojazdu może się wydłużyć, dlatego przynajmniej w pierwszych dniach warto wyruszyć z domu nieco wcześniej.

Informacje o utrudnieniach i objazdach będzie można znaleźć na stronach UM i ZDM. Wszystkie problemy dotyczące ruchu można zgłaszać telefonicznie do wydziału infrastruktury (082-565-52-97 do godz. 18), ZDM (082-563-32-28), straży miejskiej (986 lub 082-564-96-60) i policji (997).

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 października 2008 o 15:19
0
miły napisał:
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA



nie jestem fanen p. Fisz ale pisać takie bzdury to obciach i brak kultury.
Avatar
miły / 5 października 2008 o 08:09
0
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA
Avatar
matti / 29 września 2008 o 09:12
0
korzystający z wiaduktu napisał:
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka rozwiń
Avatar
korzystający z wiaduktu / 29 września 2008 o 07:55
0
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem ... rozwiń
Avatar
matti / 26 września 2008 o 14:16
0
agusia napisał:
ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał

Utrudnienia to były by w przyszłym roku kiedy nadzór budowlany by go zamknął
Avatar
agusia / 26 września 2008 o 11:45
0
gregor napisał:
No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał
Avatar
gregor / 23 września 2008 o 10:28
0
hetman napisał:
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie rozwiń
Avatar
hetman / 22 września 2008 o 20:54
0
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.
Avatar
heniek / 22 września 2008 o 15:57
0
A kilka artykułów wcześniej pisano o zmniejszeniu kursów CLA...
Wogóle w Chełmie jeździ mało autobusów miejskich, a jeśli już jeżdżą to baaardzo rzadko.
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 09:06
0
Oczywiście wiem. To po prostu nieszczęśliwa pomyłka. Po co te złośliwości?
Avatar
Gość / 5 października 2008 o 15:19
0
miły napisał:
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA



nie jestem fanen p. Fisz ale pisać takie bzdury to obciach i brak kultury.
Avatar
miły / 5 października 2008 o 08:09
0
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA
Avatar
matti / 29 września 2008 o 09:12
0
korzystający z wiaduktu napisał:
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka rozwiń
Avatar
korzystający z wiaduktu / 29 września 2008 o 07:55
0
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem ... rozwiń
Avatar
matti / 26 września 2008 o 14:16
0
agusia napisał:
ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał

Utrudnienia to były by w przyszłym roku kiedy nadzór budowlany by go zamknął
Avatar
agusia / 26 września 2008 o 11:45
0
gregor napisał:
No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał
Avatar
gregor / 23 września 2008 o 10:28
0
hetman napisał:
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie rozwiń
Avatar
hetman / 22 września 2008 o 20:54
0
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.
Avatar
heniek / 22 września 2008 o 15:57
0
A kilka artykułów wcześniej pisano o zmniejszeniu kursów CLA...
Wogóle w Chełmie jeździ mało autobusów miejskich, a jeśli już jeżdżą to baaardzo rzadko.
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 09:06
0
Oczywiście wiem. To po prostu nieszczęśliwa pomyłka. Po co te złośliwości?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 4

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 27 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!