Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 września 2008 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Zamykają wiadukt

0 12 A A

Klamka zapadła. Po raz drugi, w swojej trzydziestoletniej historii, chełmski wiadukt zostanie całkowicie zamknięty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stanie się to w nocy z 25 na 26 września. Z wiaduktu nie będzie można korzystać przez dwa miesiące.

Decyzja o zamknięciu podyktowana jest trwającym właśnie remontem. Dopóki to było możliwe, prace prowadzone były bez wstrzymywania ruchu. Teraz jednak zamknięcia nie da się uniknąć. Kierowcy nie ukrywają swoich obaw.

- Nie będzie łatwo, to pewne - mówi Marcin Boberek. - Spodziewam się korków, szczególnie przy przejeździe na Lubelskiej. Jedyna pociecha, że po remoncie będzie się lepiej jeździło.

Władze miasta apelują, aby ograniczyć, jeśli to możliwe, korzystanie z samochodów i przesiąść się do miejskich autobusów albo na... rower. Inny sposób, to dojeżdżanie do pracy kilku osób jednym autem.

Od piątku, główny ruch zostanie przerzucony na ulice Rejowiecką, Lubelską i Trubakowską. Samochody ciężarowe zostaną skierowane na przejazd kowelski.
Alternatywą dla osobówek w niektórych przypadkach mają być gruntowe drogi Majdan i Nadtorowa, gdzie specjalnie wykonano remont. Czego jeszcze można się spodziewać?

- Pierwszeństwa dla pojazdów zjeżdżających z przejazdu kowelskiego od ul. Kolejowej do ul. Rampa Brzeska oraz z przejazdu "Trubaków”od ul. Złotej i Metalowej do ul. Trubakowskiej - informuje Henryk Gołębiowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej.

- Na skrzyżowaniach: Szpitalna-Lubelska-Trubakowska oraz Hrubieszowska-Litewska, w razie potrzeby ruchem będzie kierowała policja.

Natomiast na przejazdach: kowalskim i Chełm-Miasto pojawią się strażnicy miejscy i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Specjalnie zainstalowane sztywne łącze między dyżurnym ruchu PKP a dyżurnym Centrum Powiadamiania Ratunkowego ma służyć informacji o ruchu na poszczególnych przejazdach.

- Chciałbym uspokoić mieszkańców, że mimo zamknięcia wiaduktu, będzie można dojechać do każdego punktu miasta - zapewnia Józef Górny, zastępca prezydenta. - Trzeba się jednak liczyć z tym, że czas dojazdu może się wydłużyć, dlatego przynajmniej w pierwszych dniach warto wyruszyć z domu nieco wcześniej.

Informacje o utrudnieniach i objazdach będzie można znaleźć na stronach UM i ZDM. Wszystkie problemy dotyczące ruchu można zgłaszać telefonicznie do wydziału infrastruktury (082-565-52-97 do godz. 18), ZDM (082-563-32-28), straży miejskiej (986 lub 082-564-96-60) i policji (997).

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 października 2008 o 15:19
0
miły napisał:
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA



nie jestem fanen p. Fisz ale pisać takie bzdury to obciach i brak kultury.
Avatar
miły / 5 października 2008 o 08:09
0
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA
Avatar
matti / 29 września 2008 o 09:12
0
korzystający z wiaduktu napisał:
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka rozwiń
Avatar
korzystający z wiaduktu / 29 września 2008 o 07:55
0
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem ... rozwiń
Avatar
matti / 26 września 2008 o 14:16
0
agusia napisał:
ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał

Utrudnienia to były by w przyszłym roku kiedy nadzór budowlany by go zamknął
Avatar
agusia / 26 września 2008 o 11:45
0
gregor napisał:
No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał
Avatar
gregor / 23 września 2008 o 10:28
0
hetman napisał:
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie rozwiń
Avatar
hetman / 22 września 2008 o 20:54
0
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.
Avatar
heniek / 22 września 2008 o 15:57
0
A kilka artykułów wcześniej pisano o zmniejszeniu kursów CLA...
Wogóle w Chełmie jeździ mało autobusów miejskich, a jeśli już jeżdżą to baaardzo rzadko.
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 09:06
0
Oczywiście wiem. To po prostu nieszczęśliwa pomyłka. Po co te złośliwości?
Avatar
Gość / 5 października 2008 o 15:19
0
miły napisał:
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA



nie jestem fanen p. Fisz ale pisać takie bzdury to obciach i brak kultury.
Avatar
miły / 5 października 2008 o 08:09
0
Bardziej poje.... pomysłu nie miała jak nie ma w co kasy włozyć to niech lepiej jej nie rusza najgorszy prezydent jaki miał chełm ona jest DURNA
Avatar
matti / 29 września 2008 o 09:12
0
korzystający z wiaduktu napisał:
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka

Z pracą po godzinach zgoda ale z zamykaniem to już nie bardzo w końcu mają być wymieniane przęsła a nie tylko kosmetyka rozwiń
Avatar
korzystający z wiaduktu / 29 września 2008 o 07:55
0
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem kiedyś w Budapeszcie oraz w Berlinie, widziałem remonty ale w nocy, kiedy jest mały ruch. czy nie można tak zrobić w Chełmie? Władze miasta wybierając firmę remontową winni zastrzec, że ma się remont odbywać przy połowie zamkniętego wiaduktu. Ponieważ tego nie zrobiły, są współwinne chaosu, jaki się wytworzył. Przez Szpitalną jechałem ponad pół godziny.
Wykonawcom remontu wiaduktu polecam wykonawców remontu szosy Chełm - Łowcza. Na szosie jest dwa pasy ruchu, ale zawsze jeden był czynny, przy czym też remontowano most w Sawinie. Na wiadukcie jest cztery pasy ruchu i zamykają. najwyraźniej ktoś nie pomyślał. ponadto jechałem kiedyś w poniedziałek o godz. 9.00 rano i nikogo na wiadukcie nie było., na szosie widziałem pracujących wieczorem i nawet w czasie deszczu. Proponuję jeszcze raz przemyśleć sprawę zamykania wiaduktu. To nie te czasy, że zamyka się wiadukt, opiera o łopatę i stoi. Byłem ... rozwiń
Avatar
matti / 26 września 2008 o 14:16
0
agusia napisał:
ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał

Utrudnienia to były by w przyszłym roku kiedy nadzór budowlany by go zamknął
Avatar
agusia / 26 września 2008 o 11:45
0
gregor napisał:
No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

ale przynajmniej nikomu życia nie utradniał
Avatar
gregor / 23 września 2008 o 10:28
0
hetman napisał:
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie

No pewnie lepszy był by Pan G to dopiero były inwestycje w mieście Szpakowa zrobiona idealnie rozwiń
Avatar
hetman / 22 września 2008 o 20:54
0
Kto to w takim okresie jesiennym wykonuje takie roboty, w deszcz przy zbliżającej się zimie? Taka władza nie zna się chyba na budowaniu jest za młoda, to już chyba wybory się zaczynają i zależy komuś na efektach. Ja jestem przeciw więcej za takim kandydatem nie zagłosuję.
Avatar
heniek / 22 września 2008 o 15:57
0
A kilka artykułów wcześniej pisano o zmniejszeniu kursów CLA...
Wogóle w Chełmie jeździ mało autobusów miejskich, a jeśli już jeżdżą to baaardzo rzadko.
Avatar
Gość / 22 września 2008 o 09:06
0
Oczywiście wiem. To po prostu nieszczęśliwa pomyłka. Po co te złośliwości?