Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

16 stycznia 2019 r.
15:19

Civilization VI: Gathering Storm. I cóż, że ze Szwecji (wideo)

0 0 A A
Civilization VI: Gathering Storm. Unikalna jednostka Mali - Kawaleria Mandekalu - w akcji
Civilization VI: Gathering Storm. Unikalna jednostka Mali - Kawaleria Mandekalu - w akcji (fot. Firaxis Games)

Ze Szwecji jest królowa Krystyna. A z Mali: Mansa Musa. To kolejne cywilizacje, na czele których będziemy mogli stawić czoła globalnemu ociepleniu w grze Civilization VI: Gathering Storm.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tytułem wstępu: Gathering Storm to drugi (po Rise and Fall) duży dodatek do Civilization VI. Największe nowości związane są z siłami natury i pogodą. Będą powodzie, burze, aktywne wulkany i globalne ocieplenie.

Wszystkie te zjawiska wpłyną mocno na nasze miasta, a co za tym idzie: na całą rozgrywkę.

W dodatku wróci także opcja zwycięstwa dyplomatycznego. nie zabraknie tez mniejszych nowości, takich jak jak nowe idee i technologie do odkrycia, nowe jednostki, nowe budynki i cuda.

Premiera Civilization VI: Gathering Storm - na PC - została zaplanowana na 14 lutego. A tymczasem twórcy ze studia Firaxis Games przedstawiają kolejne nowe cywilizacje. Były już Węgry i Kanada, byli Maorysi i Inkowie.

Na czele Szwecji w grze stanie wspomniana królowa Krystyna. Jej unikalna umiejętność to Minerwa Północy, dzięki której na placu rządowym możemy wznieść bibliotekę królowej (zapewnia dwa miejsca na wielkie dzieła literatury, muzyki i dowolnego rodzaju sztuki.Po wybudowaniu daje też tytuł gubernatora).
A budowle co najmniej z trzema i cuda co najmniej z dwoma miejscami na wielkie dzieła stają się tematyczne po zapełnieniu wszystkich miejsc.

Tylko Szwedzi mogą wybudować w grze skansen. Ten zwiększa lojalność miasta i zapewnia premię do kultury i turystyki za każdy rodzaj terenu, na jakim założono przynajmniej jedno szwedzkie miasto.

Unikalna umiejętność Szwecji to Nagroda Nobla - Szwecja zyskuje dodatkowe względy dyplomatyczne, gdy zdobywa wielką osobę; dodatkowe punkty wielkiego inżyniera dzięki fabrykom i punkty wielkiego naukowca dzięki uniwersytetom. Udział Szwecji w rozgrywce odblokowuje w epoce przemysłowej też trzy unikalne rywalizacje Kongresu Światowego.

Nie trudno zauważyć, że gra Szwecją powinna się skupić na zwycięstwie kulturowym lub dyplomatycznym. Możemy też liczyc na więcej punktów nauki.

A jak Szwecja poradzi sobie w kwestiach militarnych?
Tu z pomocą przychodzi unikalna jednostka - Karolanie. To szybka, renesansowa jednostka do walki z kawalerią, która zyskuje dodatkową siłę bojową za każdy niewykorzystany punkt ruchu.

Wszystko razem prezentuje się mniej więcej tak:

Inny styl rozgrywki narzuci nam Mali z Mansa Musą na czele.
Jego zdolność to Kupcy Sahelu. Co to daje? Międzynarodowe szlaki handlowe zapewniają złoto za każde płaskie pole pustyni znajdujące się w granicach ich miast początkowych plus dodatkowe miejsce na szlak handlowy przy wejściu Mali w złotą erę.

Na dodatkowe fundusze możemy tez liczyć stawiając unikalną budowlę Mali. Suguba zastępuje dzielnicę biznesową i umożliwia zakup jednostek, budowli i dzielnic za złoto lub wiarę po niższych cenach.
Daje też więcej złota za sąsiedztwo z dzielnicami świątyn-nymi, polami z brzegiem rzeki oraz za każde dwa sąsiadujące pola dzielnic.

I wreszcie Pieśni Jeliów; unikalna umiejętność Mali: centra miast przynoszą dodatkową wiarę i żywność za każde sąsiadujące pole z pustynią lub ze wzgórzami z pustynią. Dzięki niej kopalnie dają miastom mniej produkcji, ale dostarczają więcej złota. A budynki w dzielnicy biznesowej możemy kupować za wiarę. tyle tylko, że otrzymamy karę do produkcji podczas wznoszenia budowli i szkolenia jednostek.

Mali wydaje się być dość specyficzną cywilizacją, która swój potencjał ujawni przede wszystkim na pustynnych mapach. A już po premierze dodatku będzie można sprawdzić, czy dodatkowe złoto wynagrodzi mniejszą produktywność kopalni.

Mali ma też swoją jednostkę: Kawaleria Mandekalu to średniowieczna jednostka zastępująca rycerzy. Chroni przed złupieniem lądowe jednostki handlowe (w promieniu 4 pól), a jej zwycięstwa dają nam też złoto.

Pozostałe informacje

18-latek z Biłgoraja stracił prawo jazdy nim je otrzymał
BIŁGORAJ

18-latek z Biłgoraja stracił prawo jazdy nim je otrzymał

Kierowca z Biłgoraja długo nie nacieszył się prawem jazdy. Rano zdał egzamin, a po południu złapała go drogówka. Pojeździć będzie mógł dopiero za 3 miesiące, a na jego konto wpadło 14 pkt karnych.

II Lubelskie Forum Muzyki Improwizowanej
14 maja 2024, 19:00

II Lubelskie Forum Muzyki Improwizowanej

W dniach 14-17 maja w ACKiM „Chatka Żaka” w Lublinie, odbywać się będą koncerty (Dominik Wania, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz oraz Aga Derlak) i spotkania w ramach II Lubelskiego Forum Muzyki Improwizowanej. Impreza wpisuje się w cykl obchodów 80-lecia Uniwersytety Marii Curie-Skłodowskiej.

Wyrazili solidarność z osobami z niepełnosprawnościami
Foto/wideo
galeria
film

Wyrazili solidarność z osobami z niepełnosprawnościami

Lublin włącza się w obchody dnia, w którym szczególnie przypomina się o godności i walce z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami. Z tej okazji, ulicami miasta przeszedł uroczysty korowód.

Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa
Foto
galeria

Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa

W Lublinie przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, odbyły się wojewódzkie obchody 79. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz Narodowego Dnia Zwycięstwa. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz delegacje.

W powiecie ryckim PiS rozdaje karty. Radni złożyli ślubowanie

W powiecie ryckim PiS rozdaje karty. Radni złożyli ślubowanie

Podczas pierwszej sesji nowej kadencji rady powiatu ryckiego niespodzianek nie było. Starostą po raz kolejny został wybrany Dariusz Szczygielski. Na czele rady stanął natomiast Piotr Łysoń. Władza zostaje w rękach Prawa i Sprawiedliwości.

Zmarł na ławce przed galerią handlową

Zmarł na ławce przed galerią handlową

W poniedziałek na skwerze pomiędzy Galerią Zieloną, a Urzędem Skarbowym w Puławach zmarł 43-letni mężyczna. Przyczyny zgonu wyjaśni sekcja.

Matura 2024. Sprawdźcie arkusze i odpowiedzi z matematyki
foto

Matura 2024. Sprawdźcie arkusze i odpowiedzi z matematyki

Za maturzystami egzamin z wiedzy matematycznej. W finałowym, ostatnim zadaniu, młodzież musiała „wykonać” ogrodzenie z siatki w schronisku dla zwierząt.

Wybrali zarząd powiatu. "Starosta nowy, ale problemy te same"

Wybrali zarząd powiatu. "Starosta nowy, ale problemy te same"

Podczas pierwszej sesji rady powiatu lubartowskiego nowej kadencji radni wybrali swoje prezydium, a następnie starostę i jego zastępcę. Wszystkie kierownicze funkcje objęli samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości, którzy po wyborach mogą liczyć na samodzielną większość.

Zarzuty i kłopoty w szkole. Klaudiusz B. skreślony z listy uczniów

Zarzuty i kłopoty w szkole. Klaudiusz B. skreślony z listy uczniów

Mogła być polityczna kariera w Suwerennej Polsce, a są zarzuty i kłopoty w szkole. Lubelskie Kuratorium Oświaty właśnie podjęło decyzję w sprawie Klaudiusza B.

Egzamin z matematyki dobiegł końca. Jak poszło lubelskim maturzystom?
foto/wideo
galeria
film

Egzamin z matematyki dobiegł końca. Jak poszło lubelskim maturzystom?

Dokładnie w południe, uczniowie wyszli ze szkół i odetchnęli z ulgą. Zakończył się egzamin z wiedzy matematycznej na poziomie podstawowym.

ZTM uruchamia dodatkowe kursy komunikacji miejskiej i zmienia rozkład jednej linii

ZTM uruchamia dodatkowe kursy komunikacji miejskiej i zmienia rozkład jednej linii

W najbliższy weekend rusza jedna z największych imprez studenckich w mieście – Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Studenci będą się bawić przy piosenkach Lady Pank, Kwiatu Jabłoni, czy Błędu Średniokwadratowego. ZTM uruchamia dodatkowe linie autobusowe, a miasto zamyka ulice.

Kolejne niewybuchy w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy muszą się ewakuować
pilne
galeria

Kolejne niewybuchy w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy muszą się ewakuować

Powtórzył się scenariusz z kwietnia. W środę na tym samym placu budowy w Białej Podlaskiej natrafiono na niewybuchy. Miasto zarządza ewakuację.

Dyrektor awansuje. Burmistrz nigdy się na nim nie zawiódł

Dyrektor awansuje. Burmistrz nigdy się na nim nie zawiódł

Nowy burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego nie będzie rządził sam. Powołał już swojego zastępcę, Arkadiusza Myszkę. To dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Deniszczuk ograł Madziara. Nadal będzie starostą chełmskim

Deniszczuk ograł Madziara. Nadal będzie starostą chełmskim

Nie będzie zmiany w fotelu starosty chełmskiego. Urząd nadal sprawować będzie Piotr Deniszczuk, który w głosowaniu pokonał Ryszarda Madziara, pełnomocnika PiS w okręgu nr 18. Ponownie wicestarostą został też Jerzy Kwiatkowski.

W Lublinie odbędzie się finał Orlen Pucharu Polski kobiet. Wielka kasa do zgarnięcia

W Lublinie odbędzie się finał Orlen Pucharu Polski kobiet. Wielka kasa do zgarnięcia

19 maja lubelska Arena będzie gospodarzem finałowej rywalizacji. W decydującym spotkaniu zagrają GKS Katowice oraz Śląsk Wrocław.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium