Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

7 marca 2010 r.
13:11
Edytuj ten wpis

Koncerty wielkopostne u kapucynów (program)

Cykl "Koncerty Wielkopostne” startuje w niedzielę (7.03) w kościele Braci Mniejszych Kapucynów na lubelskiej Poczekajce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
28 lutego minęło 60 lat od powstania parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka, prowadzonej przez Braci Mniejszych Kapucynów. Z okazji jubileuszu zakonnicy zapraszają do świątyni przy al. Kraśnickiej 76 na coniedzielny cykl czterech koncertów w klimacie wielkopostnym.

Współorganizatorem cyklu jest Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, a konkretnie prof. zw. sztuk muz. Gabriela Klauza, kierowniczka Zakładu Muzyki Organowej, Sakralnej i Improwizacji.

Znakomita organistka zagra w dwóch koncertach. Ponadto wystąpią m.in. Zespół Wokalno-Instrumentalny "Artificium”, Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, Zespół Wokalny "Sine Nomine”, Chór Akademicki im. Jadwigi Czerwińskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Młodzieżowy Chór "Carduelis” z Poniatowej.

Cykl będzie okazją do posłuchania wielu ciekawych utworów sakralnych związanych z Wielkim Postem. W pierwszym koncercie zabrzmi kompozycja "Conductus Funebris” G.G. Gorczyckiego na chór mieszany i zespół instrumentalny – jedno z najznakomitszych dzieł polskiego baroku.

Drugi koncert będzie poświęcony Stabat Mater – sekwencji wykonywanej w liturgii wielkopostnej. Do łacińskiego tekstu Jacopone'a da Todiego muzykę skomponowało wielu twórców. Kilka wersji pieśni zostanie wykonanych w kościele na Poczekajce.

Największymi atrakcjami trzeciego koncertu będą kantata "Bleib bei uns” BWV 6 J.S. Bacha i Requiem op. 138 G. Faure (fragmenty). W ostatnią niedzielę, 28 marca, będzie można posłuchać m.in. pieśni wielkopostnych J.Ch. Bacha, G. Faure, ks. M. Mioduszewskiego, J. Różyckiego, A. Lottiego, S. Stuligrosza i J. Rheinbergera.

Początek zawsze o godz. 19.

Wstęp wolny.

Program

7 marca 2010
Libera Me Domine
Zespół Wokalno-Instrumentalny "Artificium”
Zofia Bernatowicz – dyrygent
Conductus Funebris G.G. Gorczyckiego i inne

14 marca 2010
Stabat Mater
Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
Beata Dąbrowska – dyrygent
Zespół Wokalny Sine Nomine MDK "Pod Akacją” w Lublinie
Izabela Urban – dyrygent
Gabriela Klauza – organy
Stabat Mater Z. Kodalya, G.P. Pergolesiego, G. Tartiniego i F. Tumy, preludia organowe nt. pieśni maryjnych

21 marca 2010
Pie Jesu Domine
Chór Akademicki im. Jadwigi Czerwińskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Urszula Bobryk – dyrygent
Gabriela Klauza – organy
Kantata "Bleib bei uns” BWV 6 J.S. Bacha, Requiem op. 138 G. Faure (fragmenty), pieśni a cappella, preludia organowe nt. pieśni wielkopostnych

28 marca 2010
Crux Fidelis
Młodzieżowy Chór "Carduelis” z Poniatowej
Dagmara Matysik – dyrygent
Elżbieta Charlińska – organy
Pieśni wielkopostne a cappella oraz z tow. organów J.Ch. Bacha, G. Faure, ks. M. Mioduszewskiego, J. Różyckiego, A. Lottiego, S. Stuligrosza, J. Rheinbergera i in., Preludium organowe c-moll J.S. Bacha BWV 546

Pozostałe informacje

Przemysław Wiśniewski przebywa z kolegami na zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale przeciwko Holandii na pewno nie zagra

Problemy w defensywie reprezentacji Polski przed piątkowym meczem z Holandią

Przed dwoma ostatnimi meczami w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata reprezentacja Polski musi sobie poradzić z brakiem trzech bardzo ważnych zawodników z linii defensywy

Jak sprawdzić, czy zbiórka pieniędzy jest legalna?

Jak sprawdzić, czy zbiórka pieniędzy jest legalna?

W celu sprawdzenia, czy zbiórka pieniędzy jest legalna, należy zweryfikować jej numer w oficjalnym rejestrze na portalu rządowym zbiorki.gov.pl lub, w przypadku zbiórek online, ocenić wiarygodność platformy i przejrzystość celu. Zrozumienie różnic między zbiórką publiczną a internetową jest kluczowe dla bezpiecznego wspierania potrzebujących i unikania oszustw.

Tu dzieci znów się uśmiechają. Magiczna sala w szpitalu w Lublinie
galeria

Tu dzieci znów się uśmiechają. Magiczna sala w szpitalu w Lublinie

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie otwarto nową przestrzeń – sensoryczną Salę Doświadczeń Świata. To miejsce, które łączy nowoczesne podejście terapeutyczne z troską o emocje i dobrostan najmłodszych pacjentów.

garaż blaszany z garaze.org.pl

Blaszak 3x5 – idealne rozwiązanie na małą działkę lub ogródek

Blaszak 3x5 to kompaktowy metalowy garaż idealny na małe działki i ogródki, oferujący trwałą konstrukcję z ocynkowanej blachy, różne warianty dachu i kolorystykę. Może służyć jako garaż, schowek na narzędzia lub warsztat, zapewniając Tobie i twoim przedmiotom ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Jego montaż jest prosty, a dla powierzchni do 35 m² wystarczy jedynie zgłoszenie w urzędzie, co stanowi dodatkową zaletę. To ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie łączące praktyczność z estetyką, idealne dla osób szukających wygodnego sposobu na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni.

Myślisz o pracy trenera personalnego? Poznaj możliwości tego zawodu

Myślisz o pracy trenera personalnego? Poznaj możliwości tego zawodu

Od lat trenujesz i znajomi proszą Cię o rady dotyczące ćwiczeń? A może pracujesz na siłowni i widzisz, jak wiele osób wykonuje treningi nieprawidłowo, ryzykując kontuzję? Jeśli sport to Twoja pasja i chcesz, by stał się także sposobem na życie – rola trenera personalnego będzie właśnie dla Ciebie. Sprawdź, jak możesz rozpocząć tę ścieżkę i rozwijać się w branży fitness. Czytaj dalej!

Gdzie dziś szukać pracy w Lublinie i regionie? Sprawdziliśmy najlepsze oferty z lokalnego portalu

Gdzie dziś szukać pracy w Lublinie i regionie? Sprawdziliśmy najlepsze oferty z lokalnego portalu

Województwo lubelskie, a w szczególności Lublin i jego okolice, przechodzą dynamiczne zmiany na rynku pracy. Choć wiele osób nadal szuka zatrudnienia na ogólnopolskich portalach, coraz częściej zauważalne są ruchy w stronę lokalnych serwisów z darmowymi ogłoszeniami, takich jak posrednik.pl.

„Wielki Bu” nie przyznał się do winy. Trafił do aresztu w Lublinie

„Wielki Bu” nie przyznał się do winy. Trafił do aresztu w Lublinie

Patryk M., znany jako „Wielki Bu”, usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami oraz kradzieży. Po przesłuchaniu w lubelskim wydziale Prokuratury Krajowej jego obrońcy poinformowali, że nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Kierowcy, bądźcie czujni – utrudnienia na Spokojnej, Chmielnej i Zamojskiej

Kierowcy, bądźcie czujni – utrudnienia na Spokojnej, Chmielnej i Zamojskiej

Na różnego rodzaje drogowe niespodzianki mogą od jutra napotkać kierowcy poruszający się w centrum miasta. Te przy ulicach Spokojnej i Chmielnej będą miały krótkotrwały charakter. Dłużej potrwają zmiany w organizacji ruchu przy Zamojskiej.

Hołownia rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. Obowiązki przejmie Czarzasty

Hołownia rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. Obowiązki przejmie Czarzasty

Szymon Hołownia podpisał w czwartek rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Jego decyzja wejdzie w życie we wtorek, 18 listopada, kiedy obowiązki marszałka przejmie Włodzimierz Czarzasty – najstarszy wiekiem wicemarszałek i kandydat Lewicy na nowego szefa niższej izby parlamentu.

Wielki Bu” doprowadzony do Prokuratury Krajowej. Grożą mu poważne zarzuty

Wielki Bu” doprowadzony do Prokuratury Krajowej. Grożą mu poważne zarzuty

Patryk M., znany jako „Wielki Bu”, został w czwartek po południu doprowadzony do lubelskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Mężczyzna ma usłyszeć zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem i przemytem narkotyków.

107. rocznica odzyskania Niepodległości przy szachownicy
ZDJĘCIA
galeria

107. rocznica odzyskania Niepodległości przy szachownicy

Zamiast szkolnej ławki - szachownica, zamiast kartkówki - emocje przy partii. W dniach 13-14 listopada w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie przy ul. Wodopojnej 2 odbywa się turniej szachowy z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koniec roku, czas decyzji. Na co naprawdę warto wydać środki z budżetu instytucji?

Koniec roku, czas decyzji. Na co naprawdę warto wydać środki z budżetu instytucji?

Środki z budżetu można po prostu wydać, albo zainwestować w wytrzymały sprzęt, który będzie świetną inwestycją na lata. Namioty, siedziska czy ścianki z nadrukiem nie tylko podnoszą poziom wydarzeń i przyciągają uwagę uczestników, ale też pokazują, że Twoja instytucja potrafi wydawać pieniądze z głową. I to w sposób, który doceni każdy dyrektor.

Tomasz Siemoniak – minister, członek Rady Ministrów i koordynator służb specjalnych
galeria

Tomasz Siemoniak w Lublinie. Sporo o Zbigniewie Ziobrze, mało o sukcesach agentów

Młodzi funkcjonariusze lubelskiej delegatury ABW są rozżaleni brakiem nominacji na pierwszy stopień oficerski. Informację tę potwierdził Tomasz Siemoniak – minister, członek Rady Ministrów i koordynator służb specjalnych. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej sporo było również o Zbigniewie Ziobrze, a niewiele o sukcesach lubelskiej delegatury ABW w tropieniu szpiegów działających na zlecenie służb ze Wschodu.

Oddaj elektrograty i wesprzyj leczenie małego Frania

Oddaj elektrograty i wesprzyj leczenie małego Frania

W Lublinie rusza charytatywna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie Frania Styły, chłopca chorującego na dystrofię mięśniową Duchenne’a (DMD) – ciężką, genetyczną chorobę powodującą postępujący zanik mięśni.

Ustalenia śledczych przekazała prokurator Jolanta Dębiec z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Polowanie zakończone tragedią. Myśliwy usłyszał zarzut zabójstwa

50-letni Dariusz L. twierdzi, że strzelał do dzików. Tych wyjaśnień nie przyjmują jednak śledczy, według których oskarżony przewidywał możliwość, iż celem może być człowiek.

Kalendarz
listopad 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30