Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

10 marca 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Marzec w galerii Labirynt

0 0 A A

Warsztaty dla dzieci, projekcje filmowe, wykłady z cyklu Sztuka i filozofia. Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
11, 18, 25.03.2014 (wtorki); godz. 17.30 - Tajniki animacji / warsztaty dla dzieci 12.03.2014 (środa); godz. 19.00 - M.A.P.A. Mały Atlas Polskiej Animacji / projekcja filmów ze Studia Marka Serafińskiego 14, 21, 28.03.2014 (piątki); godz. 17.30 - Kreska do kreski / warsztaty komiksowe dla dzieci 16.03.2014 (niedziela); godz. 12.00 - Labirynt doświadczalny: laboratorium kryminalistyczne II / warsztaty dla dzieci 18.03.2014 (wtorek); godz. 19.00 - Agnieszka Ziętek - Transestetyzacja i spisek sztuki według Jeana Baudrillarda / pierwszy wykład z cyklu Sztuka i filozofia. Galeria Labirynt ul. ks. J. Popiełuszki 5 20-052 Lublin tel. +48 814665920

Tajniki animacji

11, 18, 25.03.2014 (wtorki), godz. 17.30 Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin Warsztaty prowadzi Anna Chabros-Piłat. Artystka zabiera dzieci w niezwykłą podróż do świata filmu animowanego, w którym - jak wiadomo - wszystko jest możliwe. Uczestnicy zajęć uczą się "ożywiać” przedmioty, poznają różne techniki animacji poklatkowej, przygotowują scenariusze filmowe oraz tworzą krótkie sekwencje w technice plastelinowej. Każde zajęcia poświęcone są osobnej miniaturze filmowej. Cykl warsztatów zakończy się premierowym pokazem filmu, który powstanie z połączenia miniatur, stworzonych podczas poszczególnych zajęć. Warsztaty z filmu animowanego uczą kreatywności, cierpliwości i pracy w grupie, rozwijają zdolności manualne, a przede wszystkim mogą stać są wspaniałą przygodą i wstępem do przyszłej, samodzielnej pracy twórczej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Warsztaty odbywają się w każdy wtorek w godz. 17.30 -19.00. Opłata za udział w zajęciach - 30 zł za jeden miesiąc. Grupa jest otwarta - w każdej chwili mogą do niej dołączyć nowe osoby. Na warsztaty obowiązują zapisy: edu@labirynt.com / tel. 466 59 20 wew. 27. Anna Chabros-Piłat - autorka krótkometrażowych filmów animowanych, laureatka nagrody "Żurawie - Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii "Obraz”.

M.A.P.A. Mały Atlas Polskiej Animacji

12.03.2014 (środa), godz. 19.00, wstęp wolny Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin Podczas cyklicznych pokazów prezentowane są wybrane dzieła polskiej animacji. Tym razem będzie można zobaczyć "Animowane safari, czyli filmy ze Studia Marka Serafińskiego”. Serafiński Studio powstało w 2004 roku. Zostało założone przez Marka Serafińskiego, znanego i cenionego reżysera filmów animowanych. Filmy wyprodukowane w studio zdobyły wiele nagród i wyróżnień na krajowych oraz międzynarodowych festiwalach filmowych. W programie: "Dr Charakter przedstawia II” (2012), Piotr Dumała; 8' "Na piasku” (2012), Ewa Ziobrowska; 5'42” "Sycylijska pchła” (2008), Marcin Giżycki; 7'58” "Wyspa Gibonów” (2010), Małgorzata Bosek; 8'45” "Safari” (2009), Marek Serafiński; 13'27” "Słońce w pełni” (2012), Adela Kaczmarek; 8'8” "Inwentorium śladów” (2009), reż. Bracia Quay; 23' "Witold Giersz. Sztuka animacji” (2012), Maciej Kur; 29'

Kreska do kreski – warsztaty komiksowe

14, 21, 28.03.2014 (piątki), godz. 17.30 Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin Uczestnicy warsztatów uczą się opowiadać ciekawe historie za pomocą symbolicznej kreski. Komiksy powstają pod okiem naczelnego animatora lubelskiej kultury komiksowej - Macieja Pałki. Jak sam artysta wyjaśnia: "Komiks jest najprostszym sposobem na opowiedzenie historii. Już nawet znając podstawy tej sztuki i posługując się choćby szkicem, można wyczarować wspaniałe światy ograniczone tylko wyobraźnią”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Warsztaty odbywają się w każdy piątek w godz. 17.30 -19.00. Opłata za udział w zajęciach - 30 zł za jeden miesiąc. Grupa jest otwarta - w każdej chwili mogą do niej dołączyć nowe osoby. Na warsztaty obowiązują zapisy: edu@labirynt.com / tel. 466 59 20 wew. 27. Maciej Pałka - (ur. 1980) artysta wizualny, ilustrator, twórca gier i powieści graficznych. Wyznawca etosu DIY. Weteran xerowanych zinów epoki kleju i nożyczek. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Labirynt doświadczalny: laboratorium kryminalistyczne II

16.03.2014 (niedziela), godz. 12.00 oraz godz. 14.00 Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin Podczas kolejnych warsztatów z cyklu "Labirynt doświadczalny” dzieci ponownie wcielą się w role kryminologów. Tym razem dowiedzą się, czym jest traseologia, cheiloskopia, otoskopia oraz inne badania kryminalistyczne, a także, w przypadku jakich przestępstw są one przeprowadzane. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają ichnogram, a na jego podstawie określą parametry własnego chodu. Zajęcia z cyklu "Labirynt doświadczalny” przybliżają najmłodszym - w luźny i przyjemny sposób - poszczególne dziedziny nauki jak fizyka, chemia, biologia, matematyka, technika. Warsztaty prowadzone są przez zespół Mobilnej Nauki. Warsztaty dla dzieci w wieku 10 - 13 lat. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Galeria zapewnia potrzebne materiały. Obowiązują zapisy (imię, nazwisko, wiek dziecka): edu@labirynt.com / tel. 466 59 20 wew. 27. W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami, zajęcia dodatkowo odbędą się o godz. 14.00. Czas trwania: ok. 90 min.

Sztuka i filozofia. Nowy cykl wykładów w Galerii Labirynt

18.03.2014 (wtorek), godz. 19.00, wstęp wolny Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin Jakie są relacje między sztuką a filozofią? Jaki jest wpływ nurtów filozoficznych na sztukę i odwrotnie, w jaki sposób zagadnienia związane z twórczością i działalnością artystyczną podejmowane są przez teoretyków myśli społecznej i humanistycznej? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć podczas wykładów w Galerii Labirynt z cyklu „Sztuka i filozofia”, którego celem jest zaprezentowanie różnych sposobów opisywania i systematyzowania działań współczesnych artystów. Cykl otworzy wykład Agnieszki Ziętek pt. „Transestetyzacja i spisek sztuki według Jeana Baudrillarda”. Jean Baudrillard, francuski socjolog i filozof kultury, znany głównie z koncepcji symulacji, symulakrów oraz hiperrzeczywistości. W obszarze podejmowanych przez niego analiz znalazły się również kwestie związane z próbą charakteryzowania otaczającej rzeczywistości w oparciu o system dychotomicznych, binarnych opozycji, takich jak dobro-zło, prawda-fałsz, czy piękno i brzydota. Tematyka wykładu odnosi się do Baudrillardowskiego postrzegania kategorii piękna i estetyki, które - jego zdaniem - przekształcają się współcześnie w obsceniczność i transestetyzację, prowadząc jednocześnie do zaniku „autentycznych” działań artystycznych zastępowanych przez spisek sztuki.
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wraca z punktem po meczu walki w Katowicach

Górnik Łęczna wraca z punktem po meczu walki w Katowicach

W meczu kończącym 29. kolejkę Fortuna I Ligi Górnik Łęczna zremisował bezbramkowo w Katowicach z tamtejszym GKS. Zielono-czarni tym samym wypadli poza strefę barażową, ale różnice punktowe w tabeli są tak znikome, że wciąż mają szansę na znalezienie się w barażach o PKO BP Ekstraklasę

Złoto Adeli Piskorskiej, dyskwalifikacja Laury Bernat i ciekawy I dzień pływackich MP w Lublinie
galeria

Złoto Adeli Piskorskiej, dyskwalifikacja Laury Bernat i ciekawy I dzień pływackich MP w Lublinie

W czwartek na Aqua Lublin wystartowały Mistrzostwa Polski w kategorii open i młodzieżowców (19-23 lata). Dla naszych zawodników, to ostatnia szansa, żeby wywalczyć bilet na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Pierwszego dnia AZS UMCS wywalczył cztery medale. Złoto zdobyła chociażby Adela Piskorska.

Bogdanka Arka wygrała w Bielsku-Białej. Decydujące starcie o finał w Chełmie

Bogdanka Arka wygrała w Bielsku-Białej. Decydujące starcie o finał w Chełmie

W drugim meczu półfinałowym fazy play-off Bogdanka Arka pokonała na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w sobotę w Chełmie.

Boskie Buenos. Koncert Dmiana Ukeje
28 kwietnia 2024, 20:00

Boskie Buenos. Koncert Dmiana Ukeje

W swoim ostatnim - jak dotąd - scenicznym wcieleniu, Damian Ukeje podzieli się z nami autorską interpretacją muzyki zespołu Maanam. Koncert już w najbliższą niedzielę (28 kwietnia) w Fabryce Kultury Zgrzyt.

Znowu brak skuteczności i proste błędy. Motor zgubił punkty w meczu z Chrobrym Głogów [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Znowu brak skuteczności i proste błędy. Motor zgubił punkty w meczu z Chrobrym Głogów [zdjęcia, wideo]

Niestety, po raz kolejny można o występie Motoru napisać to samo – niewykorzystane sytuacje i błędy w defensywie. W czwartkowy wieczór drużyna Mateusza Stolarskiego prowadziła z Chrobrym Głogów 1:0, ale musiała się zadowolić remisem.

Polała się krew. I to kilkanaście litrów
Patronat Dziennika Wschodniego
galeria

Polała się krew. I to kilkanaście litrów

Za nami Wampiriada, czyli akcja Niezależnego Zrzeszenia Studentów UMCS i RCKiK. Przez dwa dni, kilkadziesiąt osób honorowo oddało swoją krew.

Nowa do kolekcji. Srebrna moneta na 100 lat złotego
galeria

Nowa do kolekcji. Srebrna moneta na 100 lat złotego

Narodowy Bank Polski wyemitował srebrne monety, upamiętniające wprowadzenie w 1924 roku waluty odrodzonego państwa polskiego. Setna rocznica złotego w obiegu jest nie lada gratką dla kolekcjonerów. W czwartek stali od wczesnego rana w kolejkach, aby pieniądz kupić.

Agata Fisz jedynką na lubelskiej liście Lewicy do Europarlamentu. PiS postawi na Kamińskiego czy Czarnka?

Agata Fisz jedynką na lubelskiej liście Lewicy do Europarlamentu. PiS postawi na Kamińskiego czy Czarnka?

Agata Fisz otworzy lubelską listę Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znamy także nazwiska liderów dwóch innych ugrupowań w regionie, które wystawią swoich kandydatów. "Jedynką" Koalicji Obywatelskiej będzie posłanka Marta Wcisło, a Konfederacji były europoseł Mirosław Piotrowski.

Krzyż pański z takim synem. Wyzywał matkę, groził, że spali jej dom

Krzyż pański z takim synem. Wyzywał matkę, groził, że spali jej dom

To nie była pierwsza taka awantura, ale tym razem matka nie wytrzymała. Wezwała policję do wyrodnego syna. 27-latek został aresztowany.

Zbigniew Stopa nowym prezesem LW Bogdanka

Zbigniew Stopa nowym prezesem LW Bogdanka

Od 1 maja nowym prezesa zarządu LW Bogdanka będzie Zbigniew Stopa. Jego zastępcą ds. produkcji zostanie Bartosz Rożnawski, a Sławomir Krenczyk będzie wiceprezesem ds. rozwoju.

Kandydaci KO z Lubelskiego. Jedynką Marta Wcisło, dwójką Krzysztof Grabczuk. Kto jeszcze do Europarlamentu?
Wideo

Kandydaci KO z Lubelskiego. Jedynką Marta Wcisło, dwójką Krzysztof Grabczuk. Kto jeszcze do Europarlamentu?

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wiemy, już kto będzie kandydował z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 8, obejmującym województwo lubelskie. Czołowych pięć miejsc zajęli obecni parlamentarzyści. Jedynką będzie Marta Wcisło, a dwójką Krzysztof Grabczuk. Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Małgorzata Gromadzka, Michał Krawczyk i Krzysztof Bojarski.

Bawimy się z „lokomotywami" Funduszy Europejskich

Bawimy się z „lokomotywami" Funduszy Europejskich

W związku z obchodami 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie we współpracy z beneficjentami Funduszy Europejskich przygotował szereg atrakcji. Ich kulminacją będą zaplanowane na 10 i 11 maja br. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE). Już teraz zachęcamy jednak do skorzystania z propozycji przygotowanych przez tzw. „Lokomotywy Funduszy Europejskich”.

Gdzie jest Krzysztof Chabros? Wyjechał z domu rowerem i przepadł

Gdzie jest Krzysztof Chabros? Wyjechał z domu rowerem i przepadł

Od poniedziałku nikt z bliskich nie miał z nim kontaktu. Trwają poszukiwania zaginionego 61-latka z gminy Końskowola.

Spuścił z cysterny już 115 litrów paliwa. I wtedy przyszli SOK-iści

Spuścił z cysterny już 115 litrów paliwa. I wtedy przyszli SOK-iści

Była informacja, a zaraz po tym błyskawiczna reakcja. Dzięki temu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na gorącym uczynku zatrzymali złodzieja paliwa. 59-latek spuścił z cysterny ok. 115 litrów.

Utrudnienia przy ul. Zawadówka. Rusza przebudowa ulicy

Utrudnienia przy ul. Zawadówka. Rusza przebudowa ulicy

Od dzisiaj (25 kwietnia ) kierowcy w Chełmie muszą baczniej uważać przy ul. Zawadówka w Chełmie. W tym miejscu z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przebudową ulicy spotkają się ze sporymi utrudnieniami.

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna